Reklama

.

.

neděle 11. února 2018

„Nebezpečný nesmysl“

11. 2. 2018    BayernKurier
Evropská komise chce reformovat smlouvu Dublin. Za azylové řízení již nemají být zodpovědné země prvního přijetí, ale také země EU, ve kterých již žijí příbuzní uchazečů o azyl. Spolková vláda je znepokojena... Je to žhavé téma. Ve které zemi mají být zpracovány žádosti o azyl, dosud řídí Dublinská smlouva, podepsaná v roce1990, která vešla v platnost v roce 1997. Je to v první zemi příjezdu. Zde se musí zjistit identita, a musí se na ní trvat, včetně otisku prstů. Pokud se naplní vůle Evropské komise, bude vše jinak.


Žádné důsledné zjišťování identity


Neboť vzhledem k současným migračním trasám přes Egejské moře nebo ze severní Afriky do Itálie přináší ustanovení Dublin z roku 1990 zemím jako Řecku a Itálii velkou zátěž. Což je opět důvodem k tomu, že Řecko a Itálie netrvaji vždy na zjištění identity migrantů formou otisku prstů a nechávají je rádi táhnout dál.

Problém EU se smlouvou Dublin je zřetelný , když jen samotná Francie v prvních šesti měsících minulého roku zahájila 34 523 řízení Dublin, tedy zpětné posílání do země prvního příjezdu – většinou přes hranici do Itálie. O tom informuje pařížský deník Le Figaro. V Calais, jak uvádí noviny, bylo při zkoumání statutu Dublin u 5676 migrantů zjištěno, že 62% z nich odmítlo si nechat sejmout otisky prstů, aby nebyli jen tak posláni zpět do země , kam prvně přicestovali.

Reforma Dublinu

Chaotická, nepřehledná situace, která vedla nyní EU – komisi k záměru Dublin reformovat. Nový azylový systém má být schválen do konce června. Příslušný výbor Evropského parlamentu již schválil návrh.

Podle plánů EK a EP se v budoucnu mají uchazeči o azyl rozdělovat podle kvót do jednotlivých zemí EU. Kromě toho již nebude za azylové řízení zodpovědná země prvního přijetí, ale pravděpodobně ta země, ve které již žijí rodinní příslušníci uchazeče o azyl. Což automaticky přivede do zemí EU velmi mnoho nových azylantů – Německo, Rakousko, Švédsko.

Spolková vláda je znepokojena


Výhled do budoucna nyní znepokojil spolkovou vládu, zejména spolkové ministerstvo vnitra. Týdeník Spiegel nedávno citoval státního tajemníka CDU na spolkovém ministerstvu vnitra Ole Schrödera: „Když každý z 1,4 miliónu lidí, kteří od roku 2015 požádali v Německu o azyl, se stane klíčovou osobou pro nově příchozí migranty v EU, pak se budeme bavit o počtech ve zcela jiných dimenzích, než kdyby došlo ke spojení rodin.

V dopise frakci Evropského parlamentu varují i spolkoví poslanci za CDU a CSU: „Jednání o společném evropském azylovém systému nesmí v žádném případě vést k tomu, že se už tak beztak asymetrické rozdělení zátěže ještě více prohloubí.“

Méně přistěhovalců do Německa

Nedorozumění, uklidňuje ze Strassburku předseda frakce Evropského parlamentu a vicepředsedající CSU Manfred Weber:

"Ve frakci je jasné,že nová ustanovení Dublinu musí vést k méně přistěhovalectví do Německa a Evropy. „I následné přistěhování rodin se bude realizovat jen v rámci kvóty a národních ustanovení.“ Weber dále říká: „Co se nesmí přihodit je, že následné přistěhování rodinných příslušníků uprchlíků, kteří jsou již v Evropě, bude fungovat podle osobních zájmů. To by bylo nesolidární a přineslo by to zátěž jen malému počtu zemí.“

Součástí konceptu Evropského parlamentu je, „že když země, jako Německo, již svou kvótu splnilo, nemusí již přijímat další nové uchazeče o azyl“, zdůrazňuje v rozhovoru pro deník Die Welt i evropská poslankyně za CSU Monika Hohlmeier. Dokonce by pak uprchlíci z Německa mohli být přerozděleni do jiných zemí EU. Hohlmeier: „Přistěhování rodinných příslušníků nad rámec kvóty nebude.“

