Reklama

.

.

středa 7. února 2018

Nový pohled na zbraně hromadného ničení

Jiří Jírovec
7. 2. 2018
Zpráva o orientaci USA na malé nukleární zbraně rozechvěla jistého Vondru k nadšení: "Američané konečně ukázali svaly!", řekl. Proti tomu lze namítnout, že by snad bylo lepší, kdyby ukázali mozek. Jenže kde nic není… O Reaganovi se tvrdilo, že uzbrojil Sovětský Svaz. Možná to je pravda, ale vojensky nic nedokázal. Stačilo, aby se objevil Putin a všechno zase začíná znovu. Zbrojení stojí obrovské peníze, ale armáda je zoufale neproduktivní.Raketa za milión dolarů, když se vůbec trefí, zabije několik lidí. Tedy pokud zůstanou na místě, které kdosi označil jako cíl.


Války trvají neuvěřitelně dlouho, protože nikdy nepadnou "všici bojovníci" a vždy vstanou ti "noví".Válka v Afghanistánu trvá 39 let, když ji budeme počítat od roku 1979, kdy se do ní nechali zatáhnout Rusové. Za období 1979-89 bylo na obou stranách zabito 90000 vojáků.Bitva u Lipska (1813) trvala tři dny. Výsledkem byla porážka Napoleona a kolem 90000 padlých a zraněných vojáků obou stran. To vše s primitivními zbraněmi. Tomu se říká účinnost zabíjení!

USA vydávají na zbrojení 600+ miliard dolarů ročně. Bojovat se chce jen málokomu a tak se armáda orientuje na nákladnou, ale v podstatě neúčinnou techniku. S tou se ale války nevyhrávají.

Bez vítězství je těžké vyprázdňovat státní pokladnu. Politici našli náhražku v podobě hrozby napadením a nebo potřebou kontrolovat chaos, který sami vyvolali.

Armáda slouží jako pumpa pro odsávání peněz ze státní pokladny.Vymyslí se sofistikovaná organizace, ovládaná z jakési jeskyně v Afghanistánu, Islámský stát, který mávnutím kouzelného proutku vyzbrojí desetitisíce bojovníků, ovládne ropná pole, aby mohl ropu prodávat třeba přes Turecko a tím získat peníze, za které kupuje japonské Toyoty, na kterých se prohánějí po světě.

To jsou všechno obrovské operace. Když náhodou hrozí vítězství, objeví se desítky autobusů, které "poražené" bojovníky odvezou kamsi do bezpečí.

Válka proti teroru rovněž velmi účinně otevírá víka pokladnic.

USA tedy budou vyvíjet jaderné zbraně, menšího hromadného ničení. Prý mají odradit Rusko od použití jaderných zbraní v Evropě. To je velmi pitomý argument, který spolknou američtí občané, kteří možná nevědí, co ta Evropa vůbec je. Proč by Rusové v Evropě válčili?
Výrok "válku v Sýrii se nevyplatí ukončit" dokládá, kam až dospělo zkurvení našeho světa.

27 komentářů :

 1. Přesně tak můžou jen blbě kecat i když hodí malou jadernou bombu dostanou 3 velké satany a je vymalováno.

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý článek,
  ale NIC nového....

  Co takhle napsat něco o úpravě textu kanadské státní hymny, aby byla gender vyvážená ?!
  Tam je přece autor doma.

  A teď si představte, když podobnou hovadinu provedou
  naši sousedi Slováci...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rakušané přeci již svoji hymnu také pogendeřili... Ale mohou se vymlouvat, že v "Zachovej nám Hospodine..." je také vzpomenuta Kaiserin ... a že o svatbě svého rodáka Adolfa a jeho Evy nevěděli - až to přestalo být aktuální... Ale vždycky se najde nějaká hymna, kterou jde domršit.

   U nás kdysi místo vlastenecké druhé sloky "Kde domov můj" dali "bouřku na Tatrou", ale po vyčasení už multikulti liberalisté "zapomněli" druhou sloku naší národní hymny vrátit. Připomínají mi "elity" Druhé republiky a (prvního) protektorátu.

   Vymazat
  2. 11:58 a 13:07

   Genderismus a politická korektnost jsou ve zblblé kanadské společnosti již trvale uhnízděné.
   Poslední výkřik je přímo z úst kanadského premiéra Justina Trudeaua, který opravil jedné tazatelce její dotaz na gender neutrální.

   Prostě blbost prosákla do všech složek kanadské společnosti.
   Ani se nedivím, jak snadno se podařilo Kanaďany odzbrojit - tj. zakázat i skryté nošení zbraní.Což nás dle směrnice EU čeká také.
   V Německu musejí mít indoktrinované ovce dokonce i tzv.malý zbrojní průkaz na poplašňáky a pepřový spray !!!
   To nás čeká také.
   Armáda v prdeli, povinná voj.služba zrušena,
   lidé odzbrojeni - vítejte islámští vetřelci.

