Reklama

úterý 20. února 2018

Lucemburský ministr: Orbán je diktátor, musíme proti němu zakročit!

Jean Asselborn, lucemburský ministr zahraničí

Albrecht Meier a  rp
20.2.2018   Tagesspiegel, překlad PrvníZprávy


Lucemburský ministr zahraničí Jean Asselborn označil maďarského premiéra Viktora Orbána za jeho projev diktátorem.
Asselborn reagoval tvrdě na hrozbu maďarského předsedy vlády Viktora Orbána uzavřít uprchlické organizace ve své zemi.


„Tento postoj vyhovuje diktátorovi, pud sebezáchovy je důležitější než nějaká politická morální slušnost,“ řekl Asselborn.

Orbán ve svém nedělním projevu k národu nastínil temnou budoucnost Evropy.

"Tmavé mraky díky migraci se táhnou nad Evropu," řekl Orbán v projevu v Budapešti. "Národy přestanou existovat, Západ padne, zatímco Evropa si ani nevšimne, že byla zničena," řekl Orbán.

Orbán také varoval, že evropská města mohou brzy mít převážně muslimskou populaci. Křesťanství bylo poslední nadějí Evropy, řekl předseda maďarské konzervativní strany Fidesz.

Asselborn kvůli Orbánovu projevu vyzval k aktivaci "článku 7“. V prosinci Evropská komise zahájila řízení podle článku 7 Smlouvy o EU s Polskem kvůli kontroverzní reformě soudnictví, což může teoreticky vést ke ztrátě hlasovacích práv pro Varšavu v EU.

"EU musí vstát a vzbudit se," pokračoval Asselborn. Nejdéle sloužící ministr zahraničí EU také vyzval, aby Vysoký komisař OSN pro lidská práva "neprodleně podal Radě OSN pro lidská práva zprávu o událostech v Maďarsku".

Maďarský parlament bude projednávat legislativní balíček, kde se opět zaměří na nevládní organizace (NGO) v oblasti pomoci uprchlíkům. Ve svém projevu v neděli Orbán pohrozil nevládním organizacím zabývajícími se uprchlíky na území Maďarska že „je za jejich nebezpečnou činnost zastaví.“

Podle Asselborna se Maďarsko "neúprosně posouvá směrem k zemi, která ztrácí lidskou důstojnost". Zakazováním islámu „porušuje svobodu vyznání, jak je zakotveno ve smlouvách EU,“ uvedl lucemburský ministr zahraničí.

"Vyděšení muslimští uprchlíci, kteří byli přinuceni opustit svou zemi tváří v tvář válce a bídě, Orbán nechce přijmout a přitom tvrdí, že chrání křesťanstvo," řekl Asselborn, "toto je nesmyslné zkreslení křesťanské etiky, vedené principy bratrství a pomoci těm, kteří jsou v nouzi."Související články:52 komentářů :

 1. Má za zlé pud sebezáchovy Orbána pro zachování svého národa?

  Vlastně Lucembursko nemá žádnou národnost - tak se ani nedivím.
  Volič-Vilč

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chybí tam informace, že Jean Asselborn, lucemburský ministr zahraničí zve, (ty které nechce Maďarsko), k sobě domů.
   Volič-Vilč

   Smazat
  2. Já to vidím tak, že pan Asselborn je světoobčan, člověk, který nemá vlast a je všude doma.

   Smazat
  3. Já to vidím tak, že Lucembursko je zákrslý pidistátik s 500 tis. obyv. A ten Asselborn je jen blbeček, který neví, že i na Alpách jsou trpaslíci malí!
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Lucembursko

   Smazat
  4. Nikdo by neměl brát jednotlivým zemím právo na svobodné a demokratické rozhodování. Myslím, že nikdo nebude brát Lucembursku právo, dovézt si domů třeba milion Afghánců nebo Nigerijců. Na světě jsou stovky milionů lidí, kteří umírají kvůli hladu, válkám a přírodním katastrofám. Lucemburčané si mohou vybrat, koho chtějí zachraňovat. Jen musí počítat s tím, že když si je domů pozvou, měli by se o ně sami postarat a nevolat potom na pomoc ostatní členy EU, aby někdo zachraňoval je.

