Reklama

pátek 9. února 2018

Mezitím v KLDR: další přehlídka a další překvapení, které Pentagon oblilo studeným potem (FOTO)

Napsal/přeložil: Geo
9.2. 2018   Eurasia24
Stalo se už pravidlem, že každá vojenská přehlídka v severokorejském Pchjongjangu přinese nějaké překvapení potvrzující vysokou technologickou úroveň tamního zbrojního průmyslu. Bylo tomu tak i tentokrát, v rámci přehlídky při příležitosti 70. výročí vzniku Korejské lidové armády ve čtvrtek 8. února.

Světová média se jako obvykle soustředila na balistické rakety dlouhého doletu a zejména na mezikontinentální střely (ICBM), které vedení KLDR ukázalo, nicméně v tomto případě se o žádném překvapení hovořit nedá: svět nedávno prakticky v přímém přenosu sledoval úspěšný test mezikontinentální zbraně Hwasong-15 ve všech jeho fázích.

Skutečné překvapení z poslední přehlídky zájmu médií dosud uniká, přitom nově představená zbraň může znamenat pro potenciální nepřátele KLDR velký vykřičník. Může být doslova ledovou sprchou a silným nástrojem „umravnění“ pro všechny, kteří zvlášť v posledních letech a měsících lační po úderu na KLDR. Záminkou této plánované agrese je severokorejský jaderný a raketový program, v principu nikterak odlišný od „nelegitimního“ jaderného a raketového programu Izraele, který však – na rozdíl od KLDR – útočí na sousední země prakticky každý týden.

Tím překvapením je zcela nový operačně taktický úderný prostředek krátkého dosahu kategorie země-země, který nápadně připomíná ruské komplexy 9K720Iskander.

Dosud jen s omezenými možnostmi

Zatímco hlavní pozornost „globální protiraketové lobby“ byla dosud upřena na obranu před severokorejskými balistickými střelami dlouhého doletu a ICBM, samotné americké základny na jihu poloostrova měly být v relativním bezpečí.

KLDR disponuje mimořádně početným dělostřelectvem, které je však limitované dosahem několika kilometrů od hraničního pásma a pro americkou vojenskou infrastrukturu tak představuje pouze omezenou hrozbu.

Do větší hloubky jihokorejského území mohou proniknout dělostřelecké rakety, obzvláště pokud jde o nové 300mm raketomety označované na Západě jako KN-09 s dosahem až 200 kilometrů.

Dalším úderným prostředkem jsou taktické balistické rakety. Většina severokorejského arzenálu balistických raket dosud využívá „historických“ technologií sovětských střel řady Scud a jejich derivátů, tedy relativně primitivních a nepřesných zbraní s jednoduchou a předvídatelnou balistickou trajektorií. Jak ukázaly už války v Perském zálivu nebo současné pokusy jemenských povstalců sporadicky napadajících těmito zbraněmi Saúdskou Arábii, protivzdušné systémy typu MIM-104 Patriot jsou schopny tyto střely zachycovat, byť zdaleka ne se stoprocentní úspěšností.

Mnohem modernější než „Scudy“ jsou severokorejské rakety Hwasong -11, které představují vylepšenou kopii sovětských operačně taktických komplexů Točka. Tyto poměrně nové zbraně s kombinovaným naváděním a zvýšenou přesností zásahu cíle ale nemají dosah výrazně větší než 200 kilometrů.

Největším „bonusem“ Západem iniciovaných sankci a embarg je nemožnost KLDR vystavět vlastní moderní a dostatečné početné úderné letectvo. Zastaralé bojové letouny (s výjimkou několika málo letuschopných Su-25 a stíhacích MiG-29) jsou ideálním cílem pro nejmodernější prostředky protivzdušné obrany (PVO) rozmístěné na území Jižní Koreje a také pro stíhací letouny z amerických letadlových lodí a základen (ve firmě Lockheed Martin se už jistě nemohou dočkat, až jejich F-35 sestřelí první severokorejskou „Andulu“ An-2 a s marketingovým sloganem „nemá sobě rovného“ a obvyklými politickými metodami přiměji japonské a jihokorejské daňové poplatníky uhradit další várku amerických „superstíhaček“).

