Reklama

sobota 24. února 2018

Pithart? Protektorátní nástupce Moravce sprostě a lživě hanobí presidenta Beneše

Petr Pithard "Podiven"
Jiří Jaroš Nickelli
24.2.2018 ČerskéNárodníListy

Kpt. Žvanilkin českých politiků, nepřátel ČSR a české státnosti otírá svá nevymáchaná ústa o presidenta Budovatele, který dvakrát obnovil stát a zabránil občanským válkam. (Aktuálně,cz).


Pan Pithart, důstojný pokračovatel protektorátních lhářů Moravce, Lažnovského, Kožíška, Krychtálka, Vajtauera a dalších lžipisálků protektorátu, lže o roli našeho presidenta, pod jehož praporem bojovali západní i východní legie za svobodu ČSR a s jehož jménem umírali odbojáři na popravištích Reichu.

Pan Pithardt by měl zalézt do protektorátního kanálu, z něhož vylezl. ****

S Benešem je pravdou opak. Pana Havla bychom naopak neměli šetřit, byl to on, který nás zavedl do bažiny dnešní krize svým protektorátním jednáním od omluvy sudetům až po humanitární bomby a lokajství v NATO.

Voliči partaje, za kterou mluví stranický renegát dr. Pithart, by si měli uvědomit, jakého nepřítele československé a české státnosti dosazují opakovaně do parlamentu, kde neustále zrazuje české národní zájmy, pro které byl president Beneš prohlášen zákonem za zasloužilého o stát.

Bláboly a lžikvaky pana Pithardta o údajné roli dr. Beneše r.1938 jakoby vypadly z děl Moravce "O český zítřek",a ještě lépe z knihy "V úloze mouřenína". Jeho lhaní o roli dr. Beneše v roce 1948 naopak zamlčuje neschopnost ministrů v demisi, kteří sami přivodili neřiditelnou ústavní krizi, jež mohla vyústit v občanskou válku. O úloze politiků, kteří v dobách nejhorší krize jezdili na venkovské zabijačky, jako dr.Zenkl, Pithart sprostě mlčí. Vše končí hyenistickým napadáním těžce nemocného dr .Beneše a otíráním se dokonce i o Jana Masaryka! Hanba takovému postoji, nic jiného se nedá k věci říci.

Mouřenínem jako Moravec se vskutku stal právě pan Pithardt a jeho společníci, nepřátele dr.Beneše, ČSR, dekretů, odsunu a všeho toho, co postavilo po okupaci nacistické hydry Čechy na nohy. On naopak chválí a vyzdvihuje vše, co Čechy potápí do kanálů dějin poroby a poddanství cizí moci.

Nebýt Beneše a jeho národního odporu, Protektorát i Slovensko by patřily k poraženým státům Osy a dodnes by musely platit válečné reparace - ty reparace, které my jsme naopak nikdy neviděli od nástupníka poraženého Reichu. Pane Pitharte, přestaňte konečně lhát a žvanit o dr. Benešovi! Beneše mohou pomlouvat jen nepřátelé republiky a superlháři.Jiří Jaroš Nickelli, ČSOL Brno I
Autor pozůstalý po legionáři,oběti gestapa
a členech Obrany národa, obětí Osvětimi

162 komentářů :

 1. Co zase chlastal autor tohoto pamfletu v hospodě, než se pustil do jeho psaní??

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jste hlupák,co se jinak než psaním blábolů neuživí, nebo jen obyčejný kretének?

   Vymazat
  2. 21:11
   Zkuste zformulovat ,/jste li toho schopen/ pár slov,která by vyvrátila fakta tohoto článku.Pokud to nezvládáte,tak se prosím alespoň neprojevujte jako idiot

   Vymazat
  3. 21:11
   ....to není náhoda, že tady tato lidská hyena vždy jako první vije na měsíc.

   Vymazat
  4. Klíny...klíny... do hlavy...

   Trojice europoslankyň vyvracela studentům mýty, které se šíří o EU. Za čtrnáct let jsme se prý nenaučili, jak se v ní chovat

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Trojice-europoslankyn-vyvracela-studentum-myty-ktere-se-siri-o-EU-Za-ctrnact-let-jsme-se-pry-nenaucili-jak-se-v-ni-chovat-525626

   Vymazat
  5. ad 21:35 ... v tom článku jsou nějaká fakta? Mohl byste je uvést? Já tam vidím jenom nadávky.

   Vymazat
  6. 23:03
   Používání mozku,pokud ho havloid vůbec má ti evidentně nejde!
   A žádná nadávka pro tu havlosvini kolaborantská NENÍ DOST VELKÁ!

   Vymazat
  7. To Mikeš: Pan Nickelli uvádí odkaz na aktualne.cz
   Článek dvojdomku Pitharta je zde:
   https://zpravy.aktualne.cz/domaci/prestanme-benese-setrit-a-nemlcme-o-jeho-roli-v-roce-1948/r~a1a4bf96080311e8b8310cc47ab5f122/

   Vymazat
  8. 23:24 - článek jsem si přečetl a rozhodně bych z něj nevyvodil závěry jako pan Nickelli. Pitharta opravdu nemusím (nemůžu mu zapomenout je "trávu růst"), ale to neznamená, že ztratím navěky rozum. S článkem v něčem souhlasím, v něčem ne, mnoho věcí, co o Benešovi říká, jsou holá fakta, která jsem znal už před 30 lety (třeba z pamětí Moravce). Vyčítat mu Mnichov či přijetí demise je však pokrytecké, s tím nemohl nic dělat. Jediné, co by se mu v této souvislosti vyčíst dalo, je zanedbání skutečnosti, že v ČSR byla třetina obyvatel Němci. Nevím, jak se na nemravné politice vůči Němcům podílel, ale v každém případě nevyužil své autority k tomu, aby tyhle věci řešil. Pokud je naopak podporoval, pak se nechoval jako státník, ten totiž uvažuje na desítky let dopředu a nepodléhá dojmu, že teď je nastálo.
   22:08 - z čeho odvozuješ, že jsem havloid? Z mého požadavku o dodání fakt? To potom fakt nevím, kdo tady nemá mozek. Pan Nickelli sice dal odkaz, ale v článku nenapsal nic kromě hysterických nadávek.

   Vymazat
  9. Braňme svobodu slova!

   http://pravyprostor.cz/branme-svobodu-slova/

   "Od poloviny roku připravují vládní zločinci EU masivní zákrok do dalších svobod lidských práv. Nebudete mít už asi možnost se svobodně rozhodnout, na jaké stránky na netu se budete dívat. Měly by být zablokovány a nedostupné….

   http://tadesco.cz/vime-prvni-blokace-odkazu-na-mailech-je-jenom-zacatek-od-dubna-nejpozdeji-od-kvetna-se-pripravuje-blokace-nebezpecnych-pravdivych-webu-navod-jak-ucinne-jednat/
   Co s tím? Přejít na DarkWeb? Nebo bude stačit zadávat ručně IP adresu?"


   Vymazat
  10. pro 23:03
   Zkuste si přečíst "dílo" ÚLOHA ČECHŮ V DĚJINÁCH jehož spoluautorem je pan Pithart /Podiven/.Pak pochopíte o čem je článek pana Nickelliho.Na cca 700 stránkách tohoto "díla" je pošlapávaná česká historie.A TO JE TEN VÁMI POŽADOVANÝ FAKT.Pokud Vám to deklasování naší historie ale nevadí ,pak chápu Vaše diskusní příspěvky,ale nechápu Váš postoj k našim dějinám.

   Vymazat
  11. 0:03
   Ten ksindl Pithart by měl psát jediný,návrh na EPITAF VLASTIZRADCE,TO BY BYLO JEDINÝ DÍLO,KTERÝ BY BYLO KONEČNĚ SMYSLUPLNÉ!

   Vymazat
  12. 0:03
   Tuto knihu lze najít pod názvem Podiven: Češi v dějinách nové doby. ( JUDr. Pithart je poslední žijící spoluautor).Hledání ,,ÚLOHA ČECHŮ V DĚJINÁCH" vede na článek PhDr. Kučerové, knihovny však nic takového od autora Podiven nevedou.

   Vymazat
  13. Na Pithert se už peklo těší, nepomůže mu ani 100 zdrávasů a 100 otčenášů.

   Vymazat
  14. uroven byvaleho pomyleneho komunisty pikharta dokazuje i to že husak moc dobře věděl co je to za vola a kdyby se takovy dostali ke korytu tak hrozilo že dnešni demokradi by neměli co rozkrast proto mu husak chladil hlavu v fešackem kriminale kde soudruch pikhart přestoupil na klerofašismus

   Vymazat
  15. představa že by v te době byl u moci nějaky pikhart je snad větši hruza než sražka s kometou takovy nymad a k tomu ještě klerofašoun to by tady ještě vladnul nebo měl sve pomniky ada

   Vymazat
  16. Ty nevzdělaný degeneráte s vymatou palici, co sis šlehnul ? Smažák z lysohlávek ? Fotr tě měl šplíchnout kozám do pití a ne ségře mezi nohy. Nemusel by tady strašit takový infatilní debil počatý z incestu !

