Reklama

pondělí 26. února 2018

OSR vyhrálo OH v Pchjongčchangu 2018 v hokeji, sankce na Rusko

Jaromír Petřík
25. 2. 2018      jaromirpetrik

Dle USA a západního mainstreamu se Rusko vměšuje absolutně do všeho. Do amerických voleb, do našich voleb, rozpoutalo válku na Ukrajině, za což jsme vyhlásili proti Rusku sankce, které stále stupňujeme. A jak s tím souvisí hokej? Západ, aby co nejvíce potupil Rusko, zakázal mu účast na olympijských hrách v Pchjongčchangu 2018 kvůlu dopingu údajně organizovaného státem.
Jen pro zajímavost: jiné státy prohlásily řadu svých sportovců za astmatiky a měly s dopingem vymalováno.


Obzvláštně v tom vynikají Norové, jejichž astmatici získávají zlaté medaile a celkově vyhráli olympiádu: norwaytoday,    sport.aktualne,    rehabilitace,    isport.blesk

Západ se ve svém rusofobním tažení prostřednictvím MOV a WADA snížil k tomu nejubožejšímu, co se kdy ve světě sportu událo (stejně jako to provádí ve světové politice), kdy o tom co je a není doping rozhoduje státní příslušnost.

Pro objektivitu samozřejmě uznávám pozitivní dopingové nálezy u ruských sportovců, ale je zajímavé, že nevadí „astmatikové“ z Norska a jiných zemí, či dopingové skandály cyklistů Tour de France.

Západ tedy prostřednictvím MOV zakázal na olympijských hrách používání ruských vlajek, zakázal ruskou hymnu... Aby Západ Rusko co nejvíce potupil, tak prostřednictvím MOV rozhodl, že někteří ruští sportovci smějí startovat na OH, ale jejich reprezentanti se smějí nazývat pouze "výběrem OSR."

Jenže, co se nestalo?
Výběr hokejistů "OSR" na OH zvítězil, když mimo jiné deklasoval USA 4:0 (Kanada a USA - hlavní strůjci zákazu účasti Ruska na OH v Pchjongčchangu): isport.blesk,    wikipedia,    wikipedia

Dnes ráno, když jsem přišel k internetu, a zajímal se o zpravodajství z OH, tak na titulcích mainstreamových vyhledávačů už nebyla jediná zpráva o výsledcích hokejového finále z OH, pouze o slavnostním ukončení OH. To už mi bylo jasné, že ve finále zvítězilo mužstvo „OSR.“ Kdyby totiž zvítězilo Německo, tak by to bylo na titulkách celý den s komentáři, jak Rusové dostali na frak, jak jsou Němci jedineční a Rusové nemožní.

Takže, co nám nyní zbude? Asi co nejvíce zpochybnit vítězství hokejistů "OSR." Jak?

Možnosti je několik:
-   Obvinit některého hokejistu z výběru "OSR" z dopingu
-   Obvinit hokejisty "OSR" z vměšování se do jednotlivých utkání

Při vyhlašování výsledků hokejisté i přes zákaz zpívali ruskou hymnu: sport.sme

Jsem zvědavý, zda například zdůvodnění o vměšování se Ruska do výsledků hokejových zápasů provedeme podobně hloupým způsobem, jako obviňováním Ruska z vměšování se do amerických či našich prezidentských voleb. Například, že porážkou USA "OSR" ovlivnilo hokejové výsledky... Že jde o naprostou stupiditu? Na tom přece nezáleží. Hlavně, když účelu bude dosaženo!

Vměšování Ruska do amerických, našich i jiných voleb je totiž ještě stupidnější nesmysl. Voliče snad zásadně ovlivňuje vystupování prezidentských kandidátů a politických stran a ne mimořádně agresivní protitrumpovské a protizemanovské tažení v celém západním i našem mainstreamu.

Uvedu konkrétní příklad: U nás BIS nezaznamenala žádné ruské „agenty“, kteří by agitovali mezi občany k nevolení Jiřího Drahoše. To jen Jiří Drahoš obvinil ty, kteří měli jiný názor z šíření dezinformací proti svojí osobě opírající se údajně o BIS.

A určitě, vážení čtenáři uznáte, že svoji neuvěřitelnou míru hlouposti Jiří Drahoš potvrdil tím, že na jeho údajných „dezinformačních webech“ figuruje i moje jméno: jiridrahos (pokud si čtenáři zadají do vyhledávače web „pravdive.eu,“ objeví se moje jméno přímo na první stránce)

Ale to jsem odbočil, tak, abych se vrátil zpět k hokeji.
Potupu, že byly vyřazené z boje o zlatou medaili mužstva USA a Kanady si přece nemůžeme nechat líbit. A nemůžeme si nechat líbit, že OSR dokonce získalo větší počet medailí než naše výprava: isport

Co tedy s tím? Další sankce na Rusko! Však již USA začaly se sankcemi proti Severní Koreji ještě před skončením olympijských her (proti nimž se však tvrdě postavila Čína): trump-vyhlasil,    novinky

A co my? My, obyčejní občané můžeme jen doufat, že se Západu nepodaří rozpoutat skutečnou válku, když už „totální válku“ naplno rozpoutal ve sportu. S Ruskem a Čínou by skutečná válka nedopadla dobře pro nikoho...

107 komentářů :

 1. Celý západní svět je jedna banda hňupů a revanšistů. Chudáci už nestihají vymýšlet za co všecghno Rusko ve světě může a co vše ovlivňuje. Podler všeho Rusko asi ovlivňuje i to kdy se půjde Trump vys..rat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S Ruskem je zle! Začal 4. Level Velký hry! -
   https://www.novinky.cz/zahranicni/464433-usa-chystaji-mocensky-obrat-nastupuje-souboj-velmoci.html

   Projelo 3 předešlý, projede i čtvrtej - https://cs.wikipedia.org/wiki/Velk%C3%A1_hra

   Smazat
  2. 16,50 - máte z toho snad ještě radost, trolle

   Smazat
  3. a co by USA tvrdily kdyby volby vyhrala Clintovana a co my kdyby volby vyhral Drahis ?

   Smazat
 2. O tom, že bude Rusko postiženo za zpěv hymny a vlajky v hledišti, není pochyb.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale RUSKO si tak zachovalo ČEST... na rozdíl od astmatického BRATRSTVA CHEMICKÝCH VÍTĚZŮ severu a obchodníků se vším hnusem z USA.

   Smazat
  2. To je svet jako v Ravensbruku ,tam se za zpivani hymny a namalovani vlajky taky trestalo .