Severokorejský Iskander

Pokud se nově představené střely svými možnostmi a výkony alespoň přiblíží ruským Iskanderům (o schopnostech Severokorejců netřeba pochybovat vzhledem k nedávným testům střel Hwasong-14 a Hwasong-15, ale také např. protivzdušného komplexu Pon'gae-5, analogu ruských S-300, jehož dosah a účinnost potvrdila i jihokorejská rozvědka), ocitají se plánovači útoku na KLDR v nové situaci.

V takovém případě totiž střela může s vysokou pravděpodobností průniku PVO a značnou přesností zasáhnout klíčové vojenské objekty USA na libovolném místě jihokorejského území: mohou to být základny, letiště a letištní infrastruktura, velitelská stanoviště, sklady, komunikační uzly, radary a podobně.

Především se dá předpokládat, že nová střela bude mít výrazně větší dosah než stávající balistické rakety ve výzbroji KLDR; je pravděpodobné, že cílem bylo vyvinout operačně taktickou střelu schopnou zasáhnout celé území Jižní Koreje, tedy kteroukoliv z amerických základen.

Z podobnosti s komplexem Iskander (a částečně starším OTR-23 Oka) lze vyvodit i to, že se KLDR soustředila na schopnost překonat protivzdušnou obranu protivníka. Zmíněný Iskander může během letu manévrovat a vypouštět klamné cíle, což činí nesnadnou až nemožnou jeho eliminaci protiraketovou obranou. Pohyb střely je kontrolován vychylováním tahu raketového motoru a doplňkově řídicími ploškami, které jsou však velmi malé, a tudíž výrazně snižují radarovou stopu rakety. Design nové severokorejské rakety svědčí o stejném přístupu.

A pak je zde faktor přesnosti. Nová zbraň bude zcela jistě přesnější než uvedený Hwasong-11, který oproti předchozím balistickým raketám přinesl v tomto ohledu kvalitativní změnu: díky použití inerciálního a optického navádění měl kruhovou odchylku zásahu cíle v řádu několika desítek metrů. Iskander, který kromě toho využívá i satelitní korekci, zasáhne cíl s přesností sedmi metrů, což je při použití půltunové nálože nebo submuniční bojové části zcela bezvýznamná odchylka.

Pokud se vývojářům z KLDR podařilo dostat přesnost zásahu u nové rakety „někam mezi“ uvedené parametry (přičemž použití elektrooptické a satelitní korekce je velmi pravděpodobné), získala KLDR bezprecedentně přesnou a účinnou taktickou zbraň.


Armáda na přehlídce ukázala šest odpalovacích vozidel, každé s dvěma raketami. Rovněž odpalovací platforma, včetně umístění střel a způsobu jejich uzavírání v přepravní části, nápadně připomíná ruský Iskander. Vysoká mobilita a autonomie použití prostředku spolu s možností jeho skrytí činí severokorejský komplex těžko odhalitelný a zasažitelný zbraněmi určenými k ničení stacionárních cílů (satelitně naváděné pumy, střely s plochou dráhou letu apod.).

Masová výroba nových raketových komplexů může KLDR zčásti kompenzovat výše uvedený nedostatek, totiž do značné míry nahradit moderní útočné letouny. Soudobé přesné mobilní operačně taktické rakety, pokud disponují dostatečným dosahem, mají nejen vyšší pravděpodobnost průniku protivzdušnou obranou než letouny (kdy odpadá riziko ztráty pilota i letounu za desítky milionů dolarů), ale současně přináší i výhodu v podobě nesrovnatelně menších kvalitativních i kvantitativních nároků na personál a infrastrukturu.

