Reklama

pátek 2. února 2018

Jiří Drahoš u Krause. Lídr nové politiky?

Radim Valenčík
1.2.2018  blog autora

TADY SE MŮŽETE KAŽDÝ PODÍVAT, JAK DRAHOŠ ZVLÁDL KRAUSŮV POKUS O JEHO PÍÁR:
Viděl jsem už hodně rozhovorů v rámci Krausova pořadu, ale tento byl nejméně zajímavý. Nudný a až trochu trapný tím, jak se Kraus, poněkud marně, snažil z Drahoše vyrobit osobnost. Zkrátka potvrdilo se:

- Násilná politizace a účelové vyrábění image vede k tomu, že se vypaří esprit. Tedy v daném případě to, co dělalo Krausovy pořady zajímavými.
- Současná moc si už jako své slouhy či poskoky nedovede vybrat skutečné osobnosti právě proto, že je nereformovatelná a bojí se lidí, kteří mají nezávislé myšlení.

K tomu ještě jedna poznámka. Většinou souhlasím s tím, co na svém blogu píše P. Makovec. Bývá to přesné a vtipné. S tím, co napsal o Drahošovi, souhlasím jen částečně. Mám na mysli jeho článek "Jiří Drahoš a nová politická strana. Má to vůbec smysl?" z 31. 01. 2018.

Poměrně přesně popisuje krizi tradičních stran a velmi přesně říká o straně, která u nás chybí:
"Především by měla mít jasný program a moderní vizi pro budoucnost České republiky. S programy typu "antizeman" nebo "antibabiš" se volby nevyhrávají. Vítězové minulých voleb vsadili na program "strach z imigrantů", "konec diktátu Bruselu" a "euro ani za nic", ale čas ukáže, že skutečné problémy České republiky jsou někde jinde. Při přípravě programu pro novou stranu nebude potřeba "vymýšlet kolo"... Určitě se najde řada vzdělaných a schopných lidí, kteří se budou rádi na vypracování programu podílet, včetně diskuse nad prioritami a vizí."
Řekl bych, že mně přímo mluví z duše.

V závěru (jako P. S.) pak sděluje velmi cennou myšlenku:
"Zasvěcené" účelové analýzy, dokazující, že tady prostor pro novou stranu není, ukazují, čeho se současné vládnoucí "elity" nejvíce bojí. Bojí se návratu skutečné politiky místo politikaření a vstupu nových autentických osobností do politiky namísto polovzdělaných kariéristů a jejich loutek, jejichž vystoupení na půdě parlamentu vyvolává často jen hořký úsměv..."

P. Makovec "považuje za výborný nápad a jednu z nejefektivnějších cest, jak využít nemalý politický potenciál J. Drahoše" (milión voličů, kteří mu dali hlas nikoli jen jako "protizemnovský") založit vysněný politický subjekt právě na jeho osobě. Obávám se, resp. troufnu si tvrdit, že je to dost mimo. Drahoš byl vždy slouha právě těch, kteří dovedli současnou politiku k ideovému a morálnímu vyprázdnění.

Postavit Drahoše do čela pokusu o vytvoření nové strany však za dobrý nápad považuji. Čím déle se podaří Drahoše zviditelňovat v politice, tím více bude každému zřejmé, v jakém rozkladu se nachází současná moc, které nezbývá než vsázet na osoby tohoto typu.

- - -

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5416-jiri-drahos-u-krause-lidr-nove-politiky.html

22 komentářů :

 1. krauz to je ten co ho zli komunisti nasilim donutili hrat v každem komunistickem blijaku od jiskřički přes pionyra svazaka a pohraničaře i zarputileho komunistu stejně dobře jako fašistu tak tomu se da určitě věřit kdyby žil havel tak už by byl davno nesesaditelny ministr laskopravni kultury už jen pro svoji nevymachanou hubu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:56 Krauz tehdy vždycky hrál slizouna a podrazáka. Až po převratu se ukázalo, že to nehrál, že takový opravdu je.

   Smazat
 2. Jo jen ať to udělají národ ví co je to za blba. A název strany strana křivého úsměvu.

  OdpovědětSmazat
 3. Drahoš jako "slouha" těch co uvedli současnou politiku k ideovému a morálnímu vyprázdnění? Nezacházá už fanatismus pana docenta příliš daleko? Koho tedy byl Drahoš "slouha", když ho volilo 49% voličů. Co to je údajné ideové a morální vyprázdnění? Nějaká floskule, nebo fakt, ale jak se projevuje a čím je doložitelný?

