Reklama

.

.

neděle 18. února 2018

,,Nechcete-li upadnout do zapomenutí, pracujte. A pracovat můžete pouze tehdy, když budete v jakémkoli složení, v jakékoli konfiguraci účastni vládních aktivit. Suchá je skýva opozice. A já bych dodal, ta skýva není ani posolená", řekl prezident na 40.sjezdu ČSSD

18.2.2018  Hrad zde video
Projev prezidenta republiky při 40. sjezdu ČSSD:
Milé přítelkyně, vážení přátelé,
už dlouho jsem toto oslovení nepoužil, a bylo mi to líto. Stýskalo se mi po vás. Chtěl bych vám poděkovat za pozvání a chtěl bych vám říci, že jsem sem přijel z několika důvodů.Ten první a důležitý je vděčnost. Ano, říká se, že politika nezná vděčnost. Ale lidé, kteří vyznávají tuto zásadu, na to dlouhodobě zpravidla doplatili. A já bych chtěl poděkovat těm, kdo mi v prezidentské kampani vyjádřili svoji podporu a dali mi svůj hlas. Chtěl bych tedy poděkovat třem v médiích nejčastěji uváděným kandidátům na předsedu, a to v abecedním pořadí, tedy Janu Hamáčkovi, Milanovi Chovancovi a Jirkovi Zimolovi, a omlouvám se těm zbývajícím, tuším, asi pěti kandidátům, jejichž stanoviska neznám, a proto jim nemohu ani poděkovat, ani vynadat.

Pokud jde o další, velmi si vážím stanoviska Ivany Stránské, paní hejtmanky Jihočeského kraje, a pana Jiřího Běhounka, hejtmana Kraje Vysočina, a rovněž jim velice děkuji za jejich podporu. Samozřejmě, že plně respektuji i odlišné názory, a proto respektuji i názor tří sociálně demokratických hejtmanů, kteří vyjádřili podporu Jiřímu Drahošovi. To jest Martina Netolického, hejtmana Pardubického kraje, Josefa Bernarda, hejtmana Plzeňského kraje, a Jiřího Štěpána. Já si vždycky říkám Husák a Štěpán, a jmenuje se Husák, nebo Štěpán? Tak v tomto případě je to Štěpán. Tito tři hejtmani společně s Jiřím Čunkem a trestně stíhaným Martinem Půtou udělali docela hezkou a svěží věc, že skotačili na louce a skládali písmenka, a z těch písmenek jim vyšlo jméno Drahoš. Proč ne. Vždyť je to osvěžující a v poměrně nudné kampani před prezidentskou volbou to byl alespoň nějaký krok lidové tvořivosti, lidové umělecké tvořivosti. Ale, přátelé, když už vyjádřím tuto podporu nějakému kandidátovi, tak bych měl být alespoň natolik důsledný, že budu sdílet jeho názory. Nejde o pozitivní názory mého protikandidáta, ty se mi zatím nepodařilo odhalit, ale o negativní názory, a ty byly evidentní. Nebudu jmenovat premiérem člověka trestně stíhaného. Plně respektuji tento názor, i když s ním nesouhlasím. Jak říkal Voltaire, nesouhlasím s vámi, ale udělám vše, abyste svůj názor mohl zastávat. Dobrá tedy, ale pak skupina lidí, říkejme jim bez jakékoliv pejorativní konotace drahošovci, by měla být důsledná, a jestliže nesouhlasí s tím, aby premiérem byl trestně stíhaný člověk, pak by měli zavést sociální demokracii do vod opozice. To je konzistentní postoj, proti kterému nic nemám, i když s ním nesouhlasím.

