Reklama

.

.

sobota 17. února 2018

Hamáčku, Zaorálku, Sobotko, Štěchu, Chovanče! Chcete pomoci své straně? Odejděte!

Lubomir Man
17. 2. 2018 
Ponechte si své poslanecké úřady, které vám jako výsledek voleb ještě spadly k nohám, ale už se dál nespojujte se svou stranou, nevystupujte dál jejím jménem, oddělte se od ní, protože jedině tak ji můžete spasit. Cožpak jste nepochopili, že jste se stali tvářemi bankrotu, který v dějinách vaší strany nemá obdoby? Že v každém, kdo se na vás podívá, vzbudíte na ten fantastický krach a neúspěch vzpomínku – a že tedy ten bankrot osobně představujete a že jste s ním už doživotně spojeni, byť se teď možná budete pokoušet z tohoto kruhu se vyvléct povídám o tom, že kdyby bylo na vás, dělaly by se věci jinak atd.?

Jenže to „jinak“ od vás nikdy nikdo neslyšel, roky v teplých a výnosných místečkách jste zpanštěli a byli jste ve svém odklonu od skutečně levicové politiky tak jednotní, že jste se stali nerozeznatelnými dokonce i od TOP09? Cožpak lid nenazval Zaorálka oranžovým Schwarzenbergem? Copak se tento ministr při příležitosti své účasti na výročí fašistického převratu na Ukrajině, kdy v Kyjevě někoho zeptal, jak to bylo se zmasakrováním téměř padesátky ruských či proruských lidí v Oděsse, či jestli se ten zločin vůbec vyšetřuje? Cožpak Sobotka necestoval až do Vyškova, aby zde americké vojenské koloně vyjádřil náš vděk za to, že si pro přesun k ruské hranici vybrala trasu – jaká to pocta – vedoucí přes naše území? Cožpak Chovanec nevytvořil na svém ministerstvu útvar na potírání ruské propagandy, jak byl tento v prvních dnech své existence nazván, aniž by si dělal nejmenší starost s propagandou stokrát toxičtější a vtíravější, přicházející k nám z druhé strany? A kam byl odložen předvolební slib, že strana prosadí zdanění církevních restitucí? Že s lidovci ve vládě bylo něco takového nemyslitelné? Měli jste do ní přibrat někoho jiného, výběr minimálně ze dvou dalších stran zde byl a prezident vás aspoň na jednu z nich upozorňoval.

Podobných otázek je samozřejmě možno klást stovky a všechny nám radí jediné: Vyberte do rozhodujících stranických funkcí lidi nové, poctivé a morálně čisté, kterých se odér poslední fatální porážky, neúspěchu a chybných rozhodnutí nedotkl.

To je pro stranu jediná reálná naděje. Žádná jiná není.

- - -

28 komentářů :

 1. Konečně hodně rozumný vzkaz! Všechna tato jména se neslavně zapsala do dějin občas i slavné strany, když tato strana byla věrná zakladatelům Peckovi a Zápotockému!Z těchto jmén jde husí kůže po těle; z jejich sebevědomí a nafoukanosti. Všichni si užili, teď by měli trpět. Měla by je postihnout podobná situace z exekuce za nesplnění pateb voličům a členům. Ne, aby šilhali po znovu po teplých hnízdech - Ano, Sobotko, Hamáčku, Štěchu, Chovanče, Zaorálku - dějství v této truhlohře končí, opona padá!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ještě zapoměl na Dienstbíra

   Vymazat
  2. Politika, hospoda, politikaření, večírky, „pátá kolona“ USA v Praze... Vše, co chcete vědět o Janu Hamáčkovi,

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Politika-hospoda-politikareni-vecirky-pata-kolona-USA-v-Praze-Vse-co-chcete-vedet-o-Janu-Hamackovi-moznem-sefovi-CSSD-Nejen-od-zdroju-ze-strany-524738

   Vymazat
  3. "Ano, Sobotko, Hamáčku, Štěchu, Chovanče, Zaorálku" - Též Viléme, Hynku, Jarmilo! Inu
   básník.

   Vymazat
 2. Nechte ty latrino palice žit!
  Vždyt si členové strany té ČSSD stejně najdou dalši mrtvé osly na kterých budou rajtovat až do konce této už tak zdemolované straničky nebožtiků!

  OdpovědětVymazat
 3. Hezký vzkaz, ale hodně naivní.
  Copak tu někdo vážně věří, že ti jmenovaní pánové chtějí jakkoliv pomoci své straně????
  Ani omylem, oni chtějí jen pomáhat sami sobě a pokud možno ještě honem honem něco ukrást, zašantročit, podepsat něco proti lidem ... po nich potopa, a ještě chvíli vydržet ... co kdyby se zase povedlo oblbnout lidi nějakým slibem á la církevní restituce ...
  Tato strana musí zaniknout, navzdory své historii a navzdory i slušným řadovým členům - shnilá větev nejde zachránit, ta se musí odříznout, aby strom = ČR - přežil.
  Pak bude ještě nutno odsekat další větve, socani v tom nejsou sami, samozřejmě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych to doplnil i o odbory. Za 25 roků rozkradli a prodali obrovský majetek odborů, funkcionáři mají nehorázné platy a o pracující se nestarají. Proto musí také totálně zkrachovat, aby na jejich hrobech mohly vyrůst úplně nové.

