Reklama

.

.

pondělí 19. února 2018

Na dnešním sjezdu jde nejen o ČSSD, ale i o další vývoj v republice

J. Kovář 
19.2.2018  ČeskéNárodníListy(vyšlo před začátkem sjezdu ČSSD)
Bude-li zvolen předsedou strany některý ze spolupracovníků B. Sobotky, např. Chovanec nebo Hamáček, strana pojede v zásadě stejným sobotkovským kurzem, který ji může dovést až k zániku.


Na druhé straně předseda ze Sobotkovo stáje může být velmi cenným spojencem stran dosud živořícího tzv. Demokratického bloku. Zvláště když vůči Babišovi a jím připravované vládě zaujme shodné stanovisko s nimi. Žádné jednání o vládě, když v jejím čele má být osoba trestně stíhaná. A všem politickým trpaslíkům pak bude úplně jedno, že sestavením vlády prezident republiky pověřuje zásadně předsedu strany, která vyšla jako nejsilnější z parlamentní voleb.

Jeden z našich nejvýznamnějších ústavních právníků, prof. Z. Jičínský jasně a opakovaně řekl, že předsedou vlády nemůže být z vítězné strany kdokoliv, ale právě jen její předseda, a proto zdůraznil, že na tomto požadavku ANO nevidí nic zvláštního, ale právě naopak je zcela pochopitelné. A že by „vynikajícím vůdcům“ stran sdružených v “Demokratickém bloku“ vadilo, že svým ultimatem určeným ANO, aby určilo někoho jiného jako kandidáta na funkci předsedy než právě A. Babiše, by porušilo i dosavadní ústavní zvyklosti, nelze se ani chvíli domnívat. Pánům jde o moc. Když se kácí les, létají třísky. A za to oni přece nemohou.

Pokud bude zvolen předsedou ČSSD někdo nezatížený sobotkovskou minulostí, pak strana může vykročit ke spolupráci s ANO. Její formy určí pak následné jednání. Vývoj v republice bude předvídatelný. Snad k tomu napomohou i slova prezidenta republiky, který na sjezdu bude také mluvit.

Jen strany z Demokratického bloku v tom případě zůstanou na ošklivci, bez moci, bez vládních křesel a dalších finančně zajímavých křesel. Bude to u nich jako o delším půstu. Chytily se na vlastní udici, budou to muset „přetrpět“.

Bude-li předsedou strany zvolen Chovanec nebo Hamáček, vše bude zřejmě zčásti jinak. ANO bude mít sice do určité míry ztíženou pozici, ale jednáním s dalšími politickými subjekty může dosáhnout dohody, která mu umožní vládnout. Je přece zcela pochopitelné, že strana, která zvítězila v parlamentních volbách, vládne. Jak bude vládnout, zda půjde jen o podporu při jednotlivých hlasování, či o nějakou formu jiné bližší spolupráce, závisí jen a jen na dohodě ANO a příslušných politických subjektů, mezi kterými nemusí být ani novosobotkovská ČSSD.

Připomeňme si ještě jednu velmi důležitou věc. Důvody toho, že ČSSD se stala téměř politickým trpaslíkem, především sobotkovci hledají všude jinde, nikoliv však ve své proněmecké a prosudetoněmecké politice. Jen si vzpomeňme na prohlášení B. Sobotky, že v landsmanech nemůžeme spatřovat pohrobky nacistů a že musíme hledat mezi Němci spojence a jimi, jak tvrdil pan Sobotka, mohou být i tzv. sudetští Němci. Vzpomeňme si i na tzv. strategický dialog mezi ČR a SRN, který údajně vyšel z myšlenkové dílny samotného velkého Sobotky. A bylo by toho ještě mnohem více. Německou kartou páni sobotkovci a kádeuáci dlouho hráli – a prohráli.
 
 
 
 
 
 35 komentářů :

 1. Hurá přítel Hamáček vyhrál. Má zdravý, dobře živený vzhled, krevnatý podbradek, tučný zášijek a malou inteligenci. Nikdy nepracoval, vždy jen sosal v politice. Bude to dobrý přeceda. Pod jeho vedením dopluje naše loď ČSSD spolehlivě na druhý břeh řeky Styx.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A chlastá 1.ligu.

   Vymazat
  2. A je velký euhujer.

