Reklama

čtvrtek 8. února 2018

Krizový manažer Chovanec

Erik Best
8.2.2018   fw
Když jsme na Twitter krátce po říjnových parlamentních volbách umístili seznam těch, kteří měli největší podíl na 7,27 % ČSSD, Milan Chovanec byl až na šestém místě. Za tuto volební katastrofu podle nás více mohli manipulátor Radek Pokorný, bývalý ředitel ČEZu Martin Roman, Zdeněk Bakala, Bohuslav Sobotka a spolumanipulátor Miloš Růžička. Společnými silami přeměnili politickou stranu na obchodní entitu, které přezdíváme
ČSSD a.s.
Voliče strany při tom ignorovali. Chovanec oproti nim byl a vždycky bude pouhý šmelinář. Zatímco se ostatní potýkali s OKD a ČEZem, on získal od dodavatele svého ministerstva za podezřelých podmínek byt. Nyní je ale samozvaným krizovým manažerem ČSSD. Je tváří pro veřejnost, která má pomoci překlenout obrovskou propast mezi ČSSD a.s. a Agrofertem a.s. Pokud se to nepodaří, na jedné nebo druhé straně budou padat hlavy. Chovanec je ale protřelý a v takových situacích umí chodit, takže se tomu nejhoršímu jako zkušený kšeftař nejspíš vyhne.

20 komentářů :

 1. Šmejd od pohledu. Vzpomeňme na to, jak prásknul setkání u prezidenta Zemana a vysloužil si tak post ministra.

  OdpovědětSmazat
 2. Chovanec ví dobře,kam si má přisednout,komu podat ruku,kdy si převléknout kabát,takže včas informován.
  Jinak to nevidím s ČSSD dobře,když se ti nejhorší,drží křesla až nevybíravě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prot se mu odedávna přezdívá "Dvojitej". (Podle dvojitého agenta s teplou i studenou vodou...)

   Smazat
 3. Tak mi v mém výběru oblíbených písní zrovna naskočila skvělá píseň Kalašnikov od Gorana Bregoviče. Úplně vidím Chovance, jak poskakuje do rytmu.

  OdpovědětSmazat
 4. Beste,Beste!
  Asi jste opravdu "američan". Co pletete do propadu ČSSD nějaké kretény, Pokorného, Bakalu a pod. Jsou snad nebo byli členy tohoto spolku. Nikoliv! Zodpovědnost má vedení strany a ti idioti kteří na sjezdu strany podpořili toto vedení. To ostatní jsou jen vaše bláboly. To jste rovnou mohl napsat vážený američane, že za to může PUTIN. Jděte stěmi Vašimi rádoby chytrými bláboly zpět do USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mimo jste vy 17:02, pravděpodobně rodiče byli bohatí a pořídili vám "dlouhé vedení"

   Smazat
  2. Sobotka se zapletl s Bakalou při prodeji OKD. ČEZ a ostatní firmy se státní účastí sloužily jako dojnice pro politiky v záloze, kdy je povolební matematika odstavila od lizu. Ve správních radách těchto firem se pak vtipně střídali chvíli socani, chvíli ódeesáci, chvíli topáci, jak se zrovna přelévala přízeň voličů. Už nevím kdo, ale tuším to byl někdo z ODS, kdo tento stav pojmenoval "rotace kádrů".

   Smazat
  3. 17:23 Vy zase máte vedení nadobyčej krátké. Z "novin" rovnou do mozku. Na nějakou vlastní úvahu chybí "dráty". Pan 17:02 má naprostou pravdu. ČSSD potopilo vedení strany, které si dodnes (včetně Chovance) není schopné přiznat, proč je lidé přestali podporovat. Namlouvají si nepochopení, ukradení dobrých výsledků Babišem a jánevímco, ale pravdu nechtějí nebo nejsou schopni vidět. Pravda je taková, že za to může jejich stále větší blízkost se stranami "DemBloku". To je odrovnalo, nic jiného. Lidem, kterým se to nelíbí, volí opak "DemBloku", to je SPD nebo ANO. Lidem, kterým jsou takové názory blízké, nevolí kopii, ale originál. Takže na ČSSD zbývají jen jejich členové nebo "skalní".

