Reklama

.

.

pátek 9. února 2018

Jedno z každodenních hlášení z války - Přehled zpráv – RusVesna – 8.2.2018

9. 2. 2018   RusskajaVesna a NWOO

Web NWOO přináší téměř denně hlášení východoukrajinského opolčení o situaci na frontě, o bojích a ostřelování civilních objektů ukrajinskou armádou a trestným prapory zfašizovaných dobrovolníků. Web Russkaja Vensa (Ruské jaro) otiskuje i zprávy týkající se politických a hospodářských události v širším kontextu konfliktu.1; Ukrajinská armáda ostřelovala Luganskou republiku během návštěvy amerických diplomatů. Informace o škodách a případných zraněních se upřesňují.

2; Ksenija Sobčak prohlásila, že nepotřebuje Trumpovy rady. Sama mu můžu poradit. Sobčak takto vyzvala americká média, aby pozorněji vnímala to, co zveřejňují.

3; Země OPEC+ budou maximálně dlouho držet trh s ropou pod tlakem. Experti z Oxford Institute for Energy Studies zveřejnili zajímavou analýzu dlouhodobé strategie Saúdské Arábie.

4; Putin v Novosibirsku uskuteční zasedání Rady pro vědu. Vladimir Putin se v Novosibirsku setká s vědci a zorganizuje zasedání Prezidentské rady pro vědu a vzdělání.

5; Ukrajinci se kvůli azylu v Evropě vydávají za homosexuály a komunisty. Stále více občanů Ukrajiny žádá o politický azyl v zahraničí.

6; Vymést špínu, zlikvidovat zlo. Jak Čína bojuje s korupcí. Čínská moc vyhlásila válku korupci. Nyní už i na regionální úrovni.

7; U nás přece není žádní UPA, ale ukrajinská armáda. Vojáci ukrajinské armády jsou nespokojeni se změnou vojenského pozdravu na „sláva Ukrajině“. Vláda chce v armádě učinit povinným nacistický pozdrav „Sláva Ukrajině! Hrdinům sláva!“.

8; Deset milionů kryptobanderovců. Pokud mohou být hybridními velké války, tak co brání tomu, aby existovaly i hybridní války občanské?

9; Syrská armáda zaútočila na ozbrojence USA. Koalice vrátila úder. V tu chvíli byli vojáci koalice v podobě poradců, pomocníků a doprovodných sil spolu s partnery SDF.

10; Jakého Putina by potřebovala Ukrajina? V úterý, 6. února zaregistrovala Ústřední volební komise dalšího kandidáta na prezidenta Ruské federace. Dohromady jich nakonec bude osm.

11; Ťagnibok řekl, které oblasti si plánuje Polsko odtrhnout od Ukrajiny. Kromě toho má nový polský antibanderovský zákon podle Ťagniboka vztah i k válce v Donbasu.

12; Velmi dobrý trik a reklamní tah, říká Roskosmos o vypuštění Tesly na oběžnou dráhu. Úspěšné vypuštění nejnovější rakety-nosiče Falcon Heavy se konalo v úterý na kosmodromu z Mysu Canaveral na Floridě.

13; Polsko na jednu stranu touží zmařit Severní proud, na druhou stranu chce získat slevy na plyn. Puškov se vysmál polskému ministerstvu zahraničí. A do toho se Polsko ještě chystá zlikvidovat téměř třicet pomníků nově zrekonstruovaných polskými dobrovolníky.

14; Další kyjevský most vykazuje příznaky „únavy“. Kousky betonu padají na vozovku pod mostem.

Ukrajinští výsadkáři jsou trénováni americkými instruktory

15; Na Ukrajině jsou nízké důchody, protože v SSSR byly nízké mzdy, říká ukrajinský ministr sociálních věcí Reva. Nedávno zazněl i názor, že Ukrajinci příliš mnoho jedí, což prý vyplývá z toho, že roste podíl potravin na celkových výdajích ukrajinských domácností.

16; Kongres USA schválil návrh zákona o kybernetické bezpečnosti Ukrajiny. Jde mimo jiné o snížení „závislosti na ruských technologiích“.

17; Inflace ve Venezuele překročila 4.000% Ekonomická a sociální krize ve Venezuele pokračuje.

18; My jsme na Krymu žádná porušení lidských práv nezjistili,říkají němečtí poslanci. Připomeňme, že Krym navštívila delegace německých poslanců, které už mezitím Kyjev stačil zapsat do databáze nepřátel Ukrajiny na stránkách Mirotvorec.