   Vymazat
  3. Novým předsedou ČSSD se stal Jan Hamáček, dosud blízký spolupracovník Bohuslava Sobotky, který je v řadě ohledů ještě radikálnější (projevuje např. výraznější sympatie vůči prosazování islámu v českých zemích). Během sjezdu nebyla vůbec zpochybněna orientace strany na multikulturalismus, nebyla zpochybněna absolutní servilnost vůči Angele Merkelové, podpora politických neziskovek, ideologické programy na školách, inkluze atd. Únos strany byl dovršen. ČSSD raději zmizí ze scény, než by se vrátila ke koncepci strany pracujících.
   Jan Hamáček uspokojí kmotry v tom, že se umí dohodnout s Andrejem Babišem, ale to je taky všechno.
   Poctiví lidé v ČSSD teď mohou v klidu odejít. Počkali dost dlouho. Zajímavá bude reakce SPD – jestli se otevře, vstřebá zklamané starosocialisty a půjde směrem k rozhodující politické síle v zemi schopné stát se tak do dvou let rovnocenným soupeřem ANO a posléze se stát hegemonem místo něj.

   Vymazat
  4. 9:37-nesmíme zapomenout, že se delegáti dělili na půl v podpoře svých koryt(Sobotkovce) a těch co si přejí změnu(Zimola + - 350). Až se navolí ostatní vedení, nastane noc dlouhých nožů. Rozhodnout by mohla "základna" a přímá volba.

   Vymazat
  5. Socánský Sralbotka19. února 2018 14:14

   Česká vláda pod velením Sralbotky byla protilidová a vlastizrádná! Stala se hrobařem české sociální demokracie a politické levice, oporou islámského multikulturalismu a politických protinárodních neziskovek.
   Byla zejména odporné bratrství kočičí pracky socdem. bafuňářů a ODS, které pro obranu a suverenitu naší české země neudělalo vůbec nic! To proto, že mala plné ruce práce s olizováním bot a zadku býv. svazačce multi-kulti bábe Merkelové a Bruselu.
   ČSSD je v praxi lživá, protilidová, kořistnická, zlodějská, velezrádná a tunelářská jako ty dnešně politrucké apendixy ODS, TOP09, STAN...! A to se týká nejen ČSSD, ale všech dosavadních kolaborantských a protilidových partají, jako ODS, KDU-ČSL, TOP09, Strany zelených, býv. Věci veřejných...
   U nás není demokracie, ale demokratura! Český politický systém je okleštěný, churavý a v kolapsu, ekonomicky na JIPce. Stojíme na hraně korporátní totality, jsme ve vážné mezinárodní bezpečnostní krizi, čelíme rozpadu společenské soudržnosti, nevážíme si tradiční rodiny a přirozených hodnot, nerespektujeme přirozený řád. A „naše česká“ vláda pod premiérováním Sralbotky tyto negativní trendy vědomě akcelerovala v zájmu nikým nevolených, domácích i zahraničních mocenských struktur.

   Vymazat
  6. 14,14 - přesně!!!

   Vymazat
  7. Hamacek je silne promuslimsky a vitac. Dobra partie pro Top 09

   Vymazat
  8. Cenzura FB:
   https://aeronet.cz/news/cenzura-jede-facebook-prave-zablokoval-stranku-aeronetu-kvuli-serii-poslednich-clanku-o-cenzure-emailu-v-ceske-republice-na-freemailech-zdenka-bakaly-nase-stranka-pry-siri-nenavist-proti-miliardarovi/

   Vymazat
  9. "....přehlížené věci o Janu Hamáčkovi: ..."

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Byvaly-clen-CSSD-Martin-Koller-a-prehlizene-veci-o-Janu-Hamackovi-Nedostudoval-ale-zato-byl-vysoka-sajba-ve-svetove-organizaci-multikulti-mladeze-525060

   Zajímavý názor čtenáře na PL:

   "Pomalu se schyluje k další polarizaci politických sil,.... havlisté vědomi si svých slábnoucích pozic, chtějí využít 25.únor ke generálnímu útoku. Jakýsi "dlouhodobě neposlušný vzbouřenec" Petr Cvrk vydal Výzvu k hromadnému projevu občanské neposlušnosti. Viz článek na Šafrově Forum24 : http://forum24.cz/obcan-vyzyva-k-projevum-neposlusnosti-je-cas-bojovat-o-obcanske-svobody/ Tato výzva by měla být odmítnuta všemi politickými stranami. Kdo se k ní přihlásí, tak by měl být jednoznačně označen za pučistu, který chce rozvrátit politický systém a právní řád v ČR. V nejbližších dnech dojde k lámání chleba a zejména propagandisté ve veřejnoprávních médiích by se měli definitivně rozhodnout, ke komu se přikloní. Soukromá média ať si velebí koho chtějí, ale musí počítat s následky. Nelze bez následků vyzývat veřejně k činům, které mají "zabránit Miloši Zemanovi, aby 9. 3. 2018 složil prezidentský slib a stal se opět prezidentem". Žabomyší spory by měly jít v tomto případě bokem. To je přímý útok na příznivce Babiše, Klause, Zemana, SPD i KSČM. "

   Vymazat
 2. Je vidět,že ČSAD-odjezd je nepoučitelná,nechce se rozloučit s minulostí,tomuto říká to zdravé jádro,asi opravdu ztratili rozum,staré vedení je propleteno kompletně se zločinem a nechce se mu samozřejmě toho zbavit,.....to tam mohli rovnou nechat Sobotku,Chovance i Zaorálka,je to úplně totéž !!!!!,..zcela bez důvěry a nevolitelní,nic nepochopili,dali jasně najevo,že to oddalování je jen kulišárna,s těmi svými 7% to opravdu už přehání,odepsaní na věky a jsem zvědav jak splatí ty dluhy....BLAHOPŘEJEME VÁM S TÍM HAMÁČKEM a sjezdem za rok,uvidíte v komunálních volbách,teď je na řadě zrušení senátu,který je jen keškodě a bez významu,můžete se teď nechat zvolit do amerického senátu,MY UŽ NA TEN NÁŠ,ZBYTEČNÉ PENÍZE NEMÁME !!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:47 v součsané době má ještě senát určitý smysl. Jelikož poslanci v parlamentu produkují jeden zmetek za druhým, tak to po nich musí někdo opravovat (i když to taky není žádný zázrak). Až poslanci v parlamentu začnou pracovat tak jak se má, tak můžeme senát s klidným svědomím zrušit. Byl bych první který by to podpořil.

   Vymazat
  2. Parlament ČR se dělí na Poslaneckou sněmovnu a Senát. Obě složky předstírají a obelhávají nás, že máme demokracii. Za to na ně platíme neskutečné peníze z našich chudých daňových kapes.
   Poslanecká sněmovna je něco jako svazácky kojenecký ústav pro podporu a vývoj politických dobrodruhů a loupeživých politruků. Tito nám časem nekontrolovatelně „demokraticky“ vyrostou na politrucké dinosaury a superdinosaury za naše peníze.
   Senát je jakýsi apendix (slepé střevo) a reziduál - tudíž zbytečně placená komora, úřad a odkladiště vysloužilých, zkrachovalých, nepotřebných a zestárlých politruků. Představuje zejména zasloužilé politrucké dinosaury a superdinosaury. Takový politický domov, LDN nebo odkladiště důchodců či neúspěšných prezidentských kandidátů. Slováci nemají Senát. A vůbec jej nepostrádají ve svém politickém systému! Proč asi? A co my – nebylo by ho lepší zrušit?!

   Vymazat
 3. Čím je jeho výrok podepřený?
  "prof. Z. Jičínský jasně a opakovaně řekl, že předsedou vlády nemůže být z vítězné strany kdokoliv, ale právě jen její předseda,"
  ???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:12 "prof. Z. Jičínský..." - autor socialistické ústavy ČSSR. Vymyslel do ní sněmovnu lidu a sněmovnu národů-znamenitý to
   prostředek pro národnostní třenice a nástroj pro pozdější rozdělení Československa. Aby dědka husa kopla. Do brňavky!

