Reklama

sobota 3. února 2018

Stalingrad - mezník záchrany Evropy před fašismem


Jiří Jaroš Nickelli
3.2.2018 ČeskéNárodníListy

Úctyhodný československý badatel, novinář a spisovatel Emil Vachek ve svém velkém osmidílném díle Německá válka (Praha 1945-1947) napsal k tématu Stalingradu tato slova: "Především - v čem spočívá nesmírný význam Stalingradu pro Sověty? Stalin označil Moskvu za hlavu a Stalingrad za srdce Sovětského svazu". Slova to byla výstižná a charakterizující onen přelom ve válce německého fašismu s jeho otrockými federáty proti Británii, proti Evropě a poté proti SSSR a USA.


Němečtí fašisté dostali ránu do palice od Sovětů u Stalingradu již podruhé. Poprvé to bylo v historické bitvě o Moskvu. Konstatovali to sami němečtí generálové a historikové, jako například von Schlabrendorff: "Porážka u Moskvy znamenala více než ztracenou bitvu. Její zásluhou byl tentam nimbus neporazitelnosti německé armády. Byla počátkem konce."

Řečeno opět s W.S.Churchillem, jestliže Moskvu lze považovat za počátek konce německé fašistické hordy, pak Stalingrad lze opět pokládat za konec začátku porážky fašismu (chcete-li nacismu, té zvláštní odnože fašismu). Cíl německého fašismu vyjádřený vůdcem těchto tlup byl jednoznačný. Uchvátit po dobytí Moskvy u Stalingradu přístup ke kavkazské ropě a dále do nitra střední Asie a dobýt britské impérium, pak Čínu. Druhý proud tlup by uchvátil Zauralí a Sibiř. Generalplan "OST" by byl naplněn, miliony sovětských otroků by byly upracovány k smrti pro větší slávu ohavného III. Reichu.

Historie naštěstí neuznává kdyby. Jako Britové zastavili rommelovce u El Alameinu, tak Sověti zarazili definitivně dobývání SSSR u Stalingradu. Za takových obětí, které dosud svět zaznamenal jen za I.světové války u Verdunu a na Sommě, zde však ve formách snad ještě apokalyptičtějších. Zůstane nesmrtelnou zásluhou národů Sovětského Svazu v čele s národem ruským, že za podmínek pro ostatní svět nepředstavitelných uhájili nejen svůj stát, ale po obratu na frontě mohli započít boj za osvobození ostatní Evropy. I když za spolupráce Spojenců, přece jen sovětští lidé nesli několik hrozných let největší tíhu boje s fašistickými hordami. Musíme také zdůraznit obrovský rozsah poškození území SSSR, nesrovnatelné s i s hroznými ztrátami v ostatní okupované Evropě. Udává se údaj o 70 tisících zničených měst a obcí Světského svazu, a celkové číslo všech lidských obětí agresorské války fašismu dle novějších odhadů čítá 27 milionů padlých a nezvěstných. Ne nadarmo dostal sovětský lid a stát od britského panovníka za vítězství u Stalingradu převzácný meč s brilianty. Byl to velký symbol uznání západních Spojenců pro velikost a oběti tohoto dějinného vítězství nad fašisty. Dnešní nepřátelé Ruské federace by si to měli často připomínat...

Po Stalingradu počal rovněž morální rozklad zločinného wehrmachtu, když si v první řadě jeho velitelé uvědomili holou skutečnost neudržitelnosti východní fronty podle plánů šíleného führera. Od té doby nastalo ono "zkracování fronty a úspěšné odpoutávání se od nepřítele", jak to nazýval goebbelsovský tisk a rozhlas. Maršál Paulus byl prvním maršálem zajatým ve válce v historii německé říše a nakonec se stal spolupracovníkem poválečného východoněmeckého státu. Obklíčená 6. armáda ve dvojitém kotli uzavřeném nakonec u Kalače, musela nastoupit do sovětského zajetí, kde - navzdory dnešním lhářům - nebyla vybíjena zvěrským způsobem jako to činili germánští nadlidé Sovětům. Samozřejmě mnozí nevydrželi těžké podmínky zajetí, ale stejně se jich několik tisíc vrátilo nakonec do Německa. To miliony fašisty zavražděných sovětských zajatců takové štěstí neměly. Nikdo, kdo chce zachovat pravdivou paměť osvobozenské války proti fašismu v Evropě, by na tato fakta neměl zapomínat,a hlavně by je neměl překrucovat.

