Reklama

pátek 23. února 2018

Lepší jeden den lvem než sto let ovcí? Zůstat nebo odejít z EU?

Adam Mikulášek
23.2. 2018   Rukojmí
Asi jako rozhodnout se, zda zůstat v upadající a chátrající zoo, kde máte zajištěné žrádlo (byť jeho kvalita jde dolů…), ale žádnou svobodu, a volnou přírodou, kde máte svobodu, ale sehnat žrádlo je kapánek náročnější.
Já volím svobodu ve volné přírodě. Jak to říkal ten Donald? Lepší jeden den lvem než sto let ovcí? No já nepotřebuju být zrovna šelmou, raději volný jako pták…, ale furt lepší lev než euro-ovečka.

Proto na mě ekonomické strašení eurofanatiků neplatí, i kdyby bylo stokrát pravdivé, jsem totiž za svobodu ochoten platit! Radši běloruský důchod než cenzuru, islamizaci, gender a multikulturní vymývání mozků na školách!

Patřím ještě ke generaci, mající základní povědomí o biblických příbězích. Starověcí Izraelité, když žili v egyptském otroctví, také měli dvě možnosti. Mohli zůstat, životní úroveň pro ně až tak špatná nebyla…, ovšem být dál v otroctví…, nebo odejít, byť je poté čekala ekonomická nejistota, symbolizovaná pověstnými čtyřiceti lety na poušti.

Takže nemá smysl se handrkovat, jak moc nás odchod z EU ekonomicky zasáhne. Mnohem podstatnější je otázka: Český národe, jsi ochoten za svou svobodu platit, bude-li to nutné, nebo chceš raději zůstat v cizím područí, aby sis udržel ekonomické jistoty, třeba nevalné, ale přece jen jistoty? Já za sebe říkám: raději být chudý, ale svobodný, než být otrokem všech možných eurozákazů, euroregulací, euromultikultury…, a to ani kdyby mi nabízeli trojnásobek německého průměrného platu! Nejsem kšeftman, který je ochoten prodat svou důstojnost za jidášských „třicet stříbrňáků“…, bohužel si tímto vůbec nejsem jistý např. u Babiše, obchodníka tělem i duší.

Je potřeba si uvědomit, že ne jen konzumem živ je člověk, že existují mnohem důležitější hodnoty, jež si za eura ani za dolary nekoupíte…, jako je vlastní důstojnost, hrdost, sebeúcta, úcta k tradicím, rodině, předkům…, na což bohužel čím dál víc lidí vlivem konzumní propagandy až příliš zapomíná a vše přepočítává na výši platu/důchodu či cenu másla, které ovšem k životu až tak nutně nepotřebujeme.

Mimoděk jsem si vzpomněl na tu pohádku, kterak jakýsi nemocný král hledá košili šťastného člověka, která jediná ho může uzdravit. Hledá, hledá, zkouší košile různých lidí…, ale stále nic. Až posléze narazí na skutečně šťastného člověka. Poprosí jej tedy o jeho košili. A co mu onen šťastlivec odpoví: „Nemám žádnou.“

41 komentářů :

 1. Radšej nebyt,ako byť otrokom.
  Komu tečou EURA z EU,tak bude chválit EU do roztrhání těla.Opravdu by nastala nezaměstnanost,kdejakého poraděnka,analytiků,neziskových organizací.Na nějakou obchodní blokádu nevěřím,všechno je tak propojeno,že nesmí dojít ani k jednodennímu výpadku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samo Chalúpka: Mor ho!
   www.youtube.com/watch?v=8Af5ly_UbnQ

   Smazat
  2. ajajaj, kde sú tie časy, keď som sa tuto báseň musel povinne učiť naspamäť. A tých pätoriek čo som za ňu obdržal. Po piatich pätorkách som ju už vedel naspamäť. Zlaté detstvo!!!

