Reklama

čtvrtek 1. února 2018

Kavárna opět nic nepochopila

Adam Mikulášek
1.2. 2018   Rukojmí
Připadá mi jako komunisti, kteří se cítili v roce 1989 zrazení a zneuznaní, protože oni přece pro občánky chtěli ty „nejzářnější zítřky“, a oni je nechali jako onen pověstný „kůl v plotě“!
Jako svou „antizemanovskou hymnu“ si vybrali Modlitbu pro Martu, čímž opět ukázali naprosté nepochopení nás, voličů Zemana! Ve skutečnosti by spíš tahle píseň měla být „hymnou zemanovců“.:

„Teď když tvá ztracená vláda věcí tvých zpět se k tobě navrátí, lide, navrátí,“ zpívala tehdy v srpnu 1968 Marta Kubišová. A přesně o to nám, kteří jsme volili Zemana, celou dobu jde. Chceme, aby nám západ ani východ nekecal do našich vnitřních věcí, aby „vláda věcí našich“ zůstala v rukou našeho lidu.

Chceme se emancipovat vůči poručnickému západu, podobně jako jsme se chtěli v roce 1968 emancipovat vůči poručnickému Sovětskému Svazu. Tehdy jsme volali po vlastním československém typu socializmu (socializmus s lidskou tváří), dnes voláme po vlastní české „liberální demokracii s lidskou tváří“. Tehdy se volalo po obnovení diplomatických styků např. s Izraelem, dnes zase nechceme být „na kordy“ s Ruskem, což ovšem ani náhodou neznamená nějakou touhu po nastolení režimu ruského střihu v České republice! Ovšem kavárna je hysterická a přání vlastní cesty považuje za „kontrarevoluci“ proti naší „západní příslušnosti“, vydobyté v listopadu 1989, stejně jako Biľak, Indra, Jakeš a další komunisté probrežněvovské linie viděli v demokratizačním procesu roku 1968 „kontrarevoluci“ proti „vymoženostem socializmu, které dělnické třídě vydobyli v únoru 1948“.

Dokonce si troufnu pronést ještě kacířštější myšlenku: ten spor v jádru ani tak není � Havel versus antihavel…, ale spíš předrevoluční Havel, který napsal Moc bezmocných (tábor voličů Zemana…) a porevoluční Havel, který schvaloval bombardování Jugoslávie v roce 1999 (pražská kavárna). Bývalí „bezmocní“ nepochopili, že jako „mocní“ selhali, a proto ztratili důvěru větší poloviny národa, která včera právě ukázala onu „moc bezmocných“, když dokázala navzdory antizemanovské propagandě ne jen České televize právě toho „nenáviděného“ Zemana udržet na Hradě pro další pětileté období!

To není „vítězství Kremlu“, to je prohra těch, kteří, dříve „bezmocní“, ztratili kontakt s „lidmi dole“, jakmile se z nich po listopadu 1989 stali „mocní“! Zatím je to rozdělení zhruba půl na půl, takže „kavárna“ není v situaci „kůlu v plotě“, ovšem pokud se nám konečně nezačne snažit rozumět, byť s námi nemusí souhlasit, a bude každou snahu po „vlastní české cestě“, resp. po „vlastní visegrádské cestě“, dezinterpretovat jako „obrat na východ“, tedy jako „kontrarevoluci proti liberální demokracii…“, ztratí i mnoho z té půlky, která včera ještě těmto lidem věřila a volila profesora Drahoše, čímž se dostane do situace Jakešova „kůlu v plotě“, protože lidi už mají povýšenecké arogance moci tak akorát dost.

A může to dopadnout tak, že proti nim již nebude stát „revizionista“ Zeman, který v podstatě vzešel z porevolučního establishmentu, nevolá po našem odchodu z NATO ani EU, jen důrazně prosazuje naši vlastní cestu a říká „zblbnutému západu“ pravdu na rovinu, ale že proti nim povstane někdo „mimo establishment“, jenž nad „západem“ dávno zlomil hůl a bude volat po skutečně zásadní změně, třeba po co nejrychlejším odchodu z EU a NATO, po širokých změnách ústavy…, a „kavárna“ ještě bude vzpomínat na „starého dobrého Miloše“.