   Smazat
 2. Ať si je vezme do Lucemburska bohatí jsou dost a netlačí na pilu. Já je tu nechci a plně stojím za Orbánem.

  OdpovědětSmazat
 3. Chudák Jan Lucemburský,ten se z takovejch kriplů musí obracet i na onom světě!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten Asselborn skutečně vypadá jako zlý skřet Oselborn...

   Smazat
  2. Zase na druhou stranu tyhle nemocny zrudy jsou dnes dulezity. Po Madarsku EUHYENY ztratily Polsko a tak to jde s nima s kopce a tyhle zrudy to akorat Urychlujou !!
   My jsme na rade hned za nima...A presidentem Z. vime , co nechceme, co delat !!

   Smazat
  3. A vejdou se do Lucemburska všechny ty statisíce ba miliony lidí v Africe a jinde, které se chystají do Evropy za živobytím ?
   Michal

   Smazat
  4. Jestli to náhodou nebylo tak, že Jan Lucemburský před takovejma individuama utekl do Čech :-)

   Smazat
 4. Alessandro Meluzzi italský psycholog ve svém videu tomu říká "Kýčovitá a jedovatá dobročinnost, která je opakem dobroty", to zde právě pan Asselborn propaguje, ať jde do řiti a vezme si ty kozo.rdy všechny do Lucemburska.

  OdpovědětSmazat
 5. Jsem zasadne proti jakekoliv migraci, zvlaste emigraci. Presto si myslim, ze KRESTANSKA EVROPA je na tom tak spatne, ze uz krestanstvi neni nikde videt, v CZ absolutne ne, a ze se Evropa zlikviduje sama, i bez pomoci migrantu. Dukaz: staci se podivat kolem sebe, jak to funguje v CZ. A to s demokracii jsme v plenkach, co tak za 50 let! Ani pamatka po zemi kdysi Jana Husa, Jana Zizky z Trocnova a Jana Amose Komenskeho. Zadna vira, nejmene vericich v Evrope (snad i na svete), zadne vojsko (a co mame je v Afganistanu ci v Pobalti) a skolstvi je horsi nez katastrofalni. ATD, ATD. Jen co se dostali k moci demokrate. A to je jen zacatek, nastesti konec neni daleko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co dělá především katolická církev proto,aby se islám v Evropě a potažmo u nás nešířil? Nic.Hrabe a soudí se jen o majetky. Nyní se snaží vyprovokovat i vnitřní rozpory uvnitř.

   Smazat
  2. V Německu prosazují onu "neomezenou migraci" křesťanské strany CDU/CSU v čele s Merkelovou. Tak tu nic neříkejte, vy hloupé zvíře, o křesťanství a víře! :-D)

   Smazat
 6. Ano, funguje to stále stejně.
  Pokud se najde kdokoliv, kdo si dovoluje vyjádřit nesouhlas s EU polit. mainstreamem, je označen za uzurpátora moci, diktátora a snad i tyrana.
  Diktátorem ani tyranem se naopak nemůže stát politická loutka, která plní zadání Západu, byť by tím diktátorem, tyranem či obyčejným darebákem byla!! To kosovský Thaci to pochopil briskně a výtečně! ...
  Ze stejného důvodu je mediální psí hlava s železnou pravidelností a 100% pravděpodobností nasazována i každému dalšímu světovému politikovi, který aktivně vzdoruje US/EU představám o mocenském uspořádání světa. To i Putin by mohl dlouze vyprávět!!, zato Kaddáfí již takovou možnost nemá. Zavřeli mu ústa. Humanitárně! Jak jinak? ...