Odstrašení na prvním místě


Válku na Korejském poloostrově si nikdo normální nepřeje a už vůbec si ji nepřeje KLDR, což vedení země opakovaně garantuje nejen svými (v mainstreamu pochopitelně nepublikovanými) výzvami k usmíření, ale i konkrétními kroky, jako je více než symbolická účast sportovců, umělců a politiků na olympijských hrách.

Na druhou stranu pokud si chce KLDR uhájit svůj vlastní model rozvoje – kdy sice totální sankce brzdí bohatnutí lidí, kteří nežijí v individuální svobodě liberálního pojetí, zato neznají nezaměstnanost, kolosální zločinnost, všudypřítomnou hrubost a bezohlednost, setrvalý úpadek mezilidských vztahů, odcizování dětí a jejich rodičů, drogovou závislost, gambling a hazard, skrytou i zřejmou prostituci, dluhové pasti a další vymoženosti naší společnosti –, jedině silná armáda s moderními a účinnými zbraněmi může být zárukou toho, že na Dálném východě nenastane další katastrofa apokalyptických rozměrů.

Mít podobně silnou armádu tehdejší Jugoslávie, Irák, Libye a Sýrie, netrpěly by ve válkách rozpoutaných „našimi západními spojenci“ miliony lidí, nebujel by terorismus přímo v evropském podbřišku, neměnila by se doslova před očima naše civilizace a naše děti by byly lépe chráněny před narkotikovým morem, jemuž dal volný průchod zničený Balkán.

Geo, Eurasia24.cz  Foto: YouTube.com / KCTV

54 komentářů :

 1. Bylo by fajn, kdyby se setkali obě korejské delegace- s nejvyššími představiteli, a vyjasnili si podmínky dalšího soužití.Hovoří se tam stejným jazykem, třetí stranu nepotřebují.
  Příkoří se tam děla na obou stranách(podobně jako u polskoruských historckých vztahů). Podle mně je to jednoduché.Vypakujte američany(vojska dalších států) ze svých území existuje hranice- prý nejvíce střežena, respektujme ji, a pojďme se bavit jak dál, ono zpětné zrcátko(pohled do historie) je jistě relevantní, ale tohle už je za nima, a je třeba se dívat dopředu. A ani američané, ani číňané k dohodě těch, kterých se to týká moc nepomůžou.Nejsou ani potřeba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co takhle raději vypakovat ten rodinný klan severokorejských diktátorů kteří se místních lidí neptají vůbec na nic?

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Zde si můžete vyhledat článek "Rukojmí" od Bř. Olšera ze dne 20. 9. 2017, kde uvádí, že v J. Korei je 28000 amerických vojáků na 85 základnách a to již od roku 1957. Co tam chrání? Pak se nelze divit, že se zbrojí.

   Smazat
 2. No konečně slavná Nová republika odhazuje poslední zbytky zábran a studu a otevřeně oslavuje totalitní, diktátorský režim KLDR, obdivuje její úžasný "model rozvoje a její zbraně a opovrhuje západní demokracií.
  Že se nestydíte, soudruzi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Novou republiku si vůbec neber do svý křivý tlamy ty bejvalej soudruhu lopato.Jestliže se o něčem píše, neznamená to, že se totéž "oslavuje" To potom ta tvoje domovská publikační bulvární stoka novinky, ze které lezeš diskutovat sem, s tou další odpornou diskuzní novinkovou havětí,by musela obdivovat všechny ty světové lumpy a lotry, o nichž píše. A západní demokracií opovrhuje každej, kdo k ní přičuchl. A jestli máš k NR výhrady, nelez sem. Vrať se na novinky - tam je zablokovaná diskuze k rozhovoru údajnýho pamětníka kterej "přežil" věznění v Letech - samozřejmě že cikána, a diskuze k cikánský havěti nejsou přípustné, ale hned vedle je článek o prezidentovi ČR, kde smečka psychopatických mrzáků na diskuzi nadává - prezidentovi nadávat se totiž nejen že smí, ale je to i žádoucí. Proto ty odporný kurvy - novináři z Novinek ( bývalé Rudé právo) stylizujou články o něm tak, aby se nadávalo. Tak odtud odlez - můžeš kopat do prezidenta. Nebo už sis dvakrát kopnul ( dvě povolený diskuze) a proto jsi přilezl urážet na NR?