24 komentářů :

 1. CAS vyhověl odvolání ruských sportovců, kterým byl doživotně zakázán start na OH © Sputnik/ Evgeny Biyatov
  SVĚT
  09:11 01.02.2018(aktualizováno 09:27 01.02.2018)

  Výsledky zproštěných CAS 28 ruských sportovců na Olympiádě 2014 v Soči jsou obnoveny, uvádí se ve zprávě soudu.
  MOV dříve uznal 43 ruských sportovců, kteří se účastnili ZOH 2014 v Soči, vinnými za porušení antidopingových pravidel, anuloval jejich výsledky na Olympiádě 2014 a doživotně jim zakázal účast na olympijských hrách. Rusko přišlo o 13 medailí a ztratilo první místo v medailovém pořadí. Tyto medaile se jim musí vrátit!

  Ve čtvrtek CAS vyhověl odvolání 28 ruských sportovců a zrušil jejich doživotní zákaz MOV. Odvolání dalších 11 sportovců bylo přijato částečně, místo doživotního zákazu jim byl zakázán start pouze na Olympijských hrách 2018 v Jižní Koreji.

  Pro JANDU a HOKOVSKÉHO - EVROPSKÉ POLOBOTKY

  OdpovědětSmazat
 2. No, on ten co nejrychlejší odchod z EU a NATO je naše jediné řešení. Ten „zblbnutý západ“ je totiž ztracený a bez naší separace se nedá ubránit islamizaci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Odchod z EU naše jedina naděje řikáte /a také z NATO/. Poslanec Blaha, ANO, parlamentní debata: dotace z EU - prostředek k našemu zotročení. Babiš: odchod z EU by byla katastrofa. Kdo si myslíte řiká pravdu? Mně se stále zdá, že s tím Babišem to bude jako s Trumpem, který též toho svého času mnoho řekl. Skutky utekly. Zdalo se mi před jeho volbou, že to tak bude, a myslím si, že jsem měl pravdu. Pravdu budu mít zřejmě i s Babišem. No uznejte sami, může velkokapitalista udělat něco pro dělný lid? Zajimavé, že Okamura chce vystoupit z EU. Že by to byl neinformovaný blb, neuvědomující si, že by se jednalo o katastrofu pro naši republiku? V jednom pořadu na Svobodném radiu jsem ho slyšel říkat, že ti co říkají totéž co Babiš nemají pravdu. Myslím si, že Babiš se svým imperiem je bytostně zainteresovan na setrvání v EU. A teď filosofická úvaha radoby filosofa:
   Všichni kolem jak šilení pracují na tom, aby by ti nejbohatší byli ještě bohatší. Ti nejbohatší potom neví nakonec kudy kam a způsobí válku. To již udělali dvakrát - obě světové války. Nejsme my náhodou všichni vinní tomu, že jsou světové války? Všichni se snažíme aby peníze se koncentrovaly v rukou psychopatů, kterým je lidský život šumafuk /nám, těmto snažícím se neinformovaným idiotům televizní pořady podávají vysvětlení druhé světové války - původcem byl Adolf Hitler, no bodejť by to bylo jinak, když psychopati vlastní media/. Uslyšíte třeba v televizi nebo v radiu, nebo v novinách takové údaje jako: počet bezdomovců, rozložení bohatství ve světě - 1% vlastní tolik co 80 procent lidí, uslyšíte, že jedna miliarda žije za jeden dolar denně a podobné další hrůzy? Televize a radio /noviny nečtu, ale tam to bude totéž/ jsou kapitalistickou, tedy antikomunistickou propagandou. Co si mají lidé o komunismu zapamatovat: zřízení ve kterém byly gulagy - v televizi se reklamují knihy o gulazích - to je jen jeden příklad. Připoustím, že vládnoucí psychopatické elity toužící po válce s Ruskem nedisponují empatii, protože jako celek naše civilizace se o život zajímá bohužel nedostatečně. O co se zajímá, o čem píšou noviny? - O slávě, a především o penězích. Pro kapitalisty život to jsou čísla, manipulace s ními, díky této manipulaci jim tluče rychleji srdce. Život, kde on je? Na chvíli večer po návratu domů. Válku nakonec způsobují lidé bez empatie, kterým jsou cizí literární díla, filmy, která pojednávájí o lidském utrpení, o lidském snažení udělat tento život přijatelnějším. A to je bohužel i naše chyba, že ve vedení i tohoto státu /zde nemyslím Zemana/ jsou takoví lidé. Neslyšíte náhodou velmi často kolem sebe: k volbám nejdu, protože stejně nic nezměním. Neslyšíte říkat totálně neinformované lidí - volím Drahoše, ať je na hradě nějaká změna, dosavadní president - to je ten za kterého se musím stydět za hranicemi státu - pije becherovku a užívá sprosté výrazy v přímém přenosu. Těmto lidem ale vůbec nedošlo, ti co jim tohleto říkají mimo hranice naši země se o tom dozvěděli z medií, která jsou vlastněna zmíněnými psychopaty. Myslíte že Bakala je člověk s empatii? Stejná verbéž je vlastníky cizich medii - třeba v USSA - tam jsoou media výhradně v soukromých rukou. Ostatně jak jsme blbí svědčí výsledek nedávných voleb. Hlupáci volili Zemana - sdělení kavárny. Ono to bylo přesně naopak. Hlupáci volili Drahoše. Představte si, že to bylo až 48 procent lidí z voličstva - 66 procent lidí šlo volit. Potom co jsem si to přečetl, to co jsem napsal, dopsal bych ještě jedno. Největší chybou naši západní civilizace je že je založená na sobectví. Co toho budu mít a co mně to zajímá /když se jedná o něco, co se netýká bezprostředně mého života/ jsou otázky z nejčastějších. Pokusy o reformu - Kristus - selhaly.