19; Rok bez Giviho. Je to dnes přesně rok, co zahynul hrdina Doněcké republiky Michail Tolstych.

20; Bělorusko je připraveno vyslat mírové síly na Donbas. Je to konflikt v našem regionu, takříkajíc v naší rodině v přímém smyslu toho slova, zdůraznil běloruský ministr zahraničí.

21; Je to agrese. V Radě federace zhodnotili letecký úder koalice USA na syrskou armádu. Američané v Sýrii takto otevřeně ještě nepostupovali. Je to bezprecedentní.

22; Vědci sdělili, co se stane s Muskovým automobilem v kosmu. Tesla Roadster s figurínou ve skafandru za volantem se stal nákladem při odpálení rakety-nosiče Falcon Heavy.

23; V redakci ukrajinského listu Vesti probíhá domovní prohlídka. Prohlídka probíhá v budově, kde jsou umístěny redakce listu, internetových stránek a rozhlasu mediálního holdingu. Novináři nebyli puštěni do práce.

Ukrajinští vojáci hrají "kárling" s protitankovou minou

24; Poklonskaja představila v Moskvě svou knihu o „ Ruském jaru“ a „Gosudarovi“. Dnes se v moskevském knihkupectví konala prezentace knihy vzpomínek Natalie Poklonské „Oddanost víře a Vlasti“. Z osobního života Natalie Poklonské se ale čtenář nedoví vůbec nic.

25; Bývalá první dáma Lotyšska si postěžovala na své bídné postavení. Bývalá první dáma pracuje jako lékařka endokrinolog s platem ve výši kolem 17 tisíc rublů. Po rozvodu s bývalým prezidentem země se její sociální status extrémně změnil.

26; Putin: je zapotřebí vytvářet moderní pracovní místa. Dále vyzdvihl důležitost komfortních podmínek pro kvalifikované specialisty.

27; Plavidla ruské vojenské námořní flotily odpálila více než sto raket na objekty teroristů v Sýrii. Kromě toho námořní letectvo uskutečnilo přes 400 bojových letů z paluby Admirála Kuzněcova.

28; Tělo hrdiny Ruska Romana Filipova bylo převezeno do Voroněže. Pilota bojového letounu Su-25, který zahynul v Sýrii 3. února, bude pohřbeno v Aleji Hrdinů na Kominternovském hřbitově ve Voroněži.

29; Sportovci z Británie vynechají zahájení Olympiády „kvůli mrazům“. Zítra se v Pchjongčchangu očekává teplota +4°C.

30; Osm jmen. Ústřední volební komise ukončila registraci kandidátů na prezidenta Ruska. Osm kandidátů úspěšně prošlo procedurou nominace a registrace a zúčastní se voleb prezidenta Ruska.

31; Evropa vyhodnotila pravděpodobnost války s Ruskem. Na Západě nabírá obrátky hysterie ohledně „možného napadení“ zemí Evropské unie ze strany Ruska.

32; Bývalý člen posádky letadla amerického letectva chce pomoci rodině Hrdiny Ruska Romana Filipova. Smrt pilota sestřeleného v Sýrii otřásla nejen lidmi v Rusku, ale také po celém světě.

33; Američtí kurátoři prověřují připravenost ukrajinské armády k útoku. Do zóny ATO přijela na inspekci skupina důstojníků z velení americké armády v doprovodu zástupců generálního štábu ukrajinské armády.

34; Givi očima svého syna. Byl hodný, štědrý, ale přísný. Synovi legendárního velitele batalionu Sergeji Tolstych je 16 let. Studuje Republikové vojenské lyceum.

35; V USA konečně odhalili hackery. Ovšem ukrajinské… Mezinárodní zlodějskou síť se sloganem „Věříme v sebe“ vytvořil čtyřiatřicetiletý Ukrajinec.

36; Totální fiasko. Ukrajina už nebude bojovat s korupcí. Zkorumpovaní ukrajinští úředníci už se nemusí bát, protože si mohou být jisti, že velikost jejich majetku se nikdy nikdo nedoví.

37; Blogger Alexej Navalnyj prohlásil, že podoba volebního lístku je ostudná. Šéf Ústřední volební komise říká, že Putinovo jméno je na lístku dobře vidět jen proto, že není obklopeno tolika údaji a informacemi jako je tomu u ostatních kandidátů.

38; „Rusové jdou!“ Fanoušci z Ruské federace uspořádali světelnou show pro hlídací psy z WADA.