   Smazat
  2. 19,48 Hele Tondo ,tady kafras a co dela tva stara s tvym kamaradem to te nezajima

   Smazat
  3. Co ti potom ty havloidní hovado.

   Smazat
  4. 20:06
   Hele, ty zoufalče, co kdybys raději odtáhl ty do KLDR, nejlépe i s celou Novou republikou? Chybět tu nikomu nebudeš. Co, nebo kdo tě tady ty zoufalče drží? Proč tady smrdíš když tady vím opovrhuješ?

   Smazat
  5. 19:48 Vy zase máte tolik zábran a studu, nalitých do hlavy "jedinou pravdou", že nejste schopen vidět skutečnost. Kdo neskáče není demokrat? Tak honem, hop hop hop!

   Smazat
  6. 20:21
   Nemusíš skákat. Stačí nepreferovat ten severokorejský chudobný, totalitní hnus před naší bohatou, svobodnou, demokratickou společností. Nemůžu uvěřit, že tyhle bolševické žvásty které tu vedete myslí někdo opravdu vážně.

   Smazat
  7. Nač se bavit s vypatlaným duševním mrzákem? Impotent, diskuzní masturbant, prasáckýma nadávkama se rajcuje. Jinou společenskou aktivitu nemá - taky, kdo by se bavil s takovým lidským odpadem? Ten může smrdět akorát v ČR - určitě ne v KLDR, tam by ho "místní lidi", kdyby urážel jejich vládu, vyfackovali, a hodili sežrat žralokům.

   Smazat
  8. 20:36
   "Místními lidmi" v KLDR myslíš tamní StBáky?
   Dělá mi radost jak takoví bolševičtí pohrobci jako jsi ty tady tak trpí.

   Smazat
  9. Ty hlupáčku, nejdříve si zjisti, kolik zahynulo v tzv. korejské válce Severokorejců a potom se opatrně zkus zeptat znalých lidí, proč Kim tak zbrojí. Podobně jako v Rusku (Bělorusku, Ukrajině za 2. světové) i v severní Koreji zahynul prakticky z každé rodiny nejméně jeden člověk. A podobně jako v Rusku ani Severokorejci nezapomněli, kdo je zabíjel - stejně jako Vietnamce, irácké děti a spoustu dalšíh lidí na celé planetě. Tak mlč a uctivě poslouchej, když mluví starší, znalejší a zkušeněnjší lidé, aby ses od nich něco naučil.

   Smazat
  10. 20:44
   Ty raději drž klapačku, ty starý bolševiku.
   Kim zbrojí proto, aby za každou cenu udržel u moci tu svoji famílii Kimů.
   Severokorejců se nikdo na nic neptá a nikoho nezajímají.
   O korejské válce se dovzdělej a nešiř tady svoje rudé pohádky, bolševický senilo.

   Smazat
  11. Zklidni hormon, pokrytče. Článek jsi vůbec nepochopil, natož abys ho dal do souvislostí, ty bohatej, svobodnej a demokratickej hlupáku.

   Smazat
  12. A jaký tady šíříš pohádky ty, americkej řiťolezeckej senilo 29.54? To sis tak zamiloval modroptačí sliz, že ses tím celej potáhl po majetkovým puči lumpů, nadrženejch po tuzexovejch texaskách?Nebo ještě pořád žereš americký zabijácký filmový sračky, a nedokážeš se od toho odtrhnout a ti, kteří to prokoukli, jsou u tebe bolševici? Ty se taky raději dovzdělej, a hlavně se nauč slušnýmu chování, protože to, co tady předvádíš, se hodí tak do prasečáku.