   Smazat
 3. Otázkou je, zda ruští hokejisté, kteří přistoupili na podmínky Olympijského výboru, který bez důkazů dehonestoval Rusko jako stát, a zúčastnili se OH, si uvědomili, že zpěvem ruské hymny velmi obtížně získají zpět svoji ztracenou čest a důstojnost ?
  Tím, že "dobrovolně" přistoupili na podmínky OV, že za svou vlast nebudou hrát se svou státní vlajkou, v podstatě prokázali, že jsou ochotni se plazit po břiše jako lokajíčkové, otroci...!
  Předvedli "tak, že Rusko nemá suverenitu, že celá ta ruská suverenita je v rukou konkrétního úředníčka. Západ potřebuje za každou cenu anulovat autoritu Ruska vybojovanou životy, krví, smrtí a zraněními v Sýrii i jinde..."(Pjakin)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naopak, právě tím, že se zúčastnili, vyhráli a zazpívali svojí hymnu dokonale západ zesměšnili.

   Smazat
  2. Re (09:59):
   .. a jistě nejsme sami, kdo v tom s Pjakinem souhlasíme.
   Celá ta dopingová šaškárna byla cíleně nastavena tak, aby selektivně ponížila Rusko a jeho lidi. A tím to neskončilo! Již se i naši biatlonisté dokázali ústy kteréhosi činovníka přihlásit k bojkotu jejich akce v Rusku, a přijde i letní Olympiáda a další ...
   Škoda, že si tohoto nepřehlédnutelného úkazu nepovšimli i ruští sportovci, kteří dokázali nevidět politicky motivovanou křivdu páchanou na jejich vlasti - a v duchu uplatňování principu kolektivní viny - na ruských sportovcích.

   Smazat
  3. 10:19 Ti "činovníci" jsou v podstatě dva - předseda svazu Jiří Hamza a šéftrenér Ondřej Rybář... Zřejmě si vůbec neuvědomují, že tím diskreditují všechny úspěchy, které se svými svěřenci dosud dosáhli a český sport jako celek.
   https://sport.idnes.cz/biatlon-svetovy-pohar-finale-rusko-tjumen-bojkot-f7h-/biatlon.aspx?c=A180223_154301_biatlon_ten

   Smazat
  4. Pokud se hokejisté Ruska chtěli zachovat jako vlastenci, tak propásli jedinečnou příležitost, kterou měli přímo při předávání medailí. Když začala z amplionů superhlasitě vyřvávat rádoby olympijská hymna měli všichni Rusové (nejen hokejisté) vtrhnout na led a žádat zahrání té správné hymny a vyvěšení té správné vlajky, tedy Ruských státních symbolů. Pokud by pořadatelé reagovali neadekvátně a tedy záporně měli hokejisté mrštit medailemi o led a spolu s Ruskými fanoušky opustit to semeniště satansko fašounského rádoby sportu. Tak se chová svobodný občan svobodné země a to se bohužel nestalo.
   Ďuro Trulo

   Smazat
  5. Re (11:32):
   Podle očekávání nám ty momenty TV neukázala. Ruští hokejisté (držíce se za ramena) totiž zpívali ruskou hymu!
   To navzdory tomu hanebnému a ponižujícímu zákazu vydanému MOV.
   Tomu MOV, který se již stihl vyjádřit, že za to ty ruské potrestá.
   Jaká to opovážlivost!, dovolili si veřejně zpívat svou národní hymnu!! ...

   Smazat
  6. Re (11:32):
   ... jo, a pokud čtete rusky, tak více o tom třeba zde:
   https://mt.metronews.ru/blog/43721576420/MOK-otreagiroval-na-penie-gimna-rossiyskimi-hokkeistami?utm_campaign=transit&utm_source=main&utm_medium=page_0&domain=mirtesen.ru&paid=1&pad=1&mid=BE6C86306A0FC9B033104CB9855DCB64

   Smazat
  7. Jakou mají suverenitu státy EU, téměř žádnou, trochu zlobí Polsko, Maďarsko. Babiš ani náhodou, je to zbohatlík a s obyčejnými lidmi nikdy "kopat" nebude. Rád bych se mýlil!!!

   Smazat
  8. Pane Anonymní Pjakin to řekl lépe než Vy . Učte se více

   Smazat
  9. oni svou čest a důstojnost ale nikdy neztratili a tím, že se přihlásili k vlasti a hymně ji ještě posílili

   Smazat
  10. No coco, z hlediska malého Českého Broučka - dočkáme se bronzových medailí a na Staromáku budeme poskakovat a odrikávat mantru "kdo ne skáče ten už zdech!" Až MOV ruské hokejisty potrestá vyloučením ze ZOH v PjongČangu!! To bude slávy!! A co se tyče názoru VVPjakina... Nesouhlasím s nim a to z toho důvodu, že se v tomto přiklání k zájmům GP když Olympiadu a cele hnutí berte jako politikům. Pomoci různých doplňků olympijské charty, především z léta roku 2016, olympijské hry již nemají s olympijskou myšlenkou nic společného. Nicméně VVPjakin přijal dikci GP a k olympijské mu hnutí se staví jako k politiku. Proč nevystupovat pod jakýmkoli označením? Kdo se na sport divá jako na sport pak již zpravidla podle jména pozná odkud sportovec je. Např. N. Kuzmina, jak sama řekla získala medaili pro Rusko ale započítávat se bude z politických důvodů Slovensku. Nezískali snad medaile pro USA nebo Švýcarsko či Německo sportovci jiného národního cítění, kteří nepochází zrovna z USA, Švýcarska nebo Německa? U Rusů jsem to věděl i z titulků, že jsou z Ruska. U některých sportovců z třeba Činy jsem se musel dívat na titulky za jakou zemi a které zami přinese medaili.

   Smazat
  11. Anonymní26. února 2018 10:09 - naprostý souhlas.
   -----------------------------------------

   Pane Opluštile on se ten záběr jak hokejisté Ruska zpívají svoji národní hymnu v televizi mihnul a také jak ji zpívali Rusové v hledišti.
   -----------------------------------------

   Anonymní26. února 2018 12:11 - na to jak se projeví Babiš si budeme muset ještě nějaký čas počkat. Dle mého názoru si ale na hlavu (jako Sobotka) srát nenechá.

   Smazat
  12. Je mi vážně těch /hlavně Norských/ astmatiků líto. Proč je tam posílají a nutí je dopovat. Spíš by je měli poslat na následnou paralympiádu a dát jim vyběhnout v Jižní Korei pár vyšších kopců. Každý kdo by vyběhl, řekněme třikrát až nahoru, ten by dostal zlatou a ostatní stříbrnou. Navíc by jim to pomohlo zdravotně a už by ne fet nikdy nešáhli.

   Smazat
  13. Na FB je nádherné video,jak kluci zpívají hymnu jako jeden muž!A jsou štěstím bez sebe!Ovšem,to USSÁci neodpouštějí!A za vítězství může Putin!

