Reklama

úterý 13. února 2018

P.C.Roberts: Rusko je na mušce – a ať už si to chce přiznat, nebo ne, bojuje o svůj život

Lubomír Man
13.2.2018

Při obhajobě posledního kola americko-izraelské agrese proti Sýrii nasadila jedna z mluvčích amerického ministerstva zahraničí Heather Nauertová hitlerovskou notu, když obvinila Sýrii a Írán z aktu zjevné agrese proti Izraeli a to s použitím této lži: „USA bezvýhradně podporují právo Izraele se bránit...Íránské podlé činy a vykalkulovaná eskalace jeho hrozeb a žádostivosti rozšířit svoji moc, uvádí všechen lid v dané oblasti do rizika“.

Adolf Hitler zakryl podnět rozšířit svoji moc přepadem Polska stejně podlou lží, jež k zakrytí svých agresí používají nyní Washington a Izrael. Prohlásil, že polské jednotky překročily německou hranici a napadly Německo. A přesně totožný argument použil Izrael i jeho loutky v Bílém domě a v Pentagonu, když za viníka probíhající izraelské agrese proti Sýrii vyhlásily - Irán.

Jestliže Washington a Izrael dokáží jít ve svých lžích až takto nestoudně daleko, jak se může Rusko i třeba jen na vteřinu domnívat, že USA jsou „partnerem“ se kterým by bylo možno se nějak a na něčem dohodnout?

Eric Zuesse k tomu poznamenává, že jedině Sýrie a Rusko si postěžovaly na pokračující útoky Izraelců na Sýrii i na fakt washingtonské okupace části syrského území, což jsou nejen nelegální činy, postrádající jakékoli posvěcení OSN, ale jsou též totálním porušením mezinárodního práva.

Pokračující washingtonská podpora války proti zákonné vládě Sýrie a jeho podpora izraelských teroristických útoků proti syrským i ruským jednotkám podkopávají ruské úsilí vrátit do oblasti zpět mír. Zuesse též poukazuje na skutečnost, že jak Washington, tak jeho britská loutka, blokují v OSN jakoukoli akci, jež by byla s to nelegální činy Washingtonu zastavit.

Zuesse má jistě pravdu. Ale nenese vinu za pokračování washingtonské kampaně proti Sýrii a Rusku i Rusko samo?

Stephen Lendman si to myslí. A proč?

Ukazuje se, že ruská vláda je tak dychtiva západní pochvaly, že zastavuje své vojenské kampaně dřív, než svou práci skutečně skončí. Sám Putin ohlásil „vítězství v Sýrii“ a stáhl odtud část svých jednotek ještě předtím, než skutečně vyčistil Sýrii od všech cizích a džihádistických okupantů, takže na místě zůstaly zbytky proamerických sil, které konflikt znovu obnovily. A přitom by stačily další dva týdny a byla by od proamerických džihádistů osvobozena Sýrie celá. Rusko ale zřejmě nechtělo roztrpčit Washington až tak, že ztratí veškerý kontakt s místním americkým personálem, třebaže Rusové jsou v Sýriii legálně, zatímco americká přítomnost je zde naopak nelegální.

A tak znovu s důvěrou v mezinárodní právo, v OSN a v “naše západní partnery“ píše Lendman, „odešlo Rusko ze Sýrie předčasně, a nabízí se tak otázka, kdy se Rusko poučí – a jestli se vůbec kdy poučí? A to o tom, že jak na fakta, tak i na právo Washington nikdy nedá, a jediným jeho zájmem bude vždy jeho panství nad světem a izraelské panství nad Středním východem“.

Lendman pak zdůrazňuje zvláště toto: „Pokud se Rusko nezbaví svého snu o partnerství s Washingtonem namísto toho, aby mu dalo ochutnat i čehosi z jeho vlastní medicíny, bude konflikt zřejmě eskalovat i nadále“.

Soudě podle těžkých izraelských útoků na Sýrii poté, co Syřané urazili izraelskou neporazitelnou image, když si začátkem února nad svým územím dovolili sestřelit izraelské bojové letadlo, má Lendman asi pravdu i v tom, že Izrael může nyní své útoky rozšířit i na Irán. Ruská televize odvysílala, že Kreml je nastálou situací vážně znepokojen, a že Netanjahu žádal v telefonickém hovoru Putina o zdrženlivost.

V průběhu celého mého života žádali američtí prezidenti o zdrženlivost Izraelce, aniž by se jí aspoň v jediném případu kdy dočkali. A pokud jde o Rusko a Putina, domnívá se Lendman, že proti Izraeli nedosáhnou ničeho pozitivního, dokud Izraeli jasně a nekompromisně nenaznačí, kam ještě může, ale i kam už nemůže - a to v žádném případě, jít.