   Vymazat
 4. Pád ČSSD bude pokračovat. Hamáček je přítelem multuikulturalismu a islámu. Tento typ lídra ČSSD opravdu nepotřebuje, takže likvidace strany bude pokračovat. Śkoda jí ale nebude.

  http://www.epshark.cz/clanek/444/novym-predsedou-cssd-se-stal-al-hamacek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10 velkých hříchů Parlamentu ČR19. února 2018 14:40

   HAMÁČEK JE SE SOBOTKEM, CHOVANCEM A ZAORÁLKEM TAKÉ HROBNÍK ČSSD! DOBŘE JÍ TAK, KDYŽ JE NEPOUČITELNÁ! ANI ZIMOLA TO NEZACHRÁNÍ!
   Pod velením sobotkovského Hamačka Poslanecké sněmovny se napáchalo mnoho protičeských křivd:
   • www.youtube.com/watch?v=DXCrJ9IpSBA
   • www.novarepublika.cz/2017/09/zprava-o-stavu-demokracie-v-cechach.html#more
   • www.novarepublika.cz/2018/01/vasniva-volba-prezidenta-neexistujiciho.html#more
   1. Schválení církevních restitucí, navíc s pomocí odsouzeného poslance, v jejichž rámci dostaly majetek i náboženské společnosti, které v Československu před r. 1989 neexistovaly nebo nepůsobily..
   2. Schválení dohody CETA (liberalizace obchodních vztahů EU a Kanady), která umožní nadnárodním korporacím žalovat státy i celou EU a nadřadí zájmy a zisk korporací nad zájmy i legislativu států (náhrada za odmítnutou TTIP).
   3. Protiústavní vysílání jednotek Armády České republiky do zahraničí na dobu delší než 60 dnů.
   4. Protiústavní zákon o exekucích zavádějící vymáhání práva soukromými osobami s právem zisku a umožňující exekutorům zabavit při výkonu exekuce věci jiné osobě než dlužníkovi.
   5. Protiústavní zákon o vstupu úředníků do obydlí bez povolení soudu za účelem kontroly topenišť.
   6. Protiústavní zákon o vstupu do obydlí policíí bez příkazu soudu za účelem hledání legálně držených zbraní.
   7. Protiústavní zákon omezující zakládání politických stran a diskriminující činnost malých mimoparlamentních stran.
   8. Protiústavní zákon umožňující úředníkům (ČOI) vstup do uzavřených obchodních prostor i násilím bez povolení soudu a v nepřítomnosti majitele.
   9. Protiústavní zákon umožňující úředníkům (ČOI) vystupovat při kontrolách pod falešnou identitou.
   10. Zákon Solar baron Act nadiktovaný poslancům zainteresovanými „podnikateli“, který zavedl pravidelné státní dotace soukromým výrobcům elektřiny a pro stát vyšší výkupní ceny elektřiny ze solárních zdrojů než jsou prodejní ceny spotřebitelům.
   PS: Máme asi 70.000 bezdomovců, kteří se nikdy nedomohou svého práva. A cca 200.000 osob je v ekonomické ilegalitě, odkázáni na brigády a platbu hotově. Ovšem naší justici to nevadí, i nadále horlivě razítkuje rozsudky, které nikam nevedou. Exekutoři před sebou tlačí horu pohledávek ve výši asi bilionu Kč, a nikomu ve státní správě to není divné.

   Vymazat
  2. 14:40 "...ANI ZIMOLA TO NEZACHRÁNÍ!" - Ani ze své chaloupky Na Lipně ("MÁMILÁPOLIBMĚ")?

   Vymazat
 5. Pod Hamáčkem ČSSD dokoná, to ho ani nemuseli volit a nechat Sobotku, v podstatě je to zajedno.

  OdpovědětVymazat
 6. Zvolili pana Hamáčka-dobře jim tak. Myslím si, že současná soc.dem. půjde do kytek: Pokud se s nimi ve vládě opět spoji Babiš, zažije znovu jen podrazy, ale jak vidět i jemu není pomoci. Takže kdo chce kam, pomozme mu tam. Vypadá to, že letos zažíváme historickou paralelu s rokem 48.Nechme tomu volný průběh, problém sám vyhnije a bude nahrazen další historickou paralelou.

  OdpovědětVymazat
 7. ČSSD je tímto definitivně odepsána. Nemá osobnost,nemá téma k oslovení voličů. Babiš je natolik geniální a dobře ví,že sociálno je alfa omega politiky.A má tu výhodu,že prosadí co si umane. Pa pa pa socdemáci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:06-"Babiš je geniální a prosadí co si umane." - ...a nesouhlasící ZAKLEKNE a je to, jakýpak fraky. Vylíčíte nám svůj orgasmus, až také Vám bude klečet na krku? Slouhy to prej vyrajcuje stopro! Pojmenovali se "ANO".

