Reklama

sobota 17. února 2018

Ministryně Izraele „Národní charakter Izraele je více než lidská práva“

Martin Kavka
17. 2. 2018  blog autora
Další důvod, proč mnozí budou ještě více nenávidět Izrael, protože zatímco oni „nadšeně“ rozbíjí vše, co by mohlo připomínat národní stát, tak Izrael se snaží zachovat národní charakter své země.


Důvod je jediný. Nejen Židé, ale stejně tak i Němci, Češi, Rusové, Italové tvoří unikátní národní celky a stejně jako existuje mnohé co je spojuje, tak stejně tak existuje mnohé co je odlišuje. Ať už je to vnímání světa, jazyk, gastronomie, architektura apod. Tedy něco, co se snaží „evropští architekti“ nenárodních celků popřít a chtějí dosáhnout určité unifikace kultury, společenského vnímání. O něco podobného se pokoušeli již představitelé Francouzské revoluce, po nich komunisté, fašisté a nacisté. Záměr byl stejný, byť cíl odlišný. Vykořenit člověka z jeho náboženských, společenských a kulturních hodnot a když to nešlo po „dobrém“ nastoupily represe a vraždění.

Izraelská ministryně Ayelet Shaked argumentuje, že občanská práva jsou stejná pro všechny, ale nemohou být pro všechny stejná národní práva, ta mají být nadřazena univerzálním hodnotám. Nadřazenost národního práva nad univerzálními hodnotami, má zajistit, že židovský stát zůstane židovským státem aniž by byl porušen princip demokracie.

Ještě než se někteří budou snažit oponovat, že jde o nacismus v židovském podání, tak bych rád upozornil, že by si měli pořádně přečíst co ministryně spravedlnosti státu Izrael řekla a měla na mysli. Nejde jí o to, sebrat občanská práva těm, kteří nejsou Židé, tedy například Arabům, ale všichni bez rozdílu budou muset respektovat, že Izrael je židovský stát. Nešlo by tedy o to, aby se tento stát přizpůsoboval požadavkům menšin na jejich kulturní a náboženské odlišnosti a na základě toho upravoval své zákony, ale šlo by o to, že každý, kdo bude chtít žít v Izraeli by měl tuto skutečnost respektovat. Respektovat zákony Izraele, respektovat jeho kulturní, národní a historickou svébytnost. Něco podobného zde bylo již v našich zemích. Příslušníkem zemí Koruny české se nemohl stát nikdo, kdy by nevládnul českým jazykem, neuznával svrchovanost panovníka a samozřejmě, kdo se nemohl postarat sám o sebe. To jest, neměl by prostředky k obživě a nepodřídil se zemským zákonům.

A nebylo to jen v našich zemích. To, co požaduje izraelská ministryně spravedlnosti byl princip římského míru „Pax Romana“. Není to tedy nic, co by mělo něco společného s nacismem, jak se budou mnozí „domnívat“. Každý v Římské říši mohl uznávat své náboženství, svoje kulturní zvyky, ale pod podmínkou, že bude dodržovat Římské zákony a mezi jiným i císaře jako boha na zemi. Což byl například pro křesťany problém a vedlo to k jejich pronásledování, přestože například židé v tomto problém neměli, protože Judea se svým náboženstvím byla právním a svébytným náboženským celkem v rámci Říše, dokud Židé respektovali římskou moc. Ale i po vyhnání Židů z Judee bylo jejich náboženství náboženstvím Římem uznaným, při respektování zákonů Říma.„When in Rome, do as the Romans“. Když jsi v Římě, chovej se jako Říman.

A to je přesně to, co by si měli všichni ti nadšenci z rozmanitosti kultur uvědomit, když argumentují, že musíme respektovat náboženské a etnické menšiny, že jde o jejich práva. Nejde. Pokud přijde někdo do Evropy, tak by měl především respektovat zákony zde platné. Pokud sem někdo přijde a chce zde prosazovat svoje zvyky a žít svým způsobem života, tak otázkou je, proč nezůstal doma. A vzhledem k dávné historii; I když do Římské říše proudili lidé z jiných koutů tehdejšího světa, tak proto, že se chtěli nejen podílet na římském bohatství, ale také žít jako Římané.

