Reklama

čtvrtek 15. února 2018

Kongres USA sice zakázal učitelům nošení zbraní na školách; Nejvyšší soud ale nařízení zrušil poté, co Čo Sung-hu vystřílel v roce 2007 na virginské polytechnice za 9 minut 170 ran a zabil 32 studentů a učitelů

Břetislav Olšer
15.2. 2018   Rukojmí
Zákony nezákony, přesto, nebo snad právě proto, se na školách v USA střílí a vraždí dál. Devatenáctiletý Nikolas Cruz na svátek zamilovaných Valentina 14. února 2018 střílel na floridské střední škole a zabil 17 lidí.

V minulosti choval agresivně ke své bývalé přítelkyni a byl po určitou dobu v péči psychiatrické kliniky...

Útočník z floridské školy Nikolas Cruz na fotografii ze sociálních sítí, na níž pózuje se zbraní.

Stalo se tak po rvačce a Cruz podle svědka přešel na jinou školu ve floridském okresu Broward, když se porval s novým přítelem dívky, s níž předtím chodil, a škola ho vyloučila z disciplinárních důvodů. Střílel ze zhrzené lásky...?

Muže podezřelého ze střelby na floridské střední škole nakládají do sanitky. FOTO: Handout, Reuters

„Dvanáct lidí zemřelo ve škole, dva před školou, jeden na ulici a dva v nemocnici,” řekl médiím Scott Israel, šerif okrsku Broward. Dodal, že další lidé jsou stále na operačních sálech. Do nemocnic bylo odvezeno nejméně 17 lidí, uvedl pro televizi CNN lékař Evan Boyar z místní sítě nemocnic Broward Health.

Několik studentů záchranáři ošetřili přímo na ulici před školou. Podle listu The Daily Mail byl mladík vyzbrojen samopalem AR-15, což je civilní verze známé armádní automatické pušky M-16 a měl mnoho zásobníků.

Cruz zaútočil zvlášť podlým způsobem; do školy se vypravil s kouřovými granáty a plynovou maskou na čele. Před útokem tak spustil požární alarm. Studenti si proto mysleli, že jde o cvičení nebo skutečně hoří… https://www.novinky.cz/zahranicni/463450-strelec-zautocil-na-floridskou-skolu-nejmene-17-mrtvych-a-13-zranenych.html

Zopakujme si, jak to dopadne, když z "demokratických" příčin, vzniknou tragické důsledky. Jak se třeba odehrálo, když osoby, kterým je více než 21 let, mohly do univerzitních kampusů v Texasu nosit zbraně. Povoluje to nový zákon, který začal platit počátkem srpna 2016.

Má pomoci zabránit útokům střelců na bezbranné studenty. Pokud tedy student legálně vlastní zbraň, může s ní nově do univerzitního kampusu. Zbraň ale nesmí být na první pohled vidět. Pokud ji ale schová například pod tričko, bude s ní smět klidně vstoupit i do učeben. Zákon neplatí pro soukromé vysoké školy….

Tomu přecházelo, když okres Harrold v americkém státě Texas, rozuměj tzv. školní okres, tedy v podstatě jedna venkovská škola se 113 studenty, rozhodl již v srpnu 2008 jako první v USA povolit učitelům nosit do školy zbraně. Toto průlomové rozhodnutí, kdy byla vytvořena tzv. gun free zone, tedy volná zóna zbraní, je důsledkem rostoucí kriminality na školách.

Americký Kongres před časem zakázal učitelům nošení zbraní na školách po celých Spojených státech, ale Nejvyšší soud později toto nařízení zrušil poté, co jihokorejský mladík Čo Sung-hu vystřílel v učebnách na virginské polytechnice během devíti minut 170 ran a zabil dvaatřicet studentů a pedagogů…

Třiadvacetiletý student, který po hrůzném činu spáchal sebevraždu, byl podle spolužáků a učitelů až nepřiměřeně uzavřeným člověkem, který se na univerzitě takřka nestýkal s okolím. Napsal prý dvě školní literární práce plné „hrůzného násilí“. Pro všechny občany Česka, kdož zvažují, zda se po vzoru USA, našeho novopečeného Big Brothera, ozbrojit či nikoli, uvedu nyní jen stručný přehled „stříleček“ v amerických školách, jak říkají naši fanatici bojových her na PC. Možná to bude vhodná četba zejména pro rodiče, jejichž děti studují…

Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. Za posledních několik let se v USA stalo přes dvacet tragédií na amerických školách. Řádění střelce na univerzitě ve Virginii a smrt třiatřiceti lidí znovu staví Spojené státy před otázku, zda by nebylo dobré změnit zákony o volném prodeji zbraní. Podle odhadů má v zemi zbraň přibližně pětatřicet procent domácností, ročně zahyne na následky střelby zhruba 30 tisíc lidí..

