Reklama

.

.

pátek 16. února 2018

K nedožitým pětašedesátinám Miloslava Ransdorfa

Miroslav Pořízek
16. 2. 2018        Vasevec
Rodák z Rakovníka přišel na svět uprostřed druhého měsíce roku 1953. Byl jediným potomkem svých rodičů, z čehož on sám sice nebyl nadšen, ale bral tuto skutečnost zároveň jako výzvu. A podobný přístup praktikoval ve svém životě opakovaně mnohokrát. Nesmírně si vážil rodičů. A jako syn otce, který byl mimořádnou osobností, vynikající zejména v technických dovednostech, ale i v obchodu, v něm viděl důležitý vzor pro vlastní život.
 
Vyrůstal v prostředí velmi ctícím kulturu a literaturu, což jej od mládí silně ovlivňovalo: Oba rodiče mne naučili vážit si vzdělání a kulturnosti. Vzdělání a kulturnost nejsou akademické tituly. Za těmi se někdy skrývá duchovní prázdnota a pohodlnost, někdy i cynismus. Tatínek i maminka mi vštěpovali to, že vzdělání a kulturnost jako životní potřeba i životní sloh jsou oporou pro to, abychom mohli být lepší. V zájmu svém i těch druhých. Přirozená inteligence není vázána na akademické prostředí. U nás doma se hodně četlo. Vždycky, i tehdy kdy nám nebylo lehko.“ 

Jeho záliba v knihách a neustálý hlad po nových poznatcích se projevily již záhy při vstupu do školních lavic. Maturoval s výtečnými výsledky a jeho další kroky dle očekávání směřovaly za vysokoškolským studiem. Na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy vystudoval historii a filozofii. Od 70. let působil v akademické oblasti, pravidelně publikoval a přednášel. Postupně napsal na tři desítky knih zejména s tematikou historie, filozofie, sociologie či mezinárodních vztahů.

Rok 1989 přinesl zásadní zvrat nejen pro naši společnost, ale i pro další směřování Miloslava Ransdorfa. Vstoupil do politiky a setrval zde po celý zbytek života. Do konce roku 1992 zasedal ve Federálním shromáždění. Roku 1996 se stal na osm let poslancem Sněmovny. A od roku 2004 zasedal v Evropském parlamentu, kam byl zvolen celkem třikrát. Naposled v roce 2014, kdy kandidoval z nevolitelného místa a díky voličským preferencím svůj mandát obhájil.

Mimořádný úspěch zaznamenal on sám i celá kandidátka, kterou vedl v premiérových volbách do EP roku 2004, kdy získal mimořádnou důvěru voličů (více než 142 tisíc preferenčních hlasů bylo vůbec nejvíce ze všech tehdy zvolených českých poslanců EP) a celkem šest zástupců KSČM získalo post europoslanců. Pro jeho obrovské znalosti nejen z oblasti společenských věd, nevšední všestrannost a vysoce nadprůměrnou jazykovou vybavenost mu byl český Parlament brzy velmi těsný a svádět slovní souboje se zaslepenými ideology, to opravdu nebyla disciplína dlouhodobě hodná jeho formátu. Brzy si získal autoritu i u svých nových kolegů nejen ve frakci v EP, ale i ve výborech kde působil.

