Reklama

čtvrtek 22. února 2018

Inteligent nevěří spikleneckým teoriím (pokud je ovšem nesdílí)

22. 2. 2018    (zpráva kolující po internetu)
...Pokud jde o řetězovky druhu pošli dál a budeš zdráv, vyhraješ v lottu a pod., tak jsou neškodné a jen ztráta času. Daleko horší je to s různými spikleneckými teoriemi a podobným neřádstvem. Dostávám jich nemálo a odesilatelům vůbec nevadí, že jsou nejčastěji z dílny AE News, Aeronet, nebo přímo RT. Nejsou to blbci, jak by se dalo předpokládat, což horší, a argumenty na ně moc neplatí. Klasickým příkladem je Petr Šulc z áčka. Některé jsou plné nenávisti a vulgarismů, ale ani to nevadí.

Jak katastrofální důsledek to pak může mít na ty, co přemýšlí podstatně míň. Proto si myslím, že tady je osvěta nezastupitelná a je po viností nás, co víme, že 2+2=4 a ne 3, nebo 5 abysme se snažili dostat ty slabší výš. Tak nás to učili na fakultě. Přeci už víme, že nositelem pokroku není masa v duchu tatíčka Marxxe, ale inteligence. Tohle je je naše nezastupitelná povinost.

Již víc, jak 20 let tvrdím, že tenhle převrat byl dobře přípravenou akcí StB a dosud v její režii. Klaus byl evidentně tajná zbraň Moskvy, proto taky byl dvakrát odmítnut jeho pokus o vstup do KSČ. On byl připraven pro jiné, důležitější úkoly, kde by jeho členství zásadně vadilo. Dav řinčící klíčema na Letné byl jen kompars v prvním dějství. Za drátky stále tahají staré kádry, které pořád ještě nejsou zpuchřelé. Ani nebudou, dokud v jejich službách budou s pílí mravenců fungovat přeposílači jejich zaručeně pravdivých zpráv a informací. Divide et impera platí dodnes.

Olda

50 komentářů :

 1. Co za magora to tady promluvil proboha?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:05 Je to jen ukázka rčení "Zloděj křičí chyťte zloděje". Nebo v dnešním duchu "bojujeme za pravdu a lásku šířením lží a nenávisti". Nic nového pod sluncem. Zlodějští krejčíci pořád budou hlásat, že neviditelné šaty vidí jen ti "přemýšliví inteligenti". A že za dnešní marasmus nejsou zodpovědní zloději, prosazující v cizím zájmu "tržní ekonomiku" (cudný název pro kapitalismus), ale tajemní estébáci a rafinovní komouši.

   Smazat
 2. Tak tento článek je plný nenávisti a spikleneckých teorií...
  Michal

  OdpovědětSmazat
 3. A samozřejmě ani jeden příklad. Jen kecy.

  OdpovědětSmazat
 4. Tak vás na fakultě učili počítat do pěti? Prospěl jsi?

  OdpovědětSmazat
 5. Anonymy nesnáším. nevím, proč je redakce přijímá. Autora mj. deklasovalo velikášství, jistota jen svou pravdou. Cituji "Přeci už víme ..."
  Nová Republika byl slušný časopis. Proč ho zamořit anonymy.
  Podepisuji se pravým jménem Milan Honusek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I já se podepíšu, jmenuji se Tomáš Jedno. A teď mi dokaž, že lžu.

   Smazat
  2. Tak uveďte adresy, ať se přesvědčíme.

   Smazat
  3. Zdá se mi to velmi humorné. Proč bychom se nezasmáli lidské blbosti, zvláště když se zaštiťuje "inteligencí"? Tomáš Marný má pravdu. I když se někdo podepíše jménem obecně známé osoby, psal to skutečně on? Neznám všechyn autory osobně, natož diskutující, i kdyby se podepisovali svým jménem. Mimochodem, brzy budeme vyžadovat jednoznačnou identifikaci, bychom mohli z diskuse vymýtit sprosťáky a největší hlupáky.
   "Spisek svůj do tisku dám, ale jméno vynechám, jméno své do tisku dej, ale spisek vynechej! (K.H.Borovský)

   Smazat
  4. Však už bylo dávno na čase.

