Reklama

neděle 4. února 2018

Mocenské centrum ČT se nachází v redakci zpravodajství. Stále stejní lidé, od televizní revoluce si myslí, že jim to patří, promlouvá bývalý redaktor

4.2.2018 ParlamentníListy

„Veřejnoprávní a mainstreamová média – s výjimkou těch, která pan Babiš vlastní – jsou pod vlivem pražské kavárny. Což mluví za vše,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý poslanec a redaktor ČT Zdeněk Soukup„Velké štěstí pro českou žurnalistiku je, že dominantní už nejsou mainstreamová média a jsou tu jiné alternativní možnosti, jak publikovat. Například Parlamentní listy, Neviditelný pes a podobně,“ konstatuje. „V České televizi vládne duch televizní rebelie. Jsou to lidé, kteří si myslí, že televize patří jim a mají své představy. Byl jsem svědkem toho, když jsem v ČT byl, že to mocenské centrum, které ji ovládá, se nachází v útrobách redakce zpravodajství,“ upozorňuje.

Ptám se vás jako člověka se zkušenosti z práce v ČT, jestli se případná neobjektivita reportáží zhoršila oproti době, kdy jste tam působil?
 
Jsem dlouholetým kritikem toho, jak na sebe navazují zpravodajství, operativní publicistika a publicistika. Připadá mi, že jsou vytrhovány ze souvislostí. Témata publicistických reportáží jsou vytrhaná téměř chaoticky a náhodně. Neodpovídají společenským potřebám doby. Reportér něco vyslechne v tramvaji nebo metru a natočí o tom publicistickou reportáž. Myslím si, že by operativní i velká publicistika by měla vycházet z nějaké analýzy jevů, které přináší zpravodajství. Co se týče situace v České televizi, tam je naprosto jasné, že jakákoliv strana s výjimkou TOP 09 má trošičku smůlu.
 
V České televizi vládne duch televizní rebelie. Jsou to vlastně lidé, kteří si myslí, že televize patří jim a mají své představy. Tito lidé se nabalují na ten okruh pražské kavárny. Dokonce si myslím, že na to nemá vliv nejvyšší vedení, včetně generálního ředitele. Byl jsem svědkem toho, když jsem v ČT byl, že to mocenské centrum, které ji ovládá, se nachází v útrobách redakce zpravodajství. Jsou to stále stejní lidé. Někteří sice odešli, jako například kolegyně Drtinová, ale mnozí další tam zůstávají a dodneška ovlivňují, co se bude a jak vysílat. Dá se říci, že generální ředitel – nevím, nakolik to platí ještě dneska – byl vždycky rukojmím lidí, kteří určovali politický směr televize. To je na samostatnou reportáž.
 

24 komentářů :

 1. Je to smutné, co dělá ČT, tedy dělá jen to, co ji lid dovolí. Já už jsem se 4 roky na ČT nedíval, ale také neplatil, a když se půjdou házet redaktoři z publicistiky z okna, tak přijdu přidat ruku k záslužnému dílu. Lid, je jako zvěř, třeba zavzpomínejme, čím více ODS kradlo státní majetek za Klause, tím více mělo od svých voličů hlasů. Zloděj Vondra ještě běhá po svobodě a OSD už zase rostou voličské hlasy.

  OdpovědětSmazat
 2. Já tady opět připomínám,neplatit čt... Není nic jednoduššího.Stáhnout si folmulář,musí být originál vydaný čt,vyplnit poslat do televize.Potom zrušit SIPO a je to hotovo.Nikdo se vás na nic nebude ptát a kecy o kontrole ze strany čt jsou vyložené bláboly a zastrašování. Nikdo vám do bytu nevleze a kdyby se snaži tak ho vemte drvenem po hlavě. Důchodce

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Né neplatit, ale pochytat a zavřít.

   Smazat
  2. Televizi jsem vyhodil na sběrný dvůr a přestal platit koncesionářské poplatky. Mám podstatně více času na své koníčky, vnoučata a kamarády. Spektrum různorodých informací získávám na internetu a každý večer usínám s dobrým pocitem toho, že neplacením koncesionářského poplatku České televizi nepřispívám na vymývání hlav normálních lidí této republiky.

