Reklama

sobota 10. února 2018

Jak porozumět neporozumitelnému redaktorovi ČT Moravcovi


Lubomír Man
10. 2. 2018

Jak známo, měl předvolební duel prezidentských kandidátů Zemana a Drahoše na ČT moderovat Václav Moravec. Ten to však odmítl, takže jej v této prestižní roli, sledované více než dvěma miliony diváků, zastoupila jeho kolegyně Světlana Witowská. Včera, to je v pátek dopoledne, se Moravce na důvod jeho odmítnutí řídit historicky nepominutelný souboj dvou adeptů českého prezidenství zeptala redaktorka Seznamu.cz Renata Kalenská.

A teď zbystřete vidy i slechy. Protože odpověď redaktora Václava Moravce byla převelice zajímavá. Zněla totiž takto:

Nechtěl jsem přilévat olej do ohně. Neumožnil jsem prezidentu Zemanovi, aby byla Česká televize součástí jeho kampaně“.
Ten olej můžeme dát stranou, protože jeho vypovídající hodnota je nulová. Ale pozor, druhá věta už stojí za pozornost. Václav Moravec říká, že neumožnil prezidentu Zemanovi, aby byla Česká televize součástí jeho kampaně.
Na první pohled jde o naprostý nesmysl. Proč by se totiž měla stát Česká televize součástí Zemanovy kampaně, když celé republice i oněm dvěma prezidentským kandidátům, a především pak Miloši Zemanovi, bylo jasné, že už sama půda České televize bude pro něj územím nepřátelským? Prostorem, na kterém bude, byť s několika svými příznivci za zády, hrát proti přesile, protože i židle, mikrofony, světla se zde proti němu srotí - a hlavně – souboj bude rozhodovat redaktor Moravec, který v sobě nepochybně vzbouří všechnu svou profesionální krev, aby někdejšího důchodce poslal zpět do jeho milovaného útulku na Vysočině?
Tohle všechno dohromady se tedy, jak říká redaktor Moravec, mělo stát součástí Zemanovy kampaně??? Kampaně ofenzivní, vítězné???
Jistě. Ale jen za jediného předpokladu. A totiž toho, že redaktor Moravec si byl zcela jist tím – a to už od samého počátku, kdy se o duelech začalo mluvit - že i kdyby proti Zemanovi ze sálu České televize vyvstali najednou všichni zlí duchové, kteří se zde proti němu houfují už od jeho první prezidentské volby před pěti lety, a i kdyby se jemu samému podařilo v čas aktuálního duelu v sobě zmobilizovat všechny divy své novinářské prohnanosti, vyjde z tohoto souboje Miloš Zeman jako jasný a nepopiratelný vítěz.
A U TOHO, PROSÍM, ON, REDAKTOR VÁCLAV MORAVEC, NEPOTŘEBUJE BÝT!
„A mám-li prohrát, nechť dokáži stát u cesty a pozdravit vítěze, až půjde kolem“, říká se v jedné finské modlitbě, která psychické ustrojenosti redaktora Moravce asi mnoho neříká.
On chce a umít být jen u výher. U proher nechť je někdo jiný. Na ty on není vůbec zvědavý.
Hle, jádro člověka, kterému zpravodajství České televize svěřilo úkol být nestranným a spravedlivým rozhodcem a průvodcem politických rozhovorů.


Lubomír Man

50 komentářů :

 1. Tímto Moravec přiznal, že na Zemana nemá, že by nemohl pomoci Drahošovi. Ono se jinak diskutuje s těmi, kteří se vyberou a je jistota, že nepůjdou do žádného většího konfliktu.Dokázal, že je je zbabělec a baba. M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mstivost, uskocnost, narcismus jsou cetnejsimi vlastnostmi mezi homosexualy. Tezko rict, proc je tomu tak i u Moravce.

   Smazat
  2. Jakkoliv zůstává pan Moravec věren historii svého jména z let 1939-1945, tak mám dojem, že ještě dříve než "moderování" Zeman: Drahoš vzdal, že se k této možnosti ironicky vyjádřil Zeman způsobem, která Moravce nutně odradila: cítil, jaký by to byl pro něj propadák. Přes svoji mazanost na chatrost Zemana prostě nemá.

   Smazat
  3. Jak porozumět Hlodavcovi?
   Buzně rozumí akorát zas jen buzna.