   Smazat
  14. 10:40 Dovedete si představit, jak by naši "demokraté" naříkali nad mezinárodní ostudou, když USA to bojkotuje a my bychom se nepřipojili? Jako včera v OVM, kde se lidovec Bartošek div nerozplakal nad "ostudou", že ministrině obrany pozastavila nákup amerických vrtulníků, přestože to AMERICKÝ KONGRES už schválil. Bartošek byl vzteky bez sebe, jak si nějaká česká ministrině vůbec dovoluje kazit Amíkům miliardový kšeft, za který lidovci tak bojovali.

   Smazat
  15. 16:34 Oprava: ...minisryně..(Šlechtová)

   Smazat
  16. 15:06 Babiš se už projevil prohlášením, že plebiscit o zahraničněpolitických otázkách nepřipustí. Všichni voliči ANO tak prokázali českému národu tragickou službu. T

   Smazat
  17. Spiš oprava :maxisryné

   Smazat
 4. USA se propadá do bažiny čím dál hlouběji a stahuje sebou celý západ.

  OdpovědětSmazat
 5. Multikulti se rozpadá stejně jako kdysi socialismus. Multikulti totiž není žádná společnost.
  Pouze národní státy jsou přirozenou formou společnosti.

  OdpovědětSmazat
 6. Amerika
  Mrtvé pohřbívají, z krčmy zní opilé hlasy,
  Vítr si pohrává s vlajkou z pruhů a hvězd.
  Blyští se bodáky, hlavně a tankové pásy,
  Strýček Sam přivezl svobody svojí děs.
  R.: Amerika, jistá v zádech dýka!
  Falešný demokrat, agresor, válečný štváč.
  Amerika, jistá v zádech dýka!
  Hrobařka míru a světa rozesírač!

  200 let teroru, násilí, zrady a pučí!
  Věznění, mučení, vraždění, týrání mas!
  Strýček Sam s chutí demokracii vnutí,
  Pomůže, poradí, ochrání je tu pro nás. Ref.:

  Ten, kdo odmítne vážit si jeho vkusu,
  nezištné pomoci a dobře míněných rad,
  dává životu sbohem, smrti pusu.
  Strýček Sam Ďábel sám, prostě z pekla smrad! Ref.

  OdpovědětSmazat
 7. Antirusismus = antisemitismus na kvadrát. Propaganda je všemocná, to věděl velmi dobře Göbbels, zejména když si to ověřil na působivé křišťálové noci, která se jeho soukmenovcům nezdála nikterak divnou, či snad dokonce nepatřičnou. Nemůžeme se divit, i Češi jsou jen lidé, že se vzdávají vlastní víry ve prospěch té propagované. Ostatně víme, jak to vždycky dopadlo - v historii z doby husitské či Temna - když Češi svou víru drželi. Tak by vlivem propagandy ani mnohým Čechům dnes nevadily u nás křišťálové noci směřované na židobolševiky = občany, co stádní i státní propagandě nepodléhají. A antirusismus je tedy tou dělící hranicí mezi přivrženci křišťálových a později možná i nocí dlouhých nožů, jako nepochybného projevu kapitalistické demokracie a mezi odpornými humanisty, pozůstatky barbarského volání po sociální spravedlnosti a občanské rovnosti, také před sloupy státu. Tedy ať vzkvétá soudobá podoba nacismu v naší nejskvělejší EU. Hurá na podlidi Východu, my nejskvělejší demokraté, válčící, zabíjející a okupující země kdesezamane našemu kapitálu drancovat.

  OdpovědětSmazat
 8. Ano,neuvěřitelné,kam až může dojít hanobení Ruska,ale čím ho více pomlouvají,tím vice Rusko stoupá na popularitě.
  Tvrdě to napsal W Post Ruský sportovci bez své země,toto přesně tvrdil Pjakin,sportovec bez své země,vlajky svého státu,nejsou vlastenci,hodni se schovávat pod křídla tohoto státu.Teď teprve mnohým dojde,co to je mít svůj stát,vlastenectví,svoji hrdost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. fajn, že vyhráli Rusové
   západ dostal za uši i se svými sankcemi ,
   ať se ten "slavný " západ jde již bodnout konečně!!!
   již bylo dost západu a Bruselu !!!

   Smazat
  2. Když USA nebude kecat do dění v Evropě, tak i ten proklínaný Brusel bude muset a bude jednat jinak. Zatím to jsou přece jenom loutky, kterými pohybují loutkovodiči z USA.

   Smazat
 9. Včera jsem si to ruské vítězství v hokeji užil. Rusům jsem fandil od začátku, ti naši neumětelové na ně stejně neměli ani náhodou. A ten poslední zázračný gól v neskutečném úhlu to završil. Fricové utřeli a to je dobře!

  OdpovědětSmazat
 10. Olympijské hry a veškerý vrcholový sport jso mně ukradené.Líbí se mně vesnický fotbal,dětské turnaje aj. U vrcholových sportovců často nevím za kterou hrají zemi, když třeba ve fotbale mají české kluby zaměstnance různé barvy pleti, zakoupené za velký balík peněz. Je to jen politika. Místo toho aby sportovala mládež a dospělí, kteří pracují, tak stát rozhazuje spoustu peněz všem těm darmožroutům, kteří pak pějí tu politickou píseň a společně si užívají výhod, kterou jim poskytujeme z naší práce a daní. A´t jdou všichni ti vrcholoví do pr...e!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Plný souhlas.A teď mi napadlo.Plíživé začleňování multikulturní společnosti,nenápadně. A ještě za za ty různorodé "ČECHY"platí neuvěřitelné prachy!

   Smazat
  2. 10:37, 11:25 a 15:30 - přátelé dnes již nejde vůbec o sport, ale pouze o velké peníze. Vždyť to většina těch vrcholových sportovců dává úplně jasně najevo. Když sportují za sebe, tak podávají většinou výborné výsledky, ale jak se jedná o reprezentaci, tak poserou vše co se dá, protože stát málo platí. Stačí se podívat na naše slavné hokejisty. Když celkem o nic nešlo, tak vyhrávali, ale jak šlo o medaile, tak prohráli co se dalo a dopadli jak dopadli.

   Smazat
 11. Vyloučit Rusko z účasti ve válce! Určitě by zas dopovali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, správně, vyhodit je z války a odsoudit je k věcnému míru! Noc jiného si nezaslouží.

   Smazat
  2. :-) :-) :-)

   Smazat
 12. nejsem asi sam ale nechapu proč rusove drži jako berani a nechaji se do svych makovic mlatit ani nebeknou jestliže ty zpravičky nejsou jako všechno propaganda ala gebls na entou prachu maji jistě dost a dělat někomu vola a křovi dohromady je tak trochu mimo stale mě tato taktika mov připomina dobu před okupaci čezka HITLEREM taky se zvyšovali jen stale nove a nove požadavky pro čistotu ras a jak to dopadlo stale ještě vime přestože už se přepisji dějiny

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA chtějí válku v Evropě za každou cenu a chtějí válku konvenční v Evropě. Putin si uvědomuje, že již nemá převahu, ale má jen jaderné zbraně.Myslím, že to oddalování je podobné i taktice Stalina, ale připravuje se na střet. Možná se i stane něco v USA, nebo v Evropě. I USA jsou v hajzlu svým dluhem a to hromadění zbraní bez válek jim škodí.