   Smazat
  5. 17:59 Vymyslete si jiné důvody, Davide, tyto zní sprostě a hloupě vůči těm, kteří mají skutečně co sdělit. Bývá to logicky tak, že ten, kdo kosí trávu za vládu, je jen pomahač a s pravdou většinou nemá nic společného.

   Smazat
  6. 18:24
   A Vy se patrně považujete za někoho, kdo má skutečně co sdělit? Pochopitelně jen anonymně...

   Smazat
  7. 18:28 Kopecký, je mi z Vás špatně.

   Smazat
  8. Netrvala dlouho svoboda.

   Smazat
  9. Pane Kopecký nejsem fanda vulgarit a ani různých pseudonýmů. Ten Váš je typický jak se podepsat po cizím jménem.
   lada

   Smazat
  10. 18:55

   Chcete mi snad vysvětlit, jak jste na to přišla?

   Smazat
  11. 18:57 Ženy chtějí a potřebují skutečné muže, Kopecký, chcete snad, aby Vám to vysvětlila, ... Vy vzorňáku, který se snadno a bez rizika můžete kdykoliv podepsat? To nedělají.

   Smazat
 6. Děkuji pane Davide za vystavení tohoto článku i s pravopisnými chybami. Krásný a typický příklad blba. Jenom by mě zajímalo, co ještě jej učili na fakultě :)) Typický absolvent nějaké Sorošovy VUML.

  OdpovědětSmazat
 7. Článek je neskutečný blábol a autor mimoň.

  OdpovědětSmazat
 8. Šéfredaktor analytického serveru Manipulátoři.cz, zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti a člen Strany zelených Jan Cemper se zřejmě už činí.
  Jak uvedl v https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Musime-duchodcum-kteri-sirili-lzi-o-Drahosovi-posilat-maily-a-letaky-o-dezinformacich-Fasiste-na-Ukrajine-maji-vliv-jak-Okamura-u-nas-uvadi-aktivista-Cemper-525224 největším nebezpečím pro "demokracii" jsou senioři a starší lidi přeposílající si emaily.
  Lidská blbost zřejmě nezná mezí...

  OdpovědětSmazat
 9. Tak to je blábol hodný myšlenkové úrovně degenerovaného mlže.

  OdpovědětSmazat
 10. Tak to vypadá , že olomoučtí študentíci s dlouho trénovaným jediným správným názorem , podpořeným Sorossatanovými krvavými dolary zahájili akci - tupani z vesnice a zbyteční starouši sdělíme vám "pravdu" !!!!! , to budete čumět jaká je ! Myslím , že i ČTžumpa se zastydí nad svou neschopností vyplodit tolik lží , kolik dokážou vyplodit VŠ sluníček sedmižravých , sviní vlastizrádných , lokajů amerických imperialistů , diktátorů a vrahů !!! !!!

  OdpovědětSmazat
 11. Na to se hodí Kantorkův vtip : Podívejte děti "Blbost" a jak krásně kvete!

  OdpovědětSmazat
 12. Ocenil bych, kdyby autor článku své tvrzení podopřil nějakými věcnými argumenty. Když si člověk zrekapituluje názory tzv. "pravičáků" nebo lidí šířících "pravdu a lásku" tak mu v nich chybí odpovědi na otázky typu "proč", "jak", ... . Tvrzení "Přeci už víme" je jen něco jako zvuk.
  Dostáváme se tak do stavu, kdy kdokoliv může tvrdit cokoliv. Ale ono to se přeci v reálu děje. Je jasné, že zmíněný text je taková krabička od sirek, aby jsme viděli "jak velký je to nerozuma", ale, myslím si, že potřebné tyto "nerozumy" přesvědčit, aby přemýšleli. Jinak nám tady zůstanou smrdět napořád.

