Reklama

neděle 25. února 2018

Kulatý stůl "Psychický stav české společnosti"

25. 2. 2018
Vzhledem k omezené kapacitě sálu je v případě zájmu o účast nutné se přihlásit tajemníkovi Institutu globálních studií Mgr. Jiřímu Víškovi na mailové adrese: visek.jiri@ujak.cz
S dotazy je možné se obracet na čísle: 602 431 021

68 komentářů :

 1. Psychický stav české společnosti? Jednoduché. Zhoršuje se.

  Kdysi dávno bylo vše jinak, jak je vám asi známo z dějepisu. Lidé se báli o přežití a nebylo to jen válkami ale i živobytím. To se změnilo k lepšímu, války už nejsou a žije se v blahobytu. Je to tak z hlediska srovnání dřívější a nynější nouze. A tak se stalo, že muži vypustili páru potřebnou k boji a ženy ztratily tu možnost mít doma své nabijáky, takže se nudí. A dejme tomu, že budou ještě mít tu dobrou vůli a budou čekat na hrdiny, kteří se objeví a zachrání je,... totiž pokud budou ještě chtít být Češkami. Ženy totiž charakterizuje věrnost. No,... být ale věrná trosce, která muže připomíná jen pohlavím,... to není dostatečný důvod k tomu. Ženy potřebují ochranu, ... a prosperitu, protože jinak by se jim nelíbilo, že nemají zisk.

  Takže, jak jsem už sdělil, bude to otázka dobré vůle žen, zda zůstanou a nebo zda se přidají k hegemonům, kterými se stále víc a víc stávají Němci a Francouzi a to, samozřejmě, na úkor Čechů, respektive Česka jako státu. Národ tím zanikne a tak ženy ale fungují,... jsou prostě s někým a každý to od nich i požaduje, nejen očekává.

  Máte tedy jedinou možnost, jak je neztratit a tou je vytrvat ve vaší samostatnosti, která se od mužů očekává přirozeně. Muž by totiž měl dominovat a tedy velet, respektive vládnout a ne podléhat a podlehnout. Pokud tedy budete těmi skutečnými muži, jak vaše ženy chtějí a touží a především potřebují,... máte ještě šanci. A to ale znamená samostatnost Česka a když ne jeho dominanci, tak alespoň s jinými státy - národy, které jim ji dostatečně ponechají.

  Česko je tedy v psychickém stavu očekávání, s tím, že i ve strachu z budoucího,... protože jde o jeho a národní zánik.

  My vesmírné civilizace vám přejeme úspěch a jsme ochotny vás v té nezbytné pro vaše vlastní přežití, samostatnosti, podpořit. Doporučujeme vám spojit se s Polskem a Slovenskem, které vám jsou nejbližší a i s Maďarskem, pokud dohromady tvoříte Visegrádskou čtyřku, která má svůj mezinárodní význam. Jde o spojenectví. V tom vám blahopřejeme, dobrý úspěch. Jste Češi. My vás máme rády, což se o jiných státech říct nedá. Víte, pokud bychom si měly vybrat,... koho podpořit a proti komu bojovat,... asi bychom proti EU měly nepřekonatelné výhrady.

  Uvažujte tedy, zda by nebylo lepší rozlišovat. My vesmírné civilizace jsme přece už na Zemi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co lezeš na diskuze s těma svejma kravinama? Ty se potřebuješ léčit v blázinci, a ne že budeš psát takový přiblblý a dlouhý sračky a kazit diskuze. Jdi do hajzlu ty vesmírnej magore, jdi na ten seminář - ty jsi typický důkaz, jak člověk dokáže zmagořit. Co tebe tak strašně poznamenalo? Ty že jsi chlap - nebo o čem to slintáš - ty jsi duševně vyšinutej magor, o čem by sis s nějakou ženskou povídal - o těch hovadinách? Umlátila by tě paličkou ty magore!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Chtel bych Upozornit vsechny autory a komentatory s pripsevky , aby se zamrerili docasne NA NEJVETSI A NEJHORSI NEBEZPECI , KTERY HROZI LIDSTVU.
   A ponechali docasne stranou ty maly problemy a nedopatreni.
   G L O B A L I Z A C E . A nic jinyho.
   Cokoliv se dnes deje je to prave Globalizace. Vybranim vseho nejhorsiho z Kapitalismu, Imperialismu, Fasismu a Komunismu ted se zavadi Svata Trojice :
   Free market, Market Ekonomy a Socialni Darwinismus.
   To ma dnes nahradit Boha a vsechny katastrofy /slibujou raj na zemi/ se pak svedou na nadprirozeny ,free market..Ktery nikdo nikdy nevidel a kterej udajne vladne vsemu a vsude !!
   Tedy zejtra vam zvednou najem o tisic a je to market ekonomy.
   Jde o to aby se vlady pod vedenim Satanu-Sorosu postupen zrusilly sami sebe.
   To chce Drahose a spol. aby tohle poslusne provadeli. Free market nechce treba nemocnice , nebo leky ...Priklad.
   Proto dovoz afroarabu ma nekolik ucelu. Paralysovat Evropskou spolecnost terorem , ukazat ze vlady nevladnou /v tom je Zeman jejich nepritel/a protoze Afrika nema na zakoupeni leku proti smrtelnym nakazlivym onemocnenim /prestaly se vyrabet/,a proto se rozsiruji exportem vsude kam se hnou a kam je merkel a Juncker dopravi v milionech. TRump je nepritel protoze chce stavet zed...Lidstva je moc a prezijou jenom ty co jsou fit. Kdo je bude nemocnej zemre. Je treba se koncenterovat na tohle protoze to je zaklad vseho co se dnes deje a co provadi Elity na absolutni ovladnuti sveta a zotroceni tech co zbudou.

   Smazat
  4. prosim hlasim se ponizene k vasim sluzbam udelam co si budete prat ,se mnou muzete pocitat [tak vidite jak se to da naraficit,a budeli treba i arabsky se naucim]

   Smazat
  5. Pro 2:26 - globalizace jsou dvě - jedna přirozená a proti ní nemám nic - především svobodný internet všude po světě, mobilní telefony, možnost cestovat po světě, překladatelské softwary a automaty atd.

   Ta druhá "globalizace" nám je vnucována korporacemi - např.: utíkání nadnárodních korporací od daní v místě, kde generovaly zisk, dále ničení národních států a zbavování politiků odpovědnosti k vlastním voličům, organizování vynucené masové migrace a podobné sociální inženýrství, absence demokracie v rozhodování EU, ničení nadnárodních organizací jako je OSN, MOV, UNESCO, mezinárodní soudy v Haagu, aby rozhodovaly podle amerického mustru atd. atd.

   Leo

   Smazat
 2. Věřím, že sem na NR bude dán záznam z akce.
  já bohužel nemohu přijít,
  kvůli setkání s kolegy z bývalé práce,
  akci několikrát již přesouvané.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený pane Černíku, celý seminární stůl, bude odvysílán dne 3. března v 18:00 hodin na Tv Seznam, pokud máte zájem, můžete jej shlédnout ze záznamu.
   S pozdravem,
   MGr. Jiří Víšek

   Smazat
  2. Pozvěte k diskuzi pani Ludmilu Čírtkovou ale léčení politiků vidím bledě. Společnost se uzdraví sama, až ti psychopati budou v její nebo vaší péči.

   Smazat
  3. A já osobně se už fakt delší dobu těším na to,

   KDY redakce NR zavede povinnou registraci
   komentátorů, když si totiž přečtete určitou část "příspěvků" ,začne převažovat pocit,
   že si tady dali různí pomatenci dostaveníčko.

   Smazat
  4. Anonymní 26. února 2018 15:53

   Na povinnou registraci se těší jeden z mnoha
   anonymů, taky dobrý dostaveníčko, vítejte!

   Štefan

   Smazat
  5. 15:53 Toho se nedožiješ! David sic jevrej, nemá na to! Leda že bys mu na to dal, ale není z čeho viď? Debilové rudí, zůstanete chudí :))))

   Smazat
 3. Věra Jourová - "Vy v České republice, jste ještě blbí,
  sami nepřemýšlejte, My máme pro vaše děti manuál, jak myslet, jelikož ve Vás je stále totalita. Jak myslet víme nejlépe My v Bruselu". To je pi*da přebarvená?

  Z jejího rozhovoru:

  V Česku máme silný sklon spíše než tradičním médiím věřit různým negativním, dezinformačním zprávám, takzvaným fake news, šířeným na internetu a sociálních sítích, i když mají nejasné nebo žádné zdroje. Kde vidíte příčinu?
  I mezinárodní průzkumy a srovnání potvrzují, že dost lidí u nás má tendenci věřit nepodloženým zprávám šířeným na internetu, navíc zprávám, které nesou výhradně negativní sdělení. Psali to na internetu, tak je to asi pravda.

  Příčin je řada, někdy si neseme v sobě geny generací, které zažily útlak, totalitu. Jsme tak trochu i národem skeptiků a máme schopnost pro příjem špatných zpráv. Jsme atypičtí i v tom, jak málo jsme ochotní chránit si své soukromí a současně věříme všemu, co se napíše na sociálních sítích.

  Máme rádi špatné zprávy, rádi a ochotně je distribuujeme dál, rádi se ubezpečujeme v tom, že zase někdo něco rozhodl bez nás. Starší spoluobčané mají zase velké obavy z určité nestability současné doby. A do tohoto podhoubí se k nám přes internet valí ve stále větším množství fake news, různá propagandistická sdělení, fámy.

  Jak se vlnám nepravd, falší na internetu a sociálních sítích bránit a současně dodržovat lidská práva?
  Nesouvisí to s lidskými právy, protože lidské právo není nechat se klamat a obluzovat. K zásadní a dlouhodobé změně je především nutné zlepšit systém vzdělávání, podporovat kritické myšlení, práci s informacemi, naučit zejména mladé lidi ověřovat fakta. A hlavně používat vlastní mozek.

  Totalita se na nás podepsala tak, že stále nemáme dost odvahy a sebevědomí mít vlastní názor. I já jsem produkt systému, který kladl důraz na memorování. Když někdo přišel s tím, co nebylo v osnovách či co neřekl učitel, tak to bylo považováno za výboj, nebezpečný jev. Je to takové zúžení informačních kanálů. Když pak přes tento zúžený kanál přijde přes internet nějaký nesmysl, tak to berete jako hotovou věc.

  Takže tady se musí zamyslet hlavně vzdělávací instituce. Je třeba reagovat i na to, že u nás se ani tak neformuje veřejné mínění, jako „veřejné cítění“, kdy se pracuje hodně s emocemi. Často slyším, i když Evropská unie dělá řadu dobrých věcí i pro Česko, že lidé říkají: nic o tom nevím, nezajímá mě to, neslyšel jsem, nesouhlasím s tím. Je to až určitá averze vůči přijetí informace, která může být složitá. To je neblahý stav, se kterým musíme pracovat.

  Problémem novinářské práce už není získávání informací, ale právě rozlišení, co je pravda a co falzum. Není na čase říct, že tento problém existuje a že se stává mezinárodním problémem?
  Proti vyloženě lživým zprávám se už dnes formují jednotky a pracoviště v jednotlivých členských státech včetně České republiky. Máme i pracoviště na vyvracení lživých zpráv, které jdou do Evropy prostřednictvím ruských propagandistických snah, funguje i pracoviště pod úřadem vysoké komisařky Federiky Mogheriniové, která má na starosti oblast zahraničních vztahů.

  Experti dostávají různé podněty, sami vyhledávají lživé a zavádějící informace, které uvádějí na pravou míru, připojují na základě faktů a důkazů konkrétní informace. Nevyvracejí názor, ale pouze evidentní lži a dezinformace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Experti - Evropské hodnoty, Jakub Janda a Ingrid Romancovová s chotěm a další vyjebánci na cecíku daňových plátců.
   S touto Babiš pohoří, stejně jako s Teličkou, jsou infikovaní mamonem.

   Smazat
  2. A proč opisuješ blábol z novinek 22.36? Kterej zoufalec chce číst ty bulvární sračky z novinek, ať si tam počte o tragediích, o KLDR, o sexu a masturbaci, a podobně. Hnus - a diskuzní magoři novinek? Ještě větší hnus - diskutujou i k tomu, že bude mráz - přes sto příspěvků -no, chápe to někdo? To už jsou magoři závislí, těm už není pomoc. Žvaní a žvatlají i k tomu, že holub se vysral na chodník - prostě ke všemu. To už je nemoc. Jsou tou pomyslnou svobodou slova jak ožralí - žvaní a žvaní, ale čtou to zase jen zoufalci jako jsou oni, a ani ti u toho nevydrží, protože to nejde. A občas i já, protože jsem blbec, a neustále si musím ověřovat, že největší potřebu žvanit a psát ty blbosti mají dementi a magoři.

   Smazat
  3. Jourová chce, abychom věřili Bruselu a ne vlastním očím. Je tak blbá, že to říká nahlas?

   Smazat
  4. A ten článek - ta pozvánka na seminář o psychickém stavu naší společnosti je o Jourové? No ale - konečně - typičtí magoři se ozvali, protože tak blbé žvásty, jaké se poslední dobou objevují na diskuzích k článkům NR ( díky novinkářské diskuzní havěti) svědčí o hlubokém psychickém poklesu lidí, kdysi nejspíš normálních, ale díky internetu a diskuzím se z nich stali duševní mrzáci. Bez dřepění u počítače a žvatlání těch kravin - článek o voze, žvatlaniny o koze - si nedokážou vůbec představit život - ubožáci. Zbyteční lidi. Společnosti už nedají nic, jen se vyžvejkávají ze svých frustrací. Hrůza. Ještě že můj děda je normální,pracuje v dílně, poslouchá radio, čte, a chodí hrát karty do hospody. Kdyby dřepěl u počítače a psal takový kraviny, nevím nevím - asi by ho babi vyhodila. Počítač jim nesmí do bytu.

   Smazat
  5. No jo paní Jourová . Za půl milionu měsíčně se to žvaní že jo . Jinak koho chleba jíš toho píseň zpívej .Tož asi tak . Co na to Váš guru Babiš ?

   Smazat
  6. Jourová, to víš, že nevěříme masmédiím, protože kdybychom věřili, tak bys možná ještě seděla v lapáku. Kdo informoval o tom, že jsi spolu s Péťou aspol. dostala prachy za korupci? Internetová média? A nebo je to prostě jinak? Tehdy masmédia lhala, teďka mluví pravdu? Podle toho, kolik ti to sype?

   Smazat
  7. Jo za ty prachy bude ďourová říkat že hovno je dobrý a voní.

   Smazat
  8. Tradiční media jsou buď přímo majetkem diktatury kapitálu, nebo přes jeho převodové páky - politické loutky "systémových partají" a těch tzv. Rad prostřednictvím korupného. Proto jsou vlastně všechny media pro občany nedůvěryhodná více, než ta "šeptanda", která vyvěrá na internetu. Když čtete nebo slyšíte ty vodopády lží v mediích, na které nemůžete reagovat pravdou, jen si odplivnout nad medalizátory jako zaprodanci kapitálu a potichu zanadávat, pak vám přijde vhod i ten internet - aspoň ulehčíte svému svědomí, že jste přispěl pravdou. V tom je ten problém. Až budou oficiální media šířit pravdu, tak rázem se vezme voda internetu, ale to v našem režimu není možné, z čeho by medializátoři žili, když ne z korupného a lží? No samozřejmě je prostě v kapitalismu nemožné nežít ve lži a propagandě, která uplácává mysl poddaných do tvarů vyhovujících kapitálu. To už odzkoušel i zdárně Hitler a je to ostatně základní princip, jak se udržet u moci. Poslouchejte dnes a denně čété přenášené bláboly partajních fýrerů a podfýrerů, kteří třeba kriminalizují pro vyřčenou pravdu T. Okamuru a sami šíří naprosté lži - v tom se ve věrném milování spojují pronacističtí lidovci s panem Kalouskem. Kolik času je věnováno této prdikauze - o tzv. pracovním táboře v Letech a kolik 10 milionům občanů? Ti už týden vůbec naše politické loutky ze "systémových partají" vůbec nezajímají. Otázka, zda plot kolem tábora byl či nebyl dřevěný, tynkový! A ti, co kriminalizují Okamuru - lidovci a TOP 09 především sami o tomto lágru nejvíce lžou, např. uváděním naprosto nesmyslných počtů zemřelých. To je ta propaganda, která nakonec vyvolává přesně opačný efekt u občanů. A PŘITOM CÍL KRIMINALIZACE OKAMURY JE ZCELA JINÝ - NEPŘIPUSTIT OBECNÉ REFERENDUM, ALE JEN REFERENDUM POŘÁDNĚ VYKASTROVANÉ O NAPROSTO PODRUŽNÝCH A BEZVÝZNAMNÝCH VĚCECH, ABY SE OBČANŮM VYTŘEL ZRAK. Proto tedy kauza Okamura, proto kriminalizace po česku - Babiše, Zemana, komunistických poslanců.....A to vše dělají ty fašizující partaje pro zalíbení se diktatuře kapitálu, pro osobní hmotné zisky politiků....
   Kdy najdou Češi odvahu skoncovat definitivně ve volbách s politiky, kteří rozvracejí stát a národ, se všemi těmi Klousky, Černobrádky, Bartošíky i Pirátíky, Fialovými a najdou odvahu hledat politické osobnosti a ne politické šejdíře, kterým je národ dobrý tak na dělaní osobního majetku Jinak je jim národ zcela ukradený a jeho odprodej sudeťákům je jejich cílem! Jen když to hodí zlaťáky!

   Smazat
 4. 0:16
  0:23

  Dá se říct, že Vy jste to tu svými příspěvky výrazně vylepšil...

  Kokotko

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No to bych prosil kokote, ty taky lezeš z novinek na NR a pořád - ty, vyhazovač unknown (taky taková kravina - Ďulo Trulo, Brouk Pytlík) -
   je to tady jak u blbejch na dvorečku. Pořád stejní lidi to tady začali prznit svejma kokotinama, a stojí to za hovno. Tohle že jsou inteligentní diskuze - a k věci? Takový kraviny? Ten vesmírnej magor má nejspíš volnou neděli z blázince, tak si to užívá, než ho zase zavřou do klece a nepustí k počítači. Ty považuješ tyhle sračky za projevy normálních dospělých lidí?

   Smazat
  2. 0:43

   Však to říkám - Vy se od nich všech lišíte tím, že jste inteligentní, vtipný a zdvořilý. A nepochybně jste i naprosto duševně zdravý a vyrovnaný.

   Kokotko

   PS: Jen s těmi Novinkami mě překvapujete, v životě jsem tam nebyl - možná nějaký jmenovec?

   Smazat
  3. 0:16,23,43 je evidentně silně nevyrovnaný duševní ubožák s mindráky malosti.

   Smazat
  4. 26. února 2018 1:27

   Zřejmě bude na semináři sloužit jako ukázkový figurant a poté, šup s ním pod studenou sprchu.

   Smazat
 5. Stav ceske spoleconsti z dalky :
  Flustrace, zahorklost, zklamani, nenavist k tem co uspeli, zavist a zivotni desorientace !

  Stav americke spolecnosti z blizka :
  Dravy hlad po zivote. Silna snaha prozit to, na co nebyl drive cas ! Toulani se po Americe. Silna politicka polarizace mezi Demokraty a Republicany !
  Angazovanost ! Spolecensky zivot vetsi, nez na to staci energie - a potom unava psychicka a telesna.

  Francouska spolecnost :
  Podivejte se jak se bavi Francouzi a porovnejte se starsimi lidmi - Cechy !
  Robert Jarome - Tristana na Youtube.

  Jiohoafricka spolecnost = HORROR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:46 To není nenávist k těm, co uspěli, ale pocit křivdy a nespravedlnosti, protože uspěli většinou neprávem. A k tomu, jak se baví bohatí Francouzi a jak živoří staří chudí Češi, k tomu není potřeba nic říct.

   Smazat
  2. Vazeny, nemohu s vami souhlasit, jezdil sem po americkem venkove a mohu rici hruza a des. Penize, penize a zase penize za ktere ste schopny povesit souseda,a kdyz je cerny o to lepe. Pologramotnost, neni zadny vlastni nazor, nevzdelanost, nekulturnost. Co tem lidem nakecate to vam sezerou. Pestry zivot tak akorat v pajzlu u pumpy. I my inteligentni lide v cechach máme na americany svuj názor. A pohled z dalky na prumerneho americana, ktery zere jen z papiru a nevyjmenuje ani svetadily je otresny. Stav americke spolecnosti z dalky.

   Smazat
  3. 8:18 Nedávno se na ulici ptali studentů americké univerzity v USA, jak se jmenuje hlavní město Kanady a věděla to jen jedna studentka a jen protože z Kanady pocházela, bylo to v TV.

   Smazat
  4. @ Anonymní 26. února 2018 10:18
   ...teď mě napadlo, přiznám se,....
   ...
   Canberra ..?

   ...
   ..ale podíval jsem se... ,P .)

   Smazat
  5. 12:05 Podívej se zase.

   Smazat
 6. Antispam, nebo cenzura?
  https://www.piratskelisty.cz/clanek-1837-antispam-nebo-cenzura

  OdpovědětSmazat
 7. Psychický stav občanů a psychiatrický pražské kavárny? Psychologická analýza jedněch a psychiatrická druhých! To je téma do pranice. Propaganda versus myšlení. Víra a důvěra. Má právo občan informace prověřovat, nebo je to jeho povinnost. Smí pochybovat? Má právo na slepou víru i třeba na víru ve slepé soudnictví? Je podlehnutí propagandě propadnutím v bludy? Kdy a kdo má právo na lež? Třeba svatou?

  OdpovědětSmazat
 8. Investigatívneho reportéra Jána Kuciaka zavraždili v jeho dome
  Informáciu potvrdilo ministerstvo vnútra. Prezídium Policajného zboru zvolalo na 10:30 tlačovú konferenciu.
  26. feb 2018 o 8:53
  Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/20768704/reportera-jana-kuciak-zavrazdili-v-jeho-dome.html#ixzz58Cryy5TW

  https://domov.sme.sk/c/20768704/reportera-jana-kuciak-zavrazdili-v-jeho-dome.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zvláštní je, že jeho zastřelili do hrudi a tu jeho přítelkyni do hlavy. To je asi dost nezvyklé. Ale vzhledem k tomu, že nenašli zbraň, tak to nemohla být vražda a sebevražda.

   Smazat
  2. Veď mal robotu na Novinkách.sk, čemu sa diviť, nekto tu písal zo Slovenska, ako by taký Janda dostal ráz na ráz!

   Anonymní22. února 2018 14:51

   to je to - rozdielne povahy našich národov - tu by takí dostali po papuli raz dva, popritom Fico skorigoval príspevky štátu pre cirkevné školy a doporučil im, aby poprosili svojich o peniaze, štát musí podporiť tie školy ktoré potrebuje a hotovo, mimo toho v rámci školy nesmie pôsobiť nikto, len ten čo má čo s výukou, a nad tým bdie obecné zastupiteľstvo.

   Smazat
  3. Zatím v té smutné kauze nevíme, zda byl zavražděn proto, že šířil pravdu nebo proto, že šířil lži a tou lží sám třeba zabíjel.

   Smazat
 9. Jdu kolem...

  Osobně mohu porovnávat,
  na rozdíl od různých pomatenců tady,
  psychický stav společnosti i dění v sousedním Německu.

  Proto jsem přesvědčen o tom,že česká společnost na tom
  ještě vůbec není tak špatně, jako Němci.
  Posuďte sami:
  Od konce války se nedokázali oprostit od své zločinné minulosti, kterou pitvají s posedlostí kolektivní viny.

  V zemi je téměř 40 tisíc amerických okupantů,plus několik tisíc anglických.
  Tato vojska jsou ovšem nazývána spojenci...
  Byla zrušena povinná vojenská služba a z bývalé armády zůstaly stejné trosky, jako z té české.
  Veřejnoprávní média, která jsou úzce spjata s vládnoucí elitou, vysílají pouze názory, které vydávají za informace.
  Německá společnost má již,díky svým kořenům, vrozenou
  disciplinovanost a respekt k vrchnosti.
  Pro není žádné překvapení,
  že podzimní volby nezměnily vůbec NIC,až na to,
  že třetí nejsilnější strana, AfD - Alternativa pro Německo, má své zástupce v zatuchlém Bundestagu,
  kde je ovšem všemi ostatními, tzv. starými stranami,ignorována. Chyba,která se vymstí.

  Od roku 2015 proudí do země islámští imigranti, prý
  zachrání německé hospodářství před recesí.
  Oficiálně je jich kolem 1 400 000, neoficiálně kolem
  dvou milionů.
  V základních školách je podíl dětí s migračním původem mezi 80 - 95 %, výsledkem vzdělávacího procesu jsou
  děti, jejichž znalosti v 9.třídě jsou na úrovni 5.třídy.
  A to nepíši o základních jazykových znalostech němčiny, které jsou naprosto nedostatečné,neboť doma hovoří se svou mateřštinou a mezi spolužáky také.

  V mnoha německých městech jsou organizovány tzv. Tafel - tabule, což jsou potravinová přilepšení těm nejchudším Němcům - nejen důchodcům, ale i matkám a rodinám v nouzi, příjemcům sociálních dávek HARZ IV.

  Tyto občany, žijící v nuzotě bohatého Německa,
  začali ve frontách na potraviny a ovoce, mnohdy hrubým způsobem vytlačovat vetřelci, především Afričané.
  Jídlo 3x denně té pakáži nestačí, tak ještě parazitují
  na původním obyvatelstvu a pak kšeftují s uzmutými potravinami výměnou za, např. cigarety.

  Při pohledu zblízka, je současné Německo pouze
  navoněná bída, pokrytectví a lži vládnoucích elit
  a já se zamýšlím nad tím,
  jak dlouho si to ty německé ovce ještě nechají líbit...

  Souhlasu netřeba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ve většinově černé JAR předseda třetí nejsilnější politické strany veřejně vyzývá k vraždění bělochů a dav nadšeně jásá. Německo toho už bylo schopno, takže jde asi jen o to, k čemu ty imigranty potřebuje.

   Smazat
  2. Oficiálně ...14:21
   mají imigranti zachránit německé hospodářství před recesí. Ve skutečnosti je tato řízená invaze pouze prostředek k tomu, aby došlo
   k likvidaci národního státu.
   Nejen v Německu,ale postupně v celé EU.

   Zcela přímočaře se k tomuto procesu vyjadřuje
   německá strana Zelených.
   Jejich hlavní křikloun Anton Hofreiter, dnes vyjádřil tento projekt slovy:
   "Lpění na národním státu je omylem."
   (Zdroj welt.de) dnešní vydání.
   Podívej se někdy na youtube, kde je několik záznamů z vystoupeních tohoto zmrda a uděláš si obrázek o tom, kam Německo směřuje.

   Smazat
 10. K článku.
  Můj subjektivní pohled na věc je, že zklamala rodinná výchova.Mnohdy spolu nemluví představitelé různých generací, babičky rodiče děti- nefunguje to.Jasně- je to dáno shůry- honba za udržením životního standardu často před ohledy na vztahy a zdraví, hledání viníka všude, jen ne u sebe.často vidíme zdrogované mladé, zevlující dopoledne v čekárnách, sedící na zastávkách často poplivaných, my starší generace místo abychom usměrňovali tak držíme huby.Já vím, lehce se to říká.A pak přijde stáří, dnešní střední generace má kariéru, koníčky, děti ve 35, a na seniory jaksi nezbývá- překážejí.Přitom moje vzpomínky na dětství byly hlavně o babičkách a dědečcích- zažil jsem i prababičky a jako předškoláka mě měli na očích všichni sousedé- tu pojď na hrušky, natrhej si třešně, jak máš zavázané tkaničky, s čím jsi dneska dědovi pomáhal?Bez ohledu na dobu to bylo hezké, a myslím si, že i to ze mně udělalo ne sice dokonalého, ale slušného člověka. A snažím se to přenést i na své dnes již dospělé děti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Výchova, vzdělání. Do škol se zavádí znovu dílny a pozemky. Naprosto správně, vůbec ne proto, že by musely z dětí být samí řemeslníci, snad trochu proto, aby poznali práci nejen mozkem, ale v souhře i rukou. Ale hlavně proto, že je to pro děti nesmírně zábavné, dokázat něco rukama stvořit, nebýt nemehlem, který pak v dospělosti i na natažení šňůry na prádlo si musí pozvat "odborníka". Jaké uspokojení má dítě ze zatlučeného hřebíčku, utaženého šroubku a pak jak roste, dokáže si spravit trojkolku, pak kolo, seřídit vázání lyží. A v dospělosti si opraví kapající kohouty, protékající WC, ví, kde má auto motor, kde je akumulátor, jak se vymění žárovka nejen doma, ale i u světlometů...A děvčata vaření a vedení domácnosti - jako malá si hrála na maminku, proč ne větší by si neměla hrát na kuchařku?
   Co ale ve výchově škol - nejen rodin - chybí, to je vzdělávání ke zdvořilosti, lidské slušnosti, naučit pozdravit, vědět kdy má dát člověk přednost, jak má být umytý, upravený a slušně oblečený, že lidský sloévník není jen hoprsr.... Tedy setkávám se dost ze středoškoláky, ale těch, co třeba uvolní místo ženám nad 80 v MHD je dostt málo, zato těch, kteří je ani nepustí do plnější tramvaje je víc než dost. Nehledě na časté posměšky a ušklebky na konto starých lidí. A pak je skutečně až směšné, když 8Oletý nabídne své místo k sezení 80leté, za doprovodu poznámek 18letých. Tak tam vidím velký dluh nejen rodiny, ale i školy. Jenže jak vím, kantoři se dětí často sami bojí a když ne dětí, tak jejich rodičů, kteří buď také vychováni neměli a nebo ho s příchodem "moderní doby" ztratili.

   Smazat
 11. S vynuceným kolektivismem máme již zkušenost. Je v pořádku, že ho odmítáme zleva i zprava. Není v pořádku, že odmítáme kolektivismus nevynucený - přirozený, zkrátka demokracii.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
 12. A zase moudrý Štefan nečekán, nezván. Kterej zoufalec chce číst ty tvoje bulvární sračky z nový republiky, ať si tam počte o tragediích, o KLDR, o sexu a masturbaci, a podobně. Hnus - a diskuzní magoři z hoven? Ještě větší hnus - diskutujou i k tomu, že bude mráz - přes sto příspěvků -no, chápe to někdo? To už jsou magoři závislí, těm už není pomoc. Žvaní a žvatlají i k tomu, že holub se vysral na chodník - prostě ke všemu. To už je nemoc. Jsou tou pomyslnou svobodou slova jak ožralí - žvaní a žvaní, ale čtou to zase jen zoufalci jako jsou oni, a ani ti u toho nevydrží, protože to nejde. A občas i já, protože jsem blbec, a neustále si musím ověřovat, že největší potřebu žvanit a psát ty blbosti mají dementi a magoři, je to tady jak u blbejch na dvorečku. Pořád stejní lidi to tady začali prznit svejma kokotinama, a stojí to za hovno. Tohle že jsou inteligentní diskuze - a k věci? Takový kraviny? Ten vesmírnej magor má nejspíš volnou neděli z blázince, tak si to užívá, než ho zase zavřou do klece a nepustí k počítači. Ty považuješ tyhle sračky za projevy normálních dospělých lidí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omývej si hlavu studenou vodou, aby se ti prokrvila, asi nevíš, jak obrovský je vesmír, takže promiň, ale jestli myslíš, že je život jen na Zemi, jseš magor.

   Smazat
 13. 13:50 Nepočíte-li se k těm "dementům a magorům, kterých je to tady jak u blbejch na dvorečku", kdo vám brání napsat do NR něco smysluplného - článek nebo příspěvek do diskuze ?
  Pochybuji, že kritikou "hlupáků" a "blbců" něco změníte...

  OdpovědětSmazat
 14. 13:50
  Demokracie je nejvyšší forma kolektivismu. Zkuste to, pane Anonyme, argumentačně vyvrátit.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No to bych si vyprosil kokote, ty taky lezeš z novinek na NR a pořád - ty, vyhazovač Štefan (taky taková kravina - Ďulo Trulo, Brouk Pytlík, Černík, Leo, Karpi)

   Smazat
 15. Psychický stav společnosti .....

  Co říci na tohle? :

  Marian Jurečka (Twitter)@MJureka
  26.února 2018 v 09:56, příspěvek archivován: 26.února 2018 v 13:12

  Vtipkování Zemana s Putinem, že novináři by se měli likvidovat, dnes vidíme bohužel v praxi, když byl na Slovensku zavražděn investigativní reportér Ján Kuciak a jeho partnerka. Bylo mu 27 let. Je neuvěřitelné a nepřijatelné, že toto kdokoliv říká, natož prezident.

  Zdroj: https://www.lidovky.cz/utok-na-svobodu-tisku-vrazdu-novinare-odsoudili-slovensti-i-cesti-politici-1vd-/zpravy-svet.aspx?c=A180226_120850_ln_zahranici_mha

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:11-že by psychicky narušený "podnikatel"? Takových znám vícero, jakou to má souvislost se Zemanem a Putinem, pane Kopecký?

   Smazat
 16. A ...Co říci na tohle : Kopecký, 4:11

  Nedávné zřícení ruského letadla, články a komentáře
  v německých médií :

  Časté letecké havárie v Rusku se stále opakují.
  Někteří ruští piloti vůbec neumějí létat.
  Sednout si v Rusku do letadla je opravdu riziko.
  (Zdroj : welt.de)
  Článek jednoho novinářského presstituta o tom,že někteří ruští piloti neumějí vůbec létat, mě vyprovokoval k napsání komentáře, který byl sice za půl hodiny smazán, přesto jsem obdržel přes 80 pozitivních reakcí, tak to posuďte sami :

  Něco asi na tom bude, že ruští piloti neumějí létat,
  asi jim chybí tolik potřebná praxe jiných pilotů,
  kteří se tolik osvědčili v létání nad Irákem, Afghanistánem a jinde...
  Rozhodně jsou ale ruští piloti lépe vybaveni psychicky,
  než ti němečtí, neboť jsem se ještě nikdy nesetkal s tím, že by psychicky narušený pilot navedl svůj stroj
  na sebevražedný kurs a vzal tak desítkám rodin jejich děti.

  Německá veřejnoprávní média ovládají stejné prodejné kurvičky, jako v Česku, hodí se prostě cokoliv, jen ukázat Rusko v tom nejhorším světle.
  A z čerstva, jak byla okomentována prohra s ruským týmem a že ti Rusové zpívali zakázanou hymnu své vlasti,a že byli určitě nadopováni, jinak že to není možné...
  Navenek má to Německo ještě dobrou fasádu, vysokou produktivitu,výroba prestižních značek aut, ale už to nejsou ti Němci, jak bývali před r.2015.
  Ve městech je vídám, jak se sklopenými hlavami pospíchají na druhou stranu chodníku, jen aby nedošlo
  ke kontaktu se skupinami svých nových spoluobčanů, tolik nadřazených a vládou protěžovaných,
  nad starousedlíky.
  A ti starousedlíci zase zvolili svou modlu Angelu,
  tak jim není pomoci...  OdpovědětSmazat
 17. Rad bych to slysel take.

  Muzete prosim zaridit ucet v ZELLO a odvysilat to na kanale CESKO ?

  OdpovědětSmazat
 18. Jsem zablokovan, computer mi nedovoli ukazat positivni stranu americkeho venkova - pro 8:18.
  Nahlednete aspon castecne, jak se bavi -
  3 Pig Roast Barbecue by BBQ Pit Boys na youtube.

  OdpovědětSmazat
 19. Omlouvám se všem, že vkládám článek "mimo téma", ale jiná možnost k jeho aktuálnímu zveřejnění na NR zřejmě není.

  Quo vadis (kam kráčíš) Česká republiko?
  Ludvík Smýkal

  „České úřady v sobotu v Praze zadržely bývalého spolupředsedu Strany demokratické unie (PYD) Sáliha Muslima, která je politickou složkou syrských Kurdů. Oznámila to turecká oficiální tisková agentura Anadolu. Policie jej zatkla na základě mezinárodního zatykače vydaného Interpolem na žádost Ankary, uvedla turecká agentura. Pražská policie uvedla, že zadržela cizince hledaného Tureckem, ale jméno nesdělila.“
  Agentura Anadolu dále uvedla, že Turecko zařadilo začátkem února Sáliha Muslima na seznam nejhledanějších osob a předalo České republice žádost o Muslimovu extradici s tím, že český soud rozhodne, zda zadržený bude vydán nebo propuštěn.“ https://www.novinky.cz/domaci/464412-v-praze-zadrzeli-byvaleho-vudce-syrskych-kurdu-saliha-muslima-chce-ho-turecko.html

  Informace, která zřejmě během několika hodin obletí celý svět, v některých zemích vyvolá „mlčení“, v jiných nadšení nebo zděšení. Pozoruhodné na ní je, že zatčení Sáliha Muslima zřejmě jako první oznámila turecká oficiální tisková agentura Anadalu a ne příslušné české řady. Následné sdělení pražské policie na této skutečnosti vůbec nic nemění…

  Kdo to vlastně je, onen Sálih Muslim, celým jménem Salih Muslim Muhammad, někdy uváděn jako Saleh Moslem ? Dle wikipedie je muslim, občan Sýrie, narodil se v obci Seyran poblíž Kobani v roce 1951. Po vzdělání v Sýrii studoval od roku 1970 až do ukončení studia v roce 1977 na Fakultě chemického inženýrství Istanbulské technické univerzity. Po krátkém působení v Londýně pracoval v letech 1978 až 1990 v Saúdské Arábii, v roce 1993 si otevřel v Allepu inženýrskou kancelář.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sálih Muslim je na seznamu nejhledanějších osob Turecka a ministerstvo vnitra vypsalo za jeho dopadení odměnu téměř 22 milionů korun českých.
   Turecká média informovala, že v Praze byl v noci na neděli zatčen významný představitel syrských Kurdů Sálih Muslim, jehož Ankara viní z napojení na kurdské separatisty v Turecku. Agentura Anadolu uvedla, že turecké ministerstvo spravedlnosti už zahájilo administrativní proces podání žádosti o Muslimovo vydání. Česká policie potvrdila zatčení cizince hledaného Tureckem, jeho jméno ale nesdělila.

   „Samozřejmě budeme žádat jeho vydání. I když bychom byli překvapeni, kdyby vydán byl,” řekl dnes nejmenovaný vládní úředník z Ankary tureckému deníku Hürriyet. Ve vydání Muslima ale doufá turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, který to dnes řekl na okresním shromáždění své strany AKP ve městě Şanliurfa. „Byl zadržen šéf PYD. Doufáme, že ho Česká republika předá Turecku,” uvedl prezident.
   Skoro dvaadvacet milionů korun Turecko vypsalo za dopadení Muslima
   Sálih Muslim byl do loňska spolupředsedou syrské kurdské Strany demokratické unie, kterou Ankara považuje za odnož Strany kurdských pracujících. Tureckou organizaci PKK, která bojuje na jihovýchodě Turecka přes 30 let za autonomní Kurdistán, označuje Turecko, EU i USA za teroristickou. Muslim je na seznamu nejhledanějších osob Turecka a ministerstvo vnitra vypsalo za jeho dopadení odměnu téměř 22 milionů korun českých.
   Podle Anadolu je Muslim u ankarského soudu obviněn z narušování jednoty a územní celistvosti státu, z vraždy, pokusu o vraždu a z ničení veřejného majetku. Turecko na něj vydalo zatykač v listopadu 2016 spolu s dalšími desítkami osob v rámci vyšetřování pumového atentátu, při kterém v únoru téhož roku v Ankaře zemřelo 29 lidí. Muslim ale jakékoli zapojení do atentátu odmítl.

   Intervenci Ankary v této oblasti kritizoval Muslim i 19. února na tiskové konferenci v Bruselu, kde podle deníku Daily Sabah obvinil tureckou vládu ze „zvěrstev”. Cílem operace Ankary na severu Sýrie jsou kurdské milice YPG, které spolu s mezinárodní koalicí významně přispěly k porážce teroristické organizace Islámský stát (IS) Sýrii. Ankara se ale obává narůstajícího vlivu Kurdů na severu Sýrie u hranic s Tureckem.

   Smazat
  2. A v Bruselu nikdo netušil, že jde o hledanou osobu.....

   Smazat
 20. Salih Muslim se nejprve zapojil do kurdského hnutí během sedmdesátých let, kdy studoval inženýrství na Istanbulské technické univerzitě poté, co byl ovlivněn pokračujícím bojem Mustafa Barzani proti irácké vládě, jeho neúspěch vedl k tomu, že se stal aktivnějším. V roce 1998 vstoupil do Kurdistánské demokratické strany Sýrie (KDP-S) , syrské pobočky irácké Kurdské demokratické strany (KDP) , kterou opustil v roce 2003, poté co poznal, že strana nedokázala splnit své cíle.
  V roce 2003 se Salih Muslim připojil k nově zformované Demokratické unii (PYD), stal se členem výkonné rady a v roce 2010 byl zvolen za vedoucího strany. Po svém uvěznění v Sýrii uprchl do k Vlastenecké unii v Kurdistánu (PUK) v Iráku, v březnu 2011, po začátku syrské občanské války v roce 2010 a vrátil se do Qamishli v březnu 2011 po začátku syrské občanské války. Demoktatická unie (PYD) se stala v následujících letech vedoucí politickou stranou a účastníkem při vzniku Federace severní Sýrie – Rojava. V září 2017 se konal 7. kongres PYD v severní Sýrii, kde byli zvoleni dva noví spolupředsedové a Salih Muslim byl nahrazen Shahoz Hassanem. https://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Salih_Muslim_Muhammad&prev=search
  Na webu ANF NEWS se lze 28. listopadu 2016 dočíst, že turecký stát údajně plánoval zavraždění významných administrátorů Rojavy. Jako součást téhož plánu měl být zavražděn spolupředseda PYD Saleh Moslem (Salih Muslim), pobývající v Evropě, ale vše bylo zrušeno poté, co zpravodajské agentury dvou evropských zemí objevily plány je jeho zavraždění. Osoba, která měla v úmyslu zavraždit Sela Muslima, je vázána na tureckou zpravodajskou službu, ale není tureckým nebo syrským občanem. Zatykač pro Salem Moslem (salih Muslima) byl údajně vydán poté, co tento atentátní plán selhal. https://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Salih_Muslim_Muhammad&prev=search
  „O Muslimově zatčení v neděli informovala také severosyrská politická koalice vedená Kurdy. „Odsuzujeme tento nezákonný akt,“ citovala z prohlášení koalice agentura Reuters. Turecký list Daily Sabah napsal, že Muslim byl zatčen několik hodin poté, co turecký provládní deník Sabah napsal, že aktivista byl zpozorován v pražském hotelu Marriott, kde měl údajně dvě schůzky. Agentura AP cituje kurdský zdroj blízký Muslimovi, podle něhož se kurdský představitel účastnil v Praze jedné blízkovýchodní konference. Poté, co se s ním vyfotografoval jeden účastník z Turecka, česká policie syrského politika na žádost Ankary zadržela. Web ANF s vazbami na PKK píše, že Muslima vystopovaly turecké tajné služby.“

  OdpovědětSmazat
 21. „Muslim je mimo jiné tvrdým kritikem tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. V sobotu na svém twitteru například zveřejnil snímek dětí údajně zabitých při turecké ofenzivě v syrské oblasti Afrín a fotografii doprovodil textem „turecký prezident - vrah dětí“.Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/praha-policie-cizince-turecko-angara-kurdove-salih-muslim-p3r-/zahranicni.aspx?c=A180225_125115_zahranicni_lre
  „Vydat Muslima do Turecka je pro českou vládu citlivá otázka, která ji dostane do dilematu, zda si znepřátelit autoritářskou tureckou vládu nebo bojující Kurdy. Česko se nyní totiž snaží vyřešit pohledávku na stavbu turecké elektrárny Adularya ve výši dvanácti miliard korun a potřebuje spolupráci turecké strany. V komplikovaném syrském konfliktu a boji proti Islámskému státu byla ale Praha dosud považována za spojence Kurdů bojujících proti islamistům a kurdským milicím v Iráku dodávala zbraně a střelivo. Kurdové včetně strany PYD byli dosud oficiálními spojenci USA a dalších západních zemí. S YPG a PYD jsou navíc spojováni i dva Češi Miroslav Farkas a Markéta Všelichová, zadržení v Turecku, kde jim za podporu terorismu hrozí až patnáctileté vězení. Oba opakovaně jezdili do severosyrské Rojávy, kterou kontrovala právě PYD, jejímž byl Sálih Muslim do loňského roku spolupředsedou. Nabízí se spekulace, zda česká vláda bude za vydání Sáliha Muslima chtít například propuštění obou Čechů, i když jejich vydání turecká strana dosud odmítala s odvoláním na nezávislost soudů.“ https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/policie-zadrzela-na-tureckou-zadost-vudce-kurdu-dosavadnich/r~f22ad68c1a1c11e8a72bac1f6b220ee8/
  Před českými orgány činnými v trestním řízení, příp. před ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem, tak je nyní rozhodnutí – vydat Saliha Muslima do rukou turecké spravedlnosti nebo se zachovat jako v případě tureckého občana Nazmiho Sahina, v jehož případě soud v roce 2016 pravomocně rozhodl, že vydání Sahina není přípustné a muže propustil z předběžné vydávací vazby.https://www.lidovky.cz/policie-zadrzela-v-centru-prahy-cizince-podle-ankary-jde-o-vudce-syrskych-kurdu-g0r-/zpravy-domov.aspx?c=A180225_124456_ln_domov_ele
  Případ kurdského lékaře a podnikatele Yekty Uzunoglua, ve kterém musel vždy zasahovat až Ústavní soud, byl měl být pro české orgány činné v trestním řízení „varováním“. http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/protiustavni-proces

  OdpovědětSmazat
 22. NEVYDAT ! Zde jsou duvody !

  Byla by hloupost se plest mezi Turky a Kurdy ! Fackuji se uz tisic let !

  NEVYDAT ! Kurdove jsou Arijci a Turci ne , takze pravidla etnicity vydani zakazuji !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:32

   Americké válečné zločince je ale naopak mezinárodnímu trestnímu soudu v Haagu VYDAT!
   Včetně diplomatů jako Kissinger a Albrightová, kteří jim razili cestu.
   Bez ohledu na barvu pleti.

   Smazat
 23. 19:36 - to nepujde ! Kissinger je ma za komorniky a domestic help. (Sluzebnictvo.)

  OdpovědětSmazat
 24. Muj pra pra dedecek bojoval proti Turkum na hradbach Vidne ! Metal na ne koule ! (Je psano v kronice !) Tomu sice neverim, ale dodrzovat tradici budu take !
  Katolici do zbrane !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu 20:20

   Můj praprapradědeček na tvýho "pra pra dedecka" plival z okna. Katolíci do šatlavy!

   Smazat
 25. Psychický stav české společnosti plně odráží její soužití s psychopaty ve sdělovacích prostředcích a parlamentu. Normální člověk dlouhodobě vystavený působení magorů nemůže zůstat bez následků.

  OdpovědětSmazat
 26. 20:28 - ROZUMIM !
  Ty jsi touzil byt vyklestenym eunuchem v Istambulu a muj pra, pra, pradedecek, tomu zabranil. VELKA CHYBA !

  OdpovědětSmazat
 27. 20:28 - Ted jsem si uvedomil z tve vety -
  ty jsi kozomrd ? Zeres baklavu a Kus-kus ?
  Sjizdenim duny na Sahare si cistis zadek ?

  OdpovědětSmazat
 28. Bratri v Kristu - KATOLICI ! Jdeme na pomoc Kurdum !
  Jsou to Arijci ! Mame spolecne prarodice !

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.