   Smazat
  3. Myslím si, že odchodem z EÚ by se nic zvláštního nestalo. Jen by to byla rána pro naše eurokomisaře, kteří v EÚ mají vysoký plat a po zrušení EÚ by zůstali bez práce.

   Smazat
  4. Přesně tak komu z Eura tečou penízky, ten jej bude chválit do roztrhání těla i duše a strašit tím co strašného, hrozného a příšerného nás čeká. Proč chválí víme a proč straší? Ustrašené ovce se z ohrady nehnou ani kdyby mohly a nic jim nehrozilo.

   Smazat
 2. Valka:
  Jsem také přesvědčena, že nás eurohujeři straší co vše se nám stane kdybychom vystoupili z EU. Nevěřím ani těm řečem, že jsme čistí(?) příjemci eu-dotací. Jsem pro vystoupení a nejlepší by bylo kdyby s námi vysoupili i Maďaří, Slováci a Poláci - a kéž by došlo i Rakušanům, že by jim bylo lépe bez této EU...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas. Myslím si, že by pro nás byla lepší Euro-asijská unie, kde by bylo možné obnovit dřívější ekonomické vztahy s východem.

   Smazat
  2. Jsme V OBKLÍČENÍ EU... bez povolení EU neprovezeme nic ven, ani dovnitř. Myslíte, že jejich cla nebudou vydřidušská? Nejsme Ruskem bohatým na suroviny...

   Smazat
  3. Anonymní23. února 2018 16:31
   Tento problém bude vzájemný, proto se to bude muset řešit v následujících jednáních. Jednání by pro nás byla snazší. pokud by nás vystoupilo více středoevropských států. P.K.

   Smazat
 3. Asi by ráno slunce nevyšlo, kdybychom vystoupili z toho neomarxistickýho EU. A do roku 2003 jsme tady jedli šváby?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jedli jsme podstatně zdravější a kvalitnější potraviny jako dnes.

   Smazat
  2. 15:31 - EU není neomarxistická. Ten pojem je nesmysl, uměle vymyšlený nedouky ke strašení lidí a k zastírání vlastní povahy EU. EU je zjevně fašistický projekt, který slouží jen a pouze velkým nadnárodním korporacím! Nikomu jinému.

   Smazat
  3. 17:42 Přesně tak! Bláboly o neomarxismu tu roznášejí nedouci, kteří umějí pouze klouzat po povrchu jevů bez znalosti jejich vnitřní podstaty. Svoje výpotky potom korunují kategorickými soudy opentlenými nálepkami, jejichž skutečný význam sami ani neznají. Neznalost a nenávist jsou společným jmenovatelem pro šiřitele těchto pseudopravd. Do této kategorie přesně zapdá i příspěvek z 15:31 a mnohé další v této diskuzi. Bohužel, nejenom mainstream je takových lidí plný!
   Jirka

   Smazat
  4. Levice jako levice,že? Fašismus i bolševismus je extrémní levice.

   Smazat
  5. 18:36 Ano, přesně to je blábol, o kterém píšu v 18:20.
   Jirka

   Smazat
  6. Přesně tak ! O žádný neomarxismus se nejedná !
   Zdůrazňuji ! Ani já, ani moji rodiče jsme nikdy nebyli členy komunistické či nějaké marxistické strany.
   Ale musím zásadně protestovat proti matení pojmů, které zejména pravičáci permanentně provádějí !

