Reklama

pátek 9. února 2018

Pentagon: O osudu Sýrie budou rozhodovat USA. A z pozice síly


9. 2. 2018        zdroj
Washington trvá na pokračování jednání v ženevském formátu. Co se stane v Sýrii, o tom budou rozhodovat USA, jednající v Ženevě z pozice síly, oznámila 8. února na briefingu oficiální mluvčí Pentagonu Dana Whiteová. Podle ní musí v Ženevě při jednání američtí diplomaté vystupovat z pozice síly.


"Naším cílem je zajistit, aby naši diplomaté mohli hovořit z pozice síly ohledně ženevského procesu. To naši diplomaté nakonec rozhodnou, co se stane v Sýrii", prohlásila Dana Whiteová.

Oficiální mluvčí Pentagonu zdůraznila, že USA budou i nadále podporovat Syrské demokratické síly, které podle jejich názoru bojují se skupinou DAEŠ (organizace, jejíž činnost je v Ruské federaci zakázána).

Přičemž Whiteová raději nezmiňovala, že americká armáda je na území Syrské arabské republiky bez mandátu OSN a bez souhlasu vlády Sýrie.

Jak IA Regnum informovala, USA odmítly účast na kongresu syrského národního dialogu v Soči a stále trvají na formátu ženevských rozhovorů o Sýrii, který již několik let nemá vůbec žádný vliv na proces mírového urovnání konfliktu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

34 komentářů :

 1. Povídali že mu hráli. V Avghanistánu dostali na kokos a brzy začnou evakuovat. No a kam jinam pláchnout než do Sýrie.

  OdpovědětSmazat
 2. Americké voj. základny9. února 2018 21:34

  • www.novarepublika.cz/2018/01/v-usa-proti-vojenskym-zakladnam.html
  • https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_americk%C3%BDch_letadlov%C3%BDch_lod%C3%AD
  USA zahr. voj. základny jsou hlavními nástroji imperiální globální nadvlády USA. Je to konstatování konference „Koalice proti americkým zahr. voj. základnám“, která byla 12.-14.1.2018 v Baltimore, Maryland USA.
  USA základny NEJSOU k obraně americké národní nebo globální bezpečnosti. Jsou to voj. projevy USA narušující život suverénních zemí jménem dominantních finančních, politických a vojenských zájmů vládnoucí elity USA.
  Podle oficiálních informací poskytnutých MO USA a jeho centrem Defense Manpower Data Center (DMDC), stále působí asi 40.000 amerických vojáků na 179 amerických základnách v Německu, více než 50.000 vojáků na 109 amerických základnách v Japonsku a desítky tisíc vojáků funguje na stovkách základen po celé Evropě i v Jižní Koreji!
  Podle oficiálních informací stále působí 40.000 amerických vojáků na 179 amerických základnách v Německu, více než 50.000 vojáků na 109 amerických základnách v Japonsku a desítky tisíc vojáků funguje na stovkách základen po celé Evropě. Více než 28.000 amerických vojáků je přítomno též na 85 základnách v Jižní Koreji, kde jsou od roku 1957.
  Spojené státy mají také své základny, resp. NATO, v nejméně 150 zemích a vojáky prakticky po celém světě. Podle posledního zveřejněného počtu, americká armáda v současné době obsazuje 686 základen v padesáti amerických státech a ve Washingtonu, DC. K tomu je mnoho známých amerických základen v Kosovu, Kuvajtu, Kataru, v Izraeli a Saudské Arábii. Celkem je ve světě přes tři miliony vojáků US Army…

  OdpovědětSmazat
 3. USA průlom: u Deirj az-Zur Američané zabili 100 elitních vojáků RF. Zároveň se ukazuje, že zbraň, kterou byl sestřelen R.Filipov je us. výroby a patrně střílel někdo z Turecka s požehnáním turecké vlády. Erdogan navenek hrozí Americe, ale vede tajná rokování s Američany. Rusko sice vymlátilo ISIL, který se utrhnul z řetězu, za cenu životů několika tisíc svých vojáků, ale úspěch si přišili USA. Trump možná dostane Nobelovu cenu míru za porážku ISIL. Zároveň se opět útočí na Aleppo a komunikační trasy k Aleppu.

  Zda se, že Rusové má Blízkém Východě končí a nejen tam.

  Ukrajina nastupuje v nejbližších dnech na Donbas. Macron dnes Putinovi vzkázal, že se má s východní Ukrajiny stáhnout, jinak bude čelit následkům.

  Japonsko včera vyhlásilo, že požaduje bezpodmínečně Kurily a Sachalin. Tokiem demonstrovaly tisíce Japonců.

  To nám ta Olympiáda hezky začíná. Skoro jako v r. 2008 a r. 2014.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosím tě, už se probuď a už to nepij.

   Smazat
  2. Nemě bys to chlastat. Ani zředěný!

   Smazat
  3. Trump byl navrhován už třikrát. Aleppo a Deijr az-Zur ... čtěte třeba níže citovanou Ruskou Vesnu. Filipov dtto. Požadavky Japonska jsou i na iDnes. Já vím, ani mně se to nelíbí. Počkejme, co udělá Rusko. Bohužel elitní jednotka Vagner už neexistuje.

