Reklama

úterý 27. února 2018

Krutě pravdivé zprávy na ČT večer 24.února 2018Josef Mrázek
27. 2018
V sobotu 24. února jsem si pustil zprávy na ČT 24 a tam ohlásili, že návrh Okamurovců, aby se občané mohli formou referenda vyslovit k přijetí nebo odmítnutí mezinárodní smlouvy, se nedostane ani do druhého kola projednávání ve Sněmovně PČR, protože kromě předkladatelů ho podpoří jen KSČM. Tuto zprávu musíme, bohužel, považovat za pravdivou, a to je kruté. Zcela to vyvrací to, co o sobě většina parlamentních stran prohlašuje, že právě ony jsou demokratické. Některým jsme to sice stejně nevěřili. Ale že do stejného pytle vleze s takovou rozhodností i ANO a ČSSD, to je dost zásadní překvalifikování.


Nejde o postoj k jakémusi zákonu. Jde o zásadní odmítnutí projevů vůle občanů v tak zásadních otázkách, jako je zánik státu a zahubení národů. Tak to vidí prozíraví občané a nevíme, jaké střety zájmu způsobují, že se jako slepí jeví tak mnozí naši „představitelé“. To, co jsme slyšeli ve zprávách, potvrzuje, že označování KSČM za stranu nedemokratickou a SPD za populisticko extremistickou je jen účelové a neodpovídá skutečnosti a naopak zbylé strany není třeba dále třídit, samy se zařadily mezi nedemokratické. Toto konstatování je smutné až kruté, i my jsme zklamali tím, že jsme tyto strany pustili do sněmovny a své hlasy dostatečně nepodmínili.

Ale proč je možnost hlasování o členství v EU tak důležitá? Evropská Unie nebyla to, do čeho jsme si mysleli, že vstupujeme a navíc už není ani to, co byla. Tak se mnozí domnívají, a já také, že referendum o tom, zda chceme v EU nadále setrvat, by bylo vhodné a máme právo ho požadovat. Hlavně však je to nutné. Námitka, že to nejde, padla, když Britové to udělali a šlo to. Proti se ozývají velmi rozhodně ti, kteří proti vytěžování republiky jako kolonie bohatší části Evropy neudělali nic, a teď varují, že není radno rozlobit ty, kteří hluboko pod cenou kupují naše zboží a služby.

Ptáme se, zda nejen napravitelné, ale jakékoliv ekonomické problémy, jsou vůbec srovnatelné s tím, že Junker a Merkelová plánují zánik českého státu a zánik národů se vším, co s tím souvisí? Jaké jsme si to zvolili politiky, když nejsou schopni rozeznat smrtelné nebezpečí a pouze vyhlašují, že odejít z EU by byla ekonomická katastrofa. Rozhodně by nebyla tak veliká, jako kdybychom sdíleli osud Evropy vedené Merkelovou. Chce se po nás, abychom dále levně sloužili, dokud nebudeme vyhubeni. A je neomluvitelné, že většina politiků nám dokonce upírá právo, abychom se smrtelnému ohrožení bránili.

Ti všichni, kteří slibují věrnost EU, dluží odpověď, zda můžeme v EU setrvat, aniž bychom zanikli jako stát a jeho národy a všechno, co k tomu patří. Můžeme totiž požadovat od EU, aby nespáchala sebevraždu tím, že nezabrání muslimizaci, ale musíme počítat s tím, že náš požadavek nic nezmění. Tak, jako Němci poslechli Hitlera, jsou s velkou pravděpodobností schopni poslechnout Merkelovou. V tom případě nějaké hospodářské problémy budou bezvýznamné a v případě války rovněž. Ale i kdyby se EU vzpamatovala, uzavřela se proti muslimům a přestaly provokace vůči Rusku, naše postavení trvale sloužících otroků lepší části EU by se tím nevyřešilo.

Peníze čerpané z EU je třeba srovnat s tím, co nás podřízenost měnovému a hospodářskému systému EU stojí. Tato bilance je více než bilion Kč ročně v náš neprospěch.

Ve srovnáním s tím, co bylo uvedeno, jsou náklady na úpravu národního hospodářství během přechodného období nepodstatné a ztráty by brzo byly kompenzovány. Část produkce by přešla na výrobu pro domácí trh a nahradila nevýhodný dovoz. Velkou část by i nadále rádi kupovali dosavadní odběratelé a ke světovým cenám by nás přiblížily i nové trhy. Ostatně i Anglie bude v obchodování s EU pokračovat.

Naše záchrana je stále ještě možná, ale je nutné, aby se projevila vůle většiny všech občanů. Když jde o krk, je nutné se za účelem prosazení zásadního řešení sjednotit a spory nechat až na lepší časy.

Jeden klad zpráv ze dne 24. února tady je. Politici přiznali barvu a nemusíme se zdržovat zkoumáním jejich stanoviska. Musíme jim ale dát najevo, že už máme jejich zacházení s námi dost a nebudeme to trpět.

69 komentářů :

 1. Ono jaké procento lidí bude tohle vnímat negativně? Nebo jinak- kolik lidí si tohle uvědomí?
  Těch, kteří si tuhle zrůdnost a vůbec zločiny tohoto režimu uvědomí bude hodně málo.Kdo četl sérii Nadace od I.Asimova si může říci, že by bylo fajn, kdyby někdo dokázal nalajnovat budoucnost a skoro to tak i vypadá, ale nijak růžově pro lidstvo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nalajnovat budoucnost je ale snadné. Dáte si nějaký cíl a pak už ho jen realizujete, bohužel ale v tom je ten největší problém. Proto se používají metody, které obtíže odstraňují, jakými jsou například násilí a lež, které jsou nejúčinnější. Otázkou je, zda je lepší vzdát se toho cíle a nebo těch prostředků, které ho umožňují dosáhnout.

   Smazat
  2. Ono by opravdu mohlo být zajimavé,jak se píše dole v přispěvcich uvažovat jak ty ano politiky postavit před soud a zabavit jim jměni,či je znárodnit

   Stejně je použivaji proto,aby podváděli své voliče a smáli se jim,že už skoro třicet let nejsou schopni zajistit ani jediný použitelný zákon o referendu

   A UBOZI DOMORODCI JE ZA TO VOLÍ DO SVÉ SMRTI!

   Smazat
 2. Tak jim to musí dát o volbách občané demokraticky sežrat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Demokraticky sežrat je odborný pojem, který se používá v patologii u tzv. červího procesu. Jde o spravedlnost, která je prospěšná přírodě. Tak, opatrně.

   Smazat
  2. Poslanci, kteří nás,voliče, považují za neschopné uvážlivě rozhodovat o věcech týkajících se např. vystoupení z EU. Tak v první řadě by měli iniciovat zrušení výsledku referenda o vstupu do EU, protože o něm rozhodli voliči, kteří ze své , řekněme omezenosti, nemohli rozhodnout uvážlivě, jak to činí ONI, poslanci, co svým zvolením, nebo poslaneckým slibem náhle získali patent na rozum.
   Takže buď bylo správné všelidové referendum o vstupu do EU a tedy následně opět prostřednictvím všelidového referenda lze rozhodovat o následném setrvání, či odchodu. A nebo rozhodnutí všelidovým referendem nebylo správné a pak je rozhodnutí anulovat a to od samého počátku!
   Problém je v tom, že volíme pouze to, co nám politické strany podstrčí . V podstatě taháte černé a bílé kuličky z pytlíku do kterého je nasypaly politické strany tak, aby ti lidé, které vytáhnete, pracovali pro ně a ne pro nás, voliče.
   Ty tzv. NEJLEPŠÍ, nám podstrkují oni!
   Vězte, že volby jsou tady od toho, abyste nabyli dojmu, že můžete o něčem rozhodovat. Ale opak je pravdou, protože kdybychom ve volbách, tedy při dosavadním volebním systému mohli něco změnit, tak by politici už dávno volby zrušili!

   Smazat
  3. Kdo řídí EU?28. února 2018 15:08

   Kdo řídí EU? Hloupá otázka. Je to přece Evropská komise, jejímž předsedou je od r. 2014 nevolený luxemburský opilec Jean Claud Juncker. Ten řídí kolegium komisařů, což jsou de facto resortní superministři. „Pod palcem“ má také Evropský parlament, který má za úkol schválit to, co vymyslí EK. Podle sociologických teorii každou společnost (tedy i EU) řídí elity. Elity se dělí na dvě skupiny:
   • Skrytá elita je tvořená lidmi ovládajícími síť globálního kapitálu. To jsou ti mocní, kteří mají peníze a bohatství. To jsou ti, kteří rozhodují, i když je nikdo nevolil. Představitelé Skryté elity v USA jsou Rockefeller a Rotchild. O Skryté elitě v Evropě není moc známo. Ale jsou to představitelé finančních kruhů, bank, fondů, většinoví akcionáři významných podniků a jiní zbohatlíci. Skrytá elita řídí Servisní elitu pomocí skupiny Bilderberg. Tato skupina úkoluje Servisní elitu na svých zasedáních, zase prostřednictvím k tomu vybraných lidí, které si zve ze zájmových zemí. Ti pak přenáší úkoly již na Servisní elity daných států. Z ČR se zúčastnilo těchto jednání několik pánů, kteří v daném okamžiku měli v ČR možnost ovlivňovat dění podle přání Skryté elity. Dnes tyto pány všichni zařazujeme do skupiny prodejných šmejdů a škůdců ČR. Jejich zásluhou je ČR v takovém strašném stavu, v jakém je dnes.
   • Servisní elita zabezpečuje pomocné a obslužné činnosti. Tvoří jí řídící špičkoví politruci, úředníci, novináři, právníci, drobní podnikatelé. Do této skupiny patří např. politruci Evropské komise nebo nechvalně známy starý superdinosaurus a nemtavý rakušácky havloid a pravdoláskař Šlafengern.

   Smazat
  4. Plně sváma souhlasím.Podotýkám, že navíc voliči v referendu volili ve velké eufórii.To byly hry bez hranic, možnost zajet si na kafé do Vídně, to bylo něco.A vzásadě byly ještě potraviny po vzoru socialistického Československa.Novodobí vykořisťovatelé nasadili platy dvou až třinásobně vyšší než bylo v dřívěšku a ceny zůstaly na bývale úrovni.To se rozhodovalo. Nyní už víme jak to kapitalistické demokracii chodí.To by se jinak rozhodovalo. Z toho mají součastní politici strach.

   Smazat
 3. Pokud cesi nerozvesi vitace a slunickare, budou viset sami

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jste provokatér placený kým? Tak to začalo v Kijevě a mají tam už čtyři roky občanskou válku - to chcete ? Jděte svoje nerozvážné návrhy na věšení aplikovat tam. Pravý sektor už na vás čeká.

   Smazat
  2. No jasně že je provokatér, on se chudák snaží seč může, aby to tady zakázali, ale už nějak ochabuje, občas vyskočí s nějakým ostře protižidovkým výlevem, tohle o sluníčkách je jenom taková klasika.

   Smazat
  3. 6:36 a 8:08 jak víte že 1:06 je provokatér aby to nebyla časem skutečnost.

   Smazat
  4. Anonyme 13:45 plně se kvám připojuji.Už si nyní nevzpomenu jak se jmenoval ten vrah Bredich nebo tak nějak co postřílel ty muslimy u norského jezera. Pamatujete co řekl? Ještě si na mne v dobrém vzpomenete.

   Smazat
  5. Jiste pane prezivsi ,mate jiste pravdu jako obvykle Staci zajit na Youtube a tuknout si na priklad " Secret lives of the super rich" a uvidi cast z toho co oni dnes za par let vlastni .Asi tocili klikama u sveraku hodne moc a rychle ,ze ano pane posveceny?? A nebo ze by snad tak rychle kradli stylem sicilske mafie????

   Smazat
  6. https://www.youtube.com/results?search_query=secret+life+of+super+rich

   Smazat
  7. Pro 28. února 2018 17:10 (oprava informací)

   Anders Behring Breivik - on nepostřílel muslimy!

   (* 13. února 1979), roku 2017 přejmenovaný jako Fjotolf Hansen, je norský masový vrah a krajně pravicový politický aktivista, který 22. července 2011 spáchal sérii teroristických útoků v norském hlavním městě Oslo a na ostrově Utøya, při kterých bylo zabito celkem 77 lidí, z nichž většinu tvořili účastníci letního pobytu mládežnické organizace Norské strany práce. V srpnu 2012 byl usvědčen z masové vraždy, způsobení smrtící exploze a terorismu a následně odsouzen k 21 letům odnětí svobody s možností následného ochranného léčení. Před útokem napsal manifest 2083 Evropská deklarace nezávislosti.

   Smazat
  8. 11:35 Jj. budoucí panovník Evropské křižácké říše! - http://www.white-media.info/reconquista.html

   Smazat
 4. Ukazuje se, že tzv. demokratické strany jsou ve skutečnosti strany extrémní a tzv. extrémní ve skutečnosti demokratické. Žijeme v pěkně prolhaném světě, čert aby se v něm vyznal, natož mladý konzument masově sdělované rádoby demokratické ideologie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:56 To máte stejné, jako s "obránci lidských práv". Ti také prosazují jen své "právo" beztrestně lhát a škodit. V dnešní době se za ušlechtilými slovy obvykle skrývají ty největší špinavosti.

   Smazat
 5. No stále doufám, že ANO se nevydá cestou Dientsbierů, Sobotků a Hamáčků, protože potom jim to voliči spočítají zcela podobně. Ještě dodám, že ČSSD je nepoučitelná partaj, tím myslím i ty osoby co byly na jejich únorovém sjezdu, zřejmě jim vyhovuje se dostat mimo sněmovnu jako dopadnou další pidistrany. Co se týká Pirátů, tak ti mají do pirátů stejně daleko jako mopslík do pittbula, takže si jim dovoluji přednést typ na přejmenování jejich strany či hnutí. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nechci Vás zklamat ale ANO se už dalo cestou Sralbotků a Dientsbierů a jestli ste doufal,že ne tak já to věděl od začátku jen se to nyní potvrdilo,poněvač Babiš STBák nemá zájem spolupracovat s SPD Okamurovci ale jede raději starou cestou jako za Sralbotky...hold národ voličů jsou zdegenerovaní a zmanipulovaní roboti :-)

   Smazat
  2. S PŘIBÝVAJÍCÍM STÁŘIM UŽ FUJER ANO NENI SCHOPEN

   rozeznat,že je řizen diversanty ve svém vedení.
   Ministr války mu tam podřizuje vojsko německým divizim,komisařka EU mu zajištuje CENZURU pro celou EU a dáva se fotit zpupně a vesele se zločincem Sorošem,který NIKDY prý nebude sledovat sociálni dopady a výsledky svých činů a kdoví co ještě nevime a to,že se to dozvíme až bude pozdě to si přece zvolime!

   BYLO BU ZAJIMAVÉ NUTIT PANA FUJERA ANO BUDEV HŮŘ,ABY ODSOUDIL DIKTATURU HUMANISTŮ

   On ji totiž vyměnil poté co mu v jeho komunistické minulosti došlA DIKTATURA dělniků a a rolníků za NEOMARXISMUS!


   Smazat
  3. Ono prý ještě prozatim nikoho z občanů nenapadlo sbírat činy naši politické třidy Šmejdů

   a uvažovat jak je postavit před soud,který dokáže,že využivaji svých peněz proti těm,kteři je zvolili. Proto SE UŽ SLUŠÍ UVAŽOVAT jak je třeba jejich jmění soudně zabavit, anebo znárodnit!

   Smazat
  4. Jak můžete tvrdit něco takového? Anonymní štváči 7.33 - vy byste proti odporu všech ostatních, kdybyste nebyl v převaze - postupoval - jak? Vy jste si nevšiml, a nikdo další tady z diskuzních důchodců, že důchodový rozpočet je přebytkový poprvé od roku 2006 - kdy už byl rozkraden tak, že byl v minusu i o padesát miliard ročně? A to se podařilo pospravit a ještě uvést důchodový rozpočet do přebytku - jen díky Babišovi a EET. Tak držte ty svoje nevymáchané huby! Už nevíte, co byste chtěli. Kdyby se tady konečně začalo vládnout zodpovědně a pro lidi - nač by byla potřeba plebiscitů? Nikdy jsme to nepotřebovali, a obešli jsme se bez toho čtyřicet let -nikdo, až na pár zmrdů, kteří nemohli ztrávit znárodnění svých předlužených firem, si nestěžoval. Oni si ti zmrdi totiž mysleli, že "nový stát" naleje do jejich zadlužených firem peníze za to, když oni vstoupí do KSČ - ale majiteli firem budou dál. Vychcandírové, jako je všechna tahle havěť. No a znárodněním jim stát zaťal tipec, i když mohli ve svých firmách dělat ředitele - ale z uražené ješitnosti balili zlato a prchali na "západ" - a tam potom v nějakém lágru společně s dalšími utečenci myli okna a čistili hajzly, než se dostali do nějaké té JAR, Australie, nebo USA - ale to jim nevadilo - a nikdy by to také nepřiznali. Tak vy - vy darebáku - přestaňte tady nadávat voličům, že jsou zdegenerovaní. Zmanipulovanej robot a pitomec jste hlavě vy.

   Smazat
  5. v demokracii má volič právo nejenom zdegenerovat, ale i zešílet a jeho hlas musí i tak platit. Jinak se jedná o oligokracii. Za všechny zdegenerované a jinak postihované Ďuro Trulo

   Smazat
 6. Sleduj stopu peněz...
  Bez Babiše se zákon o referendu, myšleno fungující zákon, nikdy nepřijme. Prostá povolební matematika. A protože nejaktuálnější referendum je to o unii a Babiš z unie profituje, za Babiše se funkčního zákona o referendu nikdy nedočkáme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A k čem,u zrovna vám, vy důchodče Hricáku, bude referendum? Co vy byste chtěl? Dávno už jste měl být zbaven svéprávnosti za ty nenávistné stařecké blívaniny, co blijete na diskuzích. To vy a chátra vám podobná vyzvonili tady ten bordel, na který doplatily svými životy tisíce lidí, kteří nezvonili, ale vy jste přežil. Tak držte tu svoji hubu. Že konečně máte důchodový rozpočet v přebytku - díky Babišovi - o tom žádná? Co na to váš rypák bude hlásat?

   Smazat
  2. Taky tě miluji anonyme 10,01
   1)Nezvonil jsem
   2)Do sametu mi bolševík ležel hodně v žaludku, ale po něm jsem začal prudce obracet
   3) Do důchodu mi zbývá ještě kus cesty a abych pravdu řekl, připravuji se na to, že do té doby už žádné nebudou
   4)Socialismus rozložili právě ti Babišové. Lidi, kteří neměli, nemají a nikdy nebudou mít dost
   5) Jak může být důchodový fond v přebytku, když jeho financování je od dob Kalouska systémově podfinancované? Jenom stručná rekapitulace. Nejdřív byly odvody za zaměstnance 35% a na důchodovém účtu vnikal přebytek. Potom snížili odvody na 30% a byla vyrovnaná bilance. Po excelentním výkonu Topolánkovo vlády a jedničky Kalouska snížili odvody na 28% a nedotknutelný přebytek vykradli. Od té doby se důchody dorovnávají z rozpočtu.

   Smazat
 7. babiš je jako kujva korohvička jednou ano podruhe ne ati jeho slouhove co jsou snim u žlabu radši ani nemluvi ani tak ani tak protože sami nevědi co si babiš bude přat a jestli plati to co řekl dneska nebo včera všechno podpořene strachem o koryta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každý buržoa je vždy čitelný. Nikdy totiž nepůjde proti zájmům svým i svých soukmenovců. A jejich hlavním zájmem je udržet své panství nad zotročenými. Babiš se nemohl změnit, jen mu mizí mimikry spasitele a dobrodince. T

   Smazat
 8. svatá pravda a to je přesně to o čem tu stále mluvím Zeman hrál hru z Babišem jen aby získal profit pro zvolení prezidentem,pak měl Babiše poslat do háje a vyhlásit předčasné volby,nestalo se,tak mi řekněte kam tento fašistický slepenec ANO,ČSSD a kdoví kdo ještě,směřuje? Myslím,že SPD mělo dostat víc hlasu,aby mohlo udělat konečně změnu k lepšímu,to co je teď ve vládě je stejné jak bývalo za Sralbotky,žádná změna Hamáček je totiž stejná svině jak Sralbotka a Babiš jede jen po dotacích z EU ... a jsme zase v řiti jako před tím,řekněte mi co jsou to za tupé hovada kteří volí pořát ty stejné fašouny např. Fiala a celá ODS jsou už dávno levicoví-promigrantští ale lidi jim dali tolik hlasů...to mi hlava nebere,tady tento národ je fakt sebranka tupých nemyslících hovad. Vladimír

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:24 Bohužel. Ale je potřeba říci, že lidé mají existenční starosti, tak nemají čas filosofovat.

   Smazat
  2. 10.12 to je velmi úsměvný důvod nemyslíte, :-) co je více existenční,než zvolit si vládu,která zastává názor lidu jako SPD abychom následně mohli svoji existenci prožívat a ne trpět chudobou,nejistotou a nesvobodou a přesto dostal STBák i levičácká ODS s Fialou který je znám svou proněmeckou a profašounskou orientovaností více hlasů jak ten,který chce opravdu něco změnit,už to samo vypovídá a voličově intelektu.Vladimír

   Smazat
  3. Asi málokdo zaznamenal, že když byl Okamura u Zemana, tak mu pan prezident sdělil (mimochodem je to citát Sokrata), že s ním v otázce plebiscitu o mezinárodních otázkách nesouhlasí, ale že bude usilovat o to, aby mohl svůj názor svobodně vyjádřit. Neřekl však už, že bude usilovat o to, aby mohl svůj názor svobodně vyjádřit každý občan této země. Tož takové máme vrcholové politiky. T

   Smazat
  4. Vladimír 10:38
   SPD zastává "názor lidu"?!

   T. 12:09
   Člověče, co do toho pletete Sókrata?!

   Smazat
 9. Osobně mě postoj politiků nepřekvapuje. Vždyť by se jednalo o "Diktaturu většiny". Ne neslyšíte špatně. Tento terminus technikus použil redaktor ČT minulou neděli v anketě ohledně všeobecného referenda. Otazka zněla asi takto:" Neobáváte se, že by přijetí zákona o referendu mohlo znamenat Diktaturu většiny". A já blbec si myslel, že referendum je vrcholem demokracie.Janus

  OdpovědětSmazat
 10. Boj s větrnými mlýny …

  Současný předseda české vlády Andrej Babiš, i když část svého dětství a mládí strávil ve Francii a Švýcarsku, zřejmě zná hrdinu románu Miguela Cervantese Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha, který svými ideály cti, šlechetnosti a statečnosti naplňoval své činy, ale neviděl realitu.

  Slova „Neztrácejme čas zbytečnostmi. Naši globální partneři a konkurenti na nás nebudou čekat. Buďme jednotnější a navenek silnější.“, pronesená Andrejem Babišem na letošním Světovém ekonomickém v Davosu, tomu nasvědčují. https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/projev-predsedy-vlady-andreje-babise-na-svetovem-ekonomickem-foru-v-davosu-163007/

  Už 14. prosince 2017, krátce po jmenování předsedou vlády, se na Evropské radě v Bruselu aktivně připojil k těm, kteří „volají“ po reformě Evropské unie (EU) s nevyřčenou představou - zachránit ji před nevyhnutelným zánikem.

  Už první den, při zahájení Stálé strukturované spolupráce v obraně (PESCO), zřejmě mnohé přítomné „ohromil“ slovy „Česko je připraveno se do PESCO aktivně zapojit. Posílení obrany a bezpečnosti je pro nás jedním ze základních kamenů budoucnosti EU.“ Od předsedy vlády státu s „mini armádou“, opravdu pozoruhodná slova…https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/prvni-den-evropske-rady-jednali-lidri-eu-o-migraci--evropske-obrane-a-vzdelavani-162273/ https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/premier-babis-jednal-s-evropskymi-statniky-o-budoucnosti-eurozony-a-pokroku-v-brexitu-162284/

  Také na současném summitu lídrů evropské unie v Bruselu Andrej Babiš přesvědčuje, že žádný lídr členské země není na veřejnosti vůči Evropskému parlamentu a jeho trvání na způsobu výběru předsedy Evropské komise tak ostrý jako on. Jeho tvrzení, že europoslanci zkoušejí, co vše si můžou vůči zemím unie dovolit a výzva ostatním premiérům a prezidentům, že si to členské státy nemůžou nechat líbit, jistě „vstoupí do historie“.https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/co-vsechno-si-jeste-nechame-vnutit-od-parlamentu-babis-vyzyv/r~aae5c13418a411e8b8310cc47ab5f122/

  Reakce dotčených zřejmě na sebe nenechala dlouho čekat – Andreje Babiše nepozvali na neformální večeři, kterou pořádal předseda vlády Belgie Charles Michel. Samozřejmě „maličkost“, ale někdy i „maličkosti“ jsou rozhodující…https://echo24.cz/a/SSGLq/babise-nepozvali-na-neformalni-veceri-lidru-eu-nechybel-pritomani-ani-fico

  Otázkou je, zda představa těch, kteří u nás, ale i v jiných státech EU volají po „reformě“ EU není pouze jejich nesplnitelným přáním, v podstatě tím pověstným „bojem s větrnými mlýny“…

  Lze jen doufat, že svůj případný neúspěch při jednání s politiky Evropské unie, nebude Andrej Babiš komentovat parafrází slov hrdiny výše uvedeného románu: „Obři měli více válečného štěstí a ještě je čaroděj proměnil v mlýny, aby mne zbavil slávy z vítězství.“
  Ludvík Smýkal

  OdpovědětSmazat
 11. Již se tu mnohokrát psalo o tom, jací za I. republiky byli socdemáci podrazáci, jak se tvářili jako strana dělníků a když šlo do tuhého stáhli ocas a zradili je. Starého psa novým kouskům nenaučíš. A to pořád, že komunisti jsou nereformovatelní...

  OdpovědětSmazat
 12. Imigrace do Izraele:
  "Začala jsem přemýšlet o tom, jak si lidé, kteří sotva vydělají 300 dolarů za rok, mohou dovolit cestu z Afriky do Izraele, která stojí (podle některých migrantů) 3000 dolarů. Pak jsem začala přemýšlet o tom, co nám o tomto mohutném přesunu populace do Izraele neříkají. Na začátku je izraelská mainstreamová média nazývala „uprchlíci“. Ale poté, ..."
  https://www.matrix-2001.cz/clanek/plan-na-depopulaci-95-obyvatel-sveta-jak-ho-prosazuji-vlady-a-osn-1-10375

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano. DEPOPULACE.
   To je podstata toho čemu zoufale neumíme čelit.
   Název bych doplnil takto:
   Depopulace a OVLÁDNUTÍ ZBYTKU.
   Těmi, kdo si natiskli peněz a získali tím už dostatečnou moc.
   Pro Evropu je vzorem například Ukrajina.
   A to ještě se tam neuplatnila násobná síla imigrace.
   Doporučuji všem se na odkaz podívat.
   Je potřeba vědět, nebo alespoň tušit, odkud politický vítr fouká.
   Děda.

   Smazat
 13. "demokrat = komunista = fašista" .. proč?
  Těm, co si dnes říkají "demokraté" vadí protichůdné názory, nevybočující s hranic mezi krajními póly přecházejícími v násilí.
  Komunista, to je svět EU. Na jedné straně "bezpečný" kapitalismus pro úzké skupiny, na druhé socialismus a centrální řízení všeho ...
  Fašista, nu pokud se státní moc dopouští násilí na vlastním národě či na národech jiných, dá se mluvit o fašismu.
  Udržme svoji mysl čistou a posuzujme stav světa kolem sebe s rozumem, beze snahy zařazovat subjekty do škatulek a stát se nekritickým příznivcem kohokoliv. Škatulky jsou zbytečné, rozdělující a každý dobrý úmysl může být v čase zneužit.
  SPD prozatím dělá to, co slíbila. Drobné kotrmelce odpouštím, jen bych byl rád, aby si za referendem , odpovědností politiků a jejich odvolatelností stálo. Ti, co referendum nepodpořili, zcela jasně ukázali, kam směřují a patří.
  Cíl je evropská federace, nebo stát. Role nás dole je makat, nekecat a dělat to, co se nám poručí. Pokud se věci budou ubírat správným směrem, kapitalismus dospěje do "komunismu". Lidem nebude patřit nic. Vše budou mít pronajaté a pokud dojdou peníze .. pak .. domyslete si, co by se s jedincem mělo udělat, když už "není užitečný". Šílenost? Možná dnes, ale co zítra?
  Spoustě lidí nedochází, že základem společnosti je spolupráce a pokud možno rovná pravidla. Pláč nad populační explozí je k smíchu. Na poli panely a řepka .. že nebude jídlo? Možná by bylo, pokud by svět nebyl veden tak, jak veden je ....
  ABC


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S chápáním komunismu to máte nějak popletené.

   Smazat
 14. ANO vedené p. Babišem bude zastupovat zájmy lidu? Na to nevsázím, byl bych překvapen. Mile překvapen. Jen mi u toho nesedí někteří vrcholní příznivci této strany a jejich vyjádření. Viz Jourová, či Stropnický a jeho "NATO není pakt, ale aliance". Bohužel,NATO je agresivní pakt, ne obranná aliance.
  EU dotace ... chytře vytvořený finanční systém pro prosazování zájmů EU. Dotace rozdělují úředníci, ovládaní vládnoucími stranami a pokud se zastaví jejich přísun .. koho to postihne nejvíce? Pepu z Horní Dolní, co si vysomroval milion a nebo Pepu z Prahy, co mu miliónů 500. Kdo má dnes zastupovat zájmy občanů? Ten, jehož část příjmů plyne z biopaliv a dotací na zemědělství??
  ABC

  OdpovědětSmazat
 15. Umíte taky - vy novinkoví diskuzní hňupové - něco jiného, než nadávat prezidentovi, Babišovi, a jejich voličům? Vy umíte jen psát sračky o migrantech, psát sračky o válce, a nadávat prezidentovi a Babišovi - nikde nic jiného od vás nelze jako diskuzní příspěvek očekávat.Ale i s tím - s touto přestárlou, věčně nadávající a nespokojenou lidskou verbeží politici počítají. Kdosi už tady napsal, že brzy už to vychcípe, a pak teprve bude možno zde v této zemi něco rozumného vytvářet. A asi je to pravda. I ty diskuze budou o něčem jiném, jestli ještě vůbec budou, protože lidi budou pracovat a tvořit, a i ti starší se budou snažit být ještě užiteční, a ne jen celé dny vydřepávat u počítače ( a ten mráz venku - to se to dřepí v pelechu a píše kokotiny, zatímco hromady ostatních lidí musí ven a do práce - zrovna třeba vozit ty uřvané a sprosté důchodce v MHD). Vy jste to byli, kdo tady vyzvonili tenhle bordel, na který doplatili svými životy už tisíce lidí, kteří nezvonili, a do řvaní se nezapojovali -a zas už řvete a nadáváte. Jste zkažená smečka lidí, která neví, co by chtěla. Jděte do hajzlu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:09 - v hajzlu je už obsazeno vámi, odkud na diskutující metáte vlastní zkažené, smrduté srajdy.

   Smazat
  2. Už skoro 30 let se čeká na to, až vychcípou staří a vůle mladých konečně dostane patřičnou sílu k nastolení těch správných pořádků. Ale ono pořád nic. Je v tom totiž ten háček, že i z mladých se postupně stávají staří. A jakožto staří zpravidla mají už zase jiný rozum a jiné životní zkušenosti, než jaké měli když jim bylo 20.
   Co s tím teď? Asi nezbyde než staré začít fyzicky likvidovat. Jedině tak lze zajistit to, aby demokratická správa země šla tím správným směrem skrze hlasy mladých přemluvbábů a na povel mávačů červenými kartami, nezatěžkaných životními zkušenostmi, stařeckou moudrostí, propracovaným úsudkem a vlastně ani přílišným vzděláním. Pak teprve nastane ten pravý ráj(pro vládnoucí třídu).

   Smazat
 16. Důvod pro organizovanou kriminalizaci Okamury v souvislosti s tím, že si dovolil říci pravdu o Letech, je právě proto, aby mohli politruci systémových stran sprovodit ze světa OBECNÉ REFERENDŮM. Referendum je tou hrůzou, která obchází naši diktaturu kapitálu. Stejně jako třeba lidová armády, proto máme žoldnéřskou! Podplatit pár desítek politiků dokáže kapitál celkem
  snadno a dobře, ale podplatit pár milionů občanů, to už by špinavé politické kšefty kapitálu mohly být ztrátové! Proto je potřebné referendum, když nebude zbytí, připustit ve vykastrované podobě. A nyní jde o to, kriminalizací Okamuru přesvědčit, že moudřejší bude od něj, když ustoupí, pokud nechce skončit jako ten novinář na Slovensku. Referendum - to jsou obrovské ztráty politruků na kapitálem vyplaceném korupném! Nikdy, od toho máme diktaturu kapitalistické "demokracie". A přece byste občané nechtěli po "svých politicích", aby se zruinovali PRAVDOU. Hanba těm, kdož volají po právu, sociální spravedlnosti, občanské sounáležitosti, sláva lhářům, zlodějům a podvodníkům, zdar vítězství diktatury kapitálu! To je "moderní trend" současnosti! Nebuďte zaostalci!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen otroci nesmí rozhodovat o svém životě. Tedy žádné referendum! Tím nám páni kapitalisté sdělili, za co nás považují. Šest svatosvatě demokratických stran v parlamentní žvanírně, zvolených 80ti procenty hlasů voličské základny tak svědčí o úrovni naší demokratické společnosti.

   Smazat
  2. Podplatit 10 milionů je celkem snadné, stačí nabídnout bezúročné půjčky na dovolenou!
   Referendum nic neřeší, pro většinu je podstatná ekonomika, stejně jako za socíku před r.89 a případný odchod z EU nepomůže, i kdyby pro odchod hlasovala většina, což je dost nepravděpodné.
   Vystoupení z NATO je v tuto chvíli utopie a pouhé bezvýznamné gesto, ani Rusové, ani Číňané nám za něj nic nedají, jsme celkem bezvýznamná země, a co se týká nějakých vylepšení, tak na tom je nutné dělat; ne pořád utíkat odnikud nikam a žvanit. O životě si rozhoduje každý sám; tedy pokud není totální trouba, a nechce hlavně rozhodovat o jiných.

   Smazat
  3. 18:43 mne moc nepřesvědčil! Že by neutralita ČR byla pro nás nevýhodná? Nezdá se mi, že by bylo Rakousko, Finsko, Švédsko, Švýcarsko, Irsko.... tak ztrátové,protože nechtějí vést agresívní války a být okupanty v jiných zemích? Každý stát, který se postaví na stranu neutrality aspoň deklaruje svůj postoj proti válkám a vraždění. Dovedu si docela představit, že se vytvoří pás neutrálních států od severu k jihu a oddělí agresory od sebe. Samozřejmě nelze počítat s Pobaltskými státy a Polskem, kteří si nevzpomínají na své činy a jejich následky za 2. světové a tak jsou do té 3. celí diví. Škoda, že zaniklo NDR, věřím, že tam jsou lidé, kteří si na hrůzy teroristických náletů - třena - ještě pamatují a po válce netouží.
   Také se mi nezdá, že by si lidé sami ze svého rozumu zvolili dluhy a exekutory, bydlení pod mosty, nezaměstnanost, žebrotu....Proč ten odporný socík nic takového ke svému bytí nepotřeboval, proč se obešel bez lidí v kanálech, vybírajících z odpadků jídlo, hladových dětí, které nemají na oběde ve školách.....
   Také se obešel bez stovek žebravých organizací, v nichž z almužen nejlépe žijí jejich ředitelé a správní rady! Proč byla povinná nejen školní docházka pro děti, ale také povinná práce pro dospělé, jako zdroj obživy, proč bylo zakázané příživnictví. Asi v rámci boje proti kapitálu, jehož všechna tato "pozitiva" jsou nedílnými atributy?

   Smazat
 17. Demokratizovat společnost - jediná cesta z tohoto hnusu.
  Nejdříve musí, ale lidé pochopit, co je to vlastně ta demokracie.
  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:17

   To je zas světoborná myšlenka, do kamene tesat!
   Ani Pitomio by to nedokázal říct líp!

   Smazat
 18. V dnešní moderní době propojení každé domácnosti a elektronickým podpisem
  je parlamentní systém politiků zastaralý
  a jak sám dokazuje
  kontraproduktivní...protistátní !
  Na úřadech namísto politiků by měli být státní úředníci
  a občané pomocí vše republikového hlasování
  si sami rozhodovali jak budou žít*

  OdpovědětSmazat
 19. Hahaha, no toto, a jinde, než v socialismu? Na FMplus hlásili, že na Taiwanu je nedostatek toaletního papíru. To je typ pro bakaloviny, jeichž tištěný odpad by tam mohl vyvážet, a tak zachránit poklesné množství čtenářů.

  OdpovědětSmazat
 20. Samozrejme, ze pravicove strany nebudou chtit referendum, jim nejde o vladu lidu, ale svoji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ..a ty opravdu nelevicové politické strany
   také ne ...ve svém důsledku...hlasování*

   Smazat
  2. ..pardon
   sem se do toho zamotal..oprava :
   ..a ty politické strany nepravdu levicové
   také ve svém důsledku
   nebudou chtít referendum.
   Jen lžou a sněmovna nejde přehlasovat...*

   Smazat
  3. Samozřejmě, že trpaslíci i část vítězů v parlamentu nebudou chtít referendum, protože po vysoko voltážním šlehu prezidentských voleb si uvědomili, že většina ovčanů nemá mozky vymyté a ví, co chce. Tak nám to teď vracejí s referendem. Ne, že jsme tupí a dementní; naopak. A proto jsme nebezpeční.
   Jediná šance je dohoda v rámci V4. Snad se do té doby udrží pořádek a dožijeme se dalších voleb - už opravdu poučeni.

   Smazat
 21. Babiš, pro někoho hezká cesta ale ve skutečnosti jen slepá kolej.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ..dobrá
   dobrá mudrci
   kde je výhybka na tu kolej kolem světa ?*

   Smazat
  2. tak ji přehoď, veksláku

   Smazat
 22. Nejsilnější argument proti plebiscitu zazněl od Pospíšila. " Voliči na to nejsou zvyklí a bude trvat dlouho než na tuto formu dozrají." Ten strach o svéprávnost voličů je až dojemný.

  OdpovědětSmazat
 23. Demokratické,nebo nedemokratické strany....to jsou jen stranické kecy pro veřejnost.Ve skutečnosti nesmíme volit strany kde jejich představitelé absolvovali nalejvárnu v USA /International Visitor Leadership Program/.
  Všichni jsou vlastizrádci a pracují proti českému národu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://www.youtube.com/results?search_query=secret+life+of+super+rich


   Volte je oni preci davaji praci blbcum

   Smazat
 24. LM . Směr Kavčî Hory . :-)

  OdpovědětSmazat
 25. Nějak se nám to otočilo. Poslanci by se měli ptát nás, o kterých věcech je necháme rozhodovat a které si ponecháme v naší kompetenci.

  OdpovědětSmazat
 26. Udeali dobre, ze referendum zamitli. Kadafi zrusil min.zahranici, vse rozhodovali lide a jak dopadl? Tak by dopadli i nasi politici. A kde bychom pak hledali lepsi? A volili je? Jeste ze tak, ubyla nam jedna starost. Diky.

  OdpovědětSmazat
 27. Jednoduse kapitani Ceske politiky,maji lidi za nespusobile o necem rozhodnout a proto se toho ukolu zhosti za luzu!Cesko je krajina Svejku,Cimrmanu a juesej fandu v Plzni a to je smrtelna kombinace blbu!

  OdpovědětSmazat
 28. Změnil se Babiš po volbách, jak někteří uvádějí? Změnili se ostatní partajní lídři, jakmile byly dopočítány hlasy? Kolik keců jsme vyslechli před volbami s kým ano a s kým ne, kolik keců na konto "trestně stíhaného", kolik lavírování, co bude pro tu kterou partaj lepší kšeft pro současnost i pro budoucí, třeba předčasné volby? Kolik hodin řečí bylo prokecáno, aby se vyumělkovala kriminalizace Okamury, Babiše, Zemana, Faltýnka. Prostě kdo z koho - obvykle ale těmi největšími křiklouny jsou, jako vždy, ti nejpravděpodobnější kriminálníci. Prostě pro partaje ty kalkulace, kdo si kolik a v jaké sestavě bude moci nakrást letos a další roky, to je to co naše politruky zajímá. Co potřebují občané, stát. běžte do háje a neotravujte, když se tady nemohu dopočítat kolik mi to hodí. Nechme v klidu kalkulovat politické výnosy všechny ty "systémové strany" a podívejme se, co by bylo nejprůhlednější pro občany: JEDNOBAREVNÁ VLÁDA S PODPOROU SPD S KSČM. PROČ: 30 ROKŮ NÁS BALAMUTILI POLITICI KOALICEMI, KTERÉ JIM VŠEM DÁVALI MOŽNOST VYBRUSLIT ZE SLIBŮ - NEB CO PROSAZOVAL JEDEN, DRUHÝ BRZDIL A NAOPAK - A NIKDO ZA NIC NEBYL ODPOVĚDNÝ A NEMOHL!
  JEDNOBAREVNÁ VLÁDA BERE ODPOVĚDNOST NA SEBE, ONA PŘEDKLÁDÁ ÚČET, POKUD DOŽIJE DALŠÍCH VOLEB. BUDE-LI ÚSPĚŠNÁ, TAK VYHRAJE DALŠÍ VOLBY. A TY PARTAJE, CO JI BUBOU HÁZET KLACKY POD NOHY PŘI ŘEŠENÍ VĚCÍ PROSPĚŠNÝCH PRO OBČANY, ALE TŘEBA NE KAPITÁL, PŮJDOU DO KYTEK - DEFINITIVNĚ. JEDNOBAREVNÁ VLÁDA ZPRŮHLEDŇUJE POLITICKÉ ČACHRY A NEUMOŽŃUJE SKRÝVAT SVOJI POLITICKOU PODLOST POD JINOU ZNAČKOU!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.