Úzký pojem rodina

Podle představ EP „nemá přistěhování rodinných příslušníků platit pro ekonomické migranty a osoby ohrožující druhé, jen pro ty, kteří se již nacházejí na území EU". Nejde tedy o přistěhování rodin ze Sýrie "neboť u přistěhování rodin z třetích států je právní ustanovení EU velmi úzké a platí výhradně pro uprchlíky podle Ženevské konvence pod ni nespadají uprchlíci před občanskou válkou.“

CDU a CSU se ve Strassburku zasazují o velmi úzký pojem rodiny, zdůrazňuje Hohlmeier. I nadále mají platit za rodinu „rodiče, svobodné nezletilé děti. Problémem je, že SPD, Levice a Zelení schválili většinou hlasů ve výboru EP daleko širší pojem rodiny, která zahrnuje i dospělé a vdané/ženaté sourozence. Hohlmeier: „To by mohlo být podnětem pro přivedení celých klanů do Evropy. „Ale nezůstane jen při tom", myslí si europoslankyně z Horních Franků. „Tento nebezpečný nesmysl se zákonem v takové podobě nestane, v to věřím.“


Pro novou republiku vybrala a přeložila Mgr. Zdeňka Holešová

17 komentářů :

 1. "Vážení! Neseďte u klávesnice a honem běžte podepsat novou Petici proti regulaci zbraní a sebeobranných prostředků ze strany EU. Běží od 18.1.2018.
  Petiční a sběrná místa: ;
  https://www.peticezbrane.cz/cs/?p=peticni-mista.html ;
  Celé znění petice :
  https://www.peticezbrane.cz/cs/?p=petice.html ;
  motivační video :
  https://www.youtube.com/watch?v=mx-IVvS7rsw ;
  Děkuji všem co jen nemluví."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tyhle vaše petice jsou na dvě věci- na hovno a na nic. Jejich smyslem je upustit páru z nasranýho kotle.

   Vymazat
 2. Já vám řeknu, proč si Němci můžou dovolit několik milionů nepracujících migrantů. Protože je ve skutečnosti živíme my. Od nás tečou ty miliardy, které Němci cpou do toho bezedného chřtánu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nic se nezměnilo. Německo vykořisťuje a bude i nadále. Žije na úkor jiných malých států! STOP germánské dominanci!

   Vymazat
  2. Hlupák Hitler k tomu za Protektorátu potřeboval tanky a gestapo, k dnešní okupaci a vysávání české ekonomiky stačí pár Hermanů, Zaorálků a Sobotků a ulhané svině v médiích.

   Vymazat
  3. Kdo by věřil v listopadu 89 že za pár let naše media budou podporovat kohokoliv jenom ne svůj národ a prezidenta .
   Díky za net . Víme zprávy z Ukrajiny i DNR . Čt jen z Ukrajiny . To je jedna z x případů .

   Vymazat
 3. Jsme krmelec Evropy

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jsme-krmelec-Evropy-odchazeji-od-nas-miliardy-Jsme-jedna-ze-zemi-ktera-nejvic-zchudla-uvedl-ekonom-523997

  300 miliard jenom na dividendách!
  Ale teď zisky všech obchodních řetězců, bank, pojišťoven, telefonních operátorů, průmyslových podniků atd., které jsou v zahraničních rukou.
  To nejsou miliardy, to jsou biliony, které odsud tečou!
  Moderní otrok je doslova průmyslově zpracován, jako z krávy na jatkách se zužitkuje maso, kosti, kůže, kopyta rohy atd., tak u českého otroka není aspekt života, kde by nebyl oloupen nějakým zahraničním molochem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když se na to podívá člověk reálně, tak současný český otrok nemá už co ztratit. Dokonale dehumanizovaná bytost.

   Vymazat
  2. Vzorová kolonie. Lidé roboti!

   Vymazat
 4. Česká mzda je stále menší jak sociální podpora v eu . Nedivte se že eu pujde sr..

  OdpovědětVymazat
 5. Pošahanci z eu budou přestěhovávat celé vesnice.

  OdpovědětVymazat
 6. Bába Merkel ať se postará sama za celou dobu své vlády se nakradli již dost !