V souvislosti s tím se nabízí následující otázka: Je si Rusko svou silou skutečně jisto? Anebo Putina od použití síly zadržují zrádní tzv atlantističtí integracionisté, kteří uvnitř ruské vlády i uvnitř ruské ekonomiky působí jako pověstná Pátá kolona? Pak je ovšem záhadou, proč Putin tuto malou hrstku zrádců, postrádajících širší podporu veřejnosti, toleruje, zatímco Západ a Izrael jsou vůči národním zájmům Ruska den ode dne agresivnější. The Saker shledává problém v tom, že atlantističtí integracionisté, kteří v zájmu svých kariér a zisků, a též proto, že jsou financováni neziskovkami a médií působícími v Rusku, už stačili prodat ruskou suverenitu za globalizmus. A Putin je zatím zjevně neochoten či neschopen se těchto lidí zbavit.

Jestliže ovšem atlantističtí integracionisté uvnitř Putinovy vlády dokáží blokovat jakékoli ostřejší Putinovy reakce na aroganci Washingtonu, nabízí se otázka: Jak skutečně mocný je vlastně Putin? Vyhrál snad válku o Sýrii proto, aby ji následně předal Washingtonu a Izraelcům? A nevzpouzí se v člověku spravedlivém obraz Putina, hlavy mocného státu, hájícího své počínání před kriminálním vůdcem státu Izrael?

Samozřejmě, víme dobře, že Izrael vlastní Washington, ale že by vlastnil i Rusko?

Kolikrát už Putin oznámil ruské vítězství v Sýrii, stáhl se, a pak zas musel zpět poté, co se síly Washingtonu zotavily? A proč Putin stále odmítá začlenit odpadlické ruské provincie na Ukrajině do Ruské federace? S návratem Krymu zpět do Ruska souhlasil s ohledem na ruskou námořní základnu v Sevastopolu, ale udělit stejnou výhodu ruským provinciiím Doněcku a Luhansku odmítá. A to za situace kdy Washington vyzbrojuje ukrajinský nacistický stát nejmodernějšími zbraněmi, a ruskému obyvatelstvu uvedených provincií tak při snaze ukrajinského vedení násilím dotlačit obě provincie pod svůj palec, hrozí ještě krutější válečné útrapy než dosud.

Putin by ovšem celý ukrajinský konflikt mohl ukončit tím, že Doněck a Luhansk přijme prostě zpět pod ruskou střechu, ale zatím se zdá, že o ničem takovém neuvažuje. Říká se, že všechny věci promýšlí daleko dopředu, jenže osud Ruska a též nás všech bude rozhodnut spíš v čase krátkém.

Dá se pochopitelně rozumět i tomu, že Putin svým zdůrazňováním mezinárodního práva se pokouší upozornit Evropu a Evropany na to, jak mimo právo a nad právem Washington stále jedná, ale spíš tím maří zbytečně čas. Už po dlouhá desetiletí figurují evropští vůdci na výplatní pásce Washingtonu a nezajímá je vpravdě nic jiného, než aktuální stav jejích bankovních kont.

Neokonzervativci ve Washingtonu věří, že když se jim podaří odstranit Putina, obnoví Washington svou vládu nad světem. Čínu totiž považují za zemi, která přijme americké vedení výměnou za bohatství. Což je předpoklad možná i chybný, ale Washingtonu dobře slouží ke koncentraci všech jeho sil proti Rusku, přičemž do svých aktiv stále započítává své spojence z Páté kolony uvnitř ruské vlády.

Může Rusko odolat tlaku Washingtonu bez toho, aby se těchto zrádných lidí zbavilo?

Odpověď na tuto otázku je následující: Nikdo by neměl podceňovat Putina.

Nicméně by si Rusko mělo být plně vědomo faktu, že tvůrci neokonzervativní politiky považují Rusko za stát slabý, postrádající kuráž, kterou naopak Washington i docela titěrný Izrael mohou kolem sebe rozhazovat plnými hrstěmi. Což Washington může dosvědčit, když ukáže na glóbu, kam až se jeho moc rozšířila od pádu Sovětského svazu, a Izrael může podobný rozmach dosvědčit při pohledu na Střední východ, či na svou současnou aktivitu v Sýrii. A co je neméně důležité? Žádné náklady nesmí být považovány za příliš vysoké, pokud se za ně dá koupit nejčernější očernění Ruska. A ruská pasivita naopak zve buď k jeho podrobení se, či k nukleární válce. A ať už si to Rusko přiznává, či nikoliv, bojuje v současné chvíli o svůj život. A to i když navenek vypadají věci tak, že i vysocí ruští představitelé si nebezpečí, jež zemi hrozí, neuvědomují. Sergej Šemezov např. řekl, že Rusko je chotno prodat Washingtonu ruský protiletecký systém S-400 – a to asi proto, aby se Američané rychle naučili, jak na něj vyzrát, a ruský technologický náskok tak vzal v co nejkratším čase za své.

