Reklama

.

.

čtvrtek 8. února 2018

Koleduje si o přes držku


Zdeněk Hrabica
8. 2. 2018
Vyšla nadčasově půvabná kniha Anny Novotné s ilustracemi Jiřího Votruby: „Kdo jinému jámu kopá...Lehko i vážný slovník přirovnání, pořekadel a přísloví“ (PRÁH 2013).
Jednu tak aktuálně výraznou moudrost v něm postrádám: „Koleduje si o přes držku“. Chci o této moudrosti napsat pár řádek. Už drahnou dobu se stydím za mnohé české novináře; nezkušenost a nedostatečnou vzdělanost všem odpouštím.
Podle prof. MUDr. Antonína Doležala, DrSC vlastní stolice málo komu smrdí. Tak bych se tedy mohl na krátkou lamentaci (ne moralizovaní) z vysoka vystolicovat.
S velkou pozorností jsem sledoval přímé televizní přenosy z volby prezidenta České republiky, vše předtím a po ní. Hanba se mnou lomcuje. Nejsem sám.


Jediný - nyní již zesnulý novinář Karel Slezák se s hyenami z vlastních řad vyrovnal po svém, snad ne zcela vhodně, ale opravdu po svém. Jednomu z těch sebevědomých nahnědlých kolegů se rozhodl dát - kamery nekamery - před zraky veřejnosti – přes držku. Pak se dokonce omluvil a údajně profesní organizace – spolek nad spolkem - Syndikát novinářů České republiky – jej rázně vyloučil ze svých řad.

Píší mi členové Syndikátu novinářů, že prý vyloučení bylo unáhlené.

Nyní pozvedl svůj zatím jediný hlas – stručně a odhodlaně a s respektem k životu – jenom senátor Jan Veleba.

Vyzval k zastavení této hrůzné štvavé činnosti, dokud je čas.

Ještě mi v uších zní Nora Fridrichová o tom, že se opil komunista a Slezák pak napadal odhodlané kolegy, ještě si znovu připomínám ohňové kampaně proti Miloslavu Ransdorfovi. Ještě mne neopustili pořady proti hrdinovi z Buzuluku, generálu Alexandru Beerovi, když mu přišli domů z vděčnosti zazpívat Alexandrovci. Málokdo z novinářů proti hyenismu štěkl.

Jsem zvědav, co k věci nyní věcně dodá zcela režimní slouha Syndikát novinářů a především jeho syndik, konečně i ponížení členové, kteří se svým členstvím zdobí a vystavují je na odiv.

Ač by se měli stydět, červenat, možná i leckteří dostat konečně i přes držku.

Zcela po zásluze. Urážejí demokracii! Schovaní za svobodu.

Foto autor

21 komentářů :

 1. John Swinton, bývalý šéf personálu novin New York Times


  „ V současné době neexistuje taková věc, jako je nezávislý tisk. Víte to stejně dobře, jako já. Není mezi vámi ani jeden novinář, který by se odvážil upřímně vyjádřit svůj vlastní názor. Víte předem, že kdyby to udělal, nikdy by se to neobjevilo v tisku. Jsem týdně placen za to, že své upřímné mínění nezveřejňuji v novinách, pro něž pracuji. Vy ostatní jste placeni za stejnou věc, a kdo z vás by byl tak pošetilý, aby napsal svůj upřímný názor, brzy by se ocitl na ulici a hledal by si jiné zaměstnání. Kdybych dovolil, aby se v jednom čísle mých novin objevil můj poctivý názor, do dvaceti čtyř hodin bych přišel o místo.
  Prací žurnalistů je zabíjet pravdu; bezostyšně lhát; překrucovat pravdu; hanobit; plazit se u nohou mamonu a prodávat svou vlast a rasu za svůj denní chléb. Vy i já víme, že věřit v nezávislost tisku je bláznovství. Jsme nástroji a vazalové bohatých mužů za scénou. Jsme skákající tajtrlíci, oni tahají za drátky a my tancujeme. Naše talenty, naše možnosti a celé naše životy jsou vlastnictvím těchto mužů. Jsme intelektuální prostituti.“

  Projev v rámci přípitku v New York Press Clab

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byl bývalým šéfem personálu těch novin před tímto proslovem, nebo až po něm? Ta pravda ale musela bolet!

