Reklama

středa 14. února 2018

Martin Schulz právem prohrál všechno

Petr Robejšek
Petr Robejšek
15. 2. 2018 blog autora

Odstupující předseda německé sociálně-demokratické strany Martin Schulz dokázal něco zcela výjimečného. Během několika měsíců svého předsednictví stačil popřít své sliby, rozpoltit svou stranu a zničit svou politickou kariéru. A tenhle génius určoval osud evropského kontinentu.

Kdo patří k elitě


Schulz předevčírem oznámil, že nevstoupí do vlády velké koalice a nepřijme post ministra zahraničí. Pojem „nepřijme“ je ovšem nepřesný. Schulz chtěl totiž ministerstvo zahraničí vyrvat z rukou jiného neúspěšného předsedy SPD Gabriela, kterému ho navíc sám slíbil. Ale Schulz chtěl pro sebe prebendu za to, že svojí politickou neschopností úspěšně snížil již tak nízké volební preference SPD. Jenom rozhořčený odpor uvnitř jeho strany ho donutil k ústupu.

Na začátku minulého roku jsem napsal esej o tom, kdo patří k elitě. Upozornil jsem v ní na to, že vysoká pozice, kterou politik zaujímá ještě neznamená, že patří svými výkony ke skutečné elitě.

Často vidíme, že důležité funkce obsazují ti, o jejichž názory většina občanů nemá zájem a dokonce je odmítá.To jsou členové domnělé elity, kteří mají pouze vysokou pozici. Ke skutečné elitě patří jen ti, které navíc uznávají občané. Jedná se přece o reprezentativní demokracii. No a Martin Schulz je učebnicovým příkladem člena domnělé elity a zároveň dokonalým ztělesněním současného západoevropského politika. Sebestředný, intelektuálně podprůměrný, neuvěřitelně arogantní a nespolehlivý.

Po prohraných parlamentních volbách řekl, že jeho strana půjde do opozice a že on nikdy nebude ministrem v kabinetu Angely Merkelové. Pár týdnů po té chtěl, skryt za dětinsky primitivní argumenty, oba tyto sliby porušit. A stalo se mu to, co se (bohužel) ostatním jemu podobným postavám nestává dost často. Prohrál všechno.

A tenhle člověk vedl Evropu


Pro nás je jeho příběh poučný ještě z jednoho důvodu. Martin Schulz přišel z Bruselu a patří k těm oblekům bez obsahu, kterých je tam nadbytek. Takoví lidé jako on zaujímají v EU vysoké funkce a chtějí rozhodovat o osudu našeho národa. Byl to právě Schulz, kdo vyhrožoval nám a ostatním středoevropským zemím všemožnými tresty, když nebudeme přijímat nepřizpůsobivé ekonomické migranty, kterým on z neznámého důvodu říká uprchlíci.

A takoví lidé jako Schulz vedou Evropskou unii. A takovým lidem přisluhují naši samozvaní exekutoři dobra. Ti se poznají podle toho, že opovrhují obyčejnými lidmi za to, že odmítají „více Schulzovské Evropy“. Mimochodem více té samé Evropy, pro kterou byl i pan Drahoš. A tak Schulzův neslavný konec dělá z Drahošovy prohry cosi jako zásah prozřetelnosti.

V Německu teď začal karneval. Předseda karnevalového výboru z Kolína nad Rýnem doporučil Schulzovi (a to ještě před včerejším trapným finále jeho kariéry) aby si oblékl masku šaška. To ale je nespravedlivé, vůči šaškům.Protože ti, na rozdíl od Schulze ze sebe dělají blázny záměrně.

- - -

47 komentářů :

 1. Přesně tak a takový jsou u nás představitelé „demokratického"bloku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takovejhle blb, jako je pan Schulz, tam není ani jeden.

   Vymazat
  2. 15:41 Máte pravdu, tam jsou ještě větší..

   Vymazat
  3. Pane autor , nebudte naivni a kdyz jste tak to neprezentujte vsude. Pak se zaradite do kategorie inteligenta....
   Sam pisete ZE PATRI K ELITE. #%^&**(*^$#$#.
   Byl docasne stazen z obehu , protoze jako cistokrevnej hnus ,vzbuzoval odpor v publiku a vsude v cele EU.
   Choval se s aroganci
   Esesaka !!
   Bude poveren podvracenim v mene napadne pozici. !!! Snazivy Clen uzitecne podelity neztraci !
   A neverte prosim vas kazde lzi kterou vam povesi na nos a Schulzove vseho druhu osobne !!

   Vymazat
 2. A proto vystoupit z EU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:05
   A je to úplně v p..li. Mohl nás vyloučit z EU a nemuslo být referendum.