   Smazat
  4. A co že se ČT, nezajímá o letitého poslance KDU-ČSL, poté vykroužkovaného člena TOP09, dnes trestně stíhaného Generálního sekretáře TOP09.

   V letech 2010 až 2018 byl generálním sekretářem TOP 09.

   Kontroverze

   Vynesení tzv. Kubiceho zprávy (2006)
   Před parlamentními volbami v roce 2006 umožnil novinářům získat přísně tajnou Kubiceho zprávu o prorůstání organizovaného zločinu do státní správy. Později to bylo vyhodnoceno jako přestupek, za který zaplatil pokutu 25 tisíc korun.

   Majetkové machinace a směnky (2013–)
   V rámci dědického řízení vdovy Dagmar Švecové bylo zjištěno, že Pavel Severa vlastní směnky za 4,5 miliónů Kč, které měl údajně zemřelému podnikatelovi Zdeňku Švecovi zapůjčit a o nichž neexistuje žádný doklad, který by tuto skutečnost dokládal. Dle usnesení vyšetřovatelů zde panuje podezření, že si „je opatřil nezákonným, či dokonce podvodným jednáním“.

   Podnět pro p. Moravce!

   Smazat
  5. Pánové ,
   budete se divit ale Pražský homosexuálové těžce nesou volební výhru prezidenta Miloše Zemana .

   Smazat
  6. ...a pak je tu ještě jedna věc. Nechtěl prozradit, koho volil...
   Takže buď chtěl opravdu stát u cesty a pozdravit vítěze, což ale pochybuji, nebo volil Zemana. Což ale taky pochybuji. Každopádně k Drahošovi se moc nehlásí...
   J.C.

   Smazat
 2. Kdo chtěl domů migroše volil Belzebuba Drahouše!

  Kolik se nyní najde opravdových neomarxistů nové diktatury humanistů,aby domu přijmuli nelegálni migranty když uvěřili lhani režimniho tisku,že existuje i prý umírněný islám!

  kORÁN JE PRÝ MÍROVÝ A KDO TOMU NEVĚŘI TOHO ZABIJU

  řikaji kumpáni IS politické třidy ŠMEJDŮ,KTERÁ POTŘEBUJE k udrženi své moci teror islamistů,zejména těch,které strejda Potin nechal ještě na živu,aby mohla jejich menšina ŠMEJDŮ vládnout terorem naši občanské většině!

  OdpovědětSmazat
 3. Řekl bych, že zde možná hrozilo, že by ho M. Zeman odmítnul a podložil to mnoha doklady Moravcovy neobjektivnosti, tedy neprofesionality. Možná by se nakonec nechal přesvědčil, ale ty důkazy by již žily vlastním životem. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spíše se Moravec bál, že Zeman poukáže na jeho protěžování TOP 09. Je totiž milencem současného předsedy této strany.

   Smazat
  2. Pry uz spolu, s Pospisilem, davno neziji. Nevim, co je na tom pravdy.

   Smazat
 4. Česká veřejnoprávní, tudíž nestranná televize a její vyvážený a nestranný redaktor. Větší drzost a hloupost už tato "hvězda" Čt nemohla národu sdělit. Jen doufám, že již tento mamánek bude v této "nezávislé" televizi moderovat maximálně pohádky. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. proboha ne, ty jsou moje nejoblíbenější.

   Smazat
 5. Již dávno jsem došel na to jak porozumnět pani Moravcové. Stačí zmačknout tlačítko OFF a je to.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi číslo! Máš pravdu a díky, zasmál jsem se.
   Volič-Vilč

   Smazat
  2. OFF je super tlačítko i proti mnoha našim héééércům a héééreček.

   Smazat
 6. 13:09
  Přesně tak to dělám já i spousta mých známých dokonce i někteří, kteří volili Drahoše, ale Moravce už nemohou ani oni cítit natož vidět.

  OdpovědětSmazat
 7. +Moravec je podělaný teplouš.Ono se snadno diskutuje s tím,koho si sám vyberu/pokud možno stejné úrovně jako já/.Když je to někdo jiný,kdo navíc dokáže lépe argumentovat,tak je to velký průšvih a aureola "slavného"moderátora jde do háječku zeleného"slušně řečeno.Takovým jako on,který, když to není podle něho stále skáče do řeči patří z toho cirkusu v leoším ořípadě odejít,v horším nakopat v šak víte kam.

