Reklama

středa 28. února 2018

Korotčenko o odvetných akcích Ruska na lodě USA v Černém moři: "Ukazujeme Američanům, kde jsou"


Grigorij Jegorov      Rueconomics
28. 2. 2018
Rusko reaguje na americké vojenské lodě v Černém moři naprostou kontrolou situace. Konstatoval to vojenský expert, šéfredaktor časopisu Národní obrana Igor Korotčenko. Americké torpedoborce Ross (USS Ross) a Carney (USS Carney) vpluly minulý týden do Černého moře. V Rusku je příchod amerických vojenských lodí, vybavených systémy protiraketové obrany Aegis a řízenými střelami Tomahawk, považován za provokaci, řekl ruský velvyslanec ve Washingtonu Anatolij Antonov. Jak uvádějí média, Rusko reagovalo na americké torpédoborce v Černém moři vzletem bombardérů a stíhaček, které mají základnu na Krymu.


Korotčenko připustil, že ocitnutí se amerických vojenských plavidel s údernými zbraněmi na palubě v blízkosti teritoriálních vod Ruska, "samozřejmě, představuje hrozbu", neboť rakety Tomahawk mohou sloužit jako nosiče jaderných hlavic. Avšak ve skutečnosti žádný příchod amerických lodí do Černého moře nezůstává ruskou stranou nezpozorovaný, neboť Ruská federace používá vyspělé prostředky elektronické a letecké rozvědky ke sledování a kontroly jejich pohybu po 24 hodin denně.

Podle Korotčenka Rusko v takových situacích propracovává "rychlé a rázné čelení" jakékoli hrozbě ze strany nepřátelských lodí. Podobně RF reaguje na americké špionážní letouny, strategické letectvo a jiné aktivity USA a NATO u svých hranic. "Je to pro Američany ukázka toho, že se nacházejí v blízkosti hranic Ruska", cituje experta Politnavigator.

Poznamenejme, že ruský prezident Vladimír Putin již dříve uvedl, že Moskva není znepokojena růstem vojenské aktivity NATO u ruských hranic, neboť dobře zná a rozumí každému kroku aliance. "Všechno je pod kontrolou. Ať se procvičují", prohlásil ruský vůdce na zasedání klubu Valdaj....

 Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

96 komentářů :

 1. Co toje za článek? Jak rozumět tomu, že Rusko v mezinárodních vodách napadá poklidné cvičení vojska NATO? Tak kdo je agresor....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko přeci jenom cvičí se sparingpartnery z NATO u svých vlastních hranic, a jenom pokud si to USA přejí a dobrovolně hrají Ruským partnerům stranu agresora... Proto se cvičí u ruských hranic místo u Washingtonu DC, u Norfolku, nebo v Karibském moři...

   Smazat
  2. Moudrý brouk Pytlík1. března 2018 0:20

   22:18 - Ty blbe, zločinecké USA jsou v rozporu s mezinárodním právem v Černém moři. A to proto, že USA nejsou na břehu tohoto moře. A ty, blbe, uč se od dospělých a pilně studuj! A když jednou vylezeš na veřejnost s něčím, radši si to 10x ověř.

   Smazat
  3. 22:18 To je stejné, jako kdyby ruské torpedoborce "poklidně cvičily" v mezinárodních vodách Mexického zálivu. Chápete pitomost vašeho příspěvku?

   Smazat
  4. Jak ten nacvičený trotl může shápat. Vždyť nemá ani čím.

   Smazat
  5. 0:20,1:32,7:51 vy tři hovádka boží víte, že Černé moře nepatří Rusku a že nejdelší pobřeží v Č.M má Turecko s plus státy, které patří, k spojencům NATO tahá Rusko za kratší stranu lana? Tři poloopice neznají zeměpis ani historii, protože pojem Dardaneli podle vás jsou Turecké bonbóny.Strčte si hlavu do hajzlu a zatahněte

   Smazat
  6. 1 :32 Rusko nemůže cvičit v Mexickém zálivu, protože nemá loďě, jejich jediná letadlová loď je šrot a zbytek může operovat jen na dohled zemské pevniny RF.Je to dědictví po SSSR a momentální hospodářský stagnaci Ruska

   Smazat
  7. 8:49
   Tak proč ty uASSacký okupanti serou z Rusů v síni ty vemeno tupý?!!!!

