Reklama

pátek 9. února 2018

Moudra ze strany neochvějně slušného profesora, jeho ženy i dalších kandidátů (pěšáků) pokračují. Havlův poradce a obdivovatel spolužáka Macrona chce být stínovým prezidentem. Jaký bude jeho stínový tým? Co na to stínová 1. dáma?

Tomáš Vyoral
9. 2. 2018  Rukojmí
Povolební moudra ze strany neochvějně slušného prof. Drahoše (jeho ženy) a některých dalších kandidátů (pešáků) pokračují. Bývalý Havlův poradce a obdivovatel spolužáka Macrona chce být stínovým prezidentem.


Pavel Fischer si svým klidným a věcným vystupováním v debatách (mezi slepými jednooký králem) a podmanivě zabarveným hlasem získal řadu příznivců. Nicméně všimněte si, že podobně výrazně posazený hlas má třeba samolibost sama protkaná pýchou a arogancí páně Halík nebo loutkář nakumulované slušnosti zvané Drahoš Petr Kolář (že by v rámci školení od Američanů dostávali i lekce hlasové výchovy?).

Nicméně Pavel Fischer, aby snad nesešel z očí a z mysli, vyřkl včera krásnou formulaci: "Jestli něčím chci být, tak klidně stínovým prezidentem. Já mu do toho budu mluvit." (iDnes) Považte, neměli bychom mu nechat postavit i stínový hrad? A kdo bude jeho stínový mluvčí a kancléř? Že by se nám na rozdíl od pana profesora "Nevím, uvidím 2018" pochlubil?

Jen pár věcí k tomuto před volbami vyhoplému "králíkovi z klobouku". Bývalý Havlův poradce vystudoval kontroverzní/prestižní francouzskou nalejvárnu pro úředníky (páté kolony) celého světa, vysokou školu École Nationale d'Administration (E.N.A.), kde si doplnil vzdělání v oblasti veřejné správy. Že zastává ty správné postoje dokládají monacký Řád svatého Karla a francouzský Řád čestné legie. (Wiki)

„Mým politickým vzorem je francouzský prezident Emmanuel Macron. Ukazuje, že člověk nemusí být důchodce, aby byl dobrým prezidentem. Přináší obrovskou energii. A je to také můj spolužák,“ uvedl Fišer v prosincovém rozhovoru v Českém rozhlase.

Ve včerejším článku jsme se třeba ještě dozvěděli, že: "Zemanovo okolí podle něj za současného prezidenta bojovalo prostředky, které jsou v rozporu s duchem ústavy. 'Tím nechci říct, že je potřeba volby anulovat. Ale zdá se mi, že to jsou příliš vážné věci, než abychom se tvářili, že se nic nestalo,' zdůraznil.

Nicméně chováni Fischerova vlastního tábora, kdy třeba herec Oldřich Navrátil v kampani před prezidentskou volbou v klipu na jeho podporu uvedl, že od roku 1948 byly pouze s jednou výjimkou v čele státu „kreatury“, je evidentně zcela korektní. Jak jinak. Tohle ja ta správná pravda a láska.

Já si zase myslím, že bychom se neměli tvářit, jako že se nic nestalo, v souvislosti se zcela evidentním protěžováním pana profesora a ostatních nasazených kandidátských pěšáků, na nichž média nezkřivila vlásek, na rozdíl od zcela zjevné antizemanovské agitky.


- - -

14 komentářů :

 1. Být stínem čehokoliv moc na důstojnosti nepřidává. A když pak navíc je člověk už jen vlastním stínem, je to už na pováženou.

  OdpovědětSmazat
 2. Podporovatel Odřich Navrátil? Ten, co po Smíchově jezdí v pruhu pro autobusy a bez ohledu na rychlost? Sám se tím chlubí, když uráží policistku. A když jede tramvají načerno, tak taky dobrý?