A teď se dostávám k jádru pudla. Nelekejte se, můj projev už bude trvat jen tři a půl hodiny, takže to základní už vyjádřím v několika následujících minutách. Milí přátelé, sociální demokracie je jediná strana, která neměla jasné stanovisko, kdo je vlastně její prezidentský kandidát. Sociální demokracie je jediná strana, která nemá jasné stanovisko, zda jít do opozice, nebo se účastnit vlády. A sociální demokracie je jediná strana, která neví, kdo bude její předseda. Jinak jste naprosto v pořádku. Takže začněme to klubko rozplétat. Chci vám jasně říci, že nebudu prstem ukazovat na nikoho z asi osmi, teď už se dokonce přihlásil devátý, jak jsem si přečetl, z devíti kandidátů na předsedu, je tedy zvěrstvo, když se někdo přihlásí den před sjezdem, ale prosím, má na to právo. A nebudu tedy ukazovat tím prstem už proto, protože nebudu opakovat svoji chybu, největší chybu ve své politické historii, kdy jsem ukázal na Vladimíra Špidlu jako svého nástupce, a on to prostě lidsky neunesl. Já teď, s odstupem času, bych spíše mluvil o soucitu než o pohrdání, ale to, že poškodil sociální demokracii, je bohužel neoddiskutovatelný fakt. A nebyl sám. Ale na druhé straně, a proto jste mě sem přeci pozvali, chcete slyšet můj názor na to, zda jít do opozice, anebo zda se pokusit jít do vlády, ať už v jakékoli konfiguraci.

Dovolte mi, abych svůj názor uvodil slovy starého sociálně demokratického politika první republiky, který se jmenoval Rudolf Bechyně, a ta slova zní, suchá je skýva opozice. A já bych dodal, ta skýva není ani posolená. To znamená, že ti z vás, kdo vás budou v dobré víře, já nepochybuji o jejich dobrých úmyslech, vyzývat, abyste odešli do opozice, vás budou vyzývat, abyste nic nedělali, abyste nepracovali ani pro tuto republiku, ani pro sociální demokracii. Těch vašich ubohých patnáct poslanců se prostě smíchá do jakéhosi podivného koktejlu s těmi ostatními poslanci, koho tam máme, TOP09, vynikající, STAN, ještě lepší, ODS, KDU-ČSL a potom anarchisticko-chaotické hnutí, které se nazývá Piráti. A to je tak zhruba všechno. Takže ano, chcete-li být v tomto koktejlu, poslužte si, jen vám říkám, že vám to nepomůže a že můžete klesnout i pod pětiprocentní hranici, protože o vás nikdo nebude vědět.

Na druhé straně je těžká cesta, kterou můžete zvolit, a ve tvrdém vyjednávání s hnutím ANO si můžete vymoci určité programové i personální koncese. Možná, že vás překvapím, ale můj osobní názor, který vám vůbec nevnucuji, zní, necpěte se do vlády, nechtějte ministerská křesla, s těmi patnácti poslanci je to trochu komické. Chtějte náměstky ministrů, chtějte odborníky, chtějte někoho, kdo může pro sociální demokracii něco udělat. A varujte se jedné věci, která unikla, když se mluvilo o emailech Bohuslava Sobotky. Tehdy tam byl jeden email od pana Václavíka, který zněl, Slávku, je mi šedesát let a chtěl bych být politickým náměstkem na jakémkoli ministerstvu. Konec citátu. Pane bože, copak toto není hrůzné, copak právě toto není onen fakt, proč sociální demokracie touhou po funkcích či korytech klesla na těch dnešních sedm procent? Že místo toho, aby pracovala pro republiku a koneckonců i pro sebe, pracovala pouze pro některé funkcionáře, a nakonec ti strhli tuto stranu do propasti. A proto si myslím, že z tohoto hlediska by bylo velmi dobré, abyste zahájili jednání s hnutím ANO, a to je to, co vám doporučuji, a jestli toto doporučení budete nebo nebudete respektovat, už záleží pouze na vás.

Jsem to já, kdo pověřil ministerského předsedu tímto jednáním, jsem to já, kdo se s ním dnes večer setká, a příští týden se setkám s předsedy KSČM a strany SPD, vyslechnu si jejich názory, ale znovu opakuji, není to prezident, který sestavuje vládu. Je to ministerský předseda, který je tímto prezidentem pověřen. A moje doporučení zní, nechcete-li upadnout do zapomenutí, pracujte. A pracovat můžete pouze tehdy, když budete v jakémkoli složení, v jakékoli konfiguraci účastni vládních aktivit. Mimochodem, teď jsem si probíral těch asi dvě stě návrhů zákonů, které padly pod stůl po ukončení činnosti Poslanecké sněmovny. Drtivá většina z nich je opoziční. Chcete-li tedy, aby žádný z vašich návrhů zákonů se nedostal do reálné praxe, staňte se opozicí. Suchá skýva, ale nic nedělání. A budete se věnovat pokřiku z opozičních lavic, stejně tak, jako jste se teď, před mým příchodem a před příchodem Roberta Fica, bavili naprosto nesmyslnou diskuzí o jednacím řádu. Já si myslím, že strany vyhrávají svoje souboje se svými konkurenty nikoli tím, jaký mají jednací řád, když jsem byl vaším předsedou, říkal jsem, udělejme univerzální jednací řád pro všechny situace, a ne abychom ho projednávali vždy znovu a znovu, ale sebektriticky přiznávám, nikdy se mi to nepodařilo.