  OdpovědětSmazat
 13. Inteligent? Intelektuál? Vzdělanec jako nadčlověk? Probůh, já jsem si naše obrozence velice vážil v představě, že se nepovýšili nad občany, tehdy především selský stav, ale že se snažili selský stav vytáhnout, povýšit k sobě. Jenže vzdělanost jako 2 + 2 = 4 či ET není pro přežití národa to jediné nejdůležitější. Ale také historické vědomí, literární vzdělanost, jazyková kultura, občanská sounáležitost a obětavost. A hlavně pravda o životě, práci, právu svém i druhých. A to se dnes nenosí. Tzv. inteligence, to je nosný pilíř středního stavu, stvořený kapitálem jako beranidlo proti dělnému lidu, aby neměl roupy a nedožadoval se i pro sebe lidských práv. Představa, že padne diktatura kapitálu z přesvědčení kapitalistů, že je jejich režim protilidským svinstvem, je hodně, hodně mylná. Asi stejná, jako představa, že kapitál přestane vést agresívní války, protože se sám sebe zhrozil, že při tom zabíjí miliony lidí!

  OdpovědětSmazat
 14. Milý Oline
  svojí politickou předvídavostí a principiálním
  nadhledem západoevropského pravdomluvného křesťana
  je vás škoda nevyužít pro spolehlivé zdroje informací.
  Prosím zajímejte se o práci v ČT
  Jistě budete velikou zdravou konkurencí pana Moravce*

  OdpovědětSmazat
 15. Oldo, netuším, jakou fakultu jste navštěvoval. Ale škoda, že jste nebyl pozornější na základní škole, když se probíraly základy češtiny. Petr

  OdpovědětSmazat
 16. po oprave garazu hned se tady ukazu,po sezrani viagry hned jsem videl Vlastovku a popojel svrsku.
  Stale nadavani nevadi, on se znova po viagre nasadi.
  To rikam vam orangutanum ja plukovnik vv Liska pouste NH

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Te zdravim lisko ,zde horni dolni Pis mne a sobe v casopisu ktery jsem ja vymyslel a to DSVOBODNA REPUBLIKA. Az zavreme a pozdeji zlikvidujeme Dvoraka s pighou bude tady svoboda ,jako v juesej tam jsou zensky na prodej v bordelu velikem.Zdar a silu najdes v syru Niva.

   Smazat
  2. Tohle jsou skuteční autoři NR! - http://terrapapers.com/wp-content/uploads/2016/02/terrapapers.com_The-Protocols-of-the-Elders-of-Zion-10.jpg

   Smazat
 17. Dobrý matematik (2+2=4),ale už méně dobrý znalec mateřštiny. A historik už spíše ze světa fikce, dohadů a pouhého tvrzení, bez sebemenšího důkazu. Ato se prosím, Oldo sám vymezuješ vůči tzv.,z tvého pohledu, "dezinformačním" médiím. Takže laskavě nechej na každém, ať si vybere to svoje zrnko pravdy, které se vyjímečně objeví například i v Čt, DVTV nebo CNN. Jinak s tebou opravdu nemohu souhlasit vůbec v ničem! Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 18. Pane, oslnil jste mne svou inteligencí,klasika latina (rozděl a panuj),brilantní znalost matematiky 2+2=4, odkaz na filozofa Marxe,(mimochodem známý tutor z Oxfordu,dodnes vyučuje dílo tohoto filozofa).Příště můžete ještě přidat Machiavelliho a my nevzdělanci sedneme na pozadí.

  OdpovědětSmazat
 19. Oldo,vypadá to,že je to část textu z Vaší disertační práce.Navštěvujete dobrou školu a Vaši profesoři a Vaši rodiče jsou na Vás určitě náležitě pyšní.Čeká Vás skvělá budoucnost v některé neziskovce.Jste a budete velkým přínosem pro společnost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jiz Dezo pravil soukmenovci z Prasecaku -ty vies svina kolko je 3+3 Ses diabol ci clovek svina????