Jeho přítomnost v televizních diskusích byla vždy vítaným osvěžením uprostřed planých frází a neplodného mudrování stále stejných osob. Jednou z mála dobrých zpráv pro samotnou KSČM v poslední době, ve světle opakovaných volebních neúspěchů a neschopností výrazně oslovit občany čitelným programem, byla právě ta, že po zesnulém europoslanci nastoupil mandát odborně zdatný a též jazykově velmi dobře vybavený Jaromír Kohlíček. Ransdorfův dlouholetý zkušený kolega z EP v roce 2014 svůj mandát sice neobhájil, ale stal se na kandidátce KSČM prvním náhradníkem. Sám na svého kolegu po jeho nečekaném odchodu zavzpomínal a vrátil se přitom do roku 2004, kdy šest zástupců KSČM poprvé vstoupilo na půdu EP: V roce 2004 po prvních volbách do EP v Česká republice jsme objevovali různé kouty budov v Bruselu. Nejdříve ve dvou, potom individuálně. Právě jsem procházel jeden tajemný zákrut. Z vedlejší chodby vyrazila dívčina – docela mladá a optala se francouzsky. Pane, vy jste Čech? A znáte toho pana Ransdorfa? Po ujištění pokračovala otázka. A opravdu mluví 14 jazyky? Moje odpověď NE ji znejistila a tázavý pohled vyžadoval vysvětlení. „Mluví 16 jazyky.“ Zvedla ruce nad hlavu, usmála se a zmizela v chodbě. Míla byl – ať chceme nebo ne – naší „výstavní skříní.“ Někým, kdo je široce uznáván pro své znalosti.“ 

Zajímavou vzpomínku z 90. let, která názorně přibližuje Ransdorfovu osobnost, podal před dvěma lety bývalý dlouholetý předseda OV KSČM v České Lípě, aktivní vlastenec a vydavatel Severočeské pravdy Miroslav Starý: „ M. Ransdorf byl výrazná individualita a kromě Demokratického fóra komunistů na počátku už asi potom nikdy nebyl týmovým hráčem. KSČM ho příliš nepřijala. Jedni proto, že byl mnohem chytřejší a inteligentnější. To se v KSČM, zejména dnešní, nepromíjí. Druzí proto, že mu nerozuměli. Uvedu to na příkladu. Bylo to na „kladenském“ sjezdu. Chtěl diskutovat. Než zahájil svůj příspěvek, vysypal na delegáty jména asi třiceti filozofů, o kterých většina přítomných neměla ani tušení, že existovali. Reakcí bylo mručení. M. Ransdorf tuto odmítající reakci zaznamenal, sbalil příspěvek a odešel od řečnického pultu. Potom tam seděl v koutku nešťastný jako šafářův dvoreček. Řekl jsem mu tehdy: „Vidíš to, ty vole? Máš to zapotřebí? To sis tu filozofickou produkci nemohl odpustit?“. Jiný příklad: Ve stejném roce byl v České Lípě na shromáždění v Merkuru. V nabitém sále a na balkonech bylo asi 500 lidí. Než vystoupil, řekl jsem mu: „Mílo, uvědom si, že tady sedí obyčejný lidi z fabrik a tak. Jestli na ně vybalíš zase ty svý filozofy, tak tě kopnu do pr…., že vletíš i s tím kecpultem mezi ně.“ Bylo to nejlepší veřejné vystoupení, jaké jsem kdy od M. Ransdorfa zažil. Bylo sdělné, naprosto srozumitelné všem a sklidilo velký potlesk.“ 

Byl vpravdě renesanční osobností obdařenou mimořádnou pamětí, nadprůměrnými řečnickými schopnostmi, obrovskou šíří zájmů a také proto to měl v politice i v životě těžké. Svůj výrok o tom, že pravda je vektor naplňoval v každé své činnosti. Jeho četní kritici s ním nebyli schopni vést plnohodnotnou diskusi, hledat odpovědi na jeho pádné argumenty a tak se většinou zmohli jen na povrchní a velice přízemní kritiku, primitivní pomlouvání pavlačové úrovně či přímo lhaní. Zejména novináři si nikdy nenechali ujít příležitost, jak do něj s chutí kopnout. Využívali k tomu jakoukoliv záminku a neštítili se obtěžovat ani jeho rodinu. Manželka i dcera sice statečně nesly skutečnost, že jejich manželem a otcem je právě on, ale pokud podobné kampaně trvají dlouhá léta, musí se to na člověku nutně negativně podepsat (vztahy s přáteli, zdraví, zaměstnání).

