Reklama

neděle 18. února 2018

Dvojitý úder Putina a vojenské "překvapení" před branami Damašku


Al Aram (Írán)
18. 2. 2018    zdroj
Jedním úderem s dvojitou silou se Rusko pomstilo za incident, při němž bylo jeho letadlo sestřeleno nad Idlibem washingtonskými žoldnéři. Damašek také rychle pomstil smrt více než 100 bojovníků svých spojeneckých sil během bombardování americké koalice v Dajr az-Zauru 8. února. Stalo se to na samém vrcholu provokací a hrozeb z Washingtonu proti Damašku a Moskvě, které měly připravit půdu k úderům na syrské cíle s použitím řízených střel Tomahawk, o čemž svědčí publikace v americkém tisku. Damašek zvolil nejvhodnější okamžik a místo pro odpověď na izraelské vpády, která byla zahájena 10. února.Tento úder překvapil mezinárodní pozorovatele nejen z toho důvodu, že byla sestřelena "perla" izraelského letectva - letoun F-16, syrská protivzdušná obrana byla také schopna zachytit izraelské rakety "země-země". To vše hovoří o selhání železného izraelského systému, který nedokázal zabránit syrským střelám, aby dopadly do středu okupované Palestiny. Výsledkem bylo, že na pozadí poplašných sirén ve všech hraničních osadách (s Libanonem a Sýriií) bylo více než milion Izraelců nuceno se skrýt v krytech, a rovněž bylo uzavřeno letiště Ben-Gurion. Celkově tyto oblasti opustily tisíce osadníků.

Syrské bolestivé údery, které vyvrcholily 10. tohoto měsíce a jejichž důsledky stále pokračují "otřásat" koridory izraelských bezpečnostních a zpravodajských služeb, jsou bezprecedentním poselstvím osy odporu proti "všem těm, kterých se to týká". Tyto útoky byly provedeny za necelé dva dny po americkém útoku, v jehož důsledku zahynulo v Dajr az-Zauru více než sto bojovníků oddílů, které jsou spojenci syrských vojsk. Americká armáda to zase udělala pod záminkou možného útoku na její spojence - kurdské separatisty východně od Eufratu. Tyto akce mohou být považovány za první příznaky realizace plánu USA na rozdělení Sýrie prostřednictvím vytvoření plnohodnotného kurdského kantonu na severu Sýrie, v kontextu čehož minulý měsíc koalice Washingtonu nazvala "armádou" třicet tisíc žoldáků v čele s Demokratickými silami Sýrie. Údery USA se kryly s početnými zprávami v západních médiích, z nichž poslední byla zpráva agentury Associated Press. Podle této zprávy se Pentagon chystá zasadit údery na cíle v Sýrii raketami Tomahawk. Ze své strany chtěl Damašek zasazením odvetného úderu na izraelské útoky 10. února sdělit Washingtonu a Tel Avivu, že na jakoukoli americkou hrozbu vůči syrské armádě bude odpověď. Toto varování brzy potvrdily americké noviny The Washington Post, když napsaly, že na jakékoli údery USA proti Sýrii odpoví vládní vojska raketami Scud, namířenými do izraelského vnitrozemí.

