Reklama

.

.

neděle 11. února 2018

Dotyková generace?


Zdeněk Hrabica
11. 2. 2018
Někdy stačí málo slov a jindy stačí jedna výmluvná fotografie.
Tleskám řádkům básníka, spisovatele Jaroslava Čejky. Pojmenoval je : „Husákovým dětem“.
Klaním se fotografii Emila Fafka, fotografa z rodu nejryzejšího. Nazval ji: „Na I.sjezdu SSM (27. 9. 1972)“.

Jaroslav Čejka zrovna včera, 10.2. 2018, v Novém slově mj. napsal:
Co nám to vyrostlo z Husákových dětí?
Zdá se, že všechno, co třicet let už letí.
Dravá a pružná generace,
která se nemá k čemu vracet.
Foto Emil Fafek

23 komentářů :

 1. Není nad opravdové vítězství horoucí pravdy a lásky nad lží a nenávistí, není nad lásku k mateřštině! Vítězství stejně bude na jiné straně než v potoku hrubosti, sprostoty - nedej bože, aby i v potocích krve a žluče.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oproti Vám přeci poněkud váhám, ale spíše se přikláním k tomu, že vítězství bude spíše na Velké straně, nežli na té malé.

   Vymazat
 2. Až odejdou Husákovi děti kdo bude na ty vydřiduchy dělat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:28
   Kdo bude na ty vydřiduchy dělat ? No to je přece jasné . Budou to Havlovy a Klausovy děti ,ze kterých vyrostly sluníčkáři a podobná havěť ,která studovala všechno možné jen aby nemusela pracovat . Jsou zalezení v neziskovkách a různých organizacích přisátých na státní rozpočet . Poctivá práce jim nevoní . Tato sebranka není schopna uživit poctivou prací ani sama sebe natož aby živila vydřiduchy . Z toho vyplývá , že až odejdou Husákovy děti,které tyto parazity dnes živí do věčných lovišť , tak Havlovy a Klausovy děti pochcípají .Proto že migranti , kteří sem přijdou je živit nebudou .

   Vymazat
  2. 14:02 Máte pravdu to už tady nebudeme.

   Vymazat
 3. Husákovo děti
  jsou dnes padesátiletí *
  -------------------------------------------------------
  p.s.
  mám třicetiletého kamaráda,
  nemá ani tušení jak se za bolševika žilo*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ní kluci mají jen mlhavou představu, kdo to byl Husák.

   Vymazat
 4. Přesně tak , Husákovi děti jsou největší tahouni a hlavně poslední kdo je pro solidaritu , sociální spravedlnost . Hlavně to nejsou sobci a loutky .

  OdpovědětVymazat
 5. Netahejte tady ukacka,ti si musi vyresit sve sami !

  OdpovědětVymazat
 6. Opět důkladně (a bezdůvodně) zcenzurováno zasloužilým soudruhem Dvořákem. Inu, pravda, že "husákovy děti" o jejich totality a diktatury ani zbla nestojí, mu nevoní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdybys psal bez nadávek a ponižování spolubesedníků, tak by to zůstalo. Ale protože jsi nevychovaný exhibující pitoma, tak se nediv.

   Vymazat
 7. Moje téměř padesátiletá dcera mi nedávno řekla "Závidím ti, že jsi většinu života prožila v klidu na práci". Ano, "husákovo dítě"...

  OdpovědětVymazat
 8. Cituji jednoho diskutujiciho: Kdyby byla demokracie dobra, na socialismus by si nikdo ani nevzpomnel. I kdyz jsem sam byl 58 dni "bezduvodne" ve vysetrovaci vazbe a pak propusten, tenkrat 99.99% lidi si zilo dobre. Ted snad 9.99,a to vetsina z nich dre od rana do vecera a od ponedli do nedele, OTROCI blahobytu. Tenkrat po zakonne pracovni dobe kazdemu PADLA a stat nemel dluhy, mel zisky, drzel vic nez 35 let stale ceny, takze se zivotni uroven takrka kazdemu zvysovala. A ted aspon polovine naroda snizuje, zvlaste kdyz se prida na platech ci duchodech. A to dnes a denne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tvoje milovaná totalita krachla, zbankrotovala. Nejen u nás, ale v celém světě. Nikdo o ni nestál, nikdo ji nechtěl. V 68 jste si ji ještě za pomoci sovětských tanků uhájili, v 89 už vám na pomoc soudruzi nepřispěchali.