   Vymazat
  2. 14:31 Vyloučit z EU? Nepřipadá v úvahu. Vládci EU se přece dobrovolně nezbaví své kolonie.

   Vymazat
 3. Nacista a šílený eurodiktátor Schulz14. února 2018 11:38

  Odmítám se podřídit jakýmsi blbým rozkazům nějakého nedoučeného knihkupce – šílence, eurodiktátora a německého šaška Schulza s podezřelým nízkým IQ. STOP diktátům politruků typu Sralbotky, šílené multi-kulty babizny Merkelové a nedouka německého knihkupce Schulze!
  • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=180746
  • pravyprostor.cz/cim-vetsi-hlupak-tim-vetsi-funkce
  • www.epshark.cz/clanek/427/martin-schulz-pravem-prohral-vsechno
  • https://echo24.cz/a/SYEM9/sef-spd-schulz-chce-z-eu-federaci-kdo-bude-proti-at-odejde
  • http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/215293-schulz-je-sasek-dobre-ze-prohral-utoci-robejsek
  • www.novinky.cz/zahranicni/evropa/461120-podivejte-se-co-se-stalo-v-cesku-musime-zastavit-pravicovou-vlnu-burcuje-schulz.html
  • www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Spinave-a-smradlave-pradlo-Martina-Schulze-Jeho-predchudce-otevrene-pohovoril-jak-ho-podvedl-523712

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hmm... a to neúspěšná knihkupkyně Němcová málem premiérkou byla... a pořád v Parlamentu straší, Českému národu dalšími škodami hrozí...

   Vymazat
  2. Neměl jsem rád politruky, ale porovnávat je s některými "elitními politiky současnosti" je předse jenom urážka. Někteří se noví politici vypracovali z podržtašky (vlezdo...) až k nejvyšším metám. Jména jsou dosti zřejmá, naposled jeden odstupující vysoký politik a teď je mladá poslankyně, která nosila tašku Mme. Jourové (snad se nepletu ve jménu sponzorky dané mladé dámy). Inu "kinder manažment" a genderová studia jsou zárukou zářivé budoucnosti i ve spojitosti s dehonestací vlastenectvi u mladé generace

   Vymazat
  3. Toto je len začiatok, rok 2018 je rokom karmy. Na každého sa ujde!!!

   Vymazat
 4. Tak vážení v Sýrii po posledním útoku usa nezemřely žádní Ruský občané:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201802146784248-zdro-ministerstvo-zahranici-rusko-zprava-smrt-syrie-rus/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo a Putler nečet Bratry Karamazovy ani Válku a revoluci!:D:D:D - http://iks2010.info/?p=127783

   Vymazat
 5. Představa, že celá EU stojí na takových ctnostných lumenech jako je Schulz, Junker, VanHoven, Modelíny.....je opravdu tristní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Slušný člověk by se odmítl podílet na destrukci a ničení Evropy. Proto si najali tyto hajzly, protože jsou to tupé, zlé, nenávistné loutky, opájející se svou mocí a nemající city ... a ty jsou teď všude nalezlé na vedoucích postech jako rakovina.

   Vymazat
 6. Kiska to vzdal - a ako mal toho Sorosa rád a Schulza obdivoval - mieril do Bruselu - chááááá ....

  OdpovědětVymazat
 7. "Pravdy, které ještě nedávno nikdo nezpochybňoval, se dnes obrací vzhůru nohama. V šedesátých a sedmdesátých letech si nikdo nemohl vybájit historii druhé světové války, byla ještě v bezprostřední paměti lidstva. Dnes, i když někteří pamětníci stále žijí, se pravda pomalu reviduje, začíná se mlčením a naznačováním, že to tak úplně nebylo, nemohlo to tak být, protože ideologové v médiích mají pravdivější verze historických fakt. Nakonec politickokorektní média úplně ignorují stalingradskou bitvu a promění ji v nevýznamnou virtuální hru.
  Pomník maršála v Dejvicích vadí slaboduchým zastupitelům a zmanipulované veřejnosti."
  http://www.meras.cz/2018/02/historie-byzanc-francie.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář z TOP09, syn bývalého velvyslance v USA Petra Koláře, hlavního poradce prezidentského kandidáta J. Drahoše.
   https://www.novinky.cz/domaci/434434-praha-6-zaplatila-starostovi-rozhovor-v-playboyi-radnici-to-stalo-skoro-50-tisic.html

   Vymazat
  2. Starosta Prahy 6, lump a grázl už od narození, tatíček mu musel předat takovou rodinnou karmu, že se o tom nikomu z nás ani nezdá.