  OdpovědětSmazat
 7. Ministr zahraničí vévodství Lucemburska, s počtem obyvatel 591.000 a rozlohou 2.586 km2 chce kárat a kázat prezidentu republiky Maďarsko, s počtem obyvatel 9,700.000 a o rozloze 93.OOO km2. Nevím, kde bere drzost pan Asselborn a pan Juncker , nevím jak dlouho nám budou ještě poroučet takoví trpaslíci. Všeho do času a je vidět, že se něco zvláštního děje i za velkou louží a proto jsou ti trpaslíci tak nervozní, čas jejich panování se asi nachyluje.https://benjaminfulfordasbdcesky.wordpress.com/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ožrala Juncker z Bruselu20. února 2018 22:26

   22:03 - Vždyť i ten ožrala Juncker pochází z toho lucemburského pídistátu. Je nevolený politruk dosazený shora euroelitou:
   • https://cs.wikipedia.org/wiki/Jean-Claude_Juncker
   • https://cz.sputniknews.com/svet/201705055236113-juncker-summit-zeneva

   Smazat
  2. Kazdej PORADNEJ pes kdyz nema v misce dost zradla , vi ze si musi zradlo zaslouzit vystekat...

   Smazat
 8. Co to ten hnus lže o chudácích co utíkají z války jen naváži přemnožené černochy do Evropy.

  OdpovědětSmazat
 9. pan Asselborn je č u r á k všichni krom něho to ví.

  OdpovědětSmazat
 10. Ten snad nemůže mít v palici ani řezanku. Někdy mi připadá, že se nejedná ani o lidi, jako o živé bytosti se zdravým selským rozumem a pudem sebezáchovy. Spíše mi tato monstra připomínají předem naprogramované roboty, pro zničení Evropy.

  OdpovědětSmazat
 11. To je dávno známá pravda, že pro USA elity a jejich evropské poskoky je představitel státu tím větší diktátor, čím větší podporu od lidí má.

  OdpovědětSmazat
 12. Takovej člověk je jak se říká buďto blbej, nebo navedenej, nebo podplacenej. A nebo všechno dohromady.

  OdpovědětSmazat
 13. Nějak mi není jasné,co je nějakému ministru z Lucemburska, které běžný člověk ani nenajde na mapě, protože tam díky své velikosti není vidět, do toho, koho si Maďaři zvolili, aby jim vládl. Drzost toho skřeta je do nebe volající. Ať se stará o svůj daňový ráj, aby jednou někdo nezakročil proti němu.

  OdpovědětSmazat
 14. Koukám, že EU se jen hemží neskutečnými blbci, vypěstovanými v Séréšových neziskovkách a amerických programech výchovy kádrů pro východní země.
  Protože je úplný blbec může říci, že "Maďarsko ztrácí lidskou důstojnost". To už je výrok, za který by měl skončit ve svěrací kazajce a ne vystupovat na veřejnosti. A když, tak jen jako zrůda z panoptika.

  OdpovědětSmazat
 15. Takhle to delaji nejakou dobu s pomoci miliard Sorose. Ten je zaplati a voni krici a krici.
  Orbana by ani nenapadlo pomlouvat Lucembursko i kdyz jsou to jak je videt hystericky hyeny krysy.
  Dale jeceni o ubohych uprchlicich , kteri pribehli namzakroutit krky znaci miliardy ze Saudi Arabie na teror..
  Jako k-analni spiny u nas nemaji respekt pred volbou madaru.
  Kdo se maze s ho...ma ten smrdi..Nejvic.

  OdpovědětSmazat
 16. Miluji Orbána je to chlap za kterým jde i jeho země neboji se vystupovat proti špíně EU a hlásit pravdu ! Více Orbánů je potřeba !