   Smazat
  8. Dříve se Černé moře nazývalo Ruským mořem. Proč asi? Zeptej se třeba Ušakova.. Dle mezinárodní dohody mohou v Černém moři válečné lodě cizích států strávit určitou dobu. A pokud se včas vystřídají třeba věčné časy .

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  11. 10124 podle slovního repertoáru bych tě hádal na pasťák, anebo kriminál. Ten smajlík na konci tomu nasvědčuje a i tvoje nezralost je evidentní

   Smazat
  12. Rusové právem nadávají, ale je to pro ně i pomoc. Můžou si perfektně "donastavit" radary, na "neviditelné" krámy, vyzkoušet rušení (Donald Clock), odposlechnout komunikaci...atd,atd. Kdo se někdy o podobnou techniku zajímal, tak ví, že odlogovaná, šifrovaná komunikace je pro druhou stranu nad zlato. Letadlové lodě jsou pro toho, kdo chce napadat. Při obraně jsou přítěží. Jsou velké, zranitelné a sundá je dobře vyzbrojený člun. Rusi získávají data, ke kterým by se, nebýt "jasnozřivosti" USA, nedostali. Kdyby došlo k něčemu zásadnímu, tak Černé moře je "čisté" do 10 minut. Stačí, na každou usáckou bárku 4 zirkony a není šance je pochytat. Každopádně jsou zaměřeni, ještě než vplují do Černého moře. USA ještě nikdy nenarazili na rovnocenného protivníka. Kdyby něco, bude to asi obrovské překvapení a ztráta v prvních 10 minutách. Všechno zlé, je k něčemu dobré, škoda jen že s USA teroristy jsme spojováni i my.

   Smazat
  13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  14. 22.18. Ty musis byt totalni imbecil,ze ???? Prosim te,radeji nic nepis,pokud nevis kolik je 1+1jo ???!!!

   Smazat
  15. 10:53
   Tož, tak nějak...

   Smazat
  16. 10:53 Černý moře je louže kde okolní státy mají svá teritoria. Rusáci mají stejné podmínky jako ti ostatní.Č.moře je past pro všechny možné válčící strany a je jasný, že NATO zná tuto stránku rizika. Chytráku sranda je v tom že US, či NATO čeká až to rusák zmáčkne první.

   Smazat
  17. Mudře Šťastný bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla z toho důvodu je to bla bla

   Smazat
  18. 11:29
   Ty pornoJando,až to Ruská strana zmamáčkne,tak z Fuckingtownu bude jen sliz....z nás,pozorovatelů okupantů z NATO bohužel taky!

   Smazat
  19. Tohle je slabé kafíčko. To baťuška Chruščov byl jinej kádr. Dokud nebudou Čínské a Ruské lodě stejného kalibru (brázdit vody Karibiku, není se o čem bavit.

   Smazat
  20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  21. 11:29 Jsi člověk neznalý, možná jsi nebyl ani na vojně a strategie je ti blízká jen ve hrách na PC. Ani Varšavská smlouva a ani teď Rusko není útočným uskupením. To by živili základny po celém světě a budovali by plující základny. Snaží se hlavně o obranu svého lidu, území a zdrojů. Byly časy, za Jelcina, kdy už se začalo s drancováním Ruska a armádu vlastně nemělo. Teď, každý den, kdy může Rusko pracovat a cvičit, stává se silnějším. Bylo by nanejvýš, pro Rusko, hloupé, něco mačkat jako první. Na to jsou dobří nenažraní, nevzdělaní, naferovaní a hloupí, Američtí teroristi. Napadli už půl světa, ale nenarazili na rovnocenného protivníka. Myslím, že "okno" na napadení Ruska, se už zavřelo a obrana Rusů narůstá každým dnem. Za dva roky Amíci dojdou na to, že lézt Rusovi pod kudlu, je mrhání prostředky. Nepřestanou, změní se, možná na to půjdou z vesmíru, nebo bůh ví co.

   Smazat
  22. 11:42 Rusové už jednou v Karibiku smradili ale US rozhodnost je poslala do prdele i s A-bombou ďádi Chruščova. Čína si hájí své obchodní zájmy a pro mnohé číňany je Karibik místo ráje a odpočinku a ne k válčení v ruskym žoldu

   Smazat
  23. 12:07 ÍÁ, páníček ti dá mrkvičku osle, tu od Putina...

   Smazat
  24. 12:18
   Víc než 70 let od konce 2.světový války jsou uASS tím jediným světovým okupantem,to ti ovšem v lajnohavlárně neřekli ty hňupe!
   Až bude Rusko zpátky na Kubě,tak budou uASSacký svině štípat ostnatej drát prdelí!!!!