   Vymazat
 2. Ad. Televizní přenosy z volby prezidenta. Na ČT 24 běží na liště, že TV Barandov stranila Zemanovi. Na ČT 24!!!, a ta opravdu nikomu nestranila? Jako vždy čistá jak okvětní list lilie... M.R.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Má snad Soukup právo, nebo dokonce povinnost hájit účastníka duelu, který se z předpodělanosti nedostavil? Podle české bruselské TVTOP09, tvářící se jako veřejnoprávní, ano, pokud zastává stejné postoje, jinak tam nikoho s odlišnými názory ani nepustí.

   Vymazat
 3. Pane Hrabico , krásný článek ! Děkuji .

  OdpovědětVymazat
 4. To sedí od tý zrzavý vceněn svině, když Fridrich byl komouš jako vyšitý v rozhlase před 89.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale oni už spolu dlouho nežijí. Fridrich vystudoval v Leningradu vysokou pro novinářské propagandisty. Ti dva se svého času hledali, teď dělá každý sviňárny za jinou partu.

   Vymazat
  2. Zdalipak je v té knize přísloví Anny Novotné také: "Kdo se sviní narodí, jako svině skončí".

   Vymazat
 5. Je potřeba více takových Slezáků, aby věděli, že je to už za hranou.Vyjímek je málo.

  OdpovědětVymazat
 6. Pokud je to tak jak píše autor článku, mimochodem si to už dávno také myslím, potom by asi bylo čestnější jít od toho a živit se něčím jiným. Protože aby mě někdo nadával do presstitutů, novinářských kurviček, nebo naposledy do hovna z hyeny, to bych asi neskousnul. Na druhé straně jsou tací, kteří se v to naopak vyýívají jako Pehe, Štětina, Slonková, a jiní, kterým nesmrdí nejenom vlastní hovno, ale hlavně jim nesmrdí prachy. Jsou to prodejný děvky, ale pozor, pozor, kyvadlo se dává opačným směrem, rychle pro nové kabáty dokud je čas, tak honem, honem ať nezmeškáte. PS nic proti slušnm novinářům.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:20
   Živit se něčím jiným ? Nebuďte naivní .Všechny tyto novinářské kurvičky mají hypotéky , drahá auta , různé výhody atd .Musí to nějak ufinancovat . Kde jinde by si na to vydělali když nic jiného než lhát neumí ?

   Vymazat
 7. Taky mě napadlo, že takový středověký pranýř nebyl ale vůbec od věci. Dotyčný lotr byl vydán na posměch celému městu, což je možná jedna z mála věcí ze kterých mají takoví gauneři strach. No a internet může sloužit podobným způsobem, chce to hlavně uvádět tyto morální křiváky jmenovitě a nejlepší s fotkama ať to má grády. Aottj.

  OdpovědětVymazat
 8. Slušný novinář nedělá do novin a nechodí po cizích rautech se zadarmo nažrat.

  OdpovědětVymazat
 9. Nechápu, proč se Karel Slezák rmoutil, že byl vyloučen ze Syndikátu novinářů. Vždyť vyloučení z tohoto spolku nelidských zrůd je to největší vyznamenání, jaké mohl dostat.
  J. Hruška

  OdpovědětVymazat
 10. Syndikát novinářů upgradoval na syndikát presstitutů. Nemá už žádnou vážnost ani úctu lidu.

  OdpovědětVymazat
 11. Pan Karel Slezák se choval jako hovado a syndikát ho vyloučil. Kde je problém?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten problém jsi ty hovado.

   Vymazat
  2. Už to píše podruhé ten zhovadilej hajzl 16.19. Zrůda mizerná! Ten člověk byl potrestán že zjednal rychlou zdravotnickou pomoc pro jiného člověka, a najde se hajzl a zkruvy syn, který mu za to na nějaké diskuzi nadává? A ve svých letech to vyloučení ze Syndikátu novinářů si prostě bral - oni si dřív vážili a cenili takových spolků. Dnes samozřejmě by to bylo jedno -ať jde do prdele celej syndikát těch kurev. A ty hnusnej sráči už se s tou sprostou urážkou nikde neukazuj. Srabe - nulo - duševní mrzáku!

   Vymazat
 12. Když to takhle vidíte, tak bych vám nepřál abyste někde zkolaboval a jediný kdo by vám mohl pomoci byl novinář, který ale zrovna na potvoru potřebuje honem něco zajímavého natočit pro bulvár a přitom sezobnout ukradenou lahůdku ze stolu. Aottj.

  OdpovědětVymazat
 13. Vlastnosti Nory Fridrichové jsou jasné, bude se živit vším jen ne poctivou prací. Když zde budou vládnou Číňani bude mít určitě první šikmé oči.

  OdpovědětVymazat
 14. ..p.Slezák se zachoval jako správnej chlap...!

  OdpovědětVymazat