   Smazat
  2. Kdyby ušáci jen trošku cítili převahu tak už by dávno byla válka.jdou silně do kopřiv proto se snaží všemožně Rusko napadat všude a proto se Rusové drží stranou a kde nemusí tam v tichosti čekají.Západ se ještě nestačil zorientovat a stále drží basu.Co také čekat od krávy merkel a toho francouzkého cypa.

   Smazat
 13. Jsem zvedava, jak dlouho ty medajle Rusum nechaji, nez si vymysli "duvod" jim je odebrat.
  Rovnez jsem zvedava, zda by nasi hokejisti ferove bronz odmitli a nechali si svou bramborovou anebo zda po vzoru Koukalove a spol.by si taky do Rusa kopli a dodatecne nabidnuty bronz prijali.
  Eva

  OdpovědětSmazat
 14. Jsem pro zrušit OH. OH se staly zpolitizovaným byznysem. S původní myšlenkou OH nemají už nic společného.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mám stejný názor. K OH bych přidal všechna mistrovství světa rádoby amatérů. K dopingu se přidala politika. Už to není o sportu. Ožralí frackové hýkají "kdo neskáče není Čech", ale většina z nich nezná ani pravidla hry, na kterou se koukají.
   Už to není o sportu.

   Smazat
  2. To určitě objeví doping u hokejistů RF.

   Smazat
 15. Mě by zajímalo, koho teď bude olympijské hnutí sankcionovat, když nachytali dva nějaké ty sportovce v šedém mundůru, jak dopovali. To mi není jasné. Rusko to nemohlo zařídit, protože je totp sportovci nereprezentovali, takže by mělo být sankcionováno asi celé prezídium OH, nebo co to mají za potentáty. Někdo by to měl šeredně odskákat. A jestli přijdou, že hokejisté, bez národnosti, zvítězili a všichni dopovali, tak to už je na to, aby OH zrušili a našli si jinou zábavu.

  OdpovědětSmazat
 16. Je to prosté a jednoduché. Zakázané ovoce nejvíc chutná. Místo aby tím Rusko lidem znechutili, výsledek je naprosto opačný. Asi jako komedianti,Rychlík, nebo hloupý Pavlica v Brně, kdy měli hroznou legraci z prezidentova zdraví. Kam až se dá klesnout ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím. Domnívám se, že to vede k rozvoji kritického myšlení. Jen trochu vnímavý člověk cítí to pokrytectví.
   Lidé, kteří o sobě vykřikují"My jsme ti slušní", "Budu slušným prezidentem", a přitom se vysmívají hendicapu, zesměšňují fyzickou nemohoucnost druhého, jsou naprostí ubožáci.
   Pavlicovu tvorbu už budu vnímat s pachutí nízkosti.Byl to pro mě šok, jak se v Brně vyjadřoval. Myslel jsem, že je to kultivovaný člověk, ale není.

   Smazat
 17. Blahopřeji Rusům k vítězství v hokejovém turnaji OH a přiznám, že jsem nečekal, že po padesáti letech, kdy jsem Rusy nemusel, jim budu ve finále jednou fandit. Už jsem psal, že až taková sláva to není, neb celý turnaj byl béčkové úrovně bez nejlepších hráčů Kanady, Ameriky, Švédska, Finska, našich i samotných Rusů, kteří hráli v NHL. Zarazilo mě, že hrdí Rusové vůbec na olympiádu jeli a nechali se takto ponížit. Nezastali se těch sportovců, kteří tam nemohli jet, protože jsou v podezření a doposud jim nebylo nic prokázáno.Svoji účastí pod olympijskou vlajkou defacto přiznali svůj podíl na dopingové aféře. Ale ztrestat celou, za provinění několika funkcionářů a sportovců, to nemá obdoby. Olympijská mašlenka o sbližování národů, států, mládeže celého světa, o míru a přátelsví utrpěla velmi těžce. Budu na olympiádu v Koreji vzpomínat se smíšenými pocity.Cuberténe, neprobuď se! M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechci vám brát iluze, ale přijdou mnohem horší olympiády. A něco mi říká, že nebudeme čekat dlouho.
   Běh dějin prudce zrychluje. Nacistickému Německu trvalo šest let od nástupu Hitlera k rozpoutání války. My už ve válce prakticky jsme a Hitlerové ještě neusedli na trůn. Dnes už se čeká jenom na nějakou akci pod falešnou vlajkou, aby válka přešla do další fáze.
   Svět za pět let, pokud vůbec ještě nějaký bude, už nikdy nebude takový, jaký známe.

   Smazat
  2. Variantu jet na OH jako "Sportovci Ruska" navrhl Putin těm, kdo se chtějí zúčastnit. Přijal je všechny a omluvil se jim za to, že 4 roky tvrdě trénovali a MOV vyrobilo mega podraz, protože jsou Rusové. Od hokejistů dostal dres s nápisem: Rossia v mojom serdce.
   Myslím, že hokejisti, kteří počůrali během soutěže prsa všem soupeřům, vyhráli s velmi dobře hrajícími Skopčáky tím brilantním gólem a ještě všem zazpívali svoji hymnu, dobře Rusko reprezentovali. Myslím, že mančaftů, které znají slova své hymny, v západním světě moc není.

   Smazat
 18. Válka je svině! Každý, kdo se jí snaží rozpoutat je zločinec!!! Je třeba zajistit, aby se dotkla hlavně těch, co k ní přispívají!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, válka se měla dotknout především Havla. Humanitárně bombardoval Jugošku a štval do války proti Iráku. Za to je rakovina jako trest málo.

   Smazat
  2. To se ještě nikomu nepodařilo. Občas chytne řemen pár užitečných idiotů, ale ty hlavní ryby zůstanou pěkně za větrem.

   Smazat
 19. Ano je fakt, že jak náš Záruba tak jiní si neodpustí uštěpačné poznámky za hranou fair play na adresu Ruska.
  Ale lidi pravda je ta, že účast Němců ve finále je naprosto jak to napsat nečekaná? Takže byli určitě outsidery a právě z toho důvodu jim mohla část lidí fandit, aby třeba zažili to co my v Naganu- takže kdyby vyhráli byla by to opravdu prvotřídní senzace bez ohledu na poraženého finalistu.
  K té politice- doufejme, že si to Korejci užili, že tahle olympiáda alespoň trošku pomůže vzájemnému oteplování vztahů- věřím, že pokud by USA odtáhli a nevměšovali se, korejci by dospěli k mírové dohodě a našli by cestu jak žít alespoň v míru vedle sebe.