   Smazat
  4. Dnešní politika osobnosti současně postrádá i potřebuje, a proto si za ně vytváří vulgární náhrady, o jakých jsme mluvili. Ale abychom nebyli k dnešním politikům zcela nespravedliví, tak je třeba říct, že Masaryk i Havel se stali prezidenty za výjimečných okolností. Jiná věc je, že žili své životy tak, že na tyto historicky výjimečné situace, jakou byla první světová válka nebo Sametová revoluce, byli připraveni. Dnes vypadá jako největší hrdinství paradoxně schopnost vstoupit do politiky a vydržet ten zdánlivě nezajímavý a pro mnoho lidí odporný politický provoz. Nejde o to, jak mladou generaci do politiky přilákat, ale o to, jak ji přesvědčit, že politika má stále smysl i v našem zdánlivě zcela fragmentarizovaném a zprivatizovaném světě. Hannah Arendtová popsala již před více než půl stoletím krizi západních demokracií jako neschopnost určit, co je nám všem společné – res publica. Namísto toho se politici starají jen o uspokojování soukromých potřeb jednotlivých skupin občanů. Zajímá však mladou generaci ještě res publica, nebo jen soukromé a polosoukromé informace a slasti kolující ve virtuální realitě?
   P.K.

   Smazat
 5. Nevím jak pro ostatní, ale pro mne je Chovanec politicky mrtvý. Začalo to tím, když naprášil stranické rebely po schůzce se Zemanem. Tenkrát jasně ukázal, na čí straně stojí. A i když se ke konci hodně snažil, svůj díl viny na propadu socanů už mu nikdo neodpáře.
  Měl by se pustit toho fleku, kterého se tolik křečovitě drží, uznat svůj díl viny a umožnit jiným se politicky znemožnit. Nevím. Možná socani, někde v provinčních městech mají ještě schopné kádry, bez kostlivců ve skříních a schopných obstát ve vysoké politice. Ale zatím jsem o žádných neslyšel.
  Zatím to vypadá, že tahle partaj je beznadějně ztracená

  OdpovědětSmazat
 6. Pokud si ČSSD zvolí do jakékoli funkce Chovance,tak je to strana které není pomoci.Když už by jim chyběl mozek,tak snad jim ještě zůstal pud sebezáchovy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Totéž platí o Hamáčkovi. Ten je schopný sem přitáhnout nejen americké základny s jadernými raketami.

   Smazat
  2. Upřímně řečeno, kdo z dnešního vedení vůbec ví, co to je sociálně demokratická idea? Kdo z nich je altruista, myslící na spoluobčany a ne na sebe a svou mafii? Bída této strany je tak velká, protože skrytě trvá již delší dobu Gross, Špidla, Sobotka a ti ostatní, co se ukazovali na obrazovkách a jen hloupě tlachali a přitom bezduše sloužili eurofašismu a NATO-vrahům postupně pohřbili českou sociální demokracii, které, podle mne, již není pomocí.

   Smazat
 7. Pan Chovanec má pravdu.Je krizový manažer.Přivedl se svými kámoši ČSSD do krize.

  OdpovědětSmazat
 8. Jen si vzpomeňte na volby, které vynesly ČSSD do bývalé vlády. Co nám slibovali?
  - zatočíme se zločinnými církevními restitucemi
  Výsledek - NIC. Ani pokus.
  Zaorálek vystřídal knížete na postu ministra zahraničí. Co změnil? NIC. Jel v naprosto stejných kolejích. Bránil ukrofašisty, banderovce. ČSSD je vyčpělá značka. Měli by to zabalit. Kdo by jim ještě věřil?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zabalí je voliči! ČSSD pá pá...

   Smazat
 9. Pro mě je tahle partaj nevolitelná ať si tam šéfuje kdo chce.

  OdpovědětSmazat
 10. Zeman dnes přirovnal ČSSD k autu, které potřebuje vyměnit kola, motor i karosérii. Zachoval by jen panel (navigaci?). Bohužel neřekl, že to auto v rozporu s navigací zavedl řidič z cesty do terénu, pro který není stavěné. Proto se začalo rozpadat a nikdo s ním "tam" nechce jet. Především je třeba vrátit auto na správnou cestu, podle navigace. Jinak je každá oprava na nic a z "auta" brzo bude jen šrot.

  OdpovědětSmazat
 11. 1:40
  Toto přirovnání je až příliš alegorické. Pravdou je, že nejenom celé vedení v čele sé Sobotkou, ale i ti kteří toto vedení usnanovili na volebním sjezdu ČSSD jsou plně zodpovědni za propad strany. A já bych řekl, že jsou většími viníky než samotné vedení strany. Oni se přišli snad na volební sjezd nažrat? Jinak není možné aby normální lidé s okresů a krajů neviděli kam vedení strany stranu žene. Že je to proti vůli těch kteří tuto stranu volili. Proto není možné vyměnit pouze vedení strany a spoléhat se že voliči si neboudou pamatovat že jejich zástupci dali tomuto vedení mandát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:13 Máte pravdu, "řidič" není přesné. Lepší by snad bylo "celá posádka auta ignorovala navigaci a sjela z cesty do lesa po boku modrožlutého harvestoru, bezohledně drancujícího dědictví předků".

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.