Reklama

neděle 18. února 2018

Jak číst výsledek sjezdu ČSSD

Radim Valenčík
18.2.2018  blog autora
Od ČT 24 jsem si při komentování sjezdu ČSSD moc nesliboval. Ale takové prvoplánové cinknutí komentářů a takový diletantismus...
Stačí uvést příklad. První dva komentáře ke zvolení Hamáčka předsedou – první od Pospíšila, druhý od Gazdíka.
Evidentně zaskočení tím, jak dopadl Chovanec. Vyhořel už v prvním kole. Naopak Hamáček deklaroval společný postup se Zimolou.


Nakonec se celé jednání sjezdu v podstatě zredukovalo na to, s čím přišel Zeman: Podpořit Babiše ve vládě.

A tato výzva triumfálně vyhrála. Babiš má mandát tiché podpory ČSSD už nyní. A může aktivně vyjednávat a vyjednávat a vyjednávat, aby "zabránil nástupu těch zatracovaných (ČT a dalšími), tedy SPD a KSČM", kteří za této situace, pokud budou hrát vlastní hru, mohou posilovat a posilovat a posilovat.

Jak jsem řekl už před sjezdem ČSSD: Není to o ČSSD, ale o tom, jak se dění kolem sjezdu a na sjezdu promítne v probouzení a vyzrávání veřejného vědomí a sebevědomí. Viz:

http://radimvalencik.pise.cz/5456-co-ne-vyresi-sjezd-cssd.html

Ovšem ČSSD to bude mít ještě hodně složité. Hamáček je jen Sobotka II a bude se muset moc a moc snažit, aby dokázal víc, než politiku možného a zvládat standardní situace:

http://radimvalencik.pise.cz/5459-nejen-pro-cssd-jak-se-hleda-lidr.html

Ani Zimola ještě není ten pravý lídr, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/4650-cekas-na-zazrak-priteli-zimolo.html

Ale i tak (to říkám těm, kteří jsou zklamáni) sjezd dopadl mnohem lépe, než jsem čekal. A dopadl jinak, než chtěli manipulátoři.

Dovětek:
Ještě dovětek. Celou dobu jsem na to myslel a v tomto komentáři zapomněl. Já zapomněl, ostatní si ani nepovšimli. Ani v jednom z projevů, které jsem sledoval (a sledoval jsem ty nejdůležitější), se nikdo ani náznakem nezmínil o vzpouře odborného zázemí ČSSD, ke které došlo těsně před sjezdem!

Je to jednak ilustrací toho, jak odborné zázemí selhalo, jak pozdě a váhavě se snažilo dát o sobě vědět, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/5438-vize-110-vzoura-odborneho-zazemi-cssd.html

Na druhé straně je to dlouhodobá nemoc ČSSD (a nejen jejího vedení), že si neuvědomuje význam dobré teorie. Ta jako by pro ni ani neexistovala. Přitom bez dobré teorie je strana typu ČSSD nic. Nemůže nic ovlivnit. Potřebuje spojence v silné teorii, v zázemí kvalitního týmu schopného pracovat interdisciplinárně a navrhovat komplexní řešení.

Já vím. Kleště současné globální moci, do kterých je ČSSD sevřena i v lokálních českých podmínkách, se právě tomuto snaží zabránit. Ale to už snad ti rozumnější sociální demokraté, kterým jde opravdu o věc, mohli rozpoznat. Pokud budou chtít obnovit pozici své strany, měli by se vyrovnat i s tímto dluhem. A velkým dluhem.

- - -

  

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5463-jak-cist-vysledek-sjezdu-cssd.html

21 komentářů :

 1. Myslim, ze to tady p.David okomentoval hodne trefne a tohle homeopaticke redeni, nema valneho vyznamu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hamáček zavedl nový pozdrav ČSSD -dobrou noc.

   Prý proto,že je to kovaný neomarxista se svoji diktaturou humanistů,jeho pražskéké kavárny a je DVOJKA zubaté pleši,akorát bez zubů ..no nemáme tady tu pravdu,??.