   Smazat
  4. Píše o tom i Tereza Spencerová.

   Smazat
  5. Požadavky Japonska jsou na úrovni požadavků Ukrajiny. O tom co se v oblasti stane rozhoduje Čína a při prvních problémech tam situaci vyřeší a s Japonskem srovná účty.

   Smazat
  6. 22:34, jistěže, to je pravda. Já jsem také netvrdil, že Rusko hned zítra Kurily předá Japonsku. Nakonec, jinak by tam včera nevztyčili vlajku a Specnaz by tam nedělal cvičení jako demonstraci síly. Jen jsem psal, že Japonci požadují Kurily a Sachalin, tentokrát hodně nahlas a že tisíce Japončíků pochodují Tokijem a jinými městy. Ale zas na druhou stranu nepřeceňujte Čínu. Jí zas nějaký Iturup tolik nestarší a má hodně problémů s Amíky na jihu.

   Smazat
  7. Zase nějaký zakomplexovaný emigrant. Kde platíš daně, tak tam si otevírej hubu

   Smazat
  8. 21:37 Nežer ty houbičky, pak to takhle dopadá.

   Smazat
  9. Boze muj co to je za vola, velebnosti, chce se mi z nej blejt. Chudacku jedinej prulom ktery se odehrsl byl v Tve palici kdyz Ti odemreli posledni zbytky rozumu. Na to aby moulove z US- army zabili stovku elitnich vojaku rusky armady nemaji, a ani nikdy nemeli a mit nebudou !!!!Jedini kto konci na Blizkym vychode jsou komici z USA. !!!! Az se prokaze puvodno podezreni ze ubran kterou byl sestrelen Filipov patrila ukrajine, pak pan buh s Kyjevskou juntou, Porosenko a spol dostanou lekci kterou nerozchodi, stejnou lekci dostanou kdyz si neco ukrajina skusi na Donbasu. Macron je chudak, jeho v Moskve nebere nikto vazne , protoze je to slibotechna, dobre vi ze kdyby si neco proti Rusku skusil pak dostane okamzite lekci kterou nerozdycha. Predstava Japoncu ze jim Rusko da Kurili je fantazmagorie, Kurili jsou rusky a na tom nikto nic nezmeni i kdyby japonci demonstrovali kazdy den 24 hod a 7 dni v tydnu.Nastiv ve vlastni zajmu psychiatra, !!

   Smazat
  10. Jo, Chujlostan se hroutí! Putler mele z posledního ... - http://iks2010.info/?p=132501

   Smazat
 4. SSA jsou v prdeli ! Ty už dávno nerozhodují ani os sobě !

  OdpovědětSmazat
 5. 21.37,Do Soci,americany nezvali!Snad si nemyslis,ze Rusko pomahalo Syrii 2 roky,aby je ted opustili?Rusko tam je 56 let!Kurily rusko ziskalo jako valecnou koryst,legalne a japonci se musi s ruskem dohodnout,nebo taky ne.

  OdpovědětSmazat
 6. SS jsou NEBEZPECNA LUZA,!!!!
  UMIRAJICI KOBYLA KOPE!!!!

  OdpovědětSmazat
 7. To já jsem četl lepší článek Rusko dodá Syrské armádě moderní protiletadlové zbraně a bude po po síle letadla budou padat jak ve Vietnamu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hmmmm. Ale tam už moderní PVO je, jen chrání především ruské základny. Bohužel ne moc dostatečně, protože poslední útok na základnu s desítkami mrtvých se odehrál pomocí malých dronů.

   Navíc, není jenom tak někoho sestřelit, protože ejmís také umí bombardovat a nebudou váhat vyzmizíkovat prastarý Damašek, pokud Johnnymu v kokpitu obhoří co i jen opasek u kalhot.

   Nezapomínejte. Už otestovali zeměkouli, jak lehce uvěří dalším nemocnicím a sarinu ďábelského Asada. A svět věří naprosto všemu, co vypustí z huby. K tomu přidejte drtivou sílu jejich armády a nesmírnou chuť po zabíjení u jejich spojenců. Kdepak. Střílet se musí s rozmyslem.

   Smazat
 8. Ale je zajímavé, že dokud se v mediích ze všech stran rozebíralo čapí hnízdo, a pak nastoupila zuřivá mediální kampaň před prezidentskými volbami, byl v celé publicistice klid zbraní - nikde se neválčilo, nikde se neprobírala militaristická temata. Sotva je slavnostně uvoleno, a už se neprobírá Drahoš a proč a nač a zač, neprobírá se ani čapí hnízdo, mizera Babiš, a sestavování vlády apod - ale zase se rozzuřily boje. Zas se bojuje, a válečná temata se přežvejkávají ze všech stran. Jsme nešťastná generace, plně v chapadlech medií - dělají si s námi co chtějí, a asi se rozhodli zničit veškerý zdravý rozum a cit, který ještě lidé mají. Kdo propadl informační posedlosti a sledování publicistiky, komentářů, zpráv a manipulacím mediálního průmyslu, nemůže zůstat duševně zdráv. Celá generace lidí, kteří již jsou na tom závislí, bude zničena. Naštěstí se ta mladší generace o politiku, ani o válčení nezajímá. Zajímají je jen ptákoviny, docela hltají blbosti a reality šou, jichž je plná televize, a o Syrii neví vůbec nic. A možná je to dobře?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co má Čapí hnízdo společné s Pentagonem a americkou ofenzivou v Sýrii?

