Reklama

.

.

čtvrtek 8. února 2018

Izraelský důstojník: Ukrajinští generálové jsou extrémně tupí"!

- kou -
8. 2. 2018  Facebook a PrvníZprávy

Major izraelské armády Victor Vertsner, který dobrovolně pomáhal ukrajinské armádě v Donbasu, vyvolal skandál vyvěšením na své stránce na Facebooku záznam kritizující ukrajinskou armádu.


Ve svém příspěvku Vertsner zejména zdůraznil, že ukrajinští generálové s nímiž se setkal, jsou „absolutně profesionálně nevhodní, často velmi hloupí“, postoj k vojákům je „ponižující“, je zde rozsáhlá protekce a korupce. Kromě toho vyjádřil názor, že UA trpí dvěma „syndromy“: „každý všechno ví“ a že jsou „nejsilnější armádou v Evropě“.

Na podporu svých slov dal pár příkladů. Tak například v jednom z pluků zvláštního určení, kde Vertsner byl na návštěvě s dobrovolníky, činiteli a americkými vojenskými atašé, donutili vojáky převléknout se do ukrajinských krojů (košile „vyšívanky“) a nosit jídlo na stůl.

„Štábní cvičení v brigádě jsem sledoval s úžasem. Takovou dobře koordinovanou práci personálu jsem nikdy neviděl, a to ani na základě standardů NATO, které jsou pro Ukrajinu nové. Dokud jsem si ovšem nevšiml listů s textem před každým důstojníkem. Opona ...“ uvedl Vertsner další příklad.

V závěru Izraelec vyzývá velení ukrajinské armády „vzpamatovat se, a nevynalézt bicykl se čtvercovými koly“.

Následně propukla na sociální síti zanícená debata mezi Vertsnerem a poradcem ukrajinského prezidenta Jurijem Birjukovem, v níž izraelský major nazval ukrajinské generály „tlustoprdy“. Poradce ho vyzval, aby opakovat tato slova osobně veliteli vojenské operace v Donbasu, generálu Zabrodskému. Později major napsal, že mu Birjukov vyhlásil „svatou válku".

Související článek: Porošenko: Ukrajina je schopna odrazit jakoukoliv armádu!
facebook.com

7 komentářů :

 1. Mno jo to budou ty rádoby elity s nejsilnější armádou v Evropě.

  OdpovědětVymazat
 2. :))
  ..není náhodou generál Pavel Ukrajinec?

  Extrémní je vlna těchto občanů na našem území...

  8. ÚNORA 2018 15:21 LIDOVKY.CZ > ZPRÁVY > DOMOV
  Za loupežné přepadení v Horusicích poslal soud obžalované do vězení na 12 a 17 let
  4
  Před táborským soudem stojí Ukrajinci Róbert Simon a Ivan Ivanovskyj, kteří se... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
  PŘED TÁBORSKÝM SOUDEM STOJÍ UKRAJINCI RÓBERT SIMON A IVAN IVANOVSKYJ, KTEŘÍ SE... | FOTO: DAVID PELTÁN, MAFRA
  TÁBOR Za loupežné přepadení v Horusicích poslal dnes táborský soud dva muže do vězení na 12 a 17 let. V rodinné firmě brutálně zbili osm lidí, dva zemřeli. Šlo o majitele firmy a jeho švagra. Rozsudek není pravomocný. V září roku 2015 přepadla firmu na Táborsku pětičlenná skupina Ukrajinců, uvedla obžaloba. Soud ve čtvrtek poslal do vězení dva z nich, které policisté zdrželi loni na jaře. Zbývající tři se patrně skrývají na Ukrajině.

  Zdroj: https://www.lidovky.cz/v-kauze-horusice-poslal-soud-obzalovane-do-vezeni-na-12-a-17-let-p5p-/zpravy-domov.aspx?c=A180208_152159_ln_domov_ele

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemálo našinců je pozavíráno v zemích na západ a jih od nás. Jsme lepší??

   Vymazat
  2. Tito našinci nejsou lepší.
   Na rozdíl od Ukrajinských občanů
   nikdo do zemí na západ
   nedistribuuje desítky tisíc Čechů
   pomocí pracovních agentur.
   A i kdyby ano
   rozmělnili vy se po státech.
   U nás se hromadí...*

   Vymazat
 3. Takze Izrael pomaha Ukrajinske vlade zvitezit.
  Taky to tak vypada.

  OdpovědětVymazat
 4. Pomáha i naše vláda Okrajine zbranemi a islamskemu státu a Zeman tomu všemu velí on podporuje Izrael Zeman Sionista Drahoš vlastenec Babiš loutka Stropnicki vlastenec Pražská kavárna záchrana národa od Nemecka se učit netáhnout Rusi spět Nemecko náš vzor s EU na věční časi a nikdi jinak,učit se učit se učit se,to říkal Havel.

  OdpovědětVymazat