Dnes se mnohdy setkáváme u lidí, kteří nebyli postiženi II. světovou válkou, jako například my odbojáři, ztrátou mnoha rodinných příslušníků vražděním, popravami a vězněním zločineckého III. Reichu, s představami, jakoby II. světová válka byla zaviněna oběma hlavního protagonisty válečného střetu - Němci prý stejně jako Sověty (!). To je velká lež, kterou může propagovat pouze buďto ignorant dějin nebo nepřítel pravdy. Bez vítězství SSSR u Stalingradu, by nebylo svobody nejen národů Sovětů,ale i národů porobené Evropy - a to nejméně Evropy středovýchodní, jižní a severovýchodní. A je možné, že ani západní národy osvobozené Spojenci by se v případě porážky Sovětu nemusely dočkat svobody! Naštěstí v historii kdyby neplatí.

Bez Stalingradu by nebylo i československé osvobození. Taková je historická pravda.
 

Dr. Jiří Jaroš Nickelli, ČSBS Boskovice

26 komentářů :

 1. Místo vděku Rudé armádě za osvobození a úctě k vojákům padlým v boji s fašisty malují šašci placení z USA tanky narůžovo ( a za to beztrestně rozkradli miliardy) a další psychopati za peníze z USA lžou o ruské okupaci nevinných němců. Současný režim který nebrání občany proti takovým extrémním názorům a výkladům minulé doby je v tom mnohem zrůdnější než ten komunistický.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ano, máte pravdu, kdybych v 1989 věděl, co tento národ čeká dále, postavil bych se na obranu socialismu třeba s puškou v ruce. Ted´ už svoji vinu nesmyji, zkouším se alespoň přes soud pro Prahu 7 dostat dodatečně do seznamu agentů StB, dnes je to pro mě klub opravdových českých patriotů, kterých jsem si začal vážit. Napsal jsem soudu, když to šlo tak, že tam někdo byl a soud řekl, že tam být neměl, tak to přece musí jít i obráceně, že jsem tam nebyl, a měl jsem tam být, i když jsem o tom nevěděl. Tomu soud na Praze 7 udělám ze mně těžkou hlavu.

   Smazat
  2. 5:59
   Sympaticke
   Tak se na havelsko musi!

   Smazat
  3. DVAKRÁT MĚŘ, JEDNOU ŘEŽ

   Měl byste však vědět, než se k tomu odhodláte, že byla to právě STB, jež v srpnu 1989 jednala za zády Gustáva Husáka, za zády Miloše Jakeše, jakož i za zády celé KSČ - s představiteli NATO a velvyslanci USA a Velké Británie o chystaném státním převratu v listopadu 1989. Konec konců, dokonce sám Gorbačov řekl Husákovi strašná slova, že pokud nebude Havel prezidentem, sovětská vojska sjednají u nás pořádek.

   Píše o tom článek v týdeníku pro literaturu a kulturu OBRYS-KMEN (č. 34/2009) Pavol Janík v šokujícím článku "Augustová príprava 17. novembra 1989". Odkaz máte dole, ale napřed si dejte něco ostřejšího, ať to s Vámi nesekne. Byť fotografie z toho setkání, které byly zveřejněny v tiskovém vydání Obrys-kmene, tam nenajdete, což je veliká škoda, protože právě 17. listopadu 1989 byl podepsán jistý protokol za zády KSČ i samotného G. Husáka. A ta fotka z toho podpisu fakt píše. Všichni drží sklenky a očividně oslavují veliké vítězství nad socialismem.