   Smazat
 2. Moc toho sjezd nepřinesl,
  v postatě se vše čekalo.
  I těch antikomunistických berliček nebylo příliš,
  ale byly...

  OdpovědětSmazat
 3. Nesouhlasím s autorem. Zcela opomněl, že pro naše americké "přátele" je Hamáček s jeho veskrze pozitivní postojem k americkým základnám strategických zbraní, "dočasně" rozmístěným na našem území, darem z nebes... Měli bychom od něho očekávat především podrazy v této souvislosti. Stačí si vzpomenout, jak hlasoval pro radar v Brdech...

  OdpovědětSmazat
 4. Jásot Gazdíka nad zvolením Hamáčka je varující.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ZVOLENÍM HAMÁČKA ČSSD prohrála i příští volby. Kdo chce premiera Kalouska a otročit NWO, ať jásá... V TOP 09 jistě slaví.

   Smazat
 5. Ilona ŠVIHLÍKOVÁ:
  http://casopisargument.cz/2018/02/17/sjezdova-rezoluce-cssd-za-prazdne-tlachy-a-eurohujerstvi/
  http://casopisargument.cz/2018/02/18/potrebujeme-jeste-socialni-demokracii/

  Miroslav TEJKL:
  http://casopisargument.cz/2018/02/18/glosa-k-navrhu-sjezdove-rezoluce-cssd/

  Lukáš JELÍNEK:
  http://denikreferendum.cz/clanek/27089-milos-zeman-bohuzel-nezklamal

  Redakce Deníku Referendum:
  http://denikreferendum.cz/clanek/27087-sledujeme-zive-cssd-v-hradci-rozhoduje-o-svem-dalsim-osudu

  Martin ČABAN:
  https://nazory.e15.cz/komentare/komentar-martina-cabana-sjezd-cssd-rozhodl-zeman-1343506

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A abych nezapomněl - zajímavé povídání o Janu Hamáčkovi a Aspen Institute:

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Politika-hospoda-politikareni-vecirky-pata-kolona-USA-v-Praze-Vse-co-chcete-vedet-o-Janu-Hamackovi-moznem-sefovi-CSSD-Nejen-od-zdroju-ze-strany-524738

   Smazat
  2. Dobrý odkaz pro členy a voliče ČSSD.

   Smazat
 6. Návrh zrušit ČSSD, bylo to nejrozumnější, co tam zaznělo. Je to nereformovatelný spolek, prolezlý prolhanými šmejdy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas! ČSSD je pravicová, nepoučitelná, nevolitelná, lživá, kolaborantská, tunelářská, zlodějská... partaj (ne)politických pažravých politruků a (super)dinosaurů u koryta. Už dávno po zásluze patří na smetiště dějin!

   Smazat
 7. Socani jsou natolik zblblí stavem strany, že někteří ji chtějí rozpustit. Přitom logicky uvažující nestaník se diví, že z ní prostě nevystoupí, jenže to by nebyli socani. Ti jdou s houfem a když není houf, jsou bezradní.
  Obecně pro naši zemi je to tragedie. Tato strana vygenerovala nejen Zemana a Sobotku, Grosse, ale i prskajícího předsedu ústavního soudu a další kreatury. V neposlední řadě je svázána i s gaunery typu Bakaly, Romana a podobně. Není čeho litovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mám dojem, že se silně podílela i na instalaci Šábesové.

   Smazat
 8. Pane Valenčíku! Jistě pamatujete na volbu Urbánka do čela KSČ. No a Hamáček je něco podobného, ale v růžovém. To, co si nechal odhlasovat "sjezdem" - do vlády s ANO, ale bez Babiše, je exemplární příklad jeho tupého myšlení. Nelze taky zapomenout, že další jeho "názory" pocházejí evidentně z Tržiště a Brusele a zcela jistě neslouží zájmům občanů téhle republiky.