   Smazat
  13. 20:54
   už jsi doonanoval? Buržouste?
   Hej..., jdi se podívat na svou starou. Klepe ti ji Štrougal a Jakešem. Ať nevychováváš doma komoušskýho spratka..., onanýre.

   Smazat
 3. Tá tvoja tkzv. západná demokracia je čo. Ak nevieš je to hnus,pokrytectvo,likvidovanie skutočnej demokracie,likvidácia národov v priamom prenose je to najväčší podvod na ľudstve.Ničí rodiny, vzťahy a hlavne ľudskú dôstojnosť a vyhráva len tuposť,brutalita, bezohľadnosť,vymývanie mozgov a vôbec pozri sa len do okolitých krajín čo sa tam deje - len zlo proti ľuďom.Tebe nestačí, že niekoľko krát v roku sa tu v európe amíoi vyhrážajú atómovou vojnou??? To hovorí o tej tvojej záp. demokracii všetko. Nemám chuť sa baviť s CHMUĽOM.!!!Naštuduj si kto chce MIER a kto len ZBROJÍ a pripravuje sa na vojnu neustále a rozbíja a vraždí pod hlavičkou demokracie-to je pre teba pomocná otázka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20.22 to je odpoveď pre 19,48

   Smazat
  2. A ty jdi do prdele sprostej otrapo. Mazej masturbovat jinam - tady jsi mezi slušnými lidmi, jestli sis nestačil všimnout. O fanatický zabedněnce a řiťolezce USA tady nikdo nestojí. Co děláš tady? Mazej do Ameriky, mezi ty magory a lidskej odpad, a tam můžeš nadávat na KLDR pořád. Proč se vnucuješ tady?

   Smazat
  3. Tak hele ty dobytku - nech si ty nadávky bolševiků pro svoje kámoše, nebo svýho fotra a strejdu. Když se někde diskutuje, neznamená to, že budeš sprostě nadávat bolševiků proto, že něčí názor je, že do KLDR je ti hovno. Do jejich vládnoucích elit i do jejich místních lidí je tobě hovno. Ty se starej o naše elity a o těch mluv. Sám jsi bolševik, jenomže ses potáhl modroptačím slizem. Když ti sypalo z východu, byl jsi soudruh, když sypou západní zabijáci lidí, stal se¨z tebe sympatizant zabijáků lidí. Kdybys dostal jen špetku moci ty, lidskej odpade, mučil a zabíjel bys lidi, po vzoru amerických zabijáckých magorů, proti kterým se musí celý svět chránit - včetně KLDR.

   Smazat
  4. Ač to přiznávám velmi nerad, 20:55 má pravdu. Takový je dnešní svět. I ten tlustý zmrd Kim má cenu, protože drží Amerického Upíra dál od lidské krve. Chvála bohu za odstrašení!

   Smazat
  5. 20:55
   Máš převahu, soudruhu, díky tomu, že ti pomáhá tvůj cenzorský kámoš. Vy bolševici držíte pospolu. Naštěstí je vás už jenom pár.

   Smazat
  6. 20:40 On v USA už byl. Pracoval tam 10 let jako nádeník na stavbách. Pak se vrátil jako "světoběžník" do svého Vidlákova, kde je považován za hvězdu a velkého znalce Ameriky. A protože je typický sociopat, tak je také srdcem i duší "svobodymilovný demokrat". Jenom ten rozum a empatii mu pánbu jaksi odepřel. Tady má přezdívku Pepek Vyskoč a delší dobu nás svým mečením neobveseloval. Zřejmě mu už otrnulo po napráskání v prezidentských volbách, tak zase přišel prudit.

   Smazat
  7. 21:07
   Přesně tak, rudý debile :-D O takových vymoženostech jako volba prezidenta si můžou severokorejci nechat jen zdát. Kdyby dostali jen trochu možnost, tak by tu Kimčongovic bandu už dávno vypráskali. Ale právě takoví tamní zmrdi jako jsi ty jim tu šanci žít životy podle svého nikdy nedají.