   Vymazat
  17. Ad 0:03 - Reagoval jsem na článek pana Nickelliho, nikoli na nějakou 700 stránkovou knihu, o jejíž existenci nevím. Pokud autora něco naštvalo, měl uvést co, nikoliv hystericky povykovat. Je to článek primitiva s jednoduchými názory na svět. Kvůli takovým „vlastencům“ museli mí prarodiče po Mnichovu odejít z pohraničí, kde se narodili a v poklidu žili mezi Němci 45 let.
   Postoj k našim dějinám je jednoznačný: lži a mýty v nich nemají co dělat. Zastírání našich eventuálních přešlapů je hodno pětiletých kluků, ne důstojnosti národa (zejména když ostatní nejsou na tom lépe). A co je nejhorší, politikům to slouží k ohlupování lidí, aby jim mohli lépe vládnout odvedením jejich pozornosti od svých chyb. A to mě sere nejvíc.

   Vymazat
 2. Je s podivem ,jak taková zrůda jako je Pithart může ještě zvracet své ROZUMY.Vždyt je to trestné.Tento lump neuráží jenom prezidenta E.Beneše ale uráží celý národ.Kde jsou ti povolaní,kteří neustále káží o morálce druhých?Kde jsou zalezlí ?Nad zblitky těchto volů se nejde už ani usmát.Situace je den ode vážnější v neprospěch slušných lidí.Jak dlouho bude ještě tato pakáž volně chodit na svobodě?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pithart je ten (ne)politický politruk, který slyšel po list. převratu "trávu růst". Mnoho let se jako zkrachovalý politruk pelešil v Senátu za naše peníze.

   Vymazat
  2. havluv theoretik tak ti majo doživotni přednost i kdyby přišli činani stejně tak doživotni rentu možna i s dodatkem posmrtne tak si to přal přeci večkrna

   Vymazat
  3. Soudruh, přítel a nakonec bratr Petr Pithart (vzal jsem oslovemní postupně, jak je používal) je opravdu politik znalý. Začínal v KSČ v 50. letech. Nebyl to však řadový člen, ale dotáhl to až na člena předsednictva ÚV! A to ne ledajakého. Byl vedoucím ideologického oddělení. Tedy vrchním ideologem a tedy i velkým inkvizitorem. Ale v 68. vsadil na špatného koněa tak se dal na odboj. A opět byl v čele. Tentokrát chartistů. Po převratu v 89. Byl opět v čele. Tentokrát České národní rady a OF. Po rozpadu OF vstoupil do Občanského hnutí, po jeho zániku do Strany demokratické levice a následně skončil u Lidovců. I zde byl v čele. Třeba Senátu. Jeho politické veletoče jsou opravdu nevídané. Co do počtu, rychlosti i hloubky. Musí dobře vědět, že Beneš se choval v každé rozhodující situaci pragmaticky. Tak jak musel. Konkrétně v 48. jednal přesně podle Ústavy. Demisi ministrů přijmout musel. A protože byli v menšině, premiér vládu doplnil. Opět podle Ústavy. Ostatně tento akt vynesl do nejvyšších pater politiky právě jeho. A že mu to zůstalo je vidět i z jeho rétoriky - s Benešem se "musíme vypořádat jednou pro vždy!". Jak demokratické! Ale když někoho platí pohrobci Henleina a K. H. Franka, těžko může mluvit jinak.

   Vymazat
  4. A takových krys nalezlo do komunistické strany spousta. Nejen proto se socialismus musel zhroutit. t

   Vymazat
 3. Pana presidenta Beneše mám moc rád. Všechno co udělal, udělal správně. Byl to moc hodný, dobrý, chytrý a laskavý člověk, čest jeho památce.

  OdpovědětVymazat
 4. Toho to živočicha je si velice dobře představit se zdviženou pravicí vřeštícího na Václaváku o hrdinství Říše a brzkém vítěství německých zbraní. Podruhé na tom samém místě o vítěství pracujícího lidu a nerozborném přátelství se SSSR.Nedovedu si představit jeho"disidentskou minulost" neboť při první facce by řekl,že za to může Jan Žižka z Trocnova.

  OdpovědětVymazat
 5. Na Pitharta se patří co, no přece vysrat.Ten půjde brzy do kytek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jedině až bude viset na Pankráckém dvoře.

   Vymazat
 6. Jo jo beneš nechtěl pomoc Ruska a nechal zabít 380000 Čechů tak asi tak je to dnes nechat se islamizovat je tečka za českým národem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebuďte naivní, člověče. Pomoc od SSSR by Beneš bral všema desti, kdyby pro ni byly podmínky k realizaci. Neměli jsme společnou hranici s SSSR a žádný ze států okolo, ač jsme s nimi některými měli smlouvy o společné obraně, nám přesun voj. jednotek z Ruska umožnit nechtěly na příkaz z Londýna. Oficiálně vykládané dějiny 2.sv. války, které jste se učil, musíte brát s velkou rezervou a hodně si kolem toho naštudovat, abyste se v tom krapet vyznal a nedělal ze sebe vola...

   Vymazat
  2. 22:14 Jasně národ chtěl bojovat a s pomocí Ruska by to vyhrál jen kapitalističtí vychcanci nás zaprodaly. A kuli tomu stejnému chtějí usa napadnout KLDR největší strašák kapitalismu socialismus a o nic jiného nejde.

   Vymazat
  3. 23:22
   Ten zavšivenej západní ksindl nás prodá vždycky!

   Vymazat
  4. chlapci, víte vo tom hov.o

   Vymazat
  5. 7:50 My co čteme víme.

   Vymazat
  6. 7:50!
   Určitě o tom víme hovno, tak nás v tom smradu nenechávej a vysvětli nám celý problém na nezvratných faktech (tím nemyslím fakta ze kterých se chce zvracet, nýbrž fakta která nelze věcně a logicky vyvrátit).
   Ďuro Trulo

   Vymazat
  7. Dějinná zkušenost: pokud si někoho Británie vybere za spojence, je to vždy proto, aby doznal škody.

   Vymazat
  8. Ale nenechal! Československo bylo uměle vytvořeným státem na Pařížské mírové konferenci po první světové válce. Obyvatelstvo se skládalo z několika vzájemně nekompatibilních a rozhašterených národností, včetně Čechů, Němců, Maďarů, Slováků, Rusínů a Židů. A Češi byli za Hitlera uváděni výslovně jako árijský národ a v osobních průkazech měli uveden rodokmen předků; z českých chlapců se měl vytvářet nový nacistický vůdcovský dorost na elitních školách NAPOLA; čeští muži měli být přijímáni do řad SS; „česká krev“ byla zákonem chráněná před míšením se Židy…

   Vymazat
  9. 8:59 já jsem ty blbečku ten Protektorát jako "chlapec" prožil. V osobních průkazech nic takového nebylo, český národ měl být "vymístěn" s tím, že spolupracující, poněmčitelná část by po vytřídění měla být absorbována německou většinou. Po několikáté tady píšu, že jsem, což nebyla hromadná akce, spolu se svojí školní třídou absolvoval výběrové šetření vedené skupinou říšských příslušníků, kteří proměřovali postavu, zejména pak hlavu, zapisovali barvu očí a vlasů, zadávali k řešení tři grafické úlohy a zkoušeli, jednotnými dotazy, možnosti komunikace v němčině. Nevím to s jistotou, ale pan řídící naší tehdá pětitřídky, který dobře uměl německy říkal, že jsem byl jedním z pěti uznaných za árijce. Ze 32. spolužáků. S rodokmenem platí jediné - každý státní zaměstnanec musel doložit tři generace zpět nežidovský původ. To dokládala jako učitelka moje matka. Jsi neseriózní hlupák, když tady vypisuješ svoje připitomnělé domněnky.

   Vymazat
  10. 20:25 Kecy rudýho senila! Věřím jen tomu co řek ON osobně! - https://www.youtube.com/watch?v=peBQd-jRiMk

   Vymazat
 7. JUDr.Petr Pithart - z komunisty (ne)věřící(?) lidovec. Vše co dělal, dělal a dělá rád! Proboha, jen né advokacii ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lidovec = parchant a vlastizrádce.
   V této straně normální lidé nejsou.

   Vymazat
 8. Je zbytečné se zabývat tímto sionacistickým odpadem.

  OdpovědětVymazat
 9. Na takový havlozrádce máme v Čechách ještě pořád dost stromů!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufám, že máte pro sebe už připravený dobrý provaz se smyčkou!!

   Vymazat
  2. 22,44 vy jste taky dement jak Pithart.

   Vymazat
  3. 22:44
   Já nejsem kolaborant,jako ten černoprdelník....ale ty se boj spát,už ti pletu provaz,havlozmetku!!!!

