Reklama

neděle 11. února 2018

Neuvěřitelná arogance EU vůči Srbsku

Jiří Jaroš Nickelli
11. 2. 2018   ČeskéNárodníListy a Kosovoonline.cz

Hospodářské noviny 7.II.2018 uvedly zprávu "EU přijme jen připravené země. A bude to trvat". Zde citují příkazy Evropské komise pro přijetí kandidátů Balkánu do společenství EU. Komise EU předpokládá vstup Srbska a Černého Hory do EU v horizontu roku 2025. A co za to žádá Evropská unie?


Pod rouškou požadavků "vyřešení korupce, organizovaného zločinu, nebo fungování právního státu" (!) komise unie požaduje toto: "Vstup do EU je mnohem více než jen technický proces. Je to generační volba založená na sdílení základních hodnot, které si musí každá země aktivněji osvojit, ať už jde o její zahraniční politiku,nebo o to, co se děti učí ve škole" (!!). Sancta Simplicitas! To ani Parteigenosse Goebbels hned nepožadoval ani po Protektorátu. Ten alespoň tvrdil "Lépe bude, když pro Čechy budou psát čeští novináři. Češi by nám nevěřili".

Takže EU bude diktovat malému Srbsku (a Makedonii, Bosně, Černé Hoře a dalším kandidátům), jakou budou mít zahraniční politiku - anebo dokonce i to, jaké dějiny se budou učit srbské děti ve svých školách! To už ani není protektorát, to je rovnou generální guvernement III. reichu jako vyšitý. Na druhé straně, žádný div od unie. Eurokomise Srbsku vytýká jeho vstřícný postoj vůči Ruské federaci. V Unii se totiž nikdy nic nenaučili a na nic nezapomněli. Nezapomněli především na dlouhou historii rusko-srbských a rusko-černohorských politických vztahů, které daleko překračují hrizont I. světové války. Eurounie se nikdy nevypořádala s přirozenými geopolitickými zájmy Ruska na Balkáně počínaje Rumunskem a Bulharskem a konče Makedonií a Srbskem a pochopitelně i Černou Horou.

Přátelství srbských a černohorských panovníků s Ruskem drželo při životě tyto země proti neustálému tlaku Rakousko-Uherska nejméně dvě století. Za I. světové války se vše zúročilo vznikem nezávislého království SHS, a poté od r.1929 Jugoslávie. Zato Rumunsko a Bulharsko podlehlo tlaku německého vlivu, což se později katastrofálně projevilo za II. světové války.

Srbsko bylo za I. i za II. světové války spojencem nejen Ruska, ale především Západu. Za I. světové války to byla zejména Francie, za II.světové války pak Velká Británie, zpočátku podporující obě osvobozenecké armády - Michailovičovu i Titovu. Později pak po kolísání Michailoviče ve vztahu k okupantům, se podpora Britů soustředila na Titovu armádu, což vyvolávalo velkou nelibost generalissima Stalina. A bylo kořenem pozdější jugoslávské roztržky s SSSR,, ...kterou částečně zahladil až Chruščovův příchod do Bělehradu a jeho pokání u Josipa Broze Tita.

A jak by se dnes srbské děti měly učit národní dějepis podle unijních direktiv? Že Srbsko bylo proruská kolonie, že ve válkách bojovalo na nesprávných stranách, že bylo protialbánským totalitárním státem a že pod zlosynem Miloševičem hubilo nebohé Albánce? Ty Albánce, kteří téměř vždy stáli na straně okupantů, ať to byli jednou Turci, podruhé Rakušané, potřetí Němci, počtvrté Italové? A že barbarské bombardování Srbska (kdy bomby dopadaly dokonce i v Černé Hoře) bylo "spravedlivou humanitární obranou demokracie"??