   A o čem byl ten protokol? O předání moci Havlovi a jeho kamarádům. Na té fotce je první náměstek feder. ministra vnitra ČSSR Alojz Lorenc, generál KGB Viktor Gruško, jakož i náčelník čs. kontrašpionáže plukovník Karel Vykypěl.

   Vašek z Moravy

   ZDROJ
   http://www.obrys-kmen.cz/archivok/?rok=2009&cis=34&tisk=01

   Smazat
  4. Strůjcem našeho světa, tedy i našeho místa v tomto světě, strachu ... před muslimy, před jadernou válkou - který pro informované lidí je větší než tomu bylo za totality, našeho světa, o kterém tak vystižně zpívá Pepa Nos v písni Vysněný raj - je kdysi obdivovaný /zajimavé, že podobně obdivovaný byl Venca Flaška/ soudruh Gorbačov a jeho klika. Půdu pro něho připravil Nikita Chruščov. Řeknete si možná, že jsem zastáncem obrazu světa maršála Stalina? Nikoliv. Já Vám tu ale žádoucí obraz světa nenastíním, protože na to nemám. Co jsem chtěl říci je jen to, že vše spískal soudruh Gorbačov a jeho klika. Myslím, že to byl stejně mizerný státník jako Venca Flaška, který je samozřejmně horší prezident než Hácha, nebo na Slovensku Tiso. Funkci Háchy někdo musel dělat a on za daných poměrů ji dělal dobře, což o Vencovi se vůbec říct nedá. Po něm tak akorát zbudou ty fotky - lisajícího se na hrudi Bushe a tančicího s Clintonem. Lavička shnije a letiště se bude jmenovat Ruzyně.

   Smazat
  5. Plně sdílím Vaše stanovisko, že půdu ničemovi Gorbačovovi připravil Chruščov, mám na zřeteli bájný 20. sjezd KSSS v únoru 1956, tři roky po smrti Stalinově. To, co se tam tehdy odehrálo, bylo zažehnutí procesu vedoucího ke konečné zkáze nejen SSSR, ale evropského socialismu vůbec.

   Pane kolego, uvedl jste, že nevíte, jak by měl "žádoucí obraz světa" vypadat. Napovím Vám. Boj za vystoupení ČR z NATO a EU, boj za znárodnění klíč. průmyslu, bank a veškerých surov. zdrojů, poněvadž ty patří lidu této země a ne zahran. žralokům, kteří o Česku neví zhola nic, boj za řádné progres. zdanění milionářů a miliardářů, boj za šestihodinovou prac. dobu, aby byla práce pro všechny, tvrdé tresty za šíření drog mezi mládeží. Jinak se tomuto praví boj za socialismus.

   Vašek z Moravy

   P.S.
   Slovo ke Stalinovi. Kdyby jeho nebylo, ani my bychom tu nespekulovali, jak by ten svět měl vypadat. Však ne nadarmo se dodnes na Západě používá jeho jméno, ne nadarmo nejkrvavější a nejgrandióznější válečná vřava všech dob nese Stalinovo jméno.

   Smazat
  6. 12:00, nic pikantního jsem ve vašem zdroji nenašel.

   Smazat
 2. Treba si uvedomit,ze pohrobkovia fasistickeho Nemecka ziju dodnes,v dnesnom Nemecku.Preto sa nedivme ich politike a budme bdely.Opat sa pasovali do ulohy europskeho lidra,predurceneho snad od pana boha a pretlacajuc svoje chore snahy,zatiahnut 26 statov do svojho nezvladnutia migracnej cunami,ktoru sami zapricinili.Nemecko je tu,so svojim fasismom,len v inej podobe.To,co sa im nepodarilo v 2.sv.vojne sa im dari dnes ,samozrejme za ucinnej pomoci nasich predajnich politikov.Z historie vieme,ze vzdy nas niekto z nasich zradi !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano tito pohrobci žijí dnes nejen v Německu , ale v celé západní Evropě . Nikdy se svých plánů na dobytí Ruska a uchvácení jeho nerostného bohatství nevzdají .Bohužel i v Česku je spousta zkorumpovaných politiků , kteří je v tomto podporují a už se to ani nesnaží skrývat .Tento lidský odpad si neuvědomuje ,že by se v případě Hitlerova vítězství vůbec nenarodili a pokud ano tak by se i se svými rodiči dnes nacházeli někde na Sibiři jako otroci .

