Reklama

středa 28. února 2018

Doživotní prezident v Číně?

Jaroslav Loudil
28. 2. 2018
V Číně bude zřejmě zrušeno ustanovení o maximálně dvou funkčních obdobích prezidenta. Už se objevily různé komentáře našich - "rádobyanalytiků" ,kteří tvrdí, že z Číny se tak brzy stane Severní Korea, stát přestane fungovat a prostě - "všechno bude už jen špatně". V tomto bych byl opatrný. V Číně vládli císaři 4000 let a Čína s nimi byla lídrem světové civilizace. V budoucnu si budeme moci všichni poměřit úspěšnost fungování demokratických režimů v porovnání s Čínou. Zdá se totiž, že demokratické režimy nyní procházejí složitým obdobím. Ztrácejí schopnost obrany svých zájmů (viz. invaze běženců 2015), jejich obyvatelstvo stárne a vymírá , vlády demokratických států se zaplétají do stále větších a větších nesmyslných vyčerpávajících konfliktů, jejichž řešení neexistuje, "demokratické" ?? režimy začínají potlačovat svobodu slova, a co nevymyslel mainstream, je prý vždy už jenom samé "Fake News". Mainstream má prý "Vždy , všude a ve všem 100% pravdu, co není mainstream, je vždy jen lež. Tak se ovšem naposledy uvažovalo o "svobodě slova" za časů Josefa Stalina a Adolfa Hitlera.

Přitom ti, kdo poukazují na ztrátu funkčnosti našeho současného politického systému a na chyby liberálních demokratů jsou okamžitě označováni za populisty ,xenofoby, nacionalisty ,...apod. Liberální demokracie oslavují KONZUM jako jedinou - "mantru chování svých obyvatel" , národní cítění, víra, oběť, ...atd. to je záměrně potlačeno. Lidé mají stále rychleji nacpávat více a více igelitek v supermarketech a na nic jiného přitom nemyslet. Takový má být ideální občan liberálně demokratických zemí. "Nemysli a maximálně konzumuj !!" Motem našich vládců je tedy následující heslo: "Lidem umožníme nakupovat zhovadilosti, které nejen že nepotřebují, ale které jim navíc i škodí."

P.S. Takže karty jsou rozdány. Pokud se liberální demokracie nezmění, nečeká je zrovna pěkný osud.

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/3764913/dozivotne-prezidentem-aneb-soucasna-realita-cinske-politiky.html

27 komentářů :

 1. Víte v čem spočívá výjimečnost Václava Havla?
  Václav Havel byl prvním Čechem na výplatní pásce George Sorose.

  OdpovědětSmazat
 2. Tak ať jsi svoji blbou liberální demokracii + konzum nechají.

  OdpovědětSmazat
 3. Proc by jsme se mali zamyslet o dozivotnim presidentu v Cine?Jestli to tak chteji v Cine je to jejich vec.Tady ale jde o to zasahovat do zivota suverennich zemi,aby se dal dosadit poplatni zradce pro zajmy juesej !Proto,tolik demokracie !

  OdpovědětSmazat
 4. V Rusku to dopadne stejně.Putin se nevzdá svého carastátu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V dnešním Rusku bohužel demokracie rovněž ještě není vžitá. Bude to trvat ze dvě generace, aby na takový způsob společenského zřízení se přizpůsobili.

   Smazat
  2. 22:26 + 23:24 Když tak lidé rozhodnou, proč ne? Putin sám o tom nerozhoduje. Vy byste snad vyměnil dobrého lékaře jen proto, abyste vyhověl něčí "moudrosti", že se tak chová správný demokrat? Nepřipadal byste si jako blb?

   Smazat
  3. ...22:26 a 23:24

   Oba víte o současném Rusku jen to, co vám předžvýká klan mediálních kurviček.
   V Rusku je víc demokracie, než v leckterém
   satelitu EU, o USA nemluvě.
   V Rusku působí téměř dvacet zahraničních rozhlasových a televizních stanic,
   k tomu bezpočet NGO a politických nadací.

   A všichni ti maskovaní nepřátelé Ruska mají
   svobodnou volbu v šíření informací a názorů.
   Cíl mají všichni tito šiřitelé "demokracie"
   jediný :
   Štvát lidi proti sobě, vyvolávat nepokoje vedoucí až k občanské válce a rozvratu - viz Ukrajina.
   Častými úlovky těchto podvraťáků se stává mládež, především ta školní, klasický nedávný příklad - Kolja v Bundestagu.

   Po úspěšném brainwashingu - vymývání mozku těmi jedinými správnými názory, se pak rodí takoví zmrdi, jako třeba Navalnyj, který má své obdivovatele ve stejně zblblé mládeži.

   Vy dva, výše uvedení, jste buď jen provokatéři, nebo opravdu tak blbí.

