Reklama

.

.

úterý 6. února 2018

Dow Jones dnes mínus 1.175 bodů

Jaroslav Loudil
6. 2. 2018

Hochům na Wall Street se dnes večer silně potila záda ! Hlavní index US burzy totiž po pátečním propadu o 665 bodů dnes ztratil dalších 1.175, což je pěkných 4,6 % za den. Takovéto "výkony" US akcií jsme naposledy vídali někdy v roce 2008 po pádu tamní velké banky Lehman Brothers. Uvidíme v týdnu, jak to tam v New Yorku zase "vymanévrují". Po krizi roku 2008-9, do které svět spadl díky enormní blbosti tamních hlavních finančníků možná nyní zažijeme něco podobného a dost možná i horšího. Hrubý státní dluh USA je 104 % HDP, tedy - 20,6 bilionu Dolarů. Díky růstu státního dluhu se US vláda před pár dny dostala do platební neschopnosti, a tak byla díky nedostatku peněz uzavřena pro návštěvníky i známá Socha svobody.

18.září 2008 USA od rána hrozil státní bankrot a zhroucení ekonomiky i státu. Zástupci vlády ,FEDU i hlavní bankéři pumpovali proto do ekonomiky desítky miliard Dolarů každých pár minut, nic ale nezabíralo. Výběry vkladů z US bank hrozivě narůstaly. Co nakonec zabralo, byl slib, že vklady v bankách jsou zaručeny státem a "nikdo se nemusí o peníze v bankách bát". Je to samozřejmě parádní pitomost, ovšem průměrný občan USA ja daleko hloupější jak průměrný Čech a tak tento nesmysl ještě roku 2008 zabral. Výběry z bank ustaly.

Nemám rád centrální bankéře, tyto - "experimentátory s ničím nekrytým hajzlpapírem", který dnes zatím ještě !! považujeme za tzv. "peníze".

P.S. Práce centrálních bankéřů a jejich spojenců = nejvyšších politiků, bude po zásluze - "oceněna" - dalším těžkým krachem. Pokud to nebude již tento týden , tak vězte, že se tomu v budoucnu stejně nevyhneme a možná to bude o to horší. Žijeme totiž ve virtuálním světě financí, všechno je jenom -"jako" . A to "jako" musí zákonitě krachnout. Od určité doby si už sám - "nešpiním ruce akciemi" a převádím - "papírky" jen do hmotných aktiv. Věřím, že je to v tomto "virtuálním světě" prozíravé. Nejrychleji v posledních letech hromadí zlato do státních rezerv Putin v Rusku, že by snad něco tušil ?? Pokud vypukne další světová hospodářská krize ,jistě se to zase - "hodí na Putina" a jeho - "všudypřítomné agenty" a internetové hackery.

http://www.kitco.com/finance/details.html?j1_module=indiceDetail&popup=1&j1_symbol=$DOWI&j1_override=&j1_region=

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/2382517-americke-akciove-trhy-prudce-oslabily-jde-o-nejvetsi-denni-propad-od-roku-2008

23 komentářů :

 1. Prusvih je,ze tyto "hratky" Zidovsko - Americke financni luzy, OPET, "odnesou" ti chudi, zchudnou jeste vic!! A bohata luza, vic zbohatne!!! Jako pri VSECH krizich!!!

  OdpovědětVymazat
 2. USA jsou jako chromý kačer, který se potácí ke svému nevyhnutelnému konci. Dobře mu tak!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:22 Otázkou je, zda jeho "nevyhnutelný konec" nebude znamenat konec i pro nás, jeho spojence ? "Zhroucení" dolaru, a následující "zhroucení" Eura a Kč, by pro naše hospodářství, obchod, dopravu, apod. zřejmě znamenalo katastrofu nebývalých rozměrů, která by silně "otřásla" naším státem a společností.
   Pochybuji, že je náš stát a společnost v současnosti na tuto situaci připraven...

   Vymazat
  2. Zhroucení dolaru neznamená zhroucení koruny.
   Tak maximálně nářek kavárny.

   Vymazat
  3. 23:53 - Souhlas! Zhroucení dolaru a eura neznamená zhroucení české koruny. V dnešní době např. euro klesá, ale koruna posiluje. Nesmíme vstoupit do eurozóny např. jako Slováci a pak platit dluhy za Řecko, Španělsko, Portugalsko... A to při našich nízkých mzdách a důchodcích! Věřitelem jejich dluhů je zejména Německo. A je to problém Německo, proč jim půjčili penízky, kterých návratnost nebyla ničím garantovaná. Tudíž je těžko blbost německých bankéřů považovat za podnikatelské riziko. Je to doslova jejich kardinální blbost, tak ať si to také pěkně vylížou... A nás do toho Němci ať netahají a neoblbují nás!!!

   Vymazat
  4. Koruna je stabilní, protože jsme s tím xindlem neměli 40 let nic společného.

   Vymazat
 3. a protože naši bankéři jsou předvídaví a moudří národní hospodáři,které vůbec neřídí FED ,tak zašantročili zlaté státní rezervy a zakoupili plný sklep eurobankovek.