Není divu, že dnes věčně ponižované a deklasované Srbsko, které muselo vydávat své obránce do Haagu jako zločince, a kterému se kladou podmínky pro vstup do Unie, jakoby poraženému státu II.světové války - a snad ještě horší - brání takovému politickému diktátu, doslova mnichovskému vyděračství. Je otázka, do jaké míry Srbsku pomůže čelit těmto tlakům Ruská federace - a zdali za takových poměrů má vůbec vstup do Unie pro Srbsko nějakou podstatnou cenu. To ukáže budoucnost. Ta zatím žádné světlé zítřky neukazuje. A to pro celý Balkán - nejen pro Srbsko.Dr.Jiří Jaroš Nickelli, ČSOL Brno
Autor je příbuzný srbské rodiny, etnograf, studující historii jižních Slovanů cca 40 let

29 komentářů :

 1. Toto je pre srbsko velmi potupna situacia,vysvetlit detom,ako sa zapredali Bruselu.Bud sa otvoria Bruselu a zapru sami seba a nechaju sa pohltit,alebo ich Brusel ekonomicky znici.Bude srbskou tragediou,ze nakoniec sa stanu clenmi onoho exklusivneho teroristickeho zoskupenia s menom NATO!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Brusel je ekonomicky nezničí, neb je sám a celá ta slavná EU ekonomicky takzvaně v prdeli. To, co vidíme navenek, je jen Potěmkinova vesnice, a to neudrží navěky.
   Být Srbskem, vystrčím na ně zadek a poděkuji, že už nechci.

   Smazat
  2. Když se nyní zase mluví o Letech jako o koncentráku, absolutně lživě, tak si říkám, po tom jak EU jedná se Srbskem, že jediný prasečák je v Bruselu a ten by bylo záhodno zbourat,

   Smazat
 2. Jebem vám pičku Bruselsku !
  Srby neeulazite v EU !

  OdpovědětSmazat
 3. Ono nevím proč se Srbsko cpe do EU.když někteři odcházeji pryč,ale smi poznaji

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prečo? Možno preto, lebo srbskej politickej scéne vládnu zapredaní smradi, takí akých poznáme na Slovensku, v Čechách, a v podstate aj v Nemecku, Francúzsku, Británii a hlavne v prehnitých štruktúrach EÚ.

   Smazat
  2. Unknown 13:16
   přesně tak, takové svině se najdou v každé zemi: podplacení lačnící jen po penězích, bez špetky hrdosti a kdykoliv ochotní zradit svou vlast.Ivana

   Smazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Humanitární bombardér Havel11. února 2018 14:13

   Pravda a láska v Havlově podání -
   humanitární toť bombardování.
   Když bomba kol ucha zasviští
   je to vítězství nad lží a nenávistí.
   Pokud je na boku stíhaček hvězda, pruh
   všechno je OK - mír střeží amícky druh!
   Kdyby však azbukou na bombě textura
   protest song v OSN: „ruská diktatura“!
   Takto se tedy má ta Havla Václava
   lež ba i nenávist - bezbřehá záplava.
   Takto teď vypadá Václava Havla
   pravda i láska - křivá jak šavla.

   Smazat
 5. Odklady a vydírání jsou ale i pro Srbsko velikou šancí, jak se vyhnout ekonomického, ale zejména politickému a vojenskému debaklu EU. Mám stále větší pocit, že přes všechno vyděračství EU vůči V. Británii byl brexit správným krokem. Hospodářské sdružení státu se stalo politickou diktaturou kapitálu nejhrubšího zrna s vyděračstvím jaké v historií i těch méně svobodných států nemá obdoby. Nevím, zda si páni diktátoři v Bruselu všímají nálad občanů v EU a hledání odpovědnosti za šikanu národů pak asi ne spravedlivě vidí v židech a zednářích, namísto v nových Hitlerech a Musolincích.

  OdpovědětSmazat
 6. Opravdu nechápu Srbsko, proč se cpe do EU. No nás Američani taky bombardovali jedenáct dní před koncem války a jak jsme jim vděčni, že jim za to v Plzni stavíme pomníky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pomník je v opravě.Ohrožoval okolí, musel být odstraněn. Jsou tam jen dva pultíky v češtině a angličtině, které sdělují, že materiál měl vnitřní vady.Dokonce by to tak mohlo i zůstat. Zásluhy vojáků to plně respektuje a zároveň je to pomník současného stavu společnosti.

   Smazat
 7. Netreba sa čudovať. Napr. dejiny Slovenska a Slovákov sa podľa súčasnej historiografie začínajú holocaustom.

  OdpovědětSmazat
 8. http://casopisargument.cz/2018/02/10/eu-potrebuje-lepsi-strategii-pro-zapadni-balkan/

  OdpovědětSmazat
 9. To jsou blázni cpát se do diktátorské eu oni nevidí co se děje.