I když Moskva popírá zúčastněnost své PVO na zřícení izraelského letounu F-16, není možné jej nespojit s incidentem kolem ruského Su-25, který byl raketou Stinger sestřelen nad Idlibem teroristy Džabhat an-Nusry (zakázaná v RF - pozn. red.), které všemožně podporují Izraelci. Zdroje na Ministerstvu obrany Ruska hovoří o tom, že letadlo bylo sestřeleno pomocí sofistikovaného protiletadlového raketového systému, dodaného teroristům Washingtonem nebo Tel Avive. Tak Moskva vyčkala na dobu, aby se pomstila oběma stranám. Musela navést disciplínu s Tel Avivem na pozadí jeho nebezpečných provokací, které nadále ohrožovaly všechny vojenské úspěchy Ruska v Sýrii, zvláště když si uvědomíme, že cílem nedávných izraelských útoků bylo letiště v Palmýře pod záminkou, že íránský letoun vzlétl právě z tohoto letiště. Tel Aviv šel na tento krok, přestože věděl, že nedaleko se nacházejí ruské jednotky, a přestože věděl, co prezident Vladimír Putin zopakoval izraelskému premiérovi Benjaminu Netanjahuovi během jejich nedávného setkání v Moskvě. Izraelské útoky proti syrské armádě ohrožují i Moskvu v souvislosti s přítomností ruských vojenských poradců na řadě syrských vojenských stanovištích, zejména tam, kde jsou dislokovány syrské baterie protivzdušné obrany. Pokud jde o pomstu Washingtonu, Rusko se pomstilo zničením reputace letounu F-16 a předvedením své převahy ve vzduchu. V této souvislosti je třeba poukázat na výroky některých izraelských expertů, kteří předpokládají, že jejich letadlo bylo sestřeleno raketou S-300.

Rusko tak poslalo svému americkému protivníkovi následující sdělení: "Ruský letoun byl sestřelen americkou raketou a jako odpověď na to ruská raketa sestřelila americký letoun".

Z výše uvedeného je zřejmé, že Izrael narazil na první svého druhu skutečné dilema, a teď musí tisíckrát kontrolovat své plány, než podnikne pokus o opětovný úder na Sýrii, protože se může setkat s vážnou protiakcí, jejíž výsledky mohou ohrozit samotnou existenci izraelského ohniska. Souvisí to s nevyhnutelností kolektivní odpovědi od osy odporu a Izrael si je toho dobře vědom. Avšak zároveň "nespolkne" úder, způsobený jeho "pověsti a důstojnosti", a v důsledku ponížení ze strany Damašku a jeho spojenců se proto může uchýlit k ještě větším hrozbám proti Damašku a zvýšit tlak na prezidenta Bašára Asada tím, že bude aktivizovat činnost teroristických skupin ve Východní Gutě. V důsledku jejich akcí již zahynuly desítky Syřanů.

Kromě toho nelze popírat technickou úlohu Izraele při určování směru tunelů, vykopaných teroristy ve Východní Gutě za financování Saúdskou Arábií a Katarem, a jeho úlohu při náboru asi 25 tisíc žoldáků pro své opěrné body.

Syrské vojenské vedení si uvědomuje, že operace na osvobození Východní Guty je velmi obtížná vzhledem k tomu, že v tunelech se ukryli teroristé. Hloubka některých z nich dosahuje 15 metrů. Použití ruských chytrých bomb, které jsou schopny zničit tyto tunely, by mohlo ohrozit životy tisíců civilistů. Přesto podle sdělení tisku, vycházejících z informací zdroje v Operačním štábu spojenců Sýrie, Damašek připravuje vojenskou akci na osvobození Východní Guty z co nejmenšími ztrátami. Podle zprávy AFP bude operace zahájena brzy.

Nelze vyloučit ani takový vývoj událostí v Sýrii a regionu vůbec, který nebude odpovídat zájmům Damašku, zejména se to týká situace v Afrinu. Existují důkazy, podle nichž Kurdové mohou způsobit vážné údery tureckým silám s pomocí amerických raket Hellfire, které poskytly USA svým spojencům. A není známo, jaká bude turecká odpověď Washingtonu. Je také potřeba vzít v úvahu dopad bezprecedentníno saúdského konání, které by mohlo změnit celou další etapu a které ohrožuje práva na trůn korunního prince Saúdské Arábie Mohammeda bin Salmana, jak tvrdí jeden z redaktorů deníku The New York Times s odvoláním se na "spolehlivý" zdroj v hlavním městě Saúdské Arábie.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

36 komentářů :

 1. K doplnění http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-12-02-2018/:

  "Ta věc se má tak, že izraelská letadla útočila na syrské území zpravidla ze vzdušného prostoru Libanonu. A najednou Libanon přišel s prohlášením, že izraelská letadla narušila jeho vzdušný prostor, a že to je nepřípustné. Libanon!