Jestliže Šemezov jen nevtipkoval, pak má asi problém s vnímáním reality.

A na závěr: Putin uškodil své pověsti, když se setkal s Netanjahuem a jednal s ním nikoli jako s politikem zločinným, ale jako s jedním ze světových vůdců, které Rusko uznává.

To byl bláznivý kousek, který podryl jeho reputaci vůdce, který jde neúchylně po stezce principů morálních, jež vždy nadřazuje nad úvahy o prodělku či výdělku.

Svět potřebude vůdce. Naděje vkládal do Putina.Vybral a přeložil Lubomír Man49 komentářů :

 1. Az nato ze o zivot bojuje USA jsou pred krachem. A valka je nezachrani.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Po shlednuti zprav zidovske TV kde resili Natahni hnatu a jeho korupcni problemy ,to vypada ze onen zlocinec poloplesaty bude brzy zbaven moci stejne jako v Africe Zuma a dalsi vyvrhelove jsou pomalu odstavovani od moci.Co vsak tomu zabrbla nas Milous ktery jjiz take presouva nasi budku do Jerusalema? Vydrzi nam zdravotne a hlavne mentalne toto posunuti ??? Troska koralky to jiste spravi .

   Vymazat
  2. Naopak valka je spolehlive znici..
   Valka je taky revoluce. Kazda.
   Rusko , predtim CSR a predtim Srbsko byly a jsoou na vine , ze VUBEC EXISTUJI. A existovaly.
   To privadi hyeny k silenstvi a muzou ukajet sve teroristicke sny / s pomoci teroristu, kteri jim rozvratili New York/.
   Pokracuji v Hitlerovych metodach jak znicit svet. Nic jineho neumi.

   Vymazat
  3. Ano,Sýrii už rozflákali,teď zbývá rozflákat Izrael,to už nebude tak až problém.....

   Vymazat
  4. 1:49 Války zničí jen slabé! Silné pozvedávaj. Např. Řím - dokud vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky na vzdálených hranicích říše, tu s Germány, jindy zas s primitivními Dáky či Svéby, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme? A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ Friedrich Nietzche

   Vymazat
 2. 8. ÚNORA 2018 AMER. PENTAGON
  ZASADIL MOHUTNÝ RAKETOVÝ ÚDER RUSKÝM JEDNOTKÁM V SÝRII

  Výsledek této zničující akce USA proti RF v Sýrii je opravdu skličující. Jediným úderem zahynulo přes 100 ruských vojáků (dle jiných zdrojů to bylo 500 ruských vojáků: https://www.youtube.com/watch?v=AJ8R4sGQym4), další stovky byly různě těžce zraněny. Veškerá technika Rusů byla v mžiku zcela zničena. Video amer. úderu zasazeného Rusům (nemám slov) bylo zveřejněno amer. kanálem FoxNews včera, tedy 12. února t.r. - zde:

  https://www.youtube.com/watch?v=yNiW5qBXarE

  Ruský prezident celou akci přešel velkorysým mlčením. Pan Putin však o amer. vojácích v Sýrii hovoří nadále jako o „našich partnerech v rámci koaličního boje proti terorismu v Sýrii“, nemám slov. Opravdu nevím, zda se mám smát či plakat dojetím. Ruské sdělováky na rozdíl od naivního pana Putina natolik smířlivé nejsou, v Rusku to vaří, chválabohu - viz zde:

  https://www.youtube.com/watch?v=M9rqr8K3pm0

  Vašek V.

  POSTSKRIPTUM
  Dle vyjádření generálplukovníka Leonida Ivašova, prezidenta Akademie geopolit. problémů RF, nelze vyloučit, že za předvčerejším pádem ruského civilního letadla u Moskvy s 71 mrtvými stojí USA s Izraelem. Řekl to jasně - zde:

  ВСЛЕД ЗА ИЗРАИЛЬСКИМ F-16 РУХНУЛ НАШ АН-148 — ЕСТЬ ЛИ СВЯЗЬ?
  VZÁPĚTÍ PO IZRAELSKÉM F-16 SE ZŘÍTIL NÁŠ AN-148 ─ JE TU SOUVISLOST?

  http://vesti76.ru/politika/vsled-za-izrailskim-f-16-ryhnyl-nash-an-148-est-li-sviaz.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V tom pripade nechapu proc se USA tolik snazi zbavit se sveho vazala Putina, kdyz jim jde tak na ruku.

