Reklama

.

.

středa 14. února 2018

Nejste jen nafoukaná a nadřazená – jste proti demokracii


Vladimír Pelc
14.2.2018 VašeVěc
 

7. února t.r. redaktorka Petra Procházková ve svém příspěvku na facebooku *) zdůvodňovala, proč různí občané našeho státu mají mít různou váhu svého voličského hlasu.


Samozřejmě že ti, kteří mají jiné volební preference, než paní Petra Procházková (dále též zkráceně PP), mají disponovat voličských hlasem neplnohodnotným. A aby čtenář nebyl na pochybách, kdo z voličů má mít, podle PP, svůj voličský hlas krácen, vyjádřila se paní redaktora jasně: Má jít především o voliče Miloše Zemana. Neboť to jsou hlupáci a blbci; nevzdělanci a tupci, ignoranti s fašistickými sklony, manipulovatelné mozkové trosky, jsou méně inteligentní až debilní; to jsem z textu PP citoval.

Pak čtenářům paní redaktorka sděluje důvody, proč ona má mít voličský hlas plnohodnotný: Čte zprávy v češtině, ruštině i angličtině, snaží se poslouchat perskou televizi, cestuje, naslouchá, přemýšlí, studuje, beseduje, diskutuje. Proto kupř. v případném referendu (třeba o setrvání v EU) přece nemůže mít její hlas stejnou hodnotu jako někoho, kdo tráví veškerý svůj volný čas sledováním Barrandova, nebo u piva, učit se nechtěl nebo na to neměl a v anketách typu koho budete volit odpovídá: „Nó... já vám nevím, já nikoho neznám... tak asi Zemana nó..."

Paní P. Procházková: Aktuální typ demokracie je na stejné váze hlasu každého jednotlivého voliče založen. Každý voličský hlas každého občana má stoprocentní váhu. Každý občan má stoprocentní váhu svého voličského hlasu. Jiná varianta je antidemokratická.

A jak byste různou váhu voličských hlasů určovala? Vyučený: minus šedesát procent? Maturant: minus třicet procent? Absolvent vysoké školy sto procent, ale jen v Praze; jinde pouze devadesát? Nebo volič Miloše Zemana minus devadesát procent? Volič antiZemana plus deset procent váhy voličského hlasu? Nebo to zkusíte jinak? Kolik uberete kupř. Romům? Padesát procent? (Sousedovi Romovi byste mohla přihodit dvacet procent za maturitu a dalších dvacet za podnikání, má totiž stavební firmu a jít na sociální dávky by se styděl; tak by se dostal na krásných devadesát procent váhy svého voličského hlasu.) Nebo co takhle něco vyzkoušeného: Židé; to už tu bylo, ví se jak na to – minus sto procent; bude to paní PP vyhovovat? (Musím manželce říci, aby moji jarmulku schovala na půdu.)

Jakou další variantu nám paní P. Procházková ještě navrhnete?

Už toho mám dost. Mám dost primitivních neobolševiků z pražské kavárny, kteří mi radí, koho mám volit, jak mám myslet, co mám dělat. A pokud to není podle jejich gusta, tak si mi dovolují nadávat do pitomců či darebáků. Už mám dost arogantních redaktorů, kteří za mé peníze (jsou placeni z veřejného rozpočtu a ještě navíc prostřednictvím tzv. koncesionářských poplatků /a ti ostatní jsou placeni za prodaný reklamní prostor, tedy z části námi zaplacené ceny zboží, která je věnována na reklamu - pozn.red.NR/), tedy dost redaktorů, kteří lžou, kudy vysílají a kam píší. Už mám dost lidí, kteří mají plná ústa demokracie, ale ve skutečnosti ji chtějí zničit.


Dovětek: Vážená paní, jsem absolventem dvou univerzitních oborů, čtu texty v ruštině i angličtině (nechápu, proč se vytahujete s češtinou), kromě toho v latině a starořečtině, publikoval jsem několik desítek odborných publikací, samozřejmě cestuji, přemýšlím, diskutuji… Nemáte žádný důvod být nafoukaná a nadřazená. Jste jen proti demokracii.

Volím toho, koho chci. V referendu budu volit to, co budu chtít.

Vy přestaňte svými arogantními názory zahnojovat veřejný prostor. Nejste jen nafoukaná a nadřazená – jste proti demokracii.