  OdpovědětSmazat
 20. efpe.
  Co když byla naplánována výhra Němců,nejdřív na sportovním poli?To by bylo vítězných fanfár v pražské kavárně.Zase musí kavárno polknou hořkou pilulku.Takže podobně by dopadlo Německé tažení na Rusko,výprask,pak by Ruská vlajka znova zavlála nad Berlínem.

  OdpovědětSmazat
 21. I Pjakin se může mýlit. Ti co na olympiádu jeli zvedli rukavici hozenou MOV. Kdyby nejel nikdo, bylo by to mnohem, mnohem horší. To Pjakinovi uniklo. Po Rusku by neštěkl ani pes, ale takto si Ruskou udělalo pořádnou reklamu za peníze olympijského výboru. To zase uniklo pořadatelům, :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12.56 Bez urážky, píšete nesmysly...
   Suverenita Ruska nestojí na tom, zda "nějací" jeho sportovci jedou či nejedou na OH v Jižní Koreji. Rusové to v historii už několikrát prokázali svým hrdinstvím a vlastenectvím, a rozhodně nemají zájem o žádné "zviditelnění" nebo "reklamu"...

   Smazat
  2. Já s Vámi naopak souhlasím. Rusové zde nikdy neměli takovou podporu, jako nyní, a to nemyslím jen hokejisty.
   Pjakin občas pěkně blábolí, však jej za to tešou i vlastní.

   Smazat
  3. 12:56 Tak to není. Jestliže MOV uznal některé ruské sportovce za "čisté", tak tito a jejich bafuňáři měli trvat na tom, že se zúčastní jen jako plnoprávní. MOV by těžko mohl odmítnout, když už je jednou prohlásil za bezúhonné.
   OH v principu nejsou soupeřením jednotlivců, ale států. Kdyby tomu tak nebylo tak by všichni závodili jen pod svými jmény bez označení státu. Korejci si to v duchu olympijské myšlenky vybojovali, Rusové se na to vy..ignorovali. Celí šťastní za hozenou kost.

   Smazat
 22. 12:04!
  Korea je částečně okupovaný stát juesesáky, podobně jako japonsko, německo a benelux. My a poláci jsme natom ještě hůř protože jsme protentokrátem okupovaných zemí a doslova je živíme a opečováváme. Naše matička měst prágl je okultním židovským místem, kterého se nikdy nevzdají, a proto ten naprosto propastný rozdíl ve volbách. Do práglu se stahuje špína z celé jevropy a učí se tam na rádoby VŠ ideologickým manipulacím a výpalnickému okrádání původního Slovanského obyvatelstva. A to drží hubu, protže má vypálenou davidovu hvězdu na čele vedle hvězdy bolševické. No ozvěte se na veřejnosti s kainovým dvojznamením na čele!! Mládež už je otroky na věky, teda pokud my staří neodhodíme berličky a nenakopem vlastní potomky do řiti, aby nedělali Slovanům ostudu.

  OdpovědětSmazat
 23. Tady v tydiskusi je zase chytraku. Ze se vsichni do toho Ruska neodstehujete, kdyz je tam tak bajecne

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13;31
   Zmlkni ty tlamořitníku bez schopností vlastní myšlenky!

   Smazat
  2. Jarine,podle jména a podle Vašeho diskusního příspěvku jste jistě velmi "blízký přítel" pornojandy.
   Tak tam uplatňujte své rozumy.
   Děkuji

   Smazat
  3. Jarine 13:31 ty troubo, kdo tady říká, že v Rusku je báječně? Já se připojuji k ruským sympantizantům prostě proto, že jako typický Čech mám tendenci fandit slabším, zvlášť, když se ocitnou pod nefér nátlakem. Ty zas jsi takový slabingr, který se lepí k silnějším. Nulo.

   Smazat
 24. Naděje, i pro Korejský poloostrov, umírá poslední…
  Ludvík Smýkal

  „USA není líto nikoho, kdo bude umírat za jejich zájmy. Není jim líto Severní ani Jižní Koreje, které budou bojovat za americké zájmy. Jižní Korea si to v podstatě uvědomuje, problém je v tom, že je okupovaná a všechna její ekonomika je ekonomikou USA, která tam byla převedena. A proto čistě na státní úrovni nikdo nemá zájem na tom, aby došlo k válce. USA v podstatě o to také nemají zájem, …„ http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-4-12-2017

  Je, a zřejmě i zůstane, otázkou, zda slova V. V. Pjakina v jeho Otázkách-odpovědích z 4.12.2017 byla či nebyla tou pověstnou „předtuchou“ věcí příštích nebo byla založena na „informacích“, o kterých se většině smrtelníků na této planetě ani nezdá.

  V době, kdy státníci různých zemí světa nešetřili výhružkami na adresu Korejské lidově demokratické republiky (KLDR), většina médií se předháněla v informacích typu kolik letadlových lodí už soustředily USA u Korejského poloostrova, jaké typy letadel a s jakou výzbrojí přelétly přes poloostrov a kdy „konečně“ bude „prokletý“ Kimův režim „smeten ze světa“ formou jaderného úderu, zněla Pjakina slova dost „odvážně“.

  K zodpovězení zřejmě také zůstane, zda slova severokorejského vůdce Kim Čong-una „Zimní olympijské hry budou dobrou příležitostí pro zemi. Upřímně doufáme, že zimní olympiáda bude úspěšná. Jsme připraveni přijmout kroky, včetně vyslání delegace. Zástupci obou Korejí se mohou co nejdříve setkat, aby projednali tuto možnost.“, pronesená v jeho novoročním projevu byla pouze „náhodná“ nebo vzešla z „iniciativy“ některého dalšího státu nebo jednotlivce. https://video.aktualne.cz/kim-cong-un-zvazujeme-ucast-na-olympiade-a-usa-at-si-daji-po/r~51e42f56efa211e794dbac1f6b220ee8/r~f35457f4f05511e7b6830cc47ab5f122/

  Vše nasvědčuje tomu, že vše zřejmě již bylo předjednáno a dohodnuto zainteresovanými stranami předem.

  2. ledna 2018 Jižní Korea nabídla svému severnímu sousedovi jednání o zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu.: https://www.denik.cz/ze_sveta/jizni-korea-nabidla-kldr-jednani-o-olympijskych-hrach-20180102.html
  17. ledna 2018 se lze v médiích https://zpravy.idnes.cz/olympiada-olympojske-hry-pchjongcchang-kldr-severni-jizni-korea-roztleskavacky-g1k-/zahranicni.aspx?c=A180117_104126_zahranicni_hm1 dočíst, že Severní a Jižní Korea se dohodly a budou na zahájení zimní olympiády v Pchjongčchangu pochodovat společně pod jednou vlajkou“.

