Reklama

.

.

pátek 16. února 2018

Moskva okamžitě zareagovala na žádost NATO, aby "průhledněji" rozmísťovala Iskandery


Dilja Kajumová
16. 2. 2018     zdroj
Na žádost NATO, aby RF neskrývala umístění Iskanderů v Kaliningradské oblasti, odpověděl místopředseda výboru Státní dumy RF pro obranu Jurij Švytkin. Podle vyjádření poslance si nemá aliance dělat naděje na výměnu těchto údajů s Ruskem, protože ze strany NATO není žádný konstruktivní dialog. "Všechny akce NATO svědčí o dvojích standardech aliance. Ústně zástupci organizace říkají jedno, ale skutečnost vypadá jinak", řekl Jurij Švytkin.


Ve svém prohlášení dodal, že Rusko může svobodně umísťovat Iskandery kdekoliv a v takovém množství, které je potřebné pro bezpečnost země.

"Umísťujeme raketové komplexy na území Ruska, takže povolení kohokoli nepotřebujeme, všechny naše kroky jsou v souladu s mezinárodním právem", řekl zástupce Státní dumy Ruské federace Jurij Švytkin.

Připomeňme, že s žádostí o odtajnění informací o poloze Iskanderů v Kaliningradské oblasti vystoupil generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

45 komentářů :

 1. Ještě, že se dnes objevila celostránková mapa v Právu a Hospodářských novinách, informující o rozmístění všech druhů raket v držení zemí NATO na území pobaltských států, Polska, Ukrajiny, Norska, Gruzie, Turecka a Rumunska. Jistě kopie těchto map už dávno visí na stěně v Kremlu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane 16:59, Přečtěte si knihu Marka Monmoniera, "Proč mapy lžou". Určitě vní narazíte na vysvétlení, proč ta "mapy" z Práva a Hospodářských novin jsou USfake, a oni jim dělají užitečné idioty. Pak snad pochopíte, že jste řádný truhlík.

   Vymazat
  2. NATO zcela určitě ukáže mapu svých pozic zbraní. Tomu fakt může věřit jen naivní prosťáček. Proboha, proberte se.

   Vymazat
  3. Snad jste neutíkali si koupit ty noviny, vždyť to byl fór!

   Vymazat
 2. Ty mě budeš chtít vykrást a já ti mám dát plánek mých bezpečnostních prvků a pastí...
  Dobrý, no...
  Ze zločinců vzešli, zločinci jsou a zločinci i zůstanou... dokud...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Blbečkům se nakecalo že se plní coudenhovno-kalergistický projekt rasové výměny v Evropě, ale jde o nordickou lest, bacha! Paní Merkel a pan Macron spolu s panem Trumpem naoko provádí plán hraběte, ovšem v reálu je to jen chytrá záminka! Ti čmoudi budou posláni právě na Rusko jako odminovači, sebevražední atentátníci (živá torpéda) a odstřelovači. Mnozí z nich totiž prodělali výcvik již ve svých zemích původu a navíc znaj ruský způsob vedení boje, nenávidí je a budou mstít za Kábul, Groznyj, Allepo a další místa zničená buď již bolševickou nebo pozdějc putlerskou soldateskou! Sami většinou padnou v boji a vezmou sebou své vrahy. A NATO poté již jen obsadí vyčištěné území, kapiš?

   Vymazat
  2. 17:17, vidím že pán je myslitel Hegelovského formátu.

   Ruský způsob boje znají i obyvatelé Grozného, kteří bojují v řadách armády RF. Aleppo vyvěsilo ruské vlajky na půlku budov, jelikož pamatují, že toto město bylo zcela zničeno bombardováním již r. 2012. Kábul. Myslíte rok 2001, kdy byl rozsekán Američany? Protože SSSR bombardoval jiné oblasti a pamětníci mají +50 let. Pokud nejsou dávno mrtví.

   Ale s těmi muslimy v EU máte možná pravdu. Vy posloužíte jako konenfutter ci odminovač v ruských stepích, anebo jako vámi proklamovaná živá bomba někde v obchoďáku, kde se odpálíte s US hymnou na rtech. Kudrnáči z Afriky mezitím budou oplodňovat vaši starou nebo dceru, jelikož bude třeba nových Čechů.

