Reklama

úterý 13. února 2018

Kusturica: Putina si vážím, zvedl Rusko z kolen

Geo
13.2.2018  Eurasia24

Srbský filmový režisér Emir Kusturica prohlásil, že si váží prezidenta Ruské federace Vladimira Putina za to, že „zvedl Rusko z kolen“. Kusturica to řekl v rozhovoru pro časopis Hollywood Reporter. 
 

„Můj vztah k Vladimiru Vladimiroviči Putinovi je velmi jasný – vážím si ho. Setkali jsme se několikrát, dostal jsem od něj i řád (v roce 2016 byl Kusturica vyznamenán Řádem přátelství – pozn. red.). Vážím si ho za to, že zvedl Rusko z kolen. Vše, co o něm říkají na Západě, je čistá lež,“ prohlásil Kusturica.

Režisér také v rozhovoru poznamenal, že jeho sympatie k Rusku vzbuzují negativní reakce ze strany jeho amerických a evropských kolegů.

Jako příklad Kusturica uvedl hodnocení jeho posledního snímku Na mléčné dráze porotou Benátského filmového festivalu.

„Jeden z členů poroty, Američan, prohlásil, že ten film nemůže usilovat o žádná ocenění, protože obsahuje prvky, které jej činí nepřátelským vůči Západu,“ řekl Kusturica.

Porotce se mýlil – režisér, jak říká, nevyjadřoval žádné antiamerické postoje. Současně se podle něj (západní) „zvláštní služby a média velmi agresivně pokoušejí přimět všechny nenávidět Rusko“.

Režisér Emir Kusturica už dříve, v rozhovoru pro francouzský magazín Journal du Dimanche, nazval ruského prezidenta Vladimira Putina dobrým a čestným člověkem.Zdroj: Zvezda.ru
Překlad: Geo, Eurasia24.cz

8 komentářů :

 1. Černá kočka
  bílí kocůr........doporučuji :))*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:29 - Vo co gou?! Nejdřív hodíš do placu nějakou kravinu a pak čekáš, že si čtenáři strhnou pupek! Nejsi dajako vadnej, yntelygente?

   Vymazat
  2. To neznám. Jen "Černá kočka bílý kocour".
   Piš ve svém jazyce, děláš děsný chyby.

   Vymazat
  3. No jo! Ten to tam "postavil"!:)) -
   https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=XMxbmbAZGwk

   Vymazat
 2. Další statečný člověk má pravdu též mám rád Rusko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A Šelomov-Epštajn z něj udělal Chujlostan! -
   https://www.youtube.com/watch?v=sftnictZy8Y

   Vymazat
 3. Skutečný vlastenec. Vážím si ho.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A kterej že z nich? -
   http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/iQWvEqKpPSA3.png

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.