   Smazat
  4. Stabilita presidentu v Cine je pak zaruka prokroku beze zmen. Nechteji demokracii nikde na vychode , vedi moooc dobre co to je.
   Vedi to uz od 1830 kdy je demokrati masakrovali pravidelnee kazdejch 20 let,, nicili jejich mesta okupovali a museli povine cinani UZIVAT OPIUM na kila!! Opium , nebo Olovo a Bomby.Taky otroctvi na vrch.
   Meli na vybranou. Jiste si neco z toho pamatujou. Nanking. dostali od Japoncu a zapad souhlasil.Aby demokrati meli Vejvar. Nic se nezmenilo , akorat k horsimu.

   Smazat
  5. To je nějaký boží zákon mandát prezidenta 2x 4 roky? Když Amíci potřebovali mít kontinuitu během 2.sv.valky, odhlasovali v kongresu Rooseveltovi třetí období. V Německu je mandát kancléře neomezený, pokud vyhraje volby. Na Slovensku se bude Fico usilovat počtvrté. Tohle je OK.

   V Rusku vyvolává otázky jen post gubernátorů. Prozatím to funguje současným způsobem, který byl upraven v době, kdy hrozil rozpad státu.

   Smazat
  6. .....6:17 Fico není prezident,

   tak může kandidovat xkrát, dokud toho zmrda Kisku neporazí.
   Ale i bez Fica je jasné, že Slováci si nynějšího prezidenta opět už nezvolí.

   Smazat
 5. Fašistická eu v akci ať žijí lidská práva:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201802286871541-obzvatelka-kzjev-vajicko-ohen/

  OdpovědětSmazat
 6. Je to prostě věc Číny. Naštěstí je dost veliká a dost vojensky připravená, aby se nemusela každému blbovi zpovídat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak nějak podobně bych to viděl i u Ruska, i když porovnávání současných velmocí kdo má většího pindíka nebo jaderné tlačítko, bude asi ještě moc zajímavé, pokud to přežijeme.

   Smazat
 7. Celkem rád bych viděl co by se stalo s takými stohovny , kdyby chtěli ukradnout presidentskou standartu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stosračky jsou v pořadí, už se na ně vaří voda, v duchu citátu "Všechno se děje tím nejlepším způsobem, v souladu s reálnou mravností a etikou všech účastníků procesu". A šmitec.

   Smazat
 8. Politicky roztříštěná liberálně konzumní demokracie je opačným pólem k pólu bankstery zamýšlené finanční diktatury, řízené z jednoho dvouhlavého siocentra (NYLON), Tyto póly činí jeden neoddělitelný celek! Jakmile by se přestalo konzumovat, peníze by se přestaly točit a jejich moc nad konzumenty by zanikla. Čím více kravín na trhu, tím větší důvod pro království peněz a finanční moc!
  Hlavní problém není v tom, že neoliberální režimy -
  prožívají krizi tzv. demokracie. Problém je v tom, že se banksterům pod rukama rozpadá sen o finanční diktatuře řízené z centra NYLON, kterou už měli skoro na dosah ruky, nejblíže za celou existenci lidstva. Proto řádí jako šílení a hrají vabank. Chtějí zarazit multipolární trend, který jejich hloupou mocenskou ideu odsouvá na smetiště dějin. Složitou multizájmovou ekonomiku totiž nelze objektivně řídit penězi z jednoho finančního centra!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mocenská idea banksterů o řízení světové ekonomiky z jednoho centra prostřednictvím peněz je stejný funkční nesmysl jako řízení veškerých entit světové ekonomiky z jednoho centrálně plánovacího centra.
   Jako budoucí realita se začíná jevit ekonomická multipolarita globálně propojeného světa založená na kompromisní symbióze peněz a vícestupňového plánování k plnění stanovených cílů, kde zisk zaujme roli pouze jednoho z ukazatelů komplexní efektivity, ve které bude stěžijní úlohu hrát uplatnění tvořivosti populace!

   Smazat
 9. Do hajzlu s parlamenty plných prolhaných chazarů, Kalousků, Hermanů a Šláfnberků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Parlament ČR a zákon demokracie1. března 2018 1:11

