Reklama

středa 7. února 2018

Liberalismus nefunguje. Proto

Tribun
7.2.2018 
Já vím, že pro úzkou skupinu těch, v jejichž prospěch byl liberalismus navržen, funguje víc, než dobře, jenže tato skupinka je omezená jak počtem, tak místem, tak časem. Jinými slovy, liberalismus funguje tady a teď pro hrstku vyvolených, dlouhodobě a pro všechny ale nefunguje. Nefunguje, protože fungovat nemůže. A proč nemůže fungovat? Na to nejlépe – aniž by to ovšem chápali – odpovídají samotní liberálové a poslouží nám opět citace z již jednou citovaného článku Když jdou libertariáni přes mrtvoly (pro jednoduchost budu brát liberalismus a libertariánství jako jedno, vzájemné nuance jsou zde nepodstatné):


Bohatí by se měli jen dobrovolně rozhodnout, zda-li uznají za vhodné, jestli někomu pomohou, či ne. Jejich přirozená lidskost je prý povede k tomu, aby se s chudými dělili o své bohatství.

Teoreticky je to pěkná myšlenka, prakticky je to ovšem hloupá výmluva. Tato teorie totiž – a zde opět použiji vlastní slova liberálů, když kritizují „socialismus“ – naráží na lidskou přirozenost, protože k tomu, aby člověk zbohatl, potřebuje takové morálně-volní vlastnosti, které jsou s jakýmkoliv altruismem v rozporu. Samozřejmě, že jsou lidé, kteří se s ostatními dělí – a nejenom o své peníze, ale hlavně o svoji práci a o svůj čas. Tito lidé nebohatnou, protože na to nemají čas a když už něco vydělají, tak se o to hned rozdělí. Bohatne ten, kdo se nedělí, a bohatne právě proto, že se nedělí. A proto také nemůže liberalismus fungovat ku prospěchu všech. Řešením ovšem není to, že nikdo nebude bohatý. Potřebujeme i lidi, kteří umějí bohatnout, jen nesmí zůstat na jejich rozmaru, zda se o své bohatství podělí, ale dělit se prostě musí. Přerozdělování není krádež. Ale, morální kýč stranou, není to ani jejich morální povinnost. Morálka je o správné volbě, ale tito lidé nesmějí mít možnost volby, společnost nemůže být závislá na jejich emocích. Přerozdělování je povinnost racionální, je to civilizační nutnost. A protože liberalismus takové poznání neumožňuje, tak prostě nefunguje.

Převzato z blogu Tribun

30 komentářů :

 1. Omyl, nepotřebujeme lidi kteří umějí bohatnout, neboť bohatnout se dá rozličnými způsoby. Potřebujeme společenská pravidla která odměňují ty, co prospívají společnosti jako celku. Ty kteří se neženou za relativním společenským statusem, ale absolutní životní pohodou.

  OdpovědětSmazat
 2. Liberalismus byl "navržen"?!
  Co tím chce anonymní autor říct? Že byl vytvořen v nějaké projekční kanceláři?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až pochopíte, že svět je řízen, budete se smát naivitě své otázky.

   Smazat
  2. 11:56

   Až mé chápání dosáhne Vaší intelektuální úrovně, nechám se dobrovolně zavřít do blázince.

   Smazat
  3. Ne, liberalismus kde se vzal, tu se vzal, všichni na něj koukali s otevřenými ústy a pak někteří zvolali, "Jé, ten je ale krásný, ten my chceme, ten si tady necháme. Děkujeme Jahve, Ježíšku, Pámbíčku, Alláhu, nazemspadnuvší nahodilosti, apod. ". A bylo to.

   Smazat
  4. Samozřejmě, že byl tento model sociálních vztahů uměle vytvořen a v zájmu jeho tvůrců. Tomu se může divit jen ignorant, který neví vůbec nic u fungování systémů pro řízení sociálních procesů a myslí si, že vše vč. historie jen jen "náhoda". Blahoslaveni budiž chudí duchem....

   Smazat
  5. 14:30

   Co přesně podle Vás vyjadřuje slovo "uměle"?

   Smazat
  6. Svět vždy byl,je a bude řízen ! To je nevyvratitelný fakt ! Zásadní otázkou není anit tak moc kým a jak, ale je především v čí prospěch je řízen. A jsou jen dvě možnosti". Buď ve prospěch VĚTŠINY obyvatel nebo ve prospěch hrstky samozvaných elit a jejich přisluhovačů - parazitů, jak tomu zatím, bohužel, bylo a je. Přesto jedinou šanci lidské civilizace na přežití a další rozvoj je tento zločinný, otrokářský tlupo-elitářský systém odstranit. Zákon času je neúprosný a lidstvo jako celek dospělo svojí vzdělaností do stavu, kdy si to nemalá část populace uvědomuje a chce to konečně změnit. Pokusy o sociálně spravedlivou společnost, i přes řadu omylů i zločinů, však nebyly zdaleka tak neúspěšné, jak se některým parazitům zdá a kyvadlo dějin se již překmitlo a pohybuje se nezadržitelně na opačnou stranu od elitářských a parazitních systémů a nemilosrdně smete všechny, kteří tomu budou bránit !