Ostatně na požadavku respektování kulturních, náboženských, jazykových a legislativních zákonech hostitelské země není nic nacionalistického. Nacionalismus z toho dělají ti, kteří sami nejsou schopni tohle respektovat, Ti, kteří vidí odlišnosti u příchozích a rádi by, aby ostatní tyto odlišnosti respektovali i za cenu, že se vzdají části toho, co vytváří jejich vlastní jedinečnost.

Třeba křížů na blbém letáku nějakého supermarketu.


- - -

27 komentářů :

 1. Zda se Zide delaj ze sebe nadlidi.Nikdy nebude miru mezi palestinci a israelem kvuli ukradene zemi!Arab nikdy neda svoji zem zidovi,juesej se mohou rozkrajet!Zide budou navzdy zit ve strachu a nejistote!Tak jsi to vybrali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však se také od mala učí, že Židi jsou vyvolený národ !! Nejvíce antisemitským a rasistickým státem je umělý stát Israel, který bez pomocí teroristických USA jež dávno zanikl !!

   Smazat
  2. 7:51
   Je třeba znát alespoň minimum z historie. Za vznikem Židovského státu stála zejména Hitlerova politika vysídlení okradených Židů z Německa do Palestiny. Tam je také počátek novodobé etnické nesnášenlivosti mezi Palestinci a Židy. Vzdělanější, činorodější a tím ekonomicky úspěšnější Židé dokázali ekonomicky a komunitně převzít reálnou ekonomickou a politickou moc v Palestině. Tím domácí Palestinské elity sestoupily na žebříčku vlivu, moci a úspěchu o několik příček. To však bylo nepřijatelné pro GB jejímž domíniem (kolonií) Palestina defacto byla, jak si to GB prosadila ve Společnosti národů. Tento mandát trval od 1920-1948 a nebyl
   ničím jiným než prodloužením Britského kolonialismu jehož mocenské předivo bylo Židovským živlem trháno. V roce 1947 Sionistické hnutí protlačilo v OSN rozdělení Palestiny pod mandátem GB na dvě území. Arabské a Židovské. GB se tedy reálně opět zmenšilo impérium a také příjmy mocných z těchto kolonií. 14.5.1948 na základě mandátu OSN byl vyhlášen stát Izrael. Okamžitě po tomto vyhlášení vypukla válka za nezávislost. V této válce stály defacto proxy armády GB proti Sionistickému hnutí. Obratným intrikařením mocenských elit GB a arbských šejků se podařilo poštvat všechny arabské sousedy proti Izraeli ve jménu zachování starých pořádků a zisků z nich plynoucích pro všechny útočící elity, proklamativně označených jako svatý boj muslimů proti judaismu. Všechny mocnosti a státy v dožívající mocenské sféře GB odmítly novému státu Izrael jakoukoliv ekonomickou a vojenskou pomoc. V té době také vzniklo pouto mezi Izraelem a ČSR, která jako jediná podpořila nový stát dodávkami vojenského i nevojenského materiálu v operaci Barak a školila na našem území vojenské specialisty včetně pilotů, kteří pak létali v Izraeli na ČR stíhačkách Avia S-199 a Spitfire. Na území Izraele v prvních fázích této války působili i naši armádní poradci. To bylo umožněno zejména historicky silným Židovským vlivem a tím, že jsme se vymanili z vlivové sféry GB a ve sféře vlivu SSSR nedošlo ještě k úplnému zakotvení. Proti našim dodávkám protestovaly na půdě OSN zejména USA a GB, které si protlačily zbrojní embargo a naše dodávky byly tedy z jejich pohledu nelegální. USA se viditelně začaly angažovat v Izraeli až po přesunu globálního mocenského centra z GB do USA na počátku 50.let. Tedy až po získání mocenského vlivu Sionistů na řízení USA. Je proto nutné pochopit a akceptovat, že značka USA přestala v období začátku 50.let symbolizovat národní zájmy, a stala se pouze globálním symbolem deklarace zájmů vlivových skupin prosazovaných jakýmikoliv způsoby, které upevňují jejich dominanci ve všech sférách globálního života. USA začaly otevřeně vojenskými dodávkami podporovat Izrael až několik málo let před Šestidenní válkou. Nepřímo však vlivové Americké skupiny podporovaly Izrael prostřednictvím Francie. Izrael jako jeden z mála států ve své historii prokázal svou životaschopnost, když v několika obranných válkách proti několikanásobné internacionální přesile dokázal tyto války vyhrát. A vyhrál je zejména svou invencí a odhodláním. Z Izraele se za těch pár let stala průmyslově velmi vyspělá země, která v několika řádech převyšuje své sousedy. A zejména to se neodpouští. Neschopnost, nevzdělanost, lenost a strach o moc je od 12.století vydávána za cestu pravé víry. Z tohoto pohledu je Izrael v tomto regionu ostrovem svobody a demokracie ať se nám to líbí, nebo ne, který se snaží všemi dostupnými způsoby obhájit právo na svou existenci. Pořád ale lepší než se dobrovolně ve svobodných volbách stát popelnicí a kolonií globálního korporátního fašismu.