   A takto nějak by to u nás vypadalo za pár let kdyby byl krach komoušů ještě o něco odložen

   http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/protesty-kvuli-nedostatku-potravin-ve-venezuele-maji-sest-obeti/1572245

   Vymazat
  2. Jdi ty trubko,za totace se vsichni najedli narozdil od dnesni rozkradene havlovske "demokracie".Tvuj budovatelsky optimizmus je jen nedostatek informaci.

   Vymazat
  3. Dnes máme totalitu kapitalistickou, která je horší než tzv. totalita socialistická. Máme se tak dobře, že českým domácnostem klepe na dveře tzv. energetická chudoba, kdy lidé doma klepou kosu, neb nemají peníze na topení. A když si přitopí, tak se nenají, což za socialismu neexistovalo. Asi 23 mil. domácností v té báječné EU trpí energetickou chudobou čili to je minimálně 48 mil. lidí. Více zde: http://www.e-sondy.cz/sondy-sond/6852-3/ceskym-domacnostem-klepe-na-dvere-energeticka-chudoba
   Co ty na to obhajovateli kapitalistických pořádků ? Přijde ti to normální ?

   Vymazat
 9. Husákovy (prosim tvrde y)deti se musely narodit logicky za vlady Husaka.Ten vladl az po Dubcekovi od roku 1969.Je jim pres 40.Mely to stesti ,ze jim nikdo nemuze nakukavat pitomosti o zivote v totaci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Proto o život jako byl za totáče dnes už nikdo nestojí, čehož potvrzením je mizerný volební výsledek komoušů v posledních volbách

   Vymazat
  2. Hele anonyme. V roce 1989 si podle tehdejších průzkumů kapitalismus přálo jen 2,9 %. Zbytek chtěl pokračovat v socialismu. Kdyby tenkrát havlisti na rovinu řekli, co čeká lidi, tak by tehdejší politici neměli šanci na úspěch a volby by vyhráli komunisti.

   Vymazat
  3. Komouši dostali málo hlasů jen proto, že nemají žádný pořádný program. Měli by se vrátit ke svým základům se zdůrazněním, že tentokrát bez zbytečných a kontraproduktivních excesů. Jenže oni to už holt nejsou komunisté, ale politici, fakticky stejné svině, jako ti ostatní. Bohužel tam nemají nikoho, kdo by byl myslivna a tahoun. Když už tak rádi smolí různá Poučení, pak už dávno měli sesmolit Poučení o tom, proč to tak ostudně projeli. Vždyť se mohli opřít o celou řadu dobrých věcí, bohužel skutečnost, že nedokázali své řady očistit od blbců a betonových hlav (ono to už bylo v tom systému), je nakonec pohřbila.

   Vymazat
 10. ja teda nevim kolik měl husak svejch děti ale jsem zasadně proti aby se o moje děti otiral kdejakej šmira komediat či pravdolaskavec veskutečnosti většinou velmi zli lide nenavistni i přiroda je neobdařila dětmi vis jakisi venca lahvač o kralicich v panelaku propitomce a jeho nohsledy- kolik kralikaren nechal postavil ten račkujicim žvanil za sve pusobeni jako prasedident a kolik jich ten ožrala zplodil když se navaži do jinych sam ditětem hitlerovym

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:43 Já zase tvrdím, buďme rádi za to, že ten impotent po sobě nezanechal žádného dalšího světového myslitele. Jeden bohatě stačil.

   Vymazat
 11. Komouši zaspali . Vítr z plachet jim vzal Tomio , prezident Miloš Zeman , Babiš .
  Jsem rád že jsem prožil dětství od roku 1968 . Chodili jsme do kroužku , do přírody , sporovali : hokej , lyžování , bruslení , fodbal , turistika , plavání . Registračka stála 20 kčs . Všichni pracovali . Bezdáci , štetki a feťáci nikde . V noci jsme se vraceli z letního kina v bezpečî a radosti . Dnes mladí sedí s vkou prdelí u pc a mobilu , chtějí fára a umělé prsa . Pritom neví jak vypadájí stromy v lese . Sport znají jen z tv . Mají titul ale žádné deti , protože pracují milion hodin . Dítě se stává luxusem . Proto nám posílají uprchlíky místo kvalitních potravin . m

  OdpovědětVymazat