Reklama

sobota 3. února 2018

Odpověď na protiruskou hysterii v USA: Ministerstvo zahraničí USA se vyjádřilo o návštěvě Naryškina: když se moc chce, jde to. Ředitel CIA vysvětlil setkání se šéfy ruských zvláštních služeb


3. 2. 2018         zdroj a zdroj
Oficiální mluvčí ministerstva zahraničí USA Heather Nauertová nazvala "výjimkou" návštěvu ředitele Služby vnější rozvědky Ruska (SVR) Sergeje Naryškina v USA. Podle jejího vyjádření je pro některé ruské občany, kteří spadají pod sankce, Washington připraven udělat výjimku. "Pokud se něco týká národních zájmů USA v oblasti bezpečnosti", pak "máme možnost zrušit" zákaz, řekla Nauertová. O návštěvě Washingtonu Naryškina, který byl zahrnut do takzvané "kremelské zprávy", dříve hovořil ruský velvyslanec v USA Anatolij Antonov. Podle něj vedoucí SVR přicestoval na konzultace se svými americkými protějšky v rámci boje proti terorismu.


Toto pobouřilo Demokratickou stranu USA. Vůdce demokratů v Senátu Kongresu USA Charles Schumer požádal Bílý dům, aby vysvětlil, co se stalo.

Předseda výboru Státní dumy pro vzdělávání a vědu Vjačeslav Nikonov konstatoval, že představitele zpravodajských služeb - spolu s Naryškinem cestoval do USA i vedoucí Federální bezpečnostní služby Alexandr Bortnikov - Washington pozval sám, protože "zatoužil" prodiskutovat otázky národní bezpečnosti a boje proti terorismu.

Podle amerických médií navštívil Washington také náčelník Hlavní správy Generálního štábu RF Igor Korobov. Bortnikov, Naryškin a Korobov se setkali zejména s hlavou CIA Mikem Pompeo.

Připomeňme, že Naryškin byl zařazen do sankčních seznamů USA a Evropské unie již v roce 2014. Proto také Nauertová vysvětlila, že pro něj se udělala výjimka - nachází se pod vízovými sankcemi.


Ředitel CIA vysvětlil setkání se šéfy ruských zvláštních služeb
Ředitel CIA Mike Pompeo vysvětlil nedávný příjezd představitelů ruských tajných služeb do Washingtonu obavami o bezpečnost Američanů. Podle Pompea se tato setkání konají pravidelně, informuje Reuters.

"S našimi ruskými kolegy v rozvědce se setkáváme pravidelně ze stejného důvodu, jako to činili naši předchůdci - aby Američané byli v bezpečí", prohlásil.

Podle tvrzení Pompea probíhají jednání s ruskými protějšky převážně na témata, kde jsou neshody. "Nehledě na to, že Rusko zůstává naším protivníkem, ohrozili bychom životy Američanů více, pokud bychom ignorovali možnost spolupráce s ruskými zvláštními službami v boji proti terorismu", poznamenala hlava CIA.

Mike Pompeo také sdělil, že setkání se konají v normálním ovzduší.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

9 komentářů :

 1. Bla,bla... bla .O com je tahle sprava?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:31 Dovolím si dotaz, kterou(é) školu(y) jste již ukončil nebo ještě navštěvujete?
   Děkuji.

   Smazat
  2. 17:58 Určitě studuje humanitu a proto Bla,bla... bla.

   Smazat
 2. Zeptejte se Drahoše,o čom to bolo.

  OdpovědětSmazat
 3. Co by tam dělali, no přece Doníkovi přivezli instrukce....ha ha..

  OdpovědětSmazat
 4. A nebo tam přišli dojednat, aby se Amíci vykašlali na březnové volby prezidenta v Rusku a že bude klid. Možná se dozvíme od investigativců v USA, když je to taková normálka, kdy tam naposledy byla takováhle sestava a kdy obdobně zavítali američtí pohlaváři z CIA do Ruska. Ale i kdyby to zveřejnili, tady se bude propírat, jak v Rusku se urodilo málo zelí a jak bude hladomor. Bože, zač nás to trestáš těmi veřejnoprávními dary.

  OdpovědětSmazat
 5. Naryskin,mel dat juesej navrh na vymenny obchod.Za kazde sestrelene Ruske letadlo v Syrii,MANPADem od usa,dostane podobnou IGLU,Afgansky Taliban.Je to fer,ne?

  OdpovědětSmazat
 6. Ruské a Americké tajné služby vždycky byly v kontaktu na strategických úrovních, bez ohledu na to, že jinak spolu vedou "válku" a obě strany hrají zpravodajské hry proti druhé straně. Kdyby tomu tak nebylo, svět by byl mnohem nebezpečnější místo k žití.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.