*) https://www.facebook.com/petra.prochazkova.393/posts/2045428772368568


 

Související články:

52 komentářů :

 1. Jasne a spravne.A ona a nafoukanci jako Panek at nelezou do skol umyvat mozky NAŠIM détem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. proč se rozčilujete? píP. se nechala protáhnout prvním Afgháncem a pak si jej přivezla do Čech. O svém synovy se vyjadřuje jako o cikánovi, ... Prostě odbornice na vše.
   Má hezký rozhovor na You Tube.

   Vymazat
  2. Není pravda, ona se napřed vdala za jakéhosi Čečence/Inguše a měla s ním dceru a když jí ho unesli její milovaní Basájevovi kozomrdi, tak si pak dovezla z Afghánu jinýho obřezanýho opičáka, se kterým má malýho multikulti čmoudíka. Ona je evidentně deviant a má v nich a jejich barbarské pakultuře a náboženství zalíbení, stejně, jako islamofašoun Štětina.

   Pamatuju si, jak někdy krátce před 2. čečenskou válkou komentovala zabalená v mikábu, jako pumpa, vykonání rozsudku nad jednou čečenskou nevěrnicí, která se po prohlášení jejího muže za nezvěstného spustila s jeho kolegou a otěhotněla, aniž byla prohlášena za vdovu. No a skvělý šaría soud ji odsoudil k popravě, přestože byla ve vysokém stupni těhotenství. Rozsudek měla vykonat rodina jejího nezvěstného manžela a ta k tomu vybrala jejího vlastního asi desetiletého syna, který se s nadšením popravy své vlastní těhotné matky zhostil, ale vzhledem k malému vzrůstu a chabé tělesné kondici se mu AK 47 třepal ve slabých ručičkách tak, že na tu chderu musel vystřílet celý zásobník, než se pořádně trefil...což ta píča Procházková komentovala s nadšním, jak je prý ta islámská spravedlivost skvělá i když trochu drsná...
   Ten výjev mám už od té doby v paměti a vždy si naň při zmínce islámu a šaríi, nebo té krávy Špacírové, vždycky vzpomenu...a přeju si a doufám, že toho svýho čmoudíka vychovává tak, aby ten islám správně pochopil a až ona jednou nasadí tomu svýmu kozomrdovi parohy, naložil s ní, jak zákony šaríe káží...

   Vymazat
  3. Ja si myslim, ze PP ma pravdu, ja take takovy nazor zatavam: treba: jen lidi, co maji odpracovano aspon 2 roky by meli mit volebni pravo. Jak takovi lidi mohou hlasovat, kdyz nevi, co je prace. Vyjimkou jsou vysokoskolaci, kteri si nenasli praci ve svem vystudovanem oboru, ti jsou hloupejsi a potrebuji 3 roky prace.
   Dale zahranicni volici. 90% hlasovali pro D, absolutne nemaji prehled o sve zemi, zakazat volit. Za treti - bud vyloucit Prahu z CZ nebo ji dat, jako tem 2 skupinam nahore, vahu 0.01 hlasu. Tyhle 3 skupiny nevi, jak se v CZ zije. A BLBCI by volit nemeli. Nejlepe je zbavit hlasovaciho prava vubec.

   Vymazat
  4. Mě se líbí, že se tady jasně a přesně používá oslovení Procházkové jako píP. Já aby se to čtenářům nepletlo používám toto oslovení také, protože někdo by mohl myslet, že se jedná o Lenku Procházkovou, které si naopak velice vážím. Ten případ s tou skvělou demokratickou praxí zákona Šaria jsem nějak přehlédl. Jinak přeji tí píP. to samé co autor.

   Vymazat
  5. Procházkovic kráva bude pořád jenom blbě bučet. Ona totiž jako novodobá muslimka ví, že podle jejich učení má pouze poloviční cenu než jakýkoliv slimák. No a to ji štve, tak bučí a bučí. Novým koukům se stará fena nenaučí.

   Vymazat
 2. Musím především pochválit článek paní Petry Procházkové, její perfektní, až esenciální vyjádření podstaty veškeré té snobsky zamindrákované kafilérky. Ten výpotek je až dechberoucí, doslova. Ale jakkoliv je článek vynikající, zdaleka není výjimečný.