   Smazat
 3. Generální ředitel v Čt ani omylem "neředí" fundamentalismus nebo poklonkování (slušně řečeno) "západu", nevidíc jeho fatální chyby a hloupost, těchto rádobydoživotních redaktorů. Prostě nesmí, jinak jej z postu vyštípají, zkušenosti s tím mají. Jsem jeden z mnohých, kteří Čt nesledují, když chci zkreslenou informaci, tak mně stačí mrknout na únavné a úporné redaktorky Drtinovou či Smetanu, ato se i zasměju. To samé s českým rozhlasem, ten maximálně přes Youtube, opět pro zasmání. Zde mě tedy posledně zklamal Jiří Kobza, který měl proti tomu holobrádkovi z R plus karty na "velkej loženej" a přesto naivně prohrál. Takže závěrem jsem rozhodnut platit už jenom za skutečné a ne nově utvářené dezinformace v Čt, dle přání jejich redaktorů. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obvykle to nedělám, ale u přechodníků často ano:
   "nevidě"


   Smazat
  2. Kdy budou fasovat dědové z čt hulky ? :-)

   Smazat
 4. nehledejte mocenské centrum. A už vůbec ne v ČT. Přečtěte si, co dnes řekl Rychetský, dejte si to do souvislosti s jednáním justice, PČR, st. zástupců a vůbec té chátry, co tu "vládne" po převratu z listopadu 1989.
  Všem doživotí a nucené práce.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rychetsky-Stydel-jsem-se-ze-neprijmeme-ani-jednoho-uprchlika-Po-privatizaci-zbankrotovala-tretina-naseho-hospodarstvi-522982

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. mají stažené řitě, tak bijí na poplach proti Čechům a jejich právu na sebeurčení. Zločinec, který má na rukou českou krev napadá Čechy a obviňuje je z přehnaného národovectví. Co s takovým hňupem. Pošleme ho domů.

   Smazat
  2. 9:14 Co s takovýma protinárodníma šmejdama.

   Smazat
 5. Nevím ale jak vybočuje z "maistrýmu" Babišovo i-Dnes hovno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. -------------------------------------------------

   Václav Dvořák1. února 2018 13:04
   11:15 - vy mi s těmito ubohými frázemi hrozně připomínáte politruky minulého režimu. Člověče, je na čase, abyste začal používat vlastní hlavu a neplácal, jak tu předvádíte, samé pitominy

   ------------------------------------------------


   Václav Dvořák 3. února 2018 22:25
   Vaší hloupé poznámce moc nerozumím. To, že nenávidíte Novou republiku nechápu také. O jakých politrucích mluvíte? Nejste trochu zmetený?

   -------------------------------------------------


   Václav Dvořák4. února 2018 1:13
   Bože, co jsem komu udělal, že mne trestá? Kam zmizela logika toho anonyma v 23:59? Kde nechal rozum? Vždyť ten jeho text nelze brát ani jako urážku.

   -------------------------------------------------

   Co dodat pane editore Václave Dvořáku, dokumentaristo? Celá má rodina volila M. Zemana!

   -------------------------------------------------

   Smazat
  2. 11:56 Na vaše komentáře mám stejný názor, jako pan Dvořák. Že jste volil Zemana ještě neznamená, že máte patent na rozum. Vaše ubohé pindy to nijak nevylepšuje.

   Smazat
  3. -----------------------------------------------

   Vy se 19:38 vyznáte v ANONYMNÍM zmatku všehonázorů? To vám tleskám pane Dvořáku, dokumentaristo. Váš patent na rozum je obdivuhodný, obvzláště u vašeho stále dokola používaného slova "PINDY". Konspirátore máte prostý rukopis.

   -----------------------------------------------

   Režijní plodná filmografie ČSFD

   Dokumentární:

   2008 Uloupené Kosovo (TV film)
   1979 Albert Einstein
   1976 Nelson 1934
   TV pořady
   2006 PORT (TV pořad)

   -----------------------------------------------

   Smazat
 6. Ředitel ČT je jen loutka(?)
  Jestliže si dovolí moderátor rozhodovat o tom, zda povede nebo nepovede debatu, tak to je vrchol! Vždyť je tam od toho, aby ty debaty vedl.Šlo by to v soukromé firmě?

  Teď k panu Rycheckému:
  Nebere absolutně v úvahu MENTALITU lidí, kteří utíkají do Evropy. Dále si vůbec neuvědomuje podstatnou věc: 5% z nich během X, maximálně XX let ovládne zbytek utečenců. Důsledky se nabízí samy.

  OdpovědětSmazat
 7. Jak řekl prezident - pražská kavárno shut up, tedy česky zavřete hubu a to se týká ČT jako asi poslední nezávislé TV a všech skoro 3 milionů lidí, kteří hlasovali proti Zemanovi.