   Vymazat
  2. Taky to muze byt fejk prave proto aby Putina znemoznili pred volbami.

   Vymazat
  3. Proč by Putin plakal nad fejkem z americké řiti.

   Vymazat
  4. Pokud je to pravda tak je to moc smutné . Je to něco podobného jako když pevně chytnete pod krkem parchanta , který vás chtěl zabít . Jakmile stisk povolíte okamžitě po vás jde znovu . Z toho vyplývá jedno ponaučení . Nepovolovat a stisknout ještě víc !

   Vymazat
  5. 12:52 Proč? No to je snad jasné -http://iks2010.info/?p=132501

   Vymazat
  6. Blbečkům se nakecalo že se plní coudenhovno-kalergistický projekt rasové výměny v Evropě, ale jde o nordickou lest, bacha! Paní Merkel a pan Macron spolu s panem Trumpem naoko provádí plán hraběte, ovšem v reálu je to jen chytrá záminka! Ti čmoudi budou posláni právě na Rusko jako odminovači, sebevražední atentátníci (živá torpéda) a odstřelovači. Mnozí z nich totiž prodělali výcvik již ve svých zemích původu a navíc znaj ruský způsob vedení boje, nenávidí je a budou mstít za Kábul, Groznyj, Allepo a další místa zničená buď již bolševickou nebo pozdějc putlerskou soldateskou! Sami většinou padnou v boji a vezmou sebou své vrahy. A NATO poté již jen obsadí vyčištěné území, kapiš?

   Vymazat
 3. Přátelé, můžeme kombinovat donekonečna,až se Ruský medvěd naštve tak je úplně jedno co si USA myslí a dělá Prostě skončí. Proč už dávno nenapadli USA Rusko ? Jsou tzv. posratí. Ruský národ ví co hájí. Amíci hájí to jedno peocento nahoře - a začínají so to uvědomovat. Tak proč objednal USA u Činy tisice gilotín?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A kedy sa ten medveď prebudí a naserinká? Koľko ľudí ešte bude musieť položiť svoje životy?

   Vymazat
  2. 2:06 Rádi by. Nejdřív by se ale museli zbavit toho debila na tom rudým plakátu - http://iks2010.info/?p=132758

   Vymazat
 4. Každý, kdo tady vkládá příspěvky podporuje zločinecký syndikát a jeho nový světový neřád, když skrze obrázkové Captcha trénuje umělou inteligenci, jež má sebrat práci řidičům stejně jako to udělaly zaměstnancům automatické pokladny v řetězci Tesco.

  OdpovědětVymazat
 5. Obavam se toho,ze pan Lubomir Man ma pravdu.......vsichni co nesouhlasi s postojem ussa a jejich prisluhovacu by si meli uvedomit co nastava a stane se zrejme blizkou realitou.......

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan Lubomir Man to jen prelozil, to nejsou jeho myslenky ;-)

   Vymazat
 6. USA to je zbabělá svoloč zfetovaná a proto tak zdivočelá země. A všichni pravičáci jako ti hloupí slovanští Honzové naletěli a spolkli i s udicí jejich zlodějskou , koloniální, konzumní společnost, která ničí přírodu, národy , a celý svět si chce podmanit a zredukovat jako indiány. Polovina otročků bude stačit, aby dřela od nevidím do nevidím na ELITU .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Od USA nečekejte nikdo nic dobrého .Amíci kteří jsou v současnosti rozlezeni téměř po celém světě , vraždí , svrhávají pro ně nepohodlné režimy , financují Majdany atd. jsou přece potomky těch gaunerů z celého světa , kteří přišli do Ameriky v minulosti . Tam téměř vyvraždili původní obyvatele Indiány ,sebrali jim jejich půdu a všechno bohatství co měli . Pak ty kteří zůstali naživu nahnali do rezervací kam jim jako "humanitární" pomoc dodávali prádlo a přikrývky infikované neštovicemi . Bohužel zatím není na světě síla , která by je zastavila .

   Vymazat
  2. USA už nedovolý, aby se RF stala opět supervelmocí. Ale záleží, zda se ho RF bude
   ptát. Jsem přesvědčen, že RF je opět supervelmoc, jen si to USA bojí přiznat. Izrael na to před pár dny už přišel, teď už bude "hodný".

   Vymazat
  3. USA je zbabělá svoloč a přesto tam utíkají statisíce lidí.Čím to bude?

   Vymazat
  4. 9:21 Páč drtivá většina lidí zbaběle odmítá padnout za Putlera a jeho ródinu!:)))

   Vymazat
 7. Mě se to též nelíbí co dělá ta namyšlená a arogantní verbež z usa ale pokud něco začnou tak celé peklo bude mluvit anglicky.

