Reklama

.

.

čtvrtek 15. února 2018

Norský expert na doping se vyjádřil ohledně "léků" Norů na olympiádě: "Když jsi tak moc nemocný, tak nesoutěž"


Grigorij Jegorov
15. 2. 2018 zdroj
Norský expert na doping Mads Kaggestad zkritizoval norské olympioniky za "léky", které si přivezli do Pchjongčchangu. Uvedl to v místní televizi .... Krátce před zahájením ZOH v Jižní Koreji informovala norská média o "zázračném léku", který si norští sportovci vzali s sebou do Pchjongčchangu. Jedná se o celeston a kenacort, což jsou velmi silné stimulanty a mohou mít podstatný vliv na sportovní výkon. Přičemž WADA oficiálně nezakazovala tyto léky, tento problém se nyní pouze posuzuje, ale omezila jejich použití příslušnými lékařskými indikacemi.


Kaggestad považuje za správné, že Norsko přiznalo seznam léků před Olympijskými hrami 2018, ale vyjádřil obavy z jeho možného použití. Podle experta v případě, že Norové reflektují na naprostou transparentnost, měli by zveřejnit i informace o užívání prostředků z lékárničky v Pchjongčchangu. V opačném případě na Nory nevyhnutelně padne podezření, upozornil v rozhovoru pro TV4 Norge ....

Expert věnoval také pozornost následujícímu nesouladu. "Zázračný lék" kenacort a celeston jsou silně působící léky, které jsou určeny pro nemocné lidi, řekl Kaggestad. Z tohoto důvodu, pokud sportovec bere tyto preparáty pod záminkou nemoci, je vážně nemocný a nemůže jít fyzicky na start. "Pokud jsi natolik nemocný, že potřebuješ injekce kenacortu, bylo by pro tebe lepší se neúčastnit", zdůraznil. Z tohoto důvodu je samotná skutečnost, že tyto léky jsou Norům k dispozici, pochybná.

Poznamenejme, že absence reakce WADA na "zázračný doping" norského týmu rozhořčila Rusko, které je nuceno vystupovat v Pchjongčchangu bez vlajky a hymny a v neúplné sestavě právě kvůli "dopingovému skandálu", přičemž důkazy o vině Ruské federace nebyly předloženy. Člen Rady federace RF Alexej Puškov otevřeně vyjádřil rozhořčení na adresu WADA, která podle jeho vyjádření "jako obvykle hledí mimo". Předtím se ruský prezident Vladimír Putin omluvil ruským sportovcům za to, že je stát "neochránil" před těmito obviněními....

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

32 komentářů :

 1. Žádný vrcholový sportovec by neměl brát žádné léky olympiáda je pro ZDRAVÉ LIDI.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby to měl Rus,tak by z toho byla aféra nejméně na padesát let a v americe by to byla i maturitní zkouška,my bychom se jako vždy přidali první a ČT by se z toho už nadobro do.rala......

   Vymazat
  2. Chtěl bych podotrknout, že by si sportovci, kteří nepotřebují a nechtějí vylepšovat výkon fetem, dávali pozor na ty dacany z USSA, kteří jak známo fetují beztrestně, nebo na ty, co mají povolení od WADoktora, aby jim nic nepodstrčili a pak je nenepráskali.

   Vymazat
  3. Gábina Koukalová, nevyužitá-placená zaměstnankyně MVČR, nyní toho času s bolístkou na nožce, nyní toho času, válející se a skákající po plážích Karibiku, co by profesionální odpočívačka (slova manžela, angažovaného u světové antidopingové agentuře WADA). By nám o dopingu mohla, jistě vyprávět. Pokud zrovna nebude "Pomáhat a chránit", naše bezpečí ze státní služby, za státní výpalné.
   K O M U N I S M U S jménem P R A H A.

   Vymazat
  4. Gábinka přece není z Prahy. Zklidni hormon a raději se podívej po svém okolí, kolik takových gábinek najdeš mimo Prahu.