  OdpovědětSmazat
 10. Pane Nickelli, to, co píšete vyžaduje přece EU od všech členských států, tak proč Vás překvapuje, že to vyžaduje od kandidátů? Zda a jak je pro Srbsko výhodné vstoupit do EU z hospodářského hlediska nedovedu posoudit, ale že EU potřebuje Srbsko pro ovládnutí celého Balkánu je evidentní. Jenže s tím bude mít ještě problém.

  OdpovědětSmazat
 11. Je smutnou skutečností, že to co požaduje EU po Srbsku, tak toho u nás již dosáhla. Včetně povinnosti vydržovat si tu neziskovky, které se podílejí na našem ohlupování, a to již od předškolního věku.
  Naši politici by měli opustit pozici nekritické loajálnosti vůči EU a uvědomit si naše zájmy. Ty jsou možná bližší s těmi srbskými, než s Jádrem EU. Ono Jádro, se nás snaží připoutat a držet, více ve vlastním zájmu, než v našem. Pro náš region by bylo prospěšné, kdybychom v rámci V4(+) s tím Srbskem navázali bližší spolupráci. Srbsko by uvítalo zmírnění své izolace a my bychom se tímto také mohli vrátit k hájení svých zájmů. Také bychom si dali najevo, že nejsme jen soukolím ve stroji EU, na jehož chod nemáme žádný vliv, ale že naše soukolí je funkční i bez EU. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proto je potřeba podporovat všechny síly, usilující o odchod z EU. A osobně jsem pro to, jim to pouze oznámit, bez těch roky trvajících jednání - v případech jako je tento, jsou jednání pouze na zdržování a zastrašování, na nic jiného. VýpověĎ v práci také podám, vyprší mi výpovědní doba a už o ničem nejednám a jdu.
   Takže nazdar, hnusná špinavá EU.
   Tak by to chtělo udělat.

   Smazat
  2. Kolik dáváme na neziskovky ročně11. února 2018 14:18

   Člověk v tísni, o.p.s. (249 628 650), Organizace pro pomoc uprchlíkům (46 786 527), Sdružení pro integraci a migraci (30 079 876), Poradna pro integraci (22 973 418), InBáze (10 565 144), Multikulturní centrum Praha (23 611 803), META - Sdružení pro příležitosti migrantů (21 042 731), Centrum pro integraci cizinců (25 969 612), Evropská kontaktní skupina o.s. (31 227 714), Poradna pro občanství, obč. a lidská práva (50 547 441), Slovo 21, z.s. (25 148 073), Sdružení občanů zabývajících se emigranty (7 016 246), MOST PRO, o.p.s. (6 004 237), La Strada CR, o.p.s. (1 169 596), Lačhe Čhave (nedohledáno), AMIGA, z.s. (nedohledáno), Charita ČR (nedohledáno v stovkách milionů Kč).
   Jak z výše uvedeného vyplývá, je už dnes z naších chudých daňových kapes vydáváno více jak půl miliardy korun pro potřeby zajištění českých cikánů a ilegálních vetřelců do ČR. Zajímá se vůbec někdo z vlády, z politiků, NKÚ a jiných orgánů, jak „odpovědně“ je s těmito (našimi) penězi nakládáno, kam jsou investovány a jaké jsou příjmy těch, kteří v těchto organizacích těžce (nepochybně až vysílením padající) pracují? To na jedné straně.
   Na druhé straně se i nadále nedostávají peníze na léky, léčebné procedury, zdravotní pomůcky, organizují se sbírky peněz (viz např. Tří královská a celá řada dalších akcí), sběr víček od PET lahví, charitativní akce a nevím co ještě na těžce nemocné, nevyléčitelné děti, zdravotně postižené a celou řadu jiných sociálně postižených spoluobčanů. Na tyto všechny se musí vybírat mezi občany, zatímco sta miliony korun jde pro někoho, kdo tu ještě ani není, resp. pro ty kteří se na tom jako pijavice bezostyšně (na ministerské úrovni) přiživují. To už nezmiňuji naše „poněkud více než je zdrávo bohaté spoluobčany - miliardáře“, kteří by rovněž mohli na tyto účely nějakým tím miliónkem přispět. Mohli, ale nepřispějí. Tedy až na jednu vzácnou výjimku. Tou je prezident Miloš Zeman, který i když není miliardář, celý svůj plat dává Klokánku!