   Vymazat
 8. Nechápu, jak může normální člověk věřit germánům.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pohrdali jinými národy, okupovali nás, okradli nás o zlatý poklad i peníze deponované v Bank of England, která je na žádost Hitera vydala!), vraždili nás, nezaplatili válečné reparace, ...
   Francouzi a Angličané nás v Mnichově 1938 zradili, porušili mezinárodní smlouvy o vzájemné pomoci. Tento spolek to s námi, s českým národem, myslí dobře???

   Vymazat
  2. Na to je snadná odpověď! - http://g.cz/17-plus-6-duvodu-proc-by-cesko-melo-byt-soucasti-nemecka/

   Vymazat
  3. Kdo však studuje dějiny hudby, literatury, chemie, matematiky, vynálezů, nebo fyziky, tomu nemůže uniknout úžasu z množství německých jmen na seznamu. V roce 1905 bylo celosvětově 95 procent vědeckých článků napsáno v němčině. Němci vládli vědě i opeře, poezii i teologii, filozofii i průmyslu! Němci tvrdě pracují, jsou produktivní, energičtí, stateční bojovníci a nade vše, velmi tvořiví. Němci celá staletí nepředstavovali pouze to nejlepší z celé naší rasy, ale byli v každém ohledu klíčovým elementem veškerého lidského rozvoje ...

   Vymazat
 9. A velká koalice bude znamenat smrt pro SPD. Už teď jsou preference SPD jenom na 17%. Takže všechno špatné je i k něčemu dobré.

  http://www.epshark.cz/clanek/423/nemecko-rozdil-mezi-spd-a-afd-je-uz-jenom-2

  OdpovědětVymazat
 10. To není jenom Schulz, milý autore.

  Na politické scéně Německa je větší chaos, než každý čtvrtek v Kauflandu...
  I ti disciplinovaní Němci si začínají uvědomovat, že volit tzv. Altpartaien (staré partaje - CDU - CSU,SPD a Zelenou verbež), byla chyba,
  protože volby nepřinesly vůbec NIC, žádnou naději na změnu.
  Teď už se jedná jen o rozdělení koryt.

  Šest miliónů voličů strany AfD,zastoupeni svými poslanci v zatuchlém Bundestagu nemají, ač jde o třetí nejsilnější stranu, šanci, prosadit řešení naléhavých témat, nehledě na to, že jsou ostatními stranami naprosto ignorováni.

  Do Německa tak denně přichází kolem 800 islámských imigrantů, pod krycím názvem - uprchlíci.Jen za leden 2018 jich bylo 17000, k tomu je třeba připočítat další rodinné příslušníky, jako třeba 2 manželky.
  I to, že mají mnozí vetřelci 2 manželky, je již ze strany úřadů tolerováno.

  Když denně sleduji na německých stránkách,co se tam děje, říkám si, jak mohou být Němci tak blbí - hlavně ti západní, mají total vymyté palice, jak dlouho jim bude trvat, než jim bouchnou saze v komíně.
  Určitou naději vzbuzuje vření ve východní části Německa, kde mají občané ještě v živé paměti režim Honeckera a mohou tak srovnávat Merkel a Co., což není podobnost čistě náhodná...  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všichni pořád melou o islámských imigrantech... a přitom se jedná o barevné vetřelce, jejichž náboženství nemají na tvářích úředně potvrzeno, kdežto barevnou kůži z Barbarska, podle které je z Boží vůle poznáme na první pohled, mají od samého Pána Boha.

   Vymazat
 11. 11:53 být vámi, tak bych si tak jistý nebyl, protože ruské (přesněji ruskojazyčné) zaměstnance najdete dnes na celém světě ve všech možných sférách, tak proč by nemohli být v nějaké soukromé armádě, když běžně pracují v soukromých bezpečnostních agenturách, nebo dokonce bojují v řadách Islámského státu. Otázka je, kdo těm mrtvým platil žold. Ale mrtví nám to už asi neřeknou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. před 10 roky jsem cestoval lodí po Středozemním moří (italská loď společnosti MSC plula pod panamskou vlajkou) a celá ochranka a obsluha u bezpečnostních rámů na vstupech na loď mluvila rusky - asi to byla Putinova soukromá armáda :-)

   Vymazat
 12. taký Schulz sa nestratí, onedlho prevezme funkciu ríšskeho protektora v Česku, takže si milí Češi nemyslite, že bude dobre, Zemana onedlho zabijú, ten sa inaugurácie nedožije

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To se mýlíš, čobole,

   pokud ovládáš jenom slovenštinu, tak vůbec nemáš tušení, co se v Německu děje.Protože novinářské kurvičky v ČR a v Německu píší jen to, co jim předepíše velvyslanectví USA.

   Vymazat
  2. 13:23 Už bys měl tu borovičku odložit.