   Smazat
  2. EU je uvnitř i z venčí vyhnilá.

   Britská premierka se dnes klaní před Číňany...!

   Díky za rozum našeho nebojácného prezidenta Miloše Zemana, on jediný šel proti proudu blbů z EU a po něm kdo ho následoval...? Odpoví nám nejlépe z ČT24 sebranka.

   Smazat
  3. Anonym 1. února 2018 13:47

   Věčný a věcný dikutér je zpátky, místo aby plodil ty své dvě děti, píše - jak oživot.

   Smazat
  4. 13:59
   Třeba je pan grafoman za zenitem a není čím děti dělat,tak se vrhnul na psaní...;-)

   Smazat
  5. Trochu delší,ale není tam nic co by nebylo pravda. Pokud je, napište sem, kolegové 13:47 a 14:04, konkrétně co je špatně. Osobně mi nevadí číst delší články. Díky NR se lecos nového vždy dovím.

   Smazat
  6. 13,59
   Pan "věčný a věcný diskutér" má ale naprostou pravdu.

   Smazat
  7. Pro 1. února 2018 15:25 ten stejný autor, čtěte
   1. února 2018 16:57, délka a obsah Vás potěší?

   Anonym 30. ledna 2018 21:11
   A tak se ptám - spočítejte si všude, ke všem těm sprostým blábolům počet diskuzí. Proč té sebrance, na kterou nadáváte, necháváte vydělat tak obrovské prachy?Vydělávají je právě počtem diskuzí. Oni si dnes dovolí všechno, jsou drzí jak štěnice - protože svým žvaněním, drzosti, útoky, lhaním - a hlavně pak žvaněním lidí,kteří pořád cítí potřebu k tomu psát diskuzní bláboly, vydělávají obrovské peníze. Přibývá jich jak červů na mrtvole. Teď se ptám hlavně novinkářů, kteří ze serveru Novinky přelézají na NR - proč vás diskutuje tolik? Spočítejte si to. Už jste vydělali společnosti Seznam.cz, která tento server, a taky Stream.cz - provozuje, možná miliardu jen plkáním k předvolebním sračkám! A neskončilo to - teď ještě budou povolební sračky - pořád to samé. Musí toho využít, protože to jim na diskuzích sype obrovský prachy. Vydělávají na lidské nasranosti, smutku, deziluzích, potřebě se vykecat (namísto v hospodě) - obrovský prachy. Vy to vážně nevíte? A jestli ano, proč pořád žvaníte ke všemu, a někdy k úplný blbosti?
   A takhle je předmětná. Spíš ztráta času. Vypsat se na diskuzích, nadávat, urážet (velmi často) - a ze zodpovědných lidí, schopných něco změnit, a už vůbec ne novinářů, to stejně nikdy nikdo nečte. Kdyby ano, už by byla spousta medií pokutována a novináři trestáni za sprosté urážky hlavy státu, a věčné provokování cílenými články, které zprostředkovávají na diskuzích další a další nadávky. Proč to smí být? Kdyby se tomuhle někdo opravdu věnoval, byla by