  Tito elitáři jsou svojí přímočarostí naprosto odzbrojující, proti tomuto druhu uvažování se sice dá výborně racionálně argumentovat, ale jedině pokud člověk takovýmto direktem není z fleku knokautován.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je zajímavé, tenhle text Facebook necenzuroval??Když je to jasný útok proti demokracii? A článek o Masarykovi a Evropě cenzuroval? To jsem fakt už z toho zmatený. Brilantní texty cenzorujou a tohle ne? Erik

   Vymazat
 3. Tak především ona selhala jako žena, jako manželka Afghánce, jako matka, jako intelektuálka, jako Češka, jako vystudovaná novinářka za totality, jako držitelka doktorátu za bádání o časopisu Čtyřlístek, ona by volební právo mít neměla vůbec. Jinak je to jenom starnoucí směšná babka, která navíc publikuje u, bože je to vůbec možné?, Babiše Bureše. Asi ji ty jeho krvavé prachy nesmrdí. Zaměstnanci Babiše Bureše by neměli mít volební právo doživotně, že Procházková.

  OdpovědětVymazat
 4. Jeden voličský hlas14. února 2018 8:15

  Paní Procházková, jsem vyučený v polygr. oboru, mám středoškolské grafické vzdělání, jsem absolventem VŠE (Ing.) a právnické fakulty (Mgr., ne ovšem plzeňské). Čtu texty v slovenštině, ruštině a francouzštině (i v češtině), jsem autorem veliké odborné publikace, samozřejmě cestuji, přemýšlím, diskutuji…
  Volím jsem Zemana a v referendu budu volit vystoupení z EU. Mám necelých 70 let, žiji v Praze a jsem bezpartajní.
  Co myslíte, jakou váhu bude mít můj voličský hlas vzhledem k mému vzdělaní a dlouhoroční odborní prax, mé žití v Praze etc. Nebo mi snížíte mé ohodnocení, protože nejsem v pražské havloidní kavárně?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:15 - vy jste právník ?! předkládám Vám k posouzení mnou vypocenou analýzu : takže my jsme nesvéprávní debilové kteří nejsou schopni posoudit setrvání tohodle "Protektoratu Böhmen und Mähren" v eurosojuzu, ale když jsme tam vstupovali tak jsme hlasovat mohli(byli jsme na to dost chytří - mimochodem já jsem hlasoval proti) ?? Nešlo by v tom případě právnicky napadnout platnost toho referenda o vstupu z důvodu nesvéprávnosti voličů a zpochybnit naše členství v eurosojuzu ?? Myslím že by to byla pěkná švanda .
   Vaska

   Vymazat
  2. Jeden voličský hlas14. února 2018 11:11

   10:22 - Vážený pane, sdílím Váš motivující přístup, ale platnost toho referenda nejde zrušit. Já jsem také hlasoval proti vstupu, protože jsem nevěřil tým sladkým řečičkám, jak nám bude blaze!

   Vymazat
 5. její názor mají i šmejdi typu polívka rottrová, petr janda a další "umělci", tak proč by ho nemohla mít taky ona?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. dolary ještě fungují

   Vymazat
  2. Není na škodu,že se ta jElita zviditelňuje,důležité je nezapomenout.

   Vymazat
 6. Co se týče volebního práva, tak navrhuji, aby bylo volební právo stoprocentně odepřeno především odsouzeným ve výkonu trestu, lidem s několika pasy, kteří trvale nežijí v ČR a nemají zde domovské právo, protože tady přivandrovali před měsícem a také nepříčetným osobám, které jsou zbaveny svéprávnosti. Řekl bych, že do této kategorie je možno zařadit i výše zmíněnou PP.

  OdpovědětVymazat
 7. Výborně. Někdo těm demagogům z kavárny už musí říct, a velmi ostře, že není možné beztrestně urážet lidi jen proto, že nesdílí jejich "osvícené" názory, mimochodem dobře zaplacené a podmíněné osobním prospěchem. Mám venkovské kořeny, moji předci tvrdě dřeli na poli po celé generace, zaplatili náš dnešní blahobyt potem a krví, řečeno s Churchillem, a dnes je nějaká cháska uráží jako venkovaské burany? Ano, i já mám univerzitní vzdělání, ale nedovedu si představit, že bych ohrnovala nos nad lidmi, kteří vysokoškolský titul sice nemají, ale denně poctivě pracují a živí i ty lehkoživky,aby si pak vysloužili jejich pohdání, nadávky, dokonce pochybnosti, zda jsou způsobilí volit. Kavárna to má bezvadně vymyšlené, burani budou makat, a oni , "elita" budou rozhodovat - o nás, bez nás. To už tady taky bylo.

  OdpovědětVymazat
 8. Pane Pelc jen tak dale,tohle si nemuzeme nechat libit.Kdysi se jim rikalo pobehlice,nyni intelektualni pracovnice.