  OdpovědětSmazat
 8. Další bomba v ČT. OVM 13:25 diskuse o extrémismu v ČR. Proti Eriku Bestovi sedí Alexej Klein, icik sedící ve vládní radě pro národnostní menšiny české vlády. Továryšč Klein hanobí Český národ, neváží si jako národní host, že může u nás žít a za naše peníze propaguje dovoz emigrantů a genocidu Českého národa. Kdo vlastně sedí na úřadu vlády???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:52 - hostem v OVM byl Ing. Alexej N. Kelin (75)
   Je potomkem rusko-ukrajinské demokratické emigrace z doby po VŘSR, z rodiny donských kozáků.
   Pracoval jako personalista, část života prožil ve Spolkové republice,
   kam odešel po srpnu 1968.
   Jako historik se podílel na světoznámých Dějinách Ruska ve 20. století Andreje Zubova.
   V české vládní radě pro národnostní menšiny zastupuje Rusy žijící v Česku.

   Z jeho názorů:

   Mohla by se demokratizující se, ekonomicky úspěšná Ukrajina, jež je pro Rusy něco jako pro nás Čechy Slovensko, stát časem kladným příkladem, že lze dobře žít i na východě Evropy v demokracii?
   V to jsme všichni doufali. Vztahy mezi ruskou a ukrajinskou komunitou, tou antitotalitní, jsou velice vstřícné a přátelské. Velice jim fandíme a držíme palce. I proto, že by to opravdu mohl být příklad i pro Rusy, že putinovská propaganda lže a že je možné zdeformovaný, zkorumpovaný režim obrátit směrem k normální západní civilizaci, k demokracii a jejím hodnotám.

   Jak se jako významný představitel ruské menšiny v Česku díváte na bombastickou návštěvu Miloše Zemana v Rusku? Máme se z alespoň takto demonstrativně velice dobrých a těsných vztahů s putinovským Ruskem radovat, nebo z nich mít obavy?
   Peníze vládnou světu, peníze nesmrdí. Dívat se na prezidenta Miloše Zemana jako na silnou a samostatnou osobnost podle mého názoru dost dobře nelze. To je člověk, který je na vodítku, dá se říci na dálkovém ovládání. Jeho „řídícím důstojníkem“ je bývalý generál KGB Vladimir Ivanovič Jakunin (což však Jakunin popírá, pozn. red.), jeden z blízkých lidí Putina, dnes už bývalý generální ředitel Ruských železnic, které z něj udělaly miliardáře. Už v roce 2010 publikoval knihu o vedení hybridní války a stal se zřejmě inspirátorem toho, co dnes Rusko vůči Západu a Ukrajině uskutečňuje.

   A tohoto člověka Miloš Zeman označuje za svého osobního přítele...
   Ano, Jakunin je ten člověk, který si Zemana, tehdy zhrzeného důchodce, na Vysočině našel a se schopnostmi sobě vlastními ho tehdy vytáhl na svoji konferenci na Rhodos, kam od té doby Zeman pravidelně jezdil. Zahrál na Zemanovy city... Zeman od té doby není zcela svéprávným člověkem, ale jaké je celé to jeho spletité pozadí, to těžko soudit.

   Můj dovětek:
   Již je Vám jasné, proč právě tento host?   Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/rozhovor-historik-alexej-kelin-d3w-/zahranicni.aspx?c=A171114_092432_zahranicni_bur

   Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/rozhovor-historik-alexej-kelin-d3w-/zahranicni.aspx?c=A171114_092432_zahranicni_bur

   Smazat
  2. 13:52 Kousek jsem viděl a také jsem si říkal, co to je za exota. Jistě se z něj stane další "odborník na Rusko a Putina" v ČT. Můžeme se těšit na ještě objektivnější a vyváženější diskuze mezi ním a třeba Romancevem, Mitrofanovem nebo Jandou. Budou soupeřit o hrdý titul "Rusofob roku - U.S. brown nose".

   Smazat
 9. Mocenské centrum ČT se nachází v bance
  jenž ji zpravuje účet*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:06 > Účet ± Koncesionář = € = BAKALA

   Smazat
 10. Nemocenské centrum? Patologické centrum, ústřední vřed státní CNS. Zastavte jim kohoutky povinných desátků pracujících občanů a budete vidět, jak se z toho patologického centra desinformací rychle medializátoři vytratí. Jenže když se za kvalifikované lhaní journalistů platy znásobují, kdo by takovou službu kapitálu nevykonával - kór za cizí prachy. Žijeme v době, kdy vítězí lež a podlost vrchnosti a její tvář se plně producíruje na ČÉTÉ.

  OdpovědětSmazat
 11. Prodejné děvky v čele se Šámalem neodejdou samy, tyto zákeřní hlupci musí být vyhnáni fyzicky sami neodejdou a zákonné způsoby existují jen, noví poslanci musí chtít jinak se kurev v čt nezbavíme.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.