  OdpovědětSmazat
 9. „Odsuzuji islamofobii, stejně jako odsuzuji jakoukoli jinou formu extremismu či rasismu. Islám už v minulosti prokázal a prokazuje nadále, že má nezastupitelnou a nevyčíslitelnou roli ve vývoji lidské společnosti,“ prohlásil Hamáček podle serveru Aktuálně.cz.

  Další proislámský výrok přidal Deník. „Islamofobie je odpudivá a nebezpečná stejně jako rasismus a antisemitismus a měla by být potlačována všemi zákonnými nástroji.“

  Hospodářské noviny informovaly o tom, že Hamáček překvapil, když řekl, že islám je pro lidstvo důležitý. „Úkolem evropských politiků je zdůrazňovat, že se boj vede proti teroristům, ne proti islámu,“ řekl předseda sociální demokracie.

  OdpovědětSmazat
 10. Sjezd ČSSD tak, jak byl koncipován, nic nového nepřinesl a ani přinést neměl. Stačí připomenout jeho pouze jednodenní trvání, dále pak datum jeho konání (fakticky to mělo být až po ustavení vlády, které ale přibrzdil M. Zeman), jeho program (nejprve volba, pak vystoupení kandidátů atd.). (opět upřednostnění personifikace před programem - stejný postup jako v případě prezidentské volby, kde se tento záměr naštěstí nezdařil). Výběr kandidátů na předsedu strany svojí skladbou (nikoliv náhodou) připomínal výběr prezidentských kandidátů. Proč asi? Od samého počátku šlo tedy jen o formalizaci předání moci ve straně tak, aby byla zachována její dosavadní linie. Právě ale ta přitom způsobila tak obrovský propad ČSSD. Nebo si snad někdo z vedení ČSSD opravdu myslí, že lezení do eurozadků či multikulti nebo podpora ukrajinských fašistů prosazované vedením ČSSD se dá s občany "vykomunikovat"? ČSSD tak nadále funguje jako nástroj TOP 09 a plní roli užitečného idiota. Pokud bude chtít jít např. ODS do vlády s Babišem, tak k tomu ČSSD potřebovat nebude. ČSSD tedy má působit jen jako činitel brzdící spolupráci ANO s KSČM a s SPD, ačkoliv představy prezidenta mohou být jiné. A nyní k tomu začne přicházet jedna jobovka za druhou. Již začaly informací o prosazovaní přijetí EURa ze strany ANO. Naprosto bez ohledu na dopady pro tento stát a jeho obyvatele. Jak správně (leč marně) upozorňovala ANS dávno před říjnovými volbami, pro volby byla zvolena úmyslně témata odvádějící voliče od podstatných problémů k problémům zástupným. Představa kohokoliv o tom, jak došlo k "potrestání" tradičních stran a ke změně kurzu, je chybná. V říjnových volbách sice došlo zčásti k potrestání "tradičních stran", avšak s tím, že voliči byli přeskupeni do jejich klonů. Jako obvykle nalétli, nečetli programy stran. Teď poneseme následky. A budou značné a v některých případech nevratné. Taková je realita.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako obvykle nalétli,nečetli programy stran.Není potřeba číst pohádky naší babičky pro ovčany...

   Smazat
  2. ČSSD je pravicová, nepoučitelná, nevolitelná, lživá, kolaborantská, tunelářská, zlodějská... partaj (ne)politických pažravých politruků a (super)dinosaurů u koryta. Už dávno po zásluze patří na smetiště dějin!

   Smazat
  3. 15,42 - naprosto přesná charakteristika této po všech stránkách odpudivé strany

   Smazat
 11. Tak se mi zdá že ČSSD kopíruje ODS se vším všudy.

  OdpovědětSmazat
 12. Babiš ovšem potřebuje islamofily typu Hamáčka, aby mohl před bruselskými papaláši zacouvat s pokřikem já za nic nemůžu, podívejte se na zrádné socdemáky, kam mě nahnali.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.