   Smazat
  8. 21:15 Je od tebe moc hezké, že máš takový soucit s ubohými severokorejci. Závidím ti tvoje vědomosti o tom, jak chtějí žít. Nebyls tam také na brigádě, třeba s US Army, která jim tam chtěla zavést svobodu, demokracii a splachovací záchody? Nejseš ty nakonec major Burns z MASH 4077? Tvoje názory jsou k nerozeznání od názorů toho uvědomělého pitomce, z kterého si i Amíci dělali šoufky.

   Smazat
  9. ..on je zcela jistě ta major "hrma Houlihanová"...

   Smazat
  10. 20:44 ty tupče,, když píšeš o KDLR ty své moudra, ta si zjisti kdo tu válku v Koreji začal. USA mělo tenkrát mandát od OSN zasahnout vojensky v Koreji a to i díky kretnské politice SSSR. Pláčeš jak uřvaná baba nad stovkami tisíc mrtvých korejců-číňanů a přitom právě oni byli ti agresoři stejně tak, jako Hitler v Evropě. Jseš tupohlav a negramot a je vás tady více, které to PŠM poznamenalo do konce života

   Smazat
  11. Bohužel vaše "diskuze" plná vzájemného urážení postrádá nadhled. Válka, která v Korei vzplála na začátku 50. let byla válkou občanskou a ta, jak každý ví, vyžaduje dvě soupeřící strany. Obě se masově dopouštěly zločinů. Oběma stranám přispěchali na pomoc jejich spojenci, nakonec ta mela, která stála miliony životů, skončila patem, rozdělením země a velkou vzájemnou nenávistí. Dnes se obě strany snaží již po několikáté o jakési vstřícné kroky, smíření, vzájemné pochopení.

   Jen jedna nepřející supervelmoc, která musí mít základny po celé planetě, aby ji mohla ovládat, si tohle smiřování nepřeje a proto do jakéhokoli pokusu o smíření a sblížení hází vidle. A kdo to chce vykládat ideologicky, ať si poslouží, ale je to jen povrchový jev, kvůli kterému by si lidé navzájem neměli nadávat.

   Mimochodem, Jihokorejci jsou hrdí na to, že jejich národ ovládl i raketovou techniku a výrobu nukleárních zbraní. Kim Nekim, technologicky jsou obě části rozdělené Koreje na vysoké úrovni. A to i navzdory naší paní televizní dopisovatelce nepotce Šámalové.

   Smazat
  12. 8:33 hňupe píšeš,, jihokorejci, jenže jsou to severokorejci, vždyť ani vevíš očem je řeč. Vole tupej..

   Smazat
  13. 14:05 Jihokorejci a severokorejci nejsou stejný národ? Nemusíš pořád dokazovat, že nechápeš ani jednoduchou větu. Z tvých příspěvků ignorantství a blbost přímo tryská.

   Smazat
  14. 14:05 "Arogance je parukou k zakrytí duševní pleše." Jan Werich dobře popsal týpky, jako jsi ty.

   Smazat
 4. V každým případě si budou muset Amíci nechat chuť něco si tam začít. I když Pjakin říká, že to je jenom takovej nekonečnej rituál. Už už na tu KLDR vlítneme a pak to vždy podle stejného scénáře jde do ztracena. Ušáci straší aby se mohlo zbrojit a protože strach zatím dobře fungoval. Největší sranda je že to vypadá, že se obě Koreje chtějí domluvit a Amíci asi zase něco prošvihli. Scénář rozděl a panuj se začíná hroutit jako všechno v USA poslední dobou a bude hůře. Mají toho prostě moc a nestíhaj.