povolena jen část těchto internetových publicistických aktivit, a ty by zatraceně musely změnit rétoriku.Jak můžeme chtít od lidí slušnost, ohleduplnost, a respekt k autoritám, když je dovolen tenhle bulvární humus, na který má přístup každý? A diskuze -které celou tu břečku stále vyživují? Proto také jsou dovoleny. Kdyby tu břečku nevyživovaly, určitě by tak snadno umožněny nebyly. A novinářská břečka by musela dělat něco užitečného pro stát a společnost, ne ji záměrně kazit. Novinařinu za odpovídající mzdové hodnocení by dělal jen ten, kdo má skutečné ambice a novinařina ho baví - ne darebáci, vši, paraziti, a protekční póvl, který si tím snadno vydělává nepřiměřené peníze. Ale - tak je to u nás v ČR se vším. Dokud bude ponižována skutečná práce, a mnohem více vydělávat žvanění, politikaření, a předvádění celebrit, dotud se to nezlepší, naopak. Musí tomu někdo zatnout tipec - kdo to bude? My občané ne - my žvanit, a žvatlat na diskuzích nepřestaneme. Že bychom raději debatili s rodinami, se sousedy, s kolegy, s přáteli to ne. Prázdno na diskuzích by hromadu parazitů vyhnalo na dlažbu. Tak kdo v tom udělá pořádek a vrátí národu a společnosti vkus a mravní kázeň? Anebo mravní kázeň je "totalita"? Aha. Rozhodně neslídím ty potrefenej kačere přestaň urážet a pokud jde o délku mého názoru, je to proto, že čím větší a odpornější jsou prasečiny, které jdou kolem nás, lze je buď ignorovat, anebo se proti nim vymezit -ale stručně to nejde. Jen štěkat to dělají diskuzní závisláci, kteří nemají co, neumějí se vyjádřit, ale zaštěkat si musí. Čím horšímu svinstvu musí lidé čelit, tím obsažnější musí být příspěvek, anebo, jak uvádím, ignorovat to. Diskuzní závislák to neudělá nikdy, a já se občas podívám, jestli už se třeba poučili, a přestanou žvaněním vykrmovat tu verbež, na kterou nadávají, která jim lže, a manipuluje s nimi, a oni na ty manipulace u počítače dychtivě čekají. Nikdy tu verbež vykrmovat nepřestanou občas jim to proto musím připomenout. I já bych chtěl, aby se společnost a mravy zlepšily, než do života přivedu případně své děti. Mně to vadí. A zatraceně vadí. Proto stále diskutuji, narovnávám pokřivené. Ono totiž v diskuzi je jednota a pospolitost. Lidé si mají především vyměňovat i formace, nehledě na počet a délku příspěvků. Mě nedávno neprávem bloli na novinkách svině, jenže mě neumlčí. Ještě, že to žije na NR. A neomezená diskuze všech příznivců virtualní debaty. Novinky to je hrůza!