   Smazat
  2. Peklo je moc dobre pro Nemce

   Smazat
  3. Vždy se najdou Čurdové , Melčâkové , Štětinové , ten dokonce jezdí jako europoslanec podporovat fašisty na Ukrajinu . Na Donbasu žijí Rusové a ti nebudou se dívat jak z jejich hrdinu a soch dělají sr....

   Smazat
 3. Nemecke svine jeste nezaplatili reparace
  Rusko ale i Cesko by melo odebrat Nemecku uzemi
  A Nemce vyhnat svinskym krokem
  Skoda ze Nemce Stalin nepopravil

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za ta zvērstva bych nebral žádné zajatce . Ze Stalingradského kotle zbilo 90tisíc zajatců . Domů se vrátilo 6tisíc . Nemci v Stalingradu zajali 19letou zdravotní sestru . Vydlubali ji oči , uřezali prsa a nabodli na kůl . Těma mukama ji zešedivěla .

   Smazat
 4. Nejvetsi nepritel Ameriky je Nemecko
  Donald Trump

  OdpovědětSmazat
 5. Největší nepřítel USA (to je pouhá část ameriky) je jejich vlastní vláda a ti loutkovodiči, keří ji řídí. Jsou to stejní fanatici jako veškeré světové náboženství a zrůdnosti islámu.

  OdpovědětSmazat
 6. Podívejte se do našich knihkupectví - samá publikace obhajující a heroizující nacisty - napčíklad Elfordova "Ďábelská brigáda", Skorzenyho "Mé velitelské operace", .... podívejte se na interneové prodejny modelů - samá nacistická technika, modely nacistických vojáků (i válečných zločinců. Každý Němec, který vzal do ruky zbraň a bojoval za nacisty je nacista. Se zbraní v ruce totiž prosazoval své "Nadčlověčenství, koncentrační tábory, politiku vyhlazování národů a lidských bytostí ... ". Západ porodil Hitlera, zradil Československo a Polsko, aby mu uvolnil cestu na "Východ", ekonomicky ho podporoval. Čest a sláva všem bojovníkům proti nacismu, fašismu a japonskému militarismu. Hanba všem zrádcům, jejichž pohrobci se nyní derou k moci a pokračují ve svých zrádcovských rejdech po vzoru svých předků. Díky nesmírnému úsilí, obětavosti a hrdinství národů SSSR byl nacismus poražen a národy Evropy osvobozeny. Nebyl to jen Stalingrad, bitva pod Moskvou, ale i Kursk, Žytomyrsko-berdyčevská operace, Korsuň-ševčenkovské operace, Leningradsko-novgorodská operace, operace Bagration, Jassko-Kišiněvská oprace, Karpatsko-dukelská operace, Viselsko-oderská operace .... na Východní frontě bylo zničeno před tři řtvrtě vojenských jedotek nacistů a jejich satelitů. Po té, co SSSR vyhlásil válku Japonsku Japonsko kapitulovalo. Atomové bombardování byl válečný zločin nemající ani vdáleně přiměřeného vojenského významu - byla to jen zlovolná demonstrace vlastnictví funkční atomové bomby, vzkaz SSSR, který krví a žívióty zaplatili japoští civilisté.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nedávno jsem byl v šoku z toho, co se dá zakoupit v nakladatelství Naše vojsko. Hrnky a trička mj. s Reinhardem Heydrichen, K.H.Frankem, Hermannem Göringem, Josephem Goebbelsem, Hitlerem, Mussolinim. Neuvěřitelné, hrůza.