Rok po jeho smrti se sešlo několik osobností, například Ilona Švihlíková, Zdeněk Zbořil nebo Oskar Krejčí, aby představili projekt Knihovny a vzdělávacího centra Miloslava Ransdorfa. Tak, aby jeho myšlenky, dílo a životní odkaz nezapadly do zapomnění. Zvláště když po sobě zanechal velmi rozsáhlou osobní knihovnu čítající na 50 tisíc svazků (mezi nimi i velmi vzácné a unikátní svazky) i vlastní výrazné spisovatelské a publicistické dílo - http://ransdorf-knihovna.cz/ Sám napsal a knižně vydal řadu titulů. Některé již ovšem vydat nestačil a lze jen doufat, že se najde v budoucnu vhodná možnost dostat tyto texty ke čtenářům. K jeho nejzásadnějším autorským titulům patří rozsáhlé dvoudílné Nové čtení Marxe či autobiografická kniha Není všem dnům konec. Známé jsou i jeho knihy o významných postavách naší a světové historie.

K jeho posledním veřejným vystoupením patřilo to na podzim 2015 na premiérovém Litoměřickém semináři, kde se otevřeně a jak bylo jeho dobrým zvykem, velmi fundovaně, vyslovil k aktuální problematice migrace do Evropy. Prakticky až do svých posledních dnů stále publikoval texty v Haló novinách, na svých osobních stránkách či v Parlamentních listech. Žil a pracoval velmi intenzivně, téměř neodpočíval, při množství svých aktivit měl málo času na své nejbližší, nedokázal odmítat ty, kteří jej požádali o pomoc a nebylo jich málo, nestaral se příliš ani o vlastní zdraví, a tak jej předčasná smrt zastihla uprostřed plné práce. Za necelých 63 let života však díky enormní pracovitosti zanechal dílo, k němuž budou s úctou a zájmem shlížet ještě další generace.

Za jedno z jeho zásadních životních vyznání může sloužit závěr z knihy Svět zleva, kterou napsal společně se Stanislavem Sujou: „Za myšlenky socialismu bojovaly a umíraly v minulosti miliony lidí a mnozí z našich otců, matek, bratrů či sester přinesli tu největší oběť na oltář osvobození člověka. Omyly a chyby minulosti nemohou diskreditovat ryzost velké ideje sociální spravedlnosti, ani podlomit vůli milionů těch, kteří chtějí a mají právo ji prosadit do života. Sociální spravedlnost a důstojnost člověka společně se skutečnou rovnoprávností národů, dialogem kultur a civilizací, mírovým soužitím zemí s rozdílným společenským zřízením a vzájemně výhodnou spoluprací mezi nimi, to jsou hodnoty, za něž skutečně stojí bojovat a přinášet oběti.“

52 komentářů :

 1. ..také to byl veliký milovník peněz
  až za hrob*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:42
   A ty seš vemeno z kachny od svýho beznadějnýho vzniku,smažko!

   Vymazat
  2. Jako všichni Chazaři, ne?

   Vymazat
  3. Ten článek hezky adoruje a ozpěvuje Ransdorfa, až by si člověk pomyslel, že byl svatý. Právě proto se zřejmě nehodilo také napsat i negativa z jeho působení v Bruselu, jako dvě zaviněné autonehody a poškození na zdraví. Také úmyslné zfalšování své přítomnosti na jednání v europarlamentu přes víkend za účelem vymožení vyšší odměny. Jak se říká: Maličkost, ale potěší každé Euro!

   Vymazat
  4. 18:28
   Tebe potěší každej eurohovnotnej havlobanderovskejch ksindl,kterej kolaboruje s uASSackým ksindlem!!!!!

   Vymazat
  5. 16:42 a 17:13...o pana Ransdorfa se neotírejte.Je velmi málo lidí v této republice,kteří jsou inteligentnější,než byl on. Byl to člověk charakterní a novinářská svoloč ho akorát pomlouvala.