   Vymazat
  5. MVČR - MOČR - MŠMTČR - ZAMĚSTNAVATELÉ VĚTŠINY VRCHOLOVÝCH SPORTOVCŮ MÁJÍ SÍDLA V PRAZE.
   Gabčo

   Vymazat
  6. 5:03

   Ty si taktéž, pokud onemocníš necháváš vypisovat neschopenku na Karibské ostrovy? Poté se necháš vyfotit s delfíny a fota zasíláš svému řediteli a kolegům, kteří tě musí zastoupit? Pracuješ-li ve státem honorovaném zaměstnání nebo u soukromé firmy? To by tě zřejmě vyznamenali vyhazovem 23:53 má pravdu. Tak malá zem a tolik prasat v žitě.

   Vymazat
 2. Ať si to rozdají na paraolimpiádě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to az prilis jednoduchy pochopit.
   JENOM RUSOVE POUZIVAJI DOPPING.
   Nikdo jinej .

   Vymazat
  2. Ano,ale tak se to původně nejmenovalo,akorát,že se to vyrábí v USA a taky to dodávají,tedy o všem věděli předem,akorát v závěru změnili značku,vše bylo navíc připravené....TEDY,CO JE AMERICKÉ,UŽ NIKDY NEKUPOVAT,PRYČ OD TOHO,AŤ JE TO COKOLIV !!!!!!!

   Vymazat
 3. Stále větší tlak na izolaci Ruska od zbytku světa, olympiádou včetně, povede k jedinému. K ještě většímu sjednocení a podpoře Rusů západem nenáviděného Putina.
  Jestli tyhle intriky mají vést k tomu, aby se ruští sportovci odvrátili od současného politického vedení země, tak jsou západní kormidelníci ještě většími idioty, než jsme doufali.
  Četl jsem dost článků o vrcholovém sportu a dopingu v něm. Jestli ne sto, tak nejméně devadesát špičkových sportovců něco bere. Bez rozdílu národnosti. Přičemž poměr mezi legislativou a výrobou preparátů je hodně podobný, jako u výrobců syntetických drog. Pokud se postaví mimo zákon preparát č. 59, výrobci upraví jeho chemickou strukturu a vyrobí preparát č. 60. Se stejnými účinky, pouze nepatrně pozměněným složením, který stávající legislativa už neobsahuje. Ta se musí pomalu a složitě upravovat a když se konečně zakáže ono číslo 60, mají výrobci ve výrobě již číslo 61.
  Alespoň pro mne je dlouho nezodpovězenou otázkou, zda některé, méně škodlivé nepovolit, nebo nekomerční vrcholový sport, jako jsou třeba olympijské hry, nebo různá mistrovství světa, úplně nezrušit.

  OdpovědětVymazat
 4. Ti zoufalci ze Západu ještě nepochopili, že jejich blbosti, provokace, šaškování a další projevy jejich nízkého IQ jen více stmelují Rusy?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Těm nejde o to, co si myslí Rusové nebo my, ale o zajištění, aby si jejich sedláci a měšťáci u nich doma mysleli to, co je výhodné pro "Světový Sanhedrin". Velmistři lži to mají milenii vyzkoušené.

   USAkům se kupříkladu moudře vůbec nechtělo do Druhé světové ale, stejně jako za První, kdyby Dohoda prohrála válku, nikdo by nesplácel dluhy u penězoměnců... tak by v USA tratili, místo biblicky bohatli. Co s tím? Roosevelt zavedl "SANKCE NA JAPONSKO" a protože Japoncům chyběly suroviny kterými Rusko (díky Bohu) oplývá ... Japoncům nezbyla jiná volba, než přistoupit na jeho nečistou hru a pokusit se bojem odvrátit kapitulaci. Když plně informovaný Roosevelt zúmyslně nechal Honolulu i Filipíny v nevědomosti, s kalhotami dole... aby nic netušící fabriční dělníci a farmáři (nejenom) z jihozápadu se cítili debaklem v Pearl Harbour nakopanými u baru do zadnice ... tak, aby se sami chtěli s Japonci prát.

   A Evropa šla podruhé ve 20. století do kopru, zatímco v USA se hromadilo bohatství a starý penězoměnec se cynicky pobaveně usmíval... věda, že drze znovu vydělá na chudých souvěrcích, které nechal klidně "vydusit" a bude na nich vydělávat opakovaně... a nechá zavřít každého, kdo nebude chtít klopit.

   A ve 21. století se otloukánek Evropa znovu nechá vmanévrovat do sebevražedných válek - aby se za odměnu afrikanizovala a aby zůstal po jejím opětovném vyvraždění a nuklearizaci Sanhedrin Deep State v USA jako drak na své hromadě zlata jako První prase na jediném hnojišti.