  OdpovědětVymazat
 8. 22:39: Na Ukrajině v hladomoru zahynulo podle jiného zdroje - Svobodné rádio - O stalinovi, tento internetový odkaz na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=J5pRVHwdqfc - 2 miliony Ukrajinců. Nešiř zde západní nepravdy po vzoru nositele Nobelovy ceny za literaturu Solženicyna /věřte, nevěřte tomu co jsem napsal, hlupák uvěří všemu - i třeba těm 10 milionům, moudrý člověk pokud neví, tak si informace prověřuje/
  Jinak ty posero 22:22 - díky Rusům kterých padlo na tomto uzemí 17O 000 tisíc /V Polsku 600 tisic a podobný hlupák jak jsi ty, který nyní velí Evropské unii a jmenuje se Tusk řekl Putinovi na Westerplatte, že Rusko rozpoutalo 2. světovou válku, ono dneska aby byl člověk politik nemusí být ani chytrý a nemusí umět ani jazyk anglický, který je jaksi předepsaný, jak jazyk německý na tomto území před více než 100 lety - poslechni si třeba toho Tuska jestli umíš anglicky, to je angličtina co?, pokračuji - nyní politik musi akorát říkat, to co mu předepíšou/, pokračuji - díky těmto padlým Rusům, které by porazil i takový hrdina jako jsi ty, jsi napsal tato slova. Pro tebe tak asi opravdu bude dobré, když se střetneš s těmi zbabělými Rusy na východní Ukrajině, jak to planuji ti skvělí vojáci z USSA, pokud samozřejmě ti je méně než dejme tomu 50 let. Protože když u nás bude více takových volů jak jsi ty, tak velmi pravděpodobně válčení se zbabělými Rusy se dočkáš a podle našeho nového branného zákona, když ti bude méně než 60, budeš do libovolného místa zeměkoule dovezen během 72 hodin, dostaneš 7-denní školení, budeš umět vypálit z kveru a půjdeš vpřed - na Rusy. Zpátky se již nevrátiš.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:11 Kyjevský soud v roce 2010 uznal 4 miliony touto genocidou Rusy zabitých. A já přece u toho osobně nebyl, i když, viděl jsem nějaké fotografie jak jedli lidské maso, respektive nějaké vesničany, kteří zabili vlastní děti a měli jejich části těl i jejich hlavy položené před domkem na lavičce k prodeji,... fakt strašné. Je to informace od vesmírných civilizací, těch cca dvacet milionů.

   Vymazat
  2. --- Ono se "Rusko" s Německem dohodlo tajným dodatkem Paktu Ribbentrop - Molotov (Pakt o vzájemném neútočení podepsaný v Moskvě 23.8.1939.) jak si vzájemně rozdělí Evropu a válku nezačalo? Nelogické.

   Vymazat
  3. Nevím jestli má vůbec cenu se bavit s debilama kteří jsou snad fakt tak blbí a nebo jenom provokujou. Ať tak nebo tak, v každém případě to je jenom ztráta času.

   Vymazat
  4. 0.30.Kyjevsky soud uznal hahaha.Vite vy vubec jak to na Ukrajine vypada a jak je to s ukrajinskym narodem .Ukrajina je vymysleny stat od A do Z. Vetsina tam mluvi rusky.Jen ta ukr.mensina ,banderovsky a protirusky zalozena chce cely stat pro sebe.Nepripomina to dejiny stat Izrael a Kosova ?

   Vymazat
  5. Tak to nebylo, to ví kdekdo dnes už! Válku 1914 rozpoutal Źid a ta druhá byla jen její pokračování v důsledku toho, že se jim podařilo zničit pouze Turecko a Rusko. Sám Největší Němec se skláněl před Třetím Římem, Impériem, které židáci zahubili, ale nevěřil že se dá vzkřísit, protože Sovětský svaz byl kagal pod vedením Židů, kteří povraždili ty nejlepší Rusy, z nichž bylo mnoho německé krve. V žilách ruských carů proudila německá krev, stejně jako většiny aristokracie. "Po celá staletí žilo Rusko z germánského jádra horních vládnoucích vrstev. Toto jádro dnes může být považováno za zcela vyhubené a vymazáno. Na jeho místo nyní nastoupil Žid. Stejně, jako je pro Rusy nemožné zbavit se vlastní silou tohoto židovského útlaku, tak je pro Žida nemožné natrvalo udržet tuto ohromnou říši. On sám není žádným organizačním prvkem, ale pouze rozkladným fermentem. ... A konec židovského panství v Rusku bude také znamenat konec ruského státu jako takového. "- Adolf Hitler, Mein Kampf