   Sociolog Robert Michels formuloval princip, který označuje jako „železný zákon demokracie“, podle něhož všechny demokratické systémy a organizace spějí k oligarchii, neboť zastupitelé získávají moc nad zastupovanými. Slabiny různých demokratických modelů vlády se v posledních desetiletích objevují stále bolestněji a zřetelněji. Problémem ZASTUPITELSKÉ DEMOKRACIE BÝVÁ FAKT, ŽE ZVOLENÍ ZÁSTUPCI VE SKUTEČNOSTI VŮLI VOLIČŮ NEREPREZENTUJÍ, ale HÁJÍ PARCIÁLNÍ ZÁJMY své strany, svých příznivců a přátel, skupinek patolízalů a různých organizací, přes které uplatňují svůj vliv a osobní prospěch...
   PARLAMENT ČR SE DĚLÍ NA POSLANECKOU SNĚMOVNU A SENÁT. Obě složky předstírají a obelhávají nás, že máme zastupitelskou demokracii. Za to na ně platíme neskutečné peníze z našich chudých daňových kapes.
   POSLANECKÁ SNĚMOVNA je něco jako svazácky kojenecký ústav pro podporu a vývoj (ne)politických dobrodruhů a loupeživých politruků. Tito nám časem nekontrolovatelně „demokraticky“ vyrostou na politrucké dinosaury a superdinosaury za naše peníze.
   SENÁT je jakýsi apendix (slepé střevo) a residual (zbytek, zůstatek) - tudíž zbytečně placená komora, úřad a odkladiště vysloužilých, zkrachovalých, nepotřebných a zestárlých (ne)politických politruků. Představuje zejména zasloužilé politrucké dinosaury a superdinosaury. Takový politický domov, LDN aneb odkladiště důchodců či neúspěšných prezidentských kandidátů. Slováci nemají Senát. A vůbec ho nepostrádají ve svém tzv. demokratickém systému! Proč asi? A co my - nebylo by lepší zrušit náš Senát?!

   Smazat
 10. A co je komu do toho? Chystal se snad někdo z kritiků čínského politického systému přesídlit do Číny?
  Na kritiku mají právo pouze samotní číňané, a to by jich musel být ještě dostatečný počet. Měnit politický systém kvůli omezování zájmům menšiny? To jsme si už vyzkoušeli a mám pocit, že to má do skutečné demokracie hodně daleko.
  Rozhodně to není blíž, než v Číně.

  OdpovědětSmazat
 11. I kdyby ho Číňané prohlásili za císaře, tak pořád lepší jak ty západní destruktivní "demokracie".

  OdpovědětSmazat
 12. Vážení,

  v Číně je třeba hledat a nacházet jen to nejhorší. I když to není s čínským komunismem jasné v každém ohledu, přece jen je to komunismus, takže musí být v jádru špatný.
  Lhali, lžou a lhát budou o Číně i proto, že je to konkurence v úspěšnosti rozvoje společnosti, jen ať nikoho nenapadne hledat v ní inspirace...více než dvě období ještě není doživotí, ale může být.

  Čínský president na doživotí? Zajímavé. Americký president na dvě období, ale rokefelerové a spol. na nekonečno (by chtěli být)...kdo vládne skutečně?
  Kde se vzal, tu se vzal v novinách se po Trumpově zvolení objevil tzv. hluboký stát...už se na něj zase pozapomíná. Jakou periodicitu má tzv. hluboký stát v Americe...? Na kolik období a jak dlouhých? Není to náhodou týž hluboký stát, který zamordoval už JFK?
  Nevezmeme-li do úvahy reálie takové jaké jsou, nedobereme se ničeho, leda propagandy...může být.
  Hodně úspěchů...!!!

  Jindřich K.

  OdpovědětSmazat
 13. Číňané možná pochopili, že vedení s výhledem např. nanejvýš 2 x 4 roky může být těžko vedením se skutečně strategickým výhledem. JiH

  OdpovědětSmazat
 14. Náš prezident to má zřejmě taky na doživotí...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:38 Myslíte to jinak, ale máte překvapivě pravdu. "Na doživotí" to mají naši prezidenti už od ukončení 2.volebního období VH. Tehdy vymysleli, že bývalí prezidenti budou až do smrti oslovováni "pane prezidente" a budou mít k dispozici ochranku a další výhody. Jo, VH se uměl o sebe dobře postarat podle svého vzoru, prezidenta jůesej.

   Smazat
  2. Je emeritní policejní rada, emeritní primář, proč ne prezident? Akorát to emeritní by u něho znělo tak nějak blbě.

   Smazat
 15. V zemích, kde mají s liberální demokracií problém, jakými jsou dnes v Evropě Polsko nebo Maďarsko, tak vidíme spíše opatrné pokusy podvázat nezávislost té či oné instituce, než frontální útok na základy demokratického systému. Ten by totiž mohl mít v prostředí, v němž jsou ekonomiky těchto zemí silně závislé na ostatních, a v němž tyto země dostávají nemalé unijní dotace, eventuálně fatální ekonomické dopady.

  I politici reprezentující země, které bychom dnes mohli popsat s pomocí Zakariových definicí jako neliberální demokracie, musejí být tedy opatrní. Balancují neustále na hraně toho, co jim ještě při uspokojování jejich mocenského apetitu projde bez větších mezinárodních dopadů, a co už ne.
  Jiří Pehe: Proč se nebude opakovat Únor 1948
  http://www.rozhlas.cz/plus/nazory/_zprava/jiri-pehe-proc-se-nebude-opakovat-unor-1948--1788746

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.