   Smazat
  25. 12:28
   Zřejmě jsi ty havlozmrde nepochopil,že máš místo IQ jen IA,ostatně jako většina uASSackejch kriplů!!!!

   Smazat
  26. 12:09-Jirko, zajímavá je dnešní informace Putina(Čro+), že disponují zbraní na atomový pohon a "neviditelnost" s plochou dráhou letu. Jak jsem dnes zachytil, předávám bez ověření, neb oficiálním zprávám přece máme věřit. Miroslav Povolný, tohoto času bez PC a na rekreaci.

   Smazat
  27. 12:09 na vojně jsem byl (já občan československé soc. vlasti přísahám před bojovou zástavou a tak nějak) jen mě dráždí, když pár slaboduchých jedinců vzpomína na éru té doby a přenáší ty zvrácené ideologie na dnešní dobu i s láskou k Rusku.NATO mám u řiťe a Rusko v prdeli, co je na tom špatný?

   Smazat
  28. 12:48
   Tvoje čeština ty volotrku.

   Smazat
  29. 12:48 Špatné na tom je to, že máte v prdeli nejen Rusko, ale evidentně i rozum.

   Smazat
  30. Problém je v tom, že do Ruska nelze další porci demokracie v USA verzi exportovat.
   Zajímala by mě americká odpověď, když by to samé prováděli Rusové v Mexickém zálivu...
   Na druhé straně, proč by to dělali? Utráceli by jenom peníze, kterých stejně nemají nazbyt. Takže ukázkový příklad asymetrické války, ale americká bublina je již tak obrovská, že hrozí prasknutím.....kdykoliv....

   Smazat
  31. 15:22
   Oooooo,jak originální odpověď geniátálního havlodementa!

   Smazat
  32. 15:22 Je nadbytečné znovu předvádět, že 15:07 má pravdu.

   Smazat
  33. 19:53
   Je zbytečné opakovat,že jste havlodementi a kolaborantská verbež!

   Smazat
  34. Jestliže si USA 70 km od ruské základny provětrává své nádobíčko, tak může být 10x v mezinárodních vodách a musí počítat s tím, že se nějakému horlivému ruskému důstojníkovi "volajako pošmikně" prst na tlačítku "PUSK" a amíci budou rázem zkoumat dno. Když v r. 1962 připlouvaly ke Kubě lodě CCCP s vojenským materiálem, tak je USA blokovaly mezinárodní vody - nemezinárodní vody. Měly to u (_!_). A to může platit tentokrát i opačně.

   Smazat
  35. Rus bude vždy jen mužikem! Kam ho postavíš, tam zůstane sedět a čekat na rozkaz. Udusá si hlínu v zemljamce, maximálně stluče srub a hnáty vomotá slámou a má "láptě"! Prostě je to jen a pouze ten "bílej negr", jak ho vystih Bronstein. Bez pana Forda by byl i celej Asiat Stalin totálně v prdeli! A to chtěli trockisti, věda že tato spolupráce přivede Rusko k síle a proto jen zdržovali vyjednávání. Kontrakt na stavbu první ruský automobilky začal už v roce 1927, ale srali se do toho nosatý šíbři z Wallstreetu co spolýhali že jim Bronstein přinese Rusko na zlatým podnosu a Forda nesnášeli že jim nakouk do kuchyně a napsal vo tom bestseller. Až když ho Stalin vypakoval za hranice, tak se to podařilo uzavřít - tedy v roce 1932! To už běžela dávno pětiletka, který se taky říkalo "fordizace SSSR".

   Smazat
  36. Skutečným Rusem však je nordicko-slovanský árijec, který je disciplinovaný, svobodomilovný a spíše faustovský než fatalistický - stejně jako Švédové, Dánové či Němci. Fatalistická "slovanská duše" je reakcí ruského lidu na otroctví, které jim pomohla vydržet, aniž by riskovali své životy při vzpouře. Tato idea byla povzbuzována, ochraňována a zneužívaná mongolsko-byzantsko-židovsko-komunistickými vládci euroasijského Projektu. "Slovanská duše" je ve skutečnosti "otrocká duše." (V angličtině: slavic soul - slavish soul.) Je to sen árijského muže uvrženého do otroctví, ochromující práce a života v ponižujících podmínkách, jehož předkové byli vyhlazeni etnicky cizími elitami, a který nemá vůli čelit realitě a postavit se svým pánům. A tak jediní opravdu pracovití Slovani jsou Ukrajinci! Páč maji vizigótskou krev, ale taky dost slovanský a ta je tíhne dolu - ke korupčení. Nicméně jsou houževnatí, včetně děfčat! Putler je nezlomí - https://www.youtube.com/watch?v=iwUknDRq9uQ