   Vymazat
  4. Kecy! Vlast, vlast - ta je ti dneska leda k hovnu! Rasa a její zájem stojí nad jednotlivými jejími větvemi, národy. A WWII. prohrála Naše rasa jako celek, ne jen nějací Němci! Každý Čech se moh dříve či později poněmčit, nikdo to nepozná, ale čmoudem se nestane a do mentality koránu či jiných divošských kultů nepronikne i kdyby se potentočkval! Slované by bývali byli z velké části odsunuti za Ural, kde by toto území osídlili naší, tedy Bílou rasou a zachránili ho tak pro nás! Nyní připadne rase žluté, bohužel. Tak jako celý zbytek Ruska a ten ocásek na konci Asie zvaný Evropa zase rasám tmavým. Páč dějiny píší jen rasy rozpínavé a ostatní - ty zdegenerované a změkčilé z ní bývají odejity. A to čeká nás, je to po porážce v roce 45 náš neodvratný osud. Stalinský systém na Východě jen dočasně zakonzervoval stav, který se ale i tak stal historicky neudržitelným. Celkově vyhrál sice SSSR, ale Rusové byli poraženým národem ve WWII - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Vymazat
 10. Slizoun Pithart by měl zalézt do stoky a už být zticha. Podvracečská vlastizrádná krysa. U prezidentské volby se taky předvedl. Proč tihle lidi mají potřebu furt zvracet své lži a nesmysly. Měl by brát důchod a děkovat lidu ČR, že mu ho vůbec ze svých daní platí. Takovému parchantovi by se nemělo dát nic.

  OdpovědětVymazat
 11. Pane Nickelli, jaké reparace? Vždyť jsme si přivlastnili majetek 3 milionů Němců, které jsme odsud vypakovali do Říše. Zdá se Vám, že to bylo málo? Mě by zase zajímalo, co se s tím majetkem, resp. penězi za něj, stalo. Byli snad odškodněni oběti nacismu? Samozřejmě ani náhodou, všechno si rozkradli politici. Co takhle trochu myslet? Nebo to moc bolí?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chudinky německý, všechno jim ti zlí Češi vzali ... vy jste taky blbý nebo nevedený.
   Být to naopak, vyhladili nás.
   Němci zničili ve válce celou Evropu, nějaký majetek je směšný ve srovnání s tím, co by měli platit a plazit se po kolenou až do dneška. Sice vím, že válka nebyla tak docela z jejich hlavy, ale to podle mého jejich vinu vůbec nezmenšuje.
   No a dnes miísto aby oni sloužili nám, děláme my jim kolonii a děvku. Nechutné!!!
   Vrah je nyní partnerem a spojencem oběti a na ty, co nám zachránili krky a zem, se povinně plive. K tomu se nikdy nesnížím!

   Vymazat
  2. 22:59 - Musí to hrozně bolet být tak blbej jako ty?! Teda, ty trpíííš, jako zvíře!!!

   Vymazat
  3. 1. Ty 3 miliony Němců mohou být rádi, že nebyli za výjimečného stavu popraveni. Zato, že jim Beneš daroval život, by nám měli doživotně platit oni i jejich potomci.

   2. Každý život Němci zavražděného československého občana ve zločinné německé válce má větší hodnotu, než všechny zabavené majetky hajlujících Němců v českém pohraničí.

   Vymazat
  4. 22:59
   Pletete dohromady dvě zcela odlišné věci.
   Reparace a "majetek" odsunutých Němců.
   1/"Majetek " odsunutých Němců byl zčásti původním majetkem Čechů ,který Němci získali při zabrání pohraničí.
   2/Reparace byly dohodnuty mezi spojenci na Jaltské konferenci v roce 1945. Německo však jako nástupnický stát třetí říše dosud tyto reparace nezaplatilo řadě států. Mezi nimi je i Česká republika. Od 70. let 20. století němečtí kancléři a ministři zahraničních věcí nám slibovali, že nám začnou platit reparace, jakmile dojde ke sjednocení Německa. Jedním z takových slibovatelů byl H.-D. Genscher. Když se však Německo sjednotilo, žádný z jeho představitelů se nechtěl o reparacích ani bavit.

   Naše nároky na reparace trvají. Z hlediska mezinárodního práva povinnost Němců je platit stále trvá.Nic na tom nezměnila snaha Havla a Schwarcenberga změnit to ve prospěch Německa.
   Je to na odvaze našich představitelů státu kteří se nebudou bát říci nahlas Němcům, aby nám reparace už konečně zaplatili.

   Vymazat
  5. Ano, byla to součást mezinárodně uznaných reparací a bylo to SAKRA MÁLO. Jen pouhý zlomek z vyčíslených materiálních škod. O lidských a jiných ani nemluvě.

   Vymazat
  6. Ach Bože, tady je teda sestava! Co v těch lebeních máte, hoši?
   Tak "majetek odsunutých Němců byl zčásti původním majetkem Čechů, který Němci získali při zabrání pohraničí". A to jsi vzal kde, proboha? Do roku 1918 v pohraničí žádní Češi nežili, následně tam nemohli mít svůj majetek (domy a tak). Zatímco místní Němci tam bydleli už 700 let, to tam do té doby bydleli v jeskyních nebo jak? A ty domy jim tam postavili až Češi? Proboha, jak někdo může napsat takovou kravinu?
   O Jaltě nic nevíš, tak se do toho neser.
   Pokud se tam řešily reparace, tak jen vůči velmocem.
   23:42 - na jakou částku byl vyčíslen majetek Němců? A kolik měly dělat ty reparace? Nemáš tušení, ale házíš zde moudry jako Máňa z kravína. Ale hlavně, kdo ty peníze rozkradl, to by ti mělo dělat hlavu. Totiž to, že nás všechny, včetně tebe, okrádají naši politici, ne Němci.
   23:35 - Něco tak ohavného neřekl ani Heydrich.
   23:07 - Co je nepravdivého na tom, že jim všechno bylo zabaveno? Vždyť o tom byl hned první Benešův dekret. A kdyby jen to: mnozí byli obratem vyhozeni z domu a bydleli i ve stodolách či všelijak. V tom lepším případě je ti slušnější Češi nechali v domě, a tak museli přihlížet, jak noví spí v jejich peřinách,používají jejich nádobí a vyžírají jejich zásoby. A to netrvalo pár dní, ale několik měsíců. Jak by se ti to líbilo, kdyby se tohle stalo Tobě?

   Vymazat
  7. Mikeš,píšeš nesmysly,ač je to zabaleno do rádoby chytrých řečí.Ale to je tak vše.

   Vymazat
  8. 0:14 tebe, Hitleristo, je zabit malo
   Ubit te je treba

   Vymazat
  9. 0:14 Mikešu, znáte rčení "Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá"? Kupodivu se v něm nic neříká o tom, že by ten kopáč měl být za svůj pád odškodněn, jak to propagujete. Na odsun výborně sedí i moudrost "Kdo chce kam, pomozme mu tam". Ale ani tam nevidím žádnou zmínku o odškodnění.

   Vymazat
  10. Pánové, zabavený majetek českých Němců byl přece součástí válečných reparací. Samozřejmě reparace měly být podstatně vyšší. Zaplaceny ze starny Německa nebyli ani nám, ale např. ani Řekům. Leo

   Vymazat
  11. Nechápeš text? Já nemluvím o odškodnění pro vyhnané Němce, já mluvím o odškodně našich obětí nacismu. Peněz na to bylo dost, ovšem to žádného z politiků nenapadlo ani ve snu, peníze jednoduše rozkradli. Za vrchol všeho pak považuji, že po sametu začala česká strana vydírat Němce a požadovala od nich odškodnění pro ještě žijící oběti. A to 50 let po válce ... to je přece hnus.
   Přísloví o jámě je nepřípadné, jakou jámu Němci kopali? Vyexpedovali zpět ty z Čechů, kteří se k nim, do jejich domovů, nastlali po r. 1919. Těm, co tam bydleli už předtím naopak nabídli říšské občanství. Nabídli, ne nutili, takže když to tamní Češi odmítli, nechali je být.

   Vymazat
  12. 3 miliony boháčů, jejichž majetek jsme si ponechali? A co ty snímky babiček s kárkou, na které vezou peřinu? To jako jsme jim ukradli tu postel v pastoušce a tím nám zaplatili reparace? Viděl jste tam někde fotku nějakého bohatce? Tady se pořád počítá, kolik odvezli Rusové uranu, ale kolik Skopčákům vydělalo Česko za dobu okupace, nikdo nespočítá. Nasazení mladí v Rajchu, ti tam asi pracovali na Rusáky?

   Vymazat
  13. Mikeš 0:14

   "...Do roku 1918 v pohraničí žádní Češi nežili, následně tam nemohli mít svůj majetek (domy a tak)..."

   Mohl byste prosím uvést, kde jste takové moudro sebral? Že by u svého komického guru Krystlíka?