   Vymazat
  2. " odbory za 25 roků rozkradli a prodali obrovský majetek... " - A je to konečně venku!
   To odboráři rozkradli ty tisíce miliard! To je panečku bedna! S i/y si sice neporadí, ale jinak DO TOHO VIDÍ!

   Vymazat
 4. Socany a lidovci vždy byli falešní kolaboranti. Za komunistů byli součásti Národní fronty. A zvesela kolaborovali s komunisty. Neuznávali žádní jiné hodnoty, jenom plné koryta a podíl na vládě. Po převratu se srazu překabátili na demokraty. Fuj, běžnému člověku jsou jen na blití! Je načase, aby už po zásluze chcípli na smetišti dějin!

  OdpovědětVymazat
 5. Poslední něchť zhasne!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemusí, proud jim pro neplacení odpojili.

   Vymazat
 6. Osobně si myslím, že strana která byla schopna vyprodukovat takové vejlupky, jako byl Gross, Špidla, Rouček, Sobotka, Zaorálek a Chovanec a současně v prezidentské volbě potopit svého člena, strana, která byla ve vládní koalici s lidovci a ANO, tak taková strana není na pokraji smrti, taková strana je mrtvolou. A pokud dovolí, aby za ni vystupovali a k moci se opětovně dodrali stejní hrobaříci, tak taková strana musí zákonitě dopadnout jako její slavné předchůdkyně jako např. Věci veřejné, Strana zelených, Křesťansko demokratické hnutí (KDH), Unie svobody, Občanské forum a já nevím jak se všechny ty pidi, mini strany a straničky, hnutí a hnutíčka jmenovala. Zatím má ČSSD k osudu výše jmenovaných slušně nakročeno. František

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z toho je jasně vidět, že politikům vůbec nejde o blaho voličů, ale naopak voliče potřebují jen k tomu, aby si na další čtyři roky zajistili pohodlný život a přeplněná koryta!

   Vymazat
 7. Ponechte si své poslanecké úřady????? ....no to ANI NÁHODOU!!! Naopak, vzdejte se jich ...anebo buďte vyloučeni z ČSSD!!!

  OdpovědětVymazat
 8. Velmi trefný vzkaz, pane Mane. Všichni jmenovaní se provinili zradou na voličích. ČSSD byla nadějí po obdobích pravicových vlád ODS a TOP09, které nás nelítostně drtily. Za tuto zradu by měli odejít a začít se živit prací.

  OdpovědětVymazat
 9. Františku 17.29 ! Občanské forum bylo něco zcela jiného a proto bylo zlikvidováno Klausem za asistence Havla a Rychetského a to byl začátek toho, co teď máme. Když o tom nic nevíte, tak si neberte OF do úst!
  Josef

  OdpovědětVymazat
 10. Zapomněl jste vyjmenovat zrádné europoslance, kteří také velmi škodí!!! A ty darebáky jmenované by bylo třeba vypudit z Poslaneckých lavic navždy!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zrádní čeští europosranci17. února 2018 19:58

   Jak hlasovali o klimatických uprchlících:
   • http://pravyprostor.cz/eu-otevre-hranice-pro-miliony-klimatickych-uprchliku
   • www.epshark.cz/clanek/396/jak-hlasovali-nasi-poslanci-ep-o-usneseni-o-klimatickych-uprchlicich
   • www.novarepublika.cz/2018/02/jak-hlasovali-nasi-poslanci-ep-o.html#more
   PRO: Keller, Poc, Poche, Sehnalová - ČSSD
   Kohlíček, Konečná - KSČM
   Niedermayer, Štětina - TOP 09
   Šojdrová, Svoboda, Zdechovský - KDU-ČSL
   Polčák - STAN
   Telička - ANO
   PROTI: Tošenovský, Zahradil - ODS
   Payne - SSO
   ZDRŽELI SE: Charanzová, Dlabajová, Ježek - ANO
   Pospíšil - TOP 09

   Vymazat
  2. 18:57 nevíte nic o tom, k čemu zaujímáte černobílé stanovisko. Navíc trapně tapetujete.

   Vymazat
 11. Sjezd nic nevyřeší, protože tam nenechají jet a hlasovat nikoho normálního. Delegáti jsou jistě opět pečlivě vybraní a pečlivě zkorumpovaní - napojení na bývalé vedení službami a službičkami, tak, jak to umí jen tato havěť. Půjde jen o to, kdo na koho více ví a kdo koho víc potřebuje, aby si kryli své lumpárny, podle toho se bude volit.
  Sjezd NIC NEZMĚNÍ - tuto stranu musíme poslat do haj.lu my voliči.