   Vymazat
  6. Jsem z těch, který se s Mílou Ransdorfem osobně znal. 16:51, 17:13 povím vám, že jste sprostá hovada, protože osočujete nežijícího člověka, o kterém nic nevíte, který nejenže intelektuálně přesahoval libovolné okolí, ale byl neuvěřitelně přátelský, obětavý a k lidem důvěřivý až si škodil. O jeho nezištnosti si nedovolujte pochybovat, leda šlo o odborně a historicky hodnotné knihy (popř. vlastní publikace)! Jenže i ty ochotně a rád zpřístupňoval. Pokud máte jen trochu charakteru, omluvte se! JiH

   Vymazat
  7. 18:32 Drž ten svůj špatně insekticidů našňupanej sosák, neb ti ho přetáhnu přes makovici že se ti pejzy kolem něj vobtočej a zalkneš se, ty parazite vobřezanej!

   P. S.: Sprav si už to "R" konečně, ať ty tvý skřeky rudýho dementa začnou aspoň krapet dávat smysl.

   Vymazat
  8. 9:30
   Tebe má na háku i ta nafukovací panna,kterou věčně honíš venku ty mamrde hypospadickej z průvanu havlobukvice !!!!:-))))

   Vymazat
  9. 9:41 Tak si všímám - ten tvůj zkurvenej komoušskej fotr v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch hnědejch polobotkách se asi musel dost hřát přízní velkejch rudejch soudruhů co? Asi si se asi těšil na teplý místečko co po něm zdědíš a náhle do toho přikvačil ten vandrák chrchlavej v ošuntělých džínách a vytahaným svetru a udělal ti pořádnej rejhanec přes plány, co? To se frustrátskej smrade nedivím že z toho máš celoživotní trauma - Havel v každý větě:))) Tvůj fotr z toho asi zdech, co? Uchlastal se bez svý funkcičky, estaban jeden zkurvenej ...

   Vymazat
  10. Tuhle sprostotu opakuješ už po několikáté pod různými články ty sprostá, smradlavá svině 16.26. Už dlouho jsi se na NR nevyskytoval. Byl jsi v lochu nebo v blázinci? On ti ještě nikdo nerozmlátil ten tvůj odpornej krysí čumák na sračku? To se divím ty páchnoucí tchoři. Co ty máš tady diskutujícím co nadávat? A panu Ransdorfovi nesaháš ani k díře do zadku ty sprostý prase.

   Vymazat
  11. 20:51 však tě tu nikdo nedrží, komoušskej zmrde! Až se připojíme k Německu, stejně k tomu dojde! Viz "nevýhody" uvedené na konci článku ZDE! - http://g.cz/17-plus-6-duvodu-proc-by-cesko-melo-byt-soucasti-nemecka/

   Vymazat
  12. Teda pokud se neuchlastáš už tady, jenže na to lůzři jako ty nemaj - tak si počkáš až tě ukončí jedovatá pěna do koupele někde na Sibíři, kde ti Pulter přidělí azylovou kvótu! Jééé, pane šeditelí!:))))

   P. S.: Letenku tam ti zacáluje Bundeskasa!

   Vymazat
 2. Byl to vzácný člověk - humanista.
  Volič -Vilč

  OdpovědětVymazat
 3. Takových mozků tato země moc nevyplodila. Škoda, že odešel tak brzy.

  OdpovědětVymazat
 4. Co panu Ransdorfovi Bůh někde přidal, to mu jinde ubral. Tak už to u nadprůměrných lidí chodí. Byl v běžném životě nepraktický, roztržitý a velmi důvěřivý člověk. No Einstejnovi smrděly nohy a chodil zásadně bez ponožek. Ransdorf byl švýcarským soudem zbaven všech obvinění a ne jak tvrdila kriminální ČT, že bylo řízení proti němu pozastaveno z důvodů jeho smrti. Prostě ve své naivitě a dobromyslnosti někomu naletěl. Unkrowne, když někoho obviníš tak si to ověř. U něho opravdu nebyly peníze na prvním místě. To si můžeš u jeho přátel ověřit. Vše co je uvedeno v článku není taky až tak úplně přesné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bylo to složitější!
   Evr. parlament zkoušel nějak "vyšetřovat" věci kolem tzv. spícíh kont ve Švýcarsku, M. Ransdorf se zkusil na věc podívat v živém případu.
   Vda po m. R. se obrátila na tehdy prem. B Sobotku, a ten kupodivu(!) se se stížností na Švýcarsko obrátil, to se pak omluvilo.