   Smazat
 2. Je to divny,ze 8000 km od uzemi usa ,cvici us navy,jenom 80 km od ruskeho uzemi !Kto je tedy mozny agresor?Ale mohou to skusit a nikdy vic neuvidi USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako Hitler chteji valku za kazdou cenu a co nejdriv.
   Jejich zvykem je vyprovokovat /jako P.Harbour , 9/11/ a s pomoci obrovske propagandy "Spravedlivy hnev" a potom valcit. Jsem zvedavej jak to udelaji dnes. Jsou plny nadseni pro valku jako Germani ,Ale to moc neumeji...Vypovedi vojaku z Vietnamu, Koreje , Iraku a Syrii jsou odstrasujici...
   A ostatni clenove NATO jeste horsi...Maji zbytecne ztraty , pri utoku nepritele casto panikuji a spolehaji zastaralou strategii , na utoky /jako Hitler/ z letadel. /Stuka/. Ale kdyz neni pocasi , je to spatny.
   Po navratu z valky maji Post traumaticky Syndromy zerou prasky na kila denne, musi porad chlastst a brat drogy a byt osetrovani v blazincich atd..

   Smazat
 3. 22:27 v globálním světě je 8000km za rohem a 80km od Ruska stále v mezinárodních vodách. Ale jak píšeš, mohou to Rusové ( skusit) a USA dá Rusku lekci z dobrých mravů

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky si myslím, že by si Rusové měli dát bacha. Na rozdíl od Vietnamců nemají v Rusku bambusové tyče, tak nevím, s čím by chtěli s Američany bojovat. Ať si s Američany raději nic nezačínají, nebo dostanou přes hubu, tak jak přes hubu dostali na Grenadě nebo v Panamě. Ti utíkali, když tam přišli Američané.

   Smazat
  2. Slyšel jsem, že na Grenadě se bránilo jen mužstvo kubánských volejbalistů, kteří si stačili odskočit na ubytovnu pro zbraně a Amíci tam měli následně dost velké ztráty. Kde by se tam vzali Rusové, to by Amíci válčili na Grenadě aspoň týden.

   Smazat
  3. 23:51 - Na Grenadu zaútočila letadlová loď ze 6. USA flotily. Byla v plné bojové sestavě, protože se bála 50 členné grenadské palácové gardy s ozdobnými kordy.

   Smazat
  4. 23:32 - Buď jsi tak blbý nebo úmyslně lžeš! Rusy vůbec nebyli na Grenadě. Kdyby byli, tak by leví zadní vypráskali zločinecké USA teroristy tak, že by raději chcípli od strachu!

   Smazat
  5. 22.46,v Ruske dume,jiz poslanci zadaji,aby se RF vratila na Kubu.Uvidime,jak se to bude libit juesej.Taky jsou tam mezinarodni vody.

   Smazat
  6. 22:46 :-) V globálním světě je tvůj řitní otvor 5cm od Jakuba Jandy. Být tebou, tak se neohýbám, hrozí ti "lekce" s natrženým svěračem. Troliku ubohý.

   Smazat
  7. Jirko H tvoje sexuální zkušenosti jsou k pláči. Je jasné, že víš, co je natržený konečník ale říkej to svým kumpánům. Mě to nezajímá cukrouši

   Smazat
  8. Jirka, dobré :))

   Smazat
  9. Tak Jirkááá! Tak si všímám že asi jeho zkurvenej komoušskej fotr v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch hnědejch polobotkách se asi musel dost hřát přízní velkejch rudejch soudruhů co? Taky si se asi těšil na teplý místečko co po něm zdědíš a náhle do toho přikvačil ten vandrák chrchlavej v ošuntělých džínách a vytahaným svetru a udělal mu pořádnej rejhanec přes plány a tenhlencten frustrát se z toho nevzpamatoval a už ani nevzpamatuje:)))

   Smazat
 4. Mazec na Barandově, sledujete?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Soukup otevřel šílenou žumpu.

   Smazat
  2. 22:27
   Není radno dráždit ruského medvěda. Ty plechovky by mohli utrpět infakrt.