  Který celé ty roky proti Izraeli ani nepípnul, a kde si Izrael dělal, co ho napadlo. A najednou tohle. Co to znamená? Že za Libanonem teď stojí nějaká síla. A jaká je to síla? Jedny libanonské noviny zveřejnily zprávu, že bylo dohodnuto, že na libanonském území bude umístěn systém S-400 ruské protivzdušné obrany a libanonské nebe uzavře Rusko! To už je zcela jiný ukazatel.

  Izrael se tak ocitá ve zcela jiné vnější politické rovině. Izrael si uvědomil, že ho někdo zneužil, že ho někdo donutil vstoupit do konfliktu se Sýrií za určitých podmínek, a že se mu nedostalo podpory, kterou mu ten někdo sliboval.

  A ve výsledku Izrael zůstává stát sám proti Íránu, Sýrii a Rusku. A co tedy Izraeli zbývá? On si velmi dobře uvědomuje, že ho Írán a Sýrie s chutí roztrhají na kusy, protože mají hodně co vracet. A s ohledem na Írán poslední holokaust všeobecně zapadá do rámce globální politiky. V Íránu je přece naplánováno nové centrum koncentrace řízení a v souladu s tím má finální holokaust zapadnout do tohoto rámce získávání řízení nad regionem ze strany Íránu. A v Izraeli nejsou všichni úplně tupí. Oni si uvědomují, že teď si dovolili k Íránu tolik, že jim z toho může být pěkně horko. Zachránit je může jen Rusko, proto se také Izrael obrátil k Rusku.

  Ještě zajímavější jsou události, ke kterým došlo u Dajr az-Zaur. Tam prý na naše vojenské jednotky, či soukromou vojenskou společnost zaútočili Američané, kteří se tam prostě strašným způsobem vyřádili a výsledek? Žádné důkazy v podobě videí, fotografií z tohoto regionu nejsou k dispozici. Něco se stalo. Ale co se stalo? To není možné určit, protože je o tom ticho po pěšině. Došlo k pokusu rozšířit, že tam zahynul ohromný počet našich. Jenže to by okamžitě vešlo ve známost, okamžitě by to všichni věděli. Takže tam došlo k něčemu jinému. A co se tedy mohlo stát? Šídlo v pytli neutajíte, dozvíme se to. A některé věci najevo už vyšly. Doslova bezprostředně před tím náletem Írán oficiálně varoval USA, že nedovolí, aby v této oblasti byl vytvořen nějaký samostatný stát. Írán! A že vynaloží určité úsilí, aby se žádný takový státní útvar neobjevil.

  A jestliže postavíme na místo zničené kolony Íránské revoluční gardy, tak vše zapadne na svá místa. Potom tu budou ty příčiny, proč mlčí Írán, proč mlčí USA, a proč Izrael zkrotl a pochopil, že bude mít problém.

  Ale co se tam stalo reálně, se teprve dozvíme, a to z jednoho jednoduchého důvodu, že těch informací je mimořádně málo a jsou dost zamotané.

  A co se týká toho útoku u Dajr az-Zaur, tak ten informační výpad s ohledem na naše vojáky či soukromou vojenskou společnost ukazuje, že se jednalo o pokus sloučit to se smrtí, tedy zajetím našeho pilota, které jim nevyšlo. Mělo to přispět k destabilizaci naší vnitřní politické situace na základě toho, že... Jen si to vezměte. Všechny státy by se pozvedly. Náš letec by byl v zajetí, vznášeli by nám politické podmínky, a my bychom museli nějak manévrovat."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K Vagnerům: velitel jednotky upřesnil počet ztrát - 14. Nevím, jestli do toho zahrnul i dobrodruhy na vlastní pěst a ISIL Hunters, nebo jen jejich členy. Jsou i zranění, momentálně v Moskvě a Pitěru spolu se Syřany, Syřanů mnohem víc. Celkem by se mohlo jednat o 250 - 300 zraněných (3x Il-86). Armáda RF je OK.