   Smazat
 20. Jedna z podstatných předností komunizmu pro horních dvěstě tisíc v naší západoukrajinské sovětské svazové republice "česko" / každému podle jeho potřeb, každý posdle svých možností/, na rozdíl od ostatních, pro které platí kapitalizmus jako řemen je, že pro ně prachy nemají žádný podstatný význam, protože se stejně někde nakradou. Je to zcela jiný svět, když se člověk může jen bavit a legálně krást, a nemusí se starat o nesmysly, které mu ochotně a na počkání udělá první námezdná pracovní síla po ruce, dle továrníka Engelse a jeho poskoka Karla Marxe, poté, co jí strčí dá pár papírů do kapsy, a ještě kmitne poklonu až si narazí zuby o kolena. Vždy jsem se divil chudákům, kteří se snaží nelegálně krást v malém. Vždyť je to nejen opovrženíhodné, ale pro ně i nebezpečné...

  OdpovědětSmazat
 21. Bože to je vůl ! Nositelem pokroku je prý inteligence ? A to má být jako on ? Tento debil ?

  OdpovědětSmazat
 22. Na saka nepouštět!

  OdpovědětSmazat
 23. Co nám o zdroji ekon. pokroku říká jiný inteligent (Ha Joon Chang)?
  Stručně řečeno asi toto: zdrojem pokroku není ani tak míra vzdělanosti jednotlivých občanů (tj. počet těch inteligentů), ale spíše to, jak dobře se tito občané organizují do kolektivních entit s vysokou produktivitou - ať jsou to gigantické firmy nebo menší firmy, náležející ke světové špičce.
  Rozvoj takových podniků závisí na pomoci řady institucí, které podporují investice a riskování. Též na obchodním režimu, který chrání a pěstuje firmy v dosud nerozvinutých průmyslových odvětvích, na finančním systému, který poskytuje „dlouhodobý kapitál“ nutný pro dlouhodobé investice zvyšující produktivitu, na institucích, které poskytnou druhou šanci jak kapitalistům (dobrý zákon o bankrotu), tak zaměstnancům (dobrý sociální stát), na státních subvencích a regulacích ohledně výzkumu a vývoje a zaškolování a tak dále ...

  OdpovědětSmazat
 24. Pane Petře Šulci,dovoluji si Vám oznámit,že jsem si Vás zapsal do seznamu výjimečných osobností této epochy. Pro Vaši informaci jste na 17.tém místě s redaktorkou Tvarůžkovou.

  OdpovědětSmazat
 25. Vážení diskutéři!
  Není důležité zda někteří z Vás mají odvahu diskutovat veřejně tedy za Frantu Vyskoče z Horní Dolní, ale to podstatná je motivace, zda diskutují k věci (řešenému problému), či diskutují o velikosti svých koulí. A druhým podstatným faktorem projevu každého diskutéra je exaktnost (pravdivost, jednoznačnost a přesnost)jeho výroku či názoru. No a posledním podstatným faktorem je cíl vstupu každého diskutéra do diskuse (manipulace, prefabrikace, zviditelnění či obhajoba nebo vyvracení již prezentovaných názorů diskutujících).
  K motivaci - většina příspěvků je bohužel o velikosti koulí (dokonce i od autorů ženského pohlaví) a poznáte to podle pokleslého jazyka, vulgarit a negramotnosti čišící z daného příspěvku. Ale mazat je není třeba, i ony plní důležitou funkci - profylaktickou!
  K exaktnosti asi tolik. Bez znalosti jazyka (přesného obsahu pojmů), formální logiky (bezbřehost a prázdnota argumentů) a jazykových náležitostí (syntaxe, sémantika, gramatika) jsou příspěvky jenom výkřiky hrůzy do neznáma a ikdyž je to nedemokratické měly by být mazány, ale která autorita zodpovědně rozhodne o jejich obsahové diskvalifikaci? A navíc mazání je zabránění vyslovit názor, byť tak nesmyslný, že jej nemá smysl ani číst natož vyvracet argumenty. No a počet diskutérů by se povážlivě snížil (otázka zda diskusi ku prospěchu či ke škodě).
  No a cílům účasti v diskusi, každý i ten nejhloupější, nejotravnější a nejpodlejší člověk má stejná práva jako člověk moudrý, zajímavý, bystrý a hluboce morální. Kdyby to tak nebylo, tak ti největší hajzlové (chytráci tzv. prekabátený hlupáci) nás ostatní vyloučí nejenom z diskuse na jakékoliv téma , nýbrž i ze společnosti lidí (mezi otroky, gojímy a ovčany). Doufám, že to nikdo z Vás nechce.
  Závěrem, diskutujte všude, často, věcně, exaktně a s morálně pozitivními cíli a tzv. hajzlové se z diskuse vypaří sami. Není potřeba na jejich úlety vůbec reagovat.
  Přeji mnoho podnětných témat Ďuro Trulo alias Somárik Sprostučký
  P.S: nejsem anonym pouze mne nedokážete identifikovat, byť svoji identitu neskývám
  P.P.S: slovo "prekabáteny" je napsáno jako slovakismus v češtině a je bezchybné ve všech vlasnostech a významu!