   Něco o nesplacených reparacích:
   http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/kdy-nam-nemecko-zaplati-reparace.html

   Vymazat
  14. Mikeši,Mikeši a takový jsi byl chytrý kocour.Pan Lada by z Tebe radost neměl.On ,český vlastenec a patriot a jeho kocour vykládá "pithartovštiny"
   Ten Váš výklad "vyhovuje" kavárně,nebo
   Sudetoněmeckému Landsmanschaftu,nebo přitroublým studentíkům. Tak tam ho prosím uplatňujte.Pro tyto skupiny bylo totiž celé svěží "dílo" pana Pitharta psáno.

   Vymazat
  15. 2:36 Mikešu, vy nevíte, jakou jámu Němci Čechům kopali? Pak vám bohužel nepomúžu, protože platí přísloví: "Komu není shúry dáno, v apatyce nekoupí". "Kdybys osla vedl až do Paříže, komoň z něho nebude".

   Vymazat
  16. Ad 8:10 – kde jsem takové moudro sebral? Inu, od mých prarodičů, kteří tam žili už v 19. století. V r. 1900 žilo v Jeseníku 6 000 lidí, z toho 1 Čech, 2 Poláci a 250 židů, zbytek Němci. Pramen: Ottův slovník naučný, heslo Frývaldov (resp. Freiwaldau). To jsou statistiky ještě z 19. století, kdy úředníka ani ve snu nenapadlo, že by mohl lhát či něco falšovat. V okolních vesnicích žli jen Němci, výjimkou byly vesnice v nějakých horských údolích, které byly naopak převážně nebo úplně české – z takové pocházel můj dědeček. Samozřejmě, směrem k vnitrozemí se podíl Čechů zvyšoval, třeba Šumperk, Zábřeh a tak, tam někde bylo až 40% Čechů – v podstatě všichni bývalí vesničané, pracující v místních továrnách. Takže: kde máte ty Čechy? Češi ze Šumperka po Mnichovu neutíkali, protože v Šumperku byli doma. Kdo musel jít, byli přivandrovalci z doby
   po r. 1919 – šlo v zásadě o státní úředníky, od hejtmanů po listonoše.
   Jinak vezměte tu všichni na vědomí, že jsem se v Sudetech narodil, žil jsem tam, vím, jak to vypadalo před válkou, protože jsem se setkal se spoustou pamětníků, tak o nich vím stokrát více, než vy všichni dohromady. Proto také uvádím holá fakta, zatímco vy se zmůžete na zpochybňování či přímé urážky.

   Vymazat
  17. Ad 7:57 – ne všichni byli boháči, ale jejich domy už solidní majetek byl. Ne každý dům, ale většina. Naši za malý RD zaplatili státu 45 tisíc v měně r. 1953. To by dnes odpovídalo zhruba 900 tisícům. A to jsou jen peníze za domy. Co tamní továrničky či dokonce velké továrny? Jaká byla jejich cena? Naši politici se rádi ohánějí tím, že 1. republika byla mezi 10 nejprůmyslovějšími státy světa. Ale ani slovem se nezmíní, že ten průmysl byl v rukou Němců a byl soustředěn hlavně v pohraničí. Nakonec i velké fabriky ve velkých městech patřily buď Němcům nebo Židům, kteří se hlásili převážně k Němcům. A tohle všechno si uzmul čsl. stát.
   Snímky babiček s kočárkama pocházejí z Německa, naši Němci byli nastoupeni do vlaku, který je odvezl do Německa. A uran sem nepleťte, řeč je snad o penězích mezi námi a Němci. Co se týká nasazených Čechů v rajchu, oni tam snad pracovali zadarmo? Pokud vím, byli za svou práci placeni.

   Vymazat
  18. Ad 15:56 – řeč byla snad o něčem jiném, než o tom, co nám Němci chystali a jak jsme jim to vrátili. Řeč byla přece o reparacích a o tom, zda na ně máme vůbec nárok. A současně i o našich svinských politicích, kteří nedokázali po válce ze zabaveného majetku odškodnit naše oběti nacismu.
   Co se týká těch „chytrých“ přísloví, znám taky jeden výrok: „když chce Pán Bůh potrestat ignoranta, vloží mu do úst citát“.

   Vymazat
  19. 17:50 Mikešu, nemluvíte snad ve vašem příspěvku 0:14 v odpovědi na 23:07 o tom, jak nespravedlivý a ukrutný byl odsun vůči Němcům? Na to jsem reagoval, pokud jste to nepochopil.
   Váš citát je zajímavý. Ale mluví o ignorantech. To jsou např. lidé, kteří nerozlišují mezi příslovím a výrokem/citátem. Takže máte pravdu. Pán Bůh vás potrestal. Vvložil vám do úst citát a tím jste sám dokázal, že jste ignorant.

   Vymazat
  20. Ne, o "nespravedlivém a ukrutném odsunu" Němců tam není ani slovo; nemohu za to, že nechápeš text nebo úmyslně oponentovi podsunuješ věci, které neřekl. Já jsem jen přesně popsal, jak ten odsun vypadal v praxi, protože ani o tom se neříká u nás pravda - ta by totiž byla pro mnoho dnešních Čechů poněkud nestravitelná. Ono to teda asi jinak nešlo, ale přesto - jak by se ti líbilo, kdyby se něco podobného stalo tobě?
   Jaký je rozdíl mezi citací přísloví a jaký mezi citátem?

   Vymazat
  21. 22:43 Vaše předchozí i nynější vyjádření si opravdu neumím vysvětlit v jiném SMYSLU. Nehledě na to, že jste nepoužil přímo ona slova.
   Na dotaz v poslední odpovídá Wikipedie:
   "Citát je doslovné znění z díla spisovatele, anebo doslovně zopakovaný výrok konkrétní osoby."

   "Přísloví je ustálený stylizovaný výrok, jenž obsahuje obecně platné zásady nebo zkušenosti mravoučné povahy. Přísloví na rozdíl od výroků nikdy nemají autora a jsou dědictvím zdravého selského rozumu našich předků."

   Jak vidíte, váš výraz "citace přísloví" je naprostý nesmysl.

   Vymazat
 12. Pithart, ani Havel si nezaslouží ani to, aby je někdo oslovoval pane.

  OdpovědětVymazat
 13. 23:10
  Omyl pane,trpí jako Homo debilis!!!!

  OdpovědětVymazat
 14. Pithart je na jednu stranu charismatický muž, ale jen fyzicky, protože povahově je slaboch.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Charisma není fyzická vlastnost. Pithart je fyzicky i duševně odporné individum!

   Vymazat
  2. 25. února 2018 0:39

   "Charismatický fyzicky", vždyť měří 1m 49cm,
   Krytinář(herec), by na něj koukal z výšky!
   Proto slyší trávu růst, poněvadž se v ní ztrácí, do obilí nemůže to je pro něho bludiště.

   Vymazat
 15. A co nějaký kritický článek nebo úvahu o komoušském převratu před 70 lety, kdy komouši znásilnili a 40 let okupovali tuhle zem a její lidi a dovedli ji k úpadku? Nic? Aha, já jsem zapomněl, že tohle jsou komoušské stránky kde je komunismus a jeho totalita oslavován.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:43 Můžete trochu popsat, jak ten "převrat" podle vás probíhal? Rád se poučím, jakých výšin může dosáhnout hloupost.

   Vymazat
  2. Proč klesáte v diskuzi na úroveň hlupáka 0:43? Copak nevíte, že diskuze s duševním omezencem vás stahuje na jeho úroveň? Leo

   Vymazat
  3. 2:13 Omlouvám se. Dobře vím, že duševním mrzákům se člověk nemá posmívat. Ale když on je tak pitomoučký, až je roztomilý. Jako když o světě žvatlá batole.

   Vymazat
  4. 2:10 až 2:37

   Dva potrefení rudí zmetci zakejhali...

   Vymazat
  5. Anonymní 0:43

   Můžete se toho zhostit a sepsat nějakou svou představu o zmiňované době. Uvidíte sám, jestli vaše vidění obstojí oponentuře, jestli se vaše názory ukáží jako argumentačně neprůstřelné, nebo budou během chvilky jako řešeto.
   Můžu vám jen popřát hodně štěstí(na málo vzdělané čtenáře).

   Vymazat
  6. 2:43
   a teď jste zakejhal Vy.Kavárenský přikyvovač a přitroublý vykladač dějin.

   Vymazat
  7. Politici...novináři až na vyjímky dnes slouží tomu kdo je zaměstnává,
   Z jejich strany jde o neobjektivitu a papouškování toho co si přeje velký bratr.(Jů es ej) Ten když řekne např. že Rusko se hospodářsky hroutí,tak ti naši "pisálkové" a politici(typu Pitharta-Peheheho)ho vidí už zhroucené a ona skutečnost je jiná,to je jeden z příkladů. Nejsem a komančem jsem nebyl,ale na dobu,kdy tu vládli komančové vzpomínám rád a jako ateista blahořečím Bohu,že jsem převážnou část života prožil za komančů,díky nim mám dnes alespoň nějaký důchod. A připomínat si Únor 1948 jako nějaký puč,tak to lze jenom z pohledu těch dnešních politiků,kterým jde o to nepřijít o své trafiky a nevybočovat z řady. To mi dneska ti nejchytřejší chtějí namluvit,že ty davy lidí v roce1948 na ta náměstí tam byly nahnány a že na povel projevovali radost a plácali tomu,že Gottwald dal dohromady vládu i bez těch "demokratů".Jen blbec tomu může věřit. O puč se jednalo v roce 1989 a můžete si myslet o mě co chcete.
   Republika je rozkradena,nesoběstačná v potravinách,na nic nejsou peníze a když se objeví někdo,kdo by to chtěl dát alespoň nějak do pořádku ke spokojenosti lidí tak se mu házejí klacky pod nohy. Přesně podle toho,čím hůře,tím lépe. To mi chcete vsugerovat,že je dneska dobře!?!?!