   Izrael se snaží spolupracovat s Ruskem, protože jen RF má ještě nějaké páky na Irán, pokud vůbec nějaké má. Tedy největším bezpečnostním problémem zde není Izrael, který se oprávněně obává, ale Írán. To ruská vláda velice dobře ví. Proto ta diplomacie s Izraelem, aby v panice neudělali něco nepředloženého. Je dost pitomé radovat se z útoku na izraelské letiště, Rusko má rozhodně blíž k Izraeli než k Íránu. Jenže Irán je jedním z hlavních tzv. prvotních hráčů podobně jako Katar a je si toho dobře vědom.

   Želízkem v ohni jsou Kurdové, jediná šance, jak se USA můžou vrátit do hry. Kurdové a Turecko, další dvojice hráčů. Proto se Rusko nepletlo do Afrínu a vskrytu podporuje Asada v akcích okolo tohoto předměstí Aleppa. Tím proti sobě popudilo nejen afrínské Kurdy.

   Zamotanost Pjakina je srandovní, prostě jednoduše není jisté, nikdo to neví, co v tuto chvíli udělají dva kurdské kantony ani ten afrínský. Ani co udělá Turecko, na čem se včera večer dohodli Erdogan a Tillerson rozhovory stále trvají, a zřejmě výsledek hry neznají ani oni sami. Zjistíme to tehdy, když začne Erdogan vykřikovat svoje oblíbené "Asad musí jít" a když masivněji nastoupí US Army. Jisté náznaky jsou, už se ohlásilo podezření na chemický útok v Idlíbu. Stejně tak nikdo neví, a zřejmě ani sami Kurdové, jestli přistoupí na tzv. "autonomii" v rámci Sýrie, která je už realitou. Zde je šance Asada - předběhnout Američany.

   Hlavním hráčem jsou zde USA, ovládající důležité teritorium Rožavy, a ti mají v rukách velký trumf; iráčtí Kurdové již mají díky nim svůj Kurdistán a Kurdové jim věří. Jenže proti tomu je nejen Sýrie, ale i Turecko a Irán. Premluvit Erdogana bude těžké, ani Putinovi se to nepovedlo. Jenže USA mají oproti Rusku další trumf - DOLARY.

   Takže zopakuju, v těchto dnech se rozhodne, kam bude směřovat Sýrie, jelikož se vše může úplně zvrátit.

   Smazat
  2. to je divné, když to všechno začalo měl Izrael vybombardovat Írán a Sýrii srovnat se zemí a předat ropná pole USA.
   A teď mají Kalibry dvacet minut do Tel Avivu.

   Smazat
  3. 20:09, o čem to mluvíte? Izrael nemůže jen tak bombardovat Írán a Sýrii kdysi bombardoval pravidelně. USA nepotřebuje, aby jim Izrael něco předával, oni si to vezmou i bez nich. Navíc Obamova vláda zrovna Izrael nemusela, Clintonka se miliskovala se Saúdy.

   Smazat
  4. 23:06

   A on Izrael bombarduje Sýrii "jen tak"?

   Smazat
  5. Ano, jen tak. To už má Izrael tak nějak v povaze. Od toho tam je, aby terorizoval Araby.

   Smazat
  6. 0:09

   Tož to bude asi tím, že někdo toho Araba (co Nohavicovi "šahaj na babu") krotit musí, a Angličanům a Francouzům se to po rozpadu Osmanské říše moc nevedlo.