  OdpovědětSmazat
 3. Snad chce dohnat, co zmeškal. Byl to prý on, kdo měl stát proti M.Z., ale nějak se někde něco opozdilo a pak už se do voleb musel do čela protiútoku postavit prof. Drahoš s manželkou -:).

  OdpovědětSmazat
 4. Pan Fischer mi přišel už před volbou jako mistr demagogického diplomatického žvanění. V mluvení Drahoše překonával, ale byl ze stejného těsta, nic neříct, povrchně rozvinout, hezky okouzlit slovíčky, ale to důležité zamlčet. Dejte si na něho pozor, jak jsem ho slyšel, je to dobrý manipulátor. V některých otázkách klamal veřejnost, když do své odpovědi vložil nejdřív nějaký zavádějící zjednodušený výrok nebo myšlenku a hned svou úvahu logicky a zručně rozvinul, aby diváka zblbnul, že vlastně mluví chytře a rozumí tomu. Ano, mnoha věcem rozumí, je to zkušený diplomat, ale jako zkušený diplomat je zkušený manipulátor a dělal to. Jiří Hynek mu v jedné debatě položil jednoduchou otázku ohledně EU a migrace, na kterou vůbec nedostal odpověď, pan Fischer začal demagogicky žvanit o něčem jiném, Hynek se usmál a řekl, že se odpověď nedozvěděl, ale bylo to výmluvné a ohodnotil Fischera trefně jako "zástupce zájmů EU v České republice". Doporučuji tuto pasáž - link nemám, ale byla to debata poměrně krátce před volbami, kdy si kandidáti vzájemně směli dávat otázky.

  Tidehunter

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Tidehunter, naprosto přesná psychoanalíza, tohoto "herce dávnověku" z pořadu, který měl jako student a svazák bravůrně nastudovaný (přednes).
   Nedělní "Chvilky poezie". Máte pravdu, nekupovat!
   Ramón

   Smazat
  2. 20:21 Drahoš je jen prázdný, dunící sud. Fischer je mnohem nebezpečnější, protože je to aktivní, uvědomělý "euroatlantik". Ten by náš stát dal zadarmo a ještě by přidal pytel brambor. A stínový Hrad už má. Je na něm cedulka "U.S.Embassy" a poradců tam má habaděj.

   Smazat
 5. Oldřich Navrátil se chystá kandidovat do Senátu. Pražáci, zbystřete : další nula ve zbytečné instituci, a vy tam tu nulu jako vždy dokopete :-(

  OdpovědětSmazat
 6. A teďka zase velká událost, pan prezident Zeman nejel na zahájení olympiády, takže musel naši hospodu zahájit prezident Slovenska. No, tak to asi má náš předseda senátu, jinak druhý muž republiky, asi radost, že ho neuznali důstojným zahájit provoz hospody. Jenom by mě zajímalo, co by psali, kdyby si tam Zeman udělal výlet se svojí dcerou, jako Kiska, jak by tady pištěli, že si dovolenkuje s rodinou za naše krvavě vydělané daně.

  OdpovědětSmazat
 7. Hledám spiritistický kroužek, který by vyvolal Ducha ústavy. Zn.mám dotazy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní9. února 2018 21:36 Prosím jsem jedno ucho?
   K.P.

   Smazat
  2. 21:36 Obraťte se s důvěrou na pražskou kavárnu nebo poslance DemoBloku. Ti jsou s "Duchem ústavy" jedna ruka. Také by vám mohli poradit v ČT. Tam zvaní pindologové nejspíš chodí s tím duchem na pivo. Soudě podle toho, s jakou jistotou o něm mluví.

   Smazat
 8. Já jsem si svého prezidenta zvolil a fischer se může jít zahrabat.

  OdpovědětSmazat
 9. My Slezský Slováci jsme volili Miloše Zemana. Dúfám že Kiska pôjďe sr..

  OdpovědětSmazat
 10. Fischere, za takové spolužáky bych se styděl!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.