   Smazat
  8. 17:46 Pokud považujete tento příspěvek za podobný tomu 13:47 tak jste jen dokázal, že dlouhé příspěvky nečtete. Nic víc. Ale hloupostí se chlubit nemusíte.

   Smazat
 3. Osobně podpořím každého který půjde proti eu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. . února 2018 12:44

   Švýcarsko se nebojí, mělo by být pro nás velkým vzorem skutečné demokracie. Už nám to předvedlo s "našimi rychlouhlobarony", česká justice jen civěla. Rychle ničila důkazy po úplatcích pro ně.

   Smazat
  2. "Z písmen EU zbyla jenom zkratka" zpívá Ortel ve skladbě HRANICE. Velmi výstižné ...

   Smazat
 4. Pro ty, kdo zklamáni volbou prezidenta, projevili zájem o emigraci:
  https://www.facebook.com/jordanka.jiraskova/videos/10210905418459276/

  OdpovědětSmazat
 5. Pořád se ve vztahu k výsledům voleb píše půl na půl, nebo o něco větší/o něco menší "půlce" ... ovšem jde vlastně pouze o třetiny, protože třetina elektorátu se vlastní volby vzdala a TÍM, jako vždy, ZVOLILA VÍTĚZE VOLEB ať jím je který čert chce.

  Takže (zjednodušeně, samozřejmě) třetina z nás je pro sociální stát, pro vlastní Otčinu, pro svůj bílý Český národ, třetina je pro osobní obohacení a perspektivu i za cenu zániku národa, státu, demokracie (už teď vládnou EU EVROSKÝM LIDEM NEVOLENÍ VYVOLENÍ) i genetického zničení bílého evropského ČLOVĚKA TVOŘIVÉHO a jeho nahrazení mírným, snadno ovladatelným KŘÍŽENCEM TYPU OVCE HNĚDAVÁ DOMESTIKOVANÁ/TUR GÓJSKÝ, zhnědlý, tupý, i šlemilem ovladatelný.

  Ovšem je zde reálná možnost, že musí-li něco zhnědnout, ČLOVĚK DÁ PŘEDNOST ZACHOVÁNÍ INTELIGENCE A MOZKU SVÝM POTOMKŮM i za cenu zhnědnutí.. Ovšem ne vlastní kůže a kůže svých dětí, ale jenom uniformy... kterou lze obnosit a kdykoliv dát do sběru. Křížením zhlouplý mozek by totiž zůstal hlupáckým i ve zlatohlavu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nebuďte nivka. Ta vaše třetina vítačů a sluníčkářů jsou "nedospělé" děti s vymytými mozky. To vše za vaše peníze s nimi udělali ti málo ohodnocené feministky na školách a pár stovek parchantů placených Serešem na fakultách.
   Pošlete tu zbědovanou mládež na dva měsíce do dolů, okopávat řepu nebo stavět dálnice a přilezou ke křížku. Možná, že by stačilo na týden vypnout internet a GSM sítě, pustit jim jen studenou vodu a dát jim nažrat jen toho, co si uvaří.
   Žádná třetina národa, parta zblblých výrostků.

   Smazat
 6. Autor článku mě potěšil. Mladý, inteligentní, kultivovaný. Navíc má pravdu, která je v zásadě jednoduchá. Máme své historické zkušenosti, tak nás nechte žít. Němci tu s námi žili po staletí - a pak nás chtěli vyhladit. Co asi by zamýšleli fanatici s Alláhem v hlavě? EU se musí změnit, trpí deficitem demokracie, což je nutno bezodkladně řešit. Stačí zodpovědně chránit hranice, dodržovat férová pravidla a nesrat se do vnitřních záležitostí. Já pán, ty pán...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pouze korán dokáže znovusjednotit nejenom Česko, ale i celou Evropu pod zeleným praporem islámu, lokální třenice pak zcela ztratí význam. Staří se museli učit ruštinu, ti mladší angličtinu, ti nejmladší by se už asi měli začít učit arabštinu. Ale ti nejchytřejší ještě k arabštině i čínštinu (třeba tu kantonskou), bude se jim to v budoucnu velmi hodit :-)

   Smazat
  2. Ještě že sociální demokrat Bohuš Sobotkovic stihnul podepsat závazek, že ČR bude vyplácet diety potřebným imigrantům na stejné výši jako Německo (aby tam z Česka náhodou nevyemigrovali).