   Zajímavé přitom ovšem je, že při všem tom terorizování jak Jordánsko tak Egypt mají s Izraelem už po léta velmi korektní vztahy a v mnoha oblastech s ním spolupracují.

   Takovým hanebným zrádcovským postojem se pochopitelně každý "etnický" (abych použil vědeckou terminologii pana Povolného) Arab musí cítit do hloubi duše uražen, a tak se uchyluje pod křídla Evropské unie
   Ta mu jeho "utečenecký" život celoživotně ráda spolufinancuje. A tak se takový "Palestinec" může soustředit na věci podstatné: občas vypálí nějakou tu raketku, občas pobodá, postřílí či vyhodí do povětří pár Židů, a jeho život se projasní a hned dostává hlubší smysl!!

   Smazat
  7. Pulerské lži sa predsi len prevalily! Zdochali tam pekne a mäsovo! -
   https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/458898-v-syrii-minuly-tyzden-predsa-len-zahynulo-sto-rusov-pise-reuters/

   Smazat
  8. 8:17, pravda.sk psala? No to bude asi pravda, kdyz to psala Pravda. Víš blbečku, kdyby sis přečetl alespoň příspěvek z 14:22, tam se o ztrátách vyjadřuje velitel té jednotky. Odpovídá tomu i použitá transportní technika. Přečti si nazory na západních odborných vojenských sajtech a přestaň zaplevelovat diskusní prostor.

   Smazat
 2. Tady je pěkný článek o „teroristických"dronech:

  https://aeronet.cz/news/video-vime-kdo-jsou-vladimir-putin-na-tiskove-konferenci-vyvratil-ze-by-za-tajemnymi-bombardovacimi-utoky-dronu-v-syrii-stalo-turecko-americke-technologie-americka-satelitni-navadeni/

  OdpovědětSmazat
 3. To jsou jenom takove teorie irancu,vymysleny v jejich hlavach.Jestli ruske letadlo padlo stingerem,malo padnout letadlo usa....

  OdpovědětSmazat
 4. Nechápu, proč by Rusku měl být bližší Izrael než Irán, Židé jsou nepřátelé Slovanů, u Iránců to tak není, ti proti nám zášt´ nemají. Židé používají Rusko jenom jako kartu nátlaku na USA, ale ve skutečnosti tam žádné dobré vztahy nejsou. To jste tedy trefil kozla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:46, Irán je relativně nevyzpytatelný, je to islámská republika, kde mají značnou váhu ajatolláhové. Většinově šiítská země, tedy i bez přispění USA je v určitém konfliktu s okolím. Izrael je pro ně jako rudé sukno pro býka a věru že ne zcela bezdůvodně. Rusko začalo s Íránem víc spolupracovat až po nástupu Putina, kdy hledalo nové trhy pro vývoz jaderné technologie poté, co na Irán byly uvaleny nové sankce.

   Izrael s Ruskem v podstatě spolupracuje stále, hlavně ve vojenské oblasti, kde jsou zároveň i konkurenty v některých typech vyráběných zbraní. (Nevím, jestli zrovna nedávno Rusko nepřezbrojilo některou ze svých ozbrojených složek izraelskými Uzi). V Izraeli také žije značný počet ruskojazyčného obyvatelstva a ze strany Ruska by byla docela hloupost tyto lidi nepodchytit, nemyslíte?

   Rusko jako nátlakovou kartu na USA využívá kdekdo, možná že to momentálně použije i Turecko, právě jednají v Ankaře. Jó dolary, milý Bradley, to je silná zbraň, kterou Rusko nedisponuje. Proto musí umět šachy a semtam se jim něco povede.