   Smazat
  3. Jo, vážený, charita, to je žebrota pro obohacení "zřizovatelů" z kapes daňových plátců. Jinak to v kapitalismu nefunguje: nejdříve se vyvolá bída a pak se "napravuje" to kapes těch, co tu bídu způsobili a tak bída zůstává dál a na věčné kapitalistické časy.

   Smazat
 12. Výhody členství v EU:

  Česká republika podle Pikettyho výpočtů dostala v jím analyzovaném období z Evropské unie částku, která zhruba odpovídala dvěma procentům jejího HDP. Prostřednictvím vývodu zisků a kapitálu do zahraničí ze země ale odtekly prostředky v přibližné výši 7,5 procenta hrubého domácího produktu.

  S EU na věčné časy a nikdy jinak. Huráááá!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Západní (evropské) hodnoty11. února 2018 14:22

   14:07:
   • www.novarepublika.cz/2017/07/evropske-hodnoty-jsou-shnile-brambory.html
   Západní hodnoty jsou ty které především vyhovují západním státům. Kdo se postaví proti je označen za toho kdo je proti těmto hodnotám. Po 17.11.1989 jsme přijali západní hodnoty a to tím, že jsme se podle všech ekonomických kritérií stali kolonii Západu. A funguje to takto. Oni nám dají evropské dotace v řádu milionů EUR, za které musíme stavět cyklostezky, rozhledny a další nesmysly a my jsme jim darovali veškerý průmysl, zlikvidovali jsem si zemědělství a odvádíme na Západ zisky v řádech stovek milionů EUR. Takže to vypadá, že nám EU daruje peníze na ty cyklostezky, na kterých musí viset velká tabule, jak to postavila EU. Ale na miliardových ziscích, které plynou od nás na Západ žádná taková tabule není. Jinými slovy oni nám dají 10 EURO a MY ODVEDEM 10.000 EURO a ještě jim děkujeme a protože oni na Západě mají pořád málo tak naše centrální banka nám ještě korunu úmyslně znehodnotí, aby to, co dovážíme, bylo pro nás vícenásobně dražší, a to co vyvážíme, aby bylo vícenásobně levnější. A rozdíl jde do bilionů korun, o které jsme okradeni. NO A TO VŠECHNO JSOU ZÁPADNÍ HODNOTY, KTERÉ NESMÍ NIKDO KRITIZOVAT A NIKDO O NICH NESMÍ ANI DISKUTOVAT, PROTOŽE TYTO HODNOTY TO JE TO, NA ČEM STOJÍ ZÁPAD. Mimochodem Západ vyloupil Afriku, Latinskou Ameriku a Asii. A teď rabuje střední Evropu a chystá se vyrabovat Rusko a Čínu. A TO JSOU VŠECHNO ZÁPADNÍ HODNOTY.
   KDE JSOU ZÁPADNÍ EVROPSKÉ HODNOTY? Na zbytečných summitech, na shnilých bramborách, na přípravě války s Ruskem, na evropském zábavním podniku? Evropské hodnoty jsou shnilé brambory a podřadné jídlo pro nás - Slovany.
   Pokud se mluví o západních (evropských) hodnotách a o cestě do Evropy, patří k tomu i no-go zóny, nezákonní emigrace vetřelců, jejich terorismus a kriminalita. Bez toho už dnes Evropa nemůže být. Nejdeme přece do staré dobré Evropy, ale do té nové dnešní.

   Smazat
  2. Souhlasím s Vámi, jenom jste vynechal malý detail. Ty západní hodnoty nejsou bezbranné, ty jsou chráněny stovkami amerických základen po světě. Nyní se ty základny také postupně vytváří ve střední a východní Evropě - v západní jsou dávno. Když přidáme povinné náboženství liberalismu, máme z toho pevný krunýř, který se zdá být nerozbitný. P.K.

   Smazat
 13. Jednoduché, měli by jim Srbové cosi ukázat a ,,nechat to válet", jak se říká.

  OdpovědětSmazat
 14. Božícku jak se múzes divat na takovou zrudnost jakou je EU

  OdpovědětSmazat
 15. A nutí někdo Srby do EU lézt?

  OdpovědětSmazat
 16. Anonymní12. února 2018 1:01

  A nutí někdo Srby do EU lézt?
  mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
  Samozřejmě. Evropská Unie.
  Hugo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ekonomická realita. Putler je neuživí, sám je trop a jeho Chujlostan je na dně ...

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.