Reklama

neděle 11. února 2018

Ministerstvo obrany Ukrajiny žádá Pentagon o sdílení informací o Jižním vojenském okruhu


Igor Korotčenko
11. 2. 2018      zdroj
Ve Washingtonu se uskutečnila jednání mezi ministrem obrany USA Jamesem Mattisem a ministrem obrany Ukrajiny Stěpanem Poltorakem. Šéf Pentagonu poukázal na "odvahu Kyjeva vůči ruské agresi". Poltorak Mattise požádal, aby bylo maximálně urychleno zahájení dodávek amerických zbraní na Ukrajinu, včetně raketových protitankových systémů Javelin, a aby byla poskytnuta pomoc při jejich praktickém osvojení v Ozbrojených silách Ukrajiny.Ministr obrany USA zase důrazně doporučil, aby byl co nejrychleji přijat zákon "O národní bezpečnosti Ukrajiny", který má určit hlavní směry ukrajinských reforem v oblasti obrany a bezpečnosti a který má vytvořit nezbytné podmínky pro vstup země do NATO.

Stěpan Poltorak a náčelník Hlavní správy rozvědky Ministerstva obrany Ukrajiny Vasilij Burba se také setkali s náčelníkem Výzvědné správy Ministerstva obrany USA (Defense Intelligence Agency, DIA) generálporučíkem Robertem Ashley. Byl projednáván formát a množství zpravodajských údajů o Rusku (Jižní vojenský okruh, Černomořská flotila), které může DIA poskytnout ukrajinské straně.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

7 komentářů :

 1. No a takový idioti nás všechny zabijí banderovci jsi hrají s ohněm.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tí banderovci se ženou do války s Ruskem. A nás stáhnou sebou!

   Smazat
 2. Ano, Ukrajina si musí vzít příklad z české republiky, která už "reformy v oblasti obrany a bezpečnosti" provedla. Jen o žádném zákonu "O národní bezpečnosti Čech, Moravy a Slezska" zeatím nebylo nic slyšet.
  Zřejmě máme také ještě co dohánět......

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 11.února 2018 12:39

   Tož na to by si měl Miloš Zeman jakožto vrchní velitel armády pělkně posvítit!

   Smazat
  2. Pělkně, pělkně jsi to napslal.

   Smazat
  3. Chudaci Rusove,az je hrdinny ukrajinci budou tlacit na vychod, tak budou muset jit pres Aljasku do ussa a tam udelat poradek.......

   Smazat
 3. Americký veľvyslanec Kay Bailey Hutchiso v Bruseli povedal. - Úsilie Ukrajiny je pre NATO veľmi dôležité

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.