   Smazat
  3. 10:04 Není to úplně přesný. Jsou tam drobný ale podstatný chyby. Tak třeba zásadní vliv WWI na přesun sionistických plánů z podpory Německa na podporu Antanty! S tím související slib zatáhnout USA do války a získání podpory pro sionismus ze strany britské vlády (Balfourova deklarace). Rozkol mezi samotnými sionisty ve 30. letech, kdy část navrhovala vyčkávat s tlakem na Brity a část usilovala pokračovat v boji za vyhlášení židovského státu i za cenu spolupráce s Hitlerem. Pak je zcela pominut převrat v SSSR, kdy v roce 1948 došlo k zásadnímu obratu v podpoře sionismu. Stalin podpořil vznik Izraele v květnu 48 již jen proto, aby se zbavil nároků sionistů na židovskou autonomii na Krymu. Ale již v lednu byl Solomon Michoels - předseda Židovského antifašistického výboru popraven v lese čekisty, následovala roztržka Stalina s Goldou Meiereovou přímo v Moskvě a pak hned procesy proti sionistům ve všech sovětských satelitech a vyvrcholilo to procesy proti židovským lékařům. Pak v článku chybí zmínka o odvratu 5. republiky de Gaulla od sionismu čímž Francie přestala být oním prostředníkem mezi USA a Izraelem. Načež byly vyvolány květnové bouře 1968. Ale jinak vcelku dobře popsaná realita ...

   Smazat
  4. 8:58
   Jsem si vědom, že jde o výsek dějů. Jinak však nedokážu na pár řádcích udržet hlavní linii příběhu. Smutné je však zejména to, že ze všech stran příběhu se nitky sbíhají u historických finančních rodů, které povětšinou odešly z Evropy do zámoří a které v různých obdobích ovlivňovaly zájmy různých států.

   Smazat
  5. Sionisti dělali bordel a teror v Palestině ještě když Hitlera neznal ani dubový stůl v mnichovské pivnici. Příčina není Hitler, ten je jen důsledek, toho si sionisti vyrobili. Nakonec o náramně vřelých přátelských vztazích a spolupráci mezi NSDAP a sionisty je mimo jakoukoliv historickou pochybnost. Příčina je židovský nacismus zvaný sionismus, Rotšildy vytvořená a financovaná doktrína.

   Smazat
 2. Nemam zájem o národní rozmanitost mám zájem o samostatný Český stát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Budte hrdi,ze jste cleny teroristckeho uskupeni s menem Nato.Jiz nikdy nebudete samostatni,ale budou za vas rozhodovat jini.Vasi politici vas prodali !

   Smazat
  2. Nemám také zájem o rozmanitost,ale mám zájem o Moravský stát.

   Smazat
  3. Já zas chci, aby Mostecko patřilo nám, Romákům. Už nechceme, abyste mám určovali vaše pravidla.

   Smazat
  4. 9,23 - romák není nic.
   Naše země, naše pravidla - a komu se tu nelíbí, může se sebrat a táhnout, o tom je svoboda a demokracie.

