Reklama

pondělí 26. února 2018

Pod rouškou rezolucí OSN "byly svrhávány legitimní režimy"

26. 2. 2018      zdroj a zdroj
Rusko požaduje, aby USA "skoncovaly s okupačními manýry". Pod rouškou rezolucí OSN "byly svrhávány legitimní režimy". Rada bezpečnosti OSN jednomyslně přijala rezoluci o ustanovení 30-ti denního příměří v Sýrii a dalším uskutečnění humanitárních operací v zemi. Otevřené zasedání bylo vysíláno na internetových stránkách světové organizace v přímém přenosu.Podle dokumentu musí všechny strany neprodleně zastavit střety a zajistit humanitární pauzu pro bezpečné a nerušené dodávky humanitární pomoci a evakuaci těžce nemocných a zraněných. Tato rezoluce se nevztahuje na silové operace proti DAEŠ, Džabhat an-Nusře a al-Káidě (všechny jsou v Rusku zakázány) a přidružené k nim osoby a organizace.


Po hlasování vyzvala stálá zástupkyně USA při OSN Nikki Haleyová všechny země, aby činily "co možná největší tlak" na oficiální Damašek, aby bylo dosaženo realizace usnesení. Její ruský protějšek Vasilij Nebenzja reagoval slovy, že Moskva je znepokojena "veřejnými výroky některých oficiálních představitelů USA, kteří vystupují s hrozbami agrese vůči suverénní Sýrii. Hned upozorňujeme: nedovolíme samovolný výklad právě přijaté rezoluce. Požadujeme zastavení roztáčení této nezodpovědné rétoriky a namísto toho zapojení se do společného úsilí o vyřešení konfliktu", řekl.

"Trváme na co nejrychlejším ukončení okupačních manýrů takzvané koalice, což bude mít, mimo jiné, i výrazný humanitární efekt. Umožní to, aby se syrská vláda věnovala obnově normálního života na všech územích, osvobozených od teroristů", shrnul Nebenzja.

23. února vedoucí syrské sítě pro lidská práva Ahmad Kazem oznámil, že američtí vojáci začali mobilizovat bojovníky z různých skupin, aby je vyslali do Východní Guty u Damašku, kde se mají postavit na odpor syrským vládním silám. Také řekl, že Saúdská Arábie, která podporuje řadu skupin ve Východní Gutě, rovněž vyzvala džihádisty, aby zapojili všechny síly do odporu proti syrské armádě.

Podpora rezoluce OSN o Sýrii Ruskem svědčí o snaze o co nejrychlejší urovnání v SAR. Jak informoval korespondent IA Regnum 25.2., konstatoval to předseda výboru Státní dumy RF pro mezinárodní záležitosti Leonid Slucký (LDPR).

Členové Rady bezpečnosti OSN po opakovaném odkládání hlasování přijali usnesení o stanovení humanitární přestávky na území Sýrie, a to nejméně na 30 dní.

"Rusko podpořilo rezoluci 2401 o příměří v Sýrii. A to jednoznačně svědčí o naší snaze dosáhnout co nejrychlejšího urovnání v SAR, přestože se vůči nám někdo snaží vznést jakási obvinění", řekl poslanec.

Avšak, jak také bylo uvedeno v Radě bezpečnosti OSN, rezoluce nesmí být interpretována volně a humanitární pauza nesmí být použita k jiným účelům, jako je přeskupování teroristických sil, uvedl poslanec.

Konstatoval, že "historie již zná příklady, kdy pod rouškou rezolucí OSN se ve skutečnosti prováděly vojenské intervence, svržení legitimních režimů a vymazání z povrchu země celých států". 

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

26 komentářů :

 1. Nevěřit, to je zase záminka pro zásobování a odvoz bojovníků IS.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. OSN jsou služebníčky USA! Podporují genocidu, terorismus a likvidaci národů! Je třeba co nejdřív rozpustit OSN jako teroristickou organizaci! A dosavadní šéfy OSN posadit za katr na doživotí!

   Smazat
  2. Nelze jinak , než souhlasit ! OSN je satanistická sekta stvořená pro legalizaci amerického běsnění po celém světě !

   Smazat
  3. To už je jakýsi folklor, že když ta protirežimní banda začne dostávat na zadek, tak se hned vyhlašuje humanitární přestávka.
   Avšak mělo by se důkladně kontrolovat, co všechno se tam doveze v rámci té pomoci. Jak to říkal ten, co otevřel bednu s náhradními díly pro šicí stroje: Asi dělám někde chybu, ale skládám to už potřetí a vždycky mi z toho vyjde kulomet.

   Smazat
 2. Američani byli přímo zainteresování v Gruzii a museli s ostudou utíkat. Pak se to opakovalo na Ukrajině a nyní jsou přímo Američani v řadách teroristů u Damašku a proto přichází již po několikáté záchranná brzda se jménem OSN která ve snaze zachránit Americké teroristy tlačí na zastavení operací.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Američani v Gruzii zůstali a přímo v bojích nebyli, tam se s Gruzínci etablovali Účka. Pindosové pouze dodali nějaké ty zbraně, satelitní data a poradce, kteří seděli v Tbilisi. Rusko sice Saakašviliho udatné voje rozsekali na fašírku a utábořili se na dohled od Tbilisi, ale zároveň se ukázaly dost vážné nedostatky jejich armády. Od té doby hodně pokročili.