   Je nesmyslné hovořit o neomarxismu, který prý řádí v Evropě. Zločinnou politiku multi-kulturalismu, genederismu, juvenilní justice, sexuálních zvrácenností, řízené islamizace a jiných agend globalismu v současné době realizují podle pokynů zákulisních elit liberálové !!! A liberalismus a fašismus je spojené nádoby !
   Tedy současný stav mají na svědomí liberální politici bez ohledu nato, ze které strany jsou a které se samy nazývají levicí či pravicí. Žádná levice a pravice už dávno neexistuje. Žádné socialistické či marxistické strany (i když to mají v názvu) neexistují. Dokonce i KSČM je zparchantělá liberální banda parazitů.
   Marxismus přes všechny klady a zápory se především alespoň snažil hájit zájmy pracujících. A i když sám o sobě nakonec nevyhnutelně vedl k vzniku partokracie (verchušky) jako jiné formy elit, byl pro
   většinu přijatelnější, pozvedl ji z totálního otroctví a vydobil alespoň to, co jsme znali doposud (8 hodinou dobu, zdravotní a sociální pojištění, bezplatné zdravotnictví a školství a ostatní sociální vymoženosti, které "hodný" kapitalismus nenaznal a dnes to chce znovu zlikvidovat). Navíc partokracie nemohla být tak nenažraná a chamtivá z principu, kterým jí byl dán do vínku jejich globalistickými tvůrci. O tom svědčí platy, mzdy i majetky pseudokomunistických papalášů, které byly směšné ve srovnání s tím co si uchvátili dnešní "liberální demokraté" po reinkarnaci zlodějského liberálního kapitalismu.
   Cožpak současný establisment a strany bojují za práva pracujících nebo občanů, tedy VĚTŠINY ? To by mělo snad něco společného s marxismem ! Ale strany jako mafiánské korporace parazitů zkorumpované nehoráznými platy a ostatními "prebendami sledují jen svoje chamtivé zájmy. Kvůli udržení svých lukrativních fleků všechny politické loutky udělají cokoli. Kdykoli zradí národ. A tato banda liberastů nikoli z marxismu, ale z fašistického trockismu převzala některé metody realizace politiky. Podstata a cíle marxismu jsou ale v naprostém rozporu s cíly liberálních parazitů. Pouze některé metody, nikoli však z marxismu (a už vůbec ne ze skutečného bolševismu) ale z trockismu převzali všichni liberasti a slouhové globalismu. Nikoli však v zájmu občanů či pracujících, ale v zájmu svých koryt prosazují elitářský, světový, otrokářský systém pro hrstku parazitních a zločinných elit viditelných i zákulisních. Proto o marxismu nemůže být ani řeči. To je čistý fašismus ! Jen tentokráte bude "obohacen" o fanatický islamismus. Kdy to lidé pochopí ? Až jim budou islámsko-fašistické tlupy řezat hlavy ?

   Smazat
  7. 18:36 _ Krokodýle, jsi obojživelný idiot. Propříště, abys dokázal se svým minimozkem rozpoznat levici od pravice:

   - levice nechce válku a neslouží korporacím
   - u pravice je tomu přesně naopak.
   Kapiš, blbečku?!

   Smazat
  8. 20:13 Tak, tak. Sám bych to nenapsal lépe.
   Jirka

   Smazat
  9. 20:13 To sou kecy vole! To ostatně potvrzuje i jeden konkrétní neomarxista na levicovém portálu A2larm? Cituji:

   "Když hovořím o proletariátu, používám tento termín nikoli v parodickém výkladu marxismu-leninismu, ale ve smyslu, který představil Marx ve své knize Německá ideologie. A tyhle dva významy se zatraceně liší. Proletariát Německé ideologie není označení konkrétní masy lidí, nemá tedy substanční význam. Proletariátem Marx označuje uměle vyvolanou duchovní chudobu a nedostatek lidství, který vede k zániku starého stavu společnosti a vzniku takového stavu, který stav proletariátu odstraňuje. Proletariát je tedy principem, který může vést, nezávisle na historickém období či geografické poloze, ke změně společenských poměrů. Ještě jednou: nejedná se o substanční pojem, nemůže být proto spojován jen s jednou konkrétní sociální skupinou. V druhé polovině 19. století bylo v Evropě a Americe proletariátem dělnictvo. Nikoli proto, že mělo nějaký proletářský gen, ale protože bylo na nejnižším stupni společenského žebříčku. Dělníci 19. století bojovali o své přežití a jak říká Marxův slavný bonmot, neměli kromě svých okovů co ztratit. Dnes mohou smutně slavnou roli proletariátu zaujmout právě třeba uprchlíci. Ne proto, že to je mé zbožné přání, ale protože nemají kromě svého života co ztratit.