   Vymazat
  2. Putleroffci pěkně chcípali! A terminál stejně nedostali. Takže teď budu kremelští židáci srát tenký lejínka! Japa jim teď krvavý (pr)Assád zaplatí za ty tisíce mrtvých a zničenou techniku za miliardy?:)) - http://iks2010.info/?p=132501

   Vymazat
  3. 9:21
   Jak ten tvůj poblijón souvisí s článkem ty zaostalej fašistickej fanatiku?

   Vymazat
  4. 9:27 Nijak! Je to "med" na toho našeho místního frustráta havlujícího a uassákujícího - ale asi nestíhá:)))

   Vymazat
  5. Ovšem otázka zní také, jak souvisí sankce proti Japonsku zavedené Židem Roosveltem s článekm? To tě netrápí co, rudej cukánku? Zrovna jako málo známý fakt to, že to byl americký program půjčky a pronájmu, jenž umožnil Rusům se za války volně pohybovat po území USA a učit se novým technologiím (z retrospektivy se tento krok jeví jako silně naivní a idealistický). V rámci této spolupráce tak v roce 1941 bylo na území USA až zhruba kolem 1200 ruských inženýrů, kteří se školili moderním technologiím a postupům, k tomu je nutné připočíst zhruba několik stovek dalších tzv. OJT (On -The-Job-Training), tedy Rusů na stáži či na praxi v amerických továrnách. A to dokonce i z oblastí, kde Rusové žádnou smlouvu či dlouhodobější spolupráci s USA nikdy neměli - např. podle knihy Dark Sun: The Making of The Hydrogen Bomb od Richarda Rhodese (potvrzeno i výstupy z projektu Venona či deníkem majora Jordana) se jednalo i o oblasti raketového či rozvíjejícího se jaderného průmyslu (včetně dodávek jaderných komponentů apod.). Samozřejmě není také divu, že Rusové tuto spolupráci zneužili a v USA si rozšířili již bez tak širokou základnu špionů a agentů, kteří jim pak po válce prozradili spoustu amerických vojenských tajemství a technologií. Rusové díky této velmi „zištné“ pomoci ušetřili obrovské finanční prostředky na vývoj a výzkum či nákup těchto technologií – tato částka by se pohybovala v desítkách miliard rublů za každý rok pomoci! Navíc s tím se dostali i k technologiím, které by normální cestou jistě nezískali. Obecně tak můžeme zakončit asi tak, že díky této části Lend-Lease se Rusům podařilo získat takové technologie, které jim umožnily stát se jednou ze dvou velmocí 20. století.

   Vymazat
 5. Vrcholný sport je výkladní skříní pokrytectví a mamonu. Aféra kolem sportovců z Ruska je vykonstruovaná a zpolitizovaná. Myslet si, že většina vrcholných sportovců je "čistá" je naivní. Omlouvám se těm, kteří dosahují vrcholných výkonů jen prostřednictvím úsilí v tréningu a dodržováním jídelníčku. Už na okresních úrovních se najde dost amatérských sportovců, kteří "sypou".
  Na jedné straně mají zájem na vytvoření "hvězdy" a jejího příběhu pro použití v reklamě a s tím spojené výsledky za "každou cenu", na druhé straně je zdraví sportovce. Mnohdy jsou to protichůdné zájmy. Pokud se časem doping provalí, stane se "hvězda" černou ovcí, o jejímž "zobání" neměl nikdo ani tušení .....
  Co se přestat o vrcholný sport zajímat. Proč trávit čas sledováním výkonů jiných, když se mohu hýbat já sám? Žvásty o vzorech a propagaci sportu jsou jen tlacháním finančně zainteresovaných. Sport je dojnou krávou pro širokou vrstvu a sportovci jsou nástrojem, někdy velmi dobře placeným, byť jejich přínos pro ekonomiku je mizivý. Nezatracuji jejich konání, ale štve mě pokrytectví. O olympiádu jsem ztratil zájem. Sportovci z "Ruska", takovou hovadinu mohl vymyslet jen posluhovač něčích zájmů. Čí zájem to asi je, odsoudit plošně sportovce jedné země a zcela opomenout, že se problémy s dopingem se zabývá každé sportovní odvětví?
  Škoda, že nekontrolují vojáky. Prostě zastavit vojenské operace, vzít vzorky krve a ti "nahulení" pomažou domů ... :-) Některé země by asi skončili bez armády ...
  ABC