   Vymazat
  3. Zpráva pro Izrael. To co teď rusové dovezli do Sýrie není Buk, ale Vítěz a jdou je na vás otestovat. Je sranda sledovat váš konec z dálky. Ve světě platí, že komu není rady, tomu není pomoci.

   Vymazat
  4. 0:53, drahý nevědomý příteli. Vy skutečně myslíte, že Rusko netouží po ničem jiném, než vyhladit Izrael?

   To je agenda jejich spojence Íránu, který poté co dostal malou možnost se aktivněji účastnit na blízkovýchodní politice, chytil slinu. A ani u něj to není rozpor v nějaké ideologii s Izraelem, ale v pojímání blízkovýchodní geopolitiky a hlavně díky působení USA. Teď je na Rusech, aby je lehce zkrotili, jinak budou mít všichni velký problém.

   Ono by to snad i bylo možné. Kus masa o který se všichni zúčastnění predátoři perou, je dost velký, jenže bohužel, každý z nich chce urvat co největší kus. Hlavně Lion King spoza oceánu, kterému dělají štěkající doprovod chamtivá zvířátka z EU. Ten se s nikým nedělí.

   Ani Rusko není moc jiné. V tom bordelu vyvolaném USA, to je právě RF, která silně zbrzdila postup Západu a prosadila (silou) svoji politiku. Zajímalo by mě, jakou taktiku zvolila Čína. Jeví se jako nezúčastněný přihlížitel, ale možná se jedná o starobylou strategii generála Sun-C' a bude to právě Čína, která nakonec urve ten největší kus.

   Izrael, narozdíl od USA a Evropy včetně Ruska, má skutečně velký bezpečnostní problém. Aktivizace jejich obranných složek je tedy oprávněná a v tomto se snaží spolupracovat s hlavním hráčem zdejší oblasti, jímž je momentálně Rusko. To je velice těžká partie. Nebyla by, kdyby Lion King hodil ručník do ringu a stal se jedním ze zvířátek. Jenže tohle lev nikdy neudělá a bude medvěda stále napadat. Proto ta partie není dohrána a nikdy nebude.

   Vymazat
  5. 17,17
   A ty si myslíš, že se Rusové nechají jenom tak odminovat a postřílet? V tom případě jsi ještě větší blb, než jsme doufali.
   Jakmile vytáhne západ na Rusko a ti se dostanou do defenzivy, bude konečná. A je naprosto jedno, jestli budou v uniformách navlečení čmoudi, nebo etničtí Němci a Američané. Rusové totiž opakovaně řekli světu jednoduchou myšlenku. Když nebudeme MY, nebudete ani VY. A pokud mají vybuchnout ty cca tři tisíce jaderných náloží, které Rusko momentálně vlastní, je naprosto jedno, na kterém místě na Zemi to bude. V místě výbuchů bude jaderná poušť a na zbytku arktická pustina.

   Vymazat
  6. 9,20
   Čína zvolila taktiku nestranného pozorovatele. Důvod se mi jeví, jako hra o čas. Ještě nemají armádu na tak vysoké technologické úrovni, aby si mohli říct o místo hegemona. Bůh nás ochraňuj, až jí dosáhnou.

   Vymazat
  7. Pro 17 17:
   Sice krásná konspirační teorie , ale naprosto mimo mísu. Vy fakt věříte, že černochy a Araby někdo donutí jít jako živé štíty a odminovače ? Tomu věříte akorát vy sám. Jako odminovač půjdete vy a černoch si zatím bude užívat na vaší staré a bude plnit Kalergiho plán o vytvářen í nové rasy.

   Vymazat
 3. 17:17
  Copak ty havložumpo z bukvice,BRZY BUDEŠ STOUPAT JAK DÝM!!!!!!-)))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vysmrádni klauzo-merkelskej prde z tesilek tohodle šábesdekla! - https://ic.pics.livejournal.com/lorddreadnought/76765949/23186/23186_1000.jpg

   Expertům se spektrometrem trvalo pět minut zjistit že jsi pouze smrdutý pšouk z Putlerovy prdele!:D:D:D

   Vymazat
  2. 9:35
   Do nekonečna zvracet pořád stejný hovadiny umí jen a pouze náš havlobukvický untermensch,kterého nechce ani baba natož chlap....tak má nafukovací pannu,kterou honí venku!!!!!:-))))

   Vymazat
  3. 9:50 Co tu furt prdíš, lejnere putleryči? Zajeď klauso-merkelskej pšouku, co se furt vysouvá z lejnolíhně škarednýho kremelskýho židočekisty s krysím xichtem a odtáhni za nim do toho Rusácka. Třeba ti tam teplej Putler poskytne nějakou tu azylovou kvótu někde na Sibíři a možná i příděl jedovatý pěny do koupele lžinegerskej mongoloide! :D:D:D

   Vymazat
 4. Drzost amerických jestřábů a oddannost evropských oveček, je již neuvěřitelná! Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 5. Pane Stoltenbergu, nezdá se vám, že jste poněkud drzý ???