  OdpovědětVymazat
 7. Včera se zoufale snažila lhaním ČéTé24 přesvědčovat posluchače, že nám z nezřízené byznysem řízené kolonizace Evropy muslimy nic nehrozí a že si Okamura a další jen vymýšlí, že by Dublin IV. připravovala důtky na neposlušné státy... Ta práskačská ČÉTÉ ve službách diktatura kapitálu totalitně protičeská a protiobčanská samozřejmě je ze lží živa. Jen jen obdivuhodné, že její hlasatelé při těch lžích nezvrací, čímpak jsou asi nadopováni, aby se při vyřčených nestydatostech dokonce ani nerděli, jakoby mluvili .....

  OdpovědětVymazat
 8. Vůle EU se naplní pouze tehdy, pokud jí my vykonáme. Každopádně je to na nás. Není kam ustoupit. Ještě krok a jsme v pekle !!!

  OdpovědětVymazat
 9. Lidi,copak nikomu nedochází že ze současné situace už není úniku? Vše už je zlikvidované,prodané a rozkradené! Nejsme soběstační ani v živočišné ani v rostlinné výrobě včetně sadařství.Průmysl je zlikvidovaný,veškerá těžba na ústupu nebo zlikvidována,montovny,sklady a související provozy patří cizákům.Nemáme téměř žádnou armádu na obranu státu,zdravotnictví se rozpadá,policie bez pravomocí atd.!Nejsme už absolutně soběstační. I kdyby jsme něco změnit chtěli,nikdy to nemůže vyjít!Stačí aby cizáci zastavili naněkolik málo týdnů provozy ale hlavně zásobování a umlátíme a sežereme se sami mezi sebou.Žádné řešení současného problému neexistuje,západ nikdy nedopustí aby jsme se trhli i kdyby ta šance byla(jedině s podporou V4 a východu).Radši nás tu vybombardujou nebo vystřílí.

  OdpovědětVymazat
 10. Chtěl jsem zde nastínit hypotézu, možná to je blud, co je příčinou imigrantské krize.
  Není to prosím Vás totéž co řízené zřícení 3 mrakodrapů v New Yorku 11.9.2001 - výroba vnitřního společného nepřítele, to jest muslimů a odlákaní pozornosti veřejnosti od pokračujícího chudnutí většiny společnosti /trollové přečtěte si co to je lividace sociálního státu, likvidace střední třídy - v USSA před 4O roky 60 procent, nyní za pokračujícího neokonservatismu 40 procent, prekerizace práce, to jest práce na částečné úvazky, dřepění doma u telefonu, disponibilita pro zaměstavatelé v kteroukoliv denní dobu, i přes vzdělání i vysokoškolské nenalezení uplatnění, prý chystající se 40 procentní nezaměstnanost při zavedení 4. průmyslové revoluce, 50 procentní nezaměstnanost mladých ve Španělsku, celé státy na pokraji bankrotu - Itálie, Španělsko, Portugalsko, Řecko atd. - než zde napíšete nějakou pitominu, tak získejte patřičné informace/, tedy odlákání pozornosti chudnoucí většiny od přičiny tohoto zchudnutí - od nespravedlivého rozdělení hmotných statků - jejich přidělení tomu nejbohatšímu jednomu procentu společnosti. Co je důležitější než holý život? Lidé budou přemýšlet o tom, jak si jej uhájit. Nejdříve aby nechodili do míst, kde hrozí atentáty a potom dokonce budou muset chytit zbraň do rukou - vždyť podle realistických odhadů mnohých ta imigrace nemůže vést k ničemu jinému než občanským válkam - prvně asi ve Francii.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ještě dodatek k 12:16: Jen popřemýšlejte kdo je odpovědný za chod světa, za tu imigrantskou krizi? No přece ti, kterým vše patří - i soudy - jsou to velkokapitalisté /proto nevěřte že Trump a Babiš něco změní/. Nepokračuje ta imigrace pořad stejně i když se o ní stále žvaní? Proč pokračuje? Nikdo se neozývá. Stejně jako v případě podepsaní tohoto vylepšení vojenské pozice USA - možnosti použit jako první jaderné zbraně - nova doktrina USSA - nikdo se neozývá. Ozvali se třeba v Polsku - nejmasovější demonstrace proti imigrantům. Výsledek se hned dostavil. Polsko imigranty přijímat nebude - to si pište. Velkokapitalisté se lidi, jak je vidět, bojí.

   Vymazat