   Smazat
  7. 14:44 Existence přemnožených ras ohrožuje svět víc než cokoliv jiného a proto se provede jaderný restart, který zajistí přežití jen těch pro civilizaci a její trvání opravdu nezbytně potřebných - tedy vynikajících jedinců a géniů ...

   Smazat
 3. Tady je pěkný příklad vyléčené liberálky z německa:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201802066734006-nemecko-migranti-ochrankyne-prav-utek-polsko-strach/

  OdpovědětSmazat
 4. Když jsou takoví liberálové, proč nenechají "BOHATÉ" UDŘENÉ EVROPSKÉ PRACUJÍCÍ, aby se osobně sami a pouze ze svého a zcela dobrovolně rozhodli, zda chtějí pomoci nějakému, samým Bohem (nejenom) barvou odlišenému, vetřelci... a na jeho sousedech, zda mu to dovolí u něho doma a na jeho pozemku, pokud se veškerým majetkem svým a své rodiny zaváže v plné výši krýt náklady a škody s tím spojené včetně zdravotního, trestně právního, a složí-li několika milionovou kauci včetně nákladů na deportaci - o které rozhodnou sousedé podle kriterií americké imigrační... Bez pardonu a bez odvolání, s tím s čím se vetřel, raus!

  OdpovědětSmazat
 5. Podíváme-li se na dva současné protipóly, kde shodou okolností "funguje" také liberalismus, například Malta a Švédsko, tak u nich sic vidíme mnoho rozdílů, ale jedno tam mají podobné, jedou plnou parou do pekla, ikdyž každý zcela jiným způsobem. Ti z daňového ráje přivážejí neustále nový "materiál" a země obrovských daní, pak tyto daně používá na "lepší" život v podstatě celosvětově nepatrnému počtu neasimilovatelných jedinců, kteří jako poděkování ničí hostitelskou zemi a její lid. Skutečnou bídu světa toto neřeší a jejich vlastní země již za jistou dobu nebudemoci pomáhat a již nyní upadá do znásilňování a už dnes téměř občanské války, která tam nikdy nebyla. Země, jejíž přístavy poskytují útočiště "neziskovek" dovážejících na jih EU nekulturní a neemigrovatelné, má z této černé práce zisk, od převaděčů i neziskovek. Prostě Karel Čapek by se smutně usmál, jakou měl ve "Válce s mloky" pravdu. Pro peníze lidé udělají všechno i vlastní větev si podřežou. Ato liberalismus, neliberalismus, daně nebo daňový ráj. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 7. Předně bych doporučil rozlišovat obecnou mravnost (etiku) a morálku jako konkrétní profil konkrétní osoby, neboť i zloději mají svou zlodějskou morálku. Pochopitelně že bohatým stačí k aureole altruistů mediálně zveličená dobročinnost nepřevyšující 10% jejich aktiv. Pochopitelně že stačí progresivní daň z příjmů doplněná o opční výjimku z progrese při dobrovolném určení částky nad limit prvního pásma do určených fondů, např. důchodového, SFDI a SFŽP... Kdo chce, ten hledá řešení, kdo nechce, hledá problémy...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:55
   Předně bych doporučil obeznámit se s tím, co je to liberalismus.
   Představa, že kapitalismu porozumíme psychologicky jako produktu lidských ctností a neřestí, je na úrovni pohádek pro pětileté děti!

   Smazat
 8. V zájmu spravedlnosti ještě k přerozdělování: Skrytě probíhá přerozdělování od chudých k bohatým, otevřeně daňově (nyní minimálně) od bohatých k chudým. Problém je, že samotné přerozdělování nic neřeší a řešení spočívá ve vytvoření podmínek pro nedělitelnou lidskou důstojnost všech občanů, kteří se přihlásili ke společnému dílu budování vlasti. Tvorům vypadajícím jako lidé s nelidskou psychikou (dnes často v perfektních oblecích a v nejdražších autech) ovšem neze žádná lidská práva garantovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K budování a obraně vlasti - buď připraven!
   Vždy připraven!

   Smazat
  2. Buffer7. února 2018 12:01
   „Problém je, že samotné přerozdělování nic neřeší a řešení spočívá ve vytvoření podmínek pro nedělitelnou lidskou důstojnost všech občanů ..!
   Přerozdělování je v základech každé společnosti. Jeden chová vepře, jiný řídí autobus. Chtějí-li řidiči autobusu vepřové, musí chovatel svoje produkty nějak přerozdělit. Řidiči nějak musí přerozdělit své výplaty a také majitel autobusové firmy, musí nějak přerozdělit své zisky i mezi řidiče.
   Přerozdělování není zlo, je to prostředek fungování společnosti. Společnost by měla dojít ke shodě, jakou kvalitu života si kdo zaslouží a dle toho nastavit přerozdělování. To, že z rostoucí produktivity výroby má rostoucí zisky pouze hodně malá část společnosti, ačkoliv celá společnost na tom maká, není přijatelné. Řešením není přerozdělení doposud nepřerozdělovaných zisků, ale změna stávajícího přerozdělování zisků. P.K.

