Reklama

středa 7. února 2018

Lidé bděte! Udávejte!

Tomáš Haas
7. 2. 2018   CzechFreePress

Evropská unie nás bude bránit před „fake news“ a před ruskou hybridní válkou.
Bude to dělat prostřednictvím vlastních k tomu určených struktur a za pomoci našich vždy k budování a obraně vlasti připravených organizací občanské společnosti. Některá media (například Forum24) a organizace občanské společnosti (Think-tank Evropské hodnoty) ostatně již v tomto směru pracují, odhalují, udávají a jmenují zrádce ze všech sil.
Evropská unie bude jistě pamatovat na své „spolupracující organizace“ a jednotlivé udavače patřičnými dotacemi.

Zde je text formuláře EU, dokumentu, který žádá o spolupráci při výstavbě sítě důvěrníků a udavačů. 

Veřejná konzultace určená veřejnosti, osobám, novinářům a organizacím, týkající se problematiky falešných zpráv (tzv. "fake news") a šíření dezinformací na internetu

Prvním úkolem je:
„Posouzení opatření již přijatých on-line platformani, organizacemi sdružujícími media a organizacemi občanské společnosti pro boj proti šíření dezinformací online.
Například byla učiněna opatření umožňující zbavit falešné zpravodajské weby příjmů z reklamy, zavírání falešných účtů a zavedení mechanismů upozorňování (od čtenářů a důvěryhodných organizací občanské společnosti) a varování platforem o obsahu pochybné pravdivosti) a spolupráce s nezávislými ověřovateli faktů při dodržování mezinárodního kodexu zásad ověřování.
Následující podmnožina otázek je zaměřena na shromažďování informací potřebných pro lepší identifikaci pozitivního dopadu a nedostatků současných opatření proti šíření dezinformací“.

Je to skutečně něco. Nestačí dosavadní práskači a udavači, nestačí naše Ministerstvo vnitra, které bude tuto agendu svým novým odborem zajišťovat. Do naší země přichází Evropská unie, která přebírá iniciativu a bude dbát na „správný obsah“ našich medií.

Nevěřím, že to bude vadit našim „demokratům“ a bojovníkům za svobodu. Pochybuji, že se najde novinář, list, rozhlasová televizní stanice, která by proti návratu metod gestapa a padesátých let pozdvihla svůj hlas. A určitě to nebude nikdo z našich „demokratických“ politiků.

Ti všichni buď souhlasí, nebo mají strach aby sami nebyli označeni za nespolehlivé a zbaveni svých příjmů.

My bojujeme proti našemu prezidentovi, Čapímu hnízdu a EET. Že tato nová situace představuje daleko větší společenské nebezpečí, jim nevadí. Že to připomíná léta diktatur, komunistické a nacistické, také nevadí, vždyť jsme se s nacisty již spojili na Ukrajině ve svaté válce proti postkomunistickému Rusku a udavačství má u nás dlouhou tradici.

Evropská unie se už stává naším největším nepřítelem.

Veřejná konzultace určená veřejnosti týkající se problematiky falešných zpráv (tzv. "fake news") a šíření dezinformací na internetu

Komise a její priority
Oblasti politiky, informace a služby
Konzultace
Obsah konzultace
Trvání konzultace

13. listopad 2017 - 23. ůnor 2018

Oblasti politiky
Digitální ekonomika a společnost
Útvary
Komunikační sítě, obsah a technologie
Výsledky konzultace a další postup

Komise výsledky zveřejní krátce po skončení konzultace. Odkaz na výsledky konzultace bude zveřejněn na stránkách s konzultacemi zaměřenými na jednotný digitální trh.

Cílová skupina

• Občané
• Sociální média
• Zpravodajské organizace (provozovatelé televizního a rozhlasového vysílání, tisk, tiskové agentury, online média a subjekty ověřující faktickou správnost údajů)
• Akademická obec
• Organizace občanské společnosti

Cíl konzultace: Na základě výsledků této veřejné konzultace se bude moci vyhodnotit, jak účinná jsou opatření, která v současnosti uplatňují aktéři na trhu a jiné zainteresované subjekty, zda je nutné je zintenzivnit či zavést nová opatření k potírání různých typů falešných zpráv.