Rád bych dodal, že v této situaci jsou různé možnosti oné vládní konfigurace, a bude záležet na vás, jak se rozhodnete. Pravda je, že hnutí ANO má zájem o spolupráci se sociální demokracií a je ochotno čekat, pravda je, že toto hnutí, a já nechci mluvit jeho jménem, má současně dva další partnery, kteří mu bohatě stačí k tomu, aby měli většinu v Poslanecké sněmovně.

Tím končím svoje doporučení, takže polovina tohoto sálu, takzvaní drahošovci, bude rozladěna, zbývající polovina bude zastávat názor, že je zapotřebí jít do vlády, ale záleží jen na vás, jak se rozhodnete, jste demokratická strana a jediné, co bych si přál, a vy jste to bohužel neudělali, je to, že nejdříve by měly zaznít kandidátské proslovy asi osmi nebo devíti kandidátů, které by měly jasně odpovědět právě na tuto otázku ano či ne, a teprve k nim by měla být diskuze. Já jsem se dozvěděl, že místo toho bude nejdříve dvou a půl hodinová diskuze a teprve potom tyto projevy. Nic proti tomu, jen mě omluvte, že už tam z důvodů jiných se musím omluvit, i když je mi to líto.

A závěrem mi dovolte, protože vy určitě budete analyzovat důvody svého neúspěchu, abych vám řekl svůj nezbytně subjektivní pohled na věc. Samozřejmě, že se můžeme ptát, co vedlo sociální demokracii k tak razantnímu a víceméně setrvalému poklesu. A já vám nabídnu vysvětlení, které vám bude připadat jako krajně zjednodušující, ale o němž jsem přesvědčen, že je pravdivé.

Ano, v úzkém kruhu členů jakékoli politické strany známe klíčové funkcionáře. Ale znají tyto klíčové funkcionáře i voliči těchto stran? Ti znají většinou jen předsedu a nikoho jiného. Když ve Francii zvítězil Macron, věděl někdo z nás, kdo jsou jeho, byť nejbližší, spolupracovníci? Američané mají krásné přísloví, perception is always right, vnímaní, rozuměj vnímání předsedy, je vždy pravdivé. A osm a půl milionu voličů proti asi tak ani ne dvaceti tisícům členů sociální demokracie zná jen předsedu. V dobrém i ve zlém. A buď ten předseda je dokáže strhnout a má charizma, a nebo to nedokáže. Buď je jemně řečeno nepřitažlivý, nejemně řečeno odpudivý. A protože nechci mluvit o konkrétní osobě Bohuslava Sobotky, dovolte mi, abych si zvolil konkrétní osobu Miroslava Kalouska. Tak tedy, na druhém pólu českého politického spektra se objevuje odpudivý, dnes už bývalý, předseda pravicové politické strany. Jinými slovy moje vysvětlení zní, dostali jste se na těch sedm procent především, ne jenom, ale především proto, protože ve vašem čele nestála osobnost. Je to smutné, ale je to tak. A já vám chci popřát, abyste si na dnešním sjezdu dokázali takovou osobnost zvolit a abyste si uvědomili, že pokud to bude šedivá, nudná, úřednická bytost, pak opět nezískáte žádné voliče se všemi důsledky, k nimž to povede.