   Smazat
  3. P.K. 13:19

   Tož vidíte, strejčku, jak byste to pěkně vyřešil! Společnost by měla dojít ke shodě - přímo geniální myšlenka!!


   A copak, přihlášku do Strany etnických Slovanů - už jste poslal?

   " -- MIROSLAV POVOLNY neděle 4. února 2018 21:27 "Jeden nápad bych měl. Zjistil jsem, že v každé straně se do čela časem dostanou JINOVĚRCI s CIZÍMI pasy. Tomu se dá zabránit vytvořením ETNICKÉ strany, což ústava nezakazuje. Navrhuji stranu etnických Slovanů (SES) a protože jsem solitér nabízím k projednání možností můj mail miroslavpovolny@seznam.cz ke korespondenci mimo NR. Snahu mám, ostatní je na vás."

   Smazat
  4. Anonymní7. února 2018 13:29
   Nejsem Váš strejček. Pošlete mi program té strany, podívám se na to. P.K.

   Smazat
  5. 14:53

   Omlouvám se za to oslovení: u nás tak přátelsky říkáme těm, kdo jsou starší.

   Program strany obdržíte - prokážete-li předtím, že jste skutečně etnický Slovan, na adrese

   miroslavpovolny@seznam.cz

   Smazat
  6. Anonymní7. února 2018 14:58
   Kolik Vám pan Povolný platí za kus, který zlanaříte? P.K.

   Smazat
  7. 15:19

   Pan Miroslav Povolný jako jeden z mála správně pochopil, že jen ničím neznečištěná slovanská krev přinese obrodu našemu národu!

   Lásku ke vlasti nelze koupit penězi - leda snad jen v případě polovičních japonských politických hochštaplerů!

   A známé české přísloví říká, že pokurvenec horší kurvy z bufetu. ..... Však se podívejte, jak dopadl Petr Nečas.

   Smazat
  8. Anonymní7. února 2018 15:28
   „Lásku ke vlasti nelze koupit penězi - leda snad jen v případě polovičních japonských politických hochštaplerů!“
   Takže to děláte z lásky k vlasti? Případně z odporu k polovičním japonským politickým hochštaplerům, typu Hayato Okamury?

   „A známé české přísloví říká, že pokurvenec horší kurvy z bufetu “
   Víte, jsem Čechem již řadu let, ale toto přísloví neznám. Nejblíže je k tomu „Poturčenec horší Turka“. To Vaše, asi bude nějaké jiné národnosti. P.K.

   Smazat
  9. 16:30

   Jde o osud Slovanstva. Takže byste se měl spíše obrátit přímo k panu Povolnému. Já jsem jen jeho skromným obdivovatelem a podporovatelem.

   To asi nebudete znát, to je z necensurovaného vydání Čelakovského Ohlasů písní. Původně pochází z Písní Nibelungů. Jen ten bufet tam pochopitelně není, ten jsem přidal kvůli aktualizaci.
   Jedna varianta se objevuje též u Josefa Štefana Kubína v muzeu v Domažlicích (kde dřívě bydlel Jindřich Jindřich).

   Naproti tomu v Sušilově sbírce a u Karla Jaromíra Erbena toto přísloví chybí.

   Smazat
  10. Anonymní7. února 2018 16:42
   „.. byste se měl spíše obrátit přímo k panu Povolnému ..“
   Nemám potřebu se obracet k panu Povolnému. Dokonce ani nemám potřebu se obracet k Vám, ale oslovil jste mě, tak jsem odpověděl. P.K.

   Smazat
 9. Ani nemusím článek číst. Pokud autor v úvodu prohlásí, že libertariánství a liberalismus (zvláště v jeho zvrhlém EU formátu) je totéž, pak jeho další vývody jsou mimo jakoukoliv realitu :D. V podstatě tím dal rovnítko mezi politické subjety typu TOP09 (zvrhlá forma eurohujerismu) a SSO...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. --- --- ---

   Článek je pitomoučký nejen díky tomuto detailu. Je s podivem, jaké voloviny se tu čtenářstvu předkládají. Nejspíš ale za tím bude nějaký promyšlený záměr?

   Inteligentní texty vykradené z webů Vaše věc nebo !Argument ovšem mezi těmi paskvily působí dost nepatřičně.

   --- --- ---

   Smazat
  2. 15:55 jestliže píšete, že autor článku prohlásil, že "libertiánství a liberalismus (...) je totéž ..." tak váš další text nemá valný smysl číst. Detaily (ač) unikají i nijak argumentujícímu z 18:33.

   Smazat
 10. Není co dodat...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.