  OdpovědětVymazat
 6. Tak, kampak si asi půjdou klucí z NATO stěžovat,že jim nikdo nic nehce říct.

  OdpovědětVymazat
 7. Odpovědi
  1. To by US řvaly, kdyby Rusko rozmístilo základny na Kubě.

   Vymazat
  2. 21:06 ..a pak by ještě Rusko požadovalo plány rozmístění raket v USA. Nečetl náhodou ten Jens Stoltenberg v mládí Havlovy absurdní hry? Z toho se dá i zblbnout.

   Vymazat
 8. Tak holečkové. Dle platných smluv žádá NATO jen to naco má právo.Další diskuze je zbytečna. Kdo tomu nerozumí, tak ať jde do chyňďáku

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. NATO nikdy žádnou smlouvu, ani mezinárodní právo nerespektovalo a dělá to i v těchto okamžicích všude, kam se podíváš, takže invektívy nějakýho skrčenýho trotla z prťavého Dánska, nějakého kašpara Stoltenberga nikoho nezajímají a pokud se ti zelení píčusi chtiví války bojí ruských raket, ať přestanou ukazovat svaly, stáhnou ocas mezi nohy a odklidí se jim z dostřelu a to platí hlavně pro ty poďobaný hnusáky z us.army...

   Vymazat
  2. Zločinecké NATO!16. února 2018 23:08

   Severoatlantická aliance NATO byla založená v r. 1949. Varšavská smlouva jako vojenský blok na obranu evropských demokratických států vznikla až v r. 1955. Její vznik byla existence agresivního útočného paktu NATO.
   NATO je nebezpečný, válkychtivý, mezinárodní útočný vojenský pakt! Mocenský imperialistický nástroj a skanzen studené války! Útočný pakt armád pro americká válečná dobrodružství ve světě. Ohrožuje světový mír a bezpečnost mnoha mírumilovných států!
   NATO realizuje mise v Iráku, v Afghánistánu, na hranicích doteku s Ruskem v Pobaltí, ale nikdy nevyslalo mise na ochranu hranic Schengenu před migranty.
   NATO válčí v Afghánistánu, v Iráku, své jednotky má v Pobaltí, poradce na Ukrajině, kde koordinují útoky proti domobraně v Doněcku.
   Armády členských států NATO slouží jako křoví, kryjící a legalizující agresivní záměry zločinné zahraniční politiky USA. Vyslání vojáků AČR do pobaltské mise NATO je v rozporu Ústavou ČR, se zájmy ČR a nás občanů! Také je v rozporu s Chartou OSN a Severoatlantickou smlouvou. Co tohle všechno má společného s obranou naší ČR?!
   • www.novarepublika.cz/2017/06/vznik-cinnost-cile-nase-pusobeni-v-nato.html
   • www.novarepublika.cz/2017/10/mytus-o-pozitivnim-vyznamu-nato-o.html#more
   • www.novarepublika.cz/2017/08/mezinarodni-pravo-spravedlnost-vitezu.html#more
   • www.narodnidemokracie.cz/a-dost-je-nejvyssi-cas-zastavit-rozpinavost-usa-a-nato-v-ceske-republice
   • www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/nato-se-posouva-na-vychod-a-potom-je-prekvapeno-reakci-ruska

   Vymazat
 9. Ufff, dejte mi polohu svých strategických zbraní... Co na to říct? Něco tak hloupého může napadnout jen pošuky z Nata.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:41 tak pošuky z NATa? Podebsala to i ruská strana a protože jsme na NR, tak je možně, že se tady nepíše o podobných snahách z ruské iniciativy. To co se tady píše je jen faleš a kydání hnoje na NATO

   Vymazat
  2. 20:14 To nemyslíš vážně jsi tak hloupý nebo ušáky navedený?