   Židé nepřátelé Slovanů, to jste vzal odkud? "Žid" už dávno není národ, ale víra, náboženská komunita anebo něco z minula v rodných listech. M.Kopecký, Hugo Haas... Češi jako poleno a Židi. Judaismis také kdysi převzal dnes již neexistující národ Chazarů, rozpuštěný v širé matičce Rusi. V Rusku je i židovská republika Birobodžan. V současnosti je židovským národem jen národ Izraelců. A jen tak naokraj, právě ve východní Evropě bylo pár slušných pogromů na vlastní židovské obyvatelstvo.

   Pokud se vám něco nelíbí na tzv. "Židech", musíte svůj pohled otočit směrem k bankám zde v Evropě a USA, ne k policajtovi v Haifě.

   Smazat
  2. Možná více než polovina současných obyvatel Izraele jsou bývalí Rusové -židé, kteří se přestěhovali do Izraele během 60 tých a 70 tých let. Nikdo neví kolik s nimi přislo krtků.

   Smazat
  3. Nejen ze 60.a 70. Ti jsou do značné míry naturalizovaní, nová krev mluví jen rusky. Svazky s původní vlastí má každý druhý.

   Smazat
  4. otočte svůj pohled k Hamáčkovi, Kalouskovi, Sobotkovi, Fischerovi Dlouhému, Pithartovi, Ježkovi, Bakalovi, Koženému Klausovi, Stránskému, Marvanové, Parkanové, Grosovi, .....................................

   Smazat
  5. 20:14, jo třeba i k nim.

   Smazat
  6. Anonymní 18. února 2018 15:46

   Píšete: "Nechápu, proč by Rusku měl být bližší Izrael než Irán ....."

   Vaše poznámka o tom, že Židé jsou nepřátelé Slovanů je skutečně stupidní a šovinistická - to Vám možná pochválí lidé, kteří vidí svět očima "etnicity" jako pan Povolný Ten ovšem "poučeně" - ve skutečnosti ale zcela ignorantsky - mluví o sionismu. A v Rusku či na Ukrajině si něco podobného myslí pokračovatelé černosotněnců. Patříte k nim snad také Vy?!

   - Izrael je Rusku bližší než Irán, protože to je demokratická země, s jasně předvídatelnou politikou, nikoli země kontrolovaná náboženskými fanatiky jako Írán.
   S vlastními židovskými náboženskými fanatiky má Izrael v každodenním životě starostí dost a dost. Přesto za 70 let existence státu Izrael se tito fanatici (většinou přistěhovalí z USA!) nikdy nestali rozhodující mocenskou sílou v zemi; zůstávají trpěnou menšinou.

   - A když vykročíme z politicko-mocenské sféry, stačí se prostě podívat, kolik Rusů emigruje do Izraele a kolik do Íránu. I to o čemsi vypovídá.

   Smazat
  7. Promiňte, ale sionismus a židé nejsou jedno. Sionismus je hnutí, které jako pracovní nástroj k prosazení svých cílů používalo a používá násilí, terorismus a je prostoupeno rasizmem a šovinizmem.

   Smazat
  8. 0:14

   To nevysvětlujte mně, ale panu Povolnému.
   Vy jste určitě spisy Theodora Herzla prostuvodal, stejně jako historii osidlování Palestiny v době před II. světovou válkou.

   Rasismem a šovinismem jsou především prostoupeny podobně zjednodušující manipulativní příspěvky, jaké píšete Vy a Vám podobní.

   Ano, Židé používali v Palestině násilné i teroristické metody. Otázka je proč, a také, jestli se tomu bylo vždycky možné vyhnout.

   Varianta tu ovšem byla a stále je: z Palestiny odejít. Zkuste jim to navrhnout, třeba Vás poslechnou.....

   Zároveň ovšem doporučuji, aby se USA stáhly ze všech vojenských základen mimo vlastní teritorium, O.K.?