  Schválení této „dohody“ Mezinárodním olympijským výborem, který se sešel promptně už v sobotu v Lausanne, zřejmě už bylo jen formalitou a tak jihokorejské ministerstvo pro sjednocení uvedlo, že KLDR na olympiádu, která se v Jižní Koreji uskuteční v termínu 9.-25.února 2018 vyšle zhruba 550člennou delegaci, v níž bude „neuvěřitelných“ 22 severokorejských sportovců. https://zpravy.idnes.cz/olympiada-olympojske-hry-pchjongcchang-kldr-severni-jizni-korea-roztleskavacky-g1k-/zahranicni.aspx?c=A180117_104126_zahranicni_hm1

  „Překvapením“ bylo, že součástí této „delegace“ také bude sestra severokorejského vůdce Kim Čong-una Kim Jo-čong a předseda parlamentu KLDR, formální hlava státu. Oba byli oficiálně přijati prezidentem Jižní Koreje Mun Če-inem, podali si s ním ruce a předali mu osobní dopis severokorejského vůdce Kim Čong-una s pozváním jihokorejského prezidenta k návštěvě KLDR. https://zpravy.idnes.cz/kldr-jizni-korea-olympiada-zoh-pchjongcchang-kim-jo-cong-p2q-/zahranicni.aspx?c=A180209_064347_zahranicni_mpl

  OdpovědětSmazat
 25. Roztleskávačky ze Severní Koreje, vzbuzující všeobecnou pozornost a nadšení, zpívající píseň o znovusjednocení obou Korejí, už jen celou atmosféru doplnily a doplňují. http://www.reflex.cz/clanek/olympiada-2018/85129/reflex-z-olympiady-davy-lidi-okukuji-roztleskavacky-severni-koreje-jako-zvirata-v-zoo-je-z-toho-trapnost.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  Po návratu vládních činitelů zpět do KLDR vyjádřil Severokorejský vůdce Kim Čong-un nad tím vším svou spokojenost. Méně spokojený „může“ být americký viceprezident Mike Pence, zastávající v dějišti her v Pchjongčchangu tvrdou linii proti KLDR. I když vše zřejmě bylo s USA projednáno předem, tak si spíše počínal „jako slon v porcelánu“. https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/kldr-na-olympiade-vyhrala-washington-se-v-diplomatickem-boji/r~6e25d56810d411e883510cc47ab5f122/

  Uvedené události, svým načasováním a významem, zřejmě zastínily Olympijské hry v Jižní Koreji, poznamenané nesmyslným vyloučením Ruska, a naplnily tak slova: "Washington a Soul, jež se držely strategie zesílení slovního a silového nátlaku na Pchjongjang, jsou zahnáni do slepé uličky. Jejich metody se ukázaly být neplodné a přispěly jen ke zvýšení rizika pro mezinárodní společenství. Mezinárodní společenství nemůže tento problém ignorovat a tak to mezinárodní společenství začíná vstupovat do řízení.“(Pjakin, 4. 12. 2017)

  Prokázaly, že jakýkoliv konflikt je třeba řešit mírovým způsobem při uchování suverenity, kulturní svébytnosti a identity všech zúčastněných států. Naděje, jak pro Korejský poloostrov, tak pro všechny státy světa, umírá poslední…
  ---
  Pod čarou:
  Sjednocení Korejského poloostrova pokračuje?

  Jako z jiného světa působí dnešní článek https://www.lidovky.cz/na-zaver-oh-dorazi-honorace-z-kldr-prijede-general-z-usa-ivanka-trumpova-1ad-/zpravy-svet.aspx?c=A180222_102906_ln_zahranici_sij mj. informující, že na závěr olympijských her v Pchjongčchangu, Severní Korea vyšle do Jižní Koreje další vysokou politickou delegaci, která se zúčastní nedělního závěrečného ceremoniálu. V delegaci bude i místopředseda ústředního výboru Korejské strany práce Kim Jong-čchol, pověřený agendou kolem vztahů mezi oběma Korejemi, který byl v minulosti byl šéfem severokorejské vojenské rozvědky. Zřejmě už v současnosti vůbec „nikomu“ nevadí, že Spojené státy a Jižní Korea zařadily před časem Kim Jong-čchola na černou listinu za jeho podporu severokorejského jaderného a raketového zbrojního programu. „Jižní Korea se ale rozhodla přijmout severokorejskou olympijskou delegaci pro dobro her, uvedl nejmenovaný představitel jihokorejské prezidentské kanceláře. Ten také řekl, že Soul o chystané návštěvě informoval USA.“

  „Osmičlenná severokorejská delegace by měla do Jižní Koreje přicestovat v pátek po silnici a během návštěvy se setká s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem.“

  Tím „směšněji“ tak působí tvrzení, že americký viceprezident Mike Pence, který se zúčastnil zahajovacího ceremoniálu zimní olympiády, se chtěl při té příležitosti setkat s představiteli KLDR, včetně sestry severokorejského vůdce Kim Jo-čong, ale Severní Korea setkání na poslední chvíli odmítla. Lze jen doufat, že Ivanka Trumpová, která také na závěr olympijských her bude v Jižní Koreji, bude úspěšnější, i když si současná vládní elita v USA mír na Korejském poloostrově zřejmě nepřeje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:48 Pokud jste pozorně poslouchal závěrečný projev jihokorejského "ředitele her", tak ten přesně potvrdil vaše slova. Snaha o mír a sblížení obou Korejí, bez ohledu na "válečné štváče z Wólstrýtu". Na tribuně si představitelé obou zemí velmi srdečně potřásali rukama, mám dojem že i s Ivankou. Američtí soudruzi imperialisté z toho museli být pěkně nakrknutí.

   Smazat
 26. Ale že to trvalo! Konečně je to venku! Rusové měli v hokejkách namontované tasery. Taser je totiž elektrický paralyzér založený na principu elektrického šoku. Tím je taky vysvětleno, že naší chlapci, kteří jistojistě počítali se zlatem, jim nemohli dát ani jediný gól!

  OdpovědětSmazat
 27. Re:10:19 ona ta věc s ruskou účastí-neúčastí má trochu i jiné pozadí. Představte si,že jste sportovec, který většinu dosavadního života věnuje přípravě na veliké závody a máte formu ale bohužel i věk, který vám možná příště nedovolí být nejlepší. Co uděláte ? Svěsíte ramena a budete do konce života toho litovat ,nebo nastoupíte a porazíte ty ,co byli předem plánovaní jako vítězové ? Vyhrajete , protože na to máte, nebo přistoupíte na vnucené podmínky a na slitování těch hochštaplerů , že vás příště snad nechají, ale spíše zase pod nějako záminkou nenechají, sportovat !? U ruských hokejistů ta bylo stoprocentně správné rozhodnutí a hokejisty i diváky závěrečně zazpívaná hymna Ruska ,která se nesla halou i přes řvoucí hymnu? olympijskou byla nádherná. Pokud bych mohl alespoň napolovic parafrázovat Havla, tak v tomhle příběhu opravdu zvítězila pravda nad lží a nenávistí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:13 Máte pravdu, že vše, i ruská účast-neúčast má i trochu jiné pozadí, tato zásada totiž platí totiž obecně.
   "Zdůvodnit" se dá v podstatě vše, účast na OH přípravou na velké závody nebo, podvod nebo zrada své vlasti starostí o rodinu, smlouvou se sponzory, jiným politickým nebo náboženským názorem, apod.
   Vždy záleží "jen na úhlu pohledu", u každého člověka může být jiný...