   Smazat
  2. V dnešním světě je mnoho věcí úplně jinak než to vypadá. Příklad. Protiletadlový systém S300 dodaný do Iránu a teď do Turecka. Mnohý člověk si říká, obraná zbraň, tak proč taková hysterie z USA. Ta otázka ale také zní proč zrovna Irán a Turecko. Pravda je taková, že S300 je schopný sestřelit izraelské rakety s jadernými hlavicemi a USA tomu nejsou schopné zabránit. Tyhle zbraně totiž nedovedou USA ovlivnit na dálku.

   Smazat
 3. Trump vyhlasil sankce proti Koreji a potom jeste vetsi sankce a potom prohlasil ,ze celej svet bude litovat.
  Ovsem Cina ma smlouvu o pratelstvi , vojenske a hospodarske pomoci s Koreji od r.1961.
  Kdyz se nepovede zacit valku v Syrii ,tak maji fasisti Korej v zaloze...
  Je jasny,ze se to hrouti a rychle a neda se zhrouceni imeria uz vic odlozit..
  Cim vice zuri tim vice je to bliz ke konci...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. len aby to nezačalo zase v Europe

   Smazat
  2. 2:06, ještě ke v záloze Ukrajina a ta je celá říčná.

   Smazat
 4. Zel kuci cesti,nikto neni schopen zastavit radeni USA a NATO ve svete,tedy,kdyz by naprotivek nechtel rozpoutat 3.sv.valku.A tihle parchanti juesej to vedi a valku potrebuji.

  OdpovědětSmazat
 5. OSN je extrémně zkorumpovaná instituce a její rozhodnutí bychom měli ignorovat. je to instituce ovládaná neomarxisty a islamisty.

  http://www.epshark.cz/clanek/336/nasili-na-zenach-nektera-nepohodlna-data-pro-zkorumpovanou-osn

  OdpovědětSmazat
 6. Turecko vysle do Syrie specialni jednotky,primeri se nepodridi...a svet s tim nemuze nic delat.Kdyby to udelalo Rusko,to by bylo snimku od Filmarika a Filmusky,alias White Helms!Svet je jeden podvod,jak jiz rekl psycholog Ceske chemicke jednotky v 1. valky v Zalivu ,na otazku,jakych poznatku nabyl pocas pobytu .

  OdpovědětSmazat
 7. Jo. Napr Soros /vypada,ze je kat ve sluzbach OSN/ se chlubi ,ze sam svrhl tri Presidenty. Jednim z nich je Meciar .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S tím Mečiarem... máte někde odkaz?

   Smazat
 8. OSN kdysi dobrá myšlenka, ale pak se to jaksi zvrtlo a dnes pouze voňavé listy, avšak kyselé plody. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 9. Kobyli hlava Nikki je nazazená aby dohlížela v OSN na veškeré země co ne hlasuji co jsi přejou a urychleně zkrouťila ručičky budeme jsi vás pamatovat je to hnusná a odporná ženská bez charakteru !

  OdpovědětSmazat
 10. Kobyli hlava Nikki je nazazená aby dohlížela v OSN na veškeré země co ne hlasuji co jsi přejou a urychleně zkrouťila ručičky budeme jsi vás pamatovat je to hnusná a odporná ženská bez charakteru !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Může být bez charakteru, ale kobylí hlava to není. Nikki je hezká ženská.

   Smazat
 11. Jo přesně tak osn jen nástroj usa na ovládnutí světa.

  OdpovědětSmazat
 12. Naděje lidstva spočívá v tom, že projevy zla jsou (téměř vždy) provázeny tzv. "efektem opičí pracky" = výsledný efekt je mnohem horší než očekávaný "přínos"!

  OdpovědětSmazat
 13. Američané opět rozšiřují arlingstonský hřbitov....pomsta ruska su57 v akci....kolik jich pozábijeli...https://riafan.ru/1029454-arabskie-smi-shoigu-otomstil-za-chvk-vagnera-nanesya-udar-po-terroristam-v-vostochnoi-gute

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To v Chujllostanu mršiny desítk milionů Rusáků už sto let házej rovnou do masovejch hrobů bez označení:))) -
   https://www.youtube.com/watch?v=mLQOB4rbdtM

   Smazat
  2. A co je zajímavý - furt to páchaj ti samí hajzlové! -
   http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%9B%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%BD-%D0%A1%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BD-%D0%9F%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD5.png

   Smazat
 14. Naděje lidstva spočívá mj. i v tom, že projevy zla jsou (zcela logicky), provázeny tzv. "efektem opičí pracky" = výsledný efekt je mnohem horší než "očekávaný přínos"!

  OdpovědětSmazat
 15. Paní Haleyová, vaše snahy jsou tak křišťálově čisté, že by i Hitler zatleskal !!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.