Reklama

čtvrtek 1. února 2018

Ministerstvo zahraničí RF varovalo Rusy před "lovem" zpravodajských služeb USA


1.2.2018
Ministerstvo zahraničních věcí Ruska vystavilo na své internetové stránce upozornění pro Rusy, cestující do zahraničí. V oznámení ministerstva je uvedeno, že "americké zpravodajské služby pokračují ve faktickém "lovu" na Rusy po celém světě". 


Ministerstvo zahraničí Ruska informovalo, že "reálně hrozí" možnost "být zadržen a dokonce zatčen na žádost orgánů činných v trestním řízení USA ve třetích zemích".

Podle výpočtů ministerstva zahraničí dosáhl počet zadržených nebo zatčených Rusů ve třetích zemích na žádost USA 40 osob. V loňském roce bylo 10 takových případů. Jako příklad ministerstvo zahraničí RF uvádí zadržení Stanislava Lisova a Petra Levašova ve Španělsku, Jurije Martyševa v Lotyšsku, R.Mansurova v Kanadě, Alexandra Vinnika v Řecku.

Ruský zahraniční rezort rovněž připomněl případy únosu ruských občanů v zahraničí. "Stalo se to s Konstantinem Jarošenkem, chyceným v roce 2010 v Libérii, ... a také s Romanem Selezněvem, kterého američtí agenti v červenci 2014 doslova ukradli z Malediv", píše se v prohlášení.

Ministerstvo doporučilo Rusům, kteří se chystají do zahraničí, aby "pečlivě zvážili všechna rizika, zejména v případě, že je důvod předpokládat existenci požadavků ze strany justičních orgánů USA".

Přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

8 komentářů :

 1. Taký Stalin by tieto zločiny proti občanom ZSSR rozhodne nestrpel . . . Hrať sa na mierotvorcu v takýchto mafiánskych podmienkach je debilita.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co byste radil, jadernou válku? FBI řádila i v centrále FIFA ve Švýcarsku, nikdo si nedovolí proti nim zasáhnout. Zatím nezatkli ani Surkova v Dubaji ani Naryškina v USA a přitom jsou oba na seznamu. Ale Rusko údajně něco v talonu má.

   Uvidíme, co bude na olympiádě, měli by si tam pro jistotu donést vlastního kuchaře.

   Smazat
 2. 21:09-dost se mýlíte, Stalin také hrál o čas "mírovou smlouvou"!

  OdpovědětSmazat
 3. No tak by měly Rusové udělat to samé těm namyšlencům z usa .

  OdpovědětSmazat
 4. Ted uz asi nastane opravdicka valka......a nebude to dlouho trvat.......?

  OdpovědětSmazat
 5. Tady dobrá zbraň proti útočným letadlovým lodím:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201802016703095-cina-raketa-usa-letadlove-lode/

  OdpovědětSmazat
 6. Většina obyčejných lidí chodí normálně do práce a najednou prásk. 11.9. byla generálka. A pak zase chodíme do práce a bum. 3. světová jaderná...

  OdpovědětSmazat
 7. No jo, antirusismus, jako přes kopirák někdejší nacistický antisemitismus. Kdepak jsme se to přiučili? A pak že intelektuálové na Západě dnes nestudují horlivě Mein Kampf!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.