   Vymazat
  8. No jo, Beneš, to byl zosobněný vzor odvahy. Až do mnichovské krize pořád dokola opakoval: "Mám svůj plán". A když pak v říjnu 1938 zdrhnul speciálním letadlem z Prahy do Anglie, když si ještě předtím nechal převést tučné penízky do britských a švýcarských bank, lidé se smáli: Mám svůj plán, eroplán!

   Vymazat
  9. 13:47
   Velmi přesné hodnocení...

   Vymazat
  10. 13:47 / 13:53

   Takže pánové, teď, když jste tak "přesně" vyhodnotili minulost, zbývá už jen ta budoucnost - úplná maličkost.....

   Vymazat
  11. Všem nekritickým obdivovatelům Edvarda Beneše doporučuji přečíst jeho hodnocení od profesora Václava Černého v díle "Paměti 1945-1972". Vyšlo v Brně v nakladatelství Atlantis roku 1992, strany 167-184. Pro případné křiklouny Jarošova střihu podotýkám, že Václav Černý byl nejen vědec evropského formátu, ale především odbojář perzekvovaný nacisty i komunisty, který - na rozdíl od Beneše - nikdy nikam neutekl a vše si v této zemi musel odtrpět osobně.

   Vymazat
  12. 13:47 a další. Dr. Edvard Beneš měl svůj plán. ČSR byla obnovena v původních hranicích, uznána za stát na straně vítězných mocností ... Je vám to málo, pitomci?

   Vymazat
  13. Anonymní 26. února 2018 20:56

   Kdo zdrhne s celou svou prvorepublikovou partou u moci, je u mne krysa, která opouští loď jako první. Díky těmto hrdinům z Anglie a Ameriky, kteří zmizeli, jak prašiví kojoti, veškeré zpravodajské informace nechali k zneužití okupantovi. "Beneš narychlo abdikoval"! Kdy se po válce vrátili jako hrdinové z azylu a lid jej poslal právem do prdele - oprávněně!

   A já jsem prožil skvělé dětství i mládí se svými vrstevníky, co jsme sportovali, každý den bez starostí, kdo má lepší kecky, či oblečení na to nebyl čas - nádhera!

   Na závěr:"Nikdo z mé rodiny dodnes nebyl v žádné straně", proto jsme zřejmě měli krásné dětství, nikdo se u nás nezžíral stranickým MAMONEM. Byli jsme skutečně svobodní, nejen dnešníma proklamacema, svoboda je dnes utopie ...

   Vymazat
  14. ČSR nebyla obnovena v původních hranicích. Stalin si jako "odměnu" za souhlas s jejím obnovením ukradl Podkarpatskou Rus. Takže, než začnete něco blábolit, co takhle si zjistit fakta...pitomče, abych použil váš slovník.

   Vymazat
 16. 0:43
  Ty havlosračko,západ se na nás vysral,tak nedávej na to,co bylo na Jaltě domluveno debiloanglánem a tím nepojizdym uASSackým kriplem,kterej věděl 14dní předem o napadení Perlovyho zálivu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Západ se na nás vysral. Tím, že nezabránil tomu, aby se u nás k moci dostaly kurvy jako jsi ty a 40 let terorizovaly národ.

   Vymazat
  2. Únor 48 byl jen důsledek neutěšené sociální situace za první republiky, důsledek zrady západních velmocí, které se spřáhly proti nám - svým spojencům - s Hitlerem, byl to důsledek okupace nacistickým Německem, kdy celému českému společenství šlo o holé fyzické přežití, byl důsledkem kolaborace velké části pravicových stran a politiků s nacizmem, byl to důsledek vítězství Rudé armády a osvobození. Únoru se prostě nedalo vyhnout. V Itálii museli Amíci proti podobně zákonitému vývoji nasadit vraždy a korupci mimořádně velkého rozsahu.

   Ostatně k těm zkušenostem z československého socializmu se naše společnost v budoucnosti vrátí, protože vývoj, jakého jsme dnes svědky, jiný konec ani nemůže mít.

   Vymazat
  3. 1:12 A kdyby jen to! věděl dopředu i o napadení Německa Polskem! - http://nassmer.blogspot.cz/2015/05/zacatek-2-svetove-valky.html

   Vymazat
 17. 1:12
  Kdo tě terorizoval ty havlozmrde?!
  Leda ve zvláštní škole učitelka,že jsi nebyl schopen rozeznat D od P!

  OdpovědětVymazat
 18. 1:20
  Ty zmrde havloidní,tuhle republiku jste po hadráku přivedli na buben vy uASSacká verbež!!!

  OdpovědětVymazat
 19. 1:43
  A ty TOPACKÁ09 už brzy zechneš stejně,jako ta udavačská kurvo Havel!!!!!
  A žádná mrška uASSackejch okupantů ti nepomůže!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak si všímám - ten tvůj zkurvenej komoušskej fotr v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch hnědejch polobotkách se asi musel dost hřát přízní velkejch rudejch soudruhů co? Taky si se asi těšil na teplý místečko co po něm zdědíš a náhle do toho přikvačil ten vandrák chrchlavej v ošuntělých džínách a vytahaným svetru a udělal ti pořádnej rejhanec přes plány, co? To se frustrátskej smrade nedivím že z toho máš celoživotní trauma - Havel v každý větě:))) Tvůj fotr z toho asi zdech, co? Uchlastal se bez svý funkcičky, estaban jeden zkurvenej ... snad ho budeš záhy následovat!

   Vymazat
  2. 15:51 trapný tapetáři. Takoví by měli být mazáni.

   Vymazat
  3. 21:01 Xindl mazlavej typu známe dobře! Realita je taková, že židobolševik david sní o tom, že se stane rudým komisařem jako jeho příbuzní v Rusku před 100 lety! A že to on a jemu podobná svoloč by rozhodovala koho ovládat a koho rovnou "mazat"! Tak to je. Jenže my se jimtu postavíme jináč! My jsme poučený z dějin! Totiž kdyby jeho Výsost Imperátor jednal s jeho předchůdci tak jak s nimi jednali už pozdě bohužel jeho generálové a atamani za občanské války, tak by ani žádná nebyla! U každýho druhýho gaunera rudýho nosatýho - ať to byl Parvus, Zederblum, Bronstein nebo Džugašvili čteš v životopise "utekl z vyhnanství"! Pak se většina objevila někde na západě jako "exulanti"! Kdyby je carská ochranka vhodila zaživa do kotle lokomotivy hned po prvním zatčení, bylo by po problému a navíc jako bonus by zlevnila i přeprava na Transsibiřské magistrále ...

   Vymazat
 20. Zajimava otazka je, proc to Pithart vubec dela a prave ted. Svoje podivne nazory publikoval v nekolika serverech, asi mu na tom hodne zalezelo, pripada mi to jako masaz, kterou mu nekdo naridil, podle odbyte formulace nekterych slozitych historickych veci. Neucta k Benesovi je skutecne odporna, od Pitharta hned dvakrat a to i kdyz zapocteme moznost vice pohledu na vec a asi i jeho chyby, vycita se mu unor 48.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. On je naštvaný, že ho nenominovali na prezidenta, jak si maloval, kdyby náhodou lidovci uspěli ve volbách. A ono nic, tak se mstí národu. Je to chudák.