   Vymazat
 8. ČSSD se opravdu sama dobrovolně odepsala. No konečně si to zasloužila a dlouhodobě o to usilovala. Hamáček nemá nic z toho co by měl mít správný lídr strany. Má jen to, co uměl a dělal i Sobotka, tedy jakous takous snahu o zákulisní techtle, možná i mechtle, ale toť vše. Navíc je obklopen starou a neschopnou suitou politiků, kteří umějí bojovat jen ze zálohy a nečestně. Takže vzhůru do věčných lovišť socani a zaslouženě. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A pokud si dobře vzpomínám Hamáček také adoroval a vyznamenal vrahy Mašínové! Šel v šlapejích Topolánka a Nečase (ODS).

   Vymazat
 9. Celý sjezd ČSSD bylo jenom divadýlko pro ostatní voliče. Věřím tomu, že Hamáček byl vybrán a také mohl být zvolen v prvním kole. Aby to nebylo tak okaté, tak první kolo vyhrál prokletý Jiří Zimola z opoziční části ČSSD. Je vidět, že i po takové době co byl Zimola sejmut a proklet Sobotkou a jeho křídlem, toto jeho prokletí stále funguje. Myslím si, že Zimola by byl ten správný předseda ČSSD s vynikajícím tahem na branku,řečeno sportovní terminiologií. Musíme počkat, však on čas ukáže.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím, proč mi stále leze na mysl poručík Hamáček ze Švandrlíka...

   Sáles by jenom vrtěl hlavou, co je ČSSD za nevolitelné Šlemily. Kalousek a Gazdík mají důvod slavit vítězství.

   Skuteční socdemáci, jste-li ještě jací, UPŘÍMNOU SOUSTRAST.

   Vymazat
  2. 11:40 "Zimola s vynikajícím tahem na branku" -
   "Každému podporovatelovi Zimoly perníkovou chaloupku na Lipně", TOŤ TAH JEHO NA BRANKU!

   Vymazat
  3. 11:49 Nevím, proč mi stále leze na mysl poručík Hamáček - Jestli vy doň nejste zaláskovanej? Nepomůže-li pověstné omývání vlažnou vodou podle HRABALA, pak pomůže už jenom návštěva cvokaře.

   Vymazat
 10. Dopadlo to dobře, nedostanou se příště do parlamentu. Se Zimolou by prolezli a zase by dělali bordel. Ten sajrajt je třeba úplně odstranit ze scény.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas! ČSSD je pravicová, nepoučitelná, nevolitelná, kolaborantská, tunelářská, zlodějská... partaj (ne)politických pažravých politruků u koryta. Už dávno po zásluze patří na smetiště dějin!

   Vymazat
 11. Tak asi polovina účastníků sjezdu ČSSD nám opět dokázala,že jsou blbější než jsme doufali.Hamáček není z těch,co by ČSSD resuscitoval a přiblížil ji voličům.A tak to vypadá to,že voliči je definitivně příště pošlou do kytek.

  OdpovědětVymazat
 12. ČSSD se nemá cenu zaobírat,zvolením Hamáčka jen došlo ke změně jmen,ale změna kurzu určitě ne.Navrhuji založit novou levicovou stranu ze skutečnými charakterními osobnostmi.Nikdo schopny nezapadne do této profláklé party a do těch dluhů co nasekali,se nikdo nepohrne.

  OdpovědětVymazat
 13. Hamáček je slizký skunk. Potřeboval by hezky do fabriky na 3 směny, aby pochopil, o čem je život. Z politiky je nutno jej vykopat.
  Osobně nechápu, proč se Zimola, který možná nějakou budoucnost má, chce spojit s takovým (s prominutím) lejnem. Měl by ho nechat v tom vykoupat a založit novou stranu. Jedině že by doufal, že se Ham nějak znemožní a on se ho zbaví.
  Prostě soCani jsou NEVOLITELNÍ!!!!

  OdpovědětVymazat
 14. Libil se mi zaver sjezdu. Ani zminka o tom, ze by meli neco udelat pro lidi. Jde jim jen o moc. Nic jineho jsem od nich ani necekal. Typicky pravicova strana.

  OdpovědětVymazat
 15. Strana barvy a myšlení hořčice, patří do hnoje.

  OdpovědětVymazat