39; Dvacet kilometrů hrůz a šoků. Bylo zveřejněno video ze snad nejhorší silnice na Ukrajině. Silnice Drogobyč – Sambor se skládá výhradně z děr a výtluků.

40; Vzpomínky spolubojovníků na Giviho: Žil jen naším vítězstvím. V den výročí smrti Hrdiny Doněcké republiky Michaila Tolstych vzpomínají jeho spolubojovníci na svého legendárního velitele.

41; Ve Státní dumě řekli, proč do metra v Moskvě vrátili Stalinovo jméno. Vrácení jména Josifa Stalina a nahrazení věnečku šátkem na hlavě jedné z dívek na fresce je historickou spravedlností.

42; Hrozí fiasko Olympiády v Pchjongčchangu. Olympiáda, která bude zítra zahájena, nevzbuzuje zájem ani samotných Korejců, ani turistů.

43; Kopírují Třetí říši. V ukrajinských médiích informovali o „židech, kteří si uzurpovali moc“. List „Čertkovskij vestnik“ vyšel 2. února s redakčním článkem silně antisemitského vyznění.

44; Tady není žádná ruská okupace. Německý politik odpověděl na ukrajinskou protestní nótu kvůli Krymu. Ukrajina poslala protestní nótu německé vládě kvůli návštěvě německé delegace na Krymu.

45; Na ministerstvu obrany Ruské federace informovali o podrobnostech o útoku amerického letectva na syrskou domobranu. Incident už poněkolikáté demonstroval skutečné cíle pokračování nezákonného pobytu amerických sil na území Sýrie.

46; Štáb ATO oznámil ostřelování ze strany Ruska. Štáb ATO poznamenává, že „ostřelování z přilehlého území hrubě narušuje režim státní hranice“.

47; Ostudné fiasko USA. Afghánistán je na pokraji výbuchu. Rusko dělá neočekávaný tah. Konflikt v Sýrii se chýlí ke konci, ale nyní s novou silou hrozí eskalace konfliktu v Afghánistánu.

48; Kadyrov komentoval návštěvu Ksenije Sobčak v Grozném. Je velmi příjemné, že Ksenija Anatoljevna je schopna „zastavit koně ve skoku a vstoupit do hořící místnosti“.

49; Voják ukrajinské armády v zóně ATO spáchal sebevraždu kvůli šikaně ze strany velitelů.

50; Ksenija Sobčak kritizovala pokusy USA izolovat Rusko. Taktika izolace Moskvy je pro západ sebevražedná, prohlásila kandidátka na prezidenta Ruské federace Ksenija Sobčak.

51; Ve Státní dumě komentovali, jak Západ využívá Minské dohody. V tuto chvíli nemá formát Minských dohod alternativu, zdůraznil šéf výboru Státní dumy pro mezinárodní otázky Leonid Sluckij.

52; Pokusy USA změnit Rusko ve vazalský stát jsou odsouzeny k neúspěchu, říká Lavrov. Přitom ministr zahraničí poznamenal, že kampaň proti Rusku získala nebývalé obrátky.

53; Takhle se pohřbívají hrdinové. Za zvuků salv ze zbraní se 30 tisíc lidí loučilo s majorem Filipovem. Ceremoniálu se účastnil ministr obrany Sergej Šojgu a vedení ruského ministerstva obrany.

54; Děsivý „Separatist“: V Doněcké republice byla vyvinuta nejvýkonnější ostřelovací puška na světě. V současné době puška prochází testy přímo na frontě.

55; Vojáci ukrajinské armády dezertovali se svými bojovými vozidly pěchoty ze zóny ATO. Tři vojáci ukrajinských ozbrojených sil ujeli se svým BVP z místa služby v zóně ATO.

56; Jsem z Lavrova nadšený, říká irácký diplomat. Za svého dobrého přítele prohlásil i náměstka ruského ministra zahraničí Michaila Bogdanova.

57; V Texasu během církevní bohoslužby došlo k masakru. V důsledku události zemřel jednašedesátiletý muž, tři další byli zraněni.

58; Rada bezpečnosti OSN odmítla odsoudit ostřelování ruského obchodního zastoupení v Damašku. Informoval o tom zástupce Ruské federace při OSN Vasilij Něbezňa.

59; Připravovali se na to dva roky. Známý ukrajinský propagandista prozradil podrobnosti vraždy legendárního velitele batalionu Somali.