   Vymazat
 21. Pithart je židovského původu, nahoru ho vyneslo přátelství s Židem Havlem, kdy Havel se podle svých možností snažil v době své vlády vytáhnout nahoru na veškeré státní funkce především Židy. Pithart trpí patologickou nenávistí k našemu slovanskému živlu, a na druhé straně se u něj projevuje nesoudný obdiv k národu německému. Toto pochopit, to musíme jít trošku do historie, když v našich zemích byl u moci germánský živel, a v této době, aby se Židé mohli trošku „přihřát“ v odlesku německé moci v Čechách, se tito velkou měrou snažili sami sebe přetransferovat na Němce, dali si německá jména, mluvili doma Německy a chodili do německých škol. Většina z nich má ještě dodnes jména německá po svých předcích, pokud si je po 2. světové válce nezměnili za česká. Těsně před druhou světovou válkou oni stále nemohli uvěřit, že ty plány s nimi, jako nositeli germanizačního prvku v českých zemích, Hitler myslí vážně. Něco na tom pravdy bylo, podívejte se například, jak hladce prošla okupací rodina Havlova. Já nepochopím jednu věc, já být Žid, tak se nikdy nezbavím nenávisti vůči Němcům za to, co mému národu provedli v době druhé světové války a taktéž za jejich teorii o rasové nadřazenosti, kterou Němci vůči Židům projevovali (a možná ještě dnes ve skrytu duše projevují, to nedokáži vyhodnotit). Rád bych tu připomněl jeden román od Remarqua, kde Remarque popisuje, jak tehdejší Československo bylo poslední útočiště pro Židy emigranty z Německa a Rakouska, kde se jim tehdejší česká vláda snažila pomoci při jejich útěku, a v Čechách neexistovaly v té době vyhecované proti židovské nálady. Ted´ otázka, pochopíte tedy Pitharta, že se dokáže jako Žid dnes opět lísat do německé přízně a urážet český národ, není vám to odporné? Myslím si, že si tímto Pithart snaží léčit nějaké svoje vlastní komplexy, ale zároveň je to poučný případ, on s touto příklonností k Němcům zde není sám, viz třeba Herman, to je stejný případ, stejný původ a stejný postoj k českému národu. Něco ale společného mají Němci a Židé, minimálně absolutní nevděk a nesebekritičnost. Pane Nickelli, děkuji za toto téma, které by mělo být otevřeno, nikdo z nás tu přece nespadl z Marsu, aby se jeho chování nedalo zanalyzovat na příkladech z minulosti.

  OdpovědětVymazat
 22. Pitharte ! Sice nevim kdo jsi a je mi to lhostejne, ale chtel bych te pozadat, aby jsi sem nekdy, neco napsal.

  "Cesky" Mugabe (1:05 & 1:32 ) prska vztekem a ja slzym smichem. Ten prtaty LIDOZROUT je na tebe alergicky !
  Prijdi ho podrazdit !

  OdpovědětVymazat
 23. 4:53
  Jen kolaborantská SVINĚ JAKO TY SE MŮŽE SMÁT A PODPOROVAT KURVU,JAKO JE PITHART.
  JE VIDĚT ŽE TVŮJ ZKURVENEJ FOTR MĚL TOHO PUKAVCE V TĚCH SMRADLAVEJCH KOULICH OPRAVDU A ŽE TI PŘEDAL TO NEJLEPŠÍ ZE SVOJÍ ZKURVENY POVAHY!!!!!!
  A pamatujete ty zmrde polozdechlej: Es kommt der Tag!!!!

  OdpovědětVymazat
 24. Pan "mistr dvojdomek" P.P. je typický pro Berlínský "kývač". Nechci ani psát pro Bruselský, on dobře ví, kdo šéfuje EU. Je z protinárodní, zrádcovské strany, které se dnes již přiblížili také Kalouskovci a Gazdíkovci a rychle se též přibližují i socani a díky popletenému profesorovi a např. "chytré" Němcové aj. také ODS. Prezident každé země má velké slovo, jak doma, tak především v zahraničí, ato zvláště u největších světových velmocí. V Bruselu ne, tam má hlavní a jediné slovo E.Komise, popř. Europarlament, národní státy nikoliv. Takto strukturovaná EU však nemůže fungovat a čím dál tím více lidí ze všech zemích Evropy si to již uvědomuje. Pro začátek je nutné v EU vrátit právo veta a nedělat z nesouhlasících států jen poslušné ovečky nebo spíše "soumary" těch vůdčích zemí EU. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 25. Zoufalý, agresivní hanopis mající intelektuální úroveň fanouška Sparty či Baníku.
  Slušelo by se aspoň dát odkaz na onen rozhovor.
  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/prestanme-benese-setrit-a-nemlcme-o-jeho-roli-v-roce-1948/r~a1a4bf96080311e8b8310cc47ab5f122/

  OdpovědětVymazat
 26. Nebýt Beneše a jeho národního odporu, Protektorát i Slovensko by patřily k poraženým státům Osy - ale ba - hovno urobil pre SNP - len intrigoval , a Slováci by reparácie neplatili, vystúpili vojensky proti Ríši, boli sme okupovaným štátom, nie Protektorátom ...

  OdpovědětVymazat
 27. rod Pithartú a Dientsbíru je známy od čias Husa - ako protičeský živel....

  OdpovědětVymazat
 28. Pan Pithart je židák. To ledasco vysvětluje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ty jsi nácek. To ledasco vysvětluje.

   Čím to je že tyhle stránky tak přitahují komouše v jednom šiku s nácky?

   Vymazat
  2. 9:29
   Tak jsi komouš,nebo nácek?Že tě to sem přitahuje.Pochlub se .

   Vymazat
  3. 9:42
   Ne, nejsem příznivcem žádné podobné zločinecké organizace. Jen cítím povinnost sdělit těmto zmetkům co si o nich většina společnosti myslí.

   Vymazat
  4. 10:02
   Jaká většina ty tupá prouASSacká hroudo hnoje?!!!!

   Vymazat
  5. 10:02
   Ty se považuješ za většinu?Nenech se vysmát.

   Vymazat
  6. 10:50 Jen pišti víc ty sobotkovskej muslimofilní posránku jehož zdechlej fotřík pjel kdysi v rámci družby s DDR spolu Merkelkou ve sboru pionýrů: "Buď vsjegdááááááááá búúúúúúúúúděěět něěěěěba, buď vjegdááááá búúúúúúděěět sóóóónce ..." :))))) Ach vy komoušský prasata, kdy už konečně zdrhnete do toho Rusácka, co? Třeba vám tam Putler poskytne nějakou tu azylovou kvótu někde na Sibíři a možná i příděl jedovatý pěny do koupele!:D:D:D

   P. S.: Sprav si už to "R" konečně, ať ty tvý skřeky rudýho dementa začnou aspoň krapet dávat smysl.

   Vymazat
 29. Pithartovy metamorfózy: Nejdřív komunista, později, až ho komunisti vyhodili po r. 1968, se uklidil do fakultního archívu husitské církve. Později člen spisovatelské trojky, která pod názvem Podiven psala proti českému národu. Pochybuji, že to bylo zadarmo. Kdo dal zakázku není těžké si domyslet při čtení oné knihy. Po listopadu havloid par excellence, a poslední obrat; příklon k lidovcům, které zastupoval mnoho zbytečných let v Senátu, jinak řečeno, v odkladišti politických mrtvol. Myslím sí, že tento krátký životopis je dostatečný a ukazuje, nejen to, že jde parazita, ale i škůdce.
  Morave

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jseš dobrej kádrovák. Komouš se v tobě nezapře. Kdybys měl jen trochu moci, poslal bys Pitharta ihned do Jáchymova, viď blbečku.

   Vymazat
  2. Kádrováci nejhrubšího zrna jak víme, nastoupili po r. 1989. Žádná čistka za socíku, ať po r. 1948 či po r. 1968 nedosáhla tak grandiózních rozměrů a žádná nebyla vedena takovou mírou nenávisti, jako ta polistopadu 1989. Takže kádrováci byli a jsou. Jenže ten 9:44 napsal čirou pravdu, ALE SOUDOBÉ DIKTATUŘE KAPITÁLU A EUNACISMU SE PRAVDA VŮBEC NEHODÍ DI KRÁMU - TAK, JAKO SE NEHODILA I ZA PROTEKTORÁTU, KTERÉMU BY JISTĚ PODIVENI, KDYBY BYL, SLOUŽILI DO ROZTRHÁNÍ TĚLA JAKO EMANUEL MORAVEC. ANO, I DNES LZE PLNÝM PRÁVEM O VĚTŠINĚ ČESKÝCH POLITIKŮ HOVOŘIT JAKO O KOLABORANTECH SOUDOBÉ 3. ŘÍŠE ŘÍMSKÉ NÁRODA NĚMECKÉHO, NEJEN TĚCH ZE STRANY LUĎÁCKÉ, VŠECH TĚCH HERMANNŮ = naklonovaných Karl Herrmann Franků.

   Vymazat
  3. Velice "flexibilní" figura.

   Vymazat
  4. Anonymní25. února 2018 9:58
   Tebe do Jáchymova pošleme také, ty debile ! Až se tam potkáš s ostatními havloidy a jinými kolaboranty, zrádci a parazity, můžete cpát ty svoje obřezaný ptáky do svých uhrovitých prdelí a žvanit o "pravdě a lásce".

   Vymazat
  5. 15:42 Ty rudá posranino, esi zavčas nevodtáhneš se svou zdegenerovanou famílijej na Sibíř, kde ti jistě pederast Putler poskytne krom azylový kvóty i nějakej ten stakan votrávený pěny do koupelny, tak budeš absolvovat kombinované kurzy létání a plavání pana Trujilla svržením z helikoptéry do žraločí zátoky! Tak si vyber:)))

   Vymazat
 30. No jo no,loď se potápí,krysy vylézají a že jich je.
  Nejsmutnější na tom je,že jich je nejvíc v KDU-ČSL.