Milí přátelé, jsem ovlivněný tím, že právě v této místnosti jsem byl v roce 1993 zvolen předsedou sociální demokracie a vykonával jsem tuto funkci osm let. Byla to nejkrásnější politická léta mého života, a víte, proč? Protože jsme šli nahoru, bylo to heroické období, kdy každý rok přibývala procenta preferencí, kdy za tři roky, s dvaceti šesti procenty z těch původních sedmi, jsme byli druhou nejsilnější stranou a za další dva roky, i když nám to nikdo nevěřil, jsme vstoupili do Strakovy akademie hlavním vchodem a dokázali jsme i to, čtyři roky, že sociální demokracie umí úspěšně vládnout. Toto heroické období skončilo zradou, skončilo komplexem méněcennosti, skončilo závistí, a díky tomu i pádem. Já bych vám chtěl popřát, abyste tuto chybu už nikdy neopakovali, protože tím oslabujete svoji vlastní stranu. Budete-li si vrážet kudlu do zad, budete-li, jako se to v poslední době stalo například Jirkovi Zimolovi, kterému mimochodem blahopřeji, že policie stáhla obvinění, budete-li se snažit zbavovat se svých názorových odpůrců, pak tím oslabujete svoji vlastní stranu a oslabujete i sami sebe. Oppenheimer na otázku, co je největší tajemství atomové bomby, odpověděl, to, že ji lze vyrobit. Největší tajemství možného úspěchu sociální demokracie je, že můžete opakovat úspěch z let 1993 – 2002, ale neopakovat závistivé chyby, které nastaly potom. Chcete-li být skutečnými přáteli, nebuďte stranou podrazáků, a já vám přeji, abyste opět našli své místo na slunci.

Děkuji vám za vaši pozornost.Miloš Zeman, prezident republiky, Hradec Králové, 18. února 2018

39 komentářů :

 1. No, myslím, že šanci na úspěch u lidu má ten, a nebo ta strana, který/která svůj lid brání k jeho prosperitě a ne k jeho otroctví a zániku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná, že lid Česka neví, jaká rozkoš a budoucnost je rozplynout se v EU, ale možná, že nechce tedy volit politickou stranu, která se o to snaží se sbíječkou.

   Vymazat
  2. Možná, že jsem se nevyjádřil správně, omlouvám se, ale i ženu je na anální styk nutné připravit.

   Vymazat
  3. A ještě to není úplně ono. Myslím totiž, že ten styk se nedělá celou hlavou a tělem, celým lidem, celým státem a vším čím byl a je, všemi vašimi předky, kteří válčili za vaši vlastní existenci, abyste mohli existovat rovnoprávně s ostatními národy - státy. Víte co, já pohrdám stranou ČSSD natolik, že ji ignoruji. Bravo.

   Vymazat
  4. Komunisté v Československu chtěli socialismus, protože věřili, že je pro lid lepší a ke spolupráci se Sovětským svazem byli nuceni a především okupací 1968 donuceni. Zatímco ČSSD paradoxně prosazuje plný kapitalismus, jak jinak, protože v EU jiný ani není a být nemůže, v současné době, která může trvat věky a ten znamená vládu peněz, které logicky většině lidu chybí a co lidu, národům, většině národů, protože některé státy EU jsou prostě bohatší a ani není možnost na změnu tohoto stavu,... protože doslova násilná, kapitalisticky násilná válka-snaha o ožebračení a zotročení těch národů, respektive států EU slabších. To je kapitalismus a nikdy ze své podstaty nemůže fungovat jinak. To, co prováděla ČSSD a provádět hodlá a chce, to je naprostá zkáza Česka ve prospěch například a především Německa. A to už tu bylo, celou vaši českou historii, celou vaši českou historii bez výjimky jste byli napadáni Němci se stejným záměrem a zjevně nejsou jinými. Jednání ČSSD proto považuji za zradu. Nikdo nemůže být tak blbý, aby na to nepřišel, aby to neviděl, aby to neslyšel. Hlas lidu ČSSD ignorovala a netroufám si doufat ve změnu jejího jednání. Jak řekl prezident Česka Zeman, "Zkurvenost".

   Vymazat
  5. 15:45 - Politika a politikáření je jako sex - raz jsi nahoru, raz jsi dolu! Ale u ČSSD je to tak, že už bude stále dolu (v opozici), dokud po zásluze nechcípne! Tak to je a tak to bude!

   Vymazat
  6. Česká strana kapitalisticky demokratická. ČSKD.

   Vymazat
  7. Socdemáci nechcete li upadnout v zapoměmní pracujte!? Upřesním: jděte pracovat! U nás Foccom stále přibírá!!!