  OdpovědětSmazat
 17. Špatně, diktátor si ty z Lucemburska a dnes také i celá Evropská komise. Všechny malé státy jsou upozaďovány a na jejich přání velké státy, vládnoucí EU, neberou zřetel. Tedy až na Lucembursko nebo Maltu či Dánsko, ty jsou plné vyjímek, aby pak správně hlásovaly s pány EU v čele s Německem....Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 18. Je to přitom Maďarsko co poslouchá názory svých občanů. Většina Evropanů si migraci nepřeje a přesto sem elity nechají ty lidí přijíždět.

  http://www.epshark.cz/clanek/256/74-evropanu-si-mysli-ze-migracni-politika-eu-je-pro-evropu-spatna

  OdpovědětSmazat
 19. Nekdy mam dojem,ze EU ridi lide z Marsu a proto si nerozumime.Viki Orban ,nejlepsi Madar !

  OdpovědětSmazat
 20. pud sebezáchovy je důležitější než nějaká politická morální slušnost,“ řekl Asselborn. Co je na tom pre toho debila cudne, ked este miesto slusnosti nastupila neslusnost..

  OdpovědětSmazat
 21. Západní ELITA vymyslela 11.9.2001, západní ELITA vymyslela rozvrácení arabských zemí s ropným a plynovým bohatstvím, a právě toto bohatství chtěla západní ELITA získat do svého portfolia. Pokud ze západní ELITĚ podaří ukradnout nerostné bohatství Arábie, pak je připravena západní ELITA se vypořádat s Ruskem a jeho , ukradnout jeho nerostné zdroje. A migrace do Evropy je pro západní ELITU jen okrajová záležitost, kterou ponesou na bedrech obyčejní Evropané, kteří toto budou platit ze svých sociálních a zdravotních fondů. NEPŘÍTELEM obyčejných lidí je západní ELITA!!!

  OdpovědětSmazat
 22. Na Orbána nám germáne nešahej,...Orbán bude předseda vlády Rakouska-Uherska......

  OdpovědětSmazat
 23. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 24. V 16.stoleti zaplatili Madari jako hraz Evropy proti islamu krvavou dan. Ve 20.stoleti (1956) zaplatili opet krvave za vzpouru proti komunisticke diktature. Kolik madarske krve bude treba prolit pri potlacovani vzpoury proti Bruselu? Budou muset opet bojovat sami?

  p.s. Uz v Lucembursku vysetrili, kolik ze to bilionu eur "odklonil" Jean-Claude Juncker do danovych raju ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosím, nezabývejte se hloupostmi. Kompromitující materiály slouží k tomu, aby kašpar poslouchal.

   Smazat
 25. Převýchova se zadařila, Asselborn nemá něco jako pud sebezáchovy. Bravo soudruzi elitáři.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ani my nemame pud sezachovy, pokud toto projde bez povsimnuti.

   https://www.lidovky.cz/matematika-vede-k-diskriminaci-tvrdi-americka-profesorka-pzo-/zpravy-svet.aspx?c=A180220_170533_ln_zahranici_mha

   Smazat
 26. Pokud někdo vstoupí dobrovolně do nějakého klubu, tak mu přece nikdo nemůže odebrat hlasovací práva. Kdy už se konečně řekne, že král je nahý. Tahle šaškárna přece nemůže pokračovat donekonečna.

  OdpovědětSmazat
 27. Zajímalo by mě, jestli má Asselborn už nastudovaný korán a pravidelně se klaní k Mekce. Mám pocit, že to krapet nedomyslel. Je to politik nového typu. Nová doba žádá nové lidi.

  OdpovědětSmazat
 28. Je zajímavé,že ti nejmenší nejvíc řvou.Lucembursko má snad největší HDP na hlavu v Evropě,tak si tam mohou vzít půl milionu uprchlíků aby se jim to rozředilo na rozumnou výši.Pak by se snad probudil z toho svého snu do reality!