  OdpovědětVymazat
 31. Pamatuji Petra Pitharta ještě jako asistenta na katedře Státu a práva PF UK. Tatínek bývalý komunistický bos, Petr po roce 89 dělal kariéru o které se ani tatínkovi nezdálo, bohužel dnes na nás háže své mimikry a snaží se aby mu někdo nepátral v minulosti a dokonce snad i věří tomu co říká.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přečti si aspoň ten rozhovor, idiote. O všem tomto tam otevřeně mluví.

   Vymazat
 32. Petr Pithart proběhnul hned čtyřmi stranami.Začal v roce 1959 v KSČ,přes Občanské Forum,Občanské Hnutí a skončil zatím v KDU ČSL.Byl předsedou "Společnosti Bernarda Bolzana", která se věnovala podpoře česko-německých vztahů.
  Na základě "objednávky" této společnosti vznikla kromě jiných pamfletů i kniha

  ČEŠI V DĚJINÁCH NOVÉ DOBY (1848-1939)

  Vydaná naposledy nakladatelem Academia v roce 2003
  Jde o nové ideového pojetí českých dějin. Nazírá je z univerzalistického zorného úhlu katolické církve. Vyzdvihuje do popředí období baroka, nenalézá porozumění pro národní obrození, zpochybňuje vznik samostatného československého státu a odmítá jeho demokratickou reprezentaci v čele s Masarykem a Benešem.
  Tolik v krátkosti .
  Podrobněji ji hodnotí paní prof.Kučerová.
  Pithart se svými pamflety snaží anulovat jakoukoli dějinotvornost českého národa.

  OdpovědětVymazat
 33. Pičhard, odporný skutr.

  OdpovědětVymazat
 34. 9:58
  kádrování... ? Mýlíte se.Je to pouze popsání proměn pana Pitharta.
  To vy nálepkujete.

  OdpovědětVymazat
 35. Pithart není sám:

  http://www.janyr.eu/index.php/54-vitezny-unor

  OdpovědětVymazat
 36. Solidnější pohled než Pithart nebo Janýr (o nebožtíku Grušovi snad raději ani nemluvě) nabízí JIŘÍ MALÍNSKÝ:

  http://casopisargument.cz/2018/02/25/unorova-tragedie/

  OdpovědětVymazat
 37. Píphard je s panem Havleistenem zakladatel a spoluotcem Prazskeho nádora-to uz mně otomtohle neučily ve school škole.

  OdpovědětVymazat
 38. 7:26 "cesky" lidozroute Mugabe !
  Ty tu cestinu jebes, jeste vice nez ja !
  Jasne jsem napsal, ty mini mozku, ze ho neznam a je mi lhostejny.
  Ale velmi dobre se bavim, jak ty prskas vztekem.

  "Cesky" Mugabe ! Mel by jsi byt kamaradsky k Zidum,
  kdyz jsi jeden z nich , nebo te budou pomlouvat, ze jsi
  NEDONOSENY a odcizeny.

  OdpovědětVymazat
 39. 13:16
  Mugabe byl opravit tomu tvým zrzavýmu,tupýmu, uřvanýmu, uslintanýmu mamrdovi,kterej vyhrožuje Rusku a kurví se s děvkama PAN PREZIDENT!!!!!
  A teď zmlkni ty lžidopředkožko špatně vobřezaná!!!!:-))))

  OdpovědětVymazat
 40. 7:26 - lidozroute !
  Zidovska obec v Praze si stezovala, ze jsi "Feeble - mined SCHMUCK w/advanced imbecility" !
  My Katolici souhlasime s timto nazorem !
  Nechces se pridat k nam ? U nas najdes spaseni a mentalni uzdraveni, ty zbloudily nestastniku !

  OdpovědětVymazat
 41. 13:30
  Was is das u nás ty papundeklem obdařená zhovadilozdrápanino???!!!!!!:-)
  Že jsi mešitě od svýho beznadějnýho výskytu vědí po celým světě!!!:-)

  OdpovědětVymazat
 42. 13;36 - zase jsem zablokovan ty lidozroute !
  Napis nam o tvem vztahu (hrisnem) s cenzorem, at se zasmejeme !

  OdpovědětVymazat
 43. 13:36 - ty "radikalni' infekcni vrede na tvari republiky hned se omluv za zradu ke svemu sefovi, panu Pithartovi !
  Nevdecniku ! kam vitr tam plast !

  OdpovědětVymazat
 44. 13:58
  Zmlkni ty nekrofilnípedofile:-)
  Co sem strkáš pořád ten svůj podêlanej kolaborantskej lžidorypák, PAPUNDEKLOVEJ chcípáku?!!!!
  Ona by stačila pořádná česká facka a postaral by sis i uši!!!!:-))))

  OdpovědětVymazat
 45. 13:36 - to jsem nevedel, ze mluvis nemecky ty
  "herinku" ! To je impresivni ! To te nauzila tva teta - destruktivni Merkerova ?
  A jak je to s tvoji hebreistinou pochlub se nam, at se mame cemu divit.

  OdpovědětVymazat
 46. 14:18
  Kup si pořádnou klávesnicí s diakritikou,ať ještě víc nekurvíš český jazyk ty untermensch zbytečný!!!:-))))

  OdpovědětVymazat
 47. 14:05 - "ceska facka" - t.j. neco co vubec neexistuje !
  Ty jsi vitezem na olypiade v lezeni do zadnice - ty rektalni ALPINISTO ! Kazdych 14 dni nekomu jinemu !

  OdpovědětVymazat
 48. 14:23 - NEkoupim ! Vy si kupte anglickou klavesnici ! Prece se musite nekdy zacit civilizovat !
  (I kdyz prvni kroky jsou bolestive ! Vsimnete si, jak "cesky' Mugabe zde trpi.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:33
   No jo,musel bys dát do sběru tvůj PAPUNDEKLOVEJ kvartýr a i to by bylo málo!!!!!:-DDD

   Vymazat
  2. 14:36 Zajeď klauso-merkelskej pšouku, co se furt vysouvá z lejnolíhně škarednýho kremelskýho židočekisty s krysím xichtem a odtáhni za nim do toho Ruϟϟácka. Třeba ti tam teplej Putler poskytne nějakou tu azylovou kvótu někde na Sibíři a možná i příděl jedovatý pěny do koupele lžinegerskej mongoloide! :D:D:D

   Vymazat
 49. 14:27
  Já jsem Čech,kterej z duše nenávidí takový svině,jako seš ty a zbytek těch uASSackejch okupantů!!!!!
  Do prdele rezeš leda ty,homokládo s natrženou hubou!!!!:-))))

  OdpovědětVymazat
 50. 13:02
  13:16
  13:25
  13:30
  13:36
  13:58
  14:05
  14:18
  14:23
  14:27
  14:33
  14:34
  14:36

  Je obdivuhodné, jak někteří čtenáři dokážou vystihnout podstatu článku, pod kterým diskutují.
  Nová republika má plné právo být na své čtenáře hrdá. -- Jen tak dál!

  OdpovědětVymazat
 51. Pithart je totální megasvině, která opovrhuje českým národem. Škoda zrušeného trestu smrti. Za vlastizradu by se houpal mezi prvními, ten sviňák šeredný černoprdelnický.

  OdpovědětVymazat
 52. Nebyl on ten Pithart nakonec i agentem StB? Kdo to ví, odpoví?

  OdpovědětVymazat
 53. Pičhart : 1) Žid 2) Fanatický komunista 3) "Disident" 4) havloidní demagog ) křesťan.
  Především je to bezcharakterní obřezaný psychopat, sociopat a celoživotní parazit. Taková zrůda by se měla utratit !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ještě 5)fanatický antikomunista 6) fanatický světoobčan a bojovník proti národům, hlavně teď proti tomu českému.
   Prostě ideální tip na agenta. A je jedno, jestli StB, BND, Mossad nebo CIA. Hlavně, když z toho něco kápne.
   Každá zpravodajská služba si může říci. Svině? Ale naše svině. Pro každou z nich má znalost a úzké vazby na jakékoli prostředí.

   Vymazat
 54. Vážení diskutéři!
  Pozorně jsem přečetl všechny příspěvky a mám z nich jediný pocit: Benešovy dekrety někdo z českých elit sabotoval. Jinak by se přece nemohly tak podstatně minout účinkem. Tolik obhájců nacismu jsem nezažil za celý život, vždyť jsou co do počtu výpotků skoro v převaze a nutí nás přistoupit na jejich hru. Vulgarizace, hrubost, absence argumentů, lži toť jejich nástroje geblsovy propagandy. My jsme Češi, národ Jana Husa, Jana Žižky, Jana Ámose, Jiřího z Poděbrad, Aloise Jiráska, Karla Havlíčka Borovského, Františka Palackého a v přední řadě Jaroslava Haška. Chtělo by to trochu švejkoviny, té germáni nerozumí, bojí se jí a zuří pokud na ni mají reagovat.
  Ďuro Trulo

  OdpovědětVymazat
 55. 17:06

  "Benešovy dekrety" je ideologické označení, které důsledně užívají představitelé sudetoněmeckých landsmanšaftů a které už samo je hrubým falšováním dějin. Někdo, kdo se tu chce naparovat jako dědic Jana Husa nebo Jaroslava Haška by to měl vědět.
  - Takže své "pocity" si račte strčit za klobouk, vážený namyšlený žvanile!