   Vymazat
  8. opravdovy socan a prace se navzajem vylučuji a ti socani- byvali i součastni -kteři to narodu kažou sami skutečne prace nepoznali a je uplně jedno v jake době žili a u jakeho korytka stali ovšem že nelze vyloučit že otatni genose partai jedno jsou

   Vymazat
  9. 17:39 "Socdemáci, jděte pracovat! U nás Foccom stále přibírá!!!" - Zapomněl jste napsat, jaké
   mzdy u vás ten Foccon vyplácí, zda alespoň ty minimální, co prosadili Sobotkovci, nebo ty podle elitního podnikavce Skopečka "ekonomické". (Ten mě vždycky dostane, když inteviewán v televízi "NOBLESNĚ" krčí nos. Hned vždy vyroste o 2 stupně na společenském žebříku!)

   Vymazat
  10. 17:39 "Socdemáci, jděte pracovat! U nás Foccom stále přibírá!!!" - Zapomněl jste napsat, jaké
   mzdy u vás ten Foccon vyplácí, zda alespoň ty minimální, co prosadili Sobotkovci, nebo ty podle elitního podnikavce Skopečka "ekonomické". (Ten mě vždycky dostane, když inteviewán v televízi "NOBLESNĚ" krčí nos. Hned vždy vyroste o 2 stupně na společenském žebříku!)

   Vymazat
 2. Bylo to na můj vkus trošku moc osobní, ale všechno to byla pravda, i když mohl to trošku odlehčit a zobecnit.

  OdpovědětVymazat
 3. To byl projev vlasteneckého a sociálně uvažujícího státníka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:30 ...projev vlasteneckého a sociálně uvažujícího státníka." - ...státníka velkého a
   Šloufova kamaráda znamenitě oddaného! To se už
   málokdekdy uvidí.

   Vymazat
 4. Milí přátelé, sociální demokracie je jediná strana, která neměla jasné stanovisko, kdo je vlastně její prezidentský kandidát. Sociální demokracie je jediná strana, která nemá jasné stanovisko, zda jít do opozice, nebo se účastnit vlády. A sociální demokracie je jediná strana, která neví, kdo bude její předseda. Jinak jste naprosto v pořádku.

  :))) tedy až na to financování z trestné činnosti *

  OdpovědětVymazat
 5. Chceš se dívat na druhé kolo volby předsedy? Ne, jsem již dostatečně znechucená... Místo, aby analyzoval, proč je lidi nevolí, tak si s nimi vyřizoval účty... Jste totálně nedůvěryhodná strana, a měli byste se sebou něco udělat, myslet si, že si pozvete presidenta a lidi si z toho sednou na zadek a tím se to vyřeší?, tož to je dost slabé... Nevím co je na tom k nepochopení, vysrali jste se na lidi a vůbec vás nezajímalo, co si lidé přejí, smáli jste se jim do ksichtu, a stylem, na který se jen tak nezapomíná. Sklidili jste, co jste zaseli, co je na tom divného? Nejste schopni vnímat, jak se svět mění a lidé s ním....Zabýváte se sami sebou, to vy jste ti chudáčci co nemáte hlasy, stále my my a naše strana, co budeme dělat? Ale lidem je to jedno, dělejte si co chcete, dál řešte sebe a sami sebe, ale to správná cesta, jak každý uzná, není... Je třeba se vrátit do bodu, kde jste lidem začali kálet na hlavu, lidem se omluvit a začít se jich ptát, co považují za správné. Kdo jste např. prohlásil: byli jsme zodpovědní za tuto zemi a podělali jsme to, udělali jsme spoustu špatného a občané na to budou ještě dlouho doplácet? Ale vy ne, vy jste perfektní, jen to lidé jaksi nepochopili... Lidi ale už nezajímá, že vám něco pokleslo, starali jste se jen o svoje koryto, dovedli jste to cugrunt, teď proto ryjete držkou v zemi. Teď se tady rozhoduje zloděj a čí je to zodpovědnost? Stát desáté kategorie, montovna a otroci, o dalších věcech raději pomlčím. Máte toho hodně, ale opravdu hodně na svědomí, to vše je vaše zodpovědnost, hanba hanba vám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My ČSSD budeme silnější než lid a budeme vládnout.