  OdpovědětVymazat
 12. Vůbec jim nezávidím, sedět mezi podrazáky a bonzáky vyžaduje stejné " morální " vlastnosti, nebo post ihned opustit. Náprava je nemožná.

  OdpovědětVymazat
 13. Přečetl jsem si zajímavé příspěvky, a znovu se mi potvrdilo,
  jako už mnohokrát, že jediné, co může tu žumpu změnit, a nejde jen o ČSAD, ale obecně, o všechny strany, a všechny politiky.
  Jedině přímá demokracie, odvolatelnost politiků, zkrátka,
  dohled nad politiky, může přinést změnu.
  Čekat na "lidi nové, poctivé a morálně čisté", jak píše autor, je hodné nekonečné a nepoučitelné naivity.
  Stejně tak bychom mohli zaměstnávat na místě pokladníka člověka bez hmotné odpovědnosti,a čekat na "poctivého a morálně čistého" člověka.

  A co se týče ČSAD, žádná škoda, když vypadne z parlamentu.
  Ať si najdou paraziti poctivou práci.
  Samstag to tak dokur*il, že náprava už není možná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vandal Přesně tak aspoň nemusím nic psát.

   Vymazat
 14. K čemu je mi přímá demokracie, když konkrétní téma plebiscitu zase někdo subjektivně urči, zrovna tak dnes při volbách dostávám předvybranou kandidátku secondhandových politiků, které opět někdo subjektivně před určil? .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady si snad někdo vážně myslí, že nějaké strany budou určovat,s kým a kam tato země dál půjde? Tak to si poslechněte, jaký názor mají pánové Halík a Rychetský u Moravce v ČT. Ten druhý je kupř. zděšen, že se někde v parlamentu diskutuje otázka, jaké technikálie budou určující pro referendum a nikoli napřed o čem vůbec referendum může být. Je znepokojen spolu se soudruhy někde v EU politickým vývojem v naší zemi, tak jako oni jsou znepokojeni vývojem v Polsku a Maďarsku. A Okamura se dle jeho vyjádření vůbec do parlamentu a na místopředsedu této instituce neměl dostat. Můj dojem z této "besedy"? Hlas lidu hlas k ho vnu.

   Vymazat
 15. Udelal jsem prispevek s 29 body, jak by mela vypadat demokracie, kde by lidi rozhodovali o hlavnich bodech politiky, byly jen 2 skupiny stran, kazdy volebni hlas by se pocital, ev. lidi nevolici se pricitali k opozici, volebni kampane byly zakazany, volebni programy navrhovany lidmi a projednavany v TV s opozici a colici, jakekoliv ovlivnovani volicu a potlitiku lobisty, podnikateli, neziskovkami, cirkvi atd by bylo trestne, politici vlady, parlamentu a senatu by byli kontrolovani denne za naklad asi 15.000 denne, vsichni politici by byli odvolatelni, atd, atd, zadne strany nemely o to zajem, i kdyz to dostali a osobne jsem to projednaval na vedeni 2 stran. Vsem jde jen o jedno - o koryta. A tech se budou vsichni v politice drzet zuby nechty, na lidi kaslat. CSSD neni a nebyla vyjimkou.
  Co je nejhorsi, tohle pisi i zdejsimu sefovi, p. Davidovi, take nema zajem. Kdyby si lidi vladli, nemusel by mit tuhle webovou stranku. A z ceho by si pak prilepsoval vladni duchod?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mohl byste 21:19 nějak vysvětlit jakým mechanismem si prostřednictvím těchto www stránek MuDr. David vylepšuje důchod?
   Pokud jste na stejné rozumové úrovni "Udelal ... prispevek s 29 body" nedivím se, že jste nenalezl žádný zájem. Nutně musel být nepoužitelný. Lituji

   Vymazat
 16. Obávám se, že téměř všichni, kteří kritizují dosavadní ČSSD panstvo, zejména pány Zaorálka, Sobotku, Dienstbiera, Hamáčka, Štěcha, Chovance ... opomíjejí skutečnost, že jde o politiky zaprodané západnímu kapitálu podobně, jako jsou jeho jiným klonům zaprodány „osobnosti“ ostatních politických stran.
  Například v KSČM občan Jiří Dolejš (možná od tehdy, co dostal fysickou nakládačku), který by jinak asi nebyl, ke škodě své politické strany, mainstreamem tak často a široce prezentován?
  Uniknul pozornosti věrohodný text za odkazem https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Politika-hospoda-politikareni-vecirky-pata-kolona-USA-v-Praze-Vse-co-chcete-vedet-o-Janu-Hamackovi-moznem-sefovi-CSSD-Nejen-od-zdroju-ze-strany-524738 ?
  Nepochybuji, že právě tak, jako s panem Hamáčkem to funguje i s mnoha dalšími. Co naděláme?

  OdpovědětVymazat