  OdpovědětSmazat
 4. Poslechl jsem si toho Krause. Nemám rád Krause a už vůbec ne Drahoše. Tedy toho co vedl tu ultra škrobenou kampaň a chtěl v čert ví koho službách být naším prezidentem.

  Nicméně jsem se při poslechu toho šou i zasmál. Kdyby Drahoš byl takto přirozený a svůj i v kampani, byla by to zcela jiná káva. Konečně se choval jako normální člověk, přirozeně, normálně a nestrojeně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "se choval jako normální člověk, přirozeně, normálně a nestrojeně", tak jako my, lůza, která ho nevolila?
   Nebo je lepší komediant, než Kraus? Ale Kraus nehraje, on je fuj přirozeně přirozený.

   Smazat
  2. 10:43 ...a choval se také jako osobnost, jako potenciální hlava státu? Takový rozhovor mohl dát libovolný venkovský strejček, který se snaží vlichotit "celebritě".

   Smazat
 5. Toho krause nesnáším a co nesnáším, nekoukám.

  OdpovědětSmazat
 6. Trapné, ubohé, nedokoukatelné video se všemi trapnými ubohými aktéry. A taky smutné zjištění brutálního úpadku velké části společnosti, vykořeněné z tradic dobrého humoru, selského rozumu, přirozené inteligence.

  OdpovědětSmazat
 7. To se tedy sešly dva exempláře. Ačkoliv Krause již hodnou dobu nesleduji, tak jsem kvůli tomu Mirkovi Dušínovi udělal výjimku a překvapení se nekonalo. Dušín Drahoš nudný, bez zajímavých myšlenek a protivný Kraus si mohl loajalitou rozbít čelo o stůl.
  Vrcholem představení bylo, že byl Drahoš zbaven svého Dušínství, vyslovením sprostého slova. Pro mě tím vyvstala otázka, zda má nyní ještě právo, vyčítat Zemanovi překlad anglického názvu skupiny ruských úchylaček, do češtiny . P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:55 Umím si představit, jak by v případě Zemana byla sdělovadla plná rozhořčení nad jeho sprosťáctvím. To by zas bylo v novinářských álejích nablito.

   Smazat
 8. Svou příslušnost k jistému etniku Kraus jen potvrzuje,
  nejen s frňákem,připomínající jistého pana Süsse,
  ale především svým chováním.

  Zvlášť odpudivé bylo pro mě shlédnutí jeho šou, s již zapomenutým Shapirem. Jeho křečovitá snaha, udělat
  z vyslance zločinného Obamy mediálně sympatickou osobnost byla extra nechutná.(Viz youtube)

  Ovšem komentáře nelze přidávat, Süss je zvyklý pouze
  na potlesk...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:40
   Zalez zpátky do díry, arijče!

   Smazat
  2. 13:17
   Vždyť je to pravda ty semito,Kraus má hebla jako výstavní lžidák!

   Smazat
 9. Kraus zase potvrdil,že je stále jen a jen namyšlený hlupák, především s obrovským egem a myslícím si,že sežral všechnu moudrost.
  Drahoš zase potvrdil,že je jen dobře, že zůstal tam,kde je.

  OdpovědětSmazat
 10. Pražská kavárna ho nedokázala dotlačit na Hrad, takže právě spustila akci s názvem "Drahoš senátorem". Předem kondoluji senátnímu obvodu, kterému ho kavárna k volbám podstrčí :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1523 V takovém obvodu nahradí jen jiného "kavárníka". Takže žádná škoda.

   Smazat
 11. Trapný pořad, trapný moderátor, trapný " soudruh "akademik".

  OdpovědětSmazat
 12. Pan Drahoš a strana? No, leda tak velká nebo malá.

  OdpovědětSmazat
 13. O Drahoše se zcela jistě žádná parlamentní strana prát nebude, protože se již profláknul před celou zemí, a proto zoufalý akademik prohlašoval cosi nesmyslného o založení vlastní strany. Tak tomu říkám smrtelný polibek!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:29 Mohla by ho přijmout do svého lůna některá ze stran DemBloku, které ho podporovaly. Pokud se o něj nepoperou tak jen ukáží, že prosazovaly neschopného diletanta.

   Smazat
 14. Dva blbečci si notují jak jsou oba dobří. Jenže jim to věří zase jen blbečci.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.