   Vymazat
  2. 18.19 Mluvíte mi z duše. Přesně tak!

   Vymazat
 6. Zvolili si Hamáčka, dobře jim tak !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Petr Garbus
   Hamáček je další ze soc-demáckých lídrů, který je bez tváře, bez gulí a bez názoru. Hamáček - kudy vítr- tudy plášť si to chtěl před nedávnem vylepšit i u Islámské obcehttps://www.ivcrn.cz/jak-je-to-s-podporou-islamizace-u-poslancu-cssd/POdle mě HAMÁČKA ZVOLILI KE KORYTU PRO JEHO SAMOTNÉ JMÉNO sugerující činnost u koryta. Jeho schopnost spolčit se s kýmkoliv a čímkoliv (viz Islámská obec u nás) nevěští pro ČSSD nic dobrého.

   Vymazat
 7. Jiří Kheil 96403

  Takže předsedou je Hamáček, kterému to logicky naházeli ti, kteří původně volili Chovance. Zákulisní dohody zafungovaly, Poche se Starcem si mnou ruce a nemalá část členů ČSSD teď asi stranu opustí, co taky dělat na Titanicu, kde je kapitán loutkou těch, kteří nic nepochopili.:-/Rv

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nedostudovaný král funkcionářů Jan Hamáček, jeho zlozvyky a koníčky (alkohol-láska k penězům).

   V červenci 2015 se do médií dostalo video, které zachycuje, jak Hamáček na schůzi Sněmovny špatně artikuluje, plete se mu jazyk a nemůže přečíst jména přítomných poslanců. Hamáček později přiznal, že vypil dva panáky slivovice, které špatně zreagovaly s jeho léky na bolest zad. Zatímco předseda Bohuslav Sobotka se Hamáčka zastal, místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jaroslava Jermanová ho silně zkritizovala s tím, že být opilý v práci není normální.
   Paradoxně právě Jan Hamáček prosadil v roce 2014 zákaz konzumace a podávání alkoholu v Poslanecké sněmovně během jednání.

   Lobbování ve prospěch Azerbajdžánu pro ČSSD.
   Podle protikorupční organizace Transparency International mělo do České republiky putovat minimálně 130 milionů korun z černého fondu Ázerbájdžánu, kterým tamní režim uplácel evropské politiky, aby šířili dobré jméno režimu. Na seznamu politiků, kteří za Ázerbájdžán lobbovali je i Hamáček, který dokonce založil česko-ázerbájdžánskou meziparlamentní skupinu přátelství a výměny?

   Vymazat
 8. Takže to vypadá na konec ČSSD. Co se úplně nepodařilo Sobotkovi to dokončí Hamáček....ať se dílo podaří....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Někdo někde na svobodných diskuzních stránkách napsal, že je to americký řiťolez. Televize mu také poleze do análního otvoru. Ten chlap má všechny předpoklady nás prodat.

   Vymazat
 9. Zeman se chlubí, jak táhl sociální demokracii nahoru, až měla podporu přes 30%. Rád bych napsal, co jsem kolem sebe viděl ve velmi velkém a úspěšném podniku krátce před převratem a trochu déle po převratu. Do jara roku 90 jsem byl ve straně a pak se tiše vzdálil. Nikdy jsem nebyl agitátorem pro komunismus, věřil jsem, že je třeba být příkladem v práci. Dlouho před převratem bylo dělnictvo pravicové a úřednici předstírali loajalitu. Někteří z THP se opravdu velmi snažili, aby se podnik rozvíjel, žili pro něj. Možná, že to bylo poslechem RFE, ale na dílnách vládla nespokojenost a zášť k těm, co byli ve straně. Komunisté dávali dělníkům tolik, co jim žádný kapitalista nedá. Myslím tím práci a sociální jistoty pro každého. Nikdo si toho nevážil. Převrat skoro všichni přivítali s nadšením. Privatizace podniku si skoro několik let nikdo nevšímal, na lidi v provozech to nedopadlo. Výměny u koryt ve vedení bylo námětem k veselému pobavení. Málokdo věděl, kdo je kdo. Vesele se kráglovalo a mstilo za vlastní lenost a prochlastané příležitosti. Část THP odešla. Od počátečního nadšení s OF, OH a pak ODS, se část zaměstnanců přesunula se svými preferencemi k socanům v naděli, že se o ně postará, jak to dělali komunisté. To je období, kterým se Zeman chlubí svými úspěchy. Protože restauroval kapitalismus, páchal na lidi podraz. Přesto to nadšení pro ČSSD vydrželo celá devadesátá léta, i když se ve druhé polovině hromadně propouštělo. V podniku, kde jsem kolem převratu pracoval, už nepracuji. Výroba spadla na desetinu a dokonce podle jakéhosi memoranda měla být v roce 2000 zastavena. Nyní se Zeman nechal chytře zvolit znovu. I já jsem mu dal svůj hlas. Udělal ze sebe nejlepší řečení ze všech špatných. Nechali jsme se vydírat.