   Smazat
  9. Židé nejsou "nepřátelé Slovanů", protože i Slovani sami jsou stejný mýthus jako "židovský národ"! Ale čeho byli Židé jako Idea smrtelnými nepřáteli byl Třetí Řím - největší antijudaistické Impérim dějin založené na eurazijském duchu a řízený svrchní germánskou vrstvou! - http://iks2010.info/?p=133081

   Smazat
  10. Mýtus????
   Přelož ten slovní patvar do češtiny ty kokote fašistickej!!!!!

   Smazat
  11. Ještě jednou k otázce "nechápu proč by Rusku měl být bližší Izrael..." -

   "Ruský diplomat: Pokud Írán napadne Izrael, tak Moskva podpoří Izrael" - 19.únor 2018 - 06:20

   "V případě agrese proti Izraeli nejenže budou Spojené státy stát na izraelské straně, ale také Rusko bude na izraelské straně," řekl Leonid Frolov, náměstek ruského velvyslance v Izraeli. "Mnoho našich krajanů žije v Izraeli, a Izrael je obecně přátelský národ, a proto nedovolíme žádnou agresi proti Izraeli."

   Přesto v rozhovoru, který se uskutečnil na ruském velvyslanectví v Tel Avivu, Frolov zpochybňuje izraelské tvrzení, že Írán stojí za vpádem dronu na území Izraele a navrhuje izraelským zpravodajským agenturám spolupracovat se svými syrskými protějšky.

   "Určitě podporujeme právo Izraele na obranu a akce izraelských pilotů jsou naprosto správné," řekl k incidentu na severu Izraele, během níž byl izraelský stíhací letoun sestřelen syrskou protiletadlovou baterií a dva piloti byli zraněni.

   "Určitě litujeme, že během incidentu byli dva izraelští piloti zraněni," řekl Frolov. "Jménem ruského velvyslanectví přejii rychlé zotavení zraněným pilotům."

   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/rusky-diplomat-pokud-iran-napadne-izrael-tak-moskva-podpori-izrael/

   Smazat
  12. Tým si Frolov podpísal výpoveď.

   Smazat
 5. 14.22,Kurdove nemaji zadnou autonomii jistou,Kurdove musi predat uzemi o ktere se jedna,Syrii a pak s ni jednat o vysi a druhu autonomie.USA nebudou vytvaret nejake zastupni organy v Syrii.Rusko to nedovoli a nedaji se koupit ani za dolary.Jejich cest jim nedovoli prodat spojence.Nebo kdyz nebude Asada,nebude Rusko v Syrii!A ti jsou tam jiz 60 let.Ak Rusko neochrani Syrii,dopadne jako Libye.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Autonomie: taky jsem ji dal do uvozovek. Bude to podobná "autonomie" jakou mají Maďaři na jižním Slovensku. Nic víc. Ale ani to není málo.

   Kurdové nic nemusí, nakonec na nich ani nezáleží, velká politika běží mimo ně a jsou pouze využíváni. A navíc nejsou jednotní. U těch dolarů jsem se docela pousmál, o ty tam běží především. Osobně být Kurdem, spojil bych se s Asadem, protože jak říkáte, Rusko se pokusí nepříznivý stav zvrátit a hrozí střet přímo s USA na syrské půdě.

   USA už v Syrii jsou zakotvení - mají Rožavu až po Deir az-Zur. Turky pustili jen do Manbídže, dál ne. Ropná oblast je jejich.

   Smazat
  2. Je otázkou jak dlouho ještě bude dolar zajímavou měnou. Události a tempo změn se dostává do víru a podle všeho je čím dál těžší něco předvídat a korigovat. Nicméně nejsolidnější silou je celosvětově Rusko. Na nikoho než na sebe se nespoléhá a dělá tak určitě dobře. Vše co se nyní ve světě děje je úžasně zajímavé a vzrušující a pokud by nehrozila atomová katastrofa mohli bychom si to docela užívat. Takže nezbývá než věřit ve vyšší moc a asi se i, kdo to umí, modlit.