  OdpovědětVymazat
 9. Kolik bodů bych dostal já,paní Procházková? Když žiji v malé vesnici, nemám TV, jsem vyučený strojař, absolvent střední ekonomické školy, absolvent zahraniční právnické fakulty (Mgr.). Přečíst zahraniční text s mírnou pomoci slovníku jsem dokázal v ruštině, angličtině, polštině i když teď je to již horší. Volil jsem samozřejmě M. Zemana, kterého si vážím na rozdíl od novinářských a hereckých šašků, kteří jsou lokajové vrchních deseti tisíc. S. J. Lec napsal, že jsou:" lokajové olivrejovaní a neolivrejovaní." K tomu dodávám, že ti neolivrejovaní jsou nebezpečnější pro zdravou společnost. Takže, tak.
  Morave

  OdpovědětVymazat
 10. No, pokud je výsledkem přemýšlení ýbrmenčky P. Procházkové ona snůška nenávistných urážek voličů prezidenta Zemana, tak i pan dr. David by pro poruchu její osobnosti jistě nalezl ve svém "kancionálku" psychiatra přesné pojmenování a číselný kód.
  A taková by si i s jejím postižením chtěla vyhrazovat právo rozhodovat o nás a našich věcech!
  Hrůzou se při tom otřísám!! ...

  OdpovědětVymazat
 11. národně menšinovou otázkou bych neoperoval. Mohlo by se stát, že na.raný Český národ by prozřel a přišel nato, že za posledních třicet let prošlo Strakovkou a Sněmovní ul. tisíce těchto parazitů. A pak jim buď milosrdný ten jejich bůh.
  Tady je docela hezký článek:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Novy-Protektorat-To-chteji-z-Ceska-udelat-novinari-a-neziskovky-sokuje-znamy-ekonom-ktery-ma-jasno-i-o-zatceni-Babise-524218

  OdpovědětVymazat
 12. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 13. Zatím všichni diskutující jistě vědí o kterou Procházkovou jde. Pro ty, kteří si nejsou jistí, tak dodávám, že v Praze je ještě známé jméno Procházková Lenka. Ta mezi ty kavárnice nepatří. Mám jen průmyslovku a jsem vyučený soustružník. Kolik by mi PP přiznala voličských schopností?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ano je tam ještě jedna Procházková - ta nám zachránila chrám svatého Víta před černoprdelníkama - před tou smekám
   Vaska

   Vymazat
  2. ..Lenka Procházková je vlastenka !
   ..Petra Procházková je vlastizrádce !

   Vymazat
 14. P. Procházková je, soudě podle projevu, evidentní cvok. Je mi dost nepochopitelné, proč se kvůli ní tolik lidí rozčiluje.

  OdpovědětVymazat
 15. Dobrý příklad toho, jaký vliv má na inteligentní ženu negramotný muslim, Afghánec, který své ženě tradičně asi moc práv nepřizná. Dobré varování před stejným vlivem stejných muslimů v Evropě.

  OdpovědětVymazat
 16. Naozaj má hlas negramotného mentálne zaostalého občana rovnakú váhu ako hlas autora článku? Prečo si potom majitelia firiem vyberajú schopnejších ľudí a nie dementov? Prečo by dementi s iq70 bez chápania o čom hlasujú mali hlasovať. Nemalo by byť právo hlasovať spojené s povinnosťou chápať o čom sa hlasuje alebo volí?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mentálně zaostalí vytvářejí základní hodnoty, kterými jsou především potraviny a suroviny a bez kterých se ti mentálně vyvinutější neobejdou. Povinností a objektivně i potřebou těch demokraticky zvolených jejich představitelů, je informovat je a vysvětlovat jim, přičemž i dítě je schopno na nich poznat, jak to s nimi myslí.

   Demokracie je zárukou rovných práv všech ve společnosti a stejnou možností pro všechny v budoucnu na stejný společenský úspěch, přičemž pokud v demokracii je jakákoliv menšina utlačována, jde už o ne demokracii ale o diktaturu nebo respektive o despocii. Proto je demokracie tak cenná a rovná hlasovací práva všech jsou naprosto její podmínkou.

   Je smutné, že fungující demokracií se lidstvo zabývá už tisíce let a přesto se najde někdo, kdo ji přinejlepším nechápe. Asi je to infekce, nákaza, kterou někdo zavlekl i do Evropy. Asi by byla namístě desinfekce a nebo nějaká zdraví adekvátní obranná reakce společnosti.