   Pokud uprchlíky označím za proletariát, jde tedy o čistě deskriptivní označení, které mi má pomoci v chápání sociální reality. Neznamená to, že sami uprchlíci se musí za proletariát považovat, ani že budou sdílet mé politické názory. Nebo že se případný zvrat poměrů ve společnosti musí odehrát pod rudou zástavou a směřovat k jakékoli formě kolektivismu či posílení demokracie."
   Zdroj: https://a2larm.cz/2016/05/o-cem-se-doopravdy-nesmi-mluvit/

   Smazat
  10. NEOMARXISMUS lze jinak shrnout jako "boj proti falešnému vědomí"! Tedy Gramsci a jiní marxisté dospěli k poznání že určující není změna tzv. ekonomické základny, nýbrž právě oné opovrhované "ideologické nadstavby"! Jak k tomu dospěli?
   Komunisté a marxisté byli ochromeni neúspěchem světové revoluce 1918-23. Dlouho předjímaná válka měla být jejich dobou. Byli naprosto přesvědčeni, že v případě války dělníci spíše povstanou a vzbouří se proti svým vládcům, než aby bojovali proti dělníkům sousedních národů. Historička Barbara Tuchmanová k tomu říká:

   „Když se dostavila výzva dělník, o němž Marx prohlásil, že nemá vlast, se identifikoval se zemí, a ne s třídou.Projevil se stejně jako každý jiný člen národní rodiny.Síla jeho antagonismu, o níž se předpokládalo, že svrhne kapitalismus, objevila lepší cíl v cizinci. Dělnická třída, stejně jako třída střední, nebo horní, a stejně jako lidstvo ochotně, dokonce dychtivě odešla do války.Marxisté se ukázali jako hlupáci."

   Nové vzněty se dostavily na konci války. Komunistické převraty v Berlíně, Mnichově vyřídily Freikorps. Komunistický budapešťský režim Bély Kuna trval pouze několik měsíců.Trockij byl s Rudou armádou zahnán od Visly zpět polskými vlastenci.Nic z toho co marxisté a komunisté předvídali se neuskutečnilo.Jak to, že se Marx tak mýlil?

   Dva Marxovi žáci-Lukács, Gramsci našli své vysvětlení.

   „Kapitalismus dělníky nezbídačil. Jejich osud se ve skutečnosti zlepšil a revolučně nepovstali proto, že jejich duše byly po dva tisíce let syceny křesťanstvím, které je oslepilo v jejich opravdových třídních zájmech. Dokud křesťanství a západní kultura, imunitní systém evropské společnosti, nebudou vykořeněny z duše západního člověka, marxismus se nemůže zakořenit a dělníci v jejichž jménu se mělo v revoluci bojovat, budou revoluci zrazovat. Sázka marxistů a komunistů na dělnickou třídu, byla sázkou na špatného koně."

   Smazat
  11. Maďarský komunista György Lukács - člen Kominterny, jehož dílo Geschichte und Klassenbewußtsein (Dějiny a třídní vědomí) mu přineslo uznání v jemu blízkých kruzích dále tvrdí:

   „Spatřoval jsem v revoluční destrukci společnosti jediné řešení.Změna hodnot nemůže v celém světě proběhnout bez zničení starých hodnot a vytvoření nových revolucionáři."

   Lukács byl za režimu komunisty Bély Kuna zástupcem komisaře pro kulturu. Své ideje popsal, jako „démonické" a shrnul je pod pojmem-kulturní terorismus.