Cílem konzultace je získat informace o těchto oblastech:

1. Vymezení dezinformací a jejich šíření na internetu

2. Vyhodnocení opatření, která byla doposud přijata online platformami, zpravodajskými médii a organizacemi občanské společnosti v zájmu boje proti šíření dezinformací online

3. Rozsah případných budoucích opatření, jimž by se zajistila vyšší kvalita informací a omezilo se šíření dezinformací online

Jak zaslat příspěvekV rámci konzultace jsou k dispozici dva dotazníky: jeden pro občany a druhý pro právnické osoby a novináře – ten se zaměřuje na jejich profesní zkušenosti s problematikou falešných zpráv a dezinformacemi online.

Odpovědi můžete zaslat v kterémkoli jazyce EU.

V kterékoli chvíli si můžete rozpracovaný dotazník uložit a vrátit se k němu později. Po odeslání odpovědí si můžete celý svůj příspěvek stáhnout a uložit.

Přístup pro osoby se zdravotním postižením

Online dotazník splňuje normy stanovené v Pokynech o přístupnosti obsahu internetových stránek (WCAG).

Ochrana osobních údajů a prohlášení o ochraně soukromí

• Ochrana osobních údajů
• Prohlášení o ochraně soukromí týkající se osobních údajů na stránkách „EU Survey“
• Zvláštní prohlášení o ochraně soukromí týkající se konzultace na téma falešných zpráv

Zobrazit dotazník Zúčastněte se konzultace jako občan nebo právnická osoba či novinář.

https://ec.europa.eu/…/public-consultation-fake-news-and-on…
Související odkazy• Internetové stránky o problematice falešných zpráv

Zdroj: https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/fake-news,
Veřejná konzultace určená veřejnosti týkající se problematiky falešných zpráv (tzv. "fake news") a šíření dezinformací na internetu
EC.EUROPA.EU

Zdroj:https://www.facebook.com/tomas.haas.1?hc_ref=ART_eU3_KqvK9LkuUlfULlTqCzG5Wes5SLVb_f5K--gGbIveowHXXwg8IMQVdtMyV3Q

28 komentářů :

 1. To píší sdělovací prostředky o sobě ?????,ještě jsem neviděl,že by sdělovací prostředky stíhali,lidé mají kolikrát pravdivé informace odjinut a snaží se je poslat maily,ale tihle kolaboranti je zatajují,i když už i pravda vyjde najevo,za války by byl za to trest smrti....no,ale nežijeme uprostřed války ?????,někdo už by to měl říct,EU nám tu chce tu válku zatáhnout,aby jsme ji tu neměli,tak budeme platit pokutu,asi se dá ta válka i objednat či koupit za peníze i v míru,čím bude větší bordel v Americe,tím budeme mít větší mír u nás......

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to nadávají do udavačů a do práskačů občanům řádně platícím daně, když oznámí daňový únik nějakého podvodníkatele.

   To je jako ze Švejka.... Ve vazební věznici v cele - hovor mezi vězni: "Vy jste popíral agresivitu Ruska, když mají drze hranice jenom padesát kilometrů od nejbližší vojenské základny USA v zahraničí? DRŽTE SE ODE MĚ DÁL, GRÁZLE! JÁ JSEM TU JENOM ZA DVOJNÁSOBNOU LOUPEŽNOU VRAŽDU A TAM TEN SLUŠNÝ PÁN JENOM ZA MILIARDOVÉ ROZKRÁDAČKY STÁTNÍHO MAJETKU, VY ODPORNÝ ZLOČINČE, ŠKŮDCE EU!

   Smazat
 2. mistr ojebaná prdel Janda zase řádí...Je to tragéd,tahleta vyšukaná eurohodnota:-).K zblití...

  OdpovědětSmazat
 3. 1) Znovuzavedení otroctví.
  2) Zestátnění domovníků (jako v carském Rusku, kde každý domovník je zároveň policejním špíclem).
  3) Rehabilitace zvířat.
  4) Zřízení státních ústavů pro slabomyslné poslance.
  5) Znovuzavedení inkvizice.
  6) Nedotknutelnost duchovních a církve (pro případ deflorování školaček).
  7) Povinné zavedení alkoholismu.