   Smazat
  3. liberální demokracie, to už jsem někde slyšel.
   Myslím, že od humanistů soudruha Sorose z Člověka v tísni.

   Smazat
 7. Už se těším, až nastanou ty skutečně zásadní změny(i v ústavě), jak je nastiňuje pan Mikulášek v posledním, tučně vytištěném odstavci, aby byla demokracie bez přívlastků(lidové, liberální atd.)

  OdpovědětSmazat
 8. Dnes kavárna a pražské elity všeho druhu zpívají - " zpět se k vám navrátí, naše drahé cizí neziskovky, vy víte nejlépe, co je pro ten náš hloupý lid nejlepší a nikoliv ta hloupá vláda, volená právě zas jenom tím hloupým lidem". Takže buď cizí agenti v politických neziskovkách nebo naše svělé elity, vedené našimi prudce inteligentními herci a různými politology, jako je Pehe a podobně, vědí co je pro nás dobré a ne nějaká hloupá vláda, kterou jsme si my hlupáci sami zvolili. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 9. já vím,
  že všichni hledáte vrbu, kde byste se mohli vykecat. já taky. Nebylo by však od věci autorovi pomoci do reality.
  Předně Marta není ani náš idol, ani vzor ctnosti, ani symbol pokroku a demokracie.
  Je to vyčpělá matrona, provádějící svá alotria v kruhu asociálů narkomanů a alkoholiků, nemající představu o realitě všedních dnů.
  Socialismus s lidskou tváří už tu máme. Milion podvyživených dětí, sto padesát tisíc občanů České republiky bydlí pod mostem, největší zloději a nepřátelé Českého národa sedí v parlamentu, ve vládě, na soudech, na fakultách VŠ. Dělají si v naší vlasti co chtějí. rozkrádají národní bohatství, terorizují Čechy, loupí za bílého dne a všem se smějí. Tedy smály se až do minulého víkendu. Pak zvážněli, začali vyhrožovat a teď začali svou obehranou písničku. Že prý bychom měli být na sebe hodní, neměli bychom si závidět nakradené miliardy, musíme se dostat zpátky do Evropy, nesmíme se bát, ...

  Pane Mikulášek my nejsme lidi dole!
  My jsme milionový zástup poctivých lidí, kteří se neleknou ničeho! Nevyměníme svou vlast za pár miliard, nedáme se okrádat chátrou, která se tu chová, jako na dobitém území.
  My na rozdíl od nich máme svou zemi, svůj národ a pro co žít.
  Výsledky voleb jsou projevem mínění zástupů, většiny národa.
  Všichni ti vobřezaní šmejdi , pátá kolona sudeťáků a chovanci z Bruselu si toho jsou vědomi. Proto se tak usilovně snaží zničit to co tady vzniká v Českém národě za posledních třicet let. Solidarita, odmítání okupace šmejdů, kteří v této zemi plodí jen bídu a utrpení. Zločinců, kteří v nejbližší době začnou vyhrožovat svým odchodem do exilu, pokud jim nepředáme moc a pak začnou prosit o milost.
  My jsme součástí Evropy téměř dva tisíce let. Jsme v jejím středu a podílíme se na jejím vývoji nezanedbatelnou měrou. Nepotřebujeme rady zkrachovalců a zločinců.
  Tak o tom napište článek, pak bude diskuse k tématu a ne jeden o voze a druhý o koze.

  OdpovědětSmazat
 10. Možná musí přijít nějakéj vetší průšvih. Pamatuji jak v 68 mém, nás všechny sjednotily ruské tanky. Žel nevydrželo to dlouho, kdoví zda by to dnes fungovalo.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.