   Vymazat
  2. 10:58 Slovenský havloide co tu píšeš za bláboly ty elito. Každý občan republiky má právo volit!Na diktaturu rádoby chytré menšiny z vysoka kašlem.

   Vymazat
  3. V jednom má ta nabobka pravdu, že bychom se každý měli snažit zjistit si o politických věcech co nejvíc. To jste vy, anonyme 10:58 zřejmě neudělal.

   Demokracie, ve smyslu opravdové všeobecné demokracie, dokáže zabránit některým úletům, které jsou v případě vyvolené skupiny naopak spíš pravidlem. Toto není jen jakési toužebné přání, je to naopak plně potvrzeno i v praxi, nejen ve švýcarské politice, a taky množstvím různých dílčích výzkumů.

   Vždyť přece různí lidé mají přístup k různým informacím a zpracovávají je podle různých prověřených kritérií.

   Taky už dávno Robert Michels definoval svůj zákon oligarchie, podle něhož mají špičky organizací sklon uskutečňovat vlastní cíle a často i pracovat proti těm, kterým mají sloužit. V tomto případě proti svým občanům.

   Atd., argumentů je obrovské množství...

   Vymazat
  4. Anonymní14. února 2018 10:58
   „.. hlas negramotného mentálne zaostalého občana ..“
   V demokracii má hlas každého občana stejnou váhu. Návrhy dávat hlasům nějakou váhu, směřují k fašismu. Ale i v demokracii je jakási laťka. Tou je soudní omezení svéprávnosti. P.K.

   Vymazat
  5. Pane ze Slovenska ,nevim jak to mate na Slovensku (podle vas soudim ,ze tam i dementi maji pristup na internet ),ale v ČR dementni lide nemaji volebni pravo .Ti ostatni mohou volit i kdyz se to nafoukancum nelibi.

   Vymazat
 17. Nebudu se naparovat, kolika jazyky se domluvím, na kolika vysokých školách mám státní, či absolventskou zkoušku. Je absolutně pod mou důstojnost o něčem takovém s jakousi novinářkou diskutovat. Už jen její profese v našem státě vypovídá s kým bych měl tu čest. Když si přečte, nemusí to být zrovna text v angličtině, a když si poslechne televizi, nemusí to být zrovna ta perská, co o novinářské práci soudí velká část politiků, umělců a i obyčejných lidí, tak by
  M O Ž N Á přišla na to, že zrovna váha jejího hlasu je někde kolem nuly. Z vlastní zkušenosti vím, že kdejaký pomocný dělník v JAR, jehož mateřským jazykem je např.falakalo umí docela obstojně anglicky a to slovem i písmem. Takže "machrovat" angličtinou mi příjde ....no prostě jako machrování. A konečně, já jako svobodný občan si v demokratické zemi, kterou se paní PP tak ohání, mohu volit koho chci a rozhodnout, např. dokonce i o výstupu z EU, se mohu jak chci já a to bez ohledu na jazykovou vybavenost jakési novinářky, která se dokonce snaží sledovat perskou televizi. František

  OdpovědětVymazat
 18. Nemyslím si, že by bylo špatné diferencovat váhu hlasu např. podle majetku. Majetní, protože mají na korupci, by měli hlas třeba poloviční. Také podle vzdělanosti. S titulem by měl mít hlas poloviční váhu, než těch se selským rozumem. Dokonce ty, kteří mají více jak jeden titul bych zbavil hlasovacího práva vůbec. Stejně i politruky klasických stran, faráře klasických domácích náboženství a všechny, kteří by rádi vytvořili občanské kasty. Naopak páriové by měli hlasy dva. Militaristé a poldové žádný.

  OdpovědětVymazat
 19. Na hrubý pytel hrubá záplata.

  Paní novinářka PP mi tak může blafnout rákos.

  OdpovědětVymazat
 20. http://svobodnenoviny.eu/syrsky-prezident-asad-nemame-strach-z-valky-s-izraelem/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, to je nejlepší reakce na ten potrhlý článek zde od toho Pelce!!

   Vymazat
 21. Procházka a Procházková to je něco jako Novák a Nováková (je jich příliš mnoho). Ale v tomto případě jsem si téměř jistý, že se jedná o tu Procházkovou, která je partnerkou europoslance Štětiny. Pak by mělo být všechno jasné, že?