  OdpovědětVymazat
 10. Kdybych leccos ČSSD prominul, tak církevní restituce a návštěvy v Bavarii lidoveckých členů vlády u "milých krajanů," nikdy neprominu. Můj hlas je navždy ztracen pro ČSSD.
  Morave

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sice socani za lidovce nemohou,ale měli je za to vykopat z vlády.Můj hlas také nedostanou,jsou nedúvěrohodní.

   Vymazat
  2. Jste jediny co pripomel podvod na volicich s cirkevnimi restitucemi uz to melo stacit socani je jedna proradna partaj. Cituji meho pritele: ve dne lhal a v noci krad socialni demokrat.

   Vymazat
  3. 19:43."Můj hlas je navždy ztracen pro ČSSD." - Dajte si ho aj za sklo (ten svůj hlas), jen aby Vám neprasklo. Můžete sa na něj dívat. To
   Vám pomůže zčistadozajista.

   Vymazat
 11. .....tak nám zabili ČSSD paní Múllerová....

  OdpovědětVymazat
 12. S Hamáčkem si socani pomohli9, fakt.
  Divadlo.
  Je vidět, že skutečně delegáti byli na sjezd pečlivě vybráni a prověřeni, aby se VŮBEC NIC nezměnilo.
  Hamáček je Sobotka v tmavším a vlasatějším vydání, jinak lidově řečeno haj.zl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:11"delegáti byli na sjezd pečlivě vybráni" - Vskutku! Jak by se tam jinak dostal Zimola? Takříkajíc "si nevidíte do huby." (rčení ze zadního třebáňska)

   Vymazat
 13. Tak jak si loni s velkou slávou jednomyslně zvolili Sralbotku, tak si teď zvolili skunka eurofila Hamáčka.
  Holt je vidět, že tato strana je nevolitelná!!!!

  OdpovědětVymazat
 14. Tak pravda a láska zvítězila s hamáčkem a doufám že budou mít příští volby funus s hamáčkem.

  OdpovědětVymazat
 15. To snad byl sjezd debilů, když dokázali zvolit Hamáčka, toho nenažrance a ubohého vlezdoprdelistu Eurounijním zrůdám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ČSSD, nástroj šmejdů, je vyřízená. Jediný cíl který má nařízený od Soroše, je nepustit Babiše k vládě. Skončily zlodějské intervence, pravdoláskaři nemohli krást a likvidovat republiku, proto začalo hospodářství slušně fungovat. Dělají vše pro to, aby nahnali lidi na Majdan a spokojené lidi tam nedostanou, jsou zoufalí.

   Vymazat
 16. Pozor na Hamáčka, je to extrémní eurohujer. Osud ČSSD se stejně zpečetěn. Jenže teď začíná další tažení- proti referendu. Je potřeba ho za každou cenu zneškodnit, když už nepůjde zamítnout tak musí být úplně vykostěné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Pozor na Hamáčka, je to extrémní eurohujer" - Jaký extrém zastáváte vy? Nálepkovací?

   Vymazat
 17. ČSSD je nereformovatelná jako KSČM. Půjde to s nimi z kopce. Žádná vítězství nebudou. Hamáček držel tašku Sobotkovi a nic dělat nebude, jen "blábolit" o EU, svobodě a demokracii.
  Je to stejný "oranžový" hnus jako za I.republiky.
  Jak pravil Werich: "Musí se historicky znemožnit". Zimolo, Zimolo ....

  OdpovědětVymazat