   Vymazat
  3. 13:23 nerev bratček, nerob nam tuna ostudu! Ved sa nám teraz vedie lepši ako jemu, ako všem týmto závistným a zbabelým čeHúnom! Ked naši dedovia bojovali za Európu,tak ti jejich chujskí dedkovia dýchali kakao aby nemuseli budovat spoločnú budúcnost v ramci kulturných národov lebo rovno sypali piesok do heinkelovských motorov - zbabelci zákerný! Preto my sa im možeme iba smiat dnes a zazpievať si tu našú! - https://www.youtube.com/watch?v=FbKdjzqWIA0

   Vymazat
 13. vstanou noví schulzové!!:-(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Německo přestává být německé! Dnešní Pseudoněmci jsou jen pouhé nemnožící se a proto vymírající polobuzny schopné plivat na pokyn cizáků na dějiny svého vlastního národa! Nad zájem národa je jim sloužit té nejodpornější xenofilské havěti, hodlající podkopat a zničit základy naší - tedy Bílé civilizace!! Německo po svém sjednocení se nikomu zvenčí "otvírat" nepotřebovalo! Samo kolonizovalo a rozvíjelo se! Německá Jihozápadní Afrika se stala domovem pro statisíce Němců, kteří tam byli svrchovanými pány a místním lidožroutům, různým těm Herrerům apod. předali základy kulturního chování! A sami si žádnýho z nich, aby je čímkoliv "obohacoval" do Německa nepustili! A proto bývávali hrdými Němci! Kdyby se nevzdali, tak by je nikdo porazit nedokázal. To že válka skončila je pouze dílem politiky bílé Ameriky (+ Stalina a jeho známému "Hitlerové přicházejí a odcházejí, ale německý národ a stát zůstává!") , která dala jisté přísliby vládnoucím německým kruhům, že na tom budou lépe než s Hitlerem. T co vyvolali obě světové války původně počítali právě s Německem! Přesedlali až v důsledku podobných příslibů od Bílých Britů:)) Takový paradox dějin - https://www.protiprudu.org/mytus-o-nemecku-ako-narode-zla-cast-2/

   Vymazat
 14. To ,že ve vedení EU je většina takových bezcharakterních kreatur jako je Schulz a Merkelová není nadsázka ale bohužel tvrdá realita.Většina Němců se stále ještě nechá vést těmito svými všehoschopnými vůdci jako volek na porážku až do hořkého konce.Slepě poslouchat je zřejmě jejich národní zvyk. Nejhorší je ,že to odnese celá Evropa včetně nás.

  OdpovědětVymazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 16. 14:17 a 14:21...vy jste doopravdy moc nepobral

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:45 Spíše dost přebral. Ten blbeček ani neví, kdo vlastně hraje.

   Vymazat
  2. 15.22 Asi ho taková blbost nezajímá. V práci nám nepřidají, penze nezvednou, ani chleba nezlevní... ať vyhraje kdo vyhraje.

   Vymazat
 17. Být šaškem,to byla úctyhodná funkce.Byli moudří a vtipní.Bohužel dnešní političtí bruselští šašci ,či u nás kavárenští nejsou ani jedno.Jsou to jen a jen prodejní parchanti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepleť si šaška s klaunem. Studuj Wericha.

   Vymazat
 18. 14:17 a 14:21,ti si kača hadovô alebo hadové.Hrá Slovensko proti Rusku a do športu politika nepatrí ti dieťatko sprostučké osprostené,kapiš to?

  OdpovědětVymazat
 19. Aspoň jedna potešujúca správa v poslednom období.

  OdpovědětVymazat
 20. Prohrál všechno, bude v důchodu živořit minimálně za 10.000 euro měsíčně, k tomu nějaká neziskovka, dozorčí rada atd.

  OdpovědětVymazat
 21. Dav má radost,pravda zvitězila,u srdce nás hřeje pomsta a vy pane Robejšku jste si přihřál kašičku a máte u davu body k dobru. Co ale s chlivem tady doma ?

  OdpovědětVymazat
 22. My jsme, ale tady v EU doma, bohužel. Jeden z nejodpornějších pílířů moci EU a zárověň předseda německé SPD, padnul. Zaplať pán bůh za ty dary! Tento egocentrický, až fanatický "dobroděj", trestající jiné, dle jeho mínění primitiva, hlupáky si počínal ve svých projevech a likvidaci svých odpůrců jako kdys jiný německý fanatik a lidé mu tleskali stejně. Tedy ti lidé, z té části SPD, kterým se zřejmě toto jeho chování líbilo. Snad se už v EU dostává díky voličům rozum do popředí a postupně zvítězí. Nyní ještě snad nadejde podobné ve volbách v celé Itálii. Atd. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 23. Potecou potoky krve

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.