60; USA mají v úmyslu řešit osud Sýrie z pozice síly. USA chtějí na mezi syrských rozhovorech v Ženevě vystupovat z pozice síly.

61; Poklonskaja oznámila, kdy bude pohřbeno Leninovo tělo. Otázka pohřbení zakladatele sovětského státu se v ruské společnosti přetřásá už mnoho let. Poklonskaja sdělila, že k tomu v ruské společnosti zatím není dostatečný konsensus.

62; Ruský specnaz odpověděl Japoncům na jejich drzou otázku, komu patří Kurily. „Severní teritoria“ (Jižní Kurily) jsou prý odjakživa územím Japonska, prohlásil drze japonský ministr zahraničí. Současný stav je výsledkem porážky Japonska ve 2. světové válce.

63; Pentagon prohlásil, že předem varoval Rusko o útoku na syrskou domobranu. Během týdne koalice pozorovala pomalé narůstání sil podporujících Asada.

64; Ruská centrální banka vyšle banky do vesnických regionů. Dnes Ruská centrální banka zveřejnila Strategii finanční dostupnosti na období 2018 až 2020.

65; Ukrajinci masově utíkají do EU. Situace vytváří vážné demografické problémy pro samotnou Ukrajinu. V České republice se Ukrajinci stali nejpočetnější národnostní menšinou. Ve Východní části EU se Ukrajinci naturalizují podstatně lépe než přistěhovalci z arabských a jiných muslimských zemí.

66; V Nejvyšší radě informovali, proč příslušníci nacionalistických družin schovávají své tváře pod maskami a šálami. Prý je to ze závažných důvodů. Většina prý pochází z Krymu a Republik Donbasu, kde by hrozilo nebezpečí jejich rodinám.

67; Státní department chce obnovit vztahy s Ruskem. Státní tajemník USA jasně řekl, v jak tristním stavu se tyto vztahy dnes nacházejí, poznamenala oficiální představitelka Státního departmentu.

68; Veteráni ATO požadují od Porošenkovy firmy, aby jim vydala slíbené pozemky. Svaz účastníků bojů Gajsinského okresu ve Vinnické oblasti vyzývá společnost „Zarja Podolja“ patřící Peru Porošenkovi, aby vydala slíbené pozemky.

69; Ruští sportovci mohou nosit čepice v ruských národních barvách. Ruští sportovci během Olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu mohou kupovat a nosit bílo-modro-červené čepice.

70; Krach na Wall streetu. Propad na burzách USA pokračuje s novou silou. Americký akciový trh vstoupil do období zvýšené volatility. Hlavní akciové indexy USA to dokazují.

Zdroj: http://rusvesna.su/news

18 komentářů :

 1. Proboha, on tohle ještě někdo čte?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zavíráním očí a uší před válkou si o ní jen koledujete!

   Vymazat
  2. 16:23, já si občas přečtu originál, pokud potřebuju něco konkrétního. Umím filtrovat. Naučil jsem se to za komárů a zdárně v tom pokračuju i v případě našich médií.

   Vymazat
 2. Hele běž si číst třeba tu o Budulínkovi, uvidíš určitě to dobře dopadne, nebudeš litovat a sem radši nelez.

  OdpovědětVymazat
 3. Máte e-mail na Economia a.s.? Tak si dávejte pozor, vaše maily mohou být blokovány!
  Máte mail na serveru Atlas.cz, Centrum.cz nebo Volny.cz. Tak pozor! Příchozí zprávy mohou být cenzurovány! Pokud Vám nějaký váš přítel posílá odkazy na zajímavé články na různých serverech, pak vám tyto zprávy nemusí vůbec dorazit. Odkazy na mainstreamové stránky blokovány nejsou, ale pokud vám někdo pošle např. odkazy na články z Parlamentních listů.cz, Nové republiky.cz, Svobodných novin.cz, Pravého prostoru.cz a dalších tzv. "dezinformačních webů", pak vězte, že vám tento mail s vysokou pravděpodobností vůbec nedorazí. Kdo nevěří, ať to zkusí. Není nic jednoduššího, než si vytvořit mail a nechat si tam poslat nějaký politicky nekorektní odkaz.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ani bych se nedivil, protože se už ví, že hodně lidí, např. v nedávných volbách mezi sebou komunikovalo řetězenými maily. Čili neveřejnou cestou. Hlavně starší generace, která to přesouvala i těm mladším.

   Jenže i tak pochybuju, že už k tomu přistoupili a filtrují odkazy.

