Reklama

pondělí 5. února 2018

Následující čísla ukazují, jak vážné je to se slovy, že je národ rozdělený napůl? Ta čísla tomu příliš nenasvědčují...

5.2. 2018   PL,část rozhovoru
Průzkum Lidových novin od agentury Median ukazuje, že část voličů Jiřího Drahoše a nevoličů přijala vítězství Miloše Zemana. 54 procent lidí je totiž podle průzkumu s tím, že Zeman vyhrál, spokojeno a pouze 37 procent spokojeno není. Zeman byl přijatelný pro téměř 45 procent nevoličů, kdežto Drahoš ani ne pro deset procent. Ve světle těchto čísel, jak vážné je to se slovy, že je národ rozdělený napůl? Ta čísla tomu příliš nenasvědčují..

„Většina našich známých ze zahraničí kvituje, že si Miloš Zeman stojí za svým,“ říká oblíbený herec Jan Kuželka s tím, že mu volali například podnikatelé z Vídně, kteří fandili Miloši Zemanovi.

Nakonec opravdu vyhrál Miloš Zeman. Čím podle vás voliče nakonec získal a kde udělal Jiří Drahoš naopak chybu?


Velkou chybou pana Drahoše byla hlavně jeho nezkušenost. A myslím, že mu také hodně nepomohla jeho manželka, která si občas pouštěla pusu „na špacír“, takže mu to hodně uškodilo. A proč vyhrál Miloš Zeman? Ten totiž mluví pořád stejně a lidé vědí, co od něj mají čekat. Slíbil, že bude slušnější… Tak uvidíme. A já mám opravdu pocit, že lidi volili jistoty. Když viděli, že se ten pan profesor v té politice vůbec nepohybuje, tak asi dali přednost Miloši Zemanovi, který je ostřílený politik.

Když jste zmínil paní Drahošovou, tak manželku Miloše Zemana jako první dámu už známe. Která z nich by se vám zdála lepší jako první dáma a proč?


Manželka Miloše Zemana je podle mne taková vyrovnanější, klidnější, moc se do toho neplete... U paní Drahošové bylo vidět, že by hrozně ráda na ten Hrad a že ho bude tlačit za každou cenu. Myslím, že i panu Drahošovi to bylo nepříjemné.

Průzkum Lidových novin od agentury Median ukazuje, že část voličů Jiřího Drahoše a nevoličů přijala vítězství Miloše Zemana. 54 procent lidí je totiž podle průzkumu s tím, že Zeman vyhrál, spokojeno a pouze 37 procent spokojeno není. Zeman byl přijatelný pro téměř 45 procent nevoličů, kdežto Drahoš ani ne pro deset procent. Ve světle těchto čísel, jak vážné je to se slovy, že je národ rozdělený napůl? Ta čísla tomu příliš nenasvědčují..

Dnes jsem někde četl, že i pan Horáček, který podporoval pana profesora Drahoše řekl, že to vůbec není člověk do politiky. A mluvil i o té jeho manželce, která mu hrozně uškodila. A víte, myslím si, že normální lidé respektují vítěze voleb. Že by ho měli přijmout. Proč by měl někdo plivat kolem sebe špínu a zášť kvůli tomu, že vyhrál člověk, kterého nevolil? Jednou zkrátka byl demokraticky zvolený, tak by ho měl každý respektovat jako prezidenta. Oni už to také řekli i někteří opoziční politici, že samozřejmě je to jejich prezident.
Pokračování zde

23 komentářů :

 1. Pro voliče pana Dahoše k zamyšlaní:

  Nejsilnějším z kandidátů „protizemanovské fronty“ byl Drahoš, který oznámil kandidaturu již koncem března 2017.
  Že šel do boje se Zemanem s podporou takových populárních osobností „pražské kavárny“, jako jsou Zdeněk Svěrák či Eva Holubová či řada dalších oblíbených umělců, je známo. Jak byl však Drahoš „vygenerován“ coby kandidát, přiblížil ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský a politolog UJEP v Ústí nad Labem Daniel Kroupa.
  „Nebyl to čistě marketingový projekt. Existovala poptávka po kandidátovi, který by nebyl poznamenán stranickou politikou a současně by nenesl stigma občanské společnosti nebo pražské kavárny,“.
  „Z této úvahy v určité skupině vzešla nejdříve myšlenka postavit nějakého respektovaného umělce. Pokud vím, Drahoš nebyl prvním z vědců, kteří byli osloveni. Byl prvním, který na poptávku okamžitě reagoval,“ objasnil někdejší diplomat a expředseda ODA Michael Žantovský a Daniel Kroupa pro ČTK. Možno ke shlédnutí i na PL.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oprava omluva:
   Pro voliče pana Dahoše k zamyšlení:

   Smazat
  2. Opakovaný názor, taktéž důležitý: tím pádem si můžeme dovodit, díky přiznání M. Žantovského, ředitel Knihovny V. Havla, kterou vystavil, kdo jiný než tunelář Z. BAKALA, tak ten nám chtěl naordinovat, nadrženého karieristu J. Drahoše, tím pádem Bakala ovládá své lokaje z ČT, ČRo., to zároveň vysvětluje jak byl a je ke všem tématům na ČT, neustále zván, zkrachovalý politik ODA pan Daniel Kroupa. Jako největší politolog z ČR. Proto pan Drahoš neustále mlžil, ohledně případné vítězství s kým bude spolupracovat atd.
   Díky Žantovskému, jsme se dozvěděli, že nám tunelář ze zahraničí, chce stále lainovat náše životy. A ovládá stále vše na co češi musí přispívat - koncesionářské poplatky atd. O jeho zlodějinách po celé ČR, je v médiích ticho. A Bohuslav Sobotka, jeho poskok se náhle vypařil?
   Kamarád M. Kalouska ... DEMOKRACIE ...

   Smazat
  3. Přiznávám, že mi je pana Drahoše trochu líto. V předvolební kampani si se svou kamarilou "stojil hubu do žebřin" a pak takový konec. Určitě se na tom podepsali ty jeho nefunkční brýle. Určitě, při svém věku, má čtvrt nebo půl dioptrie, ale proč to tajit. Tuhle jsem viděl jeho foto, z boku. vypadal opravdu ynteligentně, a jak tak koukám, brýle mu zakrývají naslouchátko. takže nemá dioptrie ale hluchoptrie. To bude asi důvod těch brýlí, takový řetízek podvůdků. Škoda že v té jeho kamarile nebyl někdo inteligentní, a neporadil mu, ať si nechá ze zadu hlavy provrtat k uchu dírku, nikdo by na nic nepřišel a mohli mu zároveň odstanit z hhlavy ty blboptrie. Ale to víte, ynteligenti.

   Smazat
  4. A je to venku
   "Redaktorovi ostravského Rádia Čas se povedl usvědčující úlovek. Při návštěvě prof. Drahoše v Jablůnkově, dva dny před volbami, došlo k večernímu setkání s Michalem Horáčkem v Ostravě. Redaktorovi se podařilo nahrát rozhovor usvědčující antizemanovskou kliku ze spiknutí. Rozhovor si lze poslechnout na webu rádia. Samozřejmě, že státní média v čele s Českým rozhlasem a Českou televizí o celé kauze mlčeli a mlčí! A to přesto, že sám redaktor kontaktoval hned druhý den jejich zpravodajské redakce.
   A teď to hlavní. M. Horáček se ptá:
   … Tak doktore, jak dlouho jste domluvený s Kaldou, že to vydržíš?
   A prof. Drahoš odpovídá:
   Počítáme tak 10 až 12 měsíců. To už bude Babiš i Zeman mimo hru. Mirek by měl do té doby jít do vedení sněmovny a po mém odstoupení převezme prezidentské pravomoci. …
   … a rozhovor dál pokračuje.
   Tak tomuhle komplotu jsme naštěstí dokázali zabránit. Je neuvěřitelné jakou loutkou Kalouska je „božský“ profesor Drahoš i státní média. Naštěstí se to na Ostravsku stačilo dostat mezi lidi a prof. právě v Ostravě utrpěl debakl. Nejsme totiž ovce!!!
   Teď jsme vyhráli, ale co bude za 5 let!!!??? Proto je potřeba to šířit dál, aby všichni věděli, co jsou to zač!!! Musíme se jim ubránit!!! "
   M. U.

   Smazat
  5. Co není v hlavě, ve sluchátku nenajdeš, naštěstí Al - Kalda nevyhrála.

   Smazat
  6. Popsaný rozhovor si i dovedu představit, avšak od výroku se zmíněné rádio distancovalo "Společnost Radio Čas se důrazně ohrazuje proti nepravdivým informacím, které jsou uvedeny a účelově zmanipulovány v textu „Spiknutí odhaleno“, který se šíří internetem. Radio Čas nezaznamenalo údajný, v textu zmiňovaný, rozhovor profesora Jiřího Drahoše s Michalem Horáčkem. Na webových stránkách Radia Čas nebyl nikdy žádný zmiňovaný rozhovor k dispozici. Společnost Radio Čas se zcela distancuje od tohoto textu a celé této fámy.

