Reklama

.

.

čtvrtek 1. února 2018

Ministerstvo zahraničí RF varovalo Rusy před "lovem" zpravodajských služeb USA


1.2.2018
Ministerstvo zahraničních věcí Ruska vystavilo na své internetové stránce upozornění pro Rusy, cestující do zahraničí. V oznámení ministerstva je uvedeno, že "americké zpravodajské služby pokračují ve faktickém "lovu" na Rusy po celém světě". 


Ministerstvo zahraničí Ruska informovalo, že "reálně hrozí" možnost "být zadržen a dokonce zatčen na žádost orgánů činných v trestním řízení USA ve třetích zemích".

Podle výpočtů ministerstva zahraničí dosáhl počet zadržených nebo zatčených Rusů ve třetích zemích na žádost USA 40 osob. V loňském roce bylo 10 takových případů. Jako příklad ministerstvo zahraničí RF uvádí zadržení Stanislava Lisova a Petra Levašova ve Španělsku, Jurije Martyševa v Lotyšsku, R.Mansurova v Kanadě, Alexandra Vinnika v Řecku.

Ruský zahraniční rezort rovněž připomněl případy únosu ruských občanů v zahraničí. "Stalo se to s Konstantinem Jarošenkem, chyceným v roce 2010 v Libérii, ... a také s Romanem Selezněvem, kterého američtí agenti v červenci 2014 doslova ukradli z Malediv", píše se v prohlášení.

Ministerstvo doporučilo Rusům, kteří se chystají do zahraničí, aby "pečlivě zvážili všechna rizika, zejména v případě, že je důvod předpokládat existenci požadavků ze strany justičních orgánů USA".

Přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

8 komentářů :

 1. Taký Stalin by tieto zločiny proti občanom ZSSR rozhodne nestrpel . . . Hrať sa na mierotvorcu v takýchto mafiánskych podmienkach je debilita.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co byste radil, jadernou válku? FBI řádila i v centrále FIFA ve Švýcarsku, nikdo si nedovolí proti nim zasáhnout. Zatím nezatkli ani Surkova v Dubaji ani Naryškina v USA a přitom jsou oba na seznamu. Ale Rusko údajně něco v talonu má.

   Uvidíme, co bude na olympiádě, měli by si tam pro jistotu donést vlastního kuchaře.

   Vymazat
 2. 21:09-dost se mýlíte, Stalin také hrál o čas "mírovou smlouvou"!

  OdpovědětVymazat
 3. No tak by měly Rusové udělat to samé těm namyšlencům z usa .

  OdpovědětVymazat
 4. Ted uz asi nastane opravdicka valka......a nebude to dlouho trvat.......?

  OdpovědětVymazat
 5. Tady dobrá zbraň proti útočným letadlovým lodím:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201802016703095-cina-raketa-usa-letadlove-lode/

  OdpovědětVymazat
 6. Většina obyčejných lidí chodí normálně do práce a najednou prásk. 11.9. byla generálka. A pak zase chodíme do práce a bum. 3. světová jaderná...

  OdpovědětVymazat
 7. No jo, antirusismus, jako přes kopirák někdejší nacistický antisemitismus. Kdepak jsme se to přiučili? A pak že intelektuálové na Západě dnes nestudují horlivě Mein Kampf!

  OdpovědětVymazat