   Smazat
 28. Jo jo kdo jím ty lži bude žrát já určitě ne.

  OdpovědětSmazat
 29. Když tady tak čtu to oslavné kvílení nad Rusáky tak bych se klidně vsadil, že tihle rádoby"Češi" fandili Rusákům i proti nám v semifinále.

  Vy nejste žádní Češi a už vůbec ne vlastenci, ale obyčejní ruští užiteční idioti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:03 "Idiotem" jste tady vy, vážený. Nepřipustit, bez důkazů, Rusko na Olympijské hry je obyčejná sviňárna...

   Smazat
  2. 17:03
   Ty seš neskutečný vemeno z kachny....A ke všemu ÚPLNĚ NEUŽITEČNÝ!!!!!

   Smazat
  3. 17:03 To vy nejste Čech, když obhajujete sviňárny, ale jste jenom obyčejný neužitečný podpindosník.

   Smazat
  4. Ano, já jsem skutečně fandil Rusku. Čest!

   Smazat
  5. 17:03 Máte recht. Jako Češi jsme měli prosazovat úplné vyloučení Ruska a mohli jsme mít v hokeji zlatou a lepší umístění i v dalších disciplinách. Vyloučit jenom ty nejleší Rusy bylo málo, i tak sebrali dost medajlí. Konkurenci je třeba likvidovat za každou cenu. Tak zní základní pravidlo dnešní doby.

   Smazat
  6. Anonymní 17:03

   Můj děda se neztotožnil s Reichem ani s protektorátem Böhmen und Mähren a fandil Rusku, já se zase neztotožňuji se současnou EU ani s kolonií Česko a taktéž fandím Rusku.
   Vy jste to třeba ve vaší familii měli a máte naopak. Budiž, každý jsme nějaký a nezbývá vám, než se s tím smířit.

   Smazat
  7. Souhlas ujo. Já taky.

   Smazat
  8. 17:03 argumentuješ jako hlupák, tvrdíš co by kdyby udělal někdo jiný, což nemůžeš vědět a navrch, k označení celého národa používáš hanlivou formu. Co jiného z toho vyvodit, než to, žes' primitiv.

   Smazat
 30. Zajímavé. Ten úhel pohledu se s věkem rozšiřuje nebo zužuje. Podstatné je, jesli člověk je imunní vůči tomu neustálému vymývání mozků. V podstatě dnes má člověk tolik fake informací, že se buď stane flegmatikem bebo teroristou. Úplně jsem žasnul, jak radiožurnál zase informoval svoje posluchače o vraždě novináře a jeho ženy na Slovensku. Hned se to zvrhlo na to, že je tam situace jako v Rusku. Přitom nikdo si nepoložil otázku "komu to slouží". Já mám jasno. Jedině fašismus má tyto metody. Byla to evidentně nájemná vražda a pachatel se nikdy nezjistí. Média ovšem budou půl roku psát o ruce Moskvy. ˇŘíšský sněm zapálili autoři kampaně. To je třeba si zapamatovat.

  OdpovědětSmazat
 31. Možná se blíží čas, kdy si vměšování Ruska do čehokoliv, budeme přát. Díky Ameriko !!!

  OdpovědětSmazat
 32. Čt také připomněla Zemanův výrok o likvidaci novinářu . Špiní prezidenta a Okamuru by nejraději ukřiživali . Rusko vyhralo zlatý medaile . Hymnu si zaspívali a fertik . Mysleli že Rusáci nepřijedou , ale Putin sportovce nechal rozhodnout kdo chce jet ať jede ! Fandil jsem našim , ale bohužel neměli štěstí . Německu fandit nebudu ! Fandit jim může matka všech uprchlíku . Ljubo bratci ljubo .

  OdpovědětSmazat
 33. Myslím, že v tom se Pjakin trochu mýlí. Výsledný efekt více uškodil OH než Rusku...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:13
   Bohužel se mýlíte, jsem přesvědčen o tom, že 60 procent populace neví kdo a co je Ruská federace. To není opravdu nic proti Rusku, ale musíte si uvědomit že cca 60 procent obyvatel zemně je negramotných a nemá přístup i internetu. Mněnění značky je vskutku nebezpečné i pro obchod s poměrně inteligentnějšími lidmi. Věřte zkušenému.

   Smazat
 34. Potvrdí se "dodatečně" jediná svatá pravda a to že všichni rušští hokejisté byli zcela zdopováni a to po celou dobu olympijského turnaje.
  Medaile jim budou z rozhodnutí pentagonu odebrány a budou předány, ne skopčákům, ale američanům..

  OdpovědětSmazat
 35. Tady je pravidelný pořad ruské televize 60 minut. Tento je věnován olympijským hrám a návratu sportovců domů
  https://www.youtube.com/watch?v=xTNmm4n1ISY

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady je pokračování
   https://www.youtube.com/watch?v=We-ynXcZNv4

   Smazat
 36. Dobrý večer.
  Tak, já bych také řekla, že "Ruská mašina" byla nadopována. Celá. Jsou to samí chlapi. Vysvětlím. Za SSSR se 22. nebo 23. února slavil "Den Rudé armády". V těchto dnech v únoru, ale před 73 léty začala poslední fáze 2.sv. války ze strany SSSR. Byl vydán rozkaz "Na Berlín"!. A já, když jsem ráno na netu zjistila, že finále bude hrát Rusko s Němci, tak jsem prohlásila "Na Berlín" a pak jsem jen čekala na výsledek. To byl doping, nemyslíte? Rusové by tam nechali život. Ale dnes mi kolega říkal, že Němci prý nehráli vůbec špatně. Již jsem to tady 17.5.2017 dávala, ale dám znovu.
  „Chraňte se vzbudit Rusa. Vy netušíte, čím tohle probuzení pro vás skončí. Můžete ho zadupat do bláta, promíchat s lejny, vysmívat se mu, ponižovat ho, opovrhovat jím a urážet ho…
  A v tu chvíli, kdy se vám začne zdát, že jste nad Rusem zvítězili, že jste ho zničili, na věky věků zostudili, rozdrtili na prášek, najednou se stane něco neobvyklého a pro vás překvapivého: On přijde k vám domů. Unaveně klesne na židli, na kolena si položí samopal a zadívá se vám do očí.
  Bude cítit prachem, krví, smrtí. Ale bude ve vašem domě. A v tu chvíli vám Rus položí otázku: „V čem je síla, bratře?“ A právě v tuhle chvíli tisíckrát zalitujete, že nejste Rusovi bratrem. Protože bratrovi on dokáže odpustit. Ale nepříteli nikdy. Francouzi si to ještě pamatují. Němci to vědí… Rus žije spravedlností. Obyvatel Západu žije lživými brífinky a záludnými tiskovými konferencemi. Dokud v jeho srdci žije spravedlnost, Rus se vždy dokáže zvednout z bláta, z temnot, z pekla. A s tímhle vy nedokážete udělat vůbec nic.“
  Pěkný nový den přeji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:08 Rusy celkem dobře znám, nějakou dobu jsem tam pracoval. A můžu potvrdit všechno, co jste tak pěkně napsala. Děkuji. V Rusech je totiž něco, co bych nazval "čistou, hluboce lidskou duší". Lidé, kteří znají jen prospěchářství a podrazy, se tomu mohou vysmívat, zneužívat a považovat za naivitu. Ale v krizových situacích se vždy ukáže, jaká je v tom síla.

