Reklama

úterý 6. února 2018

Ministerstvo zahraničí RF: Je na čase zkontrolovat členy MOV na doping. MOV hraje špinavé politické hry místo toho, aby se zabýval rozvojem olympijského hnutí


6. 2. 2018     zdroj a zdroj
Marie Zacharová a Dmitrij Gubernijev okomentovali rozhodnutí MOV ohledně 15 ruských sportovců. Oficiální mluvčí Ministerstva zahraničí RF Marie Zacharová soudí, že je nutné zkontrolovat členy MOV na doping. Tímto výrokem okomentovala odmítnutí MOV připustit 15 ruských sportovců na Zimní olympijské hry 2018 v Pchjongjangu kvůli nejistotě v jejich čistotě. "Po tomto prohlášení vzniká otázka: a není na čase zkontrolovat na doping členy MOV?", napsala Zacharová na svém Facebooku.


K rozhodnutí MOV ohledně ruských sportovců se vyjádřil i komentátor Dmitrij Gubernijev. Podle něj to, co se děje v případě ruských sportovců, není boj proti dopingu, ale je to boj proti Rusku.

"Půjdeme do konce! Zlo musí být potrestáno!, napsal na svém Instagramu. Ještě jednou - není to boj proti dopingu v Rusku, je to boj proti Rusku!"

Připomeňme si, že 1.února Arbitrážní soud pro sport (CAS) posoudil odvolání sportovců z Ruské federace v souvislosti s rozhodnutím Mezinárodního olympijského výboru o jejich doživotním odstranění z olympijských her. Odstranění 28 sportovců bylo zrušeno. Dalším 11 sportovcům CAS zmírnil trest - mohou se účastnit olympijských her, ale vynechají hry v Jižní Koreji.

4.února však MOV odmítl pozvat 13 sportovců a 2 trenéry z Ruska na olympijské hry 2018 v Pchjongjangu. Jak je uvedeno v tiskové zprávě organizace, komise vzala na vědomí rozhodnutí CAS, ale "plné odůvodnění tohoto rozhodnutí není zveřejněno". Ve sdělení je uvedeno, že rozhodnutí soudu není dostatečné, aby "bylo možné sportovce považovat za čisté".

MOV hraje špinavé politické hry místo toho, aby se zabýval rozvojem olympijského hnutí

Ruský premiér Dmitrij Medveděv je přesvědčen, že účelem odstranění ruských sportovců od účasti na 23. ZOH komisí Mezinárodního olympijského výboru (MOV) je způsobení politické újmy Rusku. Dané prohlášení Medveděv zveřejnil 5. února na své stránce na americké sociální síti Facebook.

Medveděv píše, že komise MOV přijala naprosto hanebné rozhodnutí, "nespravedlivé a neprávní, nemorální a zpolitizované".

"Nepřipuštěním našich sportovců, kterým byla obnovena práva sportovním soudem, zřízeným speciálně k řešení takových sporných situací, komise pošlapala i Olympijskou chartu, i základní principy práva", píše hlava ruské vlády.

Medveděv zdůraznil, že pokud vina člověka nebyla prokázána, je nevinen. A konečné rozhodnutí vždy přijímá soud.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

10 komentářů :

 1. I tadi sem prní-první!!!.Pepek Vyskoč.

  OdpovědětVymazat
 2. Že je to namířeno především proti Rusku, je snad jasné každému, rozumně smýšlejícímu člověku. Karel

  OdpovědětVymazat
 3. Jo měly by se Rusové na celou olympiádu vykašlat takové manýry nedělal ani hitler.

  OdpovědětVymazat
 4. Zacharova je lepší než Ovčáček.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:09 To je fakt. S Ovčáčkem bych do postele nešel.

   Vymazat
 5. Vybor Olympijskych vrchnosti neni na dopingu , ale ZAVISLAK NA PRISLUHOVACSTVI , ktere maji jako drogy.
  A snupaji hodne.
  Ostatne nejsou sami. Droga zvana Sluzebnost na kolenou a hrbeni se pred vrchnosti se rozsirila neuveritelne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jako epidemie zhoubneho Moru se siri a nevyhyba se take Alternativnim mediim , ktera take touzi nebyt v konfliktu s temi Oficialnimi /podvodnymi/.

   Vymazat
 6. olimpijsky vybor je naopak zavysly na tunelovani peněz z cizich zemi moc se to neřika ale kdo chce ten cirkus ve sve zemi tak musi platit všechen ten tyatr z dani svych vovčanu a jak znamo jak teče z ciziho tak to nebolí naopak se přistavi cisterna aby přiteklo stokrat vice než bylo potřeba rad vzpominam na svazaka blema ktery takto jen za pofiderni studii o olimpiadě v praglu zaplatil ze statniho přes sto milonu zatimco připitoměli pražaci radostně přeskakovali bahno a hnus v ulicich tak jako to že udajně nejsou prachy a dneska vylepšenene nejsou lidi a nakonec pak po olimpiadě zbyde svinčik na ktery nejsou penize protože slavny MOV si odvezl všechny zisky neznamo kam viz třeba řecko

  OdpovědětVymazat
 7. na čete jsou zklamani protože nepojedou všichni na ten velky svatek všech podnikatelu v profi sportu ovšem ti co pojedou na ten luxusni vylet za hranice všednich dnu za naše povinne nemale desatky si budou radostně uživat toho blahobytu v kapitalismu zatim co ti doma budou žit jen tak nějak po komunisticku vytvařet dojem že neni nad kapitalismus za potlesku zfetovane pražske kavarny

  OdpovědětVymazat
 8. No, však ČOV také přispěl svým dílem k tomuhle svinstvu. Jeho předseda, mimo jiné sedící ve WADA je příznačného jména KEJVAL. A má na to kejvání, dokonce doktorát.
  A tenhle hnůj má být ve funkci do roku 2020. Do té doby nám všem bude dělat ostudu.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.