  OdpovědětSmazat
 29. Je to snad až směšné. NATO vyvolává a VEDE agresívnÍ VÁLKY PROTI MUSLIMSKÝM ZEMÍM, NIČÍ JEJICH DOMOVY, MASOVĚ VRAŽDÍ A VYRÁBÍ MIGRANTY. Ty pak jako velký kšeft kapitálu dodává do Evropy - a ejhle, podle pana min. zahr. Prdprdprd, je na vině Maďarsko a Orbán, nikoliv Nato. Je vinen tím, že dodávky migrantů odmítá, je vinen tím, že nepodporuje organizace podílející se na agresi a transportu "zboží". Proč kritika není směřována proti viníkům této katastrofy pro některé muslimské národy, proč proti těm, kdož se na agresi a výrobě muslimů nechtějí podílet, ani na jejich transportu a kolonizaci Evropy! Třikrát čest a sláva Orbánovi, že se dokázal postavit soldatesce NATO a grázlům z Bruselu!

  OdpovědětSmazat
 30. Jo jo, Orbán není Havel, pani Mullerová

  OdpovědětSmazat
 31. Teď se již bez servítku vyjevuje celá pravda o uprchlících. Od začátku samé lží a manipulace s národy.
  Představitel státu, co hájí suverenitu své země je nazýván diktátorem. To je drzost nejhrubšího zrna od Asselborna a i celé EU. On i uskupení v EU jsou diktátoří a lháří. Sláva Orbánovi za jeho odvahu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo by chtěl dopadnout jako Srbsko? Taky pomáhali divným emigrantům a šup. Tak raději nikoho.

   Smazat
 32. Pan ministr si nevidí do huby. Abych byl slušný. 1) války v muslimských zrmích vedou sami muslimové nebo jsou důsledkem koloniální politiky evrpských mocností. A Holandsko patřilo mezi první a největší koloniální mocnost. Ostatně New ork se jmenoval původně Nový Amsterodam. Ještě po II. SV Holandsko ovládalo velkou část jihovýchodní Asie (třeba Holandskou Indii, tedy dnešní Indonésii). 2) Další války rozpoutaly tytéž mocnosti + USA. Afghánistán, Irák, Libye - hlavní zdoje uprchlíků. A Kosovo k tomu. Pan ministr posléze zapoměl na další statisíce uprchlíků A to z Ukrajiny, kde zavel Majdan demokracii západního stylu. Jen u nás jsou jich desetitisíce a v Polsku přes 1,2 miliónu. Ti nepotřebují pomoc? A Majdan rozpoutali a zaplatili Amweričani. A ani se tím nijak netají. Dále - Orbán byl zvolen v demokratických volbách na rozdíl od pana Porošenka (o jeho předchůdci raději nemluvě). Taktéž maďarský parlament vzešel ze svobodných voleb. A ten schvaluje návrhy zákonů. Tak jakýpak diktátor? Kdo není nikým zvolen jespu papaláši, kteří rozhodují o osudech stovek miliónů Evropanů. A vyhrožují jim sankcemi. Maďarsku, Polsku, nám. Jen proroto, že volby nedopady podle jejich představ a politici neskačou jak nevolení papaláši pískají.

  OdpovědětSmazat
 33. - Tenhle světový mudrc a ministerský lumen poučuje národy ohledně diktatury či totality? Východní státy v ní žily a poznají ji. To co jste předvedl je přesně ono. "Musíte-jinak potrestáme-zavřeme." EU za podmínek a všelijakých nových směrnic se stává nejen utopistickým molochem, ale zavání onou vámi zmiňovanou diktaturou. Nebyl on herec?

  OdpovědětSmazat
 34. Diktátor je ten, kdo není otrokem USA.

  OdpovědětSmazat
 35. Lucemburský ministr je nepřítel Evropy, musíme proti němu zakročit !!!

  Evropo, Evropo
  máš v sobě vředa.
  Evropo, Evropo
  Orbánů ti třeba.

  OdpovědětSmazat
 36. Pan Asselborn, ministr státečku, který svoji prosperitu zakládá na finančním příživnictví, nutně musí přisluhovat velkokapitálu. Proto tedy bude atakovat každého politika, který velkokapitálu neposluhuje, ale slouží zájmům občanů svého státu. Zvlášť, když ten svou ekonomikou přispívá k existenci neproduktivních příživníků typu Lucemburska. Nejinak tomu je u pana Junckera.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.