  OdpovědětVymazat
 22. Co tahle matrace kavkazských muslimů může kázat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3972028

   Vymazat
 23. To jsou ty životem zklamané kariéristky o jejichž přirození už nikdo,ale opravdu nikdo nejeví zájem. Hrajou to pak na neposkvrněný charakter. Další,co bude proslulá svou moudrostí a člověk na ní jen tak nezapomene.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dost dobře popsáno ještě horší že je to morální křivák a to je pro mne určující jak ji hodnotit, kolo bych si o ni neopřel a to mám kolo celkem obyčejné.

   Vymazat
 24. ...odpověď 12:46...spolupracovnicí Štětiny v době čečenské války a patologická rusofobka..

  OdpovědětVymazat
 25. Ona ta chudinka má opravdu všech pět P, dosaďte si sami, jedno by ale stačilo jako vypovídající. Jenže nekonejšeme se, pokud bude přetrvávat ve světě období bez velké války příliš dlouho, budou hledat jiné cesty, a jednou z nich je omezení volebního práva, např. podle výše odváděných daní apod., jinak se cesta k NWO bude šmodrchat.L.H.

  OdpovědětVymazat
 26. já obdivuji ty nervy, když někdo ještě má chuť se vůbec zabývat agresivitou lží petry procházkové, nečtu tu lhářku už od dob majdanu, protože každá další její podlá lež mi otevírá kudlu v kapse ..p.s. nevím, jestli se tohle prastaré přirovnání s kudlou dá ještě dnes použít beztrestně a nezneužije to zase nějaký "think tank" k důkazu, že chci zavraždit tu spravedlivou dobračku procházkovou...začíná tady být díky jí a jí podobným docela divně..

  OdpovědětVymazat
 27. Tak o píP, jsme podiskutovali a teď k petici adresované Zemanovi ohledně Sýrie. Tam se zase kavárna v čele s Gejslerovou a Hilšerem zas vyznamenala. Oravdu to jsou mimoňové.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi jim je líto, že se to násilí neděje i u nás. Obávám se, že ještě chvíli budou prudit, a někomu "bouchnou saze" a někomu zakroutí krkem.
   Fakt je, že místo uklidnění, jsou čeští nabobové den ode dne agresivnější. Tak že to vidím v jasných barvách.

   Vymazat
 28. ...a řekl bych, milá paní PP jste hloupější než naše sesle (z bambusu)
  Volič-Vilč

  OdpovědětVymazat
 29. S velkou chutí zde napíši toto: Staří Římané to byli velmi chytří lidé. Je s podivem, že dneska podle všeho možná jsou lidé i blbější. Jen bych dodal. Škoda, že latině se již povinně alespoň v gymnaziu, tak jak to bylo za velebené první republiky, nevyučuje. Kromě znalosti latinských přísloví, ve kterých je ukotvená staletá moudrost, znalost latiny je důležitá i z jiných důvodů - nebudu to zde rozvádět.
  A zde je to hlavní. Jedno přísloví. /Vir/ ex libris doctus ex capite stultus. /Muž/ z knih moudrý ale z hlavy hloupý. Navrhuji rozšíření tohoto přísloví /v římských dobách žena se považovala za zlomek muže, ostatně jiné jazyky uvažovaly podobně, angl. man - muž i člověk, woman - pouze žena, francouzsky - homme - podobně jako v angličtině, femme - pouze žena/. Nové přísloví by mohlo znít /také z toho důvodu, že máme emancipace pohlaví/: Femina ex libris docta, ex capite stulta. Žena z knih moudrá, z hlavy hloupá.
  Chtěl jsem říci: Toto rozšířené přísloví by mohlo platit pro paní Procházkovou.
  Co ti staří Římané chtěli říci: některým lidem marně jest hledat moudrost v knihách.

  OdpovědětVymazat
 30. Mnohé naše tzv. vzdělávací ústavy, zvláště humanitních směrů, fungují spíše jako vymývárny mozků, jejichž jediným výsledkem nakonec je potlačení zdravého rozumu posluchačova (měl-li kdy jaký - lidé se zdravým rozumem se zpravidla nejprve ptají - čím bych byl jako absolvent této školy - a pak jdou studovat jinam). Tak se není čemu divit, že mnozí absolventi, když si ve slabé chvilce přiznají, že jsou vlastně veskrze neužiteční, maskují tuto svou nejistotu přehnaně povýšeneckým chováním. Není nutné je nenávidět, jsou to svým způsobem nešťastníci.

  OdpovědětVymazat