  OdpovědětSmazat
 5. Milá redakce, prosím zdejšího cenzora o vyhazování bezobsažných textů, nadmutých jen sprodsťárnami.Diskuse bude přehlednější a ušetří normálním účastníkům čas. Předem děkuji.

  OdpovědětSmazat
 6. Je dobře že mají KLDR silnou armádu a jaderné zbraně po světovládě usa opravdu netoužím. A jestli si někdo myslí že se ho válka na Korejském poloostrově netýká tak se plete. Jaderné svinstva roznese počasí po celé zemi. Poučný článek o virech:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201802086745345-virove-dest-vedci/

  OdpovědětSmazat
 7. Zvlášť některým diskutujícím uniká, že otázkou článku je, zda je pro současné mocné přijatelné, aby existoval společenský systém, který všem poskytuje práci, bydlení, bezplatnou zdravotní péči a vzdělání, kdy příjmy za výhradně společensky potřebnou práci mají rozptyl např. jedna ku šesti a jsou řízeny krom poptávky a nabídky namáhavostí, zdravotními riziky a dalšími nároky. Rozumí se i zabezpečení ve stáří na nejméně průměrné životní úrovni s tím, že hromadit majetek nad výhradně osobní potřebu je nepřípustné.
  Je jisté, že takový systém není příliš motivující a proto budou jeho výsledky spíš průměrné a pokud je vystavován totálnímu mezinárodnímu embargu jako např. KLDR, která navíc nese mimořádně vysoké náklady na obranu, pak budou z hlediska životní úrovně obyvatel nutně podprůměrné.
  Otázkou je, zda tato újma není vyvážena tím, co je nazýváno sociálními jistotami, podmínkami pro v podstatě mravnější životní kriteria a pospolitý život. Otázkou je, komu tolik a tak vadí, že existuje třeba jen podvědomá lidská potřeba, která odmítá dravčí systém hromadění majetku za cenu nejrůzněji skrývaného násilí, ohlupování, drancování lidského i přírodního potenciálu, jak můžeme vidět, pokud nejsme hluší a slepí, v téměř celém současném světě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na tuto otázku lidé v našich končinách pravidelně odpovídají ve svobodných volbách. Nic byť jen vzdáleně podobného diktatuře v KLDR zde nechtějí vidět ani ve snu. Smiřte se s tímto faktem.

   Smazat
  2. Ve chvíli, kdy téměř všechna média, škola a většina politiků posluhují individualistické ideologii dravců dopadají volby jak dopadají. V tom máte pravdu. Ale smířit se s tím? Nikdy! Leo

   Smazat
  3. 2:47 neodpovídáte na otázky z 0:46, ale požadujete, aby se autor smířil se současnou realitou, i když svoje stanovisko nevyjadřuje. Z toho mi vychází, že jste jednoduchý sobec nevalného intelektu, takže případného úspěchu těžko dosáhnete úctyhodnou cestou.

   Smazat
  4. Kdosi tu mluví o svobodných volbách. Že mají tzv. západní demokracie, prý k nim patříme, boha jeho!, svobodné volby, to si může myslet fakt hodně jednoduchý člověk. Volí se dokud to nevyjde, jak potřebuje totalitní Brusel. Viz referendum v Dánsku, Holandsku a Irsku. Nebo se proti zvolenému výsledku rovnou pošlou vojáci, jako se to stalo nedávno ve Španělsku. Pak se taky volby po celou dobu funkčního období zpochybňují, viz náš prezident. Nebo se pro jistotu vůbec neuznají - Krym. Svobodné volby - směšná věc. Moc velký rozdíl mezi severní Koreou a evropskou totalitní demokratúrou nevidím.....

   Smazat
 8. prečo pre boha živého nemažete trollov, veď je nad slnko jasné, že ak neverím na UFO alebo čarodejnice tak nejdem na takúto stránku a aktívne a pravidelne sa nezapájam do diskusie, niekedy stačilo zatroliť mainstream, teraz s nárastom čitanosti alternatívy chodia platení troli aj sem

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je potřeba říct debilním bolševikům jako jste vy tady, stejně jako islamistům, fašistům a jiným zmrdům kteří nenávidí naši svobodnou demokratickou společnost, co si o nich lid myslí.