   Vymazat
  2. Nepochybuj a zkus to. Není problémem si např. na Atlasu.cz založit mailovou adresu. Poté si tam postupně pošli několik mailů s odkazy z různých serverů. Uvidíš, které maily ti to doručí a které ne!

   Vymazat
  3. OK, někdy to vyzkouším.

   Vymazat
 4. Olympiáda je fraška, kterou řídí a kontrolují Anglosaské státy. Je to jako s Nobelovými cenami za cokoliv od lékařství, přes fyziku k literatuře. Všechny, tedy skoro všechny tyto ceny lidé z USA, pak opět z USA, pak někdo z Velké Británie a pak někdo možná ze západní Evropy. Všechny další části světa jsou obydlené těmi co na Nobelovou cenu nikdy nedosáhnou i kdyby učinili jakýkoliv převratný objev. A to samé bude ve sportu. Všechny medaile dostanou nadlidi z USA a západní Evropy. Jinými slovy Hitler se snažil dokázat, že Němci jsou nadlidi neboli iti to přímo provádějí, ibermen. USA a západní Evropské státy to přímo provádějí. Když jejich sportovci nestačí na konkurenci, prostě je vyřadí pod záminkou dopingu, kterou do sportu zavedli především západní státy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nobelovky: o vědě snad nebudeme pochybovat. Všichni nositelé jsou bez pochyb zcela výjimeční. A není pravda, že by nobelovku nedostal někdo z vých.Evropy, Maďaři mají 8 nositelů nobelovky za fyziku, chemii, biologii a ekonomii. Víte, že takový Milton Friedmann je také Maďar? Toho jsem do počtu nezařadil.

   Vymazat
  2. Všichni, samozřejmě ti z USA. Zbytek světa jsou tupci.

   Vymazat
  3. Prostě USA nabídli lepší podmínky pro rozvoj vědy. Vědci jsou převážně z Evropy a Indie.

   Vymazat
 5. No že by právě RV byla ten nejvhodnější informační zdroj... ? Například nenapsali to, čeho si všimli tamní čtenáři. Novosibirsk se před příjezdem Putina proměnil v zónu téměř předválečnou - snajpři, omezený pohyb... to nevypadá na oblíbence lidu. Stejně tak reakce na Putinova slova, že je potřeba motivace specialistů. A do této doby byl kde? Reakce v komentářích hovoří za vše. Stejně tak článek o krachu na WS. No burzovní indexy sice padli, ale krach..? O Ukrajině jsou informace spíš negativní, objektivních analyz málo. Články jsou dost jednostranné, ale proč ne, je to jejich pohled. Těch z naší "západní" strany je víc než dost.

  V Rusku je velké množství různých webovek, tahle patří do těch do značné míry nacionálních (nebrat pejorativně). Analýzy válečných událostí z Donbasu mají slušné, ale o životě běžného člověka v těch republikách se dozvíme jen málo. To samé platí o Sýrii.

  Ale jako jeden z mnoha doplňkových zdrojů informací k "naprosto věrohodným hlasatelům naší západní jediné pravdy pravdoucí" je RV dostačující. Pokud dokážete dokážete být dostatečně kritičtí, dokážete si udělat obrázek.

  OdpovědětVymazat
 6. To že si Rusové chrání Putina asi s jeho oblibou, či neoblibou nesouvisí. Asi jsou to profesionálové a nenechávají nic náhodě jako u nás, kdy si borec střílí kuličkama po Klausovi, femen ječíc vyvaluje kozy a stosraček krade a ničí standartu a vyvěšuje trenky. Takovou ostudu by málokterý president z velmoci ustál. Jo a k těm trenclím, teď když se pozorně podíváte nahoru, tak tam Zeman nainstaloval pro ty debily ze stosraček fakáče a na celých 5 let a uviděj ho jenom oni. Hey hou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem ale nechtěl poukázat na to, že si chrání presidenta, to je normální, ale že pohled RV je také zatížen jednostranností. Vhodnější by byl snad jiný příklad, ale nechtělo se mi to rozvádět, použil jsem Putina v Novosibu.

   Vymazat
 7. Něco veselejšího z komentů v RV:

  Встречаются как то два бандеровца, один другому и говорит
  - А я москалям гадость сделал!
  - Какую?
  - А я им на красной площади насрал!
  - И шо они тебе ничего не сделали ?
  - Так я по тихому, в штаны...

  OdpovědětVymazat
 8. Dobré informace v článku.

  OdpovědětVymazat