   Smazat
 3. Si fueris Romae, Romano vivito more;
  Si fueris alibi, vivito sicut ibi.
  Toto je znění v latině, co autor uvádí v angličtině. Nechápu proč si nedal tu práci a neklikl v počítači, který je dnes nositelem znalosti. Původ toho přísloví, tak jak jsem pochopil z nositele moudrosti, je latinský, nikoliv anglicky. Nechápu proč nám všichni nositelé počitačového moudra chtějí říci, že na začátku světa byl Anglosas. Jinak toto je latina, které rozumí dneska již malokdo, přestože za první republiky ji rozuměl každý absolvent gymnazia.
  S obsahem článku - souhlas. Autora jsem nechtěl urazit. Zdá se mi ale podle toho, jak naložil s tím příslovím, nasákl rovněž duchem Nové magorské doby.

  OdpovědětSmazat
 4. Provadi rasistickou diskriminaci vuci celemu svetu.
  Prave takovy Vi moc dobre /Sorosmeni/ ,ze se zadne zakony /za ktere nas krute postihuji/ na ne nevztahuji a nikdy nevztahovaly.
  Udelat to jinej narod tak bude ihned valka....V zajmu Lidskych prav .
  Vzdycky je to proti obyc lidem..
  To zname, ty uz hajil Hitler, Lenin a spol...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A proc Vyjimecne taky nejsou schopni se uzivit sami a spolehaji na miliardy ze zahranici ?
   bez nich by ty vyjimecnosti rychle vzaly za sve...

   Smazat
 5. ...Pokud přijde někdo do Evropy, tak by měl především respektovat zákony zde platné. Pokud sem někdo přijde a chce zde prosazovat svoje zvyky a žít svým způsobem života, tak otázkou je, proč nezůstal doma..

  Jako ušité na míru pro katolickou církev *

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dovedete si trochu predstavit dnesni situaci?
   -Kde byl jeden urednik jsou dnes tri.
   - Kde se flakal jeden , jako treba hlidac jsou jich , treba 5.
   -Dostavaji 100 tisic rocne , obrovske rodinne prispevky, rodiny jsou treba dve a vice.
   V uradech se jich kazdej boji , protoze maji moc nechat vyhodit kazdeho. Sami jsou ovsem nedotknutelni. Strasne postihy jsou nakazdeho kdo by jim neco rekl.
   Respektovat zakony nemusi , ovsem.
   Kdyz je zavrou , starame se o ne zase a brzy, kdyz to utichne jsou venku.
   Ani netusi co je LIDSKA SPOLECNOST natoz nejaka prava a nejsou vedeni ani schopni je dodrzovat.
   Jako Ilegalove maji vetsi prava , stedre podpory z nasich a moc na kazdym z nas...

   Smazat
 6. V arabskych statech,kde plati saria,je to dano jednoznacne.Kdyz spusobis napr.dopravni nehodu a nekto zemre soud jednoznacne odsoudi cizince s oduvodnenim-ty jsi vinen,nebot ty jsi prisel do nasi zeme.Kdybys tady neprisel,nic by se nestalo-jake jednoduche a proste.

  OdpovědětSmazat
 7. Uzemi Palestiny bylo palestincum surove ukradeno a o lidskych pravech ve state muze mluvit jen nacisticky fanatik.Kradeni pudy a okupace spolu s vrazdenim obyvatel Gazy ,staveni zdi a popirani jakychkoli prav palestincum muze oslavovat jen fasoun .

  OdpovědětSmazat
 8. "Jedny libanonské noviny zveřejnily zprávu, že bylo dohodnuto, že na libanonském území bude umístěn systém S-400 ruské protivzdušné obrany a libanonské nebe uzavře Rusko! To už je zcela jiný ukazatel. Izrael se tak ocitá ve zcela jiné vnější politické rovině. Izrael si uvědomil, že ho někdo zneužil, že ho někdo donutil vstoupit do konfliktu se Sýrií za určitých podmínek, a že se mu nedostalo podpory, kterou mu ten někdo sliboval. A ve výsledku Izrael zůstává stát sám proti Íránu, Sýrii a Rusku."
  http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-12-02-2018/

  OdpovědětSmazat
 9. Jsou alespoň 3 vrstvy uskupení toho co je známo a prodáváno jako žídovský stát Israel....
  Pokud si nejste vědomi tohoto faktu pak vás opijí rohlíkem a okradou o všechno...