   Smazat
  2. lid!?? demokracia je sloboda názoru v prvom rade, a podľa tvojich príspevkov ty s tym máš sakramentský problém

   Smazat
  3. Ano, mám setsakramenský problém s názory lidí jako jsi ty, kteří by právě demokracii nejraději zrušili, pohrdají jí a jejich vzorem je odporný režim typu KLDR. Stejně jako vzorem jiných zmrdů je nacistické Německo a dalších zase Islámský stát.

   Smazat
  4. Trubka 8:06 si sám pro sebe vyrábí nepřátele, bolševiky, bořitele demokracie a jiné strašáky. Samotnému mu leze jako sláma z bot pohrdání jinými názory (kterým, jak vidno z předešlého, ani nerozumí) nesnášenlivost, neschopnost vést dialog, jako podmínku demokracie. Ten trouba si na demokrata jen hraje. Leo

   Smazat
  5. 8:55
   Ano Leošku. Představ si, že pohrdám názory třeba islamistů, kteří by nejraději podřezali všem bezvěrcům krky. Ale podle blbečků jako jsi ty jsem kvůli tomu já kdo je nesnášenlivý a neschopný vést s islamisty dialog. Ne nebudu s nimi vést dialog. Hrůza, co?

   No a názory islamistů kteří by z Evropy nejraději vytvořili Islamský stát se příliš neliší od názorů blbečků jako jsi ty, kteří by z Evropy zase rádi vytvořili diktaturu typu KLDR se spoustou "sociálních jistot".
   Oba jste pro mě stejný odpad, špína...
   Nebudu vést dialog s nikým kdo mi chce podříznout krk, nebo vzít svobodu. Takže jdi do hajzlu.

   Smazat
  6. 9:42 jen hlupák hledá protiargumenty argumenty tak, že jiný názor napadá kritikou osoby autora, nebo mu podkládá názory a postoje, které nebyly řečeny a ke kterým nemá žádný důvodný podklad. Tedy pouhá předpojatost pokud ne nenávist, což je vlastní zejména omezencům.

   Smazat
 9. "před naší bohatou, svobodnou, demokratickou společností"
  Ty vole, mít takovýho kokota jako je tehle mamrd, tak udělám kariéru v pornoprůmyslu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi neudělal a ani neuděláš žádnou kariéru nikdy v ničem, zoufalý, neschopný blbečku. To je taky důvod proč máš holou prdel a cítíš se "nebohatý" (v překladu, máš míň než soused, závistí se můžeš posrat a obviňuješ z toho společnost).

   Smazat
 10. Znovu opakuji- a dnes bylo v étéru: Severokrejci pozvali jihokorejského prezidenta k jednání. Není to úžasné? Pořád platí, co píšu v tom prvém příspěvku.Přirovnat k manželství- jen manželé dokážou sami zanalyzovat a najít k sobě opět cestu, pokud dříve došlo k hádkám. jedna věc je ještě taky myslet si, že vím, na základě toho, čím mě nakrmí média, nebo, čerpat z vlastních zkušeností nabytých v té dané oblasti- státu, popř poslouchat lidské osobní příběhy těch, kteří tam žijí, nebo žili.

  OdpovědětSmazat
 11. Bohužel jsem taky na straně KLDR. Neznám jejich režim, jen to, co se dozvím od novinářských prostitutek - těm už nevěřím skoro nic. Tak se držím faktů. A doložitelným faktem je, kdo v posledním půlstoletí rozpoutal válku? KLDR ani jedinou. Zato USA se svými vazaly nespočet, rozpoutali války na všech kontinentech - Antarktida a Austrálie čeká... Miliony mrtvých za prosazování svého pojetí demokracie. Tak kdo je tu agresor?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.