   Vymazat
 5. Pan Ransdorf nad touto partou polodebilních, hamižných darmošlapů vysoce vyčníval, což se neodpouští. Je zajímavé, že odchází ti, co nám mohou něco užitečného nabídnout, co mohou pro naši zem něco udělat. Není to zdaleka první případ.

  OdpovědětVymazat
 6. Byl jedním z nejslušnějších a nejpoctivějších politiků a literátů světa. Snažil se pomáhat všem svým blízkým ku štěstí a hájil jejich zájmy, bohužel i na úkor svého zdraví. Čest jeho památce! Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Velice si vážím pana Ransdorfa. Čest jeho památce

   Vymazat
  2. 18:14
   Ano, byl naprosto výjimečný. Nezapomeneme! VK

   Vymazat
 7. On ten Ransdorf byl ke konci života jen hanbou komunistů

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte to obráceně.Komunisté byli hanbou Ransdorfa.

   Vymazat
  2. 19.02 když neví tak mlč.

   Vymazat
  3. Pamětník z KSČM16. února 2018 23:45

   19:02 - Souhlas s Vašim komentářem. Ransdorf měl hlavu v oblacích, ale pod nohy si neviděl. Občas byl jak neřízená střela, co působilo kontraproduktivně.

   Vymazat
 8. 19:02
  Ty seš zase ozdobou český havlérky!!!!

  OdpovědětVymazat
 9. Míla byl nejinteligentnější občan ČR v konci 20 století. Ani teď inteligentnějšího nemáme. Čest jeho památce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano,čest jeho památce. Všichni jednou zmřeme, nikdo tu nejsme na věky. Za ním, alespoň něco zbylo, po většině z nás, ani pes peštěkne.
   Jeho paní, vyjadřuji upřímnou soustrast.

   Vymazat
 10. Za Miloslavem Ransdorfem. Nezapomeneme.

  OdpovědětVymazat
 11. 19:23 ty ozdobo zdejších blbů. Když má někdo svůj názor, tak ty coby bezmozek a papoušek všehochytra označíš toho, koho neznáš za jeho svobodnou mysl za havlistu.Kde to žiji, že musím snášet takové hovado???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud ty vědátore ten názor nemáš podložený tak ty hovado si ho nech.

   Vymazat
 12. 20:38
  Nikdo nekritizuje svobodnou mysl,pouze havlonesmysl!!!!!Otvírat se o pana Ransdorfa je "čest"" pouze pro V.I.P.havlodement!!!!

  OdpovědětVymazat
 13. Ransdorf . Jeden z mála slušných a poctivích politiku . Určitě by měli KSČM více procent při volbách . R.I.P.

  OdpovědětVymazat
 14. A ted zkouška inteligence, samozřejmě jen pro ty "nejchytřejší". Zkuste se ti, kteří haníte Ransdorfa, aniž jste ho osobně znali, představit, jak by vypadaly komentáře, kdyby se tu napsalo něco o V. Havlovi.
  Zkuste si ten článek přečíst ještě jednou. Je plný positiv. Přejí Vám kteří zde píšete zde ty hany, aby někdo po Vaši smrti napsal podobně o Vás, jako autor o Ransdorfovi.

  OdpovědětVymazat
 15. Na Parlamentních listech v diskuzi o Ransdorfovi někdo napsal, že se k němu zachovali hnusně europoslanec Svoboda a Zeman. Sprostoty od černé prdele Svobody si asi každý pamatuje. Proč ten diskutér zmínil milovaného Miloše? Jeden důvod tady je, on Miloš nenávidí inteligentnější lidi než je on sám. Dva roky měl možnost Ransdorfa vyznamenat, ale neudělal to. Vyznamenal dva filosofy Bělohradského a druhým byl přeběhlík, o kterém je zbytečné mluvit.