   Druhým výtečníkem z této party byl Ital Antonio Gramsci, který po Mussoliniho pochodu na Řím v roce 1922 uprchl do Ruska. Na rozdíl od mnohých ostatních, však byl Gramsci nadán pozorovacím talentem a došel k závěru, že bolševismus nefunguje. Rusové nebyli obráceni ke komunismu, hnusil se jim. Pro Rusy znamenala půda, víra, rodiny, ikony a matka Rus daleko více, než jakákoli mezinárodní dělnická solidarita.Dokonce i car vyvolával více loajality a lásky, než nenávidění bolševici.Sověti oklamali sebe samé, režim byl pouze s to terorem donutit k poslušnosti-zněl Gramsciho závěr.

   Gramsci dospěl k závěru, že Rusům bránily v přijetí jejich komunistické revoluce křesťanské duše:

   „Civilizovaný svět zcela prostoupilo křesťanství, a systém založený na židovsko-křesťanských naukách a hodnotách nelze svrhnout, dokud tyto kořeny nebudou přerušeny.Tvoří-li křesťanství tepelnou ochranu kapitalismu, evropské společnosti, potom komunisté, aby se zmocnili Západu, ho musejí nejprve odkřesťanštit."

   Gramsci tvrdil, že marxisté musejí na Západě spíše nejprve změnit kulturu, protože poté jim moc spadne do klína jako zralé ovoce, než se chopit a zavést kulturní revoluci shora.Změna kultury však vyžaduje„dlouhý pochod institucemi"-uměním, filmem, divadlem, školami, vysokými školami, semináři, novinami, časopisy a novým elekrickým médiem, rádiem. Jedna za druhou musí být dobyta, proměněna a zpolitizována v revoluční agenturu. Poté by měl být lid pozvolna vzděláván k tomu, aby revoluci"pochopil",a dokonce uvítal.Komunistický sovětský režim otřásal světem 70 roků nakonec však neměl úspěch a jeho systém se zhroutil. Komunistická strana v SSSR zůstala tím, čím od počátku byla-spiknutím politických zločinců, kterým ve skutečnosti šlo o jedině o absolutní moc. Gramsciho revoluce, potažmo revoluce Frankfurtské školy,tato zhoubná rakovina, však běží dál a do dnešního dne neustále proměňuje lidi.

   Smazat
  12. Tuto proměnu dnes realizují v praxi pohrobci Marxe - neomarxisté, jako je např. Jean Claude Juncker! - http://forum24.cz/sef-evropske-komise-juncker-otevre-vystavu-o-marxovi-bude-mluvit-o-milionech-obeti-komunismu/

   Smazat
  13. 8:06 Člověče, váš link dokazuje, co jste za tupce. Jste schopen pochopit psaný text? Říká vám něco pojem "formální logika"?
   Váš odkaz je na článek, který upozorňuje na otevření výstavy, která má Marxe kritizovat a nikoliv adorovat! Proto se jejího otevření účastnil i Juncker. Chápete ten rozdíl?
   Juncker a marxista (či neomarxista) je stený protimluv, jako Putin a komunista, nebo Vy a logika!
   Jirka

   Smazat
  14. 12:22 Dlouhodobá strategie marxismu byla velice jednoduchá. Naslibovat nižším vrstvám společnost budoucnosti, kde nebude utlačovatelů ani utlačovaných. Poštvat tyto nižší společenské třídy proti nežidovským vládnoucím „utlačovatel-ským“ třídám a zničit je. A až následná praxe ukáže, že ona proklamovaná „beztřídní společnost“ je neuskutečnitelnou utopií, židovští vůdci, kteří s tím od začátku počítali, budou mít nyní záminku k tomu, aby se sami ujali vlády na celém světě. (Proto ona hesla o spojení proletářů všech zemí a posedlost internacionalismem.)
   Marxismus však v tomto neuspěl a proto vznikl neomarxismus (židohumanis-mus), který chce stejného cíle dosáhnout poněkud sofistikovanější cestou. Dosavadní úspěchy neomarxismu jsou možné i díky tom, že většina lidí dosud nepochopila skutečnou podstatu původního marxismu.