   Vymazat
  3. USA navedený nejsem, jen čtu i opačné pravdy. Jsem i pro dialog ale ty máš svoje fakta, takže já zůstanu na straně ne pro kremelské kliky

   Vymazat
  4. 22:13
   Ty jsi se buď probral po dvaceti letech z kómatu nebo jsi žil někde mezi brazilskými indiány v pralese, protože o tom, co se tu dnes děje nemáš ani potuchy, ty kliko.

   Vymazat
  5. 22:55 otrapo i po 89tím je ve střední Evropě mír, kdežto rusáci bojují pořád

   Vymazat
  6. 23:17 tim jak urazis Rusy se vylucujes ze spolecnosti lidi, chcipni zmrde

   Vymazat
  7. 23:17-Ty čuráčku, kde je mír, co Jugoslávie a kosovští gangsteři a co Ukrajina ten bordelmajdan za 5 miliard mikimaus dolarů řízenej z centrály NATO a CIA a to střílení do zad na obě stran??!!
   Jsi naprosto debilní, když sis toho nevšiml, co tu ten USA/NATO xindl dělá...Zajdi si s tím k doktorovi !

   Vymazat
  8. 0:03 Jenže to není Evropa, ale Mongol- a Turkostán! A to už prakticky od pádu Druhýho Říma (Byzance)! A po pádu Třetího Říma (1917) se nad tím vším definitivně zavřela asijská voda ....

   Vymazat
 10. Už byla uveřejněna zpráva, že NATO chce "vojenský schengen". Máme tomu rozumět tak, že se budou pohybovat po celé Evropě bez toho, aby se alespoň dotázali vlády, tedy LIBOVOLNĚ a kdy se jim zamane?

  Od úřadů jsem neslyšel a ani nikde nečetl, co to ten "vojenský schengen" vlastně obnáší"!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:00 - V podstatě máš pravdu. Tzv. vojenský schengen znamená, že si NATO se svou těžkou kolesovou i pásovou technikou svobodně bude rajzovat křížem-krážem Evropou. Budou nám jen devastovat a ničit naše drahé miliardové silnice. A k tomu nebudou potřebovat náš souhlas, kteří jsme toho vlastníky a také jsme to platili z našich chudých daňových kapes. Důležité je, že nás NATO "bude chránit před Rusy"! A tí se tak jednou naserou, že nám sem pošlou veliké bum-bum-bum! Až se z toho my posereme! A možno to několik z nás i přežije, dokud nechcípnou na následky ozáření. Co nás čeká, to nás nemine a děkujme jen za blbost našich politruku a "atlantických přátelů"!

   Vymazat
  2. 23:25 Ozáření se bát nemusíte. V případě války stačí zavřít plyn a ropovod, rozbít pár elektráren a celý náš zchoulostivělý a rozmazlený Západ bude kde? V prdeli bude, v prdeli.

   Vymazat
  3. Příteli, tady to bude brzy v prdeli i bez té války a bez toho vypnutí plynu a elektriky...

   Vymazat
 11. Existuje orgán Rada NATO-Rusko.
  Tento orgán byl ze strany NATO dán k ledu.
  Čili míč je na straně NATO.

  OdpovědětVymazat
 12. Putin nepotřebuje zbraně .
  Dnes vyšlo na jevo vměšování do us voleb .
  Supr , tak se bojuje . Bez krve :-)

  OdpovědětVymazat
 13. A takovýhle dementi by chtěly válku s RF usa by rádo opakovalo blitzkrieg a zničilo Ruskou obranu prvním úderem. No a ti „hloupí" Rusové jim to určitě prozradí jak tu obranu mají rozmístěnou.

  OdpovědětVymazat
 14. zase jen zvratky blbejch hlav,kdy už si volové dáte pokoj.Západ a Rus jsou odjakživa sokové a jak to dělají vidíme a není třeba o tom kdákat.Jenom to bohužel stojí hodně životů.Dokdákejte a běžte makat ať mají naši fištróni co žrát.

  OdpovědětVymazat
 15. Štětina už je ve válce s Ruskem . :-)
  Zítra bude u Moravce satan Halík , to bude útok na Putina .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fakt?Prelát Halík na ČT?To aby Duka emigroval a Putin se rovnou zlikvidoval-sám.Halík-takový silný vlastenec,milující svoje ovečky,hlavně ty v USA!To bude nářez,ještě, že ČT mi nic neříká.

   Vymazat