  OdpovědětVymazat
 16. Ransdorf byl dobrý člověk ne jak ti rádoby komunisti co tu stranu pohřbí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano. Proto naše uliční organizace se za něj bude vždy v neděli modlit!

   Vymazat
 17. Málokdo ví, že jedním z mnoha výsledků působení M. Ransdorfa v europarlamentu bylo donucení telefoních operátorů k rovným podmínkám během roamingu pro občany. Takže, až si bude nějaký maločech zvyšovat své malé pravicovité sebevědomí na úkor M. Ransdorfa, nechť si uvědomí že kromě jiného si právě díky němu může zavolat odkudkoliv v Evropské unii za domácí tarif, tedy znatelně ušetří. Zatím jsem osobně neslyšel o žádném jiném europoslanci, který by prosadil cokoliv ve prospěch běžných občanů...
  Čest jeho památce.

  OdpovědětVymazat
 18. Byl to komunista, čili už z podstaty blb a zločinec. Bylo s ním spojeno suverénně nejvíc skandálů ze všech českých europoslanců za celou historii. Už to hovoří za vše.
  Je legrační, že místní komouši nemají k nekritickému obdivování nikoho lepšího než právě tohoto člověka, Ransdorfa.

  OdpovědětVymazat
 19. Bezpartajní komunista17. února 2018 0:06

  23:25 - A já jsem si myslel, že to řešila a přesadila eurokomisářka, která to měla ve své věcní působnosti. Takže jeden z nás dvou se mýlí nebo kecá! Kdo asi? Vždyť já si už připadám jako to tele, když čtu ty nekritické chvalozpěvy na toho Ransdorfa, jako kdyby byl jako ten herec Norris z amícké seriálové flakoty!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslet neznamená vědět. Ransdorf aktivně prosazoval zrušení roamingu již od roku 2004. Eurokomisařka se tématu "chopila" až ve chvíli, kdy se téma ukázalo jako "novinářsky vytěžitelné". Tak to ale většinou bývá, že ostruhy si připne nějaký Klečka... Jsou o tom spolehlivá svědectví europoslanců.
   Tak si na něj můžete vzpomenout, až si zavoláte z lyžování...

   Vymazat
 20. Velká škoda pro nás, že už nemáme tak vzdělanou a objektivní osobnost jako byl pan Ransdorf. Udolali ho polovzdělanci, kteří jen závidí a snaží se osobnostem alespoň kopat do kotníků, škodit a pomlouvat.
  Čest jeho památce, byl to vzácný člověk.

  OdpovědětVymazat
 21. 23:57 máte pravdu, byl to komunista takový, jakým má komunista skutečně být. Protože nic v té věci nechápete a zřejmě ani pochopit schopen nejste, osočujete člověka, o kterém nic nevíte. Zřejmě trpíte charakterovou vadou, která vás v myšlení limituje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To už je takový foklor. Oni většinou nadávají na komunisty ti, kterým se po revoluci nesplnili jejich tužby a představy, že nám Západ bude posílat pečené holuby do huby, takovíto lidé se povětšinou za komunistů měli lépe než dnes. Vidím to kolem sebe, co antikomunista tu hulvát a blb. Nakonec to vidíte na těchto diskusích. Ukažte mi jediného opravdu inteligentního antikomunistu, který s vámi půjde do věcné, slušné diskuse a nebude jen urážet. Vemte i naši elitu Hřebejka(jeho nezapomenutelné rudé a oranžové svině). Hodnocení prezidenta republiky, a ten není komunista, ,,umělcem" Černým kde nejslušnější slovo je zmrd! A ta elita nadává na komunisty zase proto, že si tím léčí mindrák, že jim taky nic nechybělo, neslezli z obrazovky ale mluví o tom, jak jak trpěli, nesměli, jak nemohli svobodně tvořit. Dnes mohou svobodně tvořit a za třicet let nevytvořili nic, čím by překonali to co udělali před revolucí.Nejsem komunista a očekávám věcnou a slušnou reakci nějakého zde píšícího zapřísáhlého antikomunisty. M.R.