   Smazat
 7. Včera jsem se díval na Francouzský dokument Stalingrad . Němci nás slovany jako podlidi chtěli zlikvidovat . Dnes Angelína
  delá z Německa afriku . To hlavu nebere .

  Spasibo dědu za pobědu !

  OdpovědětSmazat
 8. Ano velice pěkný článek pravdu nelze umlčet ani ukřičet.

  OdpovědětSmazat
 9. V některých to pořád zůstává. Byl jsem kdysi v Německu na střelbách. Mezi námi byl starší maník..., kdyby byl v civilu, tak je to spokojený, sympatický bavorský důchodce. Tady mě mátlo, že měl na sobě francouzskou uniformu. Německy neumím, tak jsem jej oslovil francouzsky, jestli je Francouz. Ne Němec. Večer v klubu se dovolil, jestli si může přisednout. On seržant, já kapitán. Nevím zda už měl něco vypito. Dozvěděl jsem, se, že sloužil u SS a po válce utekl k Cizinecké legii. Popisoval co dělali za války i později ve Vietnamu. Snad se chlubil, nebo byl tak opilý, že už nevěděl co říká. Lidi, mě se z něj chtělo zvracet. Musel jsem zachovat dekorum. Zachránil mně kolega, který francouzsky nerozuměl, ale pochopil o co asi jde. A teď si představte, že třiasedmdesát let po válce se u nás najdou individua schopna jej pozvat do školy na přednášku ,,Jak jsem bojoval proti komunismu."
  Mimochodem...,,Ve Francii, jsme popravili, několik banditů. Dodělával jsem je. Věřte můj kapitáne, že to není nic těžšího než přiložit k praseti jateční pistoli." Já myslel, že jej pěstí srazím k zemi. :-(

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:56 Stačí jsi přečíst knihy Ďábelská garda 1-3 to je přímo o takových lidech.

   Smazat
 10. V pátečním bezcenném plátku 5+2 pro Brno je pozvánka na rekonstrukci bitvy z r.1944 na Ukrajině, kde se Němci probíjeli z obklíčení. Má být sehrána ve "vojenském parku"v Ořešíně. Z textu už nepoznáte, kdo jsou "naši" a kdo nepřítel. Výplachy mozku přes náboženství a překrucování historie pokračuje velmi rychle. Další generace už budou u nás poangličtěné a poněmčené úplně. Nebylo by od věci připomenout slepé mládeži zacházení s koloniemi a jejich obyvateli-např.v posledním díle seriálu Vivat Beňovský na Youtube.

  OdpovědětSmazat
 11. Pokud je mi známo, tak české trestní právo zakazuje kromě jiného propagaci nacismu a fašismu. A jak to vypadá v praxi? Jeden příklad za všechny. Oproti hotelu Vsacan ve Vsetíně je poměrně velké knihkupectví. Vejdete do vnitř a hned Vám oproti vstupním dveřím padne do oka značné množství knih, které se věnují nacistickým generálům, maršálům, bojujícím ve WWII., jakož i Hitlerovi. A co se děje? Nic. Samozřejmě, je dobré poznat názory a argumenty z druhé strany. Ovšem toto je nepoměr. Vsadil bych se, že z východní fronty tam budou maximálně dvě knihy od sovětských autorů , od našich asi nic. A ze západní fronty o našich letcích, tak asi dvě. Mám za to, že to není jen tak. Kdo investoval tolik peněz do tohoto projektu? Okresní státní zastupitelství nic neví, anebo, je to podle něho v pořádku? Zajímavé, když byla kauza týkající nakreslených tykadel, které pan Smetana z Olomouce nakreslil některým politikům z ODS, tak si to odpykal na tvrdo, navíc tento případ soudila podjatá soudkyně. Když "umělci ze Ztohoven" vyvěsili červené trenýrky na Hradě a zničili prezidentskou zástavu, tak to byl podle prvostupňového soudu jen přestupek, že?
  ...A představitelé justice se tváří, že je vše v pořádku.
  Morave

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:09: Díky za Váš hodnotný příspěvek.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.