   Smazat
  3. Mazec na TV Barandov cíleně sleduji a je mi jasné, že kdyby volby nevyhrál Zeman tak s ním velice rychle zametou. Takto se rychle zamete s těma žumpama, které on bude a oprávněně kritizovat. Je to prostě bomba a všechno jde správným směrem a k lepšímu, slušní lidé to asi takhle budou vnímat.

   Smazat
  4. To vydá za pět čtrnáctidenních flašinetů TVhovna.....

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 6. Co mají dělat usa válečné plavidla v Černém moři asi se chtějí připojit ke svým předchůdcům kteří jsou na dně.

  OdpovědětSmazat
 7. vojsť je jednoduché - ale odísť - problem -

  OdpovědětSmazat
 8. Náš pes měl podobnou taktiku na nezvané hosty. Dovnitř je nechal vlézt, ale pak jim roztrhal prdele a hnáty. To bylo potom kvičení a stěžování, ale jaksi marně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Amíci si budují kotviště v Transylvánských Alpách...mají dohodu s postčaučeskovými vředy..

   Smazat
  2. 9:41 Turek taky vypadal na věčné časy. Pak ho chtěli,"přátelé", popravit a už by se mu hodily S-400. Na co ty komplexy potřebuje? Na obranu a určitě ne na obranu proti útoku Rusů. Asi není ve velké známosti, že Irák měl nakoupenou od frantíků, slušnou, protivzdušnou obranu. Když nastal den "D", tak frantíci tu PVO vypli a Iránci mohli zaměřovat klikou. Proto chce Turek S-400 a uSSa kwičí. Turek bude mít něco v záloze, až nastane scénař Kadafího.

   Smazat
  3. 11.31 Kdyby se Turci neučili z chyb sousedů a z podrazů "drahých přátel"... byli by jako ti, kteří se vydávají za našince a tvrdě pracují na zcizení naší Otčiny a na genetické likvidaci Českého národa... s Adolfovou vůlí ve jménu IV. Říše, na výměně nás, bílých občanů, Čechů, za nebílé obyvatele s myšlením omezeným na jídlo a sex, ale na rozdíl od Cikánů i obecně pracovně použitelných.

   Smazat
  4. Ten tah s gülenistickými pučisty prostě nevyšel. Od Ruska teplý bonz Erdoganovi a poskytnutí ochrany, v době, kdy Turecko bylo pod jejich vlastními sankcemi za sestřel stíhačky, to byl mistrovský kousek. Tah koněm a šach.

   Smazat
  5. S-400 je obchod a moře práce /vysoce kvalifikované/, proto USA šílí. Za kolik něco podobného chtěli prodat Polsku.

   Smazat
 9. Z letecké základny ve městě Latakíja a námořní základny v Tartúsu v Sýrii monitoruje Rusko mj. i pohyb všech letadel a lodí ve Východním Středomoří. Lodi USA a jiných států, vplouvající a vyplouvající z Černého moře, jsou tak neustále
  "pod kontrolou".
  Nemluvě o "rybářských škunerech" s raketami Kalibr s doletem cca 2500km, plujících zřejmě ve všech oceánech a mořích světa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:49 - Být Ruskem a mít tak zákeřného a válkychtivého "partnera", tak vyzbrojím kalibry i traktory na polní práce.

   Smazat
  2. Kalibrace jsou pro Rusko trochu drahá záležitost. Ale pravda, účinná, a hlavně slouží jako výborná reklama znovuzrozené velmoci.

   Při jejich prvním použití deklarovali nejen schopnosti vysoko přesných a průrazných střel, ale také fakt, že jsou ochotni bez slzy v oku jimi likvidovat CIA "poradce" v bunkrech a zároveň, že mají spojence, kteří přelety raket přez své území umožní, aniž by pronesli křivé slůvko.

   Smazat
 10. Američtí blbečkové jsou nepoučitelní.
  Přečtěte si tohle.
  http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=43&t=7015
  A pro hlupáčka 22:18...Rusové tzv"rychlé a rázné " čelení provádí ve svém vzdušném prostoru popř. ve svých 12 ti mílových teritoriálních vodách.

  OdpovědětSmazat
 11. USA - nejvetsi hlupaci na planete Zemi !!!! Mohly by jim tam Rusove opet preletet se starym "suckem" ale nadcasovou rusickou a udelat jim z tech slavnych torpedoborcu necky na vode. Uz jim to udelaly pred 2 rokama
  ...!!! Ti z toho byly uplne v p.ci,hahahaha !!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:11 To se asi nebude opakovat. To byla nečekaná ukázka a Amíci neví která bije. Určitě udělali "opatření" za miliardy dolarů a teď čekají, jestli ty úpravy jsou na něco dobré. Další ukázka a odkrývaní karet, ze strany Ruska, nebude. Když bude třeba, tak bude až "ostrý" start a pak se ukáže.