   Vymazat
 22. On ten havloksindl uměl někdy něco jinýho????

  OdpovědětVymazat
 23. Ransdorf byl výborný člověk komunista a kamarádil se s Havlem.Někdy i na vínko zašli.Vašek měl rád ženský,ale míla jen četl,tak víte,co se mohlo stát,když Havel řekl Mílovi: Mílo,poj%d to za mě dokončit,já už nemůžu,radši si nšco přečtu. Míla se ale od studia nemohl odtrhnout,Havla ženská držela jak klíště a náhla zařvala. kluci,tady nevzdělanej Havel prcá jak divej a vykládá,že už nechce,že bude radši číst. Nedovolila Havlovi,aby četl a přestal se věnovat prcáníčku, Teď přišel Míla a řekl:Nechci být rušen při mém studiu sexuálním dováděním.Počkám chvíli,ty Vašku už brzy skonč a běž si přečíst,co jsem napsal. Až nemravný Vašek skončil,šel a spatřil ,co Míla napsal: Ten Vašek jebe jak divej,mám ho za to moc rád.Je to můj nejlepší kamarád.

  OdpovědětVymazat
 24. Havloksindl naboli Havlův ksindl znamená,že nějaký Ksindl měl účes na havla a holička,která toho havla právě vytvářela,vzdychla a řekla"Který ksindl vymyslel tento blbý účes,zvaný na havla? Šel kolem Míla Ransdorf,uslyšel to zvolání a řekl: Havloksindl ,to sedí! A nechal se ostříhat na Havla. V místnosti se vznášel ksindl jako duch nad vodami.

  OdpovědětVymazat
 25. 9:38
  Psát o tom umí i impotent,že ty hypospadickej volotrku?!!!!:-))))
  Do dneška si dá váš vlasáka,tak můžeš jen závidět!!!!:-)))))

  OdpovědětVymazat
 26. 9:38, 9:59 jestli ne i 10:01 - řeklo by se adolescentní šprky. Pěkně česky, puberťácký! Vítejte, věčně nedospělí.

  OdpovědětVymazat
 27. Dávám si vlasáka,na to vemte med-totiž jed.Co antikomunista to hulvát a blb.U kom unistů je to naopak.

  OdpovědětVymazat
 28. Tito polodebilové vždy pokazí diskusi, anebo jak v tomto případě, vzpomínkový článek na vzácného člověka.
  Morave

  OdpovědětVymazat
 29. Vážení,

  M.Ransdorf byl dost veliký komunista na to, aby se na něj všelijací troubové naparovali. Tedy se není čemu divit, že se tolik zloby objeví, zejména když na autory zlostných žvástů není vidět.
  Horší je, když se kolegové z jednoho "hnízda" obávají konkurence...nemohu odpustit doktoru Filipovi jeho první reakci pro ČTV na informaci o uvěznění M.R. ve Švýcarsku. ČT patrně ráda uvedla jeho vyjádření na mikrofon, že M.R. se chová lidsky nesolidně, když se nespojí s vedením KSČM, aby vysvětlil ... To bylo hned vzápětí po zadržení a my již víme, že po několik dní mu nedovolili telefonovat...Za sebe mohu říci, že jakkoli nejsem žádná funkcionářská šajba, s českou televizí bych tohle určitě neprobíral, zvláště pak ne ve chvíli, kdy věci nemohou být dostečně jasné. Takže dr. Filipovi neodpustím.
  Těm hlupákům, kteří nemají navíc než na nadávky, nemám co odpouštět. To beru na vědomí jako přirozený kolorit skutečnosti, že aktivní dehonestace komunismu nemůže nemít svoje výsledky....
  Jindřich K.

  OdpovědětVymazat