   V Ostravě, dne 2. února 2018

   Renata Mánková
   tisková mluvčí
   mobil: +420 727 826 505"

   Smazat
 2. dahoš, drahoš, pepkuvyskoč...všechno na stejno !

  OdpovědětSmazat
 3. Obecně: jak by měla vypadat osobnost budoucího českého prezidenta? Měl by to být člověk neznámý, ze kterého udělají media člověka známého? Měl by to být borec z kruhu sportovců, nositel nějaké medaile z olympiády? Měl by to být doktor, který umí ze všech nejlépe operovat slepé střevo? Měl by to být klaun, který dovede rozesmát publikum, jako nikdo jiný? Měl by to být Mistr či Mistryně přes svůj zpěvný hlas? Někdo slavný přes nějaký hudební nástroj, či Mistr štětce, básník? Nebo nějaký velký válečník, hrdina 3. světové války? A nebo by to měl být zkušený politik, který dokázal něco udělat pro stát, národ, občany? Nebo politik, který je posluhou kapitálu a Bruselu? Tak to je to dilema, co Čech, to jiná představa? A pak ty konce. Jakýsi princ Drahoš skončí na smetišti dějin!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:29 naprostý souhlas, jen mě zaráží to samotné přiznání p. Žantovského, celý článek jsem četl na PL. Proč se jen tak naráz přiznal, že nám Českého prezidenta vnucuje Bakalův tunelářský tým ze zahraničí, kde jim na špek skočil všehoschopný karierista Drahoš?

   Smazat
  2. Ano i já souhlasím s anonymem 17.29. Mám stejný názor.A navíc - ta skvostná rétorika! Na diskuzním fóru něco neobvyklého.

   Smazat
  3. ...osobnost budoucího českého prezidenta? Měl by to být člověk neznámý, ze kterého udělají média člověka známého?... Ale to už tady přeci bylo, kdo znal před sametovým pšoukem Havla? Pár disidentů a pražáků jinak nikdo, pak k tomu šoupli mrtvýho studenta a jak se tenkrát Ušákům zadařilo, no nezkus to znova, jenže lidi už na vlastní kůži vědí co je kapitalismus a tak to dopadlo, jak dopadlo. A to není ještě konec bude pro vás ještě hůře, radši honem převlékejte kabáty, dokud je čas.

   Smazat
  4. Až se objeví brilantní spin doctor typu Tigrida ve službách CIA...

   Smazat
  5. A taková osobnost mezi námi skutečně je, sedí venku na stromě a nesleze, dokud nedostane prak, skleněnou kuličku a žábu....

   Smazat
 4. Manželka pana Drahoše je buď úplně .... , nebo ruská agentka, vyslaná samotným Putinem. Lepší službu, pro manželův propad, nemohla vykonat. Já ji za to moc děkuji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:58 poděkujte také tomu jejímu Bakalovskému kašpárkovi, alespoň jsme došli k poznání. Pozor na některé "akademiky" a "knihovnice". Nebezpečné to spojení!

   Smazat
  2. 18:20 Prosím, nehažte všechny do jednoho pytle. Já třeba znám jednu vysoce inteligentní knihovnici, ta je ale posledních pět let neustále zděšena, no a dalších pět let tomu nebude jinak. Chuděra.

   Smazat
  3. 18:33
   jestli myslíte tu co já,tak ta chytla syndrom zděšenosti v parlamentu ČR.Ale ta zase není až tak třeskutě inteligentní.

   Smazat
  4. 18:33 zdravím, píši: "Pozor na některé", paušalizovat celek, bych si nedovolil. Může klidně spát. Nashle

   Smazat
 5. Kavárna si nechává radit tuneláři ,platit sorosem a na Speibla úplně zapomněli.

  OdpovědětSmazat
 6. ...příště to bude špejbl..

  OdpovědětSmazat
 7. 21:11 příště to bude, zahraniční "disident", shodný klon pana: "Honzíka z cest", slova p. A. Gajdůškové (ČSSD), míněn Jan Švejnar. Bude nám k nám dosazen. Ještě mladší a mladí, rozložení konzumním (ne)životem, nás převálcují!
  My budem jen milosrdně závidět, momentálním nebožtíkům?

  OdpovědětSmazat
 8. Mno nic jsem strašně rád že drahoš nevyhrál byl by to začátek islamizace země.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.