   Vymazat
 3. Krásně napsáno. Američané spolu s panem Vondrou ukázali svaly, rozum nemůžou, ten tam chybí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:38 no krásně napsáno by bylo,kdyby se nezlehčoval nesporný fakt,že Reagan uzbrojili Sovětský svaz.Kràsné by bylo,kdyby autor aspoň naznačil co měl v této souvislosti president USA vojenský dokázat,když stačilo,že Sov.svaz padnul na držku.Jo kràsné by bylo,kdyby autor popravdě napsal,že dík NATO potažmo Americe si Rus zatím nedovolil nic proti Evropě.

   Vymazat
  2. 14:11, SSSR nebyl uzbrojen,

   ale rozložen zevnitř KSSS zradou jejího vedení. Napsal jste, že „že Sov. svaz padnul na držku“. Nesmysl. Důkaz? Ekonomika SSSR koncem 80. let se podílela 22 % na svět. ekonomice, zatímco podíl soudobého Ruska je 10x menší, čili, i kdybychom z celk. sovětské ekonomiky odečetli ostatních 14 svazových republik (především Ukrajinu), stále ten podíl dnešní RF je min. 4x slabší než bývalé RSFSR bez zbytku SSSR.

   Resumé? SSSR byl zvnějšku absolutně neporazitelný, v USA to věděli více než dobře. Bylo proto nutné rozložit SSSR skrze jeho vedení po vraždě Josefa Stalina, tedy skrze zkorumpovaný ÚV KSSS. A to se také stalo. Byť vše započalo ne Reaganem a Gorbačovem (ti to již jen završili), ale Allenem Dullesem a Nikitou Chruščovem v 50. letech.

   Vašek V.

   Vymazat
  3. 15:05 no víte,r.1990,když došlo k sjednocení Německa...Dnes se všichni diví,Sov.svaz nežádal
   politické ani finanční odškodněni i když by jej zoufale potřeboval zvláště ke stàle se zhoršujicimu až katastrofalnimu stavu ekonomiky.Možná kdyby Gorbačev požádal o finance zůstal by prezidentem a Sov. svaz by se nerozpadl.Pane,ale to ujdou spekulace.Faktem je,že SSSR padl na držku,to nevokecáte.

   Vymazat
  4. Ne, to fakt neokecám. Stejně jako to, že Vám to náramně vyhovuje.

   Vymazat
 4. Na otázku "proč by Rusové v Evropě válčili" lze jednoduše odpovědět s odkazem na dislokaci us základen v Evropě, Nato se také nechová zrovna mírumilovně. Snaha us je aby příští válka se neodehrávala na území ameriky ale jinde třeba v Evropě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Těm USAkům, tak dokonale a vysoce inkluzivně vzdělaným, že ani nevědí, že Evropa se rozkládá od Cabo da Roca po Ural na 67°20'v.d., přičemž NEJZÁPADNĚJŠÍ BOD RUSKÉ FEDERACE V KALININGRADSKÉ OBLASTI LEŽÍ NA 19°38'19''v.d. Nedochází jim a presstituti v Evropě to přísně tají, že proto válka s Ruskem vždycky (kromě válek s MONGOLY, S ČÍŇANY A S JAPONCI) SE KONALY V EVROPĚ!

   Vymazat
 5. Jestli si šašci z USA myslí, že mohou beztrestně kdekoliv použít jadernou zbraň byť tzv. malé ráže, tak to se šíleně pletou. Proč by jim pak nemohl každý kdo má jaderné zbraně odpovědět větším kalibrem? Války se vedou vším co kdo má. Vždy to tak bylo a pokud to válčící strana neudělá hned na začátku, pak se nemůže divit, že je poražena a následně vláčena a souzena vítězem. Možná by si USA zase někde chtěli zkusit hodit atomovou bombičku, ale pak musí počítat stím, že také k nim si někdo hodí atomové bombičky. Když můžou oni může každý!!! A na co mlátit Ďábla po ocase, když je potřeba jej mlátit po hlavě. Tedy proč se mlátit v Evropě, když jim to můžou poslat do hnízda za louží.

  OdpovědětVymazat
 6. Všem jásajícīm nad kroky USA ,ale vlastně všem tady doporučuji zadat do vyhledávače "perimetr" ; "satan2" a nebo "mrtvá ruka/ v angličtině ". Přečíst, přemýšlet a nevěřit v úspěch nenadálého útoku na Rusko. Pokud NATO zaútočí tak jen z územní mimo USA (výhodná je pro ne přelidněná Evropa, s tím že zůstanou mimo odvetu) chybná úvaha a konec lidstva.
  Volič-Vilč

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:05 nějak vám to neštymhje.Rus mà Satan 2 což je 12 jaderných hlavic namířených na Západ a NATO s vědomím toho znenadání zaútočí na Rusko?Podle vás posílení obrany států NATO proti tomu svinstu předpokládá útok na Rusko?Svatá prostoto,člověče myslete,to jen lhář Lavrov vykřikuje toto do světa a nemyslící mu to baští.