   Smazat
  3. Ano, svět se mění neuvěřitelně rychle, bohužel ne bez katastrof. My nejsme dotčeni, Sýrie, Lybie, Venezuela, Ukrajina... ano. Když vás bombardují, a vaše mrtvé děti i s vámi natáčejí pro YouTube, kde si vaši smrt a umírání obhlídne několik miliónů úchylů, takže ztratíte nejen život, ale také intimitu v okamžiku smrti a tím i důstojnost - pak je vám putna, jestli se bude bombardovat i v USA. Vy jste ve válce už dnes.

   Nevím, kolik dolar ztratí ze své síly, myslim, že neztratí nic, a není třeba si nic podobného přát, pád dolaru by znamenal katastrofu. Bohužel Rusko je sice odvážné, ale ne silné. Přesněji, hodí se na ně prastará definice: není tak silné, jak se snaží vypadat, ale ne tak slabé, jak by ho chtěli protivníci mít. Tím novým vladykou planety bude Čína a to teprve uvidíme ten fofr. Čína nejsou sice chamtiví, ale kamarádští a v podstatě čestní Američané. Čína nikomu neodpouští, nic a nikomu. Krade, ale běda, když uděláte totéž.

   Smazat
  4. 19.16,pisete,ze Kurdove nic nemusi..no nemusi,pak obeti bude vic nez doposud 1200!Vidite,ze falesny svet mlci,jakoby utoceni Turecka nekomu vyhovovalo.Snad i Rusku,aby Kurdi pochopili,ze by bylo zahodno predat tohle uzemi pod spravu Syrie,nebo jine reseni neni,tedy,ze by usa iniciovali vytvoreni nejake zastupni spravy Kurdama,po vzoru Kosova je scestni.
   Otazkou je co dela svet a OSN sro USA!Vite, tenhle laxni postoj sveta muze zapricinit,ze se jednoho dne probudime na pronikavy svit nuklearniho vybuchu a pak jiz nic.Vzdy si spomenu na slova psychologa Ceske jednotky v 1.valce v Zalivu na otazku -k jakym poznatkum jste pocas pobytu v Zalivu dosel-odpovedel-dosel jsem k nazoru ,ze svet je 1 veliky podvod-

   Smazat
  5. 7:25, je to velice složité. Ještě nejsou ukončeny dohody T-Rex vs Erdogan a Rusko má s velkým sultánem nějaké dohody. Vůbec to není o tom, že by jim vyhovovalo turecké bombardování, afrínšrí Kurdi měli přece jen lepší svazky se svou mateřskou zemí (Sýrie) než ty dva další kantony, které se jednoznačně přidali na stranu USA. Afrínšrí tím brání propojit celé území až k Střednímu moři.

   O Rožavu se usilují také Turci a v podstatě se o toto území perou s Američany. Jestli ovládnou Afrín, nedovolí USA spojit území a budou je vydírat.

   Nevím, jaké byly konkrétní dohody RF a Turecko, ale zjevně nemůžou Kurdy přímo podpořit. Tady je šance pro Asada (pokud není také vázán nějakými dohodami) jako zástupce ruské strany.

   Smazat
 6. Polský žiďák dokáže pouze zákeřně útočit a okupovat Golány i Palestinu ! Když mu to nejde jak jsi přestavuje létá do Moskvy ronit krokodýli slzi

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:44

   A čím se zabýváš jinak, ty krávo?!

   Smazat
  2. 0:47 Vymýtáním podobnýho xindlu! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/0_905a%D0%BB%D0%B41.png

   Smazat
  3. T ak se příprav ty pologramotná untermensch Dolfiho kurvo!!!!!!!

   Smazat
  4. Monča disgrafik zas perlí.

   Smazat
 7. 10:38 Drž ten svůj špatně insekticidů našňupanej sosák, neb ti ho přetáhnu přes makovici že se ti pejzy kolem něj vobtočej a zalkneš se, ty parazite vobřezanej!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.