  OdpovědětSmazat
 8. Jinými slovy, Moravec sám si je vědom své nezvladatelné těžké jednostranné zaujatosti.
  Možná by tento průměrný moderátor byl dobrý kdekoliv jinde, ale určitě ne ve veřejnoprávní ČT, která je zákonem vázána k nestrannosti.
  Přesto je tato figurka moderátorskou jedničkou v této zločinné instituci.

  Tahle jediná Moravcova věta tak vypovídá vše o fašistech v redakci zpravodajství ČT.

  OdpovědětSmazat
 9. Pořady s panem Moravcem nesleduji. Není to fráze když řeknu, že na to nemám dost demokratický žaludek.
  To není novinář, nebo redaktor,ale aktivista a nikomu to nevadí, je to "jejich" člověk.

  OdpovědětSmazat
 10. Pan Moravec je ve střetu zájmů, pokud je intimním partnerem předsedy TROP 09. Už to by mělo stačit k jeho přeřazení do apolitických pořadů typu Chcete mě,Sama doma, apod.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je ve střetu zájmů, je hloupý a arogantní a navíc není ani dobrý novinář.
   Za sebe bych ho nejraději viděla úplně mimo ČT.
   Na Sama doma nekoukám, ale jistě to není pořad pro teplouše, a Chcete mě - nepřeji si, aby pořad o opuštěných zvířatech kazila taková nesympatická nepříjemná osoba.

   Smazat
  2. Byť se jedná o konkurenční televizní stanici, docela dobře si jej dovedu představit jako komentátora v pozadí onoho slavného pořadu "Prostřeno". František

   Smazat
  3. Možná by mohla ČT zavést nový pořad, něco jako Teplé večery. Samozřejmě až po 22.hod.

   Smazat
 11. Moravec je NULA!!!

  OdpovědětSmazat
 12. Nic proti nikomu, ale čučet na teplou a ještě neobjektivní buznu, to už je i na mně moc, z téhož důvodu si myslím že si strana hop trop 09 s tím Pospíšilem taky moc nepomohla, jedině tak jako z deště pod okap . Takže na pořady Hlodavce zásadně nekoukám, ať se na to dívaj jemu podobní, tím tu sledovanost na čt24 jasně vede do kopru, když jim to ale vyhovuje tak prosím. Vypadá to že je Soukup převálcuje jako malinu a ještě si s nima vytře ústa. Aottj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pospíšil je nastrčená bílá klisna, vše tam setejně řídí Kalousek.

   Smazat
 13. Pan prezident Zeman si v předvolebním období vysloužil dvě označení: "alfa-samec" a "starý ještěr". Obě se částečně překrývají a ač jde o nadsázku, jsou celkem výstižná. Pan Moravec by duel s oponentem tohoto typu psychicky neustál. Odmítnout roli prostředníka v diskusi tak byla holá nutnost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná bychom se měli složit na jednosměrnou letenku kamkoliv pro něj a toho dementa pospišila. Bude tady klid a mír.

   Smazat
  2. No úplně nejlepší by to bylo na Sibiř, tam je dost místa a trochu byy ho to podnebí zchladilo.

   Smazat
  3. A kdo bude budit zakladatele Lety u Písku.

   Smazat
 14. Podle mého názoru je pan Moravec natolik okoukaný a profláknutý, že si už vystačí sám se sebou a nemusí si ani zvát nějaké hosty. Zasloužil by si nějaký postup v rámci ČT, aby pár let mohl dělat něco jiného. Sám přece musí cítit, že je poněkud vyhořelý a k ničemu. Mohl by si třeba vyměnit židli s generálním ředitelem, aby třeba Dvořák mohl zase chvíli moderovat diskuse jako Soukup na TV Barrandov. To by asi bylo žrádlo, co?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. navrhuji vyexpedovat až do brusele za Pospíšilem

   Smazat
 15. Moravec si jistě uvědomil, jak by mu Zeman omazal ty jeho jízlivosti o ústa a před všemi ukázal, jaká je ta "moderátorská hvězda" hovado.
  Vzpomínám si na jeden dávný pořad, kde se Moravec snažil tlačit Zemana do kouta stálým opakováním nějakého nesmyslu. Zeman ho krásně utřel, když mu řekl: "Tak pane Moravče, ještě jednou to zopakuji speciálně pro vás. Ostatní to jistě už dávno pochopili....". A Moravec koukal jak čerstvě vyoraná myš, jen lapal po dechu. Tehdy Moravcovi došlo, že jeho drzosti na Zemana neplatí, že ten je bere jako nahráky, aby z něj udělal vola kdy si vzpomene.