  (program navržený před 100 let ve vinohradské restauraci Kravín)

  OdpovědětSmazat
 4. Tenhle čurda by se dobře vyjímal na kandelábru ani neví co dělá slimáci až jich bude většina se sním mazat nebudou. A oběšení je nejmírnější trest pro teplouše dělají s nimi daleko horší věci.

  OdpovědětSmazat
 5. Dotaznik sem, rad ho vyplnim!! Kdo siri dezinformace?
  Ceska televize a Cesky rozhlas, Hospodarske noviny, Aktualne cz. Seznam.cz., gay - pornoherec JaJa a jeho Evropske hodnoty ..........

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 100 bodů !

   Smazat
  2. Vsichni vedi co se ma udelat .
   Ale nikdo nedela nic.

   Smazat
 6. Vážení,příležitost pro kavárníky a Havloidní zmrdy!To je také makačka,udávat lidi,!Zářným příkladem je ubohý z nejubožejších ,pro špinavou práci najatý,estebák Janda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To se děje téměř 30 let po Velké Sametové Revoluci(VSR).

   Smazat
  2. To mužeme poděkovat tomu největšímu vlastizrádci. A největšího kolabpranta na polské straně. Spojení dvou hajzlů se dostala střední evropa tam, kde je. Zainteresovaní ví o kom je řeč.

   Smazat
 7. :))))) Nechtěný vtip pobaví nejvíce...

  OdpovědětSmazat
 8. Myslím, že tzv. ruská propaganda by měla být vyvrácena fakty, nespornými důkazy, že je lživá. Lež má stále krátké nohy. To platí na obou stranách. Není to spíše všechno strach z pravdy? Ona pravda je někdy potvora a těžko se proti ní bojuje, tak je třeba ji ničit hned v zárodku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takto rozvracejí us demokrati svou pravdu po celém světě. Prachy, hegemon,kolaborace, korupce. Co vzešlo od toho západu dobrého.
   Nějak si nemůžu vzpomenout.

   Smazat
 9. To se nám ta "demokracie" pěkně vybarvuje. Najednou to spíše zavání demagogií a fašismem. A naši přední "demokraté" se nějak přestávají lišit od fašistů a bolševíků. Hlavně když halasně křičeli: "Nejsme jako oni". Kdepak se naučili takové demo manýry? No opravdu nejsou jako bolševíci, oni jsou horší a hodně se blíží gebelsovskému pojetí pravdy. Tak prý nám vláda také přijala "novelu" zákona o zbraních. To bylo hrdinských keců jak se bruselskému diktátu nedáme a jak neuhnou. Už víme proč Babiš nechce referendum o vystoupení z EU. Už si nasral Babiš a spol do trenclí a klaní se až po pás diktátu z EU a od frau Makrely. No kdo by to čekal, že takový bojovník selže, stáhne gatě a nastaví ochotně prdel a stejné to bude s referendem. Jo demoraticky si můžeme referendovat tak leda o stojánku na vajgli venku před hospodou, jinak budou rozhodovat jelita a opět "lepší lidi". Myslím, že si ty doby všichni dobře pamatujeme. To jsme fakt v roce 1989 chtěli!!! to si můžeme teď opravdu pogratulovat!!! To jsme si opravdu pomohli!!!

  OdpovědětSmazat
 10. Já jsem si dlouhou dobu myslel, že nynější psychopatická rusofobie západu je nějaké kolektivní mišuge, nějaká momentální křeč a on to je dlouhodobý chronický stav.
  Oni ti chudáci na západě v tom žijí celý život. To je otřesné!

  OdpovědětSmazat
 11. Jim Cary zrušil svůj účet na facebooku kvůli „ruskému zásahu“ do voleb.

  https://cz.sputniknews.com/svet/201802076736539-herec-jemcarrey-facebook-rusko/

  Myslíte, že si dělá prču? Protože jestli ne, tak to je na zavření 90% američanů do blázince!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:05
   S tím blázincem máte úplnou pravdu,ale kdyby to mělo začít od těch V.I.P. a vlády,tak by museli obsadit i zavřený blázince v Kanadě!!!!:-)

   Smazat
 12. Ten Hulibrk, prostitut a presstitut Janda si vážně říká o malér. Jednou ho lidé pověsí ! A to bude vodvaz. Třeba se u toho i "udělá"....