  OdpovědětSmazat
 26. Uf, Olda svou inteligenci odvozuje od skutečnosti, že přece dobře ví, že 2+2=4, že na to má i VŠ, a že to stojí za zveřejnění.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak rikala uz moje tchyne kdyz uvidela nejaky nepovedeny vyrobek ceske provenience :To zas vymyslel ceskej inzenyr .

   Smazat
 27. Ďuro, stručnost sdělení je krásná. Proč se nepodepíšeš. JXD

  OdpovědětSmazat
 28. Někdo, řekl, že kdo se nezabývá spikleneckými teoriemi, toho jednoho dne zaskočí spiklenecká praxe.
  Oldo, nepoložil sis jednu otázku. V čí režii zapracovalo vedení StB při plišáku a v čí režii pracovala KGB? Řekl bych, že v režii velkých peněz. StB a KGB dnes zmizely v propadlišti dějin! Velké peníze svou moc posílily jako nikdy? Tak kdo to tedy vede?

  OdpovědětSmazat
 29. tak nám Otík ukázal, jak uvažují stoupenci spikleneckých teorií.. díky Otíku

  OdpovědětSmazat
 30. To psal kamoš Petry Prochazkove.Ta je je chudinka zdesena jak spodina utoci na elity a inteligence je podrizena mase !!Asi musi nekdo obcas zkontrolovat kolik je 2+2 .Ma to holka tezky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jeden starořecký a opravdu inteligent tvrdil, že ví, že nic neví.
   Procházková a její skupina inteligentů z pomocné školy vědí všechno. Dokonce ovládají i počet do 4 a vědí, že co je více než 4 je mnoho.

   Smazat
 31. Pokud to není ironie, tak jde o případ inteligenta, který z té své „povinnosti“ povznášet jiné, „jak ho učili na fakultě“, asi v Plzni, zbláznil. Nepochopil, že jeho přesvědčení o povznesení jiných na svou úroveň je ve skutečnosti jejich vhozením až na dno žumpy. Pod titulkem o inteligentech, kteří nevěří spikleneckým teoriím, napíše pak do nebe volající pitomost o Klausovi, ve které ho staví do světla velikána, ačkoliv to ve skutečnosti byl ubohoučký účetníček, který zkazil na co sáhl, protože propadl, jako každý dogmatik, víře ve svou neomylnost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:28

   Máte pravdu.

   Vyjádření Pavla Landovského o Václavu Klausovi jako o "polobuzerantovi", který je pro tuto zemi největším neštěstím je sice emotivní a možná spíš metaforické, ale přesně sedí!

   Je to odstrašující příklad toho, jak může být za ekonoma označován někdo, kdo nikdy nehospodařil, nikdy se neosvědčil ve vedení jakéhokoli podniku nebo pracovního kolektivu lidí.

   V poválečné Evropě se takovým (mezi nacisty) říkalo Schreibtischtäter". Kriminologie pro to má termín zločiny bílých límečků (white-collar-crime).

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.