   Smazat
  2. Fakt je, že marně přemýšlím o nějakém ruském podrazu z historie. O jediném případu, kdy by Rusové nedodrželi nějakou dohodu, nebo smlouvu. I tolik propíraná "invaze" do Československa z roku 1968 byl vlastně "úklid" na vlastním dvorku. Dvorku, který Sovětskému svazu pomáhali vykolíkovat jeho tehdejší spojenci USA a Velká Británie na Jaltě a v Postupimi. Na rozdíl třeba od Británie, nebo Francie, kteří nás vyměnili v Mnichově za několik měsíců míru, Rusové své slovo nikdy neporušili.
   A kdo si myslí, že by třeba pro nás šli Američané do velké války, je hodně naivní. Nemáme ropu, ani jinou strategickou polohu a obyvatelstvo, které je velkou měrou "nespolehlivé". Nechceme se totiž nechat nestydatě okrádat. I když nám poměrně dlouho trvá, než si ono okrádání uvědomíme.

   Smazat
  3. krasně napsaný, moc krásně děkuji. Je to opravdu tak, ta mocná síla pravdy a čistoty je neporazitelná. Když jsem sledovala Nesmrtelný pluk v čele s Putinem, opravdu to je síla! Podívejte se na Bitvu o Sevastopol. To je síla! Ano zašlapete a pošpiníte je, ale oni se vůbec nebojí zvednout hlavu a vztyčit se, zpříma jít a zvítězit. Ano vysmívají se dnes všemu co jen zdálky zavání Ruskem, ale aby jsme ještě jednou neprosili, aby nás zachránili,...ale stále věřím, že ještě jsme slované, že ještě máme šanci!

   Smazat
  4. 5:31 Mluvíme o ruské "duši". Rok 1968 jsem zažil a mluvil jsem s prostými vojáky. Musíte rozlišovat mezi hrátkami na top levelu politiky a mezi motivací vojáků. Ti se ze začátku domnívali, že nás jedou zachránit před vražděním v občanské válce a před vnějším napademím. A šli ochotně a rádi. Když později zjistili, že pravda je jiná, bylo to i pro ně velké zklamání a hanba, za kterou se upřímně styděli. I když po zkušenosti s "úspěšným" plyšákem dnes víme, že se neměli vůbec za co stydět.

   Smazat
 37. Приветствую..

  OdpovědětSmazat
 38. Pěkně napsané , má to duši . Nás s rudou armádou nikdo nerozdrtí ! To jsme spívali v přímači ,smáli se tomu a nenávideli CA . Dnes zjišťuji že tato píseň je pravdivá a s Ruskými vojáky budu vždy bránit vlast proti zlu ze západu . Marcel

  OdpovědětSmazat
 39. Почитал ваши комментарии и немало удивлен,что у простых чехов трезвый взгляд на пропаганду и очернение со стороны Запада против России..Только возникает вопрос,почему,если у простых чехов такая реакция на неприкрытую пропаганду и ложь относительно России,то в парламенте у вас столько отъявленных русофобов?!Похвала чехам только за их президента Милоша Земана..Не потому что он шпион Путина,как называют его у вас западноориентированные силы..не потому,что но за Россию или против России,а что он за Чехию..за попытку высказывать независимое мнение вопреки диктату Брюсселя и Меркель..Ведь это и есть подлинная независимость..И за вот такую независимую позицию моей страны Запад во главе с США так остервененно действует против моей страны,России..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:31 Víte, mnoho všelijakých vykuků potřebuje pro ospravedlnění svých zlodějen strašit lidi nějakým nepřítelem. A je jedno, jak se při tom lže. Hlavně že se odvede pozornost lidí od jeho skutečných nepřátel. V celém světě to ale funguje stále méně, proto se propaganda uchyluje ke stále absurdnějším lžím. Nechápou, že tím jen urychlují svůj pád. Dostávají se na hranici, kdy jim kromě notorických blbů nebude věřit vůbec nikdo.

   Smazat
  2. ano my prostí občané Čech a Moravy nemáme nic proti Rusku. Ano opravdu máme v parlamentu tolik rusofilů, bohužel prý jsme si je zvolili. Také jsme rádi, že vyhrál Zeman, a né proto, že by byl agentem Putina, ale pro to, že hájí občas i zájmy Čechů. A nebojte my Vám rozumíme, my víme a pamatujeme, a učíme to i své děti a věříme, že příjde ještě i jiná doba, kdy budeme ctít svoji rodinu, svůj národ, svou vlast! Víra a láska je mocnější a v pravdě je síla. My odoláme!

   Smazat
  3. Češi , Srby , Rusy bratuški .
   Slovany nikdo nerozdeli !

   Smazat
  4. 7:46 Dovolím si malou opravu. Zřejmě jste myslel rusofóby, ne rusofily. Rusofób má chorobný strach ze všeho ruského. Naproti tomu rusofil používá rozum, není idiot.

   Smazat
 40. Bohužel, už od franků platí, že češi vždycky sloužili svým pánům a hlavně katolické církvi. Viz dnešní aktivaita lidovců ve sněmovně.

  OdpovědětSmazat
 41. Olympijský tým norských astmatiků- ten nikomu nevadí, to je v pořádku ?

  OdpovědětSmazat
 42. sportovní přebory biochemických laboratoří mě na ZOH vůbec nebraly, daleko zajímavější bylo to, že obě Koreje by se už konečně asi rády spojily v jeden celek po vzoru Vietnamu, ale že je tu drobný zádrhel v přítomnosti amerických vojáků, kteří bděle naplňují heslo "rozděl a panuj", takže žádné slučování nebude

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.