  OdpovědětSmazat
 13. Tak oni ty sluníčka taky nemají lehký život, na fb si stěžují, že dostávají ban a nesmějí třeba 3 neděle vykonávat službu. Takže jak se do lesa volá, tak se ozývá. Oni si sice dělají paralelní adresy, ale kdo se pak v tom mám rychle zorientovat. A to je udávají dobrovolníci zadarmo, pochybuju, že Putin platí tak dobře jako EU.

  OdpovědětSmazat
 14. Ja som si povedal,ja som si povedal,ja som si povedal,budem udavač!Bez ladu a skladu pesnička.Pepek Vyskoč.

  OdpovědětSmazat
 15. Vičnieva s davu?otnite mu hlavu.Skupina bez ladu a skladu.Pepek Vyskoč.

  OdpovědětSmazat
 16. Co tá Slovenská skupina Bez ladu a skladu skládala ti na hoře spomínaní skladby takhle teď podporují ten samí totalitní režim proti ktwrému bojovali v 80tich letech a ješte abi sem nezapomněl na další aktuálni písničku od nich,píšte všetci modrím perom,kúpte si modrí atrament.Jaké jsú dnes aktuálni.Pepek Vyskoč.

  OdpovědětSmazat
 17. Všechno toto je jen k smíchu,už to tady bylo a bude neustále.Udavači rostou jako houby v lese jen záleží jaká je vlhkost.Donašeči fungují v každé době a prskají.Vše záleží jenom na justici a v jakém stavu je.Že ta naše je v řiti je nám dávno jasný a tam je zakopaný pes.Chcešli dostat stát pod svou kontrolu,korumpuj a podplať justici,policiji nech řídit podsvětí,prodej své banky a nerostné bohatsví,zaplať politiky,lidem dej možnost neomezených půjček,špatný plat,špatné a drahé potraviny,nech řádit v prostoru neziskovky a tajné služby.Potom můžeš dát nohy na stůl a zapálit havano .Co ještě zde chybí,poraďte???? Na něco jsem zapoměl?Jo zapoměl!Propaguj feminismus,lesby,bukvice,pedofílii,psychopaty a heterosexuáli kopej do zadku.Pamatuj ,že ale toto vše trvalo vždy jen chvilku a potom všechna tato chamraď se houpala na špagátě.

  OdpovědětSmazat
 18. Je to tragéie,kam se republika dostala.
  Asi všichni co cinkali v 89 roce klíčema si musí dost nadávat.

  OdpovědětSmazat
 19. ,,Evropské hodnoty" všech zemí, jděte do pekla!!!

  OdpovědětSmazat
 20. Věřící křésťan má jasno - já jsem pravda , řekl Bůh - , mám problém, nepatřím mezi věřící a snažím se používat vlastní mozek. Leč ze všech stran se valí lži a pololži a mezi nimi se mihne sem tam i pravda. Obdivuji odvahu, možná drzost předstírat boží prozřetelnost a patentovat si pravdu.

  OdpovědětSmazat
 21. Na "fake news" má právo jen ten, kdo vládne. Ostatně je to jeho metoda, jak ovládnout myslící občany diktaturou. Proto máme příklad daleko nejlepší v říšií Adolfa Hitlera, kde fakle news vyráběl Göbbels a spol. Oponenti diktatury na "fake news" nárok proto nemají a proto cenzura vládnoucího režimu má právo je mazat. O nic jiného nejde. Samozřejmě že se maže ale hlavně PRAVDA, protože ta producenty diktatury a fake news ohrožuje, ba dokonce zabíjí. Že by přece jednou zvítězila PRAVDA nad vládou kapitálu/Bruselu a jeho fake news? Tak o to se musíme zasloužit hledáním a prosazováním pravdy proti nám vládnoucí lži.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.