   Smazat
  2. Musíte umět číst 22.33. Má schopnost zabránit válečným žvástům, a to je velká síla. Asi půl roku se denně desetkrát rozebíral Babiš a Čapí hnízdo, pak se kopalo do prezidenta - do voleb. Ale byl klid zbraní. Nepsalo se o válce. Takže - kauzy Čapí hnízdo, prezident, Babiš, apod. dokážou zabránit válečným blábolům. Když bylo diskuzní běsnění Zeman - Drahoš u vrcholu, každý den deset článků o tomtéž a stovky diskuzí o tomtéž, jsem se vsadil, že až to skončí, bude se zase psát o válce a zabíjení. Vyhrál jsem. Zase se píše o válčení. Drahoš jako by nebyl. Válka -Válka - válka. A závisláci se u internetů opět zabavují válkou -jako před hnízdem a před volbama. Asi tak.

   Smazat
  3. A teď mi milé Jůůů (23:22) laskavě řekni, proč jsi vůbec vršil ten svůj text! Co jsi tím chtěl naznačit? Vždyť to je jen po povrchu klouzajících a opsaných blbostí.

   Smazat
 9. Začíná zimní olympiáda profíků, možná i amatérů, SS mají asi další plán. Vojska EU jsou již dlouho na hranicích Ruska v pohotovosti. V USA začíná vrcholit bankovní krize. Zřejmě příhodná doba, v dnešním světě je vše možné. Naše dětičky jsou sice k obraně vlasti nebo k útoku nepoužitelné, ale v EU je již plno muslimských vojáků, kteří půjdou do všeho, za prachy. A skutečně umírající kobyla nejvíc kope. Jednou boj o moc a nové zdroje pro umírající systém stejně přijde, anebo už přichází? Bůh suď. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na to je jednoduchý recept Kájo. Vydržte nějaký čas nezapnout počítač a nečíst ty bláboly.Choďte ven mezi lidi, na tanečky, klábosit, balit ženský a tak. Poznáte úplně jiný svět, než jak jej denně ukazují media. Dělají to všechno schválně. Co asi tak mají denně ty stovky novinářů psát? Záleží na každém z nás, jestli chce žít v pohodě a v klidu, nebo se denně rozčilovat a stresovat u počítače. Válka hned tak nebude - ale psát se o ní bude pořád. A ty žvásty o chcípající kobyle - pokud sleduji, tak už chcípe asi sedmdesát let?

   Smazat
  2. 23:27 Udělejte to.

   Smazat
  3. Kájo, vopravdu, vem tu radu,za týden už budeš zralý na sít

   Smazat
  4. 23:27 https://cz.sputniknews.com/svet/201802096752275-kasino-na-steroidech-nestabilita-finance/

   Smazat
 10. Za éry Gorbačova a Jelcina v letech 1985 až 1999
  si USA politická reprezentace zvykla na to,že s Rusama mohla cvičit jak chtěla.Jenže nastoupil Putin a ten jim do jejich záměrů hází vidle.Tak že ono to nebude tak jednoduché,jak prohlašuje paní mluvčí Pentagonu Dana Whiteová.Pořád je ještě drží ta jejich velkohubost a silácké řeči,které vypouští do světa.

  OdpovědětSmazat
 11. humanitarně vybombardovat komediant donik mi stale připomina našeho komedianta veškrnu ten taky dělal pořadek na dalku jak spravny komediant vlastniho prdu se bojice jo poscilat za sebe do prvni linie druhe to jeho blahorodi nemělo problem ostatně jako každy monarcha či diktator dosazeny lidem

  OdpovědětSmazat
 12. Mluvci Pentagonu Dana Whiteova zrejme prebrala a alkohol ji zatemnil rozum. USA nebudou rozhodovat o Syrii ani kdyby americky diplomati v Zeneve magi v kostkach srali,Pokud smejdi z US -army skusi silu v Syrii pak dostanou narez ktery do smrti nezapomenou.

  OdpovědětSmazat
 13. No, samozrejme nevieme, do akej miery je to len póza pre médiá, alebo skalopevné rozhodnutie kompetentných. Ale v tom druhom prípade, ak USA neprídu k rozumu, narazia na realitu jadrovej vojny ale na domácej pôde. Prekvapuje len, že im Sýria stojí riskovať úplné sebazničenie..

  OdpovědětSmazat
 14. I have read your post, thank you for sharing, your post is very helpful to me. I hope you will have many good articles to bring to the reader.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.