   Vymazat
  6. Když dobrovolníci 22. června 1941 překračovali sovětské hranice, byli ještě většinou horoucími nacionalisty. Jakkoli si na sebe zvykli, zde mezi nimi existovaly dělící zákopy, jež nebylo tak snadné překonat. Neboť Nizozemci byli přesvědčenými nizozemskými vlastenci, jako Dáni dánskými a Norové norskými. Také Němci se ve svém národním cítění nenechali předstihnout. Tu a tam z toho vyplynuly rozepře a konflikty. Jen v nepřátelství vůči bolševismu se shodli všichni. Když ale dobrovolníci na Ukrajině a na Kavkazu – tedy ve velké části evropského Ruska – vlastníma očima spatřili celou nuznost života lidí, jejich sociální primitivitu a niternou nesvobodu, když sami zažili, že rolníci bojácně skrývali poslední zbytky své dřívější kultury a náboženství v nejtemnějším rohu chalupy, tehdy je všechny společně zachvátila vděčnost, že jejich vlastní krajané tohoto osudu doposud zůstali ušetřeni. Všechny problémy, jež zaměstnávaly jejich národy ve vlasti a je samé tížily, se jim oproti tomu zdály nepatrné. V hlubokém Rusku najednou dobrovolník pochopil, že Nizozemci, Dánové, Norové a Němci tu bojují za svoji společnou vlast. V kamarádovi vedle sebe poznal člověka stejného životního stylu a stejného historického původu a tváří v tvář obrovským masám protivníka pochopil naléhavou nutnost společné fronty. Tváří v tvář monotónnosti nesmírných žlutých kukuřičných polí na Ukrajině, dálných stepí na Donu i v kubáňské oblasti, lysých šedivých hor Kavkazu, nad nimiž na něj shlížely tmavé masivy Elbrusu a Kasbeku, prožíval dobrovolník s velkou intenzitou mnohotvárnost a kvetoucí tvůrčí život svého vlastního rodného světa, velkolepost své kultury a pospolitost všech evropských tvořivých lidí jako nové zjevení. V ruské krajině a její otupělé lidské mase naopak rozpoznal význam svých rodných zemí pro historii evropského lidstva. Co člověk v Evropě za jeden a půl staletí rozluky zapomněl, to se v něm jako velký prožitek války opět probudilo. Uprostřed bratrovražedného boje evropských národů se na frontě proti Evropě nepřátelskému, svoji vlastní národní kulturu nenávidějícímu a svobodu likvidujícímu bolševismu, zrodila evropská osudová myšlenka, duchovně pojatá a uskutečňovaná v boji.

   Vymazat
 9. Novodobí magoři, kterých jaksi je po tomto článku více než obvykle, přejte USSA vítězství v Syrii. Půjdete válčit na Ukrajinu.

  OdpovědětVymazat
 10. Tolik rusofobů pohromadě jsem tady snad ještě nezažil, ono to má svůj důvod. Všichni tito znalci Ruska vidí, že jdou Ušáci do kopru a tak si ještě chtěj užít, dokud to jde, později budou k smíchu a zalezou zpátky do kanálu. To je stejné jako s volbou presidenta, stejní chudáci vidí že je zle a tak chtějí honem zlikvidovat Babiše, Okamuru a já nevím koho ještě. Co vím je to, že se jim to nepodaří, protože lidi už prozřeli a na ty jejich bláboly se už bohudík nikdo nechytá. Všechno jde tím nejlepším způsobem, v souladu s reálnou mravností a etikou všech účastníků procesu a to nejen v Rusku ale i u nás i kdybyste se vzteky třeba pominuli. Hey hou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chujlostan nemá kam jít! Ten už v kopru dávno je až po uši! - https://www.youtube.com/watch?v=jlQVnvgtHsk

   Vymazat
  2. Jak na tom vlastně dnes Chujlostan je?
   Jaká je realita? - https://www.youtube.com/watch?v=XMxbmbAZGwk

   Vymazat
 11. O:11 dodatek, zapomněl jsem Emeričanů v době krize kolem roku 1929 - myslím, že byly uvedeny roky 1929-1933 prý zemřelo na důsledky této krize - práci neměli - prý 7 milionů - to uvedlo také Svobodné rádio, youtube - O Stalinovi.

  OdpovědětVymazat
 12. Kdyby vas blbci videl Adolf . Ten by se divil kolik volu se narodilo a kolik jich vlastne prezilo.Ale narodi se vzdy novy Vudce ,Natahni hnatu to dokazal

  OdpovědětVymazat
 13. Je lepší mít psychopaticky uvažující atlantické intergráčky přímo v ordinaci, než vysílat zkoumat jejich myšlení ambulantně do terénu. Oni na sebe ve své nabubřelé sebestřednosti vyžvaní mnohem víc, když si myslí že něco ovlivňují.