  OdpovědětVymazat
 4. Jo dolar padne a bude po us válkách a vměšování se do záležitostí celého světa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opak může být pravdou. V minulosti každou hospodářskou krizi řešili politici válkou. Jenom mne nenapadá, proti komu by dnes američané chtěli jít. Většina jejich deklarovaných nepřátel už vlastní jaderné zbraně a někteří i spojence, jejichž arzenál hravě dohoní hendikep v množství a kvalitě oněch nepřátel.

   Vymazat
  2. vladimír hricák Já myslím že proti jaderným zbraním nepůjdou nic jiného jim nezbude.

   Vymazat
 5. Jen žádnou paniku, "Za náhlý pád akcií můžou paradoxně zprávy, že se Americe daří..."

  https://byznys.ihned.cz/c1-66040840-evropske-akciove-trhy-hlasi-nejvetsi-propad-od-lonskeho-srpna-nasleduji-vyprodej-v-usa-a-asii-prazsky-index-px-ztraci-2-procenta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:59 Stačí číst modernizace A 10 nejsou peníze nový objednaný jaderný bombardér nejsou peníze bankrot bude.

   Vymazat
 6. Už začínám chápat, proč chtějí odstranit Babiše a Zemana. Nakupovat v miliardách bezcenné sračky pana Rockefellera!

  OdpovědětVymazat
 7. Jan Keller někdy před rokem či dvěma odpověděl na otázku, jestli nás brzy čeká nějaká další krize: Nevím, proč by ji neměli bankéři znovu rozpoutat, když na ní minule tak pěkně zbohatli. K tomu už není co dodat, čekali jsme to a je to tady. Pavla

  OdpovědětVymazat
 8. Ukrajina se jim nedaří na Jižní Koreu nemají vSyrii prohráli valka nejde tak musí vyhlásit finančni krizi a bankrot že jim ta bublina praskne do ksichtu je zde proto vybrat svoje vklady ať vás banka nemá o co okrást !

  OdpovědětVymazat
 9. Jde o utok na Trumpa, FED UTOCI zvysenim uroku, obcanska valka mezi Executive a FED, tedy bankeri. Nic neni horsiho nez superbohati.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Absolutni souhlas, jedna se o valku o moc , mezi bankeri a Trumpem. Neni to prvni valka toho druhu: Pred tim byla valka mezi presidentem Carterem a Bankeri , Linkolnem a Bankeri, Kennedym a Bankeri!! Na priklad Carter nechtel kreditove karticky v USA a tak ho znicili vyhnanim inflace v USA na 21%.
   Rovnez temer polozili Londynskou Bursu pred asi 25 lety a poskodili libru. Panove pochopte ekonomii a jak funguji bursy, je to vzrusujici.
   Brouk von Pytlik

   Vymazat
 10. Bylo vam to vysvetleno a bylo to smazano. (Asi kvuli zvyseni uroku.) Prispevek byl absolutne slusny.

  OdpovědětVymazat
 11. Určitě mají Ušáci velké problémy, čím méně na nich budeme závislí, tím menší problémy budeme mít my. Druhou velmoc máme za humnama a proč se nechat stáhnout pod vodu chromým kačerem. Chtěli by a dělají vše proto aby zlikvidovali Rusko a budou mít velkou práci sami se sebou a to pak teprve bude v Jůessej mazec a nejen tam.

  OdpovědětVymazat
 12. Kupujte bitcoiny, kupujte dolary, kupujte americké akcie, určitě zbohatnete?! Něco se děje v zákulisí, Rothchildové právě prodali svou rakouskou usedlost Langau Estate. V Evropě asi bude špatné klima? http://beforeitsnews.com/conspiracy-theories/2018/02/has-the-world-approached-to-the-edge-and-the-rothschilds-know-this-2486754.html

  OdpovědětVymazat
 13. 6:31 - absolutni NEsouhlas. Zvyseni uroku je dobra vec. Snizeni dani je dobra vec.
  Carter se totalne znemoznil v debate s Reaganem v Clevelandu (Ohio) v roce 1980. (Byli jsem se na to podivat.)
  Inflace za Cartra byla 21% a nezamestnanos 12 % !
  To zavinil jeho tak zv. "Index of poverty."
  (Ty jsi tak kovany Socialista, ze se divim, ze nedelas sekretarku Sandersovi.)

  OdpovědětVymazat
 14. Cenzura mase vse - a dokonce i to, co by vam mohlo dat orientaci na zlepseni vasi finnancni situace.

  Upozornuji vas na to, ze vlada bude znovu zavrena za kratkou dobu, pokud Kongres neustoupi presidentovi v jeho pozadavku. Rozepsat pozadavek je ztrata casu. Bude to smazano.
  Sledujte to !

  OdpovědětVymazat
 15. US $ bude vladnou svetu dalsich 7 let - urcite ! Uz to bylo napsano, ale smazano. Duvod nevim.

  OdpovědětVymazat