   Smazat
  15. Více ZDE! - http://astraea.cz/neomarxismus-ladislav-havlicek/

   Smazat
 4. Vzhledem k tomu ,že za posledních 27 let bylo u nás téměř vše pro naše hospodářství důležité rozkradeno a rozprodáno by současné vystoupení z EU následně skončilo kolapsem a bankrotem celého státu.Nejsem příznivcem současné EU ale fakt ,že Českému státu již téměř nic nepatří je nutné brát na zřetel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Raději bankrot státu a znovu se postavení na nohy, než plížívá otročina pod cizím diktátem.

   Smazat
  2. Z EU lze vystoupit pouze jako z RVHP... rozpadem toho spolku typu rozpuštěním z vůle nejmocnějších... Potom se rozpadne NATO a nějaký Kecáb se bude chvástat, že kecáním vyhnal Němce a zpěvem Amíky...

   Smazat
  3. Jakej bankrot? To by snad Němci zbourali svoje montovny a přestali nás okrádat? Nebuďte...

   Smazat
  4. 16:03 Nejsem historik, ale mám takový mlhavý pocit, že jako služebnému národu nám v 19. století také nic nepatřilo. A hle - jsme tu.

   Smazat
 5. Samozřejmě nás nejvíc straší ti, kteří se mají díky teto podvratné organizaci, jako prasata v žitě. Kdo to je, není třeba dodávat. Pro obyčejné lidi, kterých je naprostá většina, by to byl krok k lepším časům. O tom nepochybuji.

  OdpovědětSmazat
 6. Zůstat nebo odejít? Vždyť se to rozpadne samo, už brzy.

  OdpovědětSmazat
 7. EU roku 2018 je rozhodně jiná, než ta do které jsme vstupovali před lety.
  Ať už by referendum dopadlo jakkoliv, občané by měli mít právo se znovu rozhodnout, zda v ní chtějí zůstat, nebo odejít.
  Znemožňování jim v tomto rozhodnutí vynese do vedení země radikála, před kterým bude Okamura ryzí demokrat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bylo by ideální,kdyby se ten radikál našel v Německu. To by negři a čmoudi do té Afriky přeplavali kraulem.

   Smazat
  2. vladimír hricák23. února 2018 17:46
   Okamura JE demokrat. Na rozdíl od těch, kteří se tak falešně nazývají.
   Jinak s Vámi souhlasím. Západní Evropa bude buď islámská, spravována pod 3ariou, nebo totalitní. Jiný, než totalitní režim, už ty muslimy nespacifikuje, nebo nevyžene. Demokracie ani náhodou.
   Proto se braňme navezení muslimů, neboť to je první krok k zákonitě navazujícímu zavedení totality. Vývoj v západní Evropě o tom jasně svědčí. P.K.

   Smazat
  3. Váený P.K. Vě většině případů s Vámi souhlasím, ale určitě ne s tím, že by byl Okamura demokrat. To by s tím nejdřív musel začít ve vlastní straně či hnutí. To je ale, bohužel, hnutím vůdcovského typu. Těžko můžete uvěřit člověku, který propaguje všeobecné referendum a sám ho ve vlastním hnutí není ochoten prakticky použít. Nebo hovoří o odpovědnosti a odvolatelnosti politiků, ale sám je ve svém hnutí prakticky nedvolatelný. Jedna biblická moudrost říká "po ovoci poznáte je!". Pan Okamura, podle mě, nikdy nebude schopen splnit alespoň část toho, co v politice nasliboval. Jeho činy (viz například bývalý Úsvit) o tom nasvědčují. Je to jenom jeho další podnikatelský projekt. No, třeba se mýlím.
   Jirka

   Smazat
 8. Nejvyšší čas vrátit se ke spolupráci s Běloruskem a Ruskou federací.

  OdpovědětSmazat
 9. Pryč z EU a NATA! Uživili jsem se před vstupem do EU a uřživíme se i po odchodu.

  OdpovědětSmazat
 10. Jedině odejít z eu nebo jak sem navezou migranty bude konec se vším.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.