Reklama

čtvrtek 22. února 2018

Lavrov a Dačič se vyjádřili ke Kosovu i výroku Thaciho

Ministři zahraničí Lavrov a Dačić
22.2.2018      messin     zdroj
Ministr zahraničí Srbska Ivica Dačič se v Bělehradě setkal se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem. V souvislosti s Thaciho prohlášením, že by se Srbsko po ruském uznání Kosova vzdalo „falešné mytologie“, dnes Lavrov důrazně odmítl, že by Moskva mohla změnit svůj negativní postoj k nezávislosti Kosova.

Dačič na tiskovce uvedl, že největší hrozbou pro region je rétorika o „Velké Albánii.“

„Bylo by logičtější, kdyby USA a Velká Británie odvolaly své uznání Kosova, než aby ho Rusko uznalo,“ řekl Dačič. Dále poděkoval Rusku za pokračující podporu Bělehradu ve sporných otázkách, včetně zachování územní suverenity a integrity země a otázky Kosova.
Lavrov reagoval na prohlášení Hashima Thaciho ohledně Kosova:

„Jako většina politiků v Prištině by se měl zabývat vlastními záležitostmi, zejména tím, že jsou obviněni z válečných zločinů“, uvedl Lavrov, a zopakoval, že na rozdíl od některých evropských zemí se Rusko zavázalo k rezoluci Rady bezpečnosti OSN č. 1244.

Šéf ruské diplomacie také řekl, že Rusko podporuje autonomní, nezávislou a multidimenzionální cestu Srbska, protože se při své zahraniční politice řídí stejnými principy.

„V Evropě vládne nezdravá situace, kvůli pokusům některých členů EU a NATO zesílit konfrontaci, tlačit NATO dále na východ bez ohledu názoru obyvatel – a to se týká toho, co se stalo v Černé Hoře a o co se nyní pokoušejí v Makedonii a dokonce i v Bosně a Hercegovině,“ řekl Lavrov.

Ministr uvedl, že Rusko dodržuje všechny dohody týkající se Kosova, ale také Bosny a Hercegoviny a dodal, že jeho země bude proti jakýmkoli pokusům tyto dohody porušovat a obcházet je.

Messin

41 komentářů :

 1. Jenže obyvatelé BiH, Černé Hory, Makedonije a Kosova do NATO jednoznačně vstoupit chtějí. Je to NATO, které váhá. Kdyby záleželo na těchto zemích, už dávno tam jsou US raketové základny a už dávno je Srbsko definitivně smeteno ze zemského povrchu. O Rusku ani nemluvě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Toto je lež jako věž...

   Smazat
  2. To je nejenom lež jako věž, ale i pitomost zvící velikosti pitomosti rétora.

   Smazat
  3. 19:29 Lžete...Pravdou je, že se občanů těchto států na to nikdo nebude ptát.
   Na náš vstup do NATO se také u nás nikdo občanů ČR neptal.

   Smazat
  4. 22. února 2018 19:29
   svatá prostoto, kde jste byl když Bůh rozdával rozum?

   Smazat
  5. Nekecejte! Všichni jsme chtěli do NATO, to byla jasná perspektiva. Také EU prošla v drtivé většině na referendu. Ale NATO bylo prvořadé a každý to tak vnímal. Upřímně, nejlepší věc, jakou tahle země udělala byl vstup do Severoatlantické aliance. Naší nejvyšší ideou, či metou, byl rozpad SSSR a následná dekolonizace Ruska. Jen dnes se mnozí od této myšlenky odklonili.

   Smazat
  6. 20:50
   Zmlkni ty teploprdelní Jandobukvice!

   Smazat
  7. Na Balkáně Srby nenávidí úplně každý. Stačí se zeptat kohokoliv odtamtud. Kdyby mohli, kdyby jim v tom nebylo bráněno, dávno by se každý Srb utopil ve vlastní krvi.
   Chorvati vytahovali zabité obyvatele Srbske krajiny z hrobů a rozjížděli ty zbytky pod pásy tanků. Ta nenávist tam jde za hrob a nikdy, opakuji, nikdy neustane. Srbové jsou nejnenáviděnějším národem Evrpopy. Navíc jimi bezmezně pohrdají. Ještě víc než Rusy s to už je co říct.

   Ne nadarmo vyhlásil J.Solana: "Srby jsme měli vybombardovat do doby kamenné"

   Smazat
  8. Chorvatský svině by měli hnát z Evropy stejně,jako ten banderoksindl, Francii a Frickomerklostán nevyjímaje....A ty jdi to prdele i se Solanou,TY STUPIDO OMYLO PŘÍRODY!

   Smazat
  9. Chorvatští Ustašovci byli fašisté a to jim zřejmě zůstalo. A 20:50 mluv jen za sebe. T

   Smazat
  10. 20:57 Zajeď klauso-merkelskej pšouku, co se furt vysouvá z lejnolíhně škarednýho kremelskýho židočekisty s krysím xichtem a odtáhni za nim do toho Rusácka. Třeba ti tam teplej Putler poskytne nějakou tu azylovou kvótu někde na Sibíři a možná i příděl jedovatý pěny do koupele lžinegerskej mongoloide! :D:D:D

   Smazat
 2. Bůh byl zrovna na WC,podle toho ty jeho bláboly vypadají!

  OdpovědětSmazat
 3. Obyvatelia chcú do NATO?! Mňa a ostatných občanov SR sa niekto pýtal? V ČR dokonca ani nemáte možnosť referenda. To, čo robí hŕstka priposratých politikov a háveď z 3.sektora, nemá s názorom občanov nič spoločné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I Slováci chtěli do NATO. v drtivé většině. Dokonce ani ne tak do EU, ale v NATO být chtěli zcela jednoznačně. Ne jen Dzurindova vláda, ale v tomto byl celonárodní konsenzus.

   Smazat
  2. Odhadom 80% občanov SR chcelo jednoznačne neutralitu. Na názor, že tú by musela nejaká veľmoc garantovať, som zaregistroval odpoveď, ktorá sa mi páči: O neutralitu sa nežiada, neutralita sa vyhlasuje!

   Smazat
 4. Nechápu, proč je teď takový odpor k bombardování NATO v Srbsku, když v r. 1999 jsme všichni hykali blahem, jak se to těm srbským sviním natře. Jen máte všichni krátkou paměť.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zaujímavé, keď v boji s Turkami prelievali Srbi krv, boli Európe dobrí. Vidím za tými bratovražednými vojnami opäť len Anglosasov. Poniektorí by ste mali vyliezť z tých krtincov, z ktorých komentujete dianie okolo.

   Smazat
  2. Pamatuji si tu propagandu ČT, které jsem tenkrát věřila, i na toho humanitárního bombrdˇáka - věřím, že karma pracuje. Dodnes se za svoji blbost stydím. Žiju na Valašsku a bylo zcela normální, že se přes kopce převáděli utečenci z bývalé Jugoslávie a nikoho nenapadlo jít udat běžence nebo převaděče. Byli mezi nimi i naši bratři Srbi.

   Smazat
  3. Možná to bude těmi bombičkami s ochuzenýn uranem.

   Smazat
  4. anonymní 21.06
   nevím v jaké společnosti se pohybuješ ale patřit bych tam nechtěl.jenom hovado se může vyjádřit že hýká blahem nad zabíjením lidí

   Smazat
 5. 21:06
  Kdo jsou VŠICHNI ty havlozmrde?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Například ty, hubo nevymáchachná sprostá. Kdyby ti nabídli jít do Srbska lovit malé děti na náhradní orgány za slušný obnos, šel bys okamžitě.

   Smazat
  2. 22:02
   Co to meleš za sračky ty havlozmrde byly ten?!!!!!
   Srbové jsou národ,Chorvati a ta kosovská verbež by se měla nahnat do moře a nepustit na pevninu!!!!

   Smazat
  3. Tak si všímám - ten tvůj zkurvenej komoušskej fotr v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch hnědejch polobotkách se asi musel dost hřát přízní velkejch rudejch soudruhů co? Taky si se asi těšil na teplý místečko co po něm zdědíš a náhle do toho přikvačil ten vandrák chrchlavej v ošuntělých džínách a vytahaným svetru a udělal ti pořádnej rejhanec přes plány, co? To se frustrátskej smrade nedivím že z toho máš celoživotní trauma - Havel v každý větě:))) Tvůj fotr z toho asi zdech, co? Uchlastal se bez svý funkcičky, estaban jeden zkurvenej ... snad ho budeš záhy následovat!

   Smazat
 6. Havlova propaganda nás utvrdila le vstupu do NATO . Dnes víme jaký je NATO vrah civilistů . Na Chorvatské ustaše a Ukrajinské benderi se už voda vaří . Chtěl bych se dožít doby až slované pod Ruským velením poženou Albánskou drogovou mafii z Kosova .

  OdpovědětSmazat
 7. Neumíte argumentovat a ještě jste vulgární.

  OdpovědětSmazat
 8. 22:00
  Na ty tvoje lži to stačí,havloblábole!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Expertům se spektrometrem trvalo pět minut zjistit že jsi pouze smrdutý pšouk z Putlerovy prdele!:D:D:D

   Smazat
 9. Drogově-teroristická republika Kosovo je výplodem nejodpornějšího válečného zločince, který kdy vedle Hitlera po této planetě chodil - sprosté, geneticky zmutované sionacistické zrůdy Albrightové. Nepřeji ji brzkou smrt. Přeji ji velmi dlouhou a velmi bolestivou smrt.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Albrightová a Schwarzenberg jsou rodiče uloupeného Kosova . Tento nefunkční mafiánský stát vypadá přesně jako oni . Děkuji bohu že tento probuzený upír Rakouské monarchie
   nebyl zvolen za našeho prezidenta .

   Smazat
 10. Srbové jsou naši Slovanští bratři a tak to je a nikdo to nemůže změnit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Což vede k hledání vhodných způsobů, jak to zřetelně a silně vyjádřit. Bez idejí jsou každý národ a každá civilizace odsouzeny k zániku v chaosu a zmaru.

   Smazat
 11. Povšimněte si, že RF nejprve odkáže na znění dohody a následně zdůrazní, že dohody dodržuje. Z druhé strany je slyšet pouze osočování, že "tamti" dohody nedodržují. Kdo v tom nevidí rozdíl, nemá v diplomacii co pohledávat. Kromě daného slova je totiž důležitá kontrolovatelnost jeho průměru v činech...

  OdpovědětSmazat
 12. Srbové jsou odjakživa naši bratři .
  Pozdrav do Srbije bračo Srby .

  OdpovědětSmazat
 13. Anonyme z 21:03, šíření lží je zjevně tvým koníčkem. Žádný reprezentativní sensus na Slovensku o vstupu do NATO neproběhl. Pro obě naše země by byla neutralita nejlepší a to by se mohlio rozšířit na celou střední Evropu nejen v rámci V4...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem nepsal, že proběhlo referendum. Psal jsem, že byl celonárodní konsenzus, a to i v Česku. Minimálně 85% populace chtěla být v NATO. Netvrdím, že je tomu tak i dnes, ale nadpoloviční většina to bude, klidně bych se i vsadil.

   Smazat
  2. 11:34
   Tak se veď a klidně o prestižní ty kolaborantská zdechlino!

   Smazat
  3. 12:05 Rudocancy užgrynadanýho čechomužika! Sám zdechneš někde pod mostem jako každá podobná komoušská zdechlina neschopná života bez nafetování prdy svýho kreténskýho liliputního fýrera z Kremlu:)
   Vy mrdky rudé, co po vás zbude? Jen země zničené a národy chudé ...

   Smazat
 14. "Kosovo je americký štát mimo územia ameriky." - v Bondstil môžu väzniť hocikoho bez odsúdenia. Obyvateľstvo Kosova : Kto chýba v Kosove po vojne? No Srbi,lebo v ich domoch bývajú Albánci

  OdpovědětSmazat
 15. pracovník slovenskej diplomatickej služby na Balkáne 1994-2012 Eduard Miškuf porozprával osobne svedectvá o Kosove
  https://www.youtube.com/watch?v=VickVKP-Zv4

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slyšel jsem ten rozhovor už hodně dávno. Pan Miškuf je bezesporu hodný člověk, ale bylo vidět, že bere tyto věci příliš emocionálně. Je dobře, že z mise odešel.

   Lidé, co nechápou, že OBSE neslouží na vytvoření bezpečného prostředí, ale pro účely Bruselu, neměli by v podobných misích co hledat. Příště bude Brusel pro podobné akce najímat otrlé džihádisty z bojových zón na Blízkém Východě, ti jsou mnohem efektivnější. Jsou tak cenní, že je teď někdy zachraňoval z vězení v oblasti Idlíbu vrtulník bez insignií. (bez insignií = USA)

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.