  Kokotko

  OdpovědětVymazat
 56. 17:16!
  Nějak mi nekoresponduje váš typicky Slovanský nick s germánsky nadřazeným projevem. Už mi k tomu chybělo to typické "Los, Los čekiš švajne, šísen, ale možná se pletu (a omlouvám se za neznalost germánské gramatiky a proto píši jak Jan Hus káže).
  Ďuro Trulo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:33

   Nechci Vám radit, ale neměl byste si lámat hlavu věcmi, na které nestačíte. Ať děláte, co děláte, nakonec z toho stejně vždycky vyleze jen nějaký hloupý žvást.

   Kokotko

   Vymazat
 57. 17:39!
  Neodvažuji se lámat si hlavu nad tím co "leze" z Vás, ani posuzovat o jaký obsah se jedná a zda to něco vypovídá o Vašich pokusech dehonestovat diskusi(asi bych to svým intelektem opravdu nezvládl). Jenom mi stále nejde do hlavy význam Vašeho nicku, ale dám na Vaši dobrou radu a nebudu si s tím lámat hlavu (bylo by jí škoda, ještě ji občas používám).
  s úctou zcela Váš Ďuro Trulo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:55

   Pokud hlavu opravdu používáte (byť jen občas, jak ujišťujete), zkuste se aspoň zamyslet, proč není v pořádku užívat sousloví "Benešovy dekrety".
   - Nic jiného ze mne na těch čtyřech řádcích "nelezlo". Ale kdo ví, dost možná i to už přesahuje Vaše mentální schopnosti?

   Kokotko

   Vymazat
 58. 18:02!
  Děkuji pěkně za Vaši radu. Zkusil jsem to a zjistil, že ještě stále mám proč žít. Nechci umřít hloupý a pokud něco přesahuje mé mentální schopnosti je to pro mne výzva k jejich zdokonalení. Takže ještě jednou děkuji a doufám, že to stihnu. Neberte mi prosím poslední naději a snažte se mi spíše pomoci, plís, plís.
  zcela Váš Ďuro Trulo

  OdpovědětVymazat
 59. Kokotko neví, že potí kokotiny, ale dělá to často a rád, nejen na NR.

  OdpovědětVymazat
 60. Benešovy dekrety byl soubor zákonných opatření v době, kdy náš stát v důsledku války nemohl mít poslaneckou sněmovnu. Dekrety byly vypracovány vládou, Českou národní radou a prezidentem a všechny po volbách do poslanecké sněmovny po válce byly potvrzeny jako zákonné normy.
  Teorie, že pohraničí království Českého a markrabství Moravského bylo osídleno výlučně až do vzniku ČSR Němci je blud, na kterém stavěl i Hitler svoji 3. Říši římskou národa německého. Ano, první němečtí kolonisté přišli do českého a moravského pohraničí, ale i do vnitrozemí již před 700 roky, poslední pak masověji za Marie Terezie a Josefa II. Všechny ty vlny kolonistů pilně germanizovali původní českou populaci, čemuž ve městech v době industrializace významně napomáhali němečtí židé (nikoliv čeští!) a německá šlechta. Viděl jsem pomník padlých německých vojáků ve 2. světové v Erlangenu - mezi stovkami jmen každý druhý padlý měl české jméno, někteří dokonce s diakritikou! Hodně jsem pobýval v Německu a byl jsem potěšen, že Němci vesměs doznávali svoji vinu na všem co válka přinesla a způsobila. S landsmanšaftem jsem zkušenosti neměl. A tak se mi zdá, že se naši lidovci spolu s pohrobky nacistů spojili jak proti českému, tak proti německému národu. Ani řadoví Němci si nepřejí válku, stejně jako Češi. I oni vědí, že jde o byznys kapitálu zde i tam a hlavně onde. Takže snad by to chtělo jen ten korektní postoj obou národů zdůraznit a potlačit ty postoje, které si usmíření nepřejí, potlačit všechny, kdož si dělají na vzájemné averzi obou národů peníze. Historické body páni Posseltové , Hermannové, Bělobrádci a další pohrobci nacismu si určitě udělat nemohou. Nejde o zapomenutí, ale o usmíření! Neposuzujme české a německé šmejdy jako Čechy a Němce! Snažme se ve volbách je vytlačit mimo politiku! Pokud chce Evropa přežít toto století, nic jiného nezbývá, než se domluvit proti těm, kdož pracují na jejím zničení. Sledujte, který z českých politiků má takový program!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, základem zničení Evropy ovšem NENÍ - jak nám mnozí tupci chtějí namluvit - nějaká "migrantská vlna", ale naprosté popření ideálů Francouzské revoluce.
   Tam totiž, a to jim sakramentsky nejde pod fousy, povstal nejen třetí, ale i čtvrtý stav. A, to musíte uznat, co je moc - to je moc! Už Jaroslav Hašek si toho všiml, když žádal "větší přísnost na chudej lid".

   Konservativci (nejen katoličtí) proti nim aspoň (většinou) upřímně a otevřeně brojí. Nová "levice" je ovšem likviduje daleko účinněji tím, že je nahrazuje ubohou karikaturou (multikulti, gender, political correctness). Pseudoliberálové horečně píší nové legendy ve svém ÚSTRku.
   A stateční čeští "vlastenci"? Ti by zase nejraději dovedli Aloise Jiráska ad absurdum!

   Vymazat
 61. Těžko lze nereagovat na zmatené plky přispěvatele Mikeše, který se odkazuje ke svým prarodíčům z Ostsuden, kde tvrdí, že žádní Češi nežili, ale jeho čeští prarodiče tam spokojeně soužili s německou většinou, ale v roce 1938 byli nuceni z toho pokojného soužití uprchnout do vnitrozemí. Věru galimatiáš.
  Naproti tomu mí rodiče, otec am Riesengebirger Sudeten a matka am Braunauer Bergland Sudeten, stejně jako jejich, po mnoho generací dvoujazyční předci zanechali jinou stopu. Za Protektorátu mi nejen rodiče, ale babičky (oba dědové padli v první světové za Císaře Pána) z obou stran vyprávěli o druhořadém postavení Čechů v těch místech a zejména, o intensivním poněmčování. Samozřejmě, jako obhájci češství se nutně v roce 1938 stali utečenci, já jako potomek s nimi.
  Co navrátilec do rodného domu už koncem května 1945 (kde bydlím dodnes) jsem měl před očima a dobře pamatuji všechny ty poválečné události v konkrétní, tehdy asi dvoutisícihlavé krkonošské obci. Jistěže existovala česká spodina, která zneužívala vůči Němcům dané situace. Vůči té narychlo ustavované české orgány energicky zasahovaly. Stejně tak a samozřejmě, existovala německá spodina, která koncem třicátých let a zejména od roku 1938 zneužívala situace proti Čechům, což se ovšem stalo i oficiální politikou třetí Říše! To je ten zásadní rozdíl, který ten zmatený Mikeš ignoruje!
  Vrcholem jeho demagogie je pak tvrzení (24. února 2018 23:48): „...Nevím, jak se na nemravné politice vůči Němcům podílel (rozumí se president Dr. Beneš za První republiky), ale v každém případě nevyužil své autority k tomu, aby tyhle věci řešil...“.
  Ten, s odpuštěním blbec neví, že německá menšina měla zastoupení v parlamentu i vládě RČS, vlastní školství, tiskoviny, kulturní instituce, spolkový život a tam, kde dosáhla 20% i němčinu jako druhý úřední jazyk. Připomenu jen tolik, moje matka (1910) byla nucena absolvovat německou obecnou a měšťanskou školu, když české v místě ani blízkém okolí neexistovaly. Českému pravopisu se učila až v církevní vyšší škole pro pedagogy, protože tam, za režimu kláštera, bylo vzdělání zdarma. Otec (1905) zažil pouze obecnou školu provozovanou po chalupách, v jedenácti letech se stal „učněm“, aby zdarma vykonával v místní, rozumí s německé fabričce, podřadné práce. Z toho byl vysvobozen a dovzdělat se, mu umožnila až První čs. republika.
  Očekávám, že mi Mikeš něco ze svých nesmyslů osvětlí, když nic, tak alespoň to, co ještě měla RČS německé menšině dopřávat, aby nezradila.

  OdpovědětVymazat
 62. TO JE BÍDA TENHLE KULATÝ STŮL PRO BUDOUCÍHO KANDIDÁTA NA PREZIDENTA ČR IVANA DAVIDA, O TOMTO BUDETE TLACHAT?

  VŽDYT ZDE POUZE MAPUJETE ZCVOKLOU GENERACI "SVOBODY"?

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.