  OdpovědětVymazat
 14. Adolf Hitler zakryl podnět rozšířit svoji moc přepadem Polska stejně podlou lží, jež k zakrytí svých agresí používají nyní Washington a Izrael. Prohlásil, že polské jednotky překročily německou hranici a napadly Německo - v skutočnosti naozaj vojnu začali Poliaci, a hladomor nebol len na Ukraine, bol aj v Poľskom okupovaných územiach Ulrainy, Bieloruska a kazachstanu - a aj inde, bol zapríčinený skupovaním zrna, zvýšením jeho ceny na jar, zvýšením - na čiernom trhu - jeho ceny počas jari a leta, následne mizivou úrodou, protiprávnym skupovaním pridelenej pôdy kulakmi a a už to šlo ....ale kto to zrno skupoval a skade mal na to prostriedky - inak hlad bol vtedy aj v USA ...len sa o tom mlčí

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mate pravdu.Tady se to rado zjednodusuje podle banderovskych not :rusove vyhladoveli chudaky ukrajince.Ze to je blbost uz nikomu nevysvetlite.Cele dejiny Ruska jsou daleko slozitejsi nez si u par piv vysvetli par hospodskych "hustoriku"

   Vymazat
  2. Jak bych Vám to řekl. Domnívám se, že nejhorší jsou lidi, kteří nepochybuji - nejhorší v medicíně je doktor, který nemá pochybnosti o svých znalostech a dovednostech, který nemá strach. Nahoře u kom. O:11 jste měl internetový odkaz. Podívejte se na něj. Přičinou hladu na Ukrajině podle toho internetového odkazu bylo především vyhubení volů, které oraly ukrajinský černozem. To samozřejmě na tom lživém Zapadu se nedozvíte, tam se dozvíte, že příčinou byla bolševická direktivní politika, to také. Je tam řečeno i to, že Stalin chyboval v tom, že měl založit vzorové kolochozy do kterých by pak lidé dobrovolně vstupovali, bolševici to udělali naopak - lidé představte si mohli z kolchozů vystoupit. Mimochodem - kolchozy nakonec vznikly i v zemi zaslíbené USSA - kde jsou farmáři z 19 století - odepluli z venkova. Vznikly obrovské statky, které se od kolchozů liší jednim, tím podle Vás žádoucím - jsou v soukromých rukou. Soukromnící hospodaří tak, že dělají kravám díry do břicha. Poradím Vám něco nakonec. Aby člověk měl validní názor na cokoliv na světě musí se seznámit s daleko větším množstvím informací, než je to u Vás. Daleko větším množstvím informací... a musí ještě o svých názorech pochybovat, jestli skutečně má pravdu. Ne číst půl hodiny o Drahošovi a říct si - tak to je borec, toho budu volit. Že nemáte informace? No to je také pravda, která ční niže z Vašeho příspěvku. Řekněte mě, kde a kdy Poláci vyvolali 2. světovou válku? To je stejná pravda, jak to řekla o Polacích ta izraelská velvyslankyně na sletu bývalých vězňů v Osvětimi /!!!/, že v tomto táboře Poláci plynovali Židy. Dále již s Vámi nepolemizuji. Škoda mého času.To, co jsem napsal, je určeno spíše zbytku čtenařů. Myslím si, že Vy nejste důkladný. Pokud můžete o Polacích říct takovou hovadinu, tak to o tom svědčí. Všimněte si, že se nevyjadřuji o tom Vašem udaji o hladomoru na územích obsazených Polskem, protože nic o tom nevím. Ještě jedno pramení z toho co jste napsal. Vy jste proti Polákům zaujatý. Této charakterové vlastnosti týkající se cizí národnosti se zvláště dobře daří za kapitalismu. Kapitalisté vůbec prahnou potom, aby všichni válčili se všemi - jen se podívejte jak vypadá současný svět. Šovinismus, jednoznačné preferování vlastního národa přede všemi jinými není nic než sublimace vlastního sobectví. Obvykle se vyskytuje u psychicky stigmatizovaných individuí - jako třeba u Hitlera. Člověk totiž nemůže říci - jsem super, nejlepší ze všech. Zavřeli by ho v blázinci. Tak řekne, můj národ je nejlepší. V tom případě mu kdekdo, především podobní jako on, zatleskají. Za toho minulého režimu, ač nebyl dokonalý, měli jsme tu ty mezinárodní půtky, se kterými se setkáváme dnes i zde? Stačí aby se zde uvedlo Těšinsko a již někteří komentátoři napíši "pšonci".