  OdpovědětSmazat
 16. Vzhledem k tomu jakym hulvatskym zpusobem dohenostoval Moravec Zemana celou dobu co je prezidentem, tak bylo jasny ze Zeman s Moravcem vytre podlahu, proto Moravec pustil do kalhot a zbabele se vymluvil. Moravcovi se povedlo ze zpravodajstvi CT udelat kanalizacnu stoku v ktera zamorila celou republiku

  OdpovědětSmazat
 17. Ať už jde konečně tam, kde mu je nejlíp - do prdele!!!!!!!!!!! Já toho šmejda arogantního nemám rád od samého začátku.

  OdpovědětSmazat
 18. Sebevedomy homosexualni Moravec je pouhou loutkou CT, kterou ovlada protektor na US ambasade. Podobne ovlada i Cro. Fakta pro neho neprizniva zatajuje, dezinformuje. Papouskuji US mainstream za nase penize. Jeho to banda zradcu, oslavujicich si sva vyroci prace pro mocnost, ktera nas ovlada. Drive pro CCCP, dnes pro USA. Zadny rozdil neni, zcasti jsou to titiz lide, co plivali na zapad a ted na plivaji nenavistne na vychod. Odpad lidske spolecnosti, kteremu uz nikdo nemuze verit.

  OdpovědětSmazat
 19. K tomu už nelze nic dodat.Vše bylo řečeno.Naprostý souhlas.

  OdpovědětSmazat
 20. Moravec:
  "Neumožnil jsem prezidentu Zemanovi, aby byla Česká televize součástí jeho kampaně“.
  Jenom z této jeho věty čouhá tupá arogance a blbství.
  Přitom byl strachy po....ý,aby ho tam nenadirigovali.Ze Zemana má strach.Toho umí pomlouvat v jeho nepřítomnosti.Moravec je prostě sráč.

  OdpovědětSmazat
 21. Jasně že má rád pravdoláskaře kteří protěžují menšiny tak ať si je menšiny volí.

  OdpovědětSmazat
 22. Kdy bude veřejnoprávní Česká televize hovořit : pan prezident Zeman . Nebude ho pomlouvat a špinit . Proč vítězové voleb neodvolají tv radu a nezvolí novou . Tak jako Poláci a Maďaři . Socialistický blok byl nejdříve likvidován v těchto zemích . Určitě vystoupí EU .

  OdpovědětSmazat
 23. Výdyť k té buzně už nikdo kromě kavárny nechce chodit.
  Co to je za diskuzní pořad, když si tam tři havloidi navzájem přikyvují nad kafilerními výroky? Zadarmo drahý.

  OdpovědětSmazat
 24. Homosexualita je nemoc a Moravec by mel byt izolovan, buzerantsvi mu vlezlo na mozek

  OdpovědětSmazat
 25. Buzerpolitics, Moravec a Pospisil

  OdpovědětSmazat
 26. Kapou mu Pospisilova hovna z penisu

  OdpovědětSmazat
 27. Nepoustet ho k mladistvym, uchyla

  OdpovědětSmazat
 28. duševně zdravy člověk určitě nekouka a to na ministerstvu propagandy určitě dobře vědi a nejen proto je velice protěžovan stejně jako bez ohledu kolik si řekne za kazani i proto ho podporuje cirkev svata protože je přeci nejbliže k bohu přestože tv monstrum postavili za totače kdy velice trpěl zli komunisti ale jinak je to docela dobre misto když se tim mysli pro peněženku

  OdpovědětSmazat
 29. Kdyby bylo uzákoněno obecné referendum,první by mĕlo být o odvolání Dvořáka a Moravce z ČT .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:21
   No to je tedy opravdu velkolepé téma pro referendum!
   A co by bylo druhé?

   Smazat
 30. „Neumožnil jsem prezidentu Zemanovi, aby byla Česká televize součástí jeho kampaně“
  Za tuto větu by měl být redaktor Moravec okamžitě odejit z veřejnoprávní tv, neboť tato musí již ze své podstaty umožnit vyvážené předvolební prezentace všech kandidátů.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.