32 komentářů :

 1. „Pro všechny občany Česka, kdož zvažují, zda se po vzoru USA, našeho novopečeného Big Brothera, ozbrojit či nikoli, uvedu nyní jen stručný přehled „stříleček“ v amerických školách, ..“
  Nevím, jak je tento výrok myšlen, ale domnívám se, že americké střílečky nemají s námi co dělat.
  U nás máme dobré zákony upravující držení zbraní a také dobré zdravotnictví, které psychicky nemocné léčí.
  Americká společnost je chorá extrémně vysokým rozdílem mezi nejchudšími a nejbohatšími (to, co naši pravicoví politici považují za demokratickou hodnotu) a multietnicitou (to co naši eurohujerští politici nazývají obohacením). To bychom ve střední Evropě neměli napodobovat. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:41
   Multietnicita a sociální rozdíly jsou choroby? Nevím, jak je tento výrok myšlen .....

   Smazat
  2. Amer.společnost není rozpolcená. Rozdíly mezi 1% nejbohatších a zbytkem země je větší třeba v Indii a Brazílii. V USA sice žije drtivá většina extrémně bohatých lidí planety, ale o extrémně velké chudobě se nedá mluvit. Nesrovnatelné s Indií, Subsaharskou Afrikou atp. V USA jsou sociální nůžky rozevřené směrem nahoru, ne dolu, a je tam funkční sociální systém. Takový nemají ani některé státy Evropy.

   Smazat
  3. 16:40: Obdivovateli Emeriky: Neokonservatismus - ten je především v Emerice - viz Keller: Soumrak sociálního státu - čili ten neokonservatismus se vyuznačuje skomiráním sociálního státu. Sociální stát v Emerice financuje např. věznice, které jsou v privátních rukou. Emerika má nejvíce vězňů na světě, je to policejní stát. Jelikož na vězně jsou dotace /státní/, tak emerická policie ve spoluprací s privatními věznicemi pořádá honičky na potencionální vězně a zatkne kdekoho a také se moc neostýchá se zastřelením individuí, které vůči ní neprojeví vstřícnost při zatykání /nepiš zde, že střílí někoho kdo má zbraň, to by se samozřejmě dalo pochopit/. Čti něco, co ti rozšíří obzor a neposlouchej hovadiny, které ti vtloukají ve škole.

   Smazat
  4. 13:41: Přilišný sociální rozdíl je choroba. Multi-kulti, jehož součásti jsou muslimáci - je choroba.

   Smazat
  5. 21:55

   Vaše snaha je sice chvályhodná, pane, nevím ale, jestli má smysl těmhle volům cokoli vykládat.

   "Čti něco jiného ..." = čti !Argument

   Smazat
  6. 22.01 vetsinu utoku delaji kresťane.Nasili v USA zpusobuje spolecnost a vlada ,vyznavajici valky a zabijeni.Nadrazenost americkeho zpusobu života.USA vede uz 70 let valky proti jinym zemim.

   Smazat
  7. Anonymní15. února 2018 16:40
   Napsal jsem, že Americká společnost je chorá extrémně vysokým rozdílem mezi nejchudšími a nejbohatšími.
   Vy mi oponujete: „Amer.společnost není rozpolcená. Rozdíly mezi 1% nejbohatších a zbytkem země je větší třeba v Indii a Brazílii.“
   Nevím z jakým zaručených informací vycházíte, ale nechtěl bych posuzovat, zda poměr majetku Rockefelerovců, ku majetku nějaké rodiny přistěhovalců někde na Americké vesnici, je větší, či menší než poměr majetku podobných extrémů v Brazílii, či Indii.
   V každém případě mi stále přijde platný závěr, který jsem uvedl, že k těmto extrémům bychom ve střední Evropě směřovat neměli. P.K.

   Smazat
  8. Z mých tajných zdrojů o mimozemských civilizací jež zde již přes dvacet let má tu čest zastupovat jsem se dozvěděl, že ten chlapec na tý Floridě byl do nacionalistické milice infiltrován ruskými agenty a předtím prodělal výcvik u speciálních sil putleroffců z Venezuely! Tzv. madurčiků ... jeho cíle bylo zabít pana PPT! Ale nervově se zhroutil poté co viděl na videu umírat u Dajr az-zauru krom stovek dalších ruských hrdlořezců svého instruktora z Cárasacu a spustil akci dříve. Ztratil halt nervy.

   Smazat
 2. to bola zase akcia tých čo chcú odzbrojiť amerických občanov, aby sa nemohli brániť

  OdpovědětSmazat
 3. Blbost Amíků15. února 2018 14:19

  Mladí Amíci jsou tak blbí, že si myslí, že naše Země má 2018 let:
  https://cz.sputniknews.com/svet/201801026536343-socialni-site-zeme-narozeniny-2018
  Podle slovutného dr. Chocholouška USAci jsou fakt blbí, jak to tágo! Se svým IQ pod 80 se fakt nemají čím chválit. To proto, že místo mozku mají mnozí z nich HOVNOcuc ze senkrovny. Vůbec nemají vlastní historii, jenom zdědili jednoduchou paměť po svých kriminálních předcích. To, že USA v blízké budoucnosti po zásluze chcípnou na smetišti dějin, je už známo ve světě mnohým lidem míru a lásky - jen USA pro svou blbost to nevědí! A pak po USA neštěkne ani ten pes, protože i on je přítel člověka!

  OdpovědětSmazat
 4. Držet a nosit zbraň v ČR je jasně formulováno
  zákonem, což je asi jedna z mála věcí, kterých si zde cením - možnost se ozbrojit.
  Těch několik málo případů, v kterých figurovaly osoby
  psychicky narušené, nelze považovat za důvod, cokoliv
  na současném stavu měnit.

  Jiného názoru jsou ovšem byrokrati EU, kteří vidí v kompletním odzbrojení občanů metodu, jak prý snížit
  kriminalitu - hovada !
  V Německu jsou již občané tak vycepováni,
  že považují za naprosto normální povinnost, pořídit
  si i tzv.malý zbrojní průkaz na poplašňák a pepřový spray.
  Nehledě na další zákony, které zakazují držení a nošení
  "nebezpečných prostředků" pod paragrafy - Verbotene Gegenstände.
  Je zajímavé, že i tak malé země a ještě k tomu neutrální (Švýcarsko a Rakousko), nejen že nezrušily povinnou vojenskou službu, ale zákonem umožňují svým občanům být ozbrojeni.

  Mít zálibu ve střelbě a vlastnit zbraň se začíná
  i v ČR považovat za něco nepatřičného, většina potrhlých aktivistů již neprošla vojenskou službou, vyrostli z nich mamánkové a velké děti, kterým se ale bohužel dopřává sluchu.
  Co se týká USA, je jejich věc a jejich tradice, tak
  bys to mohl mít v paži, autore.

  OdpovědětSmazat
 5. 14:19 - Bez do PRDELE hajzle ! To cemu ty rikas inteligence, American rika indoktrinace. Ty jsi se vratil stejne jako Cikan z Canady - ty nemehlo a ted si myslis , ze muzes soudit celou zem.

  ---------------------------------------------------------

  Analyzovat psichycky to nedokaze zadny z vas ! (Strelbu na skole.)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:38

   Byl bys tak hodný a analyzoval to pro nás psichycky (tu střelbu)?

   Smazat
 6. 14:38
  Buď piš česky nebo vůbec ty zaostalej vopíčáku!!!!!

  OdpovědětSmazat
 7. Je velky rozdil mezi myslenim a citenim Americana a Cecha. Zatim co American si nenecha nic libit, tak Cesi si nechaji vsechno libit !

  Kdyz se rodila Amerika, tak se rodila v bolestech.
  (Indiani, bandite, bezvladi a bez zakonost, to vse melo vliv na mysleni a citeni Americana. Nikde nebyly zacatky tak tezke a krute jako v Americe.
  Amerika ma proto velmi BOHATE DEJINY ! (O kterych vy nic nevite.)

  --------------------------------------------------------

  My nevime, co se na skole stalo. To se zatim jevi jako nestastna laska , nebo mentalni uchylka. Nebo sikana. My zatim nevime NIC !

  Vzpomente si, jak jste STADOVITE poslali na smrt Miladu Horakovou a popravili dalsich 250 lidi v 50-tych letech. Vy jste daleko horsi nez uchylky jednotlivcu v Americe. Blazna zavrou do ustavu , nebo poslou na popraviste, kdezto vy vsechno zduvodnite nejakou hlouposti a zemetete pod koberec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. musíte si u tohoto zkráceného článku kliknout na Rukojmi, kde je celý text i s fotografiemi...

   Smazat
  2. 14:58, nerozčilujte se, zdejší imbecilové, co narozdíl od běžného Afričana neumí ani nastoupit do letadla na Ruzyni, za to nestojí. Amerika je skvělá země.

   Smazat
  3. Super nazory .Americani museli vyvrazdit indiany .Hrdinove opravdu.Ted se vrazdej sami.Bozi mlyny melou.Nebude pokoj nez tohle plemeno vychcipa .Kam vlezou ,vsude jen tece krev .

   Smazat
 8. 14:53 - pisi cesky pouze pro inteligentni Cechy !
  CHIMPANZEE mojim vetam vsak nerozumi - ale oni stejne nejsou Cesi !
  A UZ S VAMI NEMLUVIM ! - Preferuji Krovaky, bye, bye !

  OdpovědětSmazat
 9. 15:25
  Ty s pomocnou školou psát nikdy umět česky nebudeš,Onane čubky čokovopičí!!!!!

  OdpovědětSmazat
 10. Jak sleduji komenty zde žijících Čechů, začínám přemýšlet, že primitivismus a vulgarita silně koreluje s kategorií voličů Zemana. Zkrátka, něco na tom asi bude.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ....ty taky koreluješ s blbostí, umělče :-)

   Smazat
  2. Rád bych věděl 16:49, z jak tvrdých dat máte onu korelaci vypočítánu a kolik že číselně činí. Přesněji, nemachrujte hloupě.

   Smazat
 11. 16:49
  Pán je multikulti a udavač jako Drahoš nebo jen jeho velký fanda ???

  OdpovědětSmazat
 12. Pan 16:49 neni ani pan,nemuze za to.Bylo zjisteno,ze pochazi z veskrze alkoholicke rodiny.Otce tudiz ani nezna.Je znam tim,ze se hodne kamaradi s cikany a je na male chlapecky

  OdpovědětSmazat
 13. Amerika
  Mrtvé pohřbívají, z krčmy zní opilé hlasy,
  Vítr si pohrává s vlajkou z pruhů a hvězd.
  Blyští se bodáky, hlavně a tankové pásy,
  Strýček Sam přivezl svobody svojí děs.
  R.: Amerika, jistá v zádech dýka!
  Falešný demokrat, agresor, válečný štváč.
  Amerika, jistá v zádech dýka!
  Hrobařka míru a světa rozesírač!

  200 let teroru, násilí, zrady a pučí!
  Věznění, mučení, vraždění, týrání mas!
  Strýček Sam s chutí demokracii vnutí,
  Pomůže, poradí, ochrání je tu pro nás. Ref.:

  Ten, kdo odmítne vážit si jeho vkusu,
  nezištné pomoci a dobře míněných rad,
  dává životu sbohem, smrti pusu.
  Strýček Sam Ďábel sám, prostě z pekla smrad! Ref.
  Štefan

  OdpovědětSmazat
 14. 19:06
  Tak to sedí jako "delpr" na hrnec!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 15. --- PARKLAND
  Vůdce bělošských extremistů na Floridě potvrdil, že muž podezřelý z postřílení nejméně 17 osob na škole v Parklandu je členem jeho skupiny a že se účastnil i jejich ozbrojeného výcviku. Floridský střelec je obviněný ze 17násobné úkladné vraždy.

  --- Vůdce skupiny extremistů Jordan Jereb řekl, že jeho organizace by si přála, aby se Florida stala ryze bělošským státem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:22 - a ten debil v Bílém domě - pardon! "náš oblíbený president Trump" bude dál tvrdit, že problém není držení zbraní, ale jsou to duševní poruchy. Jeho mozková kapacita ovšem už nestačí na to, aby pochopil, že duševně nemocní lidé nemají být držiteli zbraní.

   To, co se děje v USA, se neděje v žádné vyspělé zemi světa!

   Doporučuji podívat se znovu na "Bowling for Columbine" (Michael Moore, 2002)

   https://www.youtube.com/watch?v=E2-CdG3nC9s

   Smazat
  2. (22:31 -) protože film je bohužel nedostupný - sorry! -, alespoň rozhovor s Michaelem Moorem v britské televizi (červen 2016):

   https://www.youtube.com/watch?v=wpBdKT8sL3M&t=29s

   Smazat
 16. Tak to je vymaštěný američani co neustále střílí nevinný lidi.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.