   Vymazat
 7. Nechápu, kde se berou ty úvahy neokonů, že jadernou válku se dá přežít - jen se stačí podívat na důsledky Černobylu nebo ještě horší katastrofy ve Fukišimě /prý tam bylo 1O krát štěpného materiálu a při převaze kapitalistické důkladnosti nad komunistickým šlendrianem ve Fukišimě - nějaké motory důležité pro chod elektrárny byly ve vzdálenosti 50 m od moře - to nikdo nepočítal se tsunami?/, aby člověk pochopil, že neokoni musí být zcela blbí.
  Jinak tak na okraj: neuvěřitelné - absolventi středních škol v Emerice jsou z 2O procent moderně negramotní - dokážou pouze nakoupit v supermarketech, nejsou schopní pochopit novinový článek. Do teďka si myslím, že to není možné.
  Oprava pana Jirovce: Emerika zbrojí ročně za 800 miliard dolarů.
  Když je tento pohled na příčiny emerických válek, není náhodou to s těmi muslimaky na stejné bazi? To je asi typický nešlendrianský kapitalistický vynález. Je třeba něco zničit aby fungovala ekonomika. Krize 1929, napuštěné naftou pomeranče plavou v Missisippi. Aby náhodou nezlevněly. Co trollové? Toto má být režim budoucnosti, s tím máme přežít? Když ne komunismus který jsme měli tak alespoň nějaký revidovaný kapitalismus - tedy revize toho co je teď.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rozšíření přemnožených podras na Zemi je mnohem větším nebezpečím než nějaký jaderný konflikt! Možná že dokonce naopak pouze a jen jaderný restart nakonec civilizaci pro naši rasu spasí!

   Vymazat
  2. 9:22

   Toť důmyslná prognóza - je známo, že radioaktivní záření přežijí především švábi. Přeji radostný život všem obráncům vyšších ras!

   Vymazat
 8. Tak Vondra je nadšený z malé atomové bombičky ? Asi si neuvědomuje ,že by mu taková bombička srovnala tu jeho křivou hubu .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takové 2 malé bombičky (účinkem) použili USAci v Japonsku.

   Vyvinuli i malou bombu do minometu... s poloměrem zničení přesahujícím dostřel toho minometu... Vše k použití mimo území USA a jeho okolí.

   Bomby k použití v USA tak musel vyvinout SSSR a Maova Čína. Říká se tomu parita. To by tak hrálo, aby Amíci o tu švandu přišli.

   Vymazat
 9. Kde berou jistotu, ze bomby budou bouchat jenom v evrope? To si nekdo mysli, ze si rusove nechaji, byt malymi bombami, zpustosit svou zemi beztrestne?

  OdpovědětVymazat
 10. Pan Vondra zase předvedl,že je větší idiot,než jsme si kdy mysleli.A to jsme mysleli,že již větší být nemůže.A on může.

  OdpovědětVymazat
 11. Ať USA použije malou,nebo velkou A bombu,bude jedno.Rusové to nenechají bez velmi tvrdé opovědi.
  A vojáci z USA základen,rozmístěných po světě ,pokud přežijí,tak se nebudou mít již kam vracet.

  OdpovědětVymazat
 12. atomova valka se da opravdu prezit v bunkru pod zemi. otazka je vsak jak dlouho tam ti prezivsi vydrzi zit nez se zblaznej.predstavim si ze uz okoukali vsechny filmy mnohokrat na povrch se neda jenom ve skafandru. zrat porad konzervy.zadne slunicko.odhadnu si ze se mnoho z nich do tri let zblazni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oni mají hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané barevné sloty! Máme právo na restart! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   Vymazat
 13. Zadal jsem do vyhledávače "perimetr" ; "satan2" a "mrtvá ruka/ v angličtině „Dead hand"/.
  Zajímavé čtení,běhá z něj mráz po zádech - řekněte Vondrovi, ať si také něco o tom přečte!
  Nemusí v materiálech z Ruska, ale v angličtině jich najde spoustu - i od lidí z Pentagonu a NATO

  OdpovědětVymazat
 14. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 15. Dobrý den.
  Yellowstonská kaldera je sopečná kaldera a supervulkán v národním parku Yellowstone, na severozápadě státu Wyoming. Hlavní rysy kaldery měří asi 55x72 km. V 80. letech byla kaldera zmapována na základě leteckého snímkování NASA, kde její rozměr byl naměřen zhruba 45x85 km.
  Jedná se o činnou sopku, která za poslední 2 miliony let několikrát vybuchla. (Wiki)
  Ta "malá bombička" by zřejmě stačila a máme po starostech všichni na celé Zemi. Někdo se může "přehmátnout" a nepomohou ani celá města hluboko pod zemí...
  Pěkný den.

  OdpovědětVymazat