   Vymazat
  3. Máte naprostou pravdu to o těch volech na Ukrajině je samozřejmě pravda, kdo to ale dneska ví, nebo chce vědět? Co západ umí dokonale, je překrucovat fakta a falšovat dějiny ve svůj prospěch. Vždyť i čistky v padesátých letech u nás vznikly na základě falešných informací dodaných západními tajnými službami na souzené a tehdejší mocipáni jim to zbaštili i s chlupama. Dělají to anglosasové dokonale i nadále, ale doba je jiná a už se dostatečně odkopali a už se tak nedaří, a to je dobře.

   Vymazat
  4. To jsou všecko lži a propaganda! Bylo to jinak -
   http://nassmer.blogspot.cz/2015/05/zacatek-2-svetove-valky.html

   Vymazat
 15. ad 5:24, stejně jako příspěvek z 11:08 - toto je druhá část, pokračování:
  Poslouchám Jablonowskeho na youtube, což je polský nacionalista. Ten neřekl o Češích a Slovacích ještě nic hanlivého. Polaci nyní čelí zákonu 447 který má podepsat Trump v Americe /pokud jste soudný-í, položite si otázku, jakým právem cizí stát schvaluje zákon, který se týká jiného státu/ a který se bude týkat vyplácení Polskem státu Izrael obrovské sumy 60 miliard dolarů za majetky po zesnulých Židech během II. sv. války, kde nebyli dědicové. To vypadá na první pohled spravedlivé, jak privatizované zdravotnictví, ale pouze na první pohled. Druhý pohled je totiž - jakými občany byli tito Židé - polskými, ne? Poláci obecně ze všech národů ve střední Evropě a to se týká i Slovaků, jsou národem nejvíce pokrokovým, podobně jak to bylo v roce 1988 a 1989. Druhým takovým jsou Maďaři. U nich byl rok 1956. Druhým polským problémem je již polským parlamentem odhlasovaný zákon o předávání v případě nouze polských zbraní vojakům NATO. Pokud se něco změní k lepšímu ve Střední a Východní Evropě tak to bude právě díky Polákům. Samozřejmě že mě vadí také přílišný nacionalismus v táboře Jablonowskeho, ale tento člověk je v současnosti to nejlepší, co Polsko má. Zdá se mi, že věnuji těm komentářům příliš hodně času. Moje důchodcovské priority jsou jiné - není to psaní komentářů. Člověk ani neví, jestli to k něčemu je. Někdy na to, co napíši není vůbec žádná reakce. Ani nevím jestli to někdo pozorně přečte.Moje poslední věta: Nejvíce mě lezou na nervy lidé prohlašující rozhodné soudy, nemající přitom dostatek informací o dané věci a již nejhorší jsou ti, kteří z nějakých důvodů vědomě lžou, což podezřívám dělají někteří politici. Udivuje mě třeba rozhodnost, s jakou vystupuje třeba Štětina, kterého jsem nédávno viděl v souboji s J. Kellerem na téma Po volbách presidenta - doporučuji - podívejte se na youtube, zde je:
  https://www.youtube.com/watch?v=HWSkxSafqr8

  OdpovědětVymazat
 16. Všimněte si, že články Robertse nebývají nikdy tak dlouhé, jako tento. Usuzuji, že to, co sděluje Roberts je naléhavé.

  OdpovědětVymazat
 17. Izrael jen čeká na jakoukoliv záminku. Stačí jeden dron k tomu, aby provedlo rozsáhlý útok na co největší infrastrukturu Sýrie. Stejně jako fašouni, za 1 mrtvého Němce 100 podlidí. Že jim samotným to není blbý a trapný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten dron byl údajně vyslán nad Izrael v rámci léčky, aby vzburcoval protivzdušnou obranu Izraele, která kromě aktivace PVO poslala do vzduchu i letadla nad Sýrii. Izrael doposud lítal nad Sýrií kdykoliv se mu zachtělo a bombardoval, co se mu zachtělo. Tentokrát to bylo jinak, tentokrát byl k letu vyprovokován právě tím dronem, aby mu mohli sestřelit letadla (přiznali jenom jedno).

   Vymazat
  2. letadlo, které spadlo na obydleném území Izraele hnedle vedle silnice nešlo nepřiznat, letadla v pouštním písku přiznávat netřeba

   Vymazat
  3. Netanjahu hned volal svému příteli Putinovi, aby si vyjasnil situaci kolem "bezletové" zóny pro izraelská letadla. Někomu doma se to nelíbí (je málo válkychtivý), zahájili proti němu další (asi patnáctou) úplatkářskou kampaň, tentokrát kvůli dárkům od australského miliardáře (šperky a doutníky) :-)

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.