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Profesionální sport je prostě "džob" jako každý jiný, potřebuje prachy, steroidy a reklamu. A přiživuje se něm mnoho přisátých pijavic všeho druhu. A je úplně jedno, jestli je to náš příštipkář Pelta, nebo bafuňář světového významu Bach s Wada a spol. za zády. Točí se tu velké prachy. Proto už asi od LOH v r. 2004 v Řecku žádné OH nesleduji. Nejvíce mě fascinuje, jak profesionální sportovci účelově mění občanství, aby si prý mohli zazávodit (= urvat ňáký doláče). A naše média jim ještě podkuřují, fandí a dělají z nich "naše" sportovce - viz třeba Jan Hudec, který si na ZOH odložil své kanadské občanství a stal se opět Čechem. No pasaran, nakašlat vám!

   Vymazat
 6. Koukalová radši zůstala doma. Bůhví co by jí našli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi bolavý kotník

   Vymazat
  2. Bolavá lýtka - ale pěkná.

   Vymazat
  3. Anonymní 9:06
   Trvá to tak půl roku,než se to dostane z těla ven,aby to laboratoř nezjistila.Proto někdy dojde ke zranění,jako Kvitová,aby byl půl roku klid.Ono se to testuje i u nás a pokud je tam něco pozitivního,tak raději vynechá olympiádu,než aby byl sportovec diskvalifikován doživotně.Jinak ony léky astmatiků,přece mají za úkol,rozšířit průdušnici a pak se lépe dýchá i sportovci.

   Vymazat
 7. Dobrý článek o olympiádách - a2larm:

  https://a2larm.cz/2018/02/olympiada-v-koreji-dalsi-v-rade-politickych-frasek/

  OdpovědětVymazat
 8. Olympijské Hry......Jen výlučně pro bobuláky-obyčejné feťáky!
  Mají všichni astma.
  Bolí je nevyléčitelně lýtka,proto se na OH ani nejede a dělají se za odměnu politických prohlášení alespoň reklamy v TV!.......Kdo to ví... odpoví.....

  Pavel Beran

  OdpovědětVymazat
 9. Ušákům se podařilo udělat ze sportovců prodejné děvky které za zelené papírky prodají vlastní zemi, tochu mi to připomíná novinářské presstitutské kurvičky které dělají totéž. Naštěstí se situace obrací a Rusové začínají získávat čím dál více sympatií navzdory mediálnímu vymývání mozků. Lidi už začínají přemýšlet a už tak snadno nesednou na lep.

  OdpovědětVymazat
 10. Naše sportovní rusofobka Gabriela Dermacol Koukalová roz. Soukalová by vám mohla vyprávět, co se stane s organizmem sportovce, když přestane dopovat.

  OdpovědětVymazat
 11. Rozložte si slovo Kenacort na Kena a cort, za slovo cort si doplňte icoid a co vám vnikne česky psáno kortikoid . Spolu s efedrinem to jsou jedny z prvních zakázaných léků. Není dále o čem diskutovat. Na táto olympiadě nejde o nic jiného než zakázat ruskou hymnu a zakázat vyvěsit ruskou vlajku.

  OdpovědětVymazat
 12. 8:57 novodobé OH jsou soutěže národních biochemických laboratoří všeho druhu. Ale něco se mění i ve sportu, protože zájem platících diváků značně upadá. Tribuny jsou v Soulu poloprázdné, přitom Korejci tvrdili, že se prodalo 90% vstupenek. Prostě diváci "poněkud" chybí. Samozřejmě chybí i světoví politici, protože ti asi zase dostali echo, že by mohlo být nad stadiony radioaktivní sněžení, pokud nějakej blázen zmáčkne svoje červené tlačítko (Trump ho prý má větší).

  OdpovědětVymazat
 13. Jsem pro zrušení OH, je to jen o politice a penězích. Svůj význam ztratily už před léty.

  OdpovědětVymazat
 14. Rusko udělalo chybu, že se za takových podmínek zúčastnilo.

  OdpovědětVymazat
 15. https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2018/02/16/fakty-svedcia-o-zaujatosti-mov-2/

  OdpovědětVymazat