  Na veřejnost se prodává vrstva první -
  1: Demokratický legální stát
  Tato maska zakrývá vše co se organizovaně provádí za oponou -
  2: Rasistické naboženství judaismu - spolu s islámem jsou rasistická jenom forma rasismu strategie se liší ....
  3: Teroristická organizace vedena sionistickou ideologií

  Tak že: abych to řekl na rovinu -židé nejsou historičtí hebrejci .... potvrzeno s DNA a taky historicky ...
  To na co si hrají je jenom klam, který je nezbytný odhalit. Jednou se provalí co jsou zač a co dělají tak pak bude jeden globánlní holokaust - bohužel, zabránit tomu lze .... je to jenom na nich, vyjít s pravdou ven.

  Kdo je za NEO-LIBERALISMEM ... kdo byl za MARXISMEM .... kdo byl Troicky, kdo sponsoroval Troického?

  Kdo je za MULTI-KULTURALISMEM?
  https://www.youtube.com/watch?v=Kgx_BDcgKTw

  ?????
  Jak se tohleto prolákne totálně na veřejnost pak tzv židé co toto organizovali, spíše bych řekl že to bude plošné ...., skončí ....

  ?????
  Israel si to začal uvědovmovat a proto dostal za úkol sejmout svého premiéra Netanjahu ....

  UVIDÍME ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel Česko se nechalo opít rohlíkem a to po dobu již 25 let ...

   Smazat
 10. Žádný židovský národ neexistuje, je to jedna z největších lží moderní historie! Mimochodem, jak ironicky se s oblibou vyjadřují naši papaláši na adresu "teokratického" Íránu. Izrael je rasistická teokracie par excellence. A že není Izrael nacistický stát? "Ano, jsme judo-nacisti! A proč ne?" uvedl izraelský premiér Ariel Šaron v rozhovoru s novinářem Amosem Ozem.

  OdpovědětSmazat
 11. považuju stát Izrael za stát násilný, rasistický, nebezpečný, agresivní a zločinný. Považuji jej za vzniklí násilím srovnatelným s německým násilím za války, za stát, který původní obyvatele zastrašoval, vyháněl a vraždil a dělá to dosud,.za stát, který dělá vše pro to, aby v Palestině nastal mír až tehdy, až vyžene Palestince - nebo vyvraždí.

  Považuju jej také za stát, který lstivě využívá židovského utrpení za války , aby dosáhl svých cílů, při tom má blíže k nacistům než jejich obětem reálnými skutky.

  OdpovědětSmazat
 12. Vytvoření Izraele po 2. světové válce na území jiného národa bylo svinstvo daleko větší, než Mnichovská dohoda. Všechny války vedené v této oblasti od r. 1946, zavinily smrt již snad více občanů, než bylo židovských oběti nacismu. Paradoxem je tedy především to, že odplata za zločiny Němců na židech byla uvalena na Palestince a arabský svět s odvoláním na to, co se dělo s židy před pár tisíciletími. Bohužel nevím zda občané Izraele, ale její vůdcové se chovají k Palestincům právě tak, jak se chovali nacisté k židům. A k tomu "nejcivilizovanější svět" přihlíží skoro "s obdivem" - stejně jako kdysi shlížel k Hitlerovi a německému nacismu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel je vše vypadá na to že je to tak jak řečeno - čili pravdivě ...
   Otázkou je jak to dát dohromady ..... genocida ani války by neměly být řešením ....

   Nikdo to nechce řešit ... pokud Israel nebude agresivně likvidovat sionisty pak Israel zanikne a to tvrdou rukou genocidy ... řekl to i Kissinger a to znamená v podstatě rozsudek ...

   ??????
   Věci je možné řešit mírově a spravedlivě .... jednou cestou je odřezat sionisti of financí - Rothschild skončí ....

   ????
   Druhá věc - všichni se bojí říct pravdu ....

   ????
   Uvidíme - první věc je nový finanční systém a odsunutí US na odpadiště dějin ....

   Smazat
 13. Národní charakter Izraele je víc, než lidská práva. OK, protože národní charakter České republiky, Otčiny Českého národa, je ještě víc, než národní charakter Izraele. JÁ PÁN, TY PÁN - KAŽDÝ U SEBE DOMA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Seš vodpornej amtiseminitista, fuj...

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.