   Smazat
  2. Blbost Amíků1. března 2018 13:25

   Mladí Amíci jsou tak blbí, že si myslí, že naše Země má 2018 let:
   https://cz.sputniknews.com/svet/201801026536343-socialni-site-zeme-narozeniny-2018
   I podle dr. Chocholouška Amíci jsou fakt blbí, jako to tágo! Se svým nízkovýživným IQ se nemají čím chválit. Např. amícke politické elity jsou tak blbé, že samy věří svým vymyšleným žvástům a kecům o Rusku, Kremlu a Putinovi! To proto, že místo mozku mají mnozí z nich HOVNOcuc ze senkrovny. Vůbec nemají vlastní historii, jenom zdědili jednoduchou paměť po svých kriminálních předcích. To, že USA v blízké budoucnosti po zásluze chcípnou na smetišti dějin, je už známo ve světě mnohým lidem míru a lásky - jen Amíci to pro svou blbost ještě nevědí! A pak po nich neštěkne ani ten pes, protože i on je přítel člověka!

   Smazat
  3. S tím kačerem Donaldem to ale bylo zřejmě jinak. Taky jsem tomu věřil, ale nezdálo se mi, že by prozradili vlastnictví tak vyspělé techniky, byť byl vhodný cíl na procvičení. Prý to byla komická historika nějakého ruského novináře, který tím chtěl pobavit, a svět to zbaštil i s navijákem.

   Putinova verze: Cook si to mašíroval ke Krymu. Zaregistrovala ho tamní radarová stanice ve velkém předstihu a následně vydala povel: "Do dvou minut se otočíte, jinak začínáme střílet". To už byly na cestě Su24, které vzápětí předvedli své číslo nad palubou. Amíci se stáhli s hnědejma trenkama do Rumunska.

   Smazat
 12. Copak to asi je...a kde... https://cz.sputniknews.com/svet/201803016879487-rusko-zbran-putin/

  OdpovědětSmazat
 13. 12:06 Je to to o čem jsem psal výše. Rusko se každým dnem stává nedotknutelnější. Byla by blbost, aby ztráceli čas zbytečnými konflikty. Budují si bezpečí a to, že pomáhají v Sírii, pokládají jen za vylepšené cvičení, s okukováním a měřením, špičkové techniky, nenažraného "partnera". No a Ruské novinky? Hypersonické zbraně, u kterých už skončily zkoušky - tedy hotové. Jsou opravdu neviditelné, už z podstaty. Při rychlosti 8 machu se vytvoří v okolí střely plasma, taková, která, např. znemožňuje komunikaci, při návratu kosmonautů z vesmíru a to na všech frekvencích. Jsou tedy nezachytitelné a letadlová loď se stává nepotřebným krámem. Další novinka, raketový motor s jaderným pohonem, k němuž nemám co říct, ale Putin ho dnes ohlásil. Ještě k hypersonickým zbraním. Opět je to ryze obranná zbraň. Neumí to lítat přes půl zeměkoule. Útočník si musí, pro ránu, přijít. Je to ale neuvěřitelná pecka!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vide....http://rusvesna.su/news/1519901971

   Smazat
  2. 14:54, letadlová loď je vrcholem techniky, ale jen tehdy, pokud máš zájem, ty vulgární hovado, vést invazi do podstatně slabší země. Jinak je to zranitelný cíl. Čili USA můžou patrolovat kolem pobřeží většiny států, to je pravda, ale na Rusko to neplatí a jak se zdá, ani na Čínu. Rusko není státem, který by měl ve své obranné doktríně primárně vedení invazí. Jejich primárním cílem je obrana území a to mají plně pokryto.

   Také je dost nesnadné se k Rusku dostat, leda že by jim oni sami svými ledoborci vyryli cestu do ledu.

   Smazat
  3. í1. března 2018 14:54
   Milý Jirko H
   Letadlové lodi jsou v dnešní válce asi tak prospěešné jako bitevní lodi v druhé sv. válce. Dnes je doba raket ty blbe.

   Smazat
  4. 0:34 Nikoliv! Antiraket! A robotů vybavených laserovými kvéry ... rakety maj za vrchol techniky leda v Chujlo- a Kimostánu:)

   Smazat
 14. NEMYSLÍM, ŽE RUSOVÉ NADÁVAJÍ NA PŘÍTOMNOST AMERICKÝCH LODÍ V ČERNÉM MOŘI, NAOPAK JAK VIDNO SI Z TOHO DĚLÁ PUTIN SRANDU. RÁD BUDU VIDĚT RUSKÉ ATOMOVÉ PONORKY U BŘEHŮ USA, ZDA TO BUDE TRUMPOVI TAKÉ PRO SRANDU, ČI ZDA SE BUDE VZTEKAT A SNÍM CELÝ AGRESÍ NABUŠENÝ PENTAGON. ZATÍM, CO JSEM ČETL, USA SE VZTEKÁ, KDYKOLIV NĚJAKÉ LETADLO RUSKA JDE POZDRAVIT SVÉ PROTĚJŠKY Z USA.
  Jen idioti věří, že válku chtějí Rusové. I primitiv ví, že mu válka nemůže nic přinést: území má dost, přírodních zdrojů více než USA pro třetinu občanů. Rusko potřebuje mír. Proč? Pokud chcete vybudovat stát ekonomicky silný, potřebujete k tomu mír. To vám řekne každý kapitalista, který nepodniká ve zbrojení. Naopak ten, kdo potřebuje cizí přírodní zdroje, stát, který je chronicky hamtihamti, ať mám víc než tamti, ten musí vést agresívní války. Proč myslíte, že USA a posluha NATO vedly válku proti Srbsku a na podporu UCK teroristů a islámského státu i se zapojením Talibanu a Al Kajdy proti Srbům? Proč myslíte, že byla vedena USA a NATO válka proti Afghanistátnu, Iráku, Libyi, Sýrii, Jemenu..... Pro zlaté oči ne, ale pro zlaté tele. Víte jaký kšeft USA a NATO si tam udělalo na milionech mrtvých. Ukrást naftová pole a jiná ochromit, zapálit. Tu a tam pak poházet chemické zbraně a svést to na jiné. To je báječný kolotoč dějin, když se to tak sleduje s fotelu v bezpečí Pentagonu nebo oválné pracovny? A že umírají nevinní lidé, děti. No a?! Kdo je zde Pánem. My, Páni,jsme si už zvykli, víte kolik set tisíc dětí bylo za 2. světové války povražděno americkými bombami, i v Česku to byly tisíce. ve vraždění děti bombami byla překonána čísla vraždění dětí v koncentrácích!!! Kdo je nejlepší, přece USA, ony dokázyl za jediný nálet povraždit jen v Drážďanech přes 150. tisíc civilistů. Jo, to jsou ti praví hrdinové, "veteráni" Kolik válek rozpoutaly USA jen od konce 2. světové 10, 20, 50, ještě více. Kšefty se musí hýbat a pentagon i bilý dům je ve službách vraždící oligarchie, buďto oni, nebo vy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kolik je na Kosovu nafty, že ?

   Smazat
  2. V Kosovu je tolik nafty, že z ní Amíci dokázali postavit největší humanitární ponorkovou základnu v EVROPĚ. Prostě kdo umí, ten umí.

   Smazat
  3. Kosovo a nafta, ponorková základna ve vnitrozemském státě... tohle je nějaký pokus o Stand-up comedy?

   Smazat
  4. Na Kosovu jsou největší zásoby barevných kovů v Evropě a perspektivně prý i ta ropa. Bába Albrightová a její humanitární bombometčíci chtějí privatizovat!

   Smazat
  5. Doly Trepča vlastní srbský bombardér W.Clark, bába vlastnila Telecom, který už prodala.

   Smazat
 15. Bylo by smutné, kdyby Černé moře, zvláště když se Krym opět navrátil do Ruské federace, nebylo plně pod kontrolou Ruska. Vůbec se podivuji drzosti USA, že oni musejí být přítomny svojí vojenskou silou v plné pohotovosti všude na světě, snad přímo kromě Ruska (ještě nedávno byly i tam, alespoň vysoko na nebi). Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen ať se tam podívaj, dokud ještě můžou. Až ssa zkolabujou, už bude po projížďkách.

   Smazat
 16. USA vojenské základny1. března 2018 13:30

  • www.novarepublika.cz/2018/01/v-usa-proti-vojenskym-zakladnam.html
  • https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_americk%C3%BDch_letadlov%C3%BDch_lod%C3%AD
  USA vojenské základny v zahraničí jsou hlavními nástroji imperiální globální nadvlády USA. Je to konstatování konference „Koalice proti americkým zahr. voj. základnám“, která byla 12.-14.1.2018 v Baltimore, Maryland USA.
  USA základny NEJSOU k obraně americké národní nebo globální bezpečnosti. Jsou to voj. projevy USA narušující život suverénních zemí jménem dominantních finančních, politických a vojenských zájmů vládnoucí elity USA.
  Podle oficiálních informací poskytnutých MO USA a jeho centrem Defense Manpower Data Center (DMDC), stále působí asi 40.000 amerických vojáků na 179 amerických základnách v Německu, více než 50.000 vojáků na 109 amerických základnách v Japonsku a desítky tisíc vojáků funguje na stovkách základen po celé Evropě i v Jižní Koreji!
  Podle oficiálních informací stále působí 40.000 amerických vojáků na 179 amerických základnách v Německu, více než 50.000 vojáků na 109 amerických základnách v Japonsku a desítky tisíc vojáků funguje na stovkách základen po celé Evropě. Více než 28.000 amerických vojáků je přítomno též na 85 základnách v Jižní Koreji, kde jsou od roku 1957.
  Spojené státy, resp. NATO mají také své základny v nejméně 150 zemích a vojáky po celém světě. Podle posledního americká armáda v současné době obsazuje 686 základen v 50 amerických státech a ve Washingtonu, DC. K tomu je mnoho známých amerických základen v Kosovu, Kuvajtu, Kataru, v Izraeli a Saudské Arábii. Celkem je ve světě přes tři miliony amerických vojáků.

  OdpovědětSmazat
 17. Národní sport Američanů je baseball. Třísknou do míčku, někam to letí a nikdy neví, jak to dopadne. Rusové ve sportu holdují šachům. Vše mají na deset tahů dopředu promyšleno a jdou tvrdě a umně za svým cílem. Tak i v politice. Baseballovou politikou USA na Ukrajině získali Rusové Krym se Sevastopolem, díky čemuž pokrývají Kalibry a Kalibry plus celé Černé moře, Ukrajinu, Rumunsko, Bulharsko a Turecko. Dnes Američané i EU neví co Ukrajinou. Díky aktivitám USA v Sýrii vybudovali Rusové námořní a leteckou základnu v Sýrii. Z ní pokrývají celé Středozemí moře i s americkou 6. flotilou, Turecko, Řecko, Itálii, část Francie a Španělska. Opravdu geniální tahy politiky USA. Pokud k tomu připočteme Kaliningrad s Kalibry a Iskandery, pokrývající až teritorii území Evropy včetně Velké Británie, tak pak začínáme chápat, proč a jak se hrají šachy.

  OdpovědětSmazat
 18. pro 15:34
  -nauč se psát česky
  -a jinak to vypadá,že Ty nechápeš vůbec nic

  OdpovědětSmazat
 19. 16:39
  Obávám se,že ten kolaborantskej havloalkoholik český jazyk nezná!

  OdpovědětSmazat
 20. Možná už neplatí,ale v 90.těch letech platila pro Černé moře námořní smlouva o neomezeném pobytu lodi zemi mající zde pobřeží a časově omezená doba pro cizí plavidla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:37 Zřejmě máte na mysli "Konvenci z Montreux", což je mezinárodní dohoda uzavřená 20. července 1936 ve Švýcarsku, ve městě Montreux po němž je pojmenovaná, "stanovuje a upravuje režim proplouvání válečných lodí úžinami Bospor a Dardanely."
   "Ačkoli jsou mnohá její ustanovení již zastaralá, Konvence z Montreux je stále platná."
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Konvence_z_Montreux

   Smazat
  2. No vždyť r.2014 Malá Británie plakala, že by se mělo tu škaredou dohodu zrušit. Ale velký medvěd zazdil díru do brlohu a spokojeně chápal dál.

   Smazat
  3. Děkuji za připomenutí dohody,mám radost když tu potkám normálniho člověka a ne jen sprosťaky

   Smazat
 21. Zdejší barbaři by zapálili i Alexandrijskou knihovnu.

  OdpovědětSmazat
 22. 20:21 k paličům knih v TOP 3 Hitler, Stalim a Páter Koniáš

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21.11 Hele neznám žádného Stalima,kdo to je?Nemyslel jsi náhodou Sálima-to by byla jiná!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.