Reklama

úterý 13. února 2018

Lavrov vysvětlil, proč Moskva dosud neuznala republiky Donbasu

Oleg Kravcov
13. 2. 2018        Politnavigator
Pokud prezident Ukrajiny podepíše zákon přijatý Radou, v němž jsou DLR a LLR uznány "okupovaným územím", bude to znamenat odmítnutí plnění Minských dohod. V rozhovoru pro televizní kanál Rossija 1 to řekl ministr zahraničí RF Sergej Lavrov v odpovědi na otázku, zda není na čase, aby Rusko uznalo republiky Donbasu. Podle názoru ministra by bylo odstoupení od Minských dohod "obrovskou chybou", avšak Kyjev se snaží definitivně "Minské dohody zlikvidovat".


"My jsme, na rozdíl od některých našich zahraničních partnerů, přece jen lidé držící slovo, a dané slovo, obzvlášť když se to stalo předmětem jednání a je-li to schváleno Radou bezpečnosti (OSN), vždy držíme a plníme. Minské dohody nikdo neruší", řekla hlava ministerstva zahraničí RF.

Lavrov také poznamenal, že ten, kdo udělá první krok k porušení Minských dohod, udělá obrovskou chybu.

"Kyjevské orgány jsou vlastně krůček od této chyby. Pokud definitivně přijmou zákon o reintegraci, který nyní prošel druhým čtením", upozornil Lavrov.

Podle něj na Západě "sílí názor o nutnosti přivést k rozumu prezidenta Porošenka a ty, kteří jsou s ním ve vedení Ukrajiny".

"Podle našich informací evropští emisaři, kteří navštěvují Kyjev, takové zprávy předávají. A naléhavě doporučují, aby vedení Ukrajiny pochopilo, že tyto postoje jsou kontraproduktivní a že by se měly provést nezbytné změny v jeho jednání. Veřejně to zatím ještě nemohou říci. Ale myslím, že pokud se současný kyjevský režim bude nadále tak chovat, objeví se brzy i veřejná prohlášení, protože Evropa se velmi ostražitě dívá na ty procesy, jež probíhají na Ukrajině, zejména co se týká prudkého nárůstu vlivu radikálů a neonacistů", zdůraznil Lavrov.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

19 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 2. Mohl by nekto zverejnit o cem je Minska dohoda?Nebo se tady motame a neni jasny o co go!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:53

   Proč to má "někdo" zveřejňovat. To si to neumíš najít sám?

   Smazat
  2. Služebníček13. února 2018 17:52

   13:53 - zde máš link (trvalo mi to 10 sek.):
   https://search.seznam.cz/?q=zn%C4%9Bn%C3%AD+minsk%C3%A9+dohody&oq=minske+&sourceid=szn-HP&sgId=_VtZRMIOxeMm_jkU6xPm6hwoknZaknL7kGZfYG-7z7%3D%3D&thru=sug&su=c&aq=1

   Smazat
  3. Minská dohoda? To je Mnichov pro Novorusko - http://iks2010.info/?p=132758

   Smazat
 3. Vypadá to, že dnešní kyjevská vláda vůbec nedokáže ocenit skutečnost, že ruská většina v Donbase byla před převratem vůči Ukrajině loyální. Na to, že by usilovala o loyalitu těchto lidí v budoucnu, zřejmě nepomýšlí. Podivný způsob vládnutí, podivná "cesta do Evropy" - učebnicový příklad i pro bojovné patrioty v jiných zemích.

  OdpovědětSmazat
 4. Pro informaci:
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Prvn%C3%AD_minsk%C3%A1_dohoda
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Druh%C3%A1_minsk%C3%A1_dohoda

  OdpovědětSmazat
 5. Ukrajina je velkým slepencem národů, který byl stvořen v průběhu především první poloviny 20. století ze základů Novoruska, především v době konstituování SSSR. Asi 30 % tvoří Rusové, pak zde žijí Podkarpatští Rusové, říkalo se jim též Rusíni. I obyvatelstvo kolem Lvova či Podněstří se nepovažuje za "Ukrajince". Ukrajinci jako národ jsou cosi jako Čechoslováci, či Jugoslávci. Posledně jmenované se rozpadly, kdyby nebylo represí a diktatury na Ukrajině, rozpadla by se již také dávno. Zejména oblasti na Donbasu, kde stejně jako na Krymu tvoří Rusové 70 % a více z populace, je jejich logické tíhnutí k Rusku. Centrální část ser "proslavila" za 2. světové války díky nacistovi Banderovi spojenectvím s Hitlerem. Banderovce jsme poznali i u nás, když prchali do amerického zajetí přes ČSR, tak zde, věrni své pověsti, vraždili. V současnosti s návratem 3. Říše římské národa německého, které jsme se stali kolonií, přehodnocujeme svůj vztah v pozitivní jak k odkazu Adolfa Hitlera, tak i jeho souputníků, jako byl Tisso a Hlinka na Slovensku, Horthy v Maďarsku, Pilsudski a Beck v Polsku či Bandera na Ukrajině... v Chorvatsku...Finsku...Norsku... Francii... Ostatně i V. Británie byla - aspoň její šlechta - plná nadšení z Hitlera, stejně jako klan Kennedyů. Uvidíme, co se vrátí k uctívání dříve, zda svastika či zdvižená pravice. Hymnu Deutschland über alles in der Welt máme a agresívní války proti jiným národům také.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. už len to ty idiot že si priradil hlinku k Hitlerovmu súputnikovi veľa navráva o tvojeju neznalosti Slovenska, pche - ale Za tento krátky čas nám násilnícki Česi spôsobili viac trápenia, ako Maďari za tisíc rokov. Teraz vieme, že Extra Hungariam non est vita (mimo Uhorska niet pre nás života). Pamätajte si tieto slová, čas ukáže ich správnosť!

   Smazat
  2. Asi není dobré na tohoto rádoby Slováka reagovat.

   Smazat
  3. 18:42 Nem tudum. V.J.Horák

   Smazat
  4. Hlinkovský pohrobek mne pobavil. Prý "násilnícki Česi spôsobili viac trápenia, ako Maďari za tisíc rokov"! No to je hovado v lidské kůži. Jinak se to ani pojmenovat nedá. MM

   Smazat
  5. Anonymní13. února 2018 18:42
   „Teraz vieme, že Extra Hungariam non est vita (mimo Uhorska niet pre nás života). Pamätajte si tieto slová, čas ukáže ich správnosť!“
   Zase nějaké jiné etnikum, které rozeštvává? Slovák by nic takového neřekl.

   Smazat
  6. Dost se to podobá bývalé ČSR - patvaru vzniklého právě také v ložích USA (ale hlavně Francie, kde jeho páteř - tzv. československý národ vymyslel žabožrout Aristied Briand, vysokostupňák Velkého Orinetu, spoluložník Žida Kirbüse, známého též jako Kerenský - hrobníka to Ruska)! Československo bylo uměle vytvořeným státem na Pařížské mírové konferenci po první světové válce. Obyvatelstvo se skládalo z několika vzájemně nekompatibilních a rozhašterených národností, včetně Čechů, Němců, Maďarů, Slováků, Rusínů a Židů. Díky tomu bylo od začátku nestabilní. Hlavní město Praha bylo domovem pro 118 000 Židů, z nichž byla většina komunistů nebo jejich sympatizantů. Pražští Židé byli dobře organizováni a otevřeně sympatizovali se SSSR. Komunistická strana Československa (v čele s Klementem Gottwaldem, Rudolfem Slánským, Josefem Guttmannem a jinými, většinou Židy) byla členem komunistické internacionály (Kominterny) a byla připravena spustit v Československu komunistickou revoluci při první příležitosti. Po německé anexi Sudet v září 1938 se Československo rozpadlo podle etnických hranic a velké části území s množstvím obyvatelstva se připojilo k okolním zemím. Zbytek bývalého Československa - Čechy a Morava - s hlavním městem Prahou, se stal zcela bezbranným a náchylným k převzetí moci komunisty. I proto, aby zabránil takové pohromě, Hitler udělal z Čech a Moravy německý protektorát. A tak ČSR - tato jepičí pidiříše upletená zednářem TGM z dezertérského lejna po zásluze zanikla dříve než s ní on sám či jeho nástupce dokázali zapráskat! - https://www.youtube.com/watch?v=B-oTS2XulNU

   Smazat
 6. V neděli jsem poslouchal Moravce s Chovancem proti poslanci SPD a jejich srovnání okupace Sudet a Krymu. Jaký to rozdíl: Převrat v Kyjevě za účasti Západu, střelba západních agentů do demonstrantů i Berkutu, pogromy na ruské obyvatelstvo, masové vraždy v Oděse a navracejících se do Krymu. Pak zákaz ruštiny jako druhého oficiálního jazyka. Tomu měli Rusové přihlížet pane Chovanče? Jste hňup a blb, který si nezaslouží společně se Zvorálkem být ve vedení ČSSD.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale socani jsou v takovém marasmu, že toho rychleného plzeňského právníka, dříve zelináře a zrádce zrádců si zvolí za kormidelníka. Dílo zmaru budiž dokonáno.

   Smazat
  2. Za Babišova potlesku, kdy Ano vytvoří přesně stejnou koalici jako před volbami. Co na to pravicoví voliči Ano, kteří ČSSD vyloženě nesnáší?

   Smazat
 7. Tak tomu nevěřím že západ přivede k rozumu banderovce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak .Západ který je ve skutečnosti jeden velký Banderistán by měl přivést k rozumu své soukmenovce ? Bude to přesně naopak . Teď na jaře soukmenovci dostanou zelenou k útoku na Donbas ze strany Západu , plus podpora USA jako bonus pro Porošenka .